IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

27 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Greșelile USL, Politică
Vizitator_PAPANAS.
mesaj Aug 13 2012, 08:18 PM
Mesaj #151

Guests

Citeaza (relu @ Aug 13 2012, 08:14 PM) *
[color="#0000FF"][/color]DOMNULE BASESCU AR FI INDICAT SATI DAI DEMISIA DE ONOARE SI ANUME DE CE? PENTRUCA AI ADUS ROMONIA INTRUN HAOS DE NEDESCRIS POATE ESTI CONSIDERAT CEL MAI TIRAN PRESEDINTE PE CARE LA AVUT ROMINIA DE FAPT ESTI UN NIMENI NE AVINDUL PE DUMNEZEU SI TOTUSI CONTROLEZI TOATE INSTITUTIILE STATULUI ASCUTI TELEFOANELE STII SI CIND CINEVA MERGE LA GRUPUL SOCIAL OPRESTETE

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 13 2012, 09:09 PM
Mesaj #152

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 13 2012, 05:01 PM) *
Pentru cei care critica pe Elena Udrea

Nu ma indoiesc ca Elena Udrea era un fel de Maica Tereza, umbla prin lume si facea peste tot fapte bune.

Totusi, e cel putin deplasat ca un ministru sa umble cu sanii dand pe dinafara din decolteu si cu chiloteii la vedere, indiferent cat de sexy se crede acel ministru si indiferent daca apare astfel doar la petreceri si nu la minister.

Elena Udrea este una dintre cele mai serioase "liabilities", nu numai pentru Basescu, dar si pentru PD-L.
N-o sa fie niciodata capabila sa invete ca o femeie trebuie sa fie sexy doar in dormitor, nu la minister.
Chiar si daca ar fi fost un fel de Maica Tereza, ar fi trebuit sa inteleaga ca in politica nu conteaza ce faci in realitate, conteaza ce cred oamenii ca faci.

Nu stiu cat de utile sau inutile au fost proiectele MDRT in timpul ministeriatului ei, sunt convins ca suma totala cheltuita nu este nici pe departe comparabila cu cei 25%, insa la fel de convins sunt ca nu il ajuta deloc nici pe Traian Basescu si nici PD-L-ul sa vorbim acum despre Elena Udrea.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 13 2012, 09:51 PM
Mesaj #153

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 13 2012, 12:16 PM) *
Tâmpiții gen Barosso și Reding- care nici ei nu sunt mai peste nivelul băsist- spun în esență ceva de genul ”Hitler a fost legal ales. Ne pare rău dar mai trebuie să stați cu Hitler președinte 2 ani”.

Eu as zice sa trezesti. Hitler nu a fost legal ales, asta e o mistificare pe care repetarea la nesfarsit nu o face sa devina adevarat.

Spune-i si lui Antonescu sa se trezeasca, in spatele lui nu se afla 7,4 milioane de alegatori, ca n-a pus nimeni stampila pe numele lui. Cat despre parerea ca in spatele lui Basescu se afla 800 de mii de oameni plus ambasadorul american, uite ca Hillary Clinton l-a trimis si pe Philip Gordon, probabil ca sa egaleze scorul tongue.gif

Iar Philip Gordon tocmai v-a explicat verde-n fata ca sustine cele 11 puncte stabilite de "tampitii gen Barroso si Reding".

Bottom line: voi chiar sunteti inconstienti cu totii?

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Aug 13 2012, 10:52 PM
Mesaj #154

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 13 2012, 05:01 PM) *
Pentru cei care critica pe Elena Udrea:

 Din numărul total al contractelr semnate, 20% din proiectele începute au fost finalizate. Asta, prin comparaţie cu celelalte programe care au înregistrat rate de absorbţie de 1-2%.

-  Domeniul schiabil din Poiana Braşov, printr-o investiţie a MDRT de 27 milioane de euro, a crescut de la 14 kiliometri de pârtie câţi erau până acum, la 24 kilometri.

- a făcut o nouă instalaţie de transport pe cablu în Sinaia. Are o lungime de 1.600m, capacitate de transport de 1800 persoane/oră. O investiţie de 30 milioane de euro pentru a completa infrastructura de schi din regiune.

-  Ministerul Turismului şi Dezvoltării a investit 1,7 milioane de euro în Pârtia de la Borsec. Am schiat şi eu acolo. Pârtia arată bine. Fără să exagerez, aduce puţin cu cele din afară.

-  Investiţiile MDRT la Sulina au triplat numărul de turişti veniţi acolo. În 2011 am avut 8200 de turişti care au vizitat această localitate doar într-un weekend.

-  MDRT a contractat 22 de miliarde de lei din fonduri europene
În 2011 s-au semnat 2.382 de contracte de finanţare comunitară, valoarea totală ajungând la 4,6 miliarde euro. Din această sumă, 3 miliarde euro au fost fonduri nerambursabile.

-  Proiectele derulate de Elena Udrea au făcut ca absorbţia fondurilor europe prin POR să înregistreze cea mai bună rată dintre toate programele finanţate din bani europeni.

- Fondurile absorbite au generat un număr mare de locuri de muncă. Există localităţi din România care au obţinut contracte de finanţate din bani europeni cu o valoare de 10 ori mari mare decât propriul buget anual de investiţii.

-  Sala Polivalentă din Călăraşi este o investiţie de 20 milioane de lei, finanţată din bani europeni, printr-un program derulat de MDRT în 2011.

-  Elena Udrea a semnat contracte de 20 milioane de euro, finanţate de la Comisia Europeană, pentru reabilitarea Arcului de Triumf, cartierului Militari din Capitală şi refacerea zonei Bulevardului Iuliu Maniu. Încet, încet, prin astfel de investiţii, Bucureştiul se transformă într-un oraş turistic.

-  Elena Udre a încheiat un contract de 6,5 milioane de euro pentru reabilitarea zonei centrale a oraşului Roman. Finanţarea se face prin Programul Operaţional Regional.

-  Elena Udrea a semnat un contract de 70,6 milioane lei, prin Programul Operaţional Regional, pentru reabilitarea reţelei stradale din Bârlad.

-  Elena Udrea a semnat un proiect, finanţat prin POR, pentru modernizarea şi extinderea unei străzi din municipiul Timişoarea. Valoarea proiectului este 15 milioane de lei.

-  În perioada cât Elena Udrea a fost la conducerea MDRT a fost derulat un program de reabilitare a mini-portului turistic din Sfântu Gheorghe. Suma investită a fost de 33 milioane de lei

-  Elena Udrea a derulat proiecte cu finanţare nerambursabilă, prin POR, în valoare de 500 milioane de lei pentru reabilitarea infrastructurii în Craiova

- Elena Udrea a semnat contracte pentru reabilitarea străzilor din Slatina în valoare de 24 de milioane de lei. Investiţia este finanţată prin Programul Operaţional Regional.

-  MDRT, în timpul mandatului Elenei Udrea, a fost semnat un contract de reabilitare a apartamentelor, prin fonduri europene, în valoare de 360 milioane de euro.

-  Pentru prima dată în Sulina a fost asfaltat drumul care leagă plaja de restul oraşului.

Gigele tată, ne plictisești. Crunt. Te vedeam mai interesant și inteligent. O singură întrebare- numește tu o singură investiție care și-a acoperit banii investiți și a adus 1 leu- măcar 1 leu profit. După aia mai avem ce discuta. În rest, tot ce dai tu acolo e shit și bullshit. Pentru că s-ar putea să fi ignorant hai să te lămuresc eu- nici un guvern din UE nu investește ca prostul. SIngurele investiții fără profit imediat admise sunt școlile și parțial spitalele. Dacă cetățenii din X vor drum spre Y, sală de sport sau telegondolă- să facă bine să pună mâna și să le plătească. Guvernele tale- au închis școli și spitale și asta înseamnă mai puțină lume educată și mortalitate mai mare. Guvernele tale au construit degeaba, scump și prost. Ceaușescu era un împărat al construcțiilor și rege al investițiilor pe lângă boarfa penală de Udrea. Eu aș dori sincer ca toate dar absolut toate investițiile făcute de MDRT care n-aduc acel leu de profit până în 2013 să fie oprite din averea dnei. Udrea și a soțului. Nu poți lăsa proști la guvernare, Gigele....

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Aug 13 2012, 10:57 PM
Mesaj #155

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 13 2012, 09:51 PM) *
Eu as zice sa trezesti. Hitler nu a fost legal ales, asta e o mistificare pe care repetarea la nesfarsit nu o face sa devina adevarat.

Spune-i si lui Antonescu sa se trezeasca, in spatele lui nu se afla 7,4 milioane de alegatori, ca n-a pus nimeni stampila pe numele lui. Cat despre parerea ca in spatele lui Basescu se afla 800 de mii de oameni plus ambasadorul american, uite ca Hillary Clinton l-a trimis si pe Philip Gordon, probabil ca sa egaleze scorul tongue.gif

Iar Philip Gordon tocmai v-a explicat verde-n fata ca sustine cele 11 puncte stabilite de "tampitii gen Barroso si Reding".

Bottom line: voi chiar sunteti inconstienti cu totii?

Warringtoane tată, ia tu un nene care se numește W.Schirer- care a fost corespondent de presă în Germania și care a scris ”The rise and fall of the Third Reich”. Ia-l și pe Evans din care a apărut în românește doar prima parte a trilogiei despre Germania lui Hitler și apoi mai discutăm. Sunt de acord parțial cu matale- în spatele pa, pa Băsescu se află 7.4 milioane de alegători, în spatele lui Băsescu cine a mai votat. Antonescu are de trecut niște alegeri.
Gordon who ? Flash Gordon probabil. Dar așa- ca de la tine la mine- e de cel mai prost neam ca dl. trimis special să vină întâi la cetățeanul Băsescu după care la președintele actual. Și eu nu m-aș da măreț nici măcar cu SUA care ne caută pe noi la oo și rânjesc grațios și democratic spre abuzurile reale ale Republicii Chineze.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 14 2012, 04:20 AM
Mesaj #156

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 13 2012, 10:52 PM) *
Gigele tată, ne plictisești. Crunt. Te vedeam mai interesant și inteligent. O singură întrebare- numește tu o singură investiție care și-a acoperit banii investiți și a adus 1 leu- măcar 1 leu profit. După aia mai avem ce discuta. În rest, tot ce dai tu acolo e shit și bullshit. Pentru că s-ar putea să fi ignorant hai să te lămuresc eu- nici un guvern din UE nu investește ca prostul.

Sigur ca da , europenii dau bani exact pe chestii ce nu aduc nici macar un leu profit . Si trebuie sa-l cred pe un propagandist al USL . Voi sunteti criticati de UE si USA iar sustinatorii sunt Voronin si vocea Rusiei asa ca te rog scuteste-ne de povesti capitaliste . Mai bine ar trebui sa livrezi tehnici de supravietuire in Siberia.

Fugi la publicul care crede ca Funeriu nu a luat Bac-ul . Nu-i asa ca si tu crezi asta ?

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 06:11 AM
Mesaj #157

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 13 2012, 10:57 PM) *
Antonescu are de trecut niște alegeri.

Imi pare bine ca esti constient de asta.

Antonescu se afla acum exact in situatia lui Ion Iliescu din 1990: se afla la conducere fara nici o legitimitate electorala si si-a organizat singur alegeri in 20 mai 1990 pe care le-a castigat cu 85%.

Cine a mai procedat astfel: Vladimir Putin la Moscova si Gheorghe Nichita la Iasi.

Antonescu n-are decat sa treaca niste alegeri in 2014, la termen.

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 06:12 AM
Mesaj #158

Guests

Citeaza
Spune-i si lui Antonescu sa se trezeasca, in spatele lui nu se afla 7,4 milioane de alegatori, ca n-a pus nimeni stampila pe numele lui.

Mai mai mai, cum ii mai place lui Warrington sa jongleze cu adevarul si cum incearca sa ne prosteasca el in stilul lui stingaci.

Abureala 1: pe Antonescu au pus oamenii stampila cand a fost ales parlamentar pe vot uninominal conform dorintelor imperiale ale lui Basescu. Vezi mai Warrington, daca Basescu nu cerea vot uninominal afirmatia ta era adevarata dar vezi tu chiar idolul tau ti-a dat peste degete. Alegatorii chiar au pus stampila pe numele lui si el a castigat cinstit si nu a fraudat ca Basescu dupa care a dat rapid ordin sa se arda voturile. Iti amintesti cum a ars Basescu voturile prin care a ajuns presedinte? Avea cosmaruri deoarece PSD ceruse verificarea voturilor.

Abureala 2: in stilul cel mai tipic de propaganda dictatoriala ai creat si ai lansat in discutie o non problema. Nu am vazut pe nimeni sa afirme ca cele 7,4 milioane de voturi sunt ale lui Antonescu dar tu te-ai si aruncat sa afirmi ca ele nu sunt ale lui Antonescu??!!!

Abureala 3: cele 7,4 miliane de voturi sunt ANTI BASESCU si tu ai probleme grave de memorie deoarece la fiecare 5 secunde uiti lucrul acesta. Oamenii au pus stampila pe Basescu ca sa-l zboare din functie.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 06:19 AM
Mesaj #159

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 14 2012, 06:12 AM) *
Abureala 1: pe Antonescu au pus oamenii stampila cand a fost ales parlamentar pe vot uninominal conform dorintelor imperiale ale lui Basescu.

Nici macar alegerile din colegiul lui nu le-a castigat, a obtinut 8 sau 9.000 de voturi si a fost pe locul II. Pe locul I in acel colegiu a fost Ionut Popescu, un liberal adevarat, nu o cioara vopsita ca Antonescu.

Antonescu are un mandat oarecum legitim de parlamentar, in baza acelor 8 sau 9.000 de voturi, dar nu un mandat de presedinte.

Citeaza (toteu @ Aug 14 2012, 06:12 AM) *
A bureala 3: cele 7,4 miliane de voturi sunt ANTI BASESCU

Cele 7,4 sunt in realitate 4,4 sau 4,5. Restul e furt la drumul mare.

Dar la voi, hotul neprins e negustor cinstit, nu?

Ei, s-ar putea sa aveti o surpriza in curand. Cand se stampileaza mii de buletine de vot chiar intr-o institutie a statului, cineva trebuie sa ajunga la inchisoare si va ajunge.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 14 2012, 06:29 AM
Mesaj #160

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 13 2012, 03:51 PM) *
Absolut de-acord, asta a fost unul din lucrurile prostesti facute de Boc.

Dar: vine USL-ul sa rezolve cum trebuie chestia asta, adica sa reduca numarul bugetarilor? Ma indoiesc.

Iarasi de-acord. Insa vine USL-ul sa reduca birocratia si numarul agentiilor guvernamentale?

Ce treaba are suspendarea lui Basescu cu ce-ar avea in mod normal de facut un guvern responsabil? A incercat USL sa reduca birocratia si numarul functionarilor publici si a refuzat cumva Basescu promulgarea legilor respective? Doar intr-o astfel de situatie s-ar fi justificat suspendarea.

Probabil ca n-o sa faca nici astia mare lucru, dar: intrebarile pe care ni le-am pune acuma seamana cu ingrijorarile legate de proverbialul drob de sare. Hai sa le dam o sansa macar un an, fara strambe si piedici bagate de la presedintie. pedeleii au avut vreo 3 ani daca nu ma insel. Si cine stie, poate ii scoatem pe uselei din parlament data viitoare. Sau poate mai punem de un referendum...

Nu vad cum am putea strica mai mult situatia de acum. O sa avem o turma de imbecili la conducere, asa cum am mai avut de multe ori. Momentan avem 2 turme de imbecili care se mai si cearta. Deci una trebuie sa plece. pedeleul si-a cam epuizat resursele de credibilitate. Asa zisii intelectuali au fost scosi la inaintare acum, daca pedeleul ia puterea iar o sa apara iar figurile alea triste gen udrea, igas, videanu, n-o sa mai auzi tu de neamt si de ungureni prea degraba. Cel mult o sa fie consilieri prezidentiali si o sa-si dea demisia din motive...personale.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 06:39 AM
Mesaj #161

Guests

Citeaza (basecu' @ Aug 14 2012, 06:29 AM) *
Hai sa le dam o sansa macar un an, fara strambe si piedici bagate de la presedintie. pedeleii au avut vreo 3 ani daca nu ma insel. Si cine stie, poate ii scoatem pe uselei din parlament data viitoare. Sau poate mai punem de un referendum...

Nu, domnul meu, nu asa se guverneaza o tara. Nu suspenzi presedintele de fiecare data cand ai o majoritate ostila in parlament.

USL nu are nimic de-a face cu democratia si statul de drept, pana si prostimea care ii acorda voturi reale e in minoritate, iar voturile furate ajung la 60-70% din cele reale.

N-o mai pui de nici un referendum, va duceti naibii la Moscova, unde se guverneaza dupa metodele voastre. Romania e in Europa, unde a ajuns cu greu si unde va ramane.

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 07:10 AM
Mesaj #162

Guests

Citeaza
Antonescu are un mandat oarecum legitim de parlamentar, in baza acelor 8 sau 9.000 de voturi, dar nu un mandat de presedinte.

Antonescu are un mandat LEGAL DE PRESEDINTE INTERIMAR. Nimeni intreg la minte incepand cu Antonescu nu afirma contrariul. In stilul propagandei basiste ai creat o NON PROBLEMA si te lupti co o afirmatie pe care nu a facut-o nimeni. Nimeni nu a afirmat ca 7,4 milioane au votat cu Antonescu. De unde scoti NON PROBLEMELE astea cu care te lupti ca un fat frumos de tinichea?

Citeaza
Cele 7,4 sunt in realitate 4,4 sau 4,5. Restul e furt la drumul mare.

Ai ceva dovezi? Macar un milimetru???? Termina cu minciunile. Pentru mine vraja mesianica de culoare violet a lui Basescu s-a rupt. DOVEZI!!!! Macar o tentativa palida.
Cum sa furi 3 milioane de voturi fara nici o urma? Tu gandesti ce spui? Au fost oamenii lui Basescu prin toate sectiile de votare. SRI+SIE+SPP +DNA+Procuratura-au creat o celula de criza in sprijinul lui Basescu. Tot ce vorbim este ascultat si inregistrat si apoi apare in presa in mod miraculos. Banuiesc ca dupa logica ta Antonescu l-a interceptat pe Rus si el a trimis la presa transcriptul??

Am cerut dovezi pe acest forum pentru multe afirmatii de felul acesta:
1) in ultimii 10 ani Antonescu a dormit 20 de ore pe zi iar restul timpului il petrece prin televiziuni.
Minciuna propagandistica basista - ai ceva dovezi
2) Iliescu este adevaratul conducator al Romaniei
Minciuna propagandistica basista - ai ceva dovezi - apropo e cea mai atare si mai jenanta teorie a conspiratiei auzita in viata mea si totusi probasistii ca tine o repeta ca un tonomat cu fise.

Nu am vazut niciodata dovezi pentru afirmatiile minciunoase ale probasistilor ca doar regula NR. 1 a propagandei este: "sa nu iti argumentezi niciodata afirmatiile minciunoase doar repetale la nesfarsit"

Cand a fraudat basescu au fost dovezi cat vrei. De ce a ars Basescu voturile?!!!
Iti aduci aminte de exemplu de votul la viteza intergalactica de la ambasadele Romaniei?!!!
La mine in judet a fost prins unul alergand cu masina din comuna in comunca si votand (era un mare liberal la vremea aceea Tariceanu+Basescu) si a votat prin tot judetul cu Basescu. A fost prins atat de flagrant si de evident incat am crezut ca intr-o tara normala este imposibil sa scape basma curata orice ar face. Ghici ce. A scapat. Ca doar la putere a venit Basescu si noi nu mai suntem o tara normala.

+Quote Post
Vizitator_k.
mesaj Aug 14 2012, 07:13 AM
Mesaj #163

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 13 2012, 10:52 PM) *
Gigele tată, ne plictisești. Crunt. Te vedeam mai interesant și inteligent. O singură întrebare- numește tu o singură investiție care și-a acoperit banii investiți și a adus 1 leu- măcar 1 leu profit. După aia mai avem ce discuta. În rest, tot ce dai tu acolo e shit și bullshit. Nu poți lăsa proști la guvernare, Gigele....

hai sa ma bag si eu sa-mi trag castane de dimineata, si de la unii si de la altii smile.gif) :

total eronat:
1. nu sunt prosti cei de la guvernare (toate guvernarile), sunt doar extrem de hap.sani si rai.
tot ce vedem de 22 de ani la banditii legitim alesi este rautate pura, premeditata.

2. profit s-a facut atat de mult incat nimeni nu poate cineva sa-l contabilizeze vreodata!
profit pentru firmele care au derulat contractele cu bani europeni, fireste!

aaa, ca nu e profit pentru Stat, Buget, Economia tarisoarei, Popor... nema, nada...asta demonstreaza ca nu sunt deloc prosti, doar strangatori (de miliarde de euro), doar pentru ei.
In V coruptia e muuult mai mare, dar politicienii lor isi stapanesc orgoliile si mai dau la pace pentru binele comun, si al lor, si aici, da, iti dau dreptate cand spui ca sunt prosti, pe termen lung, ca Strategie politico-economica nationala , dar asta au demonstrat ca se rezolva usor prin rotatie. Tot pentru ei.
Pe termen scurt sunt brilianti !!! Din 4 in 4 ani !

"auzi" : modernizare spitale...scoli...tribunale...cand citesc, as crede ca sunteti veniti pe forumuri cu biscuitul in coltul gurii...la pas domol pe malul Dunarii, va bateti in orgolii, dar rezultatul e aproximativ la fel, impostura si rautatea premeditata a ''alesilor neamului'' ramane pe pozitii, cu diverse nuante ''democratice''.

dry.gif Udrea?? : o tzoapa versatila si strangatoare, cu talente de Versailles dambovitean. ''Un politician puternic" biggrin.gif

(stimate portofel, unii sau jucat cu borduri, altii cu fantani, ea cu partzi si telegondole, legal, capitalism 100%, spre deosebire de borfasii de la PSD care au distrus si vandut ''pe nimic'' dar cu comisioane grase tot ce se putea in materie de industrie, energie, agricultura...)
.........................
Unii au facut profit pe facturi, cu bani europeni, asa ca membrii PDL in ultimii ani...
Altii, PSD, au facut profit pe comisioane grase, vanzand tara pe nimic.
Cine sunt adevaratii penali, cine prostii, cine impostorii, tradatorii ? (stiu da' nu zic)...

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 14 2012, 07:26 AM
Mesaj #164

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 14 2012, 06:39 AM) *
Nu, domnul meu, nu asa se guverneaza o tara. Nu suspenzi presedintele de fiecare data cand ai o majoritate ostila in parlament.

USL nu are nimic de-a face cu democratia si statul de drept, pana si prostimea care ii acorda voturi reale e in minoritate, iar voturile furate ajung la 60-70% din cele reale.

N-o mai pui de nici un referendum, va duceti naibii la Moscova, unde se guverneaza dupa metodele voastre. Romania e in Europa, unde a ajuns cu greu si unde va ramane.

Nu, in mod normal nu suspenzi presedintele cand nu e de acord parlamentul cu el. Cu o conditie: presedintele sa-si vada de fisa postului. Daca base ar lasa celelalte puteri ale statului sa-si vada de treburile lor atunci si eu as fi contra suspendarii.

In legatura cu furtul voturilor e mult de discutat si e cu totul alta poveste, vreau doar sa subliniez 2 idei:

1. Tu iti inchipui ca furtul voturilor se practica doar de catre o tabara? Haida-de, iti inchipui ca pedeleul nu isi pune in miscare tot aparatul de partid cand e nevoie de voturi in alegeri? Chiar esti asa de naiv sa crezi ca orice vot numarat pentru pedeleu e vot adevarat pe cand voturile useleilor sunt in majoritat furate?

2. Tinand seama de punctul 1, observa te rog ca diferenta la vot la referendum a fost enorma in defavoarea lui base. Prezenta la vot la un scrutin electoral de orice natura (alegeri, referendum etc.) e de vreo 60 si un pic la suta in cele mai optimiste cazuri. Chiar presupunand ca boicotul a fost singura cauza a absenteismului si ca, fara el ar fi venit 70% din alegatorii de pe listele alea cu 18 milioane, si toti absentii ar fi votat pentru base, chiar si atunci base tot ar fi mancat o bataie cum nu s-a mai vazut din anii '90.
Spre, din nou, ca nu esti atat de naiv sa iti inchipui, precum base, ca toti absentii au votat ptr el. (Fac o paranteza, asta e ca si cu religia in scoli, daca nu zici nici pas esti ortodox, tre' sa demonstrezi tu ca nu esti, se vede in care barca is baconschi si neamtzu).
Acuma gandeste-te putin la cele 2 alegeri castigate de base. In ambele a castigat la o diferenta minora, in al doilea caz de doar cateva zeci de mii de voturi.
Gandeste-te bine, in care cazuri e mai probabil sa se fi furat voturi SI voturile furate sa incline balanta de partea perdantului de drept? In cazuri cu 60%-40% sau 49%-51%?

Voturi s-au furat in Romania si se vor mai fura de-acum incolo de TOATE partidele aflate in competitie. Sa nu iti inchipui ca unii sunt sfinti si exagerat de corecti si ailalti fura tot ce prind. Tu chiar iti imaginezi ca eba a ajuns europarlamentar pe voturile unor oameni care chiar o credeau capabila de asa ceva? Give me a f---ing break!, vorba lui Gordon ala de a venit acuma.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 07:45 AM
Mesaj #165

Guests

Citeaza (basecu' @ Aug 14 2012, 07:26 AM) *
Nu, in mod normal nu suspenzi presedintele cand nu e de acord parlamentul cu el. Cu o conditie: presedintele sa-si vada de fisa postului. Daca base ar lasa celelalte puteri ale statului sa-si vada de treburile lor atunci si eu as fi contra suspendarii.

Tehnici clasice de manipulare!
Nici o actiune de-a lui Basescu nu a afectat noua majoritate parlamentara, dupa caderea guvernului Ungureanu si numirea lui Ponta ca premier. Nu exista fapta, cum ar spune Parchetul.

Iar suspendarea a fost mentionata pentru prima data de Ion Iliescu in iunie 2009, cu 6 luni inainte de alegerile care i-au adus lui Basescu actualul mandat. La voi suspendarea presedintelui tine loc de metoda de guvernare, manipulator nerusinat!

Citeaza (basecu' @ Aug 14 2012, 07:26 AM) *
In legatura cu furtul voturilor e mult de discutat si e cu totul alta poveste, vreau doar sa subliniez 2 idei:

1. Tu iti inchipui ca furtul voturilor se practica doar de catre o tabara? Haida-de, iti inchipui ca pedeleul nu isi pune in miscare tot aparatul de partid cand e nevoie de voturi in alegeri?

Nu mai sublinia nici o idee, la voi totul e relativ, asa cum demonstreaza Adrian Severin.

Acum nu discutam despre "furtul de voturi in principiu", manipulator de doi lei ce esti!
Acum discutam despre furtul de voturi la acest referendum, iar PD-L nu a furat nici macar un singur vot!

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 07:47 AM
Mesaj #166

Guests

Citeaza
Gandeste-te bine, in care cazuri e mai probabil sa se fi furat voturi SI voturile furate sa incline balanta de partea perdantului de drept? In cazuri cu 60%-40% sau 49%-51%?

Sper ca esti constient ca incerci sa explici ca 1+1=2 unor persoane platite sa ne prosteasca ca 1+1=Basescu!

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 07:58 AM
Mesaj #167

Guests

Citeaza
Nu mai sublinia nici o idee, la voi totul e relativ, asa cum demonstreaza Adrian Severin.

Acum nu discutam despre "furtul de voturi in principiu", manipulator de doi lei ce esti!
Acum discutam despre furtul de voturi la acest referendum, iar PD-L nu a furat nici macar un singur vot!

Exact , vorbim despre furtul de voturi la acest referendum. Ai ceva dovezi MANIPULATORULE.
M-am saturat de tine.
Toate postarile tale sunt pline de afirmatii propagandistice si mincinuase nesustinute de nimic.
Da, prima oara in viata mea fac un atac la persoana pe un forum.

PD-L nu a furat nici un vot???? Alo, pamantul catre Warrington!!!! ALOOOO?!!! Hellooo??!!

Citeaza
Nici o actiune de-a lui Basescu nu a afectat noua majoritate parlamentara, dupa caderea guvernului Ungureanu si numirea lui Ponta ca premier. Nu exista fapta, cum ar spune Parchetul.

Tehnici clasice de manipulare folosite de tine. Din nou creezi in stilul clasic basist o NON PROBLEMA ca sa maschezi catastrofele basiste.
Parlamentul l-a demis pe Basescu printre altele pentru ca INANTE DE UNGUREANU SI PONTA Basescu a abuzat de putere si a uzurpat atributiile constitutionale ale prim-ministrului BOC. Deoarece in acea perioada aveam un presedinte Basescu, un prim ministru pe hartie BOC si in prim minstru DE FACTO Basescu care iesea la televizor si ii dadea ordine directe primului ministru ce sa faca a doua zi.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 08:37 AM
Mesaj #168

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 14 2012, 07:58 AM) *
Parlamentul l-a demis pe Basescu printre altele pentru ca INANTE DE UNGUREANU SI PONTA Basescu a abuzat de putere si a uzurpat atributiile constitutionale ale prim-ministrului BOC.

Mai studiaza principii de drept, USL-ist manipulator!

Nu ai calitate procesuala, asa se cheama! Nu poti reclama TU ceva ce l-ar fi prejudiciat pe Boc. Boc este singurul indreptatit sa reclame, nu tu, nici Ponta si nici Antonescu

La voi nu exista principii si reguli, la voi exista doar pretexte.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 14 2012, 08:38 AM
Mesaj #169

Guests

Parlamentul l-a demis pe Basescu printre altele pentru ca INANTE DE UNGUREANU SI PONTA Basescu a abuzat de putere si a uzurpat atributiile constitutionale ale prim-ministrului BOC. Deoarece in acea perioada aveam un presedinte Basescu, un prim ministru pe hartie BOC si in prim minstru DE FACTO Basescu care iesea la televizor si ii dadea ordine directe primului ministru ce sa faca a doua zi.

Basescu a facut...a dres...Eu doar vreau sa-mi arati CE LEGE a incalcat.
Ca eu nu o vad..Si nici CCR.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 08:41 AM
Mesaj #170

Guests

Exact , vorbim despre furtul de voturi la acest referendum. Ai ceva dovezi MANIPULATORULE.
...
PD-L nu a furat nici un vot???? Alo, pamantul catre Warrington!!!! ALOOOO?!!! Hellooo??!!

Poti sa behai pana maine, PD-L NU A FURAT VOTURI la acest refedum.

Cat despre miile de voturi stampilate duminica 29 iulie de angajatii ANAF din Iasi chiar in cladirea institutiei, ai de gand sa sustii ca erau voturi furate de PD-L????

Cumva PD-L l-a numit sef pe Dobos, taurul comunal ?

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 08:48 AM
Mesaj #171

Guests

Citeaza
Nu ai calitate procesuala, asa se cheama! Nu poti reclama TU ceva ce l-ar fi prejudiciat pe Boc. Boc este singurul indreptatit sa reclame, nu tu, nici Ponta si nici Antonescu

Adica sa sa inteleg si eu. Nu conteaza realitatea ca basescu a distrus, nenorocit, omorat, mintit, manipulat, furat etc. Romania si pe romani SINGURUL DAR SINGURUL LUCRU care conteaza e calitatea procesuala.

E buna. Asta e chiar buna.

Ii mai amintesti povestea reala dintre realitatea 2t grau la hectar pe vremea lui Ceausescu si 4t cat erau trecute in actele propagandistice.

In capul tau nu conteaza de loc realitatea cum ar fi faptul ca avem 1,5 miliane votanti in plus pe liste sau faptul ca Basescu a iesit la TV si a spus nu ma intereseaza ce spune justitia, puteti cstiga cate procese veti eu nu va dau banii inapoi. Realitatea nu conteaza, te-ai ascuns dupa niste chichite avocatesti. Poate nu stii dar parchetul se poate AUTOSESIZA nu e obligatoriu ca Boc sa faca plangere.
Asa ca termin-o cu lectiile juridice ca esti cam limitat. Auzi la el, nu am calitate procesuala.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 08:54 AM
Mesaj #172

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 14 2012, 08:48 AM) *
realitatea ca basescu a distrus, nenorocit, omorat, mintit, manipulat, furat etc.

Cu povesti din astea mergi matale la Antena 3 si du-le inapoi, ca de-acolo le-ai luat tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 14 2012, 08:57 AM
Mesaj #173

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 14 2012, 08:48 AM) *
Auzi la el, nu am calitate procesuala.

Nu, nu ai. Nu poti reclama tu ca vecinul X foloseste fara incuviintare terenul lui Y.
Daca Y (Boc, in cazul de fata) are ceva de reclamat, el trebuie sa reclame, nu tu.

Asa merg lucrurile intr-un stat de drept.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 14 2012, 09:15 AM
Mesaj #174

Guests

Mai mai , pai daca Boc nu dorea sa faca ce i-a zis Basescu atunci nu o facea (s-a intamplat de vre-o doua ori ) la fel ca Tariceanu si Ponta .Pe deasupra daca apreciezi ca au existat presiuni asupra lui Boc te rog sa aduci dovezi . Dupa numirea PM functia prezidentiala nu mai face 2 parale pe plan executiv dar asigura un control al derapajelor majore . Ghici de ce-l vor disparut USL-istii ? De ce sare UE si USA ? De ce aplauda Moscova ?
Apropo de derapaje , suspendarea la sondaj in loc de la termen e un derapaj major .

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 09:24 AM
Mesaj #175

Guests

Citeaza
Nu, nu ai. Nu poti reclama tu ca vecinul X foloseste fara incuviintare terenul lui Y.
Daca Y (Boc, in cazul de fata) are ceva de reclamat, el trebuie sa reclame, nu tu.

Asa merg lucrurile intr-un stat de drept.

1) In primul rand nu am spus nicaieri ca eu personal vreau sa il dau in judecat pe Basescu asa ca acuzatia ta ca nu am calitate procesuala este o alta NON PROBLEMA creata artifical. Colectionezi NON PROBLEME?

2) Ti-am spus ca exista AUTOSESIZAREA organelor competente. Da, asa stau lucrurile intr-un stat de drept parchetul se poate autosesiza. Intereseazate, chiar daca Boc nu depune plangere Basescu poate lejer sa imparta celula cu Nastase. Justitia nu a reusit sa demonstreze ca Nastase a semnat ceva, a dat vreun ordin si nici macar ca stia despre hotia din trofeul calitatii si totusi e la parnaie. Basescu poate ca nu a semant nimic dar STIA SI A DAT ORDINE DIRECTE LA TELEVIZOR asa ca va fi o banalitate pentru justitie sa il faca coleg pe Basescu cu Nasta

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 09:27 AM
Mesaj #176

Guests

Citeaza
Apropo de derapaje , suspendarea la sondaj in loc de la termen e un derapaj major .

ALOOOO. Este suspendare la vot popular si nu suspendare la sondaj.

Ce faci Warrington ? Ti-ai schimbat nickname-ul. Te recunosc dupa modul in care aberezi.

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 14 2012, 09:32 AM
Mesaj #177

Guests

Citeaza
Mai mai , pai daca Boc nu dorea sa faca ce i-a zis Basescu atunci nu o facea (s-a intamplat de vre-o doua ori )

EXACT. S-a intamplat de vreo doua ori iar a treia oara a luat cartonas rosu de la Basescu si a fost trecut de tusa si inlocuit cu Ungureanu.

Si chestia cu : daca Boc nu dorea nu facea e ridicola din mai multe puncte de vedere. Unul e cel de mai sus si a doilea este urmatorul. Daca ai memorie ai sa iti amintesti ca Basescu a luat de mai multe ori decizii care tineau de primul ministru fara macar sa il intrebe pe Boc. Boc a fost intrebat de ziaristi si habar nu avea ce decizii lua Basesc in numele lui. BOC NICI MACAR NU A FOST INFORMAT, cand sa mai spuna ca nu e de acord.
HAHAHAHA!!!!

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 14 2012, 09:42 AM
Mesaj #178

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 14 2012, 07:45 AM) *

Iar suspendarea a fost mentionata pentru prima data de Ion Iliescu in iunie 2009, cu 6 luni inainte de alegerile care i-au adus lui Basescu actualul mandat. La voi suspendarea presedintelui tine loc de metoda de guvernare, manipulator nerusinat!

1. Actiunile lui baselu au afectat majoritatea parlamentara in 2004 (tii minte nominalizarea PUR ca "solutie imorala"?) si in 2009 cand n-a vrut sa nominalizeze primul ministru al majoritatii formate pana cand nu s-a format majoritatea cu PDL la putere.
Acum iar incearca sa bage strambe gen :"eu nu nominalizez prim ministru care...", "ministrul cutare sa aduca mapa profesionala.." etc, cand regulile sunt clare, majoritatea PARLAMENTARA pune primul ministru si basta.

2. Poate acum 6 luni n-as fi votat DA la referendum. Dar referendumul a fost acum.

3. Daca baselu' a ajuns la putere cel putin o data printr-un scrutin suspect din punct de vedere al corectitudinii pe mine nu m-ar scandaliza debarcarea lui printr-un mijloc similar.
DAR....tu ai adus vorba de furt la vot. Pai atunci demonstreaza furtul, nu ma lua pe mine ca PDL n-a furat acum nici un vot => ca au furat ceilalti...non sequitur, daca tot iti place italiana veche smile.gif

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 14 2012, 09:45 AM
Mesaj #179

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 14 2012, 08:37 AM) *
Mai studiaza principii de drept, USL-ist manipulator!

La voi nu exista principii si reguli, la voi exista doar pretexte.

Calitatea de prim-ministru nu e un drept de care Boc sa se foloseasca dupa cum crede de cuviinta. Nu Boc a fost prejudiciat ci romanii.
Boc, o data numit prim ministru are niste raspunderi si niste indatoriri de care trebuie sa se tina. Nu le poate delega dupa bunul plac.

Deci noi toti suntem indreptatiti sa reclamam.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 14 2012, 09:52 AM
Mesaj #180

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 14 2012, 09:27 AM) *
ALOOOO. Este suspendare la vot popular si nu suspendare la sondaj.

Ce faci Warrington ? Ti-ai schimbat nickname-ul. Te recunosc dupa modul in care aberezi.

Imha . Vot popular . In parlament . Aberatie.

Votul popular e pentru confirmarea procesului din parlament .Aceasta confirmare nu a avut loc din lipsa de voturi , partea cealalta alegand sa boicoteze acest proces.

In rest ma bucur ca iar ai facut o eroare (nu ma mir), eu NU sunt Warrigton .El e in anglia afaik iar eu in Ro .Naspa pt mine.
De ce naiba romanii pleaca in UE si nu in Rusia ?

+Quote Post

27 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 01:04 AM