IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Google mizeaza pe uzura
Vizitator_vizitator_dan.
mesaj Jan 7 2013, 01:53 PM
Mesaj #1

Guests

NU exista doar GOOGLE !!! Desi cel mai folosit, Google nu este singurul motor de cautare care ofera rezultate elocvente la orice cautare efectuata.
Are suprematie in special datorita comoditatii si reticentei la nou a utilizatorilor.
Am gasit un site unde te poti testa si te poti edifica asupra performantelor altor motoare de cautare internationale, performante care nu sunt deloc de neglijat.
DuckDuckGo - de exemplu - poate deveni un rival real pentru Google.
Numarul utilizatorilor DuckDuckGo a crescut vertiginos - spectaculos chiar.
Washington Post a aratat ca numarul de cautari pe DuckDuckGo au fost de pana la 45.000.000 pe luna în octombrie 2012.
In privinta AdSense, sunt deja ingrijorator de multi cei care reclama practicile Google.
Exista solutii ? Poate este o tema de gandire !
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Larry Page.
mesaj Jan 7 2013, 07:24 PM
Mesaj #2

Guests

Probabil ar putea fi considerat un post de reclama daca nu ar fi atat de penibil.
DuckDuckGo? hahahahaha
Eu zic sa incerci pe Booble sa te relaxezi un pic si mai vezi dup'aia.

+Quote Post
Vizitator_val.
mesaj Jan 11 2013, 04:06 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (vizitator_dan @ Jan 7 2013, 01:53 PM) *
NU exista doar GOOGLE !!! Desi cel mai folosit, Google nu este singurul motor de cautare care ofera rezultate elocvente la orice cautare efectuata.
Are suprematie in special datorita comoditatii si reticentei la nou a utilizatorilor.
Am gasit un site unde te poti testa si te poti edifica asupra performantelor altor motoare de cautare internationale, performante care nu sunt deloc de neglijat.
DuckDuckGo - de exemplu - poate deveni un rival real pentru Google.
Numarul utilizatorilor DuckDuckGo a crescut vertiginos - spectaculos chiar.
Washington Post a aratat ca numarul de cautari pe DuckDuckGo au fost de pana la 45.000.000 pe luna în octombrie 2012.
In privinta AdSense, sunt deja ingrijorator de multi cei care reclama practicile Google.
Exista solutii ? Poate este o tema de gandire !

Asa e, motoare de cautare au existat si vor mai exista, dar cine s-a chinuit deja cu multe, a abandonat in favoarea Google. Restul persoanelor doar profita de simplitate si eficienta.

+Quote Post
Vizitator_Simona.
mesaj cu 6 zile in urma
Mesaj #4

Guests

Toate agentiile de promovare din Romania ofera servicii seo pentru motorul de cautare Google.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th April 2018 - 11:41 AM