IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Este Boc un masochist? Sau noi?
Vizitator_keepin it real.
mesaj Jun 7 2011, 02:23 PM
Mesaj #31

Guests

Cocolina, mai femeie, nu te mai isteriza asa ca poate iti plezneste ceva. Oricum apreciez ca ai recunoscut implicit ca faza cu ferma era doar o minciuna penibila.

Tu pe ce lume traiesti? Te-a prostit complet Taraf TV? Cine a adus minerii in 90, PNL-ul sau FSN-ul tau mult iubit (actualul PDL)? Citat chiar de pe site-ul oficial PDL: Istoric: Partidul Democrat este succesorul Frontului Salvarii Nationale www.pdl.org.ro Mai tii minte cumva cine era sec.... de stat la Transporturi si s-a ocupat cu deplasarea minerilor?

Romii si manelistii au votat cu Basescu pt ca asa le-au zis Nicolae Guta, Florin Salam sau imparatii si regii romilor. Vrei sa-ti reamintesc niste imnuri electorale PDL cu Guta si Salam? Ca sa nu mai zic de sprijinul OTV / B1Tv/Taraf TV si celelalte televiziuni de cocalari. In afara de romi si de manelisti, care au votat saracii din ignoranta, si poate acum regreta, au mai votat cu Basescu si fostii sau actualii turnatori. Alte categorii de votanti PDL nu exista, iar exceptii individuale or fi cateva, dar eu n-am intalnit vreuna. In 90 circula o vorba: cine este fesenist / ori e prost, ori securist. Se pare ca dupa 20 de ani lucrurile au ramas la fel cu sustinatorii fostului FSN, actualul PDL.

Iar faptul ca te-ai enervat asa de tare la mentionarea remarcii lui Nastase (care, cu toate pacatele lui, aici a pus punctul pe i) arata ca stii la care remarca ma refer, si ca te-ai simtit. Eu suspectez ca faci parte din ambele categorii (una etnica si alta profesionala).
Go to the top of the page

+Quote Post
kjh
mesaj Jun 7 2011, 04:31 PM
Mesaj #32

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

Citeaza (Cocolina @ Jun 6 2011, 12:48 PM) *
Pe langa faptul ca esti ignorant,badaran,mai esti si neatent!!Eu ,spre deosebire de tine,sunt utilizator inregistrat,iar din profil puteai sa vezi ca locuiesc in strainatate,deci nu sunt postaca frustrata p-aci precum esti tu!!!!!!!!!!!!!
In ce priveste remarca ta,esti nu numai mincinos ci faci si afirmatii inexacte,tendentioase!!PARINTII MEI STAU LA CHEREMUL NESPALATILOR,BETIVILOR CARE NU VOR!!!!!!!!!!!!sa munceasca la ferma,preferand sa bea in bufeturi,si sa faca copii pe banda rulanta,iar in cazul fericit in care accepta sa munceasca,cer mereu bani in avans,pt ca toti si-i cheltuiesc pe bautura si tigari!!Spre deosebire de tine,eu am coloana vertebrala si vorbesc in cunostinta de cauza,nu ma las cumparata cu 1 kil de palinca si unu de zahar pt voturi!!! angry.gif angry.gif angry.gif angry.gif

.... iar tu Cocolina , contribui cu o picatura la rusinea creeata de a fi roman peste hotare . Bravos !
Ce faci pe acolo ??? biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de kjh: Jun 7 2011, 04:44 PM

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_gigel de luxembourg.
mesaj Jun 7 2011, 07:38 PM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 7 2011, 02:23 PM) *
Romii si manelistii au votat cu Basescu pt ca asa le-au zis Nicolae Guta, Florin Salam sau imparatii si regii romilor. Vrei sa-ti reamintesc niste imnuri electorale PDL cu Guta si Salam? Ca sa nu mai zic de sprijinul OTV / B1Tv/Taraf TV si celelalte televiziuni de cocalari. In afara de romi si de manelisti, care au votat saracii din ignoranta, si poate acum regreta, au mai votat cu Basescu si fostii sau actualii turnatori. Alte categorii de votanti PDL nu exista, iar exceptii individuale or fi cateva, dar eu n-am intalnit vreuna. In 90 circula o vorba: cine este fesenist / ori e prost, ori securist. Se pare ca dupa 20 de ani lucrurile au ramas la fel cu sustinatorii fostului FSN, actualul PDL.

In PDL nu stiu sa existe vreun manelist, in USL (PSD) ii aveti pe Adrian copilu minune si pe sorinel pustiu. Membri. Nu mai fa atatea spume ca se vede oricum ca minti, cu toate spumele tale. Iar despre FSN-PDL la fel, daca poate fi numit cineva ca fiind continuatorul FSN pai aia sunt PSD. Iar despre securisti, haha, e plin de ei in PNL, unii dovediti si dati afara, altii dovediti dar inca membri de onoare.

+Quote Post
sellerman
mesaj Jun 8 2011, 10:36 AM
Mesaj #34

Nou venit
*

Postari: 9
Inscris: 21-February 11
Utilizatorul numarul: 26 051

Degeaba e oftica mare,si prostia si mai mare,inca nu ati inteles de ce nu va vor vota never ever cei din diaspora???Ca pe ei nu-i puteti cumpara cu 1 kg de palinca si unu de zahar!!!Da las' ca mai sunt batranii pe care ii puteti pacali,***ii ,betivii si puturoasele,carora le promiteti asistenta sociala la infinit!!!!
Da munca nu???????????? angry.gif

Papusica, faci o confuzie foarte mare, pentru un Kg de faina si de zahar a votat prostimea din tara asta tocmai pe Basescu si PDL...... chiar vorbesti un pic fara sa gandesti ......
[/quote]

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Jun 8 2011, 10:42 AM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (sellerman @ Jun 8 2011, 10:36 AM) *
Degeaba e oftica mare,si prostia si mai mare,inca nu ati inteles de ce nu va vor vota never ever cei din diaspora???Ca pe ei nu-i puteti cumpara cu 1 kg de palinca si unu de zahar!!!Da las' ca mai sunt batranii pe care ii puteti pacali,***ii ,betivii si puturoasele,carora le promiteti asistenta sociala la infinit!!!!
Da munca nu???????????? angry.gif

Papusica, faci o confuzie foarte mare, pentru un Kg de faina si de zahar a votat prostimea din tara asta tocmai pe Basescu si PDL...... chiar vorbesti un pic fara sa gandesti ......

Boc, Basescu si Udrea sunt de vina pentru tot, inclusiv de e.coli si norul radioactiv. Acum gata, mai mergeti si la munca desteptii pamantului sa ne fie si noua bine cum va e voua de pe urma noastra.

+Quote Post
sellerman
mesaj Jun 8 2011, 10:45 AM
Mesaj #36

Nou venit
*

Postari: 9
Inscris: 21-February 11
Utilizatorul numarul: 26 051

Citeaza (Ghita @ Jun 8 2011, 10:42 AM) *
Boc, Basescu si Udrea sunt de vina pentru tot, inclusiv de e.coli si norul radioactiv. Acum gata, mai mergeti si la munca desteptii pamantului sa ne fie si noua bine cum va e voua de pe urma noastra.

Daca cineva nu ae aceleasi idei cu ale tale, asta nu inseamna ca tu ai dreptate , asa cum din pacate tu crezi .... spor la munca ......

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 8 2011, 11:19 AM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (sellerman @ Jun 8 2011, 10:36 AM) *
[...], pentru un Kg de faina si de zahar a votat prostimea din tara asta tocmai pe Basescu si PDL......

Iar tu induci ideea falsa ca adversarii politici ai pdlistilor sunt niste sfintisori... Shame on you ! smile.gif

Btw, daca ai vrea sa candidezi, pe plan local, nu cumva ai aplica aceeasi strategie? Eu sunt sigur ca da, fiindca s-a dovedit solutia castigatoare laugh.gif
(In legatura cu "dreptatea" ideilor care se bat cap in cap - conteaza cel mai mult argumentarea. Pana acum in ideile tale nu am vazut niste argumente solide, in schimb la colegul @Ghita da. Chiar daca nu imbatabile...)

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 8 2011, 11:46 AM
Mesaj #38

Membru veteran

Postari: 319
Inscris: 14-November 09
De la: Oradea
Utilizatorul numarul: 15 480

Citeaza (kjh @ Jun 7 2011, 04:31 PM) *
.... iar tu Cocolina , contribui cu o picatura la rusinea creeata de a fi roman peste hotare . Bravos !
Ce faci pe acolo ??? biggrin.gif

Domnule...hmmmm...
Uite,eu sunt as medicala,si muncesc,nu astept pomeni de la stat!!!Si am plecat dincolo,si altii ca mine,tocmai datoritata tatucului iliescu!!!
Spre deosebire de tine,si altii la fel,din '90 incoace am votat gandinu-ma la viitorul copiilor,la binele lor,nu am fost manipulata si mintita de tv!!!
Chiar nu va este rusine,sau sunteti atat de idioti,sa mintiti incontinuu spunand ca cei mai imbecili au votat cu pdl,cand toata Moldova,toti tziganii si batranii au votat cu psd????
Degeaba va ofticati si faceti spume,diaspoRA nu va vota IN VECII VECILOR CU iLIESCU SI URMASII LUI ,HOTI DE TARA SI COMUNISTI!!!!!!!!!!!!!
NU MAI ASTEPTATI POMENI DE LA STAT,NICI ASISTENTA SOCIALA,LA MUNCA!
Ps:parintii mei au ferma de animale,eu nu mint,si vb in cunostinta de cauza,IAR ADEVARUL ESTE UNUL SINGUR:ROMANII NU VOR SA MUNCEASCA,DOAR SA FIE ASISTATI DE STAT,SA BEA SI SA FACA PRUNCI.D-AIA LE CRAPA FICATUL CAND LI SE CERE SA MEARGA LA MUNCA!!!!!!!!!!

Aceasta postare a fost editata de Cocolina: Jun 8 2011, 11:48 AM

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
mesaj Jun 8 2011, 11:57 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Jun 7 2011, 07:38 PM) *
In PDL nu stiu sa existe vreun manelist, in USL (PSD) ii aveti pe Adrian copilu minune si pe sorinel pustiu. Membri. Nu mai fa atatea spume ca se vede oricum ca minti, cu toate spumele tale. Iar despre FSN-PDL la fel, daca poate fi numit cineva ca fiind continuatorul FSN pai aia sunt PSD. Iar despre securisti, haha, e plin de ei in PNL, unii dovediti si dati afara, altii dovediti dar inca membri de onoare.

Gigele, gigele, esti pe langa ca de obicei. In afara de ACM, majoritatea manelistilor au sprijinit PDL-ul, iar imnurile PDL la locale si la prezidentiale au fost manele. De ex: http://www.youtube.com/watch?v=E8SQWJgkXR0 sau http://www.youtube.com/watch?v=t8TgUENvPl0 si pot sa iti mai dau o tona de exemple dar oricum stii f bine ca am dreptate, trebuie doar sa-ti consulti playlistul smile.gif Ca sa nu mai zic de sprijinul electoral OTV si Taraf TV. Deh, asta e nivelul intelectual si politic al pedelistului tipic.

Tu iti poti imagina ca PDL nu are legatura cu FSN sau orice vrei tu, dar in lumea reala succesorul oficial al FSN-ului e PDL-ului (conform chiar istoriei oficiale a PDL-ului). Intr-adevar PSD-ul s-a desprins din aripa reformata a FSN-ului, dar in actuala conducere a PSD-ului sunt mai putini fesenisti din garda veche decat in PDL.

In general respect optiunile politice diferite de ale mele, dar fata de pedelisti chiar nu mai am nici un fel de rabdare sau toleranta. Ei reprezinta sectoarele demografice care de 20 de ani ne tin in urma si care ne fac de ras peste tot in Europa. M-am saturat de ghertoi, de manelisti, de infractori care isi zic "oameni de afaceri" si de fosti turnatori deveniti peste noapte "anticomunisti". Iar acum tot ei, dupa ce ca ne-au bagat in rahat, au neobrazarea sa se isterizeze si sa-ia acuze pe romanii care inca gandesc de tot felul de aberatii (asa cum aceleasi persoane, sau acelasi gen de persoane, scandau in 90 "moarte intelectualilor" sau "nu vrem Kent, nu vrem valuta / vrem pe Roman sa ne f*ta", sau aplaudau cand minerii, adusi de Iliescu cu ajutorul lui Basescu, omorau oameni in bataie).

O ultima rugaminte pt Cocolina, Gigel si alti "expati" (lol): va rog frumos, nu mai spuneti acolo ca sunteti romani. Spuneti si voi ca sunteti bulgari, sa-i faceti de ras pe aia nu pe noi.

+Quote Post
mesaj Jun 8 2011, 12:36 PM
Mesaj #40

Guests

Basescu impreuna cu niste votanti PDL tipici
http://www.youtube.com/watch?v=ZDpCG2-TH48

Hai Basescu la putere! (inca un imn electoral)
http://www.youtube.com/watch?v=d3G-cXGbQz4

Elena Basescu impreuna cu alti votanti PDL tipici
http://www.youtube.com/watch?v=8TiMrU9uomw...feature=related

Alt imn electoral PDL
http://www.youtube.com/watch?v=Aa_5GdgDAsQ

Iar asta e piesa care reprezinta cel mai bine mentalitatea pedelista:
http://www.youtube.com/watch?v=G207Ne-OSxw

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 8 2011, 01:19 PM
Mesaj #41

Membru veteran

Citeaza (keepin it real @ Jun 8 2011, 11:57 AM) *
Iar acum tot ei, dupa ce ca ne-au bagat in rahat, au neobrazarea sa se isterizeze si sa-ia acuze pe romanii care inca gandesc de tot felul de aberatii (asa cum aceleasi persoane, sau acelasi gen de persoane, scandau in 90 "moarte intelectualilor" sau "nu vrem Kent, nu vrem valuta / vrem pe Roman sa ne f*ta", sau aplaudau cand minerii, adusi de Iliescu cu ajutorul lui Basescu, omorau oameni in bataie).

Noa amu asta-i cea mai tare faza:noi cei de dreapta sau cei care-l iubeau pe ilici strigau vrem pe roman sa ne f--a???????
Si cine ma rog aplaudau minerii???Noi studentii,profesorii ,medicii,intelectualii-sau babele inculte si cei cu IQ sub 5 pro-ilici?????
Deja asa de rau v-au spalat creierele,ca nu mai stiti cine pe cine reprezinta!!!Sau erati beti si atunci??HAHHAHHAHAH

Ps:SA NU UITAM!!!
http://www.youtube.com/watch?v=a3odUFGqne4

Aceasta postare a fost editata de Cocolina: Jun 8 2011, 01:21 PM

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 8 2011, 01:50 PM
Mesaj #42

Guests

Nu stiu cum, dar modul in care a deviat discutia denota faptul ca initiatorul topicului a fost inspirat. Se vede treaba ca nu politicienii, ci noi, aplaudacii din tribuna, suntem masochisti.

Pai cum altfel, decat masochisti, ne putem numi daca am ajuns sa ne insultam unii pe altii, sa raspundem la injurii cu injurii si mai mari, si toate astea pentru a sustine o grupare sau alta a clasei politice (care, cu mare "vrajeala", se auto-clasifica in Putere si Opozitie)? In conditiile in care au alternat la Putere, s-a dovedit ca, timp de 20 de ani, scopurile clasei politice au fost permanent altele decat cele declarate, altele decat cele favorabile unei dezvoltari reale a societatii, in ansamblul ei.

Noi, chiar si acum, dupa 20 de ani de experiente negative si sperante sistematic zdrobite (vezi infrastructura rutiera si feroviara, vezi sistemul de invatamant, vezi sistemul de sanatate publica, vezi datoria publica), tot tinem partea unuia sau altuia dintre partidele politice, formate si conduse de ani de zile de aceeasi si aceeasi indivizi, sau tipologii de indivizi... Nu pot spune decat ca ne produce o placere anormala starea aceasta de fapte, caci altfel nu se explica de ce nu mai putem reactiona altfel decat facandu-le jocul marionetelor de la Parlament, Presedintie, Guvern.
...
Din ce in ce mai adevarata zicala ca fiecare popor are conducatorii pe care-i merita... (De ce insa trebuie sa plateasca si aceia dintre noi care reprezinta exceptiile de la regula, care s-au saturat de optiunea "raul cel mai mic"?)

+Quote Post
Vizitator_bizonu' majoritar.
mesaj Jun 8 2011, 02:04 PM
Mesaj #43

Guests

Citeaza (Laur006 @ Jun 8 2011, 01:50 PM) *
Nu stiu cum, dar modul in care a deviat discutia denota faptul ca initiatorul topicului a fost inspirat. Se vede treaba ca nu politicienii, ci noi, aplaudacii din tribuna, suntem masochisti.

Pai cum altfel, decat masochisti, ne putem numi daca am ajuns sa ne insultam unii pe altii, sa raspundem la injurii cu injurii si mai mari, si toate astea pentru a sustine o grupare sau alta a clasei politice (care, cu mare "vrajeala", se auto-clasifica in Putere si Opozitie)? In conditiile in care au alternat la Putere, s-a dovedit ca, timp de 20 de ani, scopurile clasei politice au fost permanent altele decat cele declarate, altele decat cele favorabile unei dezvoltari reale a societatii, in ansamblul ei.

Noi, chiar si acum, dupa 20 de ani de experiente negative si sperante sistematic zdrobite (vezi infrastructura rutiera si feroviara, vezi sistemul de invatamant, vezi sistemul de sanatate publica, vezi datoria publica), tot tinem partea unuia sau altuia dintre partidele politice, formate si conduse de ani de zile de aceeasi si aceeasi indivizi, sau tipologii de indivizi... Nu pot spune decat ca ne produce o placere anormala starea aceasta de fapte, caci altfel nu se explica de ce nu mai putem reactiona altfel decat facandu-le jocul marionetelor de la Parlament, Presedintie, Guvern.
...
Din ce in ce mai adevarata zicala ca fiecare popor are conducatorii pe care-i merita... (De ce insa trebuie sa plateasca si aceia dintre noi care reprezinta exceptiile de la regula, care s-au saturat de optiunea "raul cel mai mic"?)

E foarte greu sa intelegi ca daca vrei sa-i schimbi pe ei, e gresit sa-i schimbi intre ei. Dar televiziunile lor exact asta ne invata: sa-i schimbam pe ei cu ei. Noi, cuminti cum suntem, ii schimbam intre ei. Nici prin cap nu ne trece ca exista si altii pe lumea asta care ar putea sa conduca statul altfel. Nu tot Basescu, nu tot Nastase, nu tot Berceanu, nu tot Voiculescu, nu tot Fenechiu, Melescanu, Stolojan, Mitrea, DIP etc.

+Quote Post
mesaj Jun 8 2011, 02:07 PM
Mesaj #44

Guests

Duduie Cocolina, care "voi" intelectualii? "Intelectualii" vostri sunt Nicolae Guta, Simona Sensual si Bercea Mondialul. Esti atat de "intelectuala" incat nu intelegi o propozitie simpla: PDL, conform propriei istorii oficiale, e succesorul direct al FSN. Minerii au fost adusi in Bucuresti de FSN, nu de altcineva. Cate clase ai Cocolina, "intelectuala de dreapta" a lui peste? Dupa stilul agramat si isteric in care scri, probabil la fel de multe ca si ceilalti "intelectuali" mentionati mai sus.

+Quote Post
mesaj Jun 8 2011, 02:42 PM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (bizonu' majoritar @ Jun 8 2011, 02:04 PM) *
E foarte greu sa intelegi ca daca vrei sa-i schimbi pe ei, e gresit sa-i schimbi intre ei. Dar televiziunile lor exact asta ne invata: sa-i schimbam pe ei cu ei. Noi, cuminti cum suntem, ii schimbam intre ei. Nici prin cap nu ne trece ca exista si altii pe lumea asta care ar putea sa conduca statul altfel. Nu tot Basescu, nu tot Nastase, nu tot Berceanu, nu tot Voiculescu, nu tot Fenechiu, Melescanu, Stolojan, Mitrea, DIP etc.

Asta e ca in maneaua aia oficiala PDL, "ei cu ei, noi cu noi". Relativizarile nu duc nicaieri. Fiecare e raspunzator pt ce a facut, daca stam ca niste mamaligi si ne vaitam ca "asa e romanu', dom'le, ce sa-i faci, toti e hoti" o sa ajungem ca si "fratii" nostri basarabeni care din fatalism si pasivitate accepta de 20 ani sa fie condusi de partide pro-rusesti. Toate guvernele de dupa 90 au facut mizerii (inclusiv guvernul Tariceanu, cel mai performant de dupa 90), dar ca acum niciodata n-a mai fost. Romanii trebuie sa uite expresii precum "capul plecat sabia nu-l taie", "hai sa fie bine pt toata lumea", "eh, ce sa facem?" sau "asa-i romanul". Nu intamplator presa aservita puterii incurajeaza mentalitatea asta de oaie bleaga a celor "neutri", hranindu-i cu otevisme, manele si "mondenitati".

Votati dom'le cu Uniunea Democrata a Tatarilor sau Partidul Automobilistilor sau pe oricine, dar nu mai lasati manelistii si ***ii sa voteze pt voi.

+Quote Post
mesaj Jun 8 2011, 02:44 PM
Mesaj #46

Guests

Observ ca mai nou si cuvantul t - i - g - a - n e cenzurat. De cand o denumire etnica e un cuvant obscen?

+Quote Post
Vizitator_Q. Veta.
mesaj Jun 8 2011, 02:49 PM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 8 2011, 02:07 PM) *
Duduie Cocolina, care "voi" intelectualii? "Intelectualii" vostri sunt Nicolae Guta, Simona Sensual si Bercea Mondialul. Esti atat de "intelectuala" incat nu intelegi o propozitie simpla: PDL, conform propriei istorii oficiale, e succesorul direct al FSN. Minerii au fost adusi in Bucuresti de FSN, nu de altcineva. Cate clase ai Cocolina, "intelectuala de dreapta" a lui peste? Dupa stilul agramat si isteric in care scri, probabil la fel de multe ca si ceilalti "intelectuali" mentionati mai sus.

Postacul striga postacii , nu-i asa? Da' matale sub ce steag lupti? Al lui Nastase? Al lui DIP? Tu ai marfa de laudat sau tot ce stii sa faci e sa scuipi marfa celuilalt? Macar de-ai pricepe ca "ai tai" cu "ai lor" si-au dat mina sa te mulga prin rotatie ca pe o ovina docila. Si nu uita sa injuri in timp ce nea Alecu tunde oaia si berbecu' de tine.
PS: te-ai gandit vreodata sa te bati pentru propria-ti cauza in loc sa insulti cetateni asemenea tie, pacaliti de aceiasi politruci?

+Quote Post
Vizitator_Zidebar.
mesaj Jun 8 2011, 02:57 PM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 8 2011, 02:42 PM) *
Asta e ca in maneaua aia oficiala PDL, "ei cu ei, noi cu noi". Relativizarile nu duc nicaieri. Fiecare e raspunzator pt ce a facut, daca stam ca niste mamaligi si ne vaitam ca "asa e romanu', dom'le, ce sa-i faci, toti e hoti" o sa ajungem ca si "fratii" nostri basarabeni care din fatalism si pasivitate accepta de 20 ani sa fie condusi de partide pro-rusesti. Toate guvernele de dupa 90 au facut mizerii (inclusiv guvernul Tariceanu, cel mai performant de dupa 90), dar ca acum niciodata n-a mai fost. Romanii trebuie sa uite expresii precum "capul plecat sabia nu-l taie", "hai sa fie bine pt toata lumea", "eh, ce sa facem?" sau "asa-i romanul". Nu intamplator presa aservita puterii incurajeaza mentalitatea asta de oaie bleaga a celor "neutri", hranindu-i cu otevisme, manele si "mondenitati".

Votati dom'le cu Uniunea Democrata a Tatarilor sau Partidul Automobilistilor sau pe oricine, dar nu mai lasati manelistii si ***ii sa voteze pt voi.

Alt specialist in ce-ar trebui sa faca altii. Da' matale? Hehe, postacimea ta liberala, Tariceanu a fost perfirmant? De ce? Ca ne-am vindut intre noi apartamentele lui Ceausescu folosind banii bancilor straine necontrolate de Usarescu si pe banii respectivi am tras un mare chef partial electoral? Nene Real, forteaza-te si poate o sa intelegi ca asociatia ciobanilor are ca scop pastorirea oilor in vederea obtinerii de lapte-carne-brinza-oua. Tariceanu cioban este, Boc la fel. Forteaza-te si poate o sa intelegi ca daca rotesti ciobanii la putere, interesele oilor nu vor deveni importante. Forteaza-te, dar adevar graiesc tie, mai e mult pina departe.

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 8 2011, 03:35 PM
Mesaj #49

Membru veteran

Citeaza (keepin it real @ Jun 8 2011, 02:07 PM) *
Dupa stilul agramat si isteric in care scri, probabil la fel de multe ca si ceilalti "intelectuali" mentionati mai sus.

Aloooooooo,sintaxa si gramatica lu' peste!!!
scri-se scrie cu doi de i
Iar ai dat cu IQ-ul de pamant!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
D-aia te ascunzi in spatele unui user anonim????N-ai curajul sa iesi la lumina?....de undeva din Romania,eh??? laugh.gif laugh.gif

Aceasta postare a fost editata de Cocolina: Jun 8 2011, 03:36 PM

--------------------

+Quote Post
mesaj Jun 8 2011, 04:04 PM
Mesaj #50

Guests

Vai Cocolina, ce m-ai prins, am facut un typo. Extraordinar. Eu am facut un typo in schimb tu te exprimi in mod consecvent in eternul stil manelistic, cu istericale, insulte si multe emoticoane si semne ale mirarii. Probabil ca manelistii se mira des si zambesc mult. Tu stii macar ce-i aia IQ? Nu, nu e modelul de Mercedes cu care umbla idolul tau Nicolae Guta. Vorba aia, poti scoate "intelectuala de dreapta" din satra si sa o trimiti sa stearga funduri de italieni, dar nu poti scoate satra din intelectuala.

Am observat ca noua strategie a postacilor portocalii e relativizarea. Au observat ca lumea s-a saturat de pedeleu si ca nu mai au nici o sansa sa-i convinga, asa ca acum incearca sa acrediteze ideea ca "dom'le, toti e la fel, asa ca hai sa-i lasam pe astia sa fure". Un exemplu de inteligenta pedelista: "Forteaza-te si poate o sa intelegi ca daca rotesti ciobanii la putere, interesele oilor nu vor deveni importante" (Zidebar). Daca tu te simti oaie, e ok dar vorbeste in nume propriu. Asadar "interesele oilor" sunt mai bine aparate nu de "rotirea ciobanilor", ci de mentinerea aceluiasi cioban ineficient la nesfarsit? Pai atunci de ce l-am mai dat jos pe Ceausescu daca trebuie sa fim niste oi cuminti si sa nu vrem "rotatie"? Deh, logica pedelista. Mai bine facem cum canta Guta, nu? Bem 44 de pahare, mancam niste gratare (eventual la iarba verde, lasand mizerie, in buna traditie a ghertoiului pedelist) si apoi votam PDL, ca asa a zis domnu' Dan la OTV, si daca a zis domnu' Dan, stie el ce zice.

Q-veta, cocalarii nu sunt "cetateni asemenea mie". Eu nu ascult manele, nu arunc gunoaie pe strazi sau in spatiile verzi, nu scuip seminte pe jos, nu fur, nu imput autobuzele cu mirosul de transpiratie, si, cel mai important, nu votez sub influenta a 44 de pahare si a melodiilor lui Guta si Salam.

+Quote Post
Vizitator_StaiJos.
mesaj Jun 8 2011, 04:12 PM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 8 2011, 04:04 PM) *
Am observat ca noua strategie a postacilor portocalii e relativizarea. Au observat ca lumea s-a saturat de pedeleu si ca nu mai au nici o sansa sa-i convinga, asa ca acum incearca sa acrediteze ideea ca "dom'le, toti e la fel, asa ca hai sa-i lasam pe astia sa fure". Un exemplu de inteligenta pedelista: "Forteaza-te si poate o sa intelegi ca daca rotesti ciobanii la putere, interesele oilor nu vor deveni importante" (Zidebar). Daca tu te simti oaie, e ok dar vorbeste in nume propriu. Asadar "interesele oilor" sunt mai bine aparate nu de "rotirea ciobanilor", ci de mentinerea aceluiasi cioban ineficient la nesfarsit? Pai atunci de ce l-am mai dat jos pe Ceausescu daca trebuie sa fim niste oi cuminti si sa nu vrem "rotatie"? Deh, logica pedelista. Mai bine facem cum canta Guta, nu? Bem 44 de pahare, mancam niste gratare (eventual la iarba verde, lasand mizerie, in buna traditie a ghertoiului pedelist) si apoi votam PDL, ca asa a zis domnu' Dan la OTV, si daca a zis domnu' Dan, stie el ce zice.

Q-veta, cocalarii nu sunt "cetateni asemenea mie". Eu nu ascult manele, nu arunc gunoaie pe strazi sau in spatiile verzi, nu scuip seminte pe jos, nu fur, nu imput autobuzele cu mirosul de transpiratie, si, cel mai important, nu votez sub influenta a 44 de pahare si a melodiilor lui Guta si Salam.

Uau, ce mai genius. Da' cum se face ca n-ai priceput ca eu nu mai vreau nici unul din politicienii actuali? M-au furat toti. Ai lui Ilici, ai lui Nastase, ai lui Ciorbea, ai lui Boc, ai lui Base. Ca atare vreau ALTII. Nu astia de azi, nu aia care au fost ieri si vor sa fie iarasi maine. Si aialalti poimaine, in vecii vecilor amin . Zici ca nu asculti manele? Tu insuti esti o manea. Parfumata cu apa bulgareasca de trandafiri. Despre mine poti fi sigur ca nu votez PDL. Despre tine pot fi sigur ca votezi USL.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 8 2011, 04:34 PM
Mesaj #52

Guests

Asadar "interesele oilor" sunt mai bine aparate nu de "rotirea ciobanilor", ci de mentinerea aceluiasi cioban ineficient la nesfarsit?

Sefu', stiu ca te grabesti sa vii mintenas la putere, dar mai ai putintica rabdare, ca nici solutia ta nu e corecta.
Zici ca ciobanul este ineificient, deci nu tre' sa ramana in veci la stana. OK, suntem de acord! Numai ca intervine problema "pe cine punem in loc". 'Mneata zici ca sa vina al' de fusese inainte lui, kit ca e la fel de ineficient. Chiar ti se pare ca suntem oi proaste? Oi Om fi wink.gif , dar... nici chiar asa... Lasa dracu' politica si pune mana si fa productie.
Eu nu vad decat 2 solutii:
una formala - infiintarea unui partid nou, care sa interzica acceptarea ca membru oricarei persoane care a activat in viata politica in acesti 20 de ani si inainte, si participarea la procesul electoral;
una informala - care depinde insa de calitatea umana a cetatenilor: ceva de genul propunerea unui obiectiv de mare impact social (revenirea dracului la Consiliile lor de Administratie a tuturor parlamentarilor si ministrilor pusi pe capatuiala, respectiv acelora care sunt putred de bogati fara sa justifice, dpdv logic, averile colosale dobandite cu salarii de functionari publici: ex. Nastase si toti cei ca el), si amenintarea cu greva fiscala in caz contrar. Adica bai nene, pana nu pleaca trantorii din stup, nu mai aduc polen, du-va'ti dracu de aici.

Dar bineinteles, cine sunt eu sa ma gandesc la solutii de salvare nationala. Sunt altii acolo sus care o fac cu atat succes incat si nepotii mei vor plati, la propriu, averile lor si ale pupincuristilor lor.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 8 2011, 04:42 PM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (StaiJos @ Jun 8 2011, 04:12 PM) *
...eu nu mai vreau nici unul din politicienii actuali. M-au furat toti. Ai lui Ilici, ai lui Nastase, ai lui Ciorbea, ai lui Boc, ai lui Base. Ca atare vreau ALTII. Nu astia de azi, nu aia care au fost ieri si vor sa fie iarasi maine. Si aialalti poimaine, in vecii vecilor amin .

Gand la gand cu bucurie! biggrin.gif
Oare or mai fi multi ca noi prin tara asta nenorocita?

+Quote Post
Vizitator_CuOchiu'PePortofel.
mesaj Jun 8 2011, 04:51 PM
Mesaj #54

Guests

Citeaza (Laur006 @ Jun 8 2011, 04:42 PM) *
Gand la gand cu bucurie! biggrin.gif
Oare or mai fi multi ca noi prin tara asta nenorocita?

"Unii" cred ca daca iti schimbi ciorapii intre ei, nu mai put. Ei numesc asta "rotatia ciorapilor". Pe acelasi principiu voteaza politicienii care i-au furat ieri fiindca astia care-i fura azi, ii fura azi (ce-a fost ieri au uitat). Nici prin cap nu le trece ca inafara Generatiei Iliescu exista oameni care nu au fost nici securisti nici comunisti si care ar putea sa conduca tara asta bine. Eh , insii astia voteaza hoti si pe urma alti hoti si numesc gestul asta PRAGMATISM.

+Quote Post
Vizitator_str8 2 the point.
mesaj Jun 8 2011, 05:14 PM
Mesaj #55

Guests

Laur006 si StaiJos, am zis eu ca trebuie musai sa votati USL? Daca va uitati din nou pe ce am scris, veti observa ca am spus ca e important ca oamenii sa nu se comporte ca oile, ci sa aiba opinii si sa voteze rational, indiferent ca e vorba de Uniunea Democratica a Tatarilor sau de noul partid pe care vrea sa-l infiinteze Laur006. Daca nu votezi, voteaza alde Cocolina si Ghita pt tine.

USL e cam o alianta impotriva naturii intr-un fel, dar in situatii extreme trebuie sa faci si compromisuri (asa cum si CDR a fost o alianta dreapta-stanga intre partide care erau incompatibile in trecut). Daca Laur006 sau altcineva vine cu o alternativa realista la actualul regim si la proiectul oferit de opozitie, eu sunt dispus sa-i ascult si poate chiar sa-i votez.

+Quote Post
Vizitator_Un Chien Andalou.
mesaj Jun 8 2011, 05:21 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (str8 2 the point @ Jun 8 2011, 05:14 PM) *
Laur006 si StaiJos, am zis eu ca trebuie musai sa votati USL? Daca va uitati din nou pe ce am scris, veti observa ca am spus ca e important ca oamenii sa nu se comporte ca oile, ci sa aiba opinii si sa voteze rational, indiferent ca e vorba de Uniunea Democratica a Tatarilor sau de noul partid pe care vrea sa-l infiinteze Laur006. Daca nu votezi, voteaza alde Cocolina si Ghita pt tine.

USL e cam o alianta impotriva naturii intr-un fel, dar in situatii extreme trebuie sa faci si compromisuri (asa cum si CDR a fost o alianta dreapta-stanga intre partide care erau incompatibile in trecut). Daca Laur006 sau altcineva vine cu o alternativa realista la actualul regim si la proiectul oferit de opozitie, eu sunt dispus sa-i ascult si poate chiar sa-i votez.

Tu fii PRAGMATIC si voteaza toata viata ta contra unora. Sunt sigur ca 'data trecuta' ai sanctionat PNL si PSD cu votul tau fiindca te-au dezamagit si, PRAGMATIC cum esti, ai votat PDL, raul mai mic. Acum vei vota Nastase, raul mai mic, din pragmatism. Sa te intreb ceva: Daca faci la fel, poate sa se intimple altfel? Intelegi intrebarea?

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Jun 8 2011, 07:18 PM
Mesaj #57

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (kjh @ Jun 2 2011, 07:41 PM) *
Constat cu stupoare ca din pacate nimeni nu a comentat acest subiect !
Oare suntem multumiti de directia spre care ne indreptam sau acest site este in exclusivitate PDL-ist ?
Deasemenea am observat ca multi dintre userii vechi au disparut . Sau au fost interzisi !?

Constati cu stupoare ca unora le place directia in care a luat-o tara asta... Asta e problema ta, fireste...
Multi useri vechi au preferat sa nu-ti raspunda sau sa comenteze o afirmatie de genul: "Boc a distrus Vieti!!!"

Iliescu ce a distrus in 90, 92 cand le multumea minerilor in Romexpo, mai plapandule! Caractere? obiceiuri? gasti?
Nu, dimpotriva, el a distrus vieti, la propriu, si pana acu' fo' opt ani tot a distrus, el, Nastase, Vacaroiu, Severin, Ponta, Geoana, Taracila, Melescanu... I-am enumerat ca tot tii tu contu' care e aripa rupta din FSN... Baietas astia au fost nucleul dur, care i-a eliminat pe ceilalti dupa mineriada din '92, si unii dintre noi, in special cei care au stat cu ochii larg deschisi si care nu au citit istorie de pe forumuri ci au trait-o, nu uita...

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Jun 8 2011, 07:22 PM
Mesaj #58

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (CuOchiu'PePortofel @ Jun 8 2011, 04:51 PM) *
Nici prin cap nu le trece ca inafara Generatiei Iliescu exista oameni care nu au fost nici securisti nici comunisti si care ar putea sa conduca tara asta bine.

Ia lumineaza-ne, frate Portofele, care "e" aia nepatati si scoliti de numa'... Nu de alta dar sa nu murim fraieri, naibilor!???

+Quote Post
Vizitator_E Coli murat.
mesaj Jun 8 2011, 07:31 PM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ Jun 8 2011, 07:22 PM) *
Ia lumineaza-ne, frate Portofele, care "e" aia nepatati si scoliti de numa'... Nu de alta dar sa nu murim fraieri, naibilor!???

Pai sa-i luam pe rind. Primu' e Marcu, ala cu arcu'. Al doilea e Anton, ala cu tzimentu'. Observi cata grija am sa nu zic cumva numele unuia din hoti? Eu am convingerea ca daca am obtine parlamantu' in urma unei loterii parlamentare nationale, am avea un parlament mai bun. Cel putin as sti ca nu ma fura un mare grup organizat. Da' ca sa-ti intorc hamabilitatea te intreb simplu: tu ce astepti de la "ai tai"? Avind in vedere ca "ai tai" au mai avut cutitu' si painea, au facut acel ceva?
PS: stii cum alegi un hotz in parlament? La intimplare.

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 9 2011, 09:05 AM
Mesaj #60

Membru veteran

si multe emoticoane si semne ale mirarii.

Mai draga mai......da nici semnele mirarii laugh.gif laugh.gif nu stiai ca se numesc -semne de punctuatie,sau semn de exclamatie.??????????????
Asta iara' era asa o scapare...hmmm....intentionata?????See you next time!!! wink.gif

Aceasta postare a fost editata de Cocolina: Jun 9 2011, 09:06 AM

--------------------

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 6th December 2019 - 10:14 PM