IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> De ce ?
Pintea Haiducul
mesaj Feb 21 2010, 08:56 PM
Mesaj #31

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (SOV @ Feb 21 2010, 10:50 PM) *
nu fraiero. doar ca ti-a cazut chilotii si vedem ca:
hotadmin este bintea haiducul.
laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Cum ai ajuns la deductia aceasta "stralucita"? smile.gif

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607
Go to the top of the page

+Quote Post
pcritique
mesaj Feb 21 2010, 11:16 PM
Mesaj #32

Membru
**

Postari: 61
Inscris: 28-August 09
Utilizatorul numarul: 10 664

Citeaza (ina eyre @ Feb 21 2010, 05:26 PM) *
ohmy.gif Deci, la nivel micro, de individ, tu nu ai cerinţe mai mari de la politicienii tăi? Simţi că te reprezintă? Că te mai reprezintă?

ba am cerinte dar nu-mi fac iluzii. iar reprezentarea este mai degraba semantica.

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 22 2010, 12:43 AM
Mesaj #33

Membru veteran

Postari: 398
Inscris: 27-May 08
De la: London
Utilizatorul numarul: 674

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 18 2010, 09:38 PM) *
scrâşnetele luptei pentru putere dintr-un partid democratic ... prefer stilul mai degajat şi mai viril al generaţiei lui Moş Iliescu ... Moş Iliescu încă mai are muşchi intelectual să v-o dea la bot oricând şi la orice oră ...

1. Daca le scrâşneau peniţele şi se băteau în soluţii pentru criza politică în care se află poate meritau să li se spună partid democratic. Cu ce s-au remarcat de fapt? Singurul lucru evident este ca nu te poţi baza pe cuvântul vre-unuia dintre ei.. azi candideaza, mâine nu, poimâine işi dau demisia.. dar de fapt toţi rămân şi se agaţă de ciolan.
2. Stilul "degajat" de care vorbeşti l-a dobândit probabil după ce a constatat că (in)justiţia română l-a lăsat liber chiar si dupa doua mineriade. Despre virilitatea lui.. nu ne interesează cum şi cât ţi-a tras-o ţie Ilici.
3. Are muşchi intelectual pentru ca a pocnit un biet batrânel? Probabil ca tu ai crescut intr-o familie ca a lui Victor Ponta.. unde inteligenţa se demonstrează cu pumnul. Aş prefera pentru generaţiile viitoare nişte modele ceva mai umane.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 04:22 AM
Mesaj #34

În Numele Adevărului

Citeaza (pehash @ Feb 22 2010, 02:43 AM) *
3. Are muşchi intelectual pentru ca a pocnit un biet batrânel? Probabil ca tu ai crescut intr-o familie ca a lui Victor Ponta.. unde inteligenţa se demonstrează cu pumnul. Aş prefera pentru generaţiile viitoare nişte modele ceva mai umane.

Vorbeam de Iliescu, drogatule, nu de Ponta. Eu inteleg prin "modele ceva mai umane" exact opusul acelor "junkies" cu aere de moralisti din randul carora faci parte, indivizi cinici irationali si incapabili structural sa intuiasca adevarul.

--------------------

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 22 2010, 08:20 AM
Mesaj #35

Membru veteran

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 22 2010, 05:22 AM) *
Vorbeam de Iliescu, drogatule, nu de Ponta. Eu inteleg prin "modele ceva mai umane" exact opusul acelor "junkies" cu aere de moralisti din randul carora faci parte, indivizi cinici irationali si incapabili structural sa intuiasca adevarul.

deci cu punctele 1 si 2 esti de acord.. la 3 ti se pare doar ca n-am mai inteles prin fum ca e vb de ilici care pocneste un batranel? nu inteleg de ce ma faci drogat.. probabil esti obisnuit sa ai astfel de persoane in jur.
opusul acelor junkies cu aere de moralisti.. cinic, irational.. si alte porcariii.. pai sa le luam pe rand:
- cu junkies nu stiu ce ai vrut sa spui.. e jargon specific beciului din care postezi? nu ma droghez..
- aere de moralist.. te-a deranjat ca nu sunt de acord cu pumnii impartiti de iliescu in public si ponta in familie?
- cinic.. inca nu am discutat filosofie cu tine.. si n-am scris pe nicaieri ca sunt antisocial, deci ai adaugat-o gratuit
- irational.. inca una gratuita.. eu mi-am argumentat afirmatiile, deci nu pot fi irational..
- incapabil structural sa intuiesc adevarul.. asta este din putul gandirii? scoala de la moscova? creierul meu nu a dezvoltat destule sinapse ca sa poata intelege ca salvarea vine de la psd? chiar acceptand ca victor ponta ar fi diferit de mentorii ilici/nastase.. cu o floare nu se face primavara. si stim cu totii ca e plina padurea pesedeilor de uscaturi, ciulini si ciuperci otravitoare.

deci raspunul tau se bazeaza doar pe jigniri si acuzatii nefondate, in stilul specific politicii romanesti. cand nu mai ai argumente logice arunci cu noroi.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 08:37 AM
Mesaj #36

În Numele Adevărului

Citeaza (pehash @ Feb 22 2010, 10:20 AM) *
deci raspunsul tau se bazeaza doar pe jigniri si acuzatii nefondate, in stilul specific politicii romanesti. cand nu mai ai argumente logice arunci cu noroi.

Asta vrei tu sa crezi. Eu arunc in egala masura cu argumente imbatabile si cu noroi in decerebrati ca tine si o sa continui sa arunc pana ce o sa va ingrop cu totul, ca sa va sufocati in propria nemernicie. N-ai vizionat videoclipul pana la capat, batranul pe care il comparam cu Iliescu pocneste (in legitima aparare) un... tinerel agresiv, nu un alt batran! Si am folosit expresia "muschi intelectual", pe care tu, in idiotenia ta congenitala de votant basescian, ai citit-o literal, acuzandu-l pe Iliescu (dar si pe Ponta) de violenta fizica. De ce nu-l acuzi pe viermele tau de basescu de violenta fizica, doar e obisnuit sa molesteze nu doar copii de pe strada ci si membri ai propriei familii?!? Sau de asta nu stii, n-ai auzit, nu comentezi nimic??? Prefacutule! Cum am spus, nu esti decat un cinic irational si adept al dublei masuri, in locul tau mi-ar crapa obrazul de rusine ca fac degeaba umbra pamantului! angry.gif

--------------------

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 22 2010, 10:50 AM
Mesaj #37

Membru veteran

Astea sunt raspunsuri din seria dlui Goe?.. "da' tu de ce tragi?"... de cand a devenit o scuza faptul ca si altcineva a gresit? (mai ales ca pui in in balanta niste zvonuri cu niste fapte reale). Cum ai ajuns la concluzia ca basescu e viermele meu? On topic nu discutam despre apartenenta politica ci despre faptul ca partidele sunt in continuare conduse de persoane care nu au reusit sa se desprinda din mocirla partidului comunist. Daca te simti direct afectat de aceasta afirmatie atunci conversatia noastra devine inutila.. cool.gif

Cat despre faptul ca nu poti purta o conversatie civilizata si simti constant nevoia sa jignesti.. intr-un fel mi-e mila de tine.. lipsa de respect fata de persoane pe care nu le cunosti denota o totala lipsa de repect de sine.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 11:22 AM
Mesaj #38

În Numele Adevărului

Citeaza (pehash @ Feb 22 2010, 12:50 PM) *
lipsa de respect fata de persoane pe care nu le cunosti denota o totala lipsa de repect de sine.

Ah, nu, lipsa totală de respect faţă de un simpatizant al criminalilor securişti din PDL nu denotă din partea mea decât o înaltă ţinută etică şi morală şi nimic altceva. dry.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Văsâi.
mesaj Feb 22 2010, 11:35 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 22 2010, 11:22 AM) *
Ah, nu, lipsa totală de respect faţă de un simpatizant al criminalilor securişti din PDL nu denotă din partea mea decât o înaltă ţinută etică şi morală şi nimic altceva. dry.gif

Va multumesc ca-mi faceti varza subiectul . Cearta voastra e importanta , nu va uitati in dreapta sau in stinga .

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Feb 22 2010, 11:47 AM
Mesaj #40

Guests

Un partid de stanga (mai mult sau mai putin "comunist") este necesar pentru fucntionarea democratiei.

Sa ne gandim la situatia in care PSD s-ar dizolva. Ce ar aduce asta pe scena politica romaneasca, asa varza cum e ea?

Cu tot respectul, dar chiar si PNL ar trebui sa-si doreasca sa existe PSD. Ma rog, sigur ca le-ar conveni un PSD cat mai slab, dar sunt convins ca nu le-ar copnveni sa nu existe PSD deloc.

Cat priveste "comunistii", multi sunt foarte batrani...

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 12:53 PM
Mesaj #41

În Numele Adevărului

Citeaza (Văsâi @ Feb 22 2010, 01:35 PM) *
Va multumesc ca-mi faceti varza subiectul . Cearta voastra e importanta , nu va uitati in dreapta sau in stinga .

Imi cer iertare, dar am fost provocat. Iti promit că mă voi abtine de la comentarii off-topic. (by the way, care-i topicul totusi??? blink.gif "De ce?" ce, adică? Despre ce vrei să vorbim? Titlul topicului tău e atat de vag incat permite orice divagatii pe teme politice... huh.gif )

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Văsâi.
mesaj Feb 22 2010, 03:18 PM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 22 2010, 12:53 PM) *
Titlul topicului tău e atat de vag incat permite orice divagatii pe teme politice... huh.gif )

Avind in vedere ca orice are legatura cu orice , poti sa spui tot ce vrei .

Incercam sa comunic stingaci ca vorbim mereu despre aceiasi oameni politici , care , ca sa se potriveasca cu ce vrem noi la un moment dat , schimba partidul , schimba doctrina , insa nu se schimba pe ei ...Incerc sa spun ca noi ne uitam la ei , stiind deja ca securisto-comunistii care ne conduc din 1990 nu pot sa aduca nimic bun si NU FACEM NIMIC CA SA-I INLOCUIM . Ne multumim sa constatam si credem ca daca intelegem ce se intimpla , e destul .

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 03:41 PM
Mesaj #43

În Numele Adevărului

Citeaza (Văsâi @ Feb 22 2010, 05:18 PM) *

Incercam sa comunic stingaci ca vorbim mereu despre aceiasi oameni politici , care , ca sa se potriveasca cu ce vrem noi la un moment dat , schimba partidul , schimba doctrina , insa nu se schimba pe ei ...Incerc sa spun ca noi ne uitam la ei , stiind deja ca securisto-comunistii care ne conduc din 1990 nu pot sa aduca nimic bun si NU FACEM NIMIC CA SA-I INLOCUIM . Ne multumim sa constatam si credem ca daca intelegem ce se intimpla , e destul .

Dragul meu, expresia "securisto-comunistii" a fost folosita atat de abuziv in ultimii 20 de ani si exact cu referire la cine nu trebuia (adica la PSD, care e dusmanul de moarte al securistilor criminali grupati in PDL) incat ma vad fortat, ca Voltaire, sa-ti cer sa ne definim in prealabil termenii. Pe topicul "Misterele Revolutiei" am demonstrat cu rigoare logica maxima ca securisto-comunistii cu mainile manjite de sangele martirilor din '89 se afla grupati aproape cu totii in PDL, nu in PSD. PSD e un partid social-democrat pe care poti sa-l acuzi de orice, de manelizare (vezi: Vanghelie), de guevarizare (vezi: Radu Mazare), de Globalizare (vezi: Geoana), de Ocultism (vezi: Hrebenciuc), de Ateism (vezi: Ion Iliescu), de Avunculoovulatiune (adica de "numaratul oualor matusii Tamara"; vezi Nastase), de orice vrei tu dar de comunism nici intr-un caz. Unde vezi tu metehne comuniste la PSD???? Pe bune acum?! Eu vad mai degraba metehne comuniste la PDL, nu au umplut ei tara de agenti sub acoperire si nu vor ei sa transforme Parlamentul in Marea Adunare Nationala? Judeca si tu, nu mai lua drept delicatese toate vomismentele antipesediste pe care le varsa in mass-media gunoaiele umane de pedelisti.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 22 2010, 04:31 PM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (Văsâi @ Feb 22 2010, 03:18 PM) *

Văsâi , n-ai cu cine, fiindca :
bintea este hotadmin laugh.gif
//.

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 21 2010, 08:56 PM) *
Cum ai ajuns la deductia aceasta "stralucita"?

tocmai ziceam ca :

Manipularea (mutilarea) rapida si eficienta a postarilor mele in favoarea ta, observarea prezentei userilor, precum si activitatilor userilor prezenti la momentele date. Sunt facilitati oferite de forum ...
C'est la vie. laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
ina eyre
mesaj Feb 22 2010, 04:59 PM
Mesaj #45

Membru
**

Postari: 22
Inscris: 3-June 08
Utilizatorul numarul: 997

Citeaza (pcritique @ Feb 21 2010, 11:16 PM) *
ba am cerinte dar nu-mi fac iluzii. iar reprezentarea este mai degraba semantica.

Eh, eu am afurisitul obicei să cer mai mult. Nu pe principiul ţiganului, mi-ai dat un deget, eu vreau toată mâna, ci pe cel al lucrului promis, bine făcut, dar care are potenţial de "şi mai bine făcut".

Revenind la prăpastie dintre societatea votantă şi politicieni, poate dai crezare unui ziarist, care spune, în RL de azi, acelaşi lucru. Chiar dacă se referă, fiindcă este zilele acestea mai prezent, doar la PSD.

http://www.romanialibera.ro/editorial/a178...tid-bolnav.html

--------------------
E război, Ioane!

+Quote Post
Vizitator_maghi.
mesaj Feb 22 2010, 06:07 PM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (light @ Feb 21 2010, 07:14 PM) *
Televiziunea e un instrument, în principiu nu te poţi supăra pe satâr pentru că decapitează.
Iluzia servită drept realitate, face parte din jocul social. Oamenii vor să schimbe ceva ce nu merge bine, uneori fără a ştii exact ce nu merge şi cu ce poate fi înlocuit, deoarece nu au timp sau aplecare pentru analiză. Şi în plus, preferă reţetele minune servite de-a gata.
Toaletările la vârf, fac parte din acest meniu oferit şi cam toată lumea e mulţumită, nimeni nu consumă neuroni pentru explicaţii tehnice sau pătrunderea în profunzime.
Superficialitatea generează superficialitate, rezultând o constantă învârteală în jurul cozii, unii facându-se că propun iar ceilalţi că acceptă.

Buna seara in casa noua
Ma bucur sa vad spiritul combativ totusi treaz. Dar aveti singura mica greseala in logica. Cind tot ceea ce primesti sint laturi nu poti sa stai sa astepti pina vin prajiturile fiindca uneori mori de foame. Superficialitatea este o constanta in aceasta societate si mai e ceva care complementeaza aceasta superficialitate autosuficienta. Noi stim tot ciar daca e doar din auzite. Aceste elemnte compuse dau partidele actuale si mai mult de atit dau primele trei partide PD PSD PNL. Cind se va intimpla minunea si unul din ele va considera ca destul a inotat in mocirla si va fi un om care sa adune destula putere sa-l miste din loc atunci acela va fi partidul care va condusce cel putin 10 ani tara asta. Noi creatii politice nu cred ca vom avea prea repede. Singura schimbare trebuie si poate fi facuta cu matrialul clientului

+Quote Post
Vizitator_maghi.
mesaj Feb 22 2010, 06:09 PM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (ina eyre @ Feb 22 2010, 04:59 PM) *
Eh, eu am afurisitul obicei să cer mai mult. Nu pe principiul ţiganului, mi-ai dat un deget, eu vreau toată mâna, ci pe cel al lucrului promis, bine făcut, dar care are potenţial de "şi mai bine făcut".

Revenind la prăpastie dintre societatea votantă şi politicieni, poate dai crezare unui ziarist, care spune, în RL de azi, acelaşi lucru. Chiar dacă se referă, fiindcă este zilele acestea mai prezent, doar la PSD.

http://www.romanialibera.ro/editorial/a178...tid-bolnav.html

Trebuie plamada proaspata pentru ceea ce iti doresti Ina. O seara buna Doamna

+Quote Post
Vizitator_light.
mesaj Feb 22 2010, 07:08 PM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (maghi @ Feb 22 2010, 06:07 PM) *
Buna seara in casa noua
Ma bucur sa vad spiritul combativ totusi treaz. Dar aveti singura mica greseala in logica. Cind tot ceea ce primesti sint laturi nu poti sa stai sa astepti pina vin prajiturile fiindca uneori mori de foame. Superficialitatea este o constanta in aceasta societate si mai e ceva care complementeaza aceasta superficialitate autosuficienta. Noi stim tot ciar daca e doar din auzite. Aceste elemnte compuse dau partidele actuale si mai mult de atit dau primele trei partide PD PSD PNL. Cind se va intimpla minunea si unul din ele va considera ca destul a inotat in mocirla si va fi un om care sa adune destula putere sa-l miste din loc atunci acela va fi partidul care va condusce cel putin 10 ani tara asta. Noi creatii politice nu cred ca vom avea prea repede. Singura schimbare trebuie si poate fi facuta cu matrialul clientului

Bună să-ţi fie inima, tot în casă nouă smile.gif

Perspectiva morţii în aşteptarea prăjiturelelor, naşte din păcate oportunismul – o constantă pe plaiurile dâmboviţene – definită generos ca formă de supravieţuire.
Cealaltă opţiune, o aşteptăm în general din partea altora si, iată!, nici tu nu rezişti meniului semi-preparat în aşteptarea acelui per pedes apostolorum.
Viabilă şi confortabilă, rămâne însă superficialitatea, căci numai ea crează iluzia de mişcare într-un tablou înţepenit, fără ca logica să sufere de vreun malheur.

+Quote Post
Vizitator_Văsâi.
mesaj Feb 22 2010, 07:36 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (maghi @ Feb 22 2010, 06:07 PM) *
Buna seara in casa noua

Materialul clientului , zici ? Adica tot ei ? Pai cum , tot hrebenciucii ? Cum dreak crezi ca de maine astia vor avea solutii ? Au avut solutii pina acum ? Eu unul n-am vazut .

+Quote Post
ina eyre
mesaj Feb 22 2010, 07:46 PM
Mesaj #50

Membru
**

Citeaza (maghi @ Feb 22 2010, 06:09 PM) *
Trebuie plamada proaspata pentru ceea ce iti doresti Ina. O seara buna Doamna

smile.gif Bine ai venit!

Deh, ca să existe plămadă proaspătă, aşa cum au format politicienii sistemul, trebuie să renunţe bătrânii. Şi asta, s-a văzut zilele astea şi se va vedea încontinuare, nu se întâmplă, fiindcă noi nu ne mai amestecăm, avem aspiraţii, dar nu găsim calea să-i fortăm să ne vină în întâmpinare.
Aştept să văd ce va face PNL-ul cu listele. De la PDL nu aştept nimic: au ales să fie PSD-ul din anii '90. Nici nu mai contează, fiindcă va câştiga PSD-ul aşa-zis modernizat viitoarele alegeri, iar bătrînelul de 80 ani îşi va vedea şi ultimul vis cu ochii. Apoi poate să iasă cu picioarele înainte din politică, roşii vor pune taxă de întreţinere a tătucului partidului şi se vor apuca să scrie despre rolul lui determinant în istoria contemporană.

Iar eu mă voi distra cu o finală Antonescu-Ponta la următoarele prezidenţiale.

--------------------
E război, Ioane!

+Quote Post
Vizitator_Mukerjee.
mesaj Feb 22 2010, 07:53 PM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (ina eyre @ Feb 22 2010, 07:46 PM) *
tătucului partidului şi se vor apuca să scrie despre rolul lui determinant în istoria contemporană.

Iar eu mă voi distra cu o finală Antonescu-Ponta la următoarele prezidenţiale.

Criza va mai dura 1 an , nu mai mult . Vom iesi din Criza . De ce ? Fiindca Guvernul Boc ne va scoate din Criza . Boc va avea marele merit al scoaterii Romaniei din criza ( economia va dudui , nu-i asa ? ) . Dusmanii vor fi demascati ( plimbati la procuratura ) si boborul va sti cu cine sa voteze .

+Quote Post
ina eyre
mesaj Feb 22 2010, 07:58 PM
Mesaj #52

Membru
**

Citeaza (Mukerjee @ Feb 22 2010, 07:53 PM) *
Criza va mai dura 1 an , nu mai mult . Vom iesi din Criza . De ce ? Fiindca Guvernul Boc ne va scoate din Criza . Boc va avea marele merit al scoaterii Romaniei din criza ( economia va dudui , nu-i asa ? ) . Dusmanii vor fi demascati ( plimbati la procuratura ) si boborul va sti cu cine sa voteze .

Amin! laugh.gif

--------------------
E război, Ioane!

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 08:07 PM
Mesaj #53

În Numele Adevărului

Citeaza (Mukerjee @ Feb 22 2010, 09:53 PM) *
Boc va avea marele merit al scoaterii Romaniei din criza ( economia va dudui , nu-i asa ? ) . Dusmanii vor fi demascati ( plimbati la procuratura ) si boborul va sti cu cine sa voteze .

Mai degrabă românii îl vor scoate pe Boc din Palatul Victoria cu picioarele înainte... Totul, într-o suavă şi senină zi de primăvară şi în sunetul dulce al cocktailurilor Molotov spărgându-se de ţestele celorlalţi miniştri.... rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 22 2010, 09:04 PM
Mesaj #54

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 22 2010, 08:07 PM) *
Mai degrabă românii îl vor scoate pe Boc din Palatul Victoria cu picioarele înainte... Totul, într-o suavă şi senină zi de primăvară şi în sunetul dulce al cocktailurilor Molotov spărgându-se de ţestele celorlalţi miniştri....

te-a tras curentul cand ai dormit cu capul pe tastatura, cu gura deschisa si fara ciorapi in picioare. smile.gif
uiti ca yankeii stau bine la capitolul planuri pe termen mediu. daca au hotarat (cu voia sau fara de voia noastra)
sa bage scutul in Romania, fii sigur ca au luat in considerare si stabilitatea politica. mineriadele visate de tine tin de domeniul trecutului, cel putin in Romania. in Moldova, nu stiu.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 09:12 PM
Mesaj #55

În Numele Adevărului

Citeaza (Musafir @ Feb 22 2010, 11:04 PM) *
mineriadele visate de tine tin de domeniul trecutului, cel putin in Romania. in Moldova, nu stiu.

Mineriade? Ce mineriade, frate? Poate o Ili(esci)adă acolo, in care rolul viteazului Ahile să fie jucat de Ponta si rolul lui Hector, de Boc. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_alin..
mesaj Feb 22 2010, 09:49 PM
Mesaj #56

Guests

ma pintea eu nu inteleg cum iti dau astia tie acces la internet acolo la casa aia de nebuni unde esti internat.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Feb 22 2010, 10:00 PM
Mesaj #57

În Numele Adevărului

Citeaza (Vizitator_alin. @ Feb 22 2010, 11:49 PM) *
ma pintea eu nu inteleg cum iti dau astia tie acces la internet acolo la casa aia de nebuni unde esti internat.

Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit. (Seneca)

Ein Gelehrter ist, wer viel gelernt hat; ein Genie Der, von dem die Menschheit lernt, was er von keinem gelernt hat. (Schopenhauer)

tongue.gif

--------------------

+Quote Post
ralucamateas
mesaj Feb 23 2010, 12:43 PM
Mesaj #58

Nou venit
*

Postari: 7
Inscris: 4-February 10
De la: Bucharest
Utilizatorul numarul: 18 538

Citand din "Marii clasici": "Numai cine nu lucreaza nu poate sa i se impute ca poate sa fie si mici greseli, dar nu astea." wink.gif) M. Vanghelie o emblema a PSD-ului.
Nu-i asa ca e inaltator? Nu sustin PSD-ul, mi-este egal cum nu se poate mai mult, insa ma deranjeaza tot balciul asta mediatic. Toata alegerea lui Ponta nu imi inspira decat o noua manarie politica, niste sfori trase de la nivel inalt, si pacaleleala pe fata a societatii.

Cum nu simpatizez cu viziunea PSD, nu pot sa zic ca imi place de Ponta, insa avea respectul meu pentru ce a reusit sa realizeze de-a lungul anilor. Aseara insa am avut ocazia sa il aud 10 min la Antena 3, iar ingamfarea lui m-a lovit prin sticla ecranului:)) si paradoxul era ca povestea cat de "popular" a fost el dand mana cu toti cei 1000 si cati au fost care au votat, si ca de aceea a iesit presedinte. Deci ciuciu valori personale, cheia succesului e invatata de la Base- bai de multime taticule.

In concluzie, mare mi-ar fi mirarea ca Ponta sa nu fie inca o marioneta prinsa in haturile politicii PSD.

--------------------
laptopnews.ro

+Quote Post
pcritique
mesaj Feb 23 2010, 03:06 PM
Mesaj #59

Membru
**

Postari: 61
Inscris: 28-August 09
Utilizatorul numarul: 10 664

Citeaza (Pintea Haiducul @ Feb 22 2010, 10:00 PM) *
Nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit. (Seneca)

Ein Gelehrter ist, wer viel gelernt hat; ein Genie Der, von dem die Menschheit lernt, was er von keinem gelernt hat. (Schopenhauer)

bulina rosie

+Quote Post
ina eyre
mesaj Feb 23 2010, 03:39 PM
Mesaj #60

Membru
**

Citeaza (ralucamateas @ Feb 23 2010, 12:43 PM) *
Toata alegerea lui Ponta nu imi inspira decat o noua manarie politica, niste sfori trase de la nivel inalt, si pacaleleala pe fata a societatii.

Mi-e greu să cred că există români care ar mai crede încă, că aceste congrese ar avea loc pentru redefinirea doctrinelor, modernizare, reformare.

În 2005 grupul de la Cluj dorea o deziliescizare şi l-a susţinut pe Geoană-reformatorul. Acum l-au susţinut pe micul Futilescu (de la futil), alături de Iliescu, împotriva lui Geoană. Şi Ponta e tot reformator, bineînţeles. Dar, delfinul lui Năstase, la rîndul său, pupilul lui Iliescu.

Urmează congresul PNL

Urmează congresul PDL

Poate se încheie comedia politică mai în toamnă chiar cu congresul UDMR

Palpitant, nu-i aşa? dry.gif

--------------------
E război, Ioane!

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th November 2019 - 04:02 PM