IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Lipsa libertăţii de exprimare..., ...asta mă enervează la Hotnews.ro !
Vizitator_SophistiKat.
mesaj Mar 2 2011, 03:52 PM
Mesaj #1

Guests

Libertatea de exprimare pare să fie un concept total străin pe acest forum, deşi aceasta din urmă constituie un fundament principal al societăţii !

Legea supremă a ţării, Constituţia României, stipulează de una singură la articolul 30 privind libertatea de opinie ca fiind un drept inviolabil...

Speram ca după atâţia ani de comunism, oamenii să aibă posibilitatea să vorbească liber si deschis despre ce se întâmplă în jurul lor...

Din păcate, am fost mult prea optimist crezand că nu mai există dictatori (chiar şi pe Net) care te supun la tăcere, dacă nu le convine ceva în comportamentul/limbajul tău ! rolleyes.gif

Astăzi, 02.03.2011, am deschis 2 topicuri despre Islam, dar nici unul nu a fost aprobat...am utilizat un limbaj decent, politicos, fără extremisme !

Am încercat să expun o problematică, cea a Islamului fundamentalist în Europa şi a toleranţei religioase în Islam...în mod evident, Admin-ul nu este de acord cu mine, dar felul în care procedează este lipsit de etică !

La momentul când nu eşti de acord cu o anumită idee, o combaţi cu argumente, dar nu închizi gura 'adeversarului'...IRONIC, Admin-ul reacţionează în aceeaşi manieră ca musulmanii > când cineva 'îndrăzneşte' să critice Islamul, este automat redus la tăcere !

Menţionez că topicele deschise astăzi au fost a 3-a şi respectiv a 4-a tentativă de a dezbate problema Islamului în Europa, fără succes...

Ce e mai deranjant, este ipocrizia crasă afişată de către Admin...nu aplică NICI UN fel de restricţii în privinţa discuţiilor despre homosexuali (deşi regulamentul interzice în mod clar homofobia), dar când vine vorba de musulmani, subiectul devine 'TABU' ! rolleyes.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
CreativeEgo
mesaj Apr 14 2011, 08:23 AM
Mesaj #2

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 35
Inscris: 7-April 11
De la: Bucureşti
Utilizatorul numarul: 26 950

Subscriu. Ieri am creat topic nou în Ce mă enervează la Hotnews.ro, în care dădeam 10 exemple de atitudini violete şi aberante ale userului Pintea Haiducul. Topicul nu a apărut nici până acum, bănuiesc ca nici nu o să apară vreodată.
Mă întreb cui pot să mă adresez dacă adminul nu vrea să facă nimic în cazul ăsta, deşi e clar că Pintea încalcă mai multe dintre regulile forumului?

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj Jun 12 2011, 02:35 PM
Mesaj #3

Guests

Admin-ul se afla oficial de partea Jihadistilor...probabil ca este el însusi musulman ! huh.gif

+Quote Post
Vizitator_SophistiKat.
mesaj Jun 13 2011, 08:39 PM
Mesaj #4

Guests

Admin-ul îsi petrece ÎNTREAGA zi pe forum, în încercarea disperata de a-mi VÂNA postarile ! laugh.gif

Probabil ca era persuadat de faptul ca eu nu stiu sa utilizez un proxy... biggrin.gif

YOU CANNOT STOP FREEDOM OF SPEECH !

Serios, GET A LIFE...gaseste-ti o femeie, phute-o în toate gaurile posibile, poate asa nu-ti mai versi frustrarile pe oamenii cu >a strong opinion< !

Revin mâine, sau poate ca o sa postez în timpul noptii... biggrin.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 24th November 2017 - 12:51 PM