IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Ce facem cu hotii de biciclete?, daca tot avem piste...
allex72000122348...
mesaj Oct 8 2008, 04:36 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 8
Inscris: 8-October 08
Utilizatorul numarul: 3 830

Adica chiar nu ma stiu cum sa-mi protejez bicla. Sigur, am varianta sa o tin in casa, dar in rest? Dupa o bicla furata in intregime anul trecut, lanturi stricate, azi ma astepta o surpriza....

Priviti ce au furat de data asta!

S-ami pun camera de supraveghere microscopica pe ea sau ce?

Imagine atasata
La politie nu se intampla nimic, stiu din experiente anterioara cu bicla furata, nu doar bucati din ea.

Imagine atasata
Go to the top of the page

+Quote Post
allex72000122348...
mesaj Oct 8 2008, 05:05 PM
Mesaj #2

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 8
Inscris: 8-October 08
Utilizatorul numarul: 3 830

tot eu

scuze pentru greselile de typo din mesaj.
eram nervos. tocmai descoperisem treaba. blush.gif

+Quote Post
Vizitator_Razvan.
mesaj Oct 8 2008, 08:03 PM
Mesaj #3

Guests

Salut. Nu ai ce face. Abordarea mea a fost diferita: mi-am luat cea mai ieftina bicla, un firstbike de vreo 300 ron. merge suficient de bine pentru oras si chit ca am mai pus cite o piesa pe ea, acum, dupa aproape de 2000km facuti cu ea in bucuresti (aproape un an si jumatate), am senzatia reconfortanta ca si-a scos banii si daca mi-o fura, nu plang dupa nimic.

Criteriul meu de cumparare a fost exact asta: o bicla scumpa se fura exact la fel de usor ca una ieftina. Macar dupa aia ieftina nu plang prea tare. Pina acum am avut bafta, dar nu contez pe asta.

Si da, ai dreptate, cu furturile de biciclete nu se oboseste politia, ca deh, nu se obosesc ei cu altele mai "serioase/grave".

So, o blicla ieftina are urmatorul avantaj: nu renteaza unui hot sa fure o bicla folosita de 300 de ron, riscul sa fie prins e mult prea mare in raport cu cit ar lua pe ea. Dar nu toti hotii fura 'de meserie'. Mai sint si disperati, drogati, care fura sa isi ia o doza... so...

Stiu ca nu te-a ajutat prea mult postul meu, dar ti-am impartasit experienta mea, de confrate biciclist.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 05:12 PM