IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj Apr 27 2012, 04:05 PM
Mesaj #211

Guests

Si acum ca motiunea a fost adoptata si guvernul a cazut il desemnez pe Dl. Premier Ungureanu sa formeze un alt guvern.
Ar incepe adevarata distractie .
Oricum e distractiv si votul minoritatilor dupa un discurs agresiv al lui Antonescu. Iar dau exemplul altor parti unde nu un discurs ci un cuvant care poate fi intepretat iti poate pierde voturi. Dar lucrurile astea se pot petrece numai in alte parti.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 28 2012, 01:29 PM
Mesaj #212

Guests

tocmai citii despre ce vor sa puna aia in guvern.

exemplu: ministerul Educatiei - Andrei Marga sau Ecaterina Andronescu

si alte personaje de poveste...

asa ca ma-ntreb: este posibil ca, dupa ce ani intregi au pregatit motiuni si suspendari, sa nu aiba IDEE pe cine naiba sa puna intr-un guvern de-al lor? sa foloseasca personaje din cosul de gunoi al politicii???

+Quote Post
Vizitator_Vineri (marti, nah).
mesaj May 2 2012, 06:12 AM
Mesaj #213

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 9 2012, 03:44 PM) *
Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Yote un eveniment care nici nu s-a intimplat, dar e deja o parte a trecutului: AZI JUSTITIA CHIOARA IL SPALA PE NASTASE DE TROFEUL CALITATII.

+Quote Post
Vizitator_timpul improbabil.
mesaj May 2 2012, 07:54 AM
Mesaj #214

Guests

Am auzit doi viitori ministri vorbind. Isi pregatesc inxuccesele. Se feresc sa pronunte expresia "greaua mostenire" dar sinonimele sunt la mare cinste. Si tot azi am inceput sa aud nu nou tip de discurs al presei Tv. Cred ca studentii la jurnalistica trebuie sa fie atenti smile.gif.

+Quote Post
Vizitator_Margatoru.
mesaj May 2 2012, 11:30 AM
Mesaj #215

Guests

Stupizaaa, stupiza. Cad in dos de uimire, nu-mi vine sa cred, sunt siderat, mesmerizat: useleaua recupereaza unepereaua. V-ati fi asteptat, stimati telespectatori? Sa se adune securistii la matca? (eh, in acelasi timp se indeparteaza de matca pedelista, parol). Liberalii au rezervorul de cadre securiste felixiene, locul in care s-au adunat securistii dovediti pesedisti Stanoiu, DIP@Co, pesedeaua a avut securistii care au facut unepereaua sa acceada la ciolan cu pedeleaua....of ce complicate sint itzele astea securistice:). Adevar graiesc voua, securistii castiga, cetatenii platesc.

+Quote Post
Vizitator_Bizon Mioritic.
mesaj May 2 2012, 11:51 AM
Mesaj #216

Guests

Citeaza (Margatoru @ May 2 2012, 11:30 AM) *
Adevar graiesc voua, securistii castiga, cetatenii platesc.

Aiurea, este exact invers: cetățenii câștigă și securiștii plătesc. Sau vor plăti, foarte curând, fiecare cu câte un glonț în ceafă. Băsismul se prăbușește de-a lungul și de-a latul României cu un scrâșnet sinistru, care sparie și urșii din Carpați. biggrin.gif

http://www.contributors.ro/media-tech/poli...le-presei/?cfcc

+Quote Post
Vizitator_Merinos.
mesaj May 5 2012, 06:49 PM
Mesaj #217

Guests

Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

UNPR, partidul traseistilor, vrea stabilitate smile.gif smile.gif . Nu e amuzant? O fi umor involuntar? Dar daca stai sa te gandesti, a fost, este si va fi stabilitate fiindca ne conduc aceiasi politicieni care din cand in cand mai schimba steagu'. Auzi dom'le, stabilitate. Buna asta.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 6 2012, 11:28 AM
Mesaj #218

Guests

Doamna Dumitrescu sta cu mandatul pe masa. Ea ar renunta oricand dar i-a zis Victor Ponta ca mergem inainte.
In loc sa lamureasca situatia eventual sa faca un pas inapoi si sa lase lumea sa o uite, doamna mai face si conferinte de presa unde se afunda si mai mult si ne lamureste ce lipsa de caracter poseda si ca nu are ce cauta acolo.
Cum adica ti-a zis Victor Ponta ca mergi inainte, dar TU ce zici? Nu esti portarul sau soferul lui Ponta ci o persoana din topul topurilor, membru in CSM, ministru desemnat, profesor universitar...TU ce parere ai? Situatia asta crezi ca e in ordine daca Victor Ponta iti spune sa mergi inainte? Trebuie sa iti spuna Victor Ponta ce sa faci?
Mare schimbare de cand cu USL la guvernare, mare de tot. Numai oameni grei ne-a propus Victoras, grei si demni, unul si unul. Si isi apara oamenii cu strasnicie, nu tine cont ca sunt agramati, mint in CV sau sunt in conflict chiar cu ministerul la care sunt desemnati. Tine foarte mult la oameni Victor Ponta. La oamenii lui.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 7 2012, 01:44 PM
Mesaj #219

Guests

Victor Ponta declarand ca el a renuntat la doi ministri demonstrand ca tine cont de sesizarile presei si ale opiniei publice imi sugereaza imaginea unui restaurant unde ti se serveste mancare stricata iar cand reclami e imediat inlocuita iar seful de sala se lauda tuturor: iata, noi tinem cont de sesizarile clientilor.
Acele doua persoane sunt propunerile dumitale domnule Ponta, pe dumneata nu te-au deranjat lucrurile care au iritat presa si opinia publica.

+Quote Post
Vizitator_JJJ Franks.
mesaj May 9 2012, 07:31 AM
Mesaj #220

Guests

PAUZA S-A TERMINAT, CAPU' LA FUND. Nu putem sa mariiiiiiim salariiiiileeeeeeeeeee. Mai lunga-mi pare calea acum la-ntors acasa/ As vrea sa.... dar rana din Ponta nu ma lasaaaaa. Guvernache, ne dati ori nu ne dati? Inflatie aud? Aia stiam. Da' ceva bun ai bai Ponta? Promisiuni=minciuni. Deci, ProMinciuni.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 9 2012, 07:45 AM
Mesaj #221

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (JJJ Franks @ May 9 2012, 09:31 AM) *
PAUZA S-A TERMINAT, CAPU' LA FUND. Nu putem sa mariiiiiiim salariiiiileeeeeeeeeee. Mai lunga-mi pare calea acum la-ntors acasa/ As vrea sa.... dar rana din Ponta nu ma lasaaaaa. Guvernache, ne dati ori nu ne dati? Inflatie aud? Aia stiam. Da' ceva bun ai bai Ponta? Promisiuni=minciuni. Deci, ProMinciuni.

Bullshit. dry.gif Io mi-s bugetar si acu' 5 zile am constatat, scotand bani de pe card, ca am salariul marit cu peste 20% fatza de luna martie.

Oi fi oare un caz izolat? huh.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: May 9 2012, 07:48 AM

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_Rfanks.
mesaj May 9 2012, 08:54 AM
Mesaj #222

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ May 9 2012, 07:45 AM) *
Bullshit. dry.gif Io mi-s bugetar si acu' 5 zile am constatat, scotand bani de pe card, ca am salariul marit cu peste 20% fatza de luna martie.

Oi fi oare un caz izolat? huh.gif

Cu o floaca nu se face primavaca, da' cu un Pintea se fac 100 primaveri dintrodata, incluziv be blaneta bubulilor si bubulinelor.
PS: Cazu' lu' matale ar trebui izolat odata cu tine, soldat

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 9 2012, 09:02 AM
Mesaj #223

În Numele Adevărului

Citeaza (Rfanks @ May 9 2012, 10:54 AM) *
Cu o floaca nu se face primavaca, da' cu un Pintea se fac 100 primaveri dintrodata, incluziv be blaneta bubulilor si bubulinelor.

Be my guest. În pistoale să ne duelăm sau în comentarii să ne desființăm? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_lolozauru'.
mesaj May 9 2012, 10:24 AM
Mesaj #224

Guests

Cel Mai Cinstit Guvern Roman LOVESTE AGAIN: Mang fura...de fapt, Mang vine de la Manglitoru'.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 9 2012, 12:32 PM
Mesaj #225

În Numele Adevărului

Citeaza (Rfanks @ May 9 2012, 10:54 AM) *

PAMFLET:

Citeaza (Pintea @ Feb 8 2012, 04:55 PM) *
Să vă spun ce o să se întâmple cu această porcină abjectă numită Jeffrey Franks după ce o să ajung eu manager la ESM: o să-mi cumpăr o insulă în Pacific, apoi voi tocmi nişte mafioţi italieni să-l răpească pe individ şi să mi-l aducă legat fedeleş acolo, le voi cere aborigenilor de pe insulă (în schimbul unor favoruri neînsemnate) să îl tragă în ţeapă pe nemernic, voi face o grămadă de poze cu scena respectivă iar a doua zi le voi posta pe forumul HotNews. Bineînţeles, toată lumea va crede că e vorba de trucaje fotografice, cu excepţia celor care vor şti ce am avut de gând. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 9 2012, 12:35 PM
Mesaj #226

Guests

Citeaza (lolozauru' @ May 9 2012, 10:24 AM) *
Cel Mai Cinstit Guvern Roman LOVESTE AGAIN: Mang fura...de fapt, Mang vine de la Manglitoru'.
Nici macar faptul ca fura nu e atat de grav cat seninatatea cu care el se uita la cele doua articole identice si zice ca e o chestie politica impotriva sa. Il vede o tara intreaga si el zice ca e victima politica. Il vede o tara intreaga si el zice ca japonezul nu a reclamat deci el nu are de ce sa comenteze. El nu da socoteala decat japonezului, ce daca l-am vazut toti furand. El fata de japonez are obligatii.
Pai poate pe japonez il doare in cur ca i-ai copiat articolul, poate se tavaleste de ras si isi spune...uite bah ce ministri au romanii si nici nu vrea sa isi píarda timpul cu unul ca tine, asta te face curat si cinstit bai ministru al educatiei?

Apropo, ca eu sunt plecat si citesc articolele de pe net, televiziunile astea celebre dau de pamant cu astia sau conform datoriei de onoare pe care o au fata de partid ii apara si incearca sa ii spele?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 9 2012, 12:39 PM
Mesaj #227

În Numele Adevărului

Citeaza (Unchiul Sam @ May 9 2012, 02:35 PM) *
Nici macar faptul ca fura nu e atat de grav cat seninatatea cu care el se uita la cele doua articole identice si zice ca e o chestie politica impotriva sa. Il vede o tara intreaga si el zice ca e victima politica. Il vede o tara intreaga si el zice ca japonezul nu a reclamat deci el nu are de ce sa comenteze. El nu da socoteala decat japonezului, ce daca l-am vazut toti furand. El fata de japonez are obligatii.

Ah, acuzatii de plagiat... How can you be so sure, by the way?

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: May 9 2012, 12:56 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 9 2012, 12:54 PM
Mesaj #228

În Numele Adevărului

Iată cum se apără ministrul Mang:

Citeaza
"Sunt nişte lucrări ştiinţifice pe care domniile lor este destul de greu să le înţeleagă, în care aspecte teroretice ale unor algoritmi care nu pot fi modificaţi, care nu sunt invenţia lui Mang, au fost prezentate în partea introductivă, după care scopul lucrării, dat şi în titlu, a fost de a implementa aceşti algoritmi astfel încât să se vadă tăria şi valoarea acestora. (...) Nu e vorba de niciun plagiat, este vorba de teama unora care au patronat acest minister că au pierdut controlul asupra lui şi, într-adevăr, l-au pierdut", a declarat Mang, la România TV.

Argumentul lui mi se pare oarecum plauzibil, adeseori in lucrarile stiintifice autorii aplica sau dezvolta studiile altor autori. Trebuie sa vad si eu despre ce e vorba...

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: May 9 2012, 01:19 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 9 2012, 01:15 PM
Mesaj #229

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ May 9 2012, 02:54 PM) *
Iată cum se apără ministrul Mang:

Argumentul lui mi se pare oarecum plauzibil, adeseori in lucrarile stiintifice autorii aplica sau dezvolta studiile altor autori. Trebuie sa vad si eu despre ce e vorba...

Retractez obiectia de mai sus. Am examinat cu atentie cele doua lucrari si este, intr-adevar, vorba de un plagiat clar.

Domnule Mang, dati-va imediat DEMISIA!!! angry.gif

Si sa va fie rusine!!!

Aceasta postare a fost editata de hotnewsadmin: May 9 2012, 02:36 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_deon tologu obiec tiv.
mesaj May 10 2012, 09:01 AM
Mesaj #230

Guests

Azi recursu' lu' Nastase. La televiziuni nu am auzit azi nici un cuvintel. Ce-o sa faca oare Justitia Chioara? Data trecuta a aminat cauza ca era racita si ii curgea nasucu' pe balanta...azi cine stie?

+Quote Post
Vizitator_Broken promises (ZZZZZZZZZZZ).
mesaj May 10 2012, 09:28 AM
Mesaj #231

Guests

Florin Georgescu anunta ca useleaua a mintit cand a zic ca va scadea TVA pentru alimentele de baza smile.gif. Cica NU SE POATE ACUM dar mai mult decat bistosh (1000%) dupa alealalte alegeri, cand TVA va fi negativ, adica se vor sacrifica politicienii.

+Quote Post
Vizitator_Pardon, scuzati.
mesaj May 10 2012, 09:50 AM
Mesaj #232

Guests

Citeaza (deon tologu obiec tiv @ May 10 2012, 09:01 AM) *
Azi recursu' lu' Nastase. La televiziuni nu am auzit azi nici un cuvintel. Ce-o sa faca oare Justitia Chioara? Data trecuta a aminat cauza ca era racita si ii curgea nasucu' pe balanta...azi cine stie?

Justitia era constipata, era pe buda (sau mai exact in buda) asa ca s-a aminat. Nu-i normal, nu????

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 10 2012, 10:56 AM
Mesaj #233

Guests

Noul MINISTRU al educatiei nu este doar un hot ordinar, e pur si simplu prost. A plagiat in nestire, a publicat in reviste din strainatate articolele ca si cum ar fi fost ale lui si acum se dovedeste ca le-a copiat fara sa le citeasca si fara macar sa le inteleaga.
Un cercetator israelian al carui articol a aparut pe internet cu greseli spune ca domnul ministru i-a copiat articolul cu greseli cu tot si i le-a publicat intr-un ziar din Ukraina.
Mai spune dumnealui ca din cei ce s-au referit intr-un fel sau altul la articolul de pe net , ministrul nostru e singurul care nu a sesizat greselile.
Bineinteles ca Ponta il va da afara si in loc sa isi ceara scuze se va umfla iar in pene, iata cum tinem noi cont de sesizarile opiniei publice.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 10 2012, 12:16 PM
Mesaj #234

În Numele Adevărului

Citeaza (Unchiul Sam @ May 10 2012, 12:56 PM) *
Bineinteles ca Ponta il va da afara si in loc sa isi ceara scuze se va umfla iar in pene, iata cum tinem noi cont de sesizarile opiniei publice.

Corect. smile.gif Tu nu ai proceda la fel?

--------------------

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 10 2012, 12:49 PM
Mesaj #235

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (deon tologu obiec tiv @ May 10 2012, 09:01 AM) *

Azi s-a amanat ca-i curgea nasucu' lu' avocatu' lu' Nastase... tot aia... si tot asaaaaa... pana la prescriere?

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 10 2012, 02:46 PM
Mesaj #236

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ May 10 2012, 12:49 PM) *
si tot asaaaaa... pana la prescriere?

Hai sa recunoastem ca e o iesire din situatie extrem de convenabila, tipica pentru Romania: ne-am facut datoria, am condamnat persoana corupta la inchisoare cu executare, dar daca in iunie a intervenit prescrierea, inainte de epuizarea tuturor cailor de atac, ce vina avem noi? Asa e legea.

Ca numai Romania are o astfel de legislatie, in care prescriptia isi continua cursul chiar si dupa inceperea procesului, asta e deja alta poveste, care merita lasata pentru vremuri mai bune. Ca doar vrem liniste in tara, nu? tongue.gif

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 10 2012, 04:38 PM
Mesaj #237

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (Warrington @ May 10 2012, 02:46 PM) *
Hai sa recunoastem ca e o iesire din situatie extrem de convenabila, tipica pentru Romania: ne-am facut datoria, am condamnat persoana corupta la inchisoare cu executare, dar daca in iunie a intervenit prescrierea, inainte de epuizarea tuturor cailor de atac, ce vina avem noi? Asa e legea.

Ca numai Romania are o astfel de legislatie, in care prescriptia isi continua cursul chiar si dupa inceperea procesului, asta e deja alta poveste, care merita lasata pentru vremuri mai bune. Ca doar vrem liniste in tara, nu? tongue.gif

Stau si ma intreb, oare, la astia nu le-o fi frica? Ca, deh, se poate si asta:

"Şi pun glonţ pe ţeavă, plec după ei. Decât să pun glonţ pe ţeavă să-mi zbor creierii. Vrei s-o duci tu bine, cum rămâne cu ai mei? Că buzunarele-s uşoare şi leii sunt grei...", citez din Deliric si Silent Strike.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 10 2012, 04:53 PM
Mesaj #238

În Numele Adevărului

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ May 10 2012, 06:38 PM) *
"Şi pun glonţ pe ţeavă, plec după ei. Decât să pun glonţ pe ţeavă să-mi zbor creierii. Vrei s-o duci tu bine, cum rămâne cu ai mei? Că buzunarele-s uşoare şi leii sunt grei...", citez din Deliric si Silent Strike.

Te macina ganduri sinucigase, Iftode? blink.gif Cheer up, man. Viata e frumoasa, chiar daca oranjgutanii de pe net sunt din ce in ce mai rari si nu mai au verva polemica de altadata.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Nea Ilie (te salut din Eforie).
mesaj May 12 2012, 11:46 AM
Mesaj #239

Guests

Nici n-a apucat sa se mareasca, ca a fost consumat dinainte de cresterea euroiului si de inflatie. Politicianii astia... prima data iti iau doi lei, pe urma iti dau unu' inapoi batindu-se cu pumnii in piept ce efort au facut. Muri-le-ar la intrare.

+Quote Post
Vizitator_PoNpier.
mesaj May 14 2012, 10:48 AM
Mesaj #240

Guests

A-nceput campania electorala cu publicitate electorala mascata in timpul stirilor.Nu stiu ce candidat de primarie de sector planteaza copaci si promite locuri de munca pe retevea, din ora-n ora.

+Quote Post

21 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 Utilizatori care citesc acest topic (3 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th December 2019 - 01:20 AM