IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

16 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> URASC RCS & RDS !, Limitele suportabilului au fost demult depasite... Traiesc un cosmar&#
Vizitator_Costea.
mesaj Dec 16 2010, 10:39 PM
Mesaj #211

Guests

Şi eu am avut aceleaşi probleme cu RCS la cablu digital, noroc că am scăpat de ei.
Acum am UPC digital şi sunt mulţumit cu 105 canale la preţul de 56 de lei.
Am rămas doar cu internetul pentru că sunt singurii mai ok, dar sincer nu sunt nici ei în regulă total.
Şi pe mine mă enervează fatucile proaste care citesc de pe o foaie şi care când o termină şi se lovesc de zid o bagă pe aia cu: “Placa dumneavoastră de reţea este de vină”, nu ştiu ce este ăla un IP static şi nici să descopere dacă funcţionează sau nu placa de reţea.
Verificarea plăcii de reţea se face prin următoarele opţiuni: start, run (dacă e xp)-cmd-enter sau start – search – run sau direct cmd (pentru vista şi 7 şi se da enter, apoi în fereastra neagră se bagă ipconfig şi se dă enter. Dacă nu funcţionează placa de reţea trebuie să arate 0.0.0.0 la subnet mask sau să refuze să arate informaţii. Dacă este de la ei trebuie sa arate: xxx. xxx. 0. 0.
Din păcate la call center lucrează studente care nu fregventează şcoala şi care sunt paralele cu tot ce înseamnă AV şi IT. ~x(
Sper ca în următorii ani să apară o firmă serioasă ce va respecta clientul şi va funcţiona pe principiul din USA în care clientul are banul şi el face jocurile, băieţii aştia înbuibaţi pe spatele plătitorului cinstit, în USA clientul le poate cere milioane de dolari dacă ei sunt porci. La noi este totul cu fundul în sus.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Dec 16 2010, 10:59 PM
Mesaj #212

Guests

Citeaza (Costea @ Dec 16 2010, 10:39 PM) *
Şi eu am avut aceleaşi probleme cu RCS la cablu digital, noroc că am scăpat de ei.
Acum am UPC digital şi sunt mulţumit cu 105 canale la preţul de 56 de lei.
Am rămas doar cu internetul pentru că sunt singurii mai ok, dar sincer nu sunt nici ei în regulă total.
Şi pe mine mă enervează fatucile proaste care citesc de pe o foaie şi care când o termină şi se lovesc de zid o bagă pe aia cu: “Placa dumneavoastră de reţea este de vină”, nu ştiu ce este ăla un IP static şi nici să descopere dacă funcţionează sau nu placa de reţea.
Verificarea plăcii de reţea se face prin următoarele opţiuni: start, run (dacă e xp)-cmd-enter sau start – search – run sau direct cmd (pentru vista şi 7 şi se da enter, apoi în fereastra neagră se bagă ipconfig şi se dă enter. Dacă nu funcţionează placa de reţea trebuie să arate 0.0.0.0 la subnet mask sau să refuze să arate informaţii. Dacă este de la ei trebuie sa arate: xxx. xxx. 0. 0.
Din păcate la call center lucrează studente care nu fregventează şcoala şi care sunt paralele cu tot ce înseamnă AV şi IT. ~x(
Sper ca în următorii ani să apară o firmă serioasă ce va respecta clientul şi va funcţiona pe principiul din USA în care clientul are banul şi el face jocurile, băieţii aştia înbuibaţi pe spatele plătitorului cinstit, în USA clientul le poate cere milioane de dolari dacă ei sunt porci. La noi este totul cu fundul în sus.

Stai tu linistit ca nu e asa.Nu tot ce vezi in filme e adevarat.
Eu locuiesc in state si as da orice sa am din nou UPC.In ceea ce priveste TV cat si internet.Nu-ti da nimeni milioane,scuza lor e ca se lucreaza in zona sau ca sunt probleme in zona.Si cu asta iti inchid gura.

+Quote Post
-Zamolx-
mesaj Dec 17 2010, 06:56 AM
Mesaj #213

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 8-June 09
Utilizatorul numarul: 8 938

Eu am semnat un contract cu RDC-RCS pt tot pachetul (tv, net si telefon fix) si mi-au zis ca vin sa ma racordeze in 5 zile. Dar, dupa 103 de zile (!!!) am trecut pe la ei sa ii anunt sa nu mai vina, ca m-am saturat de asteptat, de dat telefoane, de primit raspunsuri evazive, de expresia "va sunam noi intr-o ora, doua", etc
Din ce am citit mai sus, cred ca am avut noroc ca nu am fost racordat!
Am semnat un contract cu Romtelecom si au venit intr-o saptamana, iar pana acum nu mi-au dat motive de nemultumire...

+Quote Post
Vizitator_Misu.
mesaj Dec 17 2010, 07:01 AM
Mesaj #214

Guests

Povestea ta parca-i spusa de mine. Am sunat de atatea ori la ei ca urmatorul pas firesc era sa-i invit la masa pentru ca vorbeam mai des decat cu familia. Intr-un final am renuntat la contractul cu ei. Problema e ca furnizorii mari de internet au creat un monopol si au impartit piata exact ca familiile mafiote.

+Quote Post
Dana43
mesaj Dec 17 2010, 08:27 AM
Mesaj #215

Nou venit
*

Inscris: 27-October 10
Utilizatorul numarul: 24 300

Deja fie-mea este in pragul depresiei dupa zeci de discutii cu operatorii RDS. Au incercat sa dea vina pe tot, pe rooter, pe sistemele noastre de operare, pe placile de retea, pe anti-virus, numai pe retzeaua lor de rahat nu. La noi merge internetul foarte bine cateva ore, dupa care dispare o vreme, se intoarce si tot asa. Un alt user din vecini pateste la fel. Din surse neoficiale stiu ca in zona mea (Titan) fac niste lucrari, asa ca am incetat sa ma mai enervez. Oricum, sa-i ia dracu'.

Aceasta postare a fost editata de Dana43: Dec 17 2010, 08:28 AM

+Quote Post
Vizitator_Andreea Tanasa.
mesaj Dec 17 2010, 01:44 PM
Mesaj #216

Guests

Firmei RDS i s-a urcat la cap pentru ca este cel mai mare furnizor. Eu am avut internetul oprit o luna si jumatate si dupa 20 de sesizari telefonice si scrise cu nr de inregistrare in sediul central…tot nu s-a rezolvat! Asa ca am scanat contractul,chitantele si sesirarile scrise si le-am trimis la Protectia Consumatorului.Bine am facut pt ca dupa 24 de ore de la reclamatie internetul imi mergea foarte bine si mi-au oferit si 3 luni gratuite…plus ca s-au rugat sa imi retrag plangerea pt ca isi i-au amenda. TOTI OAMENII CARE AU PROBLEME CU EI, NU STATI PE GANDURI, DUCETI-VA LA OPC!!!!
ps: dupa ce am reziliat contractul cu ei, la 3 ani dupa, mi-au venit din nou facturi si bineanteles ca i-am reclamat iar….si din nou am primit castig de cauza de la Opc smile.gif)

+Quote Post
Vizitator_una.
mesaj Dec 17 2010, 04:47 PM
Mesaj #217

Guests

ma alatur si eu nemultumirilor voastre! dupa ce rcs rds au inceput sa incaseze taxa de mentenanta si am aflat din presa ca foarte multi clienti i-au reclamat la anpc, care declarase taxa abuziva si ilegala. am procedat si eu in consecinta. am facut o prima reclamatie la rcs/rds cu nr de inregistrare prin care solicitam rezilierea ab. de telefonie fixa si restituirea taxei de mentenanta....au trecut 30 zile, termenul legal in care au obligatia sa raspunda la o sesizare si nu au facut-o, dupa care am facut prima reclamatie la anpc cu recl. rds scanata si atasata....dupa 2 saptamani ma suna rcs sa-mi ceara adresa de mail pt. a ma notifica cu privire la taxa de mentenanta....incep pe mail cu ei o corespondenta "spumoasa" am incercat rezilierea la pct. de lucru din Aushan de 3 ori fara succes, am revenit asupra reclamatiei la anpc si i-am balacarit de i-a luat draqu, si am ma-i comis una reclamatie la ancom cu tot istoricul. cand am facut rezilierea i-am atras atentia angajatei rcs ca astept restituirea taxei prin stornare la factura urmatoare si-mi spune ca nu o sa vad niciun ban inapoi! si ca sa fac io o cerere in acest sens ...i-am spus ca am facut 4 si ca daca nu primesc banii conform deciziei ancom in cel mult 30 zile de la reziliere sa mai aleg cu o super amenda!!! bineinteles ca nu mi-au dat banii si bineinteles ca am revenit cu reclamatia la ancom care mi-a raspuns pe mail ca stornarea s-a facut conform adresei primite de la rcs. RCS A MINTIT ANCOM angry.gif in inscrisuri oficiale si le-am cerut sa faca dovada ca au stornat suma...in concluzie le-am luat banii...dar cu greutate mare panarama si scandal....deci nu si-au deschis televiziune din banii mei blush.gif

+Quote Post
Vizitator_una.
mesaj Dec 17 2010, 04:59 PM
Mesaj #218

Guests

Catre ANCOM

Stimate Domnule Presedinte,
Va multumesc pentru raspunsul la sesizare XXXXXXXXXXX
Revin si va supun atentiei urmatoarele:
S.C. RCS & RDS S.A. in comunicarea din data de 09.11.2010 in calitate de furnizor de servicii v-a mintit cand a sustinut ca “in urma denuntarii contractului de telefonie fixa a fost stornata suma de 25 Lei reprezentand contravaloarea serviciului de mentenanta aferent perioadei 01.06.2010 31.10.2010.”
Aceste afirmatii le dovedesc cu inscrisurile atasate
1. Procesul verbal de reziliere al serviciului de telefonie fixa din data de XX.10.2010
2.1.Chitanta din data de XX.10.2010 in suma de 59 lei reprezentand contravaloarea abonamentului(mentenanta inclusa) pentru luna octombrie;
2.2. Factura pentru luna noiembrie din care s-a scazut contravaloarea taxei de mentenanta de 5 lei ca urmare a rezilierii contractului conform procesului verbal atasat.
Asa cum reiese din articolul de mai jos citez:
La data de 14 septembrie 2010, ANCOM a comunicat companiei in cauza ca primeste o amenda contraventionala in cuantum de 300.000 lei si a dispus si masuri de remediere a obligatiilor legale incalcate, care sa conduca la intrarea in legalitate a RCS&RDS.
"In cazul de fata, prin rezolutia de aplicare a sanctiunii transmisa RCS&RDS, a fost dispusa si masura restituirii sumelor aferente taxei de mentenanta catre abonatii care vor denunta contractul, prin urmare o parte a prejudiciului cauzat va fi recuperata in acest mod", a mai spus presedintele autoritatii. Termenul maxim de restituire este de cel mult 30 de zile de la data rezilierii contractului.
Va rog sa cereti reprezentantilor S.C. RCS & RDS S.A sa faca dovada faptului ca au stornat/restituit suma de 25 lei in termenul de maxim 30 de zile de la data rezilierii contractului.
In caz contrar sa le faceti plangere penala si sa-i sanctionati cu 99% din suma incasata ilegal si abuziv de la abonati in toata aceasta perioada. biggrin.gif
Sa nu uitam dle. Presedinte, cat de necesare sunt aceste sume la bugetul statului. laugh.gif
Eu am dovedit cu inscrisuri ca v-au mintit cu tupeu maxim mad.gif pe dvs. ca Autoritate Nationala pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii.
Inca mai astept sa-mi fie restituita suma de 25 lei.

acesta este ultimul demers catre ancom ...

+Quote Post
Vizitator_elenaelena.
mesaj Dec 17 2010, 05:10 PM
Mesaj #219

Guests

Citeaza (Cristi @ Nov 16 2010, 09:42 AM) *
O problema asemanatoare am avut-o si eu cu cei de la RCS/RDS, am stat fara internet timp de 7 saptamani. Dupa telefoane zilnice in care ii anuntam ca nu am net si ca ii astept acasa(timp in care am fost luat peste picior de cativa operatori si dupa 5 saptamani sa aflu ca de fapt ei doreau sa treaca la fibra optica, dar pe mine nu ma anuntasera deloc, mi-au taiat netul si gata), am hotarat sa merg la ghiseu sa intrerup contractul. Mi-au zis ca o echipa o sa fie intr-o ora sa-mi dea drumul la net ceea ce asa s-a intamplat, dar pana atunci nu erau luberi deloc baietii.

Faza comica a aparut mai tarziu dupa ce i-am sunat in prealabil si i-am anuntat ca sa nu indrazneasca sa-mi trimita factura in perioada in care n-am avut internet. M-au asigurat ca e normal, sa stau linistit si intr-o saptamana mi-au taiat netul pentru neplata si ca trebuie sa ma duc la sediu sa fac cerere pentru a-mi da drumul.

Data viitoare n-o sa mai astept deloc, imi reziliez contractul din prima

+Quote Post
Vizitator_Nina.
mesaj Dec 17 2010, 07:38 PM
Mesaj #220

Guests

Eu sunt la UPC cu televiziune si internet. Eram nemultumita si vroiam sa trec la RCS&RDS pentru ca la noi in oras aveau o reputatie buna. O domnisoara foarte amabila venise la usa si chiar vroiam sa o mai chem sa facem contractul dar dupa ce vad ca scrieti voi aici, pas! Totusi la UPC am avut probleme dar chiar si-au dat silinta sa le rezolve. Am vazut ca la ghisee au cozi imense si sunt foarte aglomerati cei de la RCS&RDS . Probabil ca deja au ajuns ca le e prea mare palaria si nu mai fac fata. Si nici nu au personal competent. Mie nu au stiut sa imi raspunda la ceva legat de upload. Imi tot repetau o formulare , ca o placa stricata. Dar de umblata dupa contracte noi, umbla. E foarte bine ca scrieti pe forum ce ati patit. Mersi. Si imi pare rau de situatia dvs. Succes in demersuri!

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Dec 17 2010, 08:18 PM
Mesaj #221

Membru
**

Postari: 19
Inscris: 15-November 10
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 24 558

Citeaza (Nina @ Dec 17 2010, 07:38 PM) *
Eu sunt la UPC cu televiziune si internet. Eram nemultumita si vroiam sa trec la RCS&RDS pentru ca la noi in oras aveau o reputatie buna. O domnisoara foarte amabila venise la usa si chiar vroiam sa o mai chem sa facem contractul dar dupa ce vad ca scrieti voi aici, pas! Totusi la UPC am avut probleme dar chiar si-au dat silinta sa le rezolve. Am vazut ca la ghisee au cozi imense si sunt foarte aglomerati cei de la RCS&RDS . Probabil ca deja au ajuns ca le e prea mare palaria si nu mai fac fata. Si nici nu au personal competent. Mie nu au stiut sa imi raspunda la ceva legat de upload. Imi tot repetau o formulare , ca o placa stricata. Dar de umblata dupa contracte noi, umbla. E foarte bine ca scrieti pe forum ce ati patit. Mersi. Si imi pare rau de situatia dvs. Succes in demersuri!

Buna Nina,

E incredibil cat de multi oameni au probleme cu aceasta companie. Mi se pare incredibil! Citesc zilnic comentariile de pe forum, si ma ingrozesc.
Si ce e cel mai ingrozitor e ca asta e regula, nu exceptia de la regula.

Tiberiu

+Quote Post
Tibishor MEREU S...
mesaj Dec 17 2010, 08:22 PM
Mesaj #222

Membru
**

Postari: 19
Inscris: 15-November 10
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 24 558

Citeaza (una @ Dec 17 2010, 04:47 PM) *
ma alatur si eu nemultumirilor voastre! dupa ce rcs rds au inceput sa incaseze taxa de mentenanta si am aflat din presa ca foarte multi clienti i-au reclamat la anpc, care declarase taxa abuziva si ilegala. am procedat si eu in consecinta. am facut o prima reclamatie la rcs/rds cu nr de inregistrare prin care solicitam rezilierea ab. de telefonie fixa si restituirea taxei de mentenanta....au trecut 30 zile, termenul legal in care au obligatia sa raspunda la o sesizare si nu au facut-o, dupa care am facut prima reclamatie la anpc cu recl. rds scanata si atasata....dupa 2 saptamani ma suna rcs sa-mi ceara adresa de mail pt. a ma notifica cu privire la taxa de mentenanta....incep pe mail cu ei o corespondenta "spumoasa" am incercat rezilierea la pct. de lucru din Aushan de 3 ori fara succes, am revenit asupra reclamatiei la anpc si i-am balacarit de i-a luat draqu, si am ma-i comis una reclamatie la ancom cu tot istoricul. cand am facut rezilierea i-am atras atentia angajatei rcs ca astept restituirea taxei prin stornare la factura urmatoare si-mi spune ca nu o sa vad niciun ban inapoi! si ca sa fac io o cerere in acest sens ...i-am spus ca am facut 4 si ca daca nu primesc banii conform deciziei ancom in cel mult 30 zile de la reziliere sa mai aleg cu o super amenda!!! bineinteles ca nu mi-au dat banii si bineinteles ca am revenit cu reclamatia la ancom care mi-a raspuns pe mail ca stornarea s-a facut conform adresei primite de la rcs. RCS A MINTIT ANCOM angry.gif in inscrisuri oficiale si le-am cerut sa faca dovada ca au stornat suma...in concluzie le-am luat banii...dar cu greutate mare panarama si scandal....deci nu si-au deschis televiziune din banii mei blush.gif

SUPER!!! Bravo tie!!!
Sa plateasca pana la ultimul banut!!!
Iar cand vor disparea din piata... ar trebui sa facem un flashmob...
Cred ca la Romexpo... Ca sunt atatia oameni care urasc Ercees & Erdees... incat nu ar incapea nicaieri altundeva. wink.gif)

Tiberiu

+Quote Post
Vizitator_una.
mesaj Dec 18 2010, 01:33 AM
Mesaj #223

Guests

Citeaza (Tibishor MEREU Surprinzator @ Dec 17 2010, 08:22 PM) *
SUPER!!! Bravo tie!!!
Sa plateasca pana la ultimul banut!!!
Iar cand vor disparea din piata... ar trebui sa facem un flashmob...
Cred ca la Romexpo... Ca sunt atatia oameni care urasc Ercees & Erdees... incat nu ar incapea nicaieri altundeva. wink.gif)

Tiberiu

sunt pentru flashmob! rolleyes.gif am vazut cateva pe net spectaculoase.... ohmy.gif

+Quote Post
Vizitator_wod.
mesaj Dec 18 2010, 12:56 PM
Mesaj #224

Guests

mai , eu sunt multumit..nu am avut nici o problema, cei care sunt nemultumiti renuntati la rds rcs... este simplu...cand s-a terminat contractul..pa rcs-rds!

+Quote Post
Vizitator_Claudiu.
mesaj Dec 19 2010, 07:20 AM
Mesaj #225

Guests

Sunt niste nemernici. De fapt, nu e apelativul potrivit, insa nu-mi permit sa scriu cine sunt cu adevarat pe Hot News...

+Quote Post
Vizitator_Maria.
mesaj Dec 19 2010, 08:22 PM
Mesaj #226

Guests

Citeaza (Claudiu @ Dec 19 2010, 07:20 AM) *
Sunt niste nemernici. De fapt, nu e apelativul potrivit, insa nu-mi permit sa scriu cine sunt cu adevarat pe Hot News...

NEMERNICI e un understatement.

+Quote Post
Vizitator_a.
mesaj Dec 20 2010, 06:39 AM
Mesaj #227

Guests

Ai la dispozitie Protectia Consumatorului.

+Quote Post
Vizitator_Vlad-Andrei.
mesaj Dec 20 2010, 11:25 AM
Mesaj #228

Guests

Citeaza (Claudiu @ Dec 19 2010, 07:20 AM) *

Time wasters!! Asta sunt. Pe banii si nervii nostri.
Ii urasc de moarte! Sa nu mai aud de ei. Am avut contract cu ercees aproape un an. Mi-au mancat nervii.
Sa se duca unde a intarcat mutu' iapa si surdu' capra!

+Quote Post
Vizitator_Rumple.
mesaj Dec 20 2010, 01:00 PM
Mesaj #229

Guests

Inca una deosebita, din categoria sa ne mandrim ca suntem in zona de acoperire ercese/erdese:
de ceva timp, s-au extins si in zone limitrofe Bucurestiului, respectiv Popesti-IF> Cum s-au extins? Au folosit infrastructura existenta (adica stalpul platit si motat pe banii mei, cand am facut bransamentul trifazic). Asta nu ar fi problema, cat pozitia cablului tras de ei: au gasit un stalp pe care era bransamentul trifazic+cablul provider-ului local de internet+cablul TV tot al provider-ului local si s-au urcat pe o scara si au montat cam la 3.5-4 m o cutie de distributie din care a tras cablul lor, care cu "burta" de rigoare, ma impiedica pe mine sa mai intru in curte cu altceva decat cu autoturism. I-am sunat sa le spun ca intrucat casa este in constructie, as vrea sa pot intra in curte cu o basculanta de nisip etc. si nu pot din cauza cablului lor. Le-am dat exemplu si celelalte cabluri care sunt suspendate cu cel putin 2 m deasupra. Raspunsul: "contactez echipa din teren si vom rezolva" smile.gif. I-am anuntat de asemenea ca intrucat nu sunt client erces, nu ma intereseaza starea acelui cablu, iar la prima aprovizionare cu nisip, nu mai uit la cablul lor smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Alex.
mesaj Dec 20 2010, 09:17 PM
Mesaj #230

Guests

Citeaza (Rumple @ Dec 20 2010, 01:00 PM) *
Inca una deosebita, din categoria sa ne mandrim ca suntem in zona de acoperire ercese/erdese:
de ceva timp, s-au extins si in zone limitrofe Bucurestiului, respectiv Popesti-IF> Cum s-au extins? Au folosit infrastructura existenta (adica stalpul platit si motat pe banii mei, cand am facut bransamentul trifazic). Asta nu ar fi problema, cat pozitia cablului tras de ei: au gasit un stalp pe care era bransamentul trifazic+cablul provider-ului local de internet+cablul TV tot al provider-ului local si s-au urcat pe o scara si au montat cam la 3.5-4 m o cutie de distributie din care a tras cablul lor, care cu "burta" de rigoare, ma impiedica pe mine sa mai intru in curte cu altceva decat cu autoturism. I-am sunat sa le spun ca intrucat casa este in constructie, as vrea sa pot intra in curte cu o basculanta de nisip etc. si nu pot din cauza cablului lor. Le-am dat exemplu si celelalte cabluri care sunt suspendate cu cel putin 2 m deasupra. Raspunsul: "contactez echipa din teren si vom rezolva" smile.gif. I-am anuntat de asemenea ca intrucat nu sunt client erces, nu ma intereseaza starea acelui cablu, iar la prima aprovizionare cu nisip, nu mai uit la cablul lor smile.gif

Go for it, man! wink.gif

+Quote Post
Vizitator_nelu.
mesaj Dec 21 2010, 08:43 AM
Mesaj #231

Guests

Eu am avut aceeasi, dar aceeasi problema cu UPC si pana nu m-am dus la sediul lor din Mihai Bravu sa fac scandal nu s-a remediat. O luna fara internet in conditiile in care folosesc internet banking, plati externe, tranzactii, trimiteri de date, documente externe etc etc. Mi-au ametit si facturile de a trebuit sa stau pe telefoane sa rezolv suma cu suma. Cred ca e chestie de noroc, peste tot poti pati la fel. Acum sunt la Romtelecom si e ok, mai ales serviciile de asistenta, desi n-a cazut nimic pana acum de 1 an. Dar si aici daca am ghinionu sa intru in bucla belelelor ma astept sa patesc la fel. S-au extins foarte mult si repede si n-au oameni. Si aia care sunt au limitele lor. Am prieteni la RCS si sunt multumiti. Solutia ar trebui la contracte si justitie: n-au respectat termene si clauze, sa plateasca. Si repede. Ca ei abia asteapta sa te penalizeze. OPC mi-a fost iar de mare ajutor in lupta cu UPC.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Sorin..
mesaj Dec 21 2010, 09:47 AM
Mesaj #232

Guests

Citeaza (nelu @ Dec 21 2010, 08:43 AM) *
Eu am avut aceeasi, dar aceeasi problema cu UPC si pana nu m-am dus la sediul lor din Mihai Bravu sa fac scandal nu s-a remediat. O luna fara internet in conditiile in care folosesc internet banking, plati externe, tranzactii, trimiteri de date, documente externe etc etc. Mi-au ametit si facturile de a trebuit sa stau pe telefoane sa rezolv suma cu suma. Cred ca e chestie de noroc, peste tot poti pati la fel. Acum sunt la Romtelecom si e ok, mai ales serviciile de asistenta, desi n-a cazut nimic pana acum de 1 an. Dar si aici daca am ghinionu sa intru in bucla belelelor ma astept sa patesc la fel. S-au extins foarte mult si repede si n-au oameni. Si aia care sunt au limitele lor. Am prieteni la RCS si sunt multumiti. Solutia ar trebui la contracte si justitie: n-au respectat termene si clauze, sa plateasca. Si repede. Ca ei abia asteapta sa te penalizeze. OPC mi-a fost iar de mare ajutor in lupta cu UPC.

Si eu tot la ANPC am apelat. Si au fost foarte prompti.
RCS este HORRRRRORRRRR!

+Quote Post
robin_hood
mesaj Dec 21 2010, 10:00 AM
Mesaj #233

Nou venit
*

Inscris: 5-November 09
Utilizatorul numarul: 14 448

Revin cu mai multe detalii legate de sesizarea pe care am facut si eu la OPC Timis.
Pentru ca au aplicat taxa de mentenanta pentru lunile Iunie-Septembrie RDS este obligat sa imi restituie cei 20 lei.Pe linga asta au primit si amenda contraventionala,dar nu stiu suma aplicata.
Pentru faptul ca nu MI-AU TRIMIS FACTURILE au primit de asemenea amenda contraventionala,nici asta nu stiu in ce suma.
Nu am scanner sa fi atasat raspunsul din partea OPC,dar incerc pe viitor sa fac lucrul asta.
Asadar,PE EI PE MAMA LOR!

+Quote Post
Vizitator_alex.
mesaj Dec 21 2010, 10:35 AM
Mesaj #234

Guests

Platesc lunar, pe langa alte servicii, si Digi net mobil. In Pitesti functioneaza mizerabil mai tot timpul zilei, iar seara este inutilizabil viteza de incarcare fiind apropiata de zero. Daca incerci sa discuti cu angajatii lor, te ia durerea de cap la cate intrebari atehnice ti se pun. Pe scurt, bani aruncati de pomana, si o firma care face ce vor muschii ei in ROmania.

+Quote Post
Vizitator_Flavia.
mesaj Dec 21 2010, 01:20 PM
Mesaj #235

Guests

Citeaza (Vizitator_Sorin. @ Dec 21 2010, 09:47 AM) *
Si eu tot la ANPC am apelat. Si au fost foarte prompti.
RCS este HORRRRRORRRRR!

Mie mi-au spus ca nu sunt obligati sa emita facturi... si ca daca vreau sa vad cat am de plata, sa intru pe net... si sa ma loggez la ei pe site.
CE PROSTIE!

+Quote Post
Vizitator_Rumple.
mesaj Dec 21 2010, 02:23 PM
Mesaj #236

Guests

Aici da-mi voie sa te contrazic. Facturile pe hartie vor deveni istorie. E normal ca un provider de servcii internet sa-ti propuna o astfel de solutie. Este unul din putinele puncte bune ale lor.

+Quote Post
Vizitator_una.
mesaj Dec 21 2010, 06:30 PM
Mesaj #237

Guests

Citeaza (robin_hood @ Dec 21 2010, 10:00 AM) *
Revin cu mai multe detalii legate de sesizarea pe care am facut si eu la OPC Timis.
Pentru ca au aplicat taxa de mentenanta pentru lunile Iunie-Septembrie RDS este obligat sa imi restituie cei 20 lei.Pe linga asta au primit si amenda contraventionala,dar nu stiu suma aplicata.
Pentru faptul ca nu MI-AU TRIMIS FACTURILE au primit de asemenea amenda contraventionala,nici asta nu stiu in ce suma.
Nu am scanner sa fi atasat raspunsul din partea OPC,dar incerc pe viitor sa fac lucrul asta.
Asadar,PE EI PE MAMA LOR!

@robin hood si eu am reusit sa le iau banii de mentenanta dupa lupte seculare....citeste postarea mea de mai sus

+Quote Post
Vizitator_Corneliu.
mesaj Dec 22 2010, 03:30 PM
Mesaj #238

Guests

Si eu ii urasc pe sarlatanii astia. Abia astept sa dea faliment.
E doar o chestiune de timp, iar eu am rabdare. wink.gif

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Mirela..
mesaj Dec 23 2010, 09:46 PM
Mesaj #239

Guests

Citeaza (Corneliu @ Dec 22 2010, 03:30 PM) *
Si eu ii urasc pe sarlatanii astia. Abia astept sa dea faliment.
E doar o chestiune de timp, iar eu am rabdare. wink.gif

Eu asta-mi doresc de la Mos. Sa nu mai existe ercees-erdees. Si la cat de cuminte am fost tot anul... cred ca merit cadoul asta.

+Quote Post
Vizitator_UN ABONAT.
mesaj Dec 24 2010, 09:13 AM
Mesaj #240

Guests

fELICITARI esti UNIC

+Quote Post

16 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 12th December 2019 - 09:49 AM