IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Offtopice, ghici care era subiectul
Vizitator_Exorcistu.
mesaj Apr 17 2012, 07:56 PM
Mesaj #121

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 16 2012, 04:58 PM) *
Spre marea mea surpriză- când am cumpărat 1 sticlă de vin Cotnar am constatat că are dop de material plastic- lucru permis la meltenii de pretutindeni dar total nepermis la cineva care are pretenția că face și desface vin. Așa că- ce să mai vorbim ?

Si ce-nseamna asta? Si io beau vin sud-african la 80 de ranzi sticla (aprox. 10 usedei) si are dop de plastic. Iar Beaujolaisu Nouveau, la 2 euro sticla, ala de nu-l dai nici la porci, are dopu ca-n manualu de vinuri. Deci, cine ce pretentii are? unsure.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Apr 17 2012, 09:37 PM
Mesaj #122

Guests

Citeaza (Exorcistu @ Apr 17 2012, 07:56 PM) *
Si ce-nseamna asta? Si io beau vin sud-african la 80 de ranzi sticla (aprox. 10 usedei) si are dop de plastic. Iar Beaujolaisu Nouveau, la 2 euro sticla, ala de nu-l dai nici la porci, are dopu ca-n manualu de vinuri. Deci, cine ce pretentii are? unsure.gif

Exorcistule, ca lecție de viață, orice vin bun are dopul din plută. Indiferent de țară, marcă sau preț. Nu-ți place matale Beaujolais-ul- dar e totuși un vin adevărat, la fel ca și Sancerre și altele. Cine pune dop de plastic la vin nu respectă vinul respectiv.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 17 2012, 09:54 PM
Mesaj #123

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 17 2012, 09:37 PM) *
Exorcistule, ca lecție de viață, orice vin bun are dopul din plută. Indiferent de țară, marcă sau preț. Nu-ți place matale Beaujolais-ul- dar e totuși un vin adevărat, la fel ca și Sancerre și altele. Cine pune dop de plastic la vin nu respectă vinul respectiv.

Dar alea care au dop de metal sau sunt la cutie,tot naspa sunt? Ca eu vad ca se vand in draci pe afara.

+Quote Post
mesaj Apr 17 2012, 10:14 PM
Mesaj #124

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 17 2012, 09:54 PM) *
Dar alea care au dop de metal sau sunt la cutie,tot naspa sunt? Ca eu vad ca se vand in draci pe afara.

Dle. Nae, ce se vinde în draci nu înseamnă obligatoriu că e vin bun. Dacă ești un boschetar care bea prin parcuri din pungă orice- vei lua vin la cutie- că e mai ieftin și probabil mai mult. Vinuri cu dop de metal mărturisesc că n-am văzut decât ce îți dă în avion- așa că nu mă pot pronunța. Dar în rest, orice vin care se respectă el pe el- are dop de plută. Nu vei găsi niciodată un vin franțuzescbun, un vin german de marcă sau Porto cu dop de plastic sau de metal. Iar producătorii românești care fac vin bun și-i strică tot fasonul punând dopuri de plastic ar trebui pedepsiți.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 18 2012, 12:11 AM
Mesaj #125

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 17 2012, 10:14 PM) *
Dacă ești un boschetar care bea prin parcuri din pungă orice- vei lua vin la cutie- că e mai ieftin și probabil mai mult.

Adica celebra Sangria?

+Quote Post
Vizitator_cristi.
mesaj Apr 18 2012, 08:12 AM
Mesaj #126

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 18 2012, 12:04 AM) *
Eu nu zic de mine fiindca nu beau vin dar am deschis multe sticle pentru altii.Si erau de metal.Nu in Romania.Si nu din Romania.

Pai Nae, depinde in ce mediu te invarti. Eu nu am vazut inca vin de calitate bun cu dop de plastic sau metal. Toate sunt de pluta.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 18 2012, 05:20 PM
Mesaj #127

Guests

Citeaza (cristi @ Apr 18 2012, 08:12 AM) *
Pai Nae, depinde in ce mediu te invarti. Eu nu am vazut inca vin de calitate bun cu dop de plastic sau metal. Toate sunt de pluta.

Nu sunt in Romania.Data viitoare cand ajung la market poate fac o poza.
Pana atunci:

Pierre Mansour from the Wine Society, the world’s oldest co-operative wine club:
‘We don't care how a wine is closed, as long as what’s in the bottle is good.’ The Wine Society started closing one of their own label 2002 New Zealand Sauvignon Blanc with screw caps and have ‘no qualms’. ‘I’m very happy with the quality and there is zero tainting,’ adds Mansour.

http://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=2535

+Quote Post
Vizitator_Exorcistu.
mesaj Apr 18 2012, 06:14 PM
Mesaj #128

Guests

Exorcistule, ca lecție de viață, orice vin bun are dopul din plută.

Cum s-ar zice "Nimic din ceea ce nu cunosc nu exista"?

Nu-ți place matale Beaujolais-ul- dar e totuși un vin adevărat...

Potzi sa mai citeshti odata postu meu si sa-mi zici si mie pe care rand am zis io ca Beaujolaisu Nuvo, ca io despre asta vorbeam, nu ie adevarat? unsure.gif

Cine pune dop de plastic la vin nu respectă vinul respectiv.

Sud-africanii n-au aflat inca. Sau poate nu respecta vinu? Cre'ca mai degraba ultima, c-ai dreaq pun stafide-n butoi. Paratzii dreaq... dry.gif

Pai Nae, depinde in ce mediu te invarti. Eu nu am vazut inca vin de calitate bun cu dop de plastic...

In concluzie: "Nimic din ceea ce nu cunosc nu exista".

Deci si prin urmare grecii faceau comertz pe mare:

"Currently, plastic wine corks are being used to cork wine with greater regularity. Those who use plastic wine corks point to several advantages that plastic has over cork harvested from cork trees. The most frequent reasons given are that plastic is not vulnerable to cork taint, and thus better protects wine."

dar, in acelasi timp, avem:

"However, most wine experts feel that wine with plastic wine corks does not age as well as that with natural corks. Plastic allows for less air exchange and thus wine does not get the benefit of maturation when plastic wine corks are used."

Intrebare: io de care tre sa beau? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 18 2012, 06:16 PM
Mesaj #129

Guests

Vezi aici: peste tot unde scrie Schraubverschluss e vorba de dop de metal cu filet. Uita-te pe-acolo sa vezi ca-s o gramada cu trofee si medalii.
La vinurile de tip "Prädikat" se pastreaza in mare parte inca nota eleganta. Cu exceptii din ce in ce mai dese. Multe din cele la pret accesibil (de la 10€/ l pana pe la 50 €) au dop din material plastic. E chestie de pragmatism comercial. Calitatea se reflecta in standardele pe care trebuie sa le respecte producatorul, daca vrea sa scrie pe etciheta: Tafelwein, Qualitätswein sau Qualitätswein mit Prädikat. Asta in Germania. Alte tari, alte obiceiuri..
Si pe aiurea chiar se fac controale. Exista si o chestie care se numeste Grad Oechsle sau Grad Baumè, care e verificata periodic.. exista si ceva incredere in controlori, ceea ce la noi, fie dopul si de pluta aurita, asa ceva nu se cultiva. wink.gif Asa ca pana una alta, ne luam dupa cat de atractiva e coperta si facem personal control organoleptic.

+Quote Post
Vizitator_maionezu.
mesaj Apr 18 2012, 06:24 PM
Mesaj #130

Guests

Citeaza (Exorcistu @ Apr 18 2012, 06:14 PM) *

as zice ca dopu da metal da la ''Bobal '' 2010 (VinoTintoSemidulce-Valencia) tzine da sete biggrin.gif
cu sau fara miel la protzap...
e eftin buuuun si mult, si face dopu' al mic cat un stejar dry.gif
io zic ca dala tre sa bei...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 18 2012, 06:51 PM
Mesaj #131

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 18 2012, 05:20 PM) *
Nu sunt in Romania.Data viitoare cand ajung la market poate fac o poza.
Pana atunci:

Pierre Mansour from the Wine Society, the world’s oldest co-operative wine club:
‘We don't care how a wine is closed, as long as what’s in the bottle is good.’ The Wine Society started closing one of their own label 2002 New Zealand Sauvignon Blanc with screw caps and have ‘no qualms’. ‘I’m very happy with the quality and there is zero tainting,’ adds Mansour.

http://www.azom.com/article.aspx?ArticleID=2535

Ultimul racnet in materie de doape e dopul de sticla: nu influenteaza "chimia" si implicit gustul continutului si are un aspect cu care e mai usor sa te obisnuiesti si cu vremea sa-l accepti. Totul tine de cultura si traditie, chestii care insa nu stau pe loc, mai ales cand ai acces la informatie si poti estima raportul avantaj-dezavantaj. O vreme va fi inca subiect de discutie, peste 10 ani deja normalitate, peste 50 traditie.
Si acuma gata cu doapele! smile.gif

+Quote Post
mesaj Apr 18 2012, 07:05 PM
Mesaj #132

Guests

Citeaza (Exorcistu @ Apr 18 2012, 06:14 PM) *

Potzi sa mai citeshti odata postu meu si sa-mi zici si mie pe care rand am zis io ca Beaujolaisu Nuvo, ca io despre asta vorbeam, nu ie adevarat? unsure.gif

Sud-africanii n-au aflat inca. Sau poate nu respecta vinu? Cre'ca mai degraba ultima, c-ai dreaq pun stafide-n butoi. Paratzii dreaq... dry.gif

In concluzie: "Nimic din ceea ce nu cunosc nu exista".

Deci si prin urmare grecii faceau comertz pe mare:

"Currently, plastic wine corks are being used to cork wine with greater regularity. Those who use plastic wine corks point to several advantages that plastic has over cork harvested from cork trees. The most frequent reasons given are that plastic is not vulnerable to cork taint, and thus better protects wine."

dar, in acelasi timp, avem:

"However, most wine experts feel that wine with plastic wine corks does not age as well as that with natural corks. Plastic allows for less air exchange and thus wine does not get the benefit of maturation when plastic wine corks are used."

Exorcistule,

Spre dezamăgirea matale n-am întâlnit vin sud-african care să mi se pară deosebit. Vinu ca vinu, cu cât e mai mult, rece și eventual gratis- cu atât mai bine. Dar nu-mi cere să-ți spun de vinurile sud-africane pentru că ce am băut eu- pe acilea- nu mi s-a părut de nici un fel. Deci nici măcar de reamintit. Reîntorcându-ne la dop, dai matale un citat- care probabil că e OK- dar care nu-mi spune nimic. Pentru că n-o să vezi niciodată un producător care se respectă- de la Montelpulciano d Abruzzo și până la Sauternes care să nu investească bani într-un dop de plută.

+Quote Post
Vizitator_Exorcistu.
mesaj Apr 18 2012, 07:23 PM
Mesaj #133

Guests

Citeaza (maionezu @ Apr 18 2012, 06:24 PM) *
...si face dopu' al mic cat un stejar dry.gif

laugh.gif

La mine n-ar functziona, ca in timp ce dopu al mic iera precum paltinu a venit inghetzu din primavara lu '90 si ca paltinu a ramas... tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 18 2012, 07:32 PM
Mesaj #134

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 18 2012, 07:05 PM) *
Exorcistule,

Spre dezamăgirea matale n-am întâlnit vin sud-african care să mi se pară deosebit. Vinu ca vinu, cu cât e mai mult, rece și eventual gratis- cu atât mai bine. Dar nu-mi cere să-ți spun de vinurile sud-africane pentru că ce am băut eu- pe acilea- nu mi s-a părut de nici un fel. Deci nici măcar de reamintit. Reîntorcându-ne la dop, dai matale un citat- care probabil că e OK- dar care nu-mi spune nimic. Pentru că n-o să vezi niciodată un producător care se respectă- de la Montelpulciano d Abruzzo și până la Sauternes care să nu investească bani într-un dop de plută.

Neuroane, pai tu vorbeai de vin de Cotnari cumparat de la supermarket din Nemtia cu 1-2 €/butelca. Si-acum ii dai cu vinuri de rasa. Sau te confund?
Si sa-ti zic ceva, da: e o strategie sa exporti vinuri cu vechime si renume in ambalaj traditional. Dar asta nu inseamna ca daca aia de la Cotnari au prin camara cateva sute de mii de hectolitri de vin de calitate indoielnica sau medie, sa-l tina acolo pana cand cedeaza supermarketul si i-l ia la un pret si-ntr-un ambalaj , care sa denote ca Cotnariul se respecta, ca il apuca sigur Sf. asteapta cu vinul in beci. Fudulia asta inseamna lipsa de felxibilitate si duce la pieire. Si-apoi apar altii care sa incrimineze firmele romanesti ca nu stiu sa faca afaceri.
E ca si cu turismul: ne plangem ca nu vin destui, dar unde vin in masa, iar nu ne place. Da, sunt chestii care trebuie facute cu cap, ca sa nu distrugi o marca, o regiune sau sa aculuralizezi populatia din lacomie. Dar sa vrei chestii care ar face un produs de masa nevandabil e exagerat si daunator. Supermarketul vrea dop care sa-i garanteze ca nu se strica vinul in sticla. Tu nu veri, atunci va trebui sa scazi din pret ca sa-si poata acoperi ala eventualele pierderi. Ce alegi?
Si sa nu mai punem la socoteala ca toata lumea chipurile stie ca avem vinuri bune, dar pana asa apara "Feteasca" varsata, imbuteliata prin Europa ij amestec cu alte "fetesti", vinul romanesc era doar un mit, subiect de small talk si-atat.

+Quote Post
Vizitator_Exorcistu.
mesaj Apr 18 2012, 07:52 PM
Mesaj #135

Guests

Exorcistule,

Spre dezamăgirea matale n-am întâlnit vin sud-african care să mi se pară deosebit.

Sa stii ca au. Si nu ma dezamageshti deloc, nu ma dau in vant dupa iele, macar din cauza chestiei aleia cu stafidele, care nu iera chiar la mishto.

Vinu ca vinu, cu cât e mai mult, rece și eventual gratis- cu atât mai bine.

Deci ieshti roman. Si io la fel... tongue.gif

Pentru că n-o să vezi niciodată un producător care se respectă- de la Montelpulciano d Abruzzo și până la Sauternes care să nu investească bani într-un dop de plută.

Domnul meu, io nu sustzin in mod deosebit o varianta sau alta. Cumva si io sant adeptul ideii dopului de pluta, macar din respect pentru Sauternes, ca ai amintit de iel. Cat despre vinu italian, in ceea ce ma priveshte, treaba ie simpla: prefer apa. Deci, pamantu ie rotund, "e pur si muove" iar contradictzia obligatoriu nashte progres.

+Quote Post
mesaj Apr 19 2012, 02:32 PM
Mesaj #136

Guests

Citeaza (Musafir @ Apr 18 2012, 07:32 PM) *
Neuroane, pai tu vorbeai de vin de Cotnari cumparat de la supermarket din Nemtia cu 1-2 €/butelca. Si-acum ii dai cu vinuri de rasa. Sau te confund?
Si sa-ti zic ceva, da: e o strategie sa exporti vinuri cu vechime si renume in ambalaj traditional. Dar asta nu inseamna ca daca aia de la Cotnari au prin camara cateva sute de mii de hectolitri de vin de calitate indoielnica sau medie, sa-l tina acolo pana cand cedeaza supermarketul si i-l ia la un pret si-ntr-un ambalaj , care sa denote ca Cotnariul se respecta, ca il apuca sigur Sf. asteapta cu vinul in beci. Fudulia asta inseamna lipsa de felxibilitate si duce la pieire. Si-apoi apar altii care sa incrimineze firmele romanesti ca nu stiu sa faca afaceri.
E ca si cu turismul: ne plangem ca nu vin destui, dar unde vin in masa, iar nu ne place. Da, sunt chestii care trebuie facute cu cap, ca sa nu distrugi o marca, o regiune sau sa aculuralizezi populatia din lacomie. Dar sa vrei chestii care ar face un produs de masa nevandabil e exagerat si daunator. Supermarketul vrea dop care sa-i garanteze ca nu se strica vinul in sticla. Tu nu veri, atunci va trebui sa scazi din pret ca sa-si poata acoperi ala eventualele pierderi. Ce alegi?
Si sa nu mai punem la socoteala ca toata lumea chipurile stie ca avem vinuri bune, dar pana asa apara "Feteasca" varsata, imbuteliata prin Europa ij amestec cu alte "fetesti", vinul romanesc era doar un mit, subiect de small talk si-atat.

Nenea Musafiru,

Nu-ți cumpără nici Kaufhof-ul și nici Corte Ingles vinul dacă e prost. Au ei suficientă poșircă ca să nu mai trebuiască adusă din ROmânika. Iar un dop de plută poți să fii sigur că e obligatoriu acolo unde este un supermarket care se respectă- sigur că o să găsești la Aldi sau Plus sau Spar și vin la cutie- dar asta nu înseamnă nimic, cum bine zicea nu știu cine.
Revenind la Cotnari, nu cred că mureau dacă luau niște doape de plută. Și nu e chestia că trece taninul prin el că era vin alb- deci Grasă de Cotnari- care în Românika e cu dop de plută.
Treaba cu turismul sincer n-o pricep. Păi dacă adunăm toți anii când a fost dna. Udrea ministră cred că dau mai puțini turiști străini decât să spunem prin 1970- 1974 luați separat. Apropo de turism, am stat la Cluj anul trecut la un hotel cu pretenții- mobilă de designer, etc.- și s-au mirat că vreau să îmi ia coșul de gunoi în fiecare zi. Nu mai vorbesc de făcut curat în cameră- nu exista în planul lor de afaceri. Pentru mine, limita suportabilității apropo de servicii în turism este Ibis-ul. Până când nu vor fi și cele mai nașpa hoteluri românești ca Ibis-ul nu cred că putem vorbi de turism.

+Quote Post
mesaj Apr 20 2012, 01:04 PM
Mesaj #137

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 18 2012, 12:11 AM) *
Adica celebra Sangria?

nenea Nae, dacă matale crezi că te îmbeți cu Sangria prin parcuri- aferim. În primul rând că Sangria- dacă e bine făcută- o poți bea la litru prin barurile spaniole de pe Ramblas- ca pe limonadă fără să ai nici un fel de probleme alcoolice- decât cel mult o cufureală. În al doilea rând și Sangria de bun simț se găsește la sticlă. Și în ultimul rând, e o chestiune pentru turiști, care amestecă un vin ușor cu mult suc de fructe- deci nimic deosebit. Dacă chiar vrei să bei ceva ca lumea la tine acasă caută un vinho verde- care în magazinele noastre- de exemplu Kaufland- se numește Gato (există și alte mărci- e produs specific portughez). Sau poți să încerci echivalentul prosecco italian.
Practic, n-aș bea Sangria decât- așa cum am mai spus în barurile de pe Ramblas- dacă aș fi însoțit de șefii mei și aș dori să dau impresia de om cumpătat dar în același timp care acceptă plăcerile lumești.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 21 2012, 06:42 PM
Mesaj #138

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 20 2012, 01:04 PM) *
nenea Nae, dacă matale crezi că te îmbeți cu Sangria prin parcuri- aferim. În primul rând că Sangria- dacă e bine făcută- o poți bea la litru prin barurile spaniole de pe Ramblas- ca pe limonadă fără să ai nici un fel de probleme alcoolice- decât cel mult o cufureală. În al doilea rând și Sangria de bun simț se găsește la sticlă. Și în ultimul rând, e o chestiune pentru turiști, care amestecă un vin ușor cu mult suc de fructe- deci nimic deosebit. Dacă chiar vrei să bei ceva ca lumea la tine acasă caută un vinho verde- care în magazinele noastre- de exemplu Kaufland- se numește Gato (există și alte mărci- e produs specific portughez). Sau poți să încerci echivalentul prosecco italian.
Practic, n-aș bea Sangria decât- așa cum am mai spus în barurile de pe Ramblas- dacă aș fi însoțit de șefii mei și aș dori să dau impresia de om cumpătat dar în același timp care acceptă plăcerile lumești.

Eu nu m-am referit la tine sau la mine ci la faptul ca Sangria la cutie se gaseste cam in toate marketurile din 'afara'.Si daca se gasesc inseamna ca exista cerere.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 21 2012, 06:46 PM
Mesaj #139

Guests

Citeaza (Musafir @ Apr 18 2012, 06:51 PM) *
Ultimul racnet in materie de doape e dopul de sticla: nu influenteaza "chimia" si implicit gustul continutului si are un aspect cu care e mai usor sa te obisnuiesti si cu vremea sa-l accepti. Totul tine de cultura si traditie, chestii care insa nu stau pe loc, mai ales cand ai acces la informatie si poti estima raportul avantaj-dezavantaj. O vreme va fi inca subiect de discutie, peste 10 ani deja normalitate, peste 50 traditie.
Si acuma gata cu doapele! smile.gif

Pe vremuri cam asa era.Vinul in casa se pastra cu dop de sticla (la aia mai sofisticati).Poate inca se poarta..
Eu zic sa fie fara dop..Vinul la carafa e cel mai bun.

+Quote Post
mesaj Apr 21 2012, 07:08 PM
Mesaj #140

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 21 2012, 06:42 PM) *
Eu nu m-am referit la tine sau la mine ci la faptul ca Sangria la cutie se gaseste cam in toate marketurile din 'afara'.Si daca se gasesc inseamna ca exista cerere.

Se găsește, nene Nae pentru că ăia sunt niște oameni deștepți, spre deosebire de rhomânași. Dacă vreau o băutură slab alcoolizată la masă- aia e Sangria. Așa cum am spus-o, poți să bei litrii și să te simți bine- fără dureri de cap sau probleme la ficat. Așa se găsea - dacă ai apucat vremea aceea- un vin de pelinel- la noi- în ultimii ani ai lui Ceașcă- care era o încercare națională de acest tip- parcă era și efervescent un pic.

+Quote Post
Vizitator_dionisos.
mesaj Apr 21 2012, 07:14 PM
Mesaj #141

Guests

Citeaza (Nae @ Apr 21 2012, 06:46 PM) *
Pe vremuri cam asa era.Vinul in casa se pastra cu dop de sticla (la aia mai sofisticati).Poate inca se poarta..
Eu zic sa fie fara dop..Vinul la carafa e cel mai bun.

mai am si-acum in beci ''masina'' de-nfipt doape de pluta a lui bunica-meu...smile.gif
anul trecut am deschis ultima sticla de Feteasca de Odobesti din 1950...din fericire era f bine pastrat...unele nu rezista, cam 3% se caseaza
ce-or fi ajuns acum cramele din Vrancea ?

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 21 2012, 07:18 PM
Mesaj #142

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Incrterdibil, 20 replici despre dopuri smile.gif. Poate ar merita un subiect distinct smile.gif smile.gif .

+Quote Post
Vizitator_krack.
mesaj Apr 21 2012, 07:33 PM
Mesaj #143

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 21 2012, 07:18 PM) *
Incrterdibil, 20 replici despre dopuri smile.gif. Poate ar merita un subiect distinct smile.gif smile.gif .

http://www.youtube.com/watch?v=s_q0IA7CKhY

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 21 2012, 07:59 PM
Mesaj #144

Administrator

Citeaza (krack @ Apr 21 2012, 08:33 PM) *

http://www.youtube.com/watch?v=1snoWhN-Pgs

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 21 2012, 08:00 PM
Mesaj #145

Guests

laugh.gif
Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 21 2012, 07:59 PM) *

http://www.youtube.com/watch?v=p3XhjU3E5B8...feature=related

+Quote Post
Elful
mesaj Apr 23 2012, 10:07 AM
Mesaj #146

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 111
Inscris: 4-January 11
Utilizatorul numarul: 25 272

Acesta este un mesaj primit de la Pintea Haiducul. O sa editez un cuvant din respect pt membrii forumului.

Bun venit la contul de mesaje
Ooooo, ne-am tras avatar! Mult succes...
Mesaj Personal
Pintea Haiducul
Ooooo, ne-am tras avatar! Mult succes..., Jan 10 2011, 08:09 AM

În Numele Adevărului

Mesaje 7 665
Utilizatorul numarul: 1 133
Inscris: 10-June 08

... şi multă MU*EEEE, retardule!!!!!!!

--------------------
"Seeming calamities may be real blessings." (Oliver Goldsmith)

Sari la directorul:

Aceasta postare a fost editata de Elful: Apr 23 2012, 10:08 AM

--------------------
Mai bine golan,
Decit activist,
Mai bine mort,
Decit comunïst.

+Quote Post
Vizitator_Sorel.
mesaj Apr 23 2012, 05:27 PM
Mesaj #147

Guests

Nu mai fi suparat Elfule...fiecare zi a noastra poate deveni perfecta, daca lasam pe fiecare cu damblaua (a se citi rahatu) lui, avem multe altele de facut nu ? Daca pute, deci exista ... nu calca pe el, ca-i sta bine cu motz wink.gif

http://www.youtube.com/watch?v=JGxKn3ZiU4c...feature=related

+Quote Post
Vizitator_ZvT.
mesaj Apr 24 2012, 06:05 PM
Mesaj #148

Guests

Aveţi grijă după cine lingeţi icoane că nu puţine sunt bolile ce se transmit prin salivă .

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Apr 25 2012, 06:31 PM
Mesaj #149

Administrator

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 25 2012, 07:21 PM) *
Fostul adjunct al Procurorului General al României, Gabriela Ghiţă, a denunţat ieri lichidarea fizică a anchetatorilor lui Băsescu în dosarul Flota!!! angry.gif

Pintea, un mesaj repetat pe mai multe threaduri e spam. Te opresti singur?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 25 2012, 06:34 PM
Mesaj #150

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 25 2012, 08:31 PM) *
Pintea, un mesaj repetat pe mai multe threaduri e spam. Te opresti singur?

O sa declari spam si cliseele politice repetate pe mai multe threaduri? dry.gif

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post

15 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th November 2019 - 08:53 AM