IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic
> Cum vă mint şi vă manipulează televiziunile
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Dec 4 2011, 04:00 PM
Mesaj #421

Guests

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 4 2011, 03:34 PM) *
a ajuns să vină neamţu' şi să adopte maidanezul incarcerat DE VOI, bah! so-Ro. JENIBIL!
Iata posibila solutie pentru noi. Condamnam toti cainii si vin nemtii si-i adopta. Abia atunci pot spune bravo nemtilor pentru umanitatea lor. Ca sa adopti un caine din doua milioane e un gest pur mediatic.
Auzi, dar ce inseamna incarcerat? Adica dus la adaposturi acolo unde am vrea noi sa fie dusi toti cainii strazilor?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 4 2011, 04:16 PM
Mesaj #422

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Dec 4 2011, 03:55 PM) *
Politia sanitar veterinara apara animalele de rau tratament. Nu am cerut niciodata ca animalele sa fie batute sau schingiuite. Eutanasierea e metoda aplicata in Europa si SUA. Acolo se intampla exact asa cum as vrea si eu. Animalele se duc la adaposturi unde daca se depaseste capacitatea de cazare sunt eutanasiate. Fara discutie.
Stii tu vreo tara in care animalele sa fie sterilizate si apoi lasate libere pe strazi?

unchuileţule, orice patruped ajuns în stradă şi recuperat de pol.vet. , sau confiscat de la un propietar care i-a aplicat rele tratamente, ori mai ştiu eu ce alte practici contrare leg. în vigoare, este internat într-o clinică vet. specială pe lângă care , evident,există amenjat un spital-adăpost ptr. animale. în cazul în care acel patruped( speţă) nu este adoptat într-un numit interval de timp legal prestabilit, sau nu este solicitat pentru a fi comercializat în vreun centru specializat, (pedigree)este eutanasiat conf. legii prin metode med.- umaniste, unchiuleţule, chir vrei să-ţi notific serul folosit într-o asemena situaţie!?

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Dec 4 2011, 04:37 PM
Mesaj #423

Guests

Citeaza (tzucumbaru' @ Dec 4 2011, 04:16 PM) *
unchuileţule, orice patruped ajuns în stradă şi recuperat de pol.vet. , sau confiscat de la un propietar care i-a aplicat rele tratamente, ori mai ştiu eu ce alte practici contrare leg. în vigoare, este internat într-o clinică vet. specială pe lângă care , evident,există amenjat un spital-adăpost ptr. animale. în cazul în care acel patruped( speţă) nu este adoptat într-un numit interval de timp legal prestabilit, sau nu este solicitat pentru a fi comercializat în vreun centru specializat, (pedigree)este eutanasiat conf. legii prin metode med.- umaniste, unchiuleţule, chir vrei să-ţi notific serul folosit într-o asemena situaţie!?

Korrect. Cat am apucat sa inteleg, politia animalelor prin strainataturi are, pe langa (induiosatoarea) misiune de a apara animale de oameni si (cruda) misiune de a colecta animalele fara stapan dovedit de pe strazi. Si mai departeurmeza ce zice antevorbitorul.

Vorbea AAA intr-un alt topic despre echitatea si egalitatea sarcinilor prevazute intr-o lege. Si eu cred ca ar trebui sa fie asa, dar din pacate, interesele conjuncturale ale politicienilor duc la dezechilibre uriase, speculate in tot felul. Si in cazul cainilor e cam la fel.
De ce nu se discuta si despre pisici, sau despre vrabii? Simplu pentru ca nu musca! :=)

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 5 2011, 01:17 PM
Mesaj #424

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (Altu @ Dec 4 2011, 04:37 PM) *
Vorbea AAA intr-un alt topic despre echitatea si egalitatea sarcinilor prevazute intr-o lege. Si eu cred ca ar trebui sa fie asa, dar din pacate, interesele conjuncturale ale politicienilor duc la dezechilibre uriase, speculate in tot felul. Si in cazul cainilor e cam la fel.
De ce nu se discuta si despre pisici, sau despre vrabii? Simplu pentru ca nu musca! :=)

Citeşte ce vrea ministrul sănătăţii...să te enervezi şi tu niţel!

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru´.
mesaj Dec 5 2011, 01:29 PM
Mesaj #425

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 5 2011, 01:17 PM) *
Citeşte ce vrea ministrul sănătăţii...să te enervezi şi tu niţel!

soro, undeundeunde, unde?...dă ji mie linku'..că-şi dau ji io unu să vezi gum ninje ! ahahahahaha
io nu mă-nervesc, mi-l daaaaaaaai? smile.gif

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 5 2011, 02:33 PM
Mesaj #426

Membru veteran

Citeaza (tzucumbaru´ @ Dec 5 2011, 01:29 PM) *
soro, undeundeunde, unde?...dă ji mie linku'..că-şi dau ji io unu să vezi gum ninje ! ahahahahaha
io nu mă-nervesc, mi-l daaaaaaaai? smile.gif

Caută coplata pe google. Nu înţeleg de ce şi acuma, se plăteşte un procent din salariu. Adică cel cu 700 lei, pentru aceleaşi servicii plăteşte mult mai puţin decât plătesc eu, care am salariul mult mai mare.
Vorba soţului meu: măcar dacă mi-ar da 10 asistente cu fuste mini pe lângă mine când merg la spital!

Ministerul Sănătăţii: http://www.ms.ro/?pag=145
L E G E
Formatul fişierului: Microsoft Word
“l) coplata - reprezintă suma corespunzătoare obligaţiei asiguratului de a participa la plata unor servicii medicale, în condiţiile acordării efective a acestora, ...
www.ms.ro
www.ms.ro/documente/lege%20%20coplata_334_725.doc

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Dec 5 2011, 02:43 PM

+Quote Post
Vizitator_tzucumbaru'.
mesaj Dec 5 2011, 04:13 PM
Mesaj #427

Guests

" Lista serviciilor medicale pentru care se încaseaza coplata"...????????????????????

http://www.webcamsinnorway.com/webcams.php?viewcam=2086

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Dec 5 2011, 06:59 PM
Mesaj #428

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 5 2011, 02:33 PM) *
Caută coplata pe google. Nu înţeleg de ce şi acuma, se plăteşte un procent din salariu. Adică cel cu 700 lei, pentru aceleaşi servicii plăteşte mult mai puţin decât plătesc eu, care am salariul mult mai mare.
Vorba soţului meu: măcar dacă mi-ar da 10 asistente cu fuste mini pe lângă mine când merg la spital!

Pai e extrem de simplu: cei care platesc in mod cinstit impozite si taxe trebuie sa plateasca in plus pentru ca sa poata beneficia de servicii si cei care nu-si declara veniturile.
Dar ce vrei, sa-i caute ANAFUL pe astia? Daca tu te-ai dus de buna voie si ti-ai declarat veniturile esti pur si simplu inconstient in Romania. Vei fi frecat pentru fiecare banut, ti se vor calcula si recalcula impozitele, vei fi scos dator pentru ce nici n-ai visat, vei depune declaratii tembele, vei sta la coada sa dai socoteala la organ, samd. Si e normal, daca vrei sa fii corect aici in Romania, cand ai putea sa dai o spaguta, nici prea mare, dar nici mica, doar potrivita cu locul, momentul si trebuinta si rezolvi problemele cam prin toate serviciile administratiei de (partid si de) stat.

Ca sa fiiu mai explicit, e la fel ca la ajutoarele de incalzire, am vazut deunazi la televizor. Era un balaoaches care se vaita ca are ceva cu el statul ca nu-i da ajutoare de incalzire pentru un viloi cu 2 etaje, apreciat la 20 de camere. El saracul nu avea desigur nici un venit si banii nu-i mai ajungeau nici pentru motorina la BMWeu. Ca nici aici statul nu a intervenit si i-a lasat pe astia sa scumpeasca motorina.

Ai inteles de ce trebuie sa platesti in plus?

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Dec 5 2011, 07:34 PM
Mesaj #429

Membru veteran

Citeaza (Altu @ Dec 5 2011, 06:59 PM) *
Pai e extrem de simplu: cei care platesc in mod cinstit impozite si taxe trebuie sa plateasca in plus pentru ca sa poata beneficia de servicii si cei care nu-si declara veniturile.

Nu numai cei care nu-şi declară veniturile, ci şi cei care nu plătesc şi nu au plătit niciodată un leuţ la Asigurări medicale, dar au uzat de ele.
Chiar dacă înţeleg, acest lucru nu mă face mai fericită!

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Dec 5 2011, 08:11 PM
Mesaj #430

Guests

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 5 2011, 07:34 PM) *
Nu numai cei care nu-şi declară veniturile, ci şi cei care nu plătesc şi nu au plătit niciodată un leuţ la Asigurări medicale, dar au uzat de ele.
Chiar dacă înţeleg, acest lucru nu mă face mai fericită!

El Presidente zicea ca toate veniturile in Romania sunt impozitate si taxate conform legii. Conform logicii acestei ziceri (care de fapt nici el nu a crezut-o) doar cei care nu au venituri nu beneficiaza de serviciile maretului nostru sistem medical.

In fine sunt multe, dar am o senzatie de deja vu ce vorbeam asta vara

+Quote Post
Vizitator_nicu.
mesaj May 19 2013, 09:12 AM
Mesaj #431

Guests

cum se prezinta asta http://cursdekk.blogspot.ro/. stie cineva ce insemna acest practitioner? mellow.gif

multumesc

+Quote Post
Vizitator_BubsDisy.
mesaj cu 4 saptamani in urma
Mesaj #432

Guests

pay2daymyloans.com

+Quote Post

15 Pagini V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st October 2018 - 03:01 PM