IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mergem la alegerile prezidentiale? cu cine votam?
Cine va fi presedinte?
Basescu, Geoana sau Antonescu?
Basescu [ 21 ] ** [34.43%]
Geoana [ 15 ] ** [24.59%]
Antonescu [ 25 ] ** [40.98%]
Total voturi: 61
Musafirii nu pot vota 
vslmare124394512...
mesaj Jun 15 2009, 09:23 AM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 3
Inscris: 11-June 09
De la: Targu Mures
Utilizatorul numarul: 9 017

Din cate se pare, disputele privind oportunitatea sau nu a prezentei la vot au trezit dezbateri aprinse cu ocazia europarlamentarelor. Alegerile prezidentiale prezinta unele asemanari, dar si unele deosebiri comparativ cu europarlamentarele; argumentele pentru a merge la vot sau nu, motivele de a prefera un candidat merita analizate cu atentie, asta pentru a nu vota "orbeste", sau de dragul mitelor electorale atat de populare in ultima vreme dar si eficiente...
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Cristin.
mesaj Jun 15 2009, 12:02 PM
Mesaj #2

Guests

Sincer, nu cred ca vei avea succesul celuilalt post legat de cine si de ce merge la vot.
De ce? Pentru ca ai doar 3 optiuni si toate 3 sunt la fel de proaste. Ar mai trebui adaugat Duda si un independent (sau cineva propus de la un partid sau o organizatie fara prea multa putere)

Totusi, incercand sa-ti raspund (in speranta ca vei adauga si optiunile de mai sus) voi merge la vot numai dupa ce ma voi fi informat despre toata oferta candidatilor. Inca e prea devreme si nu stim lista completa dar cei trei din sondaj nu sunt in nici un fel apreciati de mine. Caut un independent caruia sa i se permita sa vorbeasca la TV (ideal) sau oricine in afara de cei 3 (cel mai probabil).

Statistic vorbind ai dreptate: in turul doi, conform rezultatelor de la EP, razboiul se va purta intre Geoana si Basescu iar daca va trebui sa aleg dintre ei va fi pentru prima oara de mai bine de 10 ani cand nu ma voi prezenta la urne.
Cu o probabilitate mult mai mica e posibil ca in al doilea tur sa ajunga Basescu cu Antonescu. In situatia asta e posibil sa votez cu Crin (raul cel mai mic)

Ideal ar fi sa iasa un independent, cel care va lua si votul meu in primul tur de scrutin.

+Quote Post
george03
mesaj Jun 15 2009, 12:15 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Postari: 146
Inscris: 13-July 08
Utilizatorul numarul: 1 773

SIGUR nu va fi unul dintre cei 3 (Base, Prostanacu' si Baiatu' cu ochi albastri).

Sa vedem ce apare pe la independenti, desi probabil il voi vota pe omu' cu duda ... in cazul in care nu il convinge cineva sa se retraga. Acum depinde si cand vor fi alegerile, pentru ca in noiembrie sunt plecat toata luna ...

+Quote Post
Vizitator_cetateanul turmentat.
mesaj Jun 15 2009, 06:04 PM
Mesaj #4

Guests

meri cu Domnul !

+Quote Post
Vizitator_CINIK.
mesaj Jun 16 2009, 06:17 AM
Mesaj #5

Guests

excl.gif
Eu propun sa mergem la vot cu totii. Chiar ar fi bine sa-i motivam si pe cei care pana acum nu s-au prezentat.
De ales... nu alegem pe nimeni. Punem stampila pe doi candidati si anulam votul. Trebuie sa dam o palma clasei politice. Simpla neprezentare doar ii va ajuta sa ne fure votul. Daca vom avea un procent covarsitor de voturi anulate vom atrage cu siguranta atentia. Poate reusim chiar sa schimbam ceva daca, demonstrandu-ne astfel nemultumirea, vom atrage atentia forurilor internationale.

Ce spuneti ?

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 16 2009, 06:37 AM
Mesaj #6

Membru
**

Postari: 51
Inscris: 3-December 08
Utilizatorul numarul: 5 059

Eu votez ceva cu oua -Vadim!

Forumistii de curte, pastilatii, pomanagii si indobitocitii media sa faca ciocul mic-mic!

--------------------
morom3t3.wordpress.com

E inutil sa ma ataci caci esti steril,/Apar in stil letal si te surprind,/Te prind, te scufund in benzina si te aprind zambind./Ma metamorfozez in nor, ma urc la cer, te fulger si cobor,/Scot katana si trec la lupta, la sol,/Trec cu ea prin tine lasandu-ti sufletul gol./Pana nu mori, nu mor!

+Quote Post
Vizitator_Cristin.
mesaj Jun 16 2009, 06:44 AM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (CINIK @ Jun 16 2009, 06:17 AM) *
excl.gif
Eu propun sa mergem la vot cu totii. Chiar ar fi bine sa-i motivam si pe cei care pana acum nu s-au prezentat.
De ales... nu alegem pe nimeni. Punem stampila pe doi candidati si anulam votul. Trebuie sa dam o palma clasei politice. Simpla neprezentare doar ii va ajuta sa ne fure votul. Daca vom avea un procent covarsitor de voturi anulate vom atrage cu siguranta atentia. Poate reusim chiar sa schimbam ceva daca, demonstrandu-ne astfel nemultumirea, vom atrage atentia forurilor internationale.

Ce spuneti ?

Eu spun ca faci parte dintr-un partid si esti platit sa urmaresti canalele de stiri online.
Numai un membru de partid ar face o asemenea propunere pentru ca organizatia din care faci parte nu doreste ca lumea sa iasa la vot pentru a-si asigura procentele candidatului propus.

Anularea sau ne-prezentarea la urne este exact acelasi lucru: mai multa putere clasei politice actuale.
Daca doreai cu adevarat o schimbare ai fi propus iesirea in masa la vot impotriva celor 3 propusi aici, incurajarea si chiar sustinerea unui candidat independent sau, de ce nu, a lui Duda.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 16 2009, 06:45 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Invincible @ Jun 16 2009, 06:37 AM) *

Forumistii de curte, pastilatii, pomanagii si indobitocitii media sa faca ciocul mic-mic!

Pai sa vedem si cu ce "sar". Ca doi mici si o bere e cam puitin ! Poate niste vin fiert, ca in noiembrie e frig !

+Quote Post
Vizitator_Dudu.
mesaj Jun 16 2009, 06:46 AM
Mesaj #9

Guests

Cine duda mea e Duda asta ?

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Jun 16 2009, 07:47 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (CINIK @ Jun 16 2009, 06:17 AM) *
excl.gif

Ce spuneti ?

Ai dreptate, asa voi face si eu. Nu mai cred ca simpla neprezentare e optiunea justa. Trebuie sa dam, vba ta, o palma clasei politice, prin anularea votului.

+Quote Post
Vizitator_Cristin.
mesaj Jun 16 2009, 07:58 AM
Mesaj #11

Guests

1. Un partid e alcatuit din membri care, indiferent de politica centrala, vor merge la vot si isi vor sustine partidul. Daca ceilalti nu se prezinta la vot, atunci totul este controlat de membri unui partid sau ai altuia. Daca ati fi un pic atenti ati observa ca, de obicei, procentele celor 3 mari partide de la putere sunt aproape neschimbate de cativa ani.
2. Un partid puternic isi atrage alegatori din patura mai putin dotata intelectual sau persoane usor de manipulat prin oferte de scurta durata si promisiuni desarte. De exemplu, marea "micareala" sau transportarea pensionarilor intr-o anumita statiune sau promisiunea ca vor creste salariile cu 50%. Gogosi pe care cei mentionati mai sus le inghit si pun stampila pe ele.
3. Un partid aflat la putere are oameni plasati in administratia interna. Primarii si consilierii locali vor atrage mereu voturi pentru partidul din care fac parte sau pe care il sustin.
4. Media e aservita unor oameni de afaceri cu interese mai mult sau mai putin ortodoxe. Acestia, pentru a-si asigura fluxul de semnaturi de la nivel inalt, vor orienta populatia care se holbeaza la sticla in directia aleasa de ei.
5. Nu ai optiuni de vot, nimeni nu te reprezinta dar ce poti face pentru a-i obliga sa te bage in seama?
a. nu te duci la vot? E ca si cum ai zice: faceti voi ce vreti, pe mine nu ma mai intereseaza.
b. Te duci, dar anulezi votul sau il lasi alb. E ca si cum ai participa la un curs fara a-ti lua notite si apoi te plangi ca de ce nu ai trecut examenul.
c. Ce poti face atunci? Orientezi puterea (da, puterea e a ta, inca nu ti-ai dat seama?) catre cele mai surprinzatoare personaje: partide mici, independenti... etc. Abia atunci partidele aflate la putere se vor ingrijora pentru ca se vor simti atacate iar muntele de minciuni pe care s-au cocotat va incepe sa se clatine.

Asta scriam intr-un alt thread (al 4-lea acum daca numar si "Manifestul") care trateaza problema votului.
Cat timp in Romania nu exista un numar minim voturi valide pentru ca alegerile sa fie recunoscute faptul ca te duci la vot sau anulezi votul e exact acelasi lucru.

+Quote Post
Vizitator_saureign.
mesaj Jun 16 2009, 08:30 AM
Mesaj #12

Guests

cand o sa priceapa si onor cetatenii ca anul acesta au ce sa aleaga? Problema lor e cum a ajuns Duda colonel in zece ani, ca e actor la baza etc., de parca n-au fost si nu sunt oameni politici care au fost actori. Mai ganditi-va din ce familie vine, ce educatie a primit, ce relatii are in lume. Treceti dincolo de capra vecinului; faceti un efort si scutiti Romania de pitecantropi becali sau vadimi, de zambaretzi bolshevici, de securishti jmeckeri si de habarnishti.

+Quote Post
iul_autentic
mesaj Jun 16 2009, 09:48 AM
Mesaj #13

Membru veteran

Postari: 304
Inscris: 26-January 09
Utilizatorul numarul: 6 088

Citeaza (saureign @ Jun 16 2009, 08:30 AM) *
cand o sa priceapa si onor cetatenii ca anul acesta au ce sa aleaga? Problema lor e cum a ajuns Duda colonel in zece ani, ca e actor la baza etc., de parca n-au fost si nu sunt oameni politici care au fost actori. Mai ganditi-va din ce familie vine, ce educatie a primit, ce relatii are in lume. Treceti dincolo de capra vecinului; faceti un efort si scutiti Romania de pitecantropi becali sau vadimi, de zambaretzi bolshevici, de securishti jmeckeri si de habarnishti.

Duda credibil ? SRI-stul ala implantat de PSD ?

+Quote Post
Vizitator_Neinfricatu'.
mesaj Jun 16 2009, 10:14 AM
Mesaj #14

Guests

CORECT ! Singura metoda de protest este mersul la vot in masa si votarea unui independent. Preferabil nu o "duda".
Daca 25% din cei care nu merg la vot ar vota un independent, ar avea sanse mari sa castige in turul 2.

+Quote Post
shout
mesaj Jun 16 2009, 10:34 AM
Mesaj #15

Membru veteran

Postari: 125
Inscris: 9-June 09
Utilizatorul numarul: 8 952

Citeaza (Neinfricatu' @ Jun 16 2009, 10:14 AM) *
CORECT ! Singura metoda de protest este mersul la vot in masa si votarea unui independent. Preferabil nu o "duda".
Daca 25% din cei care nu merg la vot ar vota un independent, ar avea sanse mari sa castige in turul 2.

immm... si exista/poate exista un candidat cu adevarat independent???

--------------------
http://argumentum-politics.blogspot.com

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Jun 16 2009, 11:37 AM
Mesaj #16

Guests

Cu Antonescu in primul tur, cu Basescu in turul 2:-). Asta daca nu se intampla ceva neprevazut pe parcurs, cum ar fi aparitia veunui candidat convingator. Geoana e un demagog populist fara nimic in cap, iar pentru Vadim n-am cuvinte.

+Quote Post
Vizitator_xy.
mesaj Jun 16 2009, 12:36 PM
Mesaj #17

Guests

@ Invincible: vezi ca e usor ridicol sa ai un avatar cu "spirit of rebellion" si sa votezi cu Vadim, incarnarea conformismului absolut fata de regimul ceausist. si ce-ar fi sa nu te mai repezi sa-i jignesti dinainte pe cei care au o alta parere decat tine?

cat despre vot... asa vad situatia in momentul de fata:
Geoana: nu, multumesc, nu-l vreau presedinte nici pe Vantu, nici pe Vanghelie
Antonescu: are partial aceeasi problema ca Geoana, n-are autoritate nici in propriul lui partid
Basescu: m-a cam pierdut de musteriu de cand cu prostituarea PDL pentru fiica-sa
Duda: nu am nevoie de monarhie bagata pe usa din dos. in rest e un demagog ca oricare altul
Oprescu (daca ar candida): tot un demagog. unicul lui specific e ca vorbeste golaneste
Nati Meir: chiar n-o vreau pe Monica smile.gif

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 17 2009, 05:08 PM
Mesaj #18

Membru
**

Mda, ai dreptate. Hai sa-l votam pe Marko, sau ce candidat or mai baga ungurii la inaintare! laugh.gif

Citeaza
XY: vezi ca e usor ridicol sa ai un avatar cu "spirit of rebellion" si sa votezi cu Vadim, incarnarea conformismului absolut fata de regimul ceausist. si ce-ar fi sa nu te mai repezi sa-i jignesti dinainte pe cei care au o alta parere decat tine?

sigur ca da, mai draga! de-aia avea Vadim dosar de urmarire la Securitate (ce imediat s-a vrut a fi dosar de colaborare cu Securitatea)?
si daca i-a scris lui Ceasca poezii in tinerete, ce, invie Ceasca daca devine presedintele Romaniei? Asta e un aspect minor (pe care nici nu-l neaga) ridicat la puterea 9999 de rivalii care, mai tarziu, vazuti cu votu-n carutza, te-au batjocorit si adus la sapa de lemn in secunda doi.

Sa refuzi noul (n-a fost niciodata la putere) si sa alegi previzibilul e dovada clara ca, ori esti dobitoc, ori ai loc rezervat la ciolan, ori esti masochist.

Judeca omul dupa faptele pe care le face si nu dupa faptele pe care le-ar putea face!

--------------------
morom3t3.wordpress.com

E inutil sa ma ataci caci esti steril,/Apar in stil letal si te surprind,/Te prind, te scufund in benzina si te aprind zambind./Ma metamorfozez in nor, ma urc la cer, te fulger si cobor,/Scot katana si trec la lupta, la sol,/Trec cu ea prin tine lasandu-ti sufletul gol./Pana nu mori, nu mor!

+Quote Post
Vizitator_xy.
mesaj Jun 17 2009, 06:28 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Invincible @ Jun 17 2009, 05:08 PM) *
Judeca omul dupa faptele pe care le face si nu dupa faptele pe care le-ar putea face!

tocmai asta fac, judec omul dupa faptele pe care deja le-a facut. nu ma intereseaza ce dosare ascunse a avut (de parca ar fi fost singurul sau asta il face automat erou), ma intereseaza ce stiu eu in mod direct, anume ca a facut deja suficient rau societatii, cu tot cu gasca lui ceausista de la Saptamana si pe urma de la Romania Mare.

si depinde ce intelegi prin "previzibil". e adevarat, nu poti sa prevezi nici cat va tine amicitia lui cu Becali (poate il admiri si pe asta?)... nici cat timp poate sa stea linistit la o discutie, fara sa urle la interlocutori si sa faca circ... nici cat timp poate sa se abtina de la vulgaritati si calomnii la adresa oricui nu e de aceeasi parere cu el... daca asa crezi ca astea sunt calitatile de care are nevoie un presedinte, ok, e alegerea ta, n-o sa te citez spunand ca daca il admiri pe Vadim "e dovada clara ca ori esti dobitoc, ori ai loc rezervat la ciolan, ori esti masochist".

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 17 2009, 08:33 PM
Mesaj #20

Membru
**

Citeaza
tocmai asta fac, judec omul dupa faptele pe care deja le-a facut.

Nae, ce fapte a facut el ca si Presedinte al Romaniei? vorbeste la obiect!
... iesirile cu pricina is din cauza sicanelor celor de la putere. uite comentariile la articolele de pe hotnews! toti is vadimi dar cand vine vorba de vadimul alfa, il fac nebun ca vorbeste urat. pai si ce sa mai zici cand ti se pun in carca tot felul de rahaturi si inventii si nici macar dreptul la replica nu ai?

Citeaza
anume ca a facut deja suficient rau societatii, cu tot cu gasca lui ceausista de la Saptamana si pe urma de la Romania Mare

mda. as fi si eu curios care e raul ala? ca la guvernare n-a fost (cu o mica exceptie, si-atunci a fost de forma), Presedinte n-a fost, prim-ministru n-a fost!...
Aaaa.. a facut rau ca a aratat mereu coruptii si incompetentii cu degetul? a facut rau ca s-a tinut scai de Markobelitul care si-a aratat de curand si a II-a fata, aratand ca, de-alungul timpului nu spunea prostii? a facut rau cand a vorbit de fraude electorale? -vezi acuzele din ultima vreme, acuze venite din partea tuturor partidelor.

dar daca Carcotasii de la Prima si cei care te-au adus in stadiul de taratoare spun ca e nebun, de ce sa mai faci efortul de a gandi?

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
corect
mesaj Jun 18 2009, 05:42 AM
Mesaj #21

Membru veteran

Postari: 413
Inscris: 14-May 08
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 7

Citeaza (Invincible @ Jun 17 2009, 05:08 PM) *

Pai daca il judeci dupa fapte e tragic. Ba a fost cu Iliescu, ba contra lui, ba contra lui jiji, ba sunt prieteni si candideaza impreuna etc. Declaratiile lui dau dovada de vulgaritate, extremism si lipsa de bun simt. Asta la o analiza rapida, ca daca intram in amanunte e si mai tragic.
Scuze dar eu nu vreau inapoi in comunism si nici dictatura.

+Quote Post
corect
mesaj Jun 18 2009, 05:47 AM
Mesaj #22

Membru veteran

Citeaza (Invincible @ Jun 17 2009, 08:33 PM) *
Nae, ce fapte a facut el ca si Presedinte al Romaniei? vorbeste la obiect!

Din cum s-a comportat pana acum iti poti da usor seama ce ar face. Raspunsul este simplu: dictatura. Daca tu iti doresti asa ceva e problema ta, eu insa nu.
Citeaza (Invincible @ Jun 17 2009, 08:33 PM) *
... iesirile cu pricina is din cauza sicanelor celor de la putere. uite comentariile la articolele de pe hotnews! toti is vadimi dar cand vine vorba de vadimul alfa, il fac nebun ca vorbeste urat. pai si ce sa mai zici cand ti se pun in carca tot felul de rahaturi si inventii si nici macar dreptul la replica nu ai?

mda. as fi si eu curios care e raul ala? ca la guvernare n-a fost (cu o mica exceptie, si-atunci a fost de forma), Presedinte n-a fost, prim-ministru n-a fost!...
Aaaa.. a facut rau ca a aratat mereu coruptii si incompetentii cu degetul? a facut rau ca s-a tinut scai de Markobelitul care si-a aratat de curand si a II-a fata, aratand ca, de-alungul timpului nu spunea prostii? a facut rau cand a vorbit de fraude electorale? -vezi acuzele din ultima vreme, acuze venite din partea tuturor partidelor.

dar daca Carcotasii de la Prima si cei care te-au adus in stadiul de taratoare spun ca e nebun, de ce sa mai faci efortul de a gandi?

Daca tu consideri ca doar Carcotasii au aceasta parere despre vadim (ca sa nu ii spun pe nume vc tudor) cred ca nu ai mai vazut si alte emisiuni de acest gen. Sincer cred ca orice om care merita sa fie numit om, adica are si bun simt si inteligenta, este de aceeasi parere.

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 18 2009, 06:51 AM
Mesaj #23

Membru
**

Cu Ilici am fost cu totii, pana cand ne-am dumirit ce, si cum.

Cazul Becali e ceva nou. Multi ar crede ca e asociatul lui Vadim insa, de fapt e la marioneta lui -asa-mi place mie sa cred.
A priceput omul ca, jucand corect, nu poate castiga. Asa ca, se face frate cu dracul...., cum zice proverbul.
E condamnabila asocierea insa, daca ai vedere in perspectiva, ce vezi? Vadim e la cutite cu toti mogulii media (Vantu, Voiculescu, Patriciu, etc. -iti spun ceva numele astea?), deci chestii bune despre el n-au cum sa apara la TV si in presa. Becali a fost mediatizat iar prin el incearca sa-si faca loc in fata + ca ii ia si electoratul.
Important e ce va face cand va ajunge in varful piramidei si nu va mai fi conditionat de nimeni.

Citeaza
Declaratiile lui dau dovada de vulgaritate, extremism si lipsa de bun simt.

Mda, cand ai a face cu niste porci nu mai e loc de diplomatie.

Citeaza
Scuze dar eu nu vreau inapoi in comunism si nici dictatura.

laugh.gif ... ce naiv esti! Comunism si dictatura(aia pe care o intelegi matalutza, ca sunt de doua culori) in Romania nu s-ar putea nici daca s-ar vrea. A invatat romanul lectia... Apoi avem si acum dictatura -dictatura neamului prost! nu se vede?

Omul pur si simplu vrea sa faca ceva (iar la cum a fost haituit in toti anii astia, chiar are motiv sa se tina de cuvant), iar cum lucrurile-s imputite rau de tot, trebuie musai mana forte pentru a taia in carne vie.
Pai uita-te la Justitie, capul pestelui!intr-o mana tine balanta iar in alta teancul cu bani. Il vezi pe Nastase cum iti rade in nas?
La cate anomalii sunt in Romania, o dictatura (nu aia pe care o cunosti tu) pe termen scurt ar fi chiar indicata.

Citeaza
Daca tu consideri ca doar Carcotasii au aceasta parere despre vadim (ca sa nu ii spun pe nume vc tudor) cred ca nu ai mai vazut si alte emisiuni de acest gen.

Nae, eu am lasat sa transpara mai multe in propozitia aia. cati ani ai?
ia reanalizeaza spusele mele. Fa si matale un efort cerebral minim ca n-am timp si nici chef sa intru in detalii.

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
corect
mesaj Jun 18 2009, 10:26 AM
Mesaj #24

Membru veteran

Dear invincible, voteaza-l mataluta pe vc tudor, si sa speram ca se mai duc si dintre cei cu capul pe umeri la vot. Daca tu il vezi pe asta ca om normal nu pot decat sa banuiesc ca aveti cate ceva in comun. Mai ales tinand cont de modul tau de exprimare...

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 18 2009, 10:53 AM
Mesaj #25

Membru
**

Citeaza
Daca tu il vezi pe asta ca om normal nu pot decat sa banuiesc ca aveti cate ceva in comun.

Am zis/dat de inteles eu ca-l gasesc normal? Poate potrivit, in conditiile date! Are el piticii lui insa, la vremuri nebune -solutii nebune!
Refuz sa votez pe cineva care e candidat serios la gradul de incompetent sau marioneta!

N-ai matalutza treaba cu exprimarea mea! urmareste miezul problemei si n-o mai da-n balarii!

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Jun 18 2009, 11:07 AM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Invincible @ Jun 16 2009, 06:37 AM) *

Si eu l-as "vota" pe Vadim cu oua clocite!

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 18 2009, 11:19 AM
Mesaj #27

Membru
**

dar ai oua sa votezi in felul asta? laugh.gif

Hai ca va las si pe voi sa mai scrieti ce comunist naparlit ati mai vota. prea am monopolizat discutia.

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post
Vizitator_Risperidon.
mesaj Jun 18 2009, 11:51 AM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Invincible @ Jun 18 2009, 06:51 AM) *
Cu Ilici am fost cu totii, pana cand ne-am dumirit ce, si cum.

Oi fi fost tu unul dintre to(n)tii aia, altii s-au lasat ciomagiti de ortacii cucuvelii ca sa va faca sa pricepeti ca sunteti dusi de nas!

Citeaza (Invincible @ Jun 18 2009, 06:51 AM) *
Mda, cand ai a face cu niste porci nu mai e loc de diplomatie.

laugh.gif ... ce naiv esti! Comunism si dictatura(aia pe care o intelegi matalutza, ca sunt de doua culori) in Romania nu s-ar putea nici daca s-ar vrea. A invatat romanul lectia... Apoi avem si acum dictatura -dictatura neamului prost! nu se vede?

Omul pur si simplu vrea sa faca ceva (iar la cum a fost haituit in toti anii astia, chiar are motiv sa se tina de cuvant), iar cum lucrurile-s imputite rau de tot, trebuie musai mana forte pentru a taia in carne vie.
Pai uita-te la Justitie, capul pestelui!intr-o mana tine balanta iar in alta teancul cu bani. Il vezi pe Nastase cum iti rade in nas?
La cate anomalii sunt in Romania, o dictatura (nu aia pe care o cunosti tu) pe termen scurt ar fi chiar indicata.

Iar stiti voi sa le intelegeti pe toate si incercati sa ne convingeti s-o luam si noi pe aratura...
Prevad c-o sa ne punem singuri lacat la poarta, ca la minte sunt deja incuiati destui!

+Quote Post
shout
mesaj Jun 18 2009, 01:28 PM
Mesaj #29

Membru veteran

Postari: 125
Inscris: 9-June 09
Utilizatorul numarul: 8 952

Citeaza (Risperidon @ Jun 18 2009, 11:51 AM) *
Iar stiti voi sa le intelegeti pe toate si incercati sa ne convingeti s-o luam si noi pe aratura...
Prevad c-o sa ne punem singuri lacat la poarta, ca la minte sunt deja incuiati destui!

Sincer nu pot sa fiu de acord cu al de isi spune invincibilul (in gandire si alegeri) dar ma bucura faptul sa vad ca nu face parte din cei care ori nu merg la vot ori merg sa aleaga "raul cel mai mic".

Fata de cei mentionati, prefer de 1000000 de ori o persoana care face o alegere crezand ca este cea mai buna. Daca tot vreti sa va luati de cineva cred ca mai degraba puteti sa va luati de cei care nu merg la vot sau care isi gasesc scuze pentru a face un rau in mod constient.

Cat despre votarea lui Vadim, probabil la fel de multi il vor vota si pe marko... e bine sa existe un echilibru in toate. Din pacate, oricum "lupta" finala se va da intre base, giuana si crinu si inevitabil unul dintre ei va castiga alegerile...

--------------------
http://argumentum-politics.blogspot.com

+Quote Post
Invincible
mesaj Jun 18 2009, 04:01 PM
Mesaj #30

Membru
**

Oi fi fost tu unul dintre to(n)tii aia, altii s-au lasat ciomagiti de ortacii cucuvelii ca sa va faca sa pricepeti ca sunteti dusi de nas!

eu aveam 13 ani atunci smile.gif ce sa-mi ceri? pana la Constantinescu am "votat" cu aia care aveau sloganele mai tari.
Eu am adus vorba ceea fiindca, la vremea aia, PRM a fost pentru cateva luni la guvernare cu FSN-ul. Din cate-am citit eu, cica PRM a vrut sa dea si el o lege si FSN-ul l-a tratat ca pe pietroiul de la margine drumului. Vazand ca PRM-ul e bun doar sa le faca jocul FSNistilor, Vadim si-a retras partidul de la guvernare.

Iar stiti voi sa le intelegeti pe toate si incercati sa ne convingeti s-o luam si noi pe aratura..

Eu nu incerc sa va conving sa votati cu Vadim ci sa nu votati persoanele care au mai fost la Putere. persoane care nu au facut nimic pentru tara asta. Niciunul dintre presedintii de dupa Ceasca n-a pus o caramida la progresul Romaniei. Toti au fost cu ochii dupa furat de-am ajuns la sapa de lemn si cu datorii de n-or sa le poata plati 10 de generatii de-acum incolo.

Eu votez ce n-a mai fost!
Voi puteti sa-i votati pe cei de ieri, dar sa nu va aud ca va vaitati iar, cum au facut niste insi de pe forumul hanulancutei.

Priviti aici ce entuziasti erau la inceput insa, acum, daca le cititi postarile, veti observa ca il tin pe Basescu numai in mistouri. Si cand i-am intrebat, 4.4 ani mai tarziu de Basescu-superman, s-au facut ca ploua. laugh.gif Cititi, numai!

http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...st&p=633555

--------------------
morom3t3.wordpress.com

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th October 2019 - 04:45 PM