IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Ultima magarie marca RDS, ...cum am fost deconectat...
Luke
mesaj Dec 10 2008, 10:29 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 10-December 08
Utilizatorul numarul: 5 213

Nu vreau sa ma plang de altceva ci strict de ce am patit ieri si azi.
Nu m-am plans pana acum ca nu primeam facturi de la ei (ceea ce se stie de pe toate forumurile) ca imi gaseam timp inainte de servici o data pe luna sa trec pe la o caserie sa platesc fara factura.
Si asa mergand eu luna de luna pe la ei lasand bani ieri ma trezesc deconectat. In weekend am primit un mesaj pe digimobil (serviciul rds de tel mobila) cum ca voi fi deconectat avand o datorie la ei de 60 lei. In weekend nu eram acasa (in cluj) si ieri datorita unor probleme n-am putut trece pe la ei de dimineata. Oricum am inclinat sa cred ca e o eroare care se va rezolva dar ieri m-am trezit fara internet si digimobil.
am incercat sa sun la ei toata seara dupa 6 cand m-am intors de la lucru, la relatii clienti, financiar, comercial dar nu am reusit sa prind la nici un numar pe nimeni. Unu suna ocupat ore intregi, altul nu raspundea, altul robotul de care m-am plictisit in 10 minute.
Azi dimineata am mers la caserie unde mi s-a spus ca din decembrie s-a schimbat modul de facturare si nu se mai plateste abonamentul pe luna anterioara ci pe luna curenta. Deci toti abonatii au de platit doua facturi intr-o luna si de-asta am fost deconectat ca aveam 2 facturi neplatite (daca le plateam acum 2 zile nu eram deconectat).
Peste toate angajata de la giseu insista sa-mi explice ca e normal ca am fost deconectat ceea ce m-a deranjat cel mai tare. Reamintesc ca nu am primit nici o instintare despre schimbarea modului de facturare, nici in sms-ul primit nu se spunea nici un motiv decat ca le datorez 60 lei. La caserie majoritatea clientilor erau in aceeasi situatie.
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_bogdan andrei.
mesaj Dec 10 2008, 06:15 PM
Mesaj #2

Guests

eu am o parere buna despre RDS , oricum cablul il platesc anticipat pe tot anul , telefonul si netul il platesc cand imi aduc aminte ,adica cand taie teava de la net - de vreo 2-3 ori pe an,am un mobil de la ei care zace intr-o cutie ca nu l-am folosit pana acum , baietii trimit lunar facturi care ajung direct la cosul de gunoi al blocului,
cand ma duc sa platesc direct la calculator la casierie ....stupoare : am facut un calcul sii??? baietii isi trag singuri teapa ...platesc mai putin!!! ssss....

+Quote Post
Vizitator_doru.
mesaj Dec 10 2008, 07:00 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (bogdan andrei @ Dec 10 2008, 06:15 PM) *
eu am o parere buna despre RDS , oricum cablul il platesc anticipat pe tot anul , telefonul si netul il platesc cand imi aduc aminte ,adica cand taie teava de la net - de vreo 2-3 ori pe an,am un mobil de la ei care zace intr-o cutie ca nu l-am folosit pana acum , baietii trimit lunar facturi care ajung direct la cosul de gunoi al blocului,
cand ma duc sa platesc direct la calculator la casierie ....stupoare : am facut un calcul sii??? baietii isi trag singuri teapa ...platesc mai putin!!! ssss....

+Quote Post
Vizitator_liviu_cp.
mesaj Sep 22 2010, 10:56 PM
Mesaj #4

Guests

RDS-RCS SA MAI DEA O AMENDA

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- Luke   Ultima magarie marca RDS   Dec 10 2008, 10:29 AM
- - Stan Patzitu   Citeaza (Luke @ Dec 10 2008, 10:29 AM) Nu...   Dec 10 2008, 02:40 PM
- - Musafir   Este o ABERATIE. Schimbarea modului de facturar...   Dec 10 2008, 02:46 PM
- - cornel   Citeaza (Luke @ Dec 10 2008, 10:29 AM) Nu...   Dec 10 2008, 03:01 PM
- - LENROC   Citeaza (Luke @ Dec 10 2008, 10:29 AM) Nu...   Dec 10 2008, 03:05 PM
- - bogdan andrei   eu am o parere buna despre RDS , oricum cablul il ...   Dec 10 2008, 06:15 PM
|- - doru   Citeaza (bogdan andrei @ Dec 10 2008, 06...   Dec 10 2008, 07:00 PM
|- - liviu_cp   RDS-RCS SA MAI DEA O AMENDA   Sep 22 2010, 10:56 PM
- - mpcj   eu sunt client RDS si n-am avut niciodata probleme...   Oct 18 2010, 05:44 PM
|- - mikail   in Caras-Severin e dezastru mai ales pe sate isi b...   Apr 20 2012, 09:11 AM
- - doiandrei   erdeesh ai vrut, asta ai .relatiile cu clientii su...   Nov 11 2010, 11:47 PM
- - Mircea   mi-am facut si eu un abonament de internet cu RDS ...   Jan 30 2012, 07:18 AM
- - ovi   CEA MAI MARE TEAPA RCS RDS ...   Feb 2 2012, 06:14 PM
- - mikail   sunt cei mai mari magari cu cei mai prosti angajat...   Apr 20 2012, 09:08 AM
- - costea   sunt de acord ca sunt niste magari ignoranti isi b...   Jul 11 2012, 07:14 PM

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 07:58 PM