IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Impostura si Presedintele tarii, politic, vot democratic
kansas
mesaj Jan 16 2012, 09:50 AM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Impostura si Presedintele tarii - pe scurt

- Pe scurt, (si fara corecturi:) ce este impostura ?

Este o atitudine (desconspirata de fapte si timp).
Impostura (in politic) este atitudinea mimetica prin care o persoana profita prin orice mijloace sa ocupe o pozitie pe care nu o merita ( dpdv al competentei, expertizei, varstei, puterii de munca, etc, etc)

- Ce este un pesedinte ales ?

O persoana desemnata sa serveasca interesele unei natiuni, la cel mai inalt nivel al competentei, moralei, etc.

.............................

Am avut trei presedinti :

1. Iliescu - un orator cu limbaj de lemn, populist, `mutilat de nostalgii ale unei epoci expirate, total anacronic si cu un singur interes major : puterea.
Nu a fost un servitor al natiunii, ci un impostor desavarsit, inconjurat fireste de impostori care au facut din impostura un sport national (Nastase, politicienii miliardari de carton si baronii locali, pana la cei mai mici profitori ai sistemului corupt, evazionistii).
In mandatele sale, Romania a suferit cele mai mari distrugeri si pierderi( le vom (veti) enumera in detaliu daca vreti ), iar Iliescu a devenit (cu sau fara voie) o Sluga. Sluga clientelei politice (in schimbul unui scaun prezidential).

Iliescu = Impostor (si Sluga a fanariotilor politici)
.................................

2. Constantinescu - un idealist, pentru care presedintita a fost o sarcina mult prea grea. Fara a fi un impostor prin definitie, mandatul sau se incadreaza in definitia imposturii (inconstiente), si a esecului, pe toate planurile. Un presedinte trebuie sa fie puternic, generos, pragmatic, si apoi idealist, cu rezerva unei consilieri sanatoase, bazate pe expertiza si competenta.

Constantinescu = Esec.
................................................

3.Basescu - un oportunist fara scrupule, care a urcat cu rabdare si calcand peste "cadavre" pana in functia cea mai inalta. Ce a realizat aici, in 8 ani de mandat ? Nimic.
S-a inconjurat mereu de oameni servili indepartand de fiecare data pe cei cu caracter puternic, sau bine intentionati (serviciului in slujba natiunii ) sau pe cei evident mult mai inteligenti decat el.

Ce a devenit acest impostor dupa ce s-a cocotat in varful piramidei politice?

O sluga.

Sluga clientelei politice si nimic mai mult. La fel ca Iliescu.
Ma intreb daca realizeaza asta... ce si-a dorit eu stiu,... ce a devenit el stie ?

Un impostor sfarseste de cele mai multe ori sa devina sluga propriilor sfori si sforari pe care s-a sprijinit. (Si incepuse inteligent...Plesu, etc...sau era doar curiozitatea colectiei de intelectuali de marca cu blazon, pe care de fapt ai dispretuia profund !)

Basescu = Impostor (si Sluga a fanariotilor politici)

Am invatat oare ceva din toate astea ?
Putem deosebi un impostor de un om adevarat, de caracter ?
Sigur ca da, altfel de ce ne-am mai pune problema viitorului, a supravietuirii natiunii ?

Pai..sa-i vedem pe cantidati:
Deocamdata din pacate nu se vad decat cei din actuala opozitie, doar ei au iesit cu mult tupeu in fata.
Doar ca ei sunt aceiasi de ieri, care nu au realizat nimic pentru natiune, atunci cand au avut
butoanele in fata, cu exceptia furturilor prin orice mijloace si in orice domeniu.

Stim bine cate mii (!!!) de Ordonante de urgenta au favorizat clientela politica si in guvernarile FSN-PDSR-PSD-PNL-mai tarziu PDL. (Doar pana in 1995 erau peste 9000 de OG - verificati va rog).

Nu au avut timp sa elaboreze legi coerente, care sa stea la baza unui sistem functional.

Tot ce au facut si vor face, vizeaza banul si slugarnicia fata de clientela politica.

Cunoastem subiectii.

Antonescu = Impostor
Ponta = Impostor
..........................

Nastase = Impostor
Voiculescu = Sforar pentru interese oculte

..............................................

Parlamentul ... suprasaturat de Impostura !!!

Ce ne ramane de facut? Prin vot Democratic fireste, singura revolutie cu sanse reale de succes fiind doar cea spirituala, a propriei constiinte !

Cum putem sa mergem inainte ? Cum putem gasi un lider(i) potrivit(i) care sa-si asume aceasta
raspundere uriasa, a administratiei ?

Problemele cele mai "grele", au intotdeauna solutiile cele mai simple:

Iesiti oameni buni in fata, avem ocazia sa va studiem CV-urile daca va considerati competenti pentru guvernarea unei natiuni.
Uitati-va bine in oglinda sufletului si a constiintei dvs. si ganditi-va bine, dar repede,
mai avem destul de putin timp.

Propun sa va grabiti sa va cunoastem, avem acum ocazia sa putem accesa usor orice propunere, prin intermediul internetului - inca liber.

...........................................................

Sunt sigur ca exista multi romani competenti, caractere puternice, inteligente sclipitioare,
experti in domenii in care au probat deja capacitatea lor si mai ales curati dpdv politic.
Iesiti in fata, aveti datoria fata de voi, de familiile voastre, si fata de o tara intreaga.

............

(Ar fi bine ca fostii activisti sa se abtina, nu vor mai avea nici o sansa...)

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]
Go to the top of the page

+Quote Post
kansas
mesaj Jan 19 2012, 08:27 AM
Mesaj #2

Membru veteran

...deschid si eu un topic si nici macar nu ma injura nimeni, darmi-te un comentariu timid, ceva...
ma vad nevoit sa mai bag un copy-paste, si daca nici acum...am sa-i cer lui admin sa-l mute sau sa-l stearga...iar eu am sa continui sa ma tin de glumite politice neserioase intre doua cafele...chair credeam ca tara arde, dar m-am inselat amarnic...sunt doar vanturi ale unor frustrati care nu vad adevarata nenorocire din jurul lor, oameni fara slujbe, familii intregi fara mancare pe masa, pensionari uitati...dar mai ales...mai ales : jigodii destabilizatoare, gata sa apuce ciolanul sau ce-a mai ramas din el...
Jos Basescu ? Poate da, sigur ca da, dar nu acum, acum sigur afara din politica : Ponta, Antonescu, Nastase, Iliescu...

Jos Impostura din Romania !

mai jos eseul lui Alin Fumurescu si umilul meu comentariu de postac virusat :

http://www.contributors.ro/dezbatere/%E2%8.../#comment-49779

................................................................................
..........
kansas spune:
Comentariul tău e în așteptare.
19/01/2012 la 10:02
Prietene inorog, daca-as fi profu de romana si dirigintele tau, ti-as da fireste 10+ si te-as pune seful clasei, dar nu sunt, asa ca am sa-ti soptesc din banca din spate, cea a colegilor rautaciosi si corigenti : “nu o mai freca la receee…” nu ca n-ar fi un exercitiu placut, dar macar nu-l declara etalon frate…

Sa ma explic: tu insuti cazi in aceeasi capcana cand scrii acest minunat eseu pe care ei, andrisantii, nu-l vor citi niciodata, pentru ca ei, sunt acum ocupati cu descarcarea unor emotii primare, frustrari firesti, exprimate la un alt nivel decat al tau, hehe…

Daca te-ai adresat (si) unora ca mine, care se simt si ”datori” sa gandeasca ceva, si sa raspunda la rubrica comentarii, atunci si aici plaja virusatilor si postacilor e foarte larga, firesc, atunci nu ne mai intelegem…pentru simplul motiv ca aceste proteste, dupa cum singur spuneai sunt chiar necesare, sunt un barometru pentru guvernanti cel putin,
sunt necesare pentru cei care amintesc de faptul ca noi nu avem nevoie de partide, ci partidele au nevoie de noi

Aici intervine inorogul cu vanturi Chanel, si iti spun ca el exista!

si asta e o problema deja…
pentru tine

Personal traiesc de mai multi ani in V in tari ca Suedia, Olanda, Germania, Austria, si vad ca inorogul exista, si are si un nume frate, mare cat casa, e adevarat nu e latin dar ”se esista” : DISCIPLINA

Stiu ca-ti place Boc, asa cum e el, cu lipsuri pe timp de criza, dar are sange de inorog, si nu prea am avut d-astia pan ‘acum…e un yesman cum il batjocoresc unii, e disciplinat si suficient de inteligent si puternic pentru scaunul lui, doar ca sta slab cu expertiza…ghinion, a stins focul cu prima cana cu lichid care i-a iesit in fata, laptele copilului, dar la stins..
…Dupa usa era un extinctor de care nu stia sau la care nu putea sa ajunga in timp util(marea evaziune, fiscalitatea…:-) …trecem peste asta…

Cum realizeaza altii ceea ce noi nu putem, inca inainte de Caragiale :…echilibrul, disciplina, coerenta ?…Pentru un popor latin e greu lantul asta dar nu imposibil.

Dictatura legii
… asta inseamna disciplina, asta inseamna echilibru, coerenta, bunastare nu doar materiala, dar si … a firescului vietii.

Bun, dar vezi ca disciplina la ceilalti se regaseste si in partid.
La noi nu, pur si simplu pentru ca partidul la noi inseamna de cele mai multe ori asociere in vederea…savarsirii unor fapte penale, sau ocolirea legii cel putin, ”suntarea” macar si prin Ordonante de urgenta….

La ei, in general partidele promoveaza elite, care sunt de cele mai multe ori fanatici ai performantei in slujba populatiei !!!
Daca stai o luna in Stocholm, si te apropii putin de sistem, ai sa intelegi ca Inorogul exista.

Revin, noi nu avem nevoie de ”partide”, ele sunt inorogul inexistent de care spuneai…aici nu exista partide ci gasti infractionale.

Cu cat mai multi experti independenti in Parlament si administratie, cu atat acest popor latin va fi dirijat si jalonat mai usor pe un drum mai putin in panta si mai putin plin de capcane.

Afara impostura, asteptam prototipul competentelor independente de apartenenta la gasca:

Dr. Arafat de exemplu, este un astfel de prototip, sper sa dovedeasca competenta conducerii Ministerului Sanatatii, si astfel sa incepem prin a avea un dumnezeu (atentie, cu d mic) la unul din ministere, poate maine apare altul, la finante, si asa mai departe. Cat mai multi !
Fara obligatii de partid, a se citi CLIENTELA politica…

Oameni suntem, si latini pe desupra, sa n-o mai dam dupa gard, nu avem nevoie de partide, dansele au maaare nevoie de noi ))

Cat despre Iisus, total eronat, Iisus este chiar speranta firescului, a echilibrului prin compasiune fata de vecinul tau, El este Inorogul pe care refuzi sa-l vezi, sau mai exact, nu e comfortabil de recunoscut in drum spre servici, spre sediul de partid, spre sediul companiei, acolo unde viata inseamna bani, competitie si lupta de multe ori fara sa tii cont de reguli daca se poate, si la noi inca se poate…

…nu-mi fac iluzii ca va citi cineva aberatiile unui postac diletant anonim si inorog smile.gif

PS Nu sunt simpatizant al Noii Republici, sincer, abia ieri am aflat de acest proiect, aici unde sunt urmaresc doar Hotnews, si sincer consider acest partid perdant din start, mai devreme sau mai tarziu, daca nu au inceput deja, lichelele si serviciile, vor invada si invalida orice buna intentie de grup. un fsn mai cizelat...cu mari sanse de a fi deturnat spre un elitism exclusivist de gasca latina...
Sunt si voi fi pentru candidati Independenti in Parlament si administratie.

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Jan 19 2012, 11:56 AM
Mesaj #3

Guests

ouupss...
scuze forumisti, linkul de pe actualitati hotnews cu trimitere la contributors.ro, pe care l-am postat si la care se refera comentariul meu anterior, respectiv Alin Frumurescu : '' … demonstranti, ati pierdut inainte de a incepe ! Obisnuiti-va cu ideea '' in care desena virtuos eterna iluze a schimbarii si ineficienta demonstratiilor, a fost sters dupa numai cateva ore de la aparitie ... oare si acolo, in spatele contributors, ca si pe-aici (...), se ascund baieti cu ochii albastri sau am devenit paranoic ?!...

probabil in curand urmeaza sa-mi schimb numele, barba, masura la pantofi, si sa nu ma mai gandesc vreodata la tarisoara in care m-am nascut... oare? ati vrea voi...securistilor : )))

ok, admin, fii bun si sterge definitiv acest topic neinteresant si patetic, exista multe alte lucruri mai bune de facut decat politica anonim-online : )

o zi buna tuturor !
log out

+Quote Post
Vizitator_Bili Bibau.
mesaj Jan 19 2012, 12:25 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (kansas @ Jan 19 2012, 11:56 AM) *
ouupss...
scuze forumisti, linkul de pe actualitati hotnews cu trimitere la contributors.ro, pe care l-am postat si la care se refera comentariul meu anterior, respectiv Alin Frumurescu : '' … demonstranti, ati pierdut inainte de a incepe ! Obisnuiti-va cu ideea '' in care desena virtuos eterna iluze a schimbarii si ineficienta demonstratiilor, a fost sters dupa numai cateva ore de la aparitie ... oare si acolo, in spatele contributors, ca si pe-aici (...), se ascund baieti cu ochii albastri sau am devenit paranoic ?!...

probabil in curand urmeaza sa-mi schimb numele, barba, masura la pantofi, si sa nu ma mai gandesc vreodata la tarisoara in care m-am nascut... oare? ati vrea voi...securistilor : )))

ok, admin, fii bun si sterge definitiv acest topic neinteresant si patetic, exista multe alte lucruri mai bune de facut decat politica anonim-online : )

o zi buna tuturor !
log out

Hehe, Piata U ar trebui sa ceara un singur lucru: ca inainte de orice alegeri sa se faca un top 1000 cu cei mai detestabili politicieni (am zis 1000 fiindca ma gandesc si la judete) si respectivii SANU AIBA VOIE SA APARA PE BULETINELE DE VOT.

+Quote Post
Vizitator_hayduk.
mesaj Jan 19 2012, 02:06 PM
Mesaj #5

Guests

Demersul tau duce tot la impostura. Meritrocratia este incompatibila cu politicul: daca esti politician inghiti si un crocodil ca sa vezi un proiect dus la bun capat, considerat bun daca este discutat cu toti partenerii sociali si atata vreme cat nu apare altul mai bun. Valorile cultivate, meritele identificate in proiecte clare, in proiecte ale societatii civile pot lansa oamenii pe care ii vrei si ii vrem toti. Societatea civila este raspunsul si o spun de 3 ani de zile. Ea este adevaratul caine de paza al societatii.
Sanatate!

Citeaza (kansas @ Jan 16 2012, 09:50 AM) *
Impostura si Presedintele tarii - pe scurt

- Pe scurt, (si fara corecturi:) ce este impostura ?

Este o atitudine (desconspirata de fapte si timp).
Impostura (in politic) este atitudinea mimetica prin care o persoana profita prin orice mijloace sa ocupe o pozitie pe care nu o merita ( dpdv al competentei, expertizei, varstei, puterii de munca, etc, etc)

- Ce este un pesedinte ales ?

O persoana desemnata sa serveasca interesele unei natiuni, la cel mai inalt nivel al competentei, moralei, etc.

.............................

Am avut trei presedinti :

1. Iliescu - un orator cu limbaj de lemn, populist, `mutilat de nostalgii ale unei epoci expirate, total anacronic si cu un singur interes major : puterea.
Nu a fost un servitor al natiunii, ci un impostor desavarsit, inconjurat fireste de impostori care au facut din impostura un sport national (Nastase, politicienii miliardari de carton si baronii locali, pana la cei mai mici profitori ai sistemului corupt, evazionistii).
In mandatele sale, Romania a suferit cele mai mari distrugeri si pierderi( le vom (veti) enumera in detaliu daca vreti ), iar Iliescu a devenit (cu sau fara voie) o Sluga. Sluga clientelei politice (in schimbul unui scaun prezidential).

Iliescu = Impostor (si Sluga a fanariotilor politici)
.................................

2. Constantinescu - un idealist, pentru care presedintita a fost o sarcina mult prea grea. Fara a fi un impostor prin definitie, mandatul sau se incadreaza in definitia imposturii (inconstiente), si a esecului, pe toate planurile. Un presedinte trebuie sa fie puternic, generos, pragmatic, si apoi idealist, cu rezerva unei consilieri sanatoase, bazate pe expertiza si competenta.

Constantinescu = Esec.

3.Basescu - un oportunist fara scrupule, care a urcat cu rabdare si calcand peste "cadavre" pana in functia cea mai inalta. Ce a realizat aici, in 8 ani de mandat ? Nimic.
S-a inconjurat mereu de oameni servili indepartand de fiecare data pe cei cu caracter puternic, sau bine intentionati (serviciului in slujba natiunii ) sau pe cei evident mult mai inteligenti decat el.

Ce a devenit acest impostor dupa ce s-a cocotat in varful piramidei politice?

O sluga.

Sluga clientelei politice si nimic mai mult. La fel ca Iliescu.
Ma intreb daca realizeaza asta... ce si-a dorit eu stiu,... ce a devenit el stie ?

Un impostor sfarseste de cele mai multe ori sa devina sluga propriilor sfori si sforari pe care s-a sprijinit. (Si incepuse inteligent...Plesu, etc...sau era doar curiozitatea colectiei de intelectuali de marca cu blazon, pe care de fapt ai dispretuia profund !)

Basescu = Impostor (si Sluga a fanariotilor politici)

Am invatat oare ceva din toate astea ?
Putem deosebi un impostor de un om adevarat, de caracter ?
Sigur ca da, altfel de ce ne-am mai pune problema viitorului, a supravietuirii natiunii ?

Pai..sa-i vedem pe cantidati:
Deocamdata din pacate nu se vad decat cei din actuala opozitie, doar ei au iesit cu mult tupeu in fata.
Doar ca ei sunt aceiasi de ieri, care nu au realizat nimic pentru natiune, atunci cand au avut
butoanele in fata, cu exceptia furturilor prin orice mijloace si in orice domeniu.

Stim bine cate mii (!!!) de Ordonante de urgenta au favorizat clientela politica si in guvernarile FSN-PDSR-PSD-PNL-mai tarziu PDL. (Doar pana in 1995 erau peste 9000 de OG - verificati va rog).

Nu au avut timp sa elaboreze legi coerente, care sa stea la baza unui sistem functional.

Tot ce au facut si vor face, vizeaza banul si slugarnicia fata de clientela politica.

Cunoastem subiectii.

Antonescu = Impostor
Ponta = Impostor
..........................

Nastase = Impostor
Voiculescu = Sforar pentru interese oculte

Parlamentul ... suprasaturat de Impostura !!!

Ce ne ramane de facut? Prin vot Democratic fireste, singura revolutie cu sanse reale de succes fiind doar cea spirituala, a propriei constiinte !

Cum putem sa mergem inainte ? Cum putem gasi un lider(i) potrivit(i) care sa-si asume aceasta
raspundere uriasa, a administratiei ?

Problemele cele mai "grele", au intotdeauna solutiile cele mai simple:

Iesiti oameni buni in fata, avem ocazia sa va studiem CV-urile daca va considerati competenti pentru guvernarea unei natiuni.
Uitati-va bine in oglinda sufletului si a constiintei dvs. si ganditi-va bine, dar repede,
mai avem destul de putin timp.

Propun sa va grabiti sa va cunoastem, avem acum ocazia sa putem accesa usor orice propunere, prin intermediul internetului - inca liber.

...........................................................

Sunt sigur ca exista multi romani competenti, caractere puternice, inteligente sclipitioare,
experti in domenii in care au probat deja capacitatea lor si mai ales curati dpdv politic.
Iesiti in fata, aveti datoria fata de voi, de familiile voastre, si fata de o tara intreaga.

............

(Ar fi bine ca fostii activisti sa se abtina, nu vor mai avea nici o sansa...)

+Quote Post
kansas
mesaj Jan 21 2012, 08:01 AM
Mesaj #6

Membru veteran

Prietene Hayduc, daca nu esti cumva un radical exclusivist, atunci tinand cont ca suntem diferiti si inca existam in aceeasi societate, trebuie sa facem un compromis, si sa ne acceptam unul pe altul, cu optiunile si doleantele amindorura...de fapt suntem aproximativ 20 milioane...

Ca sa gasesti compromisul, trebuie sa gasesti sincer diferentele mai intai:

Tu optezi pentru un partid sau mai multe.

Eu optez pentru o majoritate de candidati independenti, neexcluzand partidele.

Cred ca am vazut cu totii ce inseamna diferenta dintre partid si independent:

Partidul spune : noi vom face, dupa ce ne vom consulta si cu partenerii nostri (societatea civila(...hehe), celelalte partide, sponsori si actionari...ehehee) apoi vom elabora un program, vom vana cativa tehnocrati (eventual din partid, cu doua mastere la spiru, tineri si maleabili) si vom vota, tot noi, acest program, pe care il vom amenda (putziiin...smile.gif)) in Parlament, atat cat sa semene cu ceea ce dorim cu totii...nu-i asa?(cel putin asta am vazut in ultimii ani, si probabil vom mai vedea).

Independentul (expert, ideal trecut de prima tinerete, cu vasta experienta DEMONSTRATA, CU REZULTATE VIZIBILE, si da, cu testele IQ si psihologice de personalitate la zi smile.gif, spune:

Eu fac ACUM! pentru ca am mai facut, stiu cum si am demonstrat asta in vazul lumii, si in beneficiul tuturor.

Hai sa punem cateva personaje in rolul personajului purtator de cuvant, si anume: Turcan, Ponta, Nastase, Antonescu, Anastase, ...Geoanaaa, Iliescu, Basescu si ceilalti escu...de partid.

Iata ce am avea in rolul expertului independent astazi, pentru ca viitorul se construieste sub ochii nostri:
Un Arafat, Daianu, Isarescu...etc

Ma intreb care dintre ei va lua la propriu haturile unui proiect sau altul si-l va duce la bun sfarsit, si in deplina cunostinta de cauza, pentru ca il vizioneaza permanent, si chiar inainte de a-l incepe ??

............................

Romanii sunt dependenti de ... altii, care sa se organizeze (comaseze) in grupuri cat mai puternice si care sa le dea, sau sa le spuna ce sa faca, prin intermediul unui politruc bun de gura. Sunt destul de putini romani astazi, dintre cei care stiu ce au de facut si fac!Multi si-au luat lumea-n cap, cautand un sistem coerent in alta parte, pe tot globul.
Romanii au devenit fricosi, lasi si pomanagii...in final se aseaza pe bordura si plang sau dau cu pietre in jandarmi, pentru ca cineva a incetat sa le mai dea...
Sunt incapabili sa gandeasca singuri, si astfel sa recunoasca un om independent si sa-i recunoasca calitatile, sa-l promoveze lider pentru ai duce pe o carare lina. Romanii nu au respect fata de lider, fata de raspunderea, riscurile si povara pe care si-o asuma un lider ( si asta e o alta mare poveste romaneasca!...).

Turma, Haita, sunt atuul perfect pentru orice cocalar, sau roman umil si fara onoare(in sensul rau, nu al modestiei, ci al prostiei, lenii, lacomiei si vicleniei).
Sa furam impreuna, e dictonul romanului, sa-i huiduim pe cei care fura fara noi, pana le luam locul. De la opinca pana la vladica, asa se vad romanii din afara, din tara, si intre ei...
...................................................
Concluzie: romanii nu vor fi liberi pana nu se vor scutura de hotia din ei, din constiinta fiecaruia, de lene, lacomie si mai ales de frica de a fi un intreprinzator de calitate, un angajat de calitate, un angajator de calitate, si mai ales in cele mai bune rapoarte de colaborare cu cei din jurul tau!

"Societatea civila'' sau mai exact...ceea ce vrei sa sugerezi...instantele ad hoc ale societatii civile nu exista...sunt doar la nivel de deziderat, o utopie ...(deocamdata... - ca sa-ti dovedesc ca nu vreau sa te contrez cu tot dinadinsul).

Obisnuieste-te cu ideea, asta e crudul adevar, si alege oamenii care vor sa faca treaba si stiu deja ce au de facut, sa o faca!
Departe de turma, de gasca, de increngaturi si compromisuri in afara legii, departe de impostura politicului - ca membru al unui partid, oricare ar fi acela!

Cred ca am dreptul sa nu fiu de acord cu tine, sa aleg independenti, sa-i promovez si sa sper ca vor fi acolo unde le este locul fiecaruia, pe merit.
Alege tu partidele, nu am nimic impotriva.

Prea multi ani romanii au fost lipsiti de adevar si libertate si de o "dictatura" a firescului, (si printr-un sistem legislativ coerent si stabil), este adevarat, constiinta si viziunea romanului este una mutilata, deformata, prin educatia civica pe care a primit-o in ultimii zeci de ani.
Cercul vicios al alegatorului si al alesului nepotrivit - promotorul minciunii, impostorul, continua.

Putem sa taiem Nodul Gordian pentru totdeauna, sa traim in tara pe care o dorim!
Prin vot, nu prin haiducie, violenta, extremism, ci prin scrutin democratic !!!

Sanatate, adevar si echilibru in suflet iti doresc!

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Jan 23 2012, 11:42 PM
Mesaj #7

Guests

Domnule Kansas, avem și noi un președinte și dvs. îl faceți slugă. Rușine. Domnia sa nu poate fi slugă decât popoului român. Lozincă ”Băse, nu uita, ne ștergem la tur cu fața ta”.Așa, într-adevăr dl.Băsescu va sluji poporul suveran.

+Quote Post
Vizitator_Nilu Dilu.
mesaj Jan 24 2012, 08:14 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Jan 23 2012, 11:42 PM) *
Domnule Kansas, avem și noi un președinte și dvs. îl faceți slugă. Rușine. Domnia sa nu poate fi slugă decât popoului român. Lozincă ”Băse, nu uita, ne ștergem la tur cu fața ta”.Așa, într-adevăr dl.Băsescu va sluji poporul suveran.

Ei, na? Adica de ce safie mai buna hartia igienica Basescu decat hartia igienica Ponta-nastase-crin? Ca rahat ar fi destul.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Jan 24 2012, 10:02 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Jan 23 2012, 11:42 PM) *
Domnule Kansas, avem și noi un președinte și dvs. îl faceți slugă. Rușine. Domnia sa nu poate fi slugă decât popoului român.

Sa inteleg ca, daca intr-o zi, ''dulaii curatzitori'' ma vor gasi, si voi deveni un caine mort, chiar f mort, se va scimba ceva in ecuatie?

Nu eu l-am facut sluga, eu l-am facut Presedinte, acum 8 ani...
Sluga l-au facut ''cocosii'' si gainusele din ograda Domniei sale...
Nu e paradoxal ?

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 8 2012, 06:20 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (kansas @ Jan 16 2012, 09:50 AM) *

În milioane de ani de evolutie, în creierul omului s-au creat structuri specializate care raspund mai bine provocarilor mediului extern, dar si stimulilor veniti din propriul organism.

Important e ca acele structuri nu se încurca unele pe altele, ci coopereaza pentru o mai buna adaptare la mediu si pentru a asigura supravietuirea fiintei umane. Astfel, ceea ce face emisfera dreapta nu împiedica activitatile ce au loc în emisfera stânga si invers.

Din pacate, lucrurile nu se desfasoara în acest fel în capetele tuturor oamenilor. Foarte rar, o data la câteva sute de ani, apar si accidente ale naturii, când organismul omului se dezvolta diform si ilogic, generând monstri. Daca diformitatile fizice sunt prilejuri de uimire si se ragasesc prin balciuri sau în borcanele cu formol ale muzeelor, cu totul altfel stau lucrurile în cazul diformitatilor psihice.

Când, într-un creier, emisfera stânga este într-o continua gâlceava cu emisfera dreapta, dereglajele mentale se traduc printr-un comportament aberant.

Din pacate, noi, românii, avem nesansa istorica sa fim contemporanii unui individ în creierul caruia diferitele structuri sunt într-o lupta perpetua cu celelalte.

Acest individ este Traian Basescu si are calitatea de presedinte al României. Ce blestem pentru bietii români!

O structura din creierul lui ne anunta ca demisioneaza în cinci minute si nu trece mult timp si o alta structura îl îmboldeste sa ne spuna ca nu mai demisioneaza. Batalia nesfârsita dintre emisfere îl face sa anunte ritos ca în Romania nu e criza si apoi sa sustina ca trecem prin cea mai grava criza, pentru ca dupa un timp sa ni se aduca la cunostinta ca nu mai e criza.

Acelasi balans incontrolabil îl determina sa spuna public ca sunt bani pentru cresterea salariilor profesorilor si chiar sa promulge legea de majorare a acestor venituri cu 50 la suta si apoi sa critice vehement pe toti cei care cereau marirea salariilor cadrelor didactice.

Dar când nu s-a contrazis Basescu cu el însusi?

La bilantul Minsterului Public din 8 martie a.c., presedintele asigura asistenta ca îi place sa lucreze în echipa, dar, daca ne uitam la armata de consilieri prezidentiali care si-au luat lumea în cap si l-au parasit, constatam ca în creierul lui o structura lupta pe viata si pe moarte cu altele.

Infruntarea sângeroasa dintre cele doua emisfere ale creierului lui Basescu îl conduce la derapaje inimaginabile pentru o minte sanatoasa. Astfel, în luna ianuarie, Basescu acuza de populism si demagogie pe politicienii care propuneau o majorare de salarii pentru bugetari. Luna aceasta, în discursul în Parlament, Basescu cerea sa fie gasiti bani pentru ca la 1 iunie salariile bugetarilor sa fie aduse la nivelul din momentul de la preluarea Puterii.

Înclin sa cred ca aceasta despicare (schizofrenia) a constiintei lui Basescu nu este totusi prea importanta.
Important, grav si primejdios pentru România, pentru cetatenii si pentru viitorul ei este credinta nestramutata a presedintelui Basescu ca este coerent, infailibil si suficient de smecher ca sa poata sa ne mai prosteasca o data.

Plecarea lui din fruntea statului ar putea sa-l împace cu el însusi si sa-i ofere sansa unui proces corect în Justitie sau a unui diagnostic exact într-o clinica specializata.

Evident, e mai bine pentru oricine sa ramâna în istorie ca un om bolnav decât ca un infractor înrait.

http://mirceahamza.com/?p=1929

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Mar 9 2012, 07:57 PM
Mesaj #11

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Daca ne dadeai un link catre un blog al unei persoane care incearca cat de cat sa tina"linia dreapta" cresteai in ochii mei cu 20 cm... Am vizitat si eu blogul din link: la "Corabia Piratului" gasim "Basescu si arma lui secreta" si "Un triunghi amoros: Basescu, Hitler si presa"; la "Scroafa-n copac" gasim "Zeita portocalie" apopos la stim-noi-cine si "Basescu si limba catifelata alui Funeriu"; la "Pulime si guvizi" il gasim, din nou, pe Funeriu; la "Spitalul 9" gasim iar pe Basescu, marlanu' si mitocanii..... Aici deja m-am plictisit... Daca nici asta nu este obsesie, atunci nu stiu care mai este!

Invariabil, daca cineva, in cazul de fata Kansas, incearca sa atraga o discutie pe terenul mlastinos al viitoarelor alegeri, catindati si politicieni, vine unu' sau altu' si deturneaza discutia in Basescu face, drege, dictatura, joooosss....Huuuuoooo.... Cinstit sa fiu eu unul m-am satura si de astia... Discutii constructive: 0. Propuneri viabile: 0. Batut campii: Priceless.

In tara asta nu mai exista politicieni care sa doreasca cu ardoare sa faca ceva pentru noi, pulimea... Toti cei care s-au perindat la putere au facut tot ce au putut sa se imbogatesca ei si neamurile lor. Si atat!

Blestemul nostru l-a numit chiar Basescu la alegerile trecute: au ajuns doi fosti comunisti (fosti?) sa candideze la presedentia Romaniei... Si nu se intrevede nimic care sa schimbe situatia... Vor veni alti fosti comunisti, utecisiti, etc... Adevarat blestem!

Aceasta postare a fost editata de Zgabeartza Iftode: Mar 9 2012, 07:57 PM

+Quote Post
mesaj Mar 9 2012, 10:38 PM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Nilu Dilu @ Jan 24 2012, 08:14 AM) *
Ei, na? Adica de ce safie mai buna hartia igienica Basescu decat hartia igienica Ponta-nastase-crin? Ca rahat ar fi destul.

Dle. Milu Dilu, dacă vrei să te ștergi de dăcați- președintele e cel mai bun. Exact cum era și piatra cu care se ștergeau oltenii la dur.

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Mar 20 2012, 07:47 AM
Mesaj #13

Guests

sincer nu te inteleg, dar daca neuronii tai voteaza democratic pt Base, probabil le place 'durul' cu infuzie de whiskey...totusi te avertizez ca te poti alege si cu altceva, mai putin placut, gen turbare si altele mai rele...ca nu stii prin cate porturi ... (iar tanti Nutzi...poate e, poate nu e vigilenta)...probabilitatile sunt infinite sa-ti iei un bonus wink.gif

as recomanda neuronilor matale, sa foloseasca hartia igienica curata si uscata, eventual cu arome diverse, dar fiecare cu gusturile lui smile.gif...

+Quote Post
mesaj Mar 20 2012, 08:09 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (kansas @ Mar 20 2012, 07:47 AM) *
sincer nu te inteleg, dar daca neuronii tai voteaza democratic pt Base, probabil le place 'durul' cu infuzie de whiskey...totusi te avertizez ca te poti alege si cu altceva, mai putin placut, gen turbare si altele mai rele...ca nu stii prin cate porturi ... (iar tanti Nutzi...poate e, poate nu e vigilenta)...probabilitatile sunt infinite sa-ti iei un bonus wink.gif

as recomanda neuronilor matale, sa foloseasca hartia igienica curata si uscata, eventual cu arome diverse, dar fiecare cu gusturile lui smile.gif...

Dle. Kansas, ăștia îi avem, cu ăștia dansăm. Și poate că e mai bine să dansăm cu ăștia- chiar cu președintele cel Băssos decât cu generalul Chelaru sau cu fostul tenent care avea impresia că e mai bine să ne conducă armata.

+Quote Post
mesaj Mar 21 2012, 12:31 AM
Mesaj #15

Guests

Dacă dl.Președinte ar fi fost clownul Bozo am fi râs. Probabil. DIn păcate dl.Președinte nu e clownul Băsescu așa cum nu e nici regina mamă-Băsescu ci, iarăși din păcate- președintele României.
Deci, ROmânia cică ar fi un stat democratic în care partidul sau coaliția de partide aflate la putere numește prim-ministrul și guvernul. Sau cel puțin așa spune teoria. În perfect democratica Românie un guvern democratic numit- Boc n- demisionează fără a avea un vot de neîncredere în Parlament sau fără a fi forțat de presiunea străzii (să fim serioși- aveau dureri la vreo 5 m în fața sternului din cauza celor făcuți viermi de către dl.Urban).În logica ciudat de complicată a PD-Lului putem spune că PD-Lul și-a părăist un poșpor care a avut încredere în el- por nada, pentru că nu i-a cerut nimeni să demisioneze în masă.
Ok. Acceptăm că dl.Președinte se simte singur și sincer și i-a oferit șefia guvernului lui Ponta, așa cum oferi unui frate cocalar semințe. Doar că nu era vorba despre semințe ci despre conducerea unui popor, mic, neînsemnat, despre care dl.Președinte și dl.Boc știau mai bine ca poporul în sine care îi sunt nevoile- dar orișicum.
Nu vom ști probabil niciodată adevărul. Dar simplul fapt că dl. Președinte putea să-i propună dlui.Victoraș ROmânia precum un pește pe una din curvele sale- e destul să mă îngrozească.

+Quote Post
Vizitator_Luk.
mesaj Mar 21 2012, 02:27 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Mar 21 2012, 12:31 AM) *
Dar simplul fapt că dl. Președinte putea să-i propună dlui.Victoraș ROmânia precum un pește pe una din curvele sale- e destul să mă îngrozească.

Exagerezi.

Nu i-a oferit nimeni Romania lui Ponta sau altcuiva. Se vorbeste despre postul de PM. In Romania, alaturi de Guvern, mai exista presedentie, justitie si parlament.

Te ingrozesti prea repede si nu-ti face bine...

+Quote Post
mesaj Mar 21 2012, 04:17 PM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Luk @ Mar 21 2012, 02:27 PM) *
Exagerezi.

Nu i-a oferit nimeni Romania lui Ponta sau altcuiva. Se vorbeste despre postul de PM. In Romania, alaturi de Guvern, mai exista presedentie, justitie si parlament.

Te ingrozesti prea repede si nu-ti face bine...

Da care o fi răspunderea pentru un PM, dle. Luk ? E cumva medalionul de chei a lui Băse ? Și cum ar fi fost ca dl.Ponta să fie prim-ministru- după ce actualul încă din păcate președinte a zis că dl.Boc a făcut o treabă minunată ? Chiar așa de frică să-i fie de USL ?
PS: Aș fi fost primul care să-l scuipe pe dl.Ponta dacă ar fi acceptat.

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj Mar 21 2012, 04:32 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Mar 21 2012, 04:17 PM) *
Da care o fi răspunderea pentru un PM, dle. Luk ? E cumva medalionul de chei a lui Băse ? Și cum ar fi fost ca dl.Ponta să fie prim-ministru- după ce actualul încă din păcate președinte a zis că dl.Boc a făcut o treabă minunată ? Chiar așa de frică să-i fie de USL ?

Poate in valtoarea sentimentelor (cam joase) ti-a scapat esentialul. Functia de prim-ministru este ocupata (teoretic) in interesul Romaniei, nu a unui partid sau altul. Indiferent cum te numesti, indiferent ce partid sau persoana te propune, o data propus, iti numesti singur cabinetul de ministri si apari in fata parlamentului tu, primul ministru, cu echipa ta. Daca ai trecut de parlament detii puterea executiva. Poti sa tai si sa spanzuri in administratia publica, poti sa faci reforma sau sa incurajezi coruptia, sa cresti sau scazi salarii. Toate astea le faci in primul rand tu, primul ministru, pentru ca toti ministrii, secretarii de stat si restul functionarilor publici sunt subordonatii tai.
Oricui i-ar pasa de ce se intampla in tara asta nu s-ar uita nici macar o secunda cine il propune pt functie, cine e presedinte sau cine e in parlament. Ar accepta si ar pune osul la treaba. Daca vrea sa faca treaba...
Totusi e hilara povestea cu base&ponta. Evident base a scos un porumbel si ponta a fost prea bleg sa-i dea peste nas. Restul sunt doar stiri de cancan...

+Quote Post
mesaj Mar 21 2012, 06:08 PM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (pehash @ Mar 21 2012, 04:32 PM) *
Poate in valtoarea sentimentelor (cam joase) ti-a scapat esentialul. Functia de prim-ministru este ocupata (teoretic) in interesul Romaniei, nu a unui partid sau altul. Indiferent cum te numesti, indiferent ce partid sau persoana te propune, o data propus, iti numesti singur cabinetul de ministri si apari in fata parlamentului tu, primul ministru, cu echipa ta. Daca ai trecut de parlament detii puterea executiva. Poti sa tai si sa spanzuri in administratia publica, poti sa faci reforma sau sa incurajezi coruptia, sa cresti sau scazi salarii. Toate astea le faci in primul rand tu, primul ministru, pentru ca toti ministrii, secretarii de stat si restul functionarilor publici sunt subordonatii tai.
Oricui i-ar pasa de ce se intampla in tara asta nu s-ar uita nici macar o secunda cine il propune pt functie, cine e presedinte sau cine e in parlament. Ar accepta si ar pune osul la treaba. Daca vrea sa faca treaba...
Totusi e hilara povestea cu base&ponta. Evident base a scos un porumbel si ponta a fost prea bleg sa-i dea peste nas. Restul sunt doar stiri de cancan...

Dle. Pehash, și eu tocmai ce-am văzut un purcel zburând la razmot, cam prea jos după părerea mea.Risca să se lovească de un cablu uitat de dl.Primar- care o fi fost el.Purta ochelari de pilot și semnaliza în Morse oink, oink. Presupun că era de la Deveselu, nu-i așa ? Revenind la realitatea crudă, m-ați făcut să plâng când mi-ați spus de primul ministru care se sacrifică pentru binele României. După aceea mi-am adus aminte că în țara noastră există oarece se numește democrație, cu alegeri, Parlament, aia, aia. Dacă dl.Ponta nu e copchilul lui dl.Băsescu- și poți să cunoști ? - atunci ce l-ar fi făcut pe dl.Băsescu să-i dea România tocma lui Ponta- după ce jdemii de ani trăise bine mersi alături de piticul de grădină vorbitor- - e un mister mai mare decât prima capră vorbitoare.

+Quote Post
Vizitator_Luk.
mesaj Mar 21 2012, 06:32 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Mar 21 2012, 04:17 PM) *

Desemnarea PM ESTE un atribut al presedintelui, cata vreme n-are un partid in parlament cu >50%. Atributul asta vine dupa ce primesti minimum 5.000.000 de voturi.

P.S. E urat sa scuipati.

+Quote Post
Vizitator_Luk.
mesaj Mar 21 2012, 06:34 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Mar 21 2012, 06:08 PM) *
Dle. Pehash, și eu tocmai ce-am văzut un purcel zburând la razmot, cam prea jos după părerea mea.Risca să se lovească de un cablu uitat de dl.Primar- care o fi fost el.Purta ochelari de pilot și semnaliza în Morse oink, oink. Presupun că era de la Deveselu, nu-i așa ? Revenind la realitatea crudă, m-ați făcut să plâng când mi-ați spus de primul ministru care se sacrifică pentru binele României. După aceea mi-am adus aminte că în țara noastră există oarece se numește democrație, cu alegeri, Parlament, aia, aia. Dacă dl.Ponta nu e copchilul lui dl.Băsescu- și poți să cunoști ? - atunci ce l-ar fi făcut pe dl.Băsescu să-i dea România tocma lui Ponta- după ce jdemii de ani trăise bine mersi alături de piticul de grădină vorbitor- - e un mister mai mare decât prima capră vorbitoare.

Intre lacrimi (si mucii aferenti) este ciudat ca un expert sa aiba o parere atat de proasta despre un viitor PM.

+Quote Post
mesaj Mar 21 2012, 06:35 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (Luk @ Mar 21 2012, 06:32 PM) *
Desemnarea PM ESTE un atribut al presedintelui, cata vreme n-are un partid in parlament cu >50%. Atributul asta vine dupa ce primesti minimum 5.000.000 de voturi.

P.S. E urat sa scuipati.

S-o fi spart peștele de sticlă, dle. Luk ? Dacă nu, parcă era oareșce coaliție PD-L, UDMR ,UNPR și alte E-uri care conducea cu o majoritate majoră. Dar poate n-am fost eu atent la ultimele știri, atent la purcelul aviator....

+Quote Post
Vizitator_Luk.
mesaj Mar 21 2012, 08:11 PM
Mesaj #23

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Mar 21 2012, 06:35 PM) *
S-o fi spart peștele de sticlă, dle. Luk ? Dacă nu, parcă era oareșce coaliție PD-L, UDMR ,UNPR și alte E-uri care conducea cu o majoritate majoră. Dar poate n-am fost eu atent la ultimele știri, atent la purcelul aviator....

Vreti sa insinuati ca UDMR are un fiolon moral atat de puternic incat sa nu aleaga Puterea?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Mar 21 2012, 08:28 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Mar 21 2012, 06:35 PM) *

Mai nene,le sucesti cum vrei tu desi ideea e atat de simpla.
Daca UN PARTID are majoritatea presedintele este obligat sa desemneze un PM din partea lor.
Daca este vorba de o coalitie..
Fie ca e PDL,UDMR,UNPR.etc
Sau USL..
In acest caz presedintele are drept de veto la desemnare.Si nu ca vrea el ci fiindca asa spune constitutia.
Corect sau gresesc?

+Quote Post
kansas
mesaj Feb 21 2013, 12:47 PM
Mesaj #25

Membru veteran

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Jan 24 2012, 12:42 AM) *

tocmai am gasit si alte pareri conform carora Dl Basescu, preaiubitul impostor portokaliu n-a fost doar sluga la Cocosii de Dambovitza, e slugoi cu ''rang cat mai scund" la SUE . (...nu Sue Ellen din ''Dallas'', nici U. Elena de Dambovita, ci Statele Unite ale Europei, noul ussr varianta briuxel akka/m IIIreich...sau VI-lea...oricum ar fi, rezulta ca e belita rau - argou transilvan - cat o mai apartine Transilvania de Ro...)
(daca-si mai imagineaza cineva ca acest prezident-maimutoi-arendash are in vene sange de roman, asemeni sangelui varsat de martiri in '89 pentru Libertate...inseamna ca ''romantismul'' e inca infloritor in tarisoara...)

deci, cam atat (pentru moment) :

Sursa: Război întru Cuvânt ( http://www.razbointrucuvant.ro/recomandari...te-ale-europei/ )

''Este o mare minciuna sa se prezinte agenda SUE, agenda austeritatii si a disciplinei bugetare ca obiective necesare. Nu, ele sunt interese precise promovate ilegitim ale unor cercuri de putere nedemocratice, cu o ideologie anti-umana periculoasa ; si sunt forme prin care se configureaza relatii de putere, de subordonare, de colonizare, de restructurare profunda a societatilor europene.''

Sa ne rugam lui Dumnezeu pentru Pace, Intelepciune si Lumina in sufletul konducatorilor Corabiei numita Romania !!!
(ce altceva am mai putea face ? poate fiecare pentru el, cate un ''referendum'' in familie : should we stay, or should we go ...)

Aceasta postare a fost editata de kansas: Feb 21 2013, 01:13 PM

--------------------

+Quote Post
kansas
mesaj Feb 26 2013, 06:45 PM
Mesaj #26

Membru veteran

unii presedinti nu-si termina mandatul la termen
unii presedinti au consilieri clarvazatori/paranormali
unor presedinti li se descrie explicit si in detaliu viitorul
unii presedinti mai pot alege cum sa-si incheie mandatul
altii nu .
................................................................................
..................................

dar nu despre Dl Basescu este vorba mai sus, pentru ca dansul nu pare sa mai fie Presedinte de mult, sau cel putin nu mai pare sa fie capabil sa ne reprezinte interesele romanesti...

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Feb 26 2013, 08:30 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (kansas @ Feb 26 2013, 06:45 PM) *
unii presedinti nu-si termina mandatul la termen
unii presedinti au consilieri clarvazatori/paranormali
unor presedinti li se descrie explicit si in detaliu viitorul
unii presedinti mai pot alege cum sa-si incheie mandatul
altii nu .
..................................

dar nu despre Dl Basescu este vorba mai sus, pentru ca dansul nu pare sa mai fie Presedinte de mult, sau cel putin nu mai pare sa fie capabil sa ne reprezinte interesele romanesti...

update :
http://www.cotidianul.ro/delir-electoral-a...de-stat-207679/

+Quote Post
Vizitator_TAINUIRE.
mesaj Mar 29 2013, 12:44 PM
Mesaj #28

Guests

"Politicienii inca mai cred ca justitia se face cu influenta, ca se aranjeaza decizii ale judecatorilor cu influenta. V-o spune un om care traieste pe pielea lui aceste intentii de trafic de influenta, chiar in discutii cu presedintele din partea unor politicieni." - Traian Basescu - Presedintele Romaniei

E un autodenunt mai clar decat cristalul: coruptie, trafic de influenta, tainuire, favorizarea infractorului, etc - ce alte declaratii mai are de facut Impostorul Luptei Anticoruptie ??? - IN VEST AR FI LUAT FOC MEDIA !!!

Verdikt: ''tainuire''.

...da stiu, a demascat intentia lui Tariceanu, acum o suta de ani - biletelul lui Tariceanu

probabil restul biletelelor fiind ale membrilor si clientelei PDL le-o fi dat foc - atat poate...

dar ce te faci ca a inceput sa vorbeasca gura fara el ?!?

Domnu Prezident, poate ar fi cazul sa incepeti sa va pregatiti, sa va faceti valijoara, nu se stie, intr-o zi...mascatii bat la usa, cu mandat, fara mandat, cu sau fara lovituri de stat, ''aprobate'' de ue sau nu...e posibil orice, dusmanii se-nmultesc exponential ora de ora, clipa de clipa, stapanii asi schimba vasalii !...

...si nu uitati sa ardeti fisierele alea cu dosare gri: coruptie, trafic de influenta, ''justitie'' paralela, etc...:
http://www.metacafe.com/watch/2779637/verd...stria_muzicala/

+Quote Post
Vizitator_MCV:))).
mesaj Mar 29 2013, 02:30 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (TAINUIRE @ Mar 29 2013, 12:44 PM) *
"Politicienii inca mai cred ca justitia se face cu influenta, ca se aranjeaza decizii ale judecatorilor cu influenta. V-o spune un om care traieste pe pielea lui aceste intentii de trafic de influenta, chiar in discutii cu presedintele din partea unor politicieni." - Traian Basescu , Presedintele Romaniei (??)

E un autodenunt mai clar decat cristalul: coruptie, trafic de influenta, tainuire, favorizarea infractorului, etc - ce alte declaratii mai are de facut Impostorul Luptei Anticoruptie ??? - IN VEST AR FI LUAT FOC MEDIA !!!

sunt curios daca Dna Macovei, Dna Boagiu sau macar Dna Eba se vor plange in PPE si D-nei Reding de stresul la care este supus Presedintele Romaniei de catre politicienii corupti care-i cer favoruri...

Doamnelor, cineva trebuie sa-l sprijine in Lupta Anticoruptie pe Lupul Singuratic ! dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Pik.
mesaj Mar 29 2013, 04:32 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (TAINUIRE @ Mar 29 2013, 12:44 PM) *
"Politicienii inca mai cred ca justitia se face cu influenta, ca se aranjeaza decizii ale judecatorilor cu influenta. V-o spune un om care traieste pe pielea lui aceste intentii de trafic de influenta, chiar in discutii cu presedintele din partea unor politicieni." - Traian Basescu - Presedintele Romaniei

Verdikt: ''tainuire''.

...da stiu, a demascat intentia lui Tariceanu, acum o suta de ani - biletelul lui Tariceanu

probabil restul biletelelor fiind ale membrilor si clientelei PDL le-o fi dat foc - atat poate...

dar ce te faci ca a inceput sa vorbeasca gura fara el ?!?

Domnu Prezident, poate ar fi cazul sa incepeti sa va pregatiti, sa va faceti valijoara, nu se stie, intr-o zi...mascatii bat la usa, cu mandat, fara mandat, cu sau fara lovituri de stat, ''aprobate'' de ue sau nu...e posibil orice, dusmanii se-nmultesc exponential ora de ora, clipa de clipa, stapanii asi schimba vasalii !...

...si nu uitati sa ardeti fisierele alea cu dosare gri: coruptie, trafic de influenta, ''justitie'' paralela, etc...:
http://www.metacafe.com/watch/2779637/verd...stria_muzicala/

Sa-ti spuna Ponta ca stie si el: in cele mai multe cazuri intentia nu este pedepsita ci doar fapta.Numai fapta se poate dovedi.
Mai ales pe cale verbala...'Am glumit..ati inteles gresit..'.
Si tu ar trebui sa stii mai bine Pinteo ca altfel aia cu luneta la care te-ai referit de multe ori te-ar fi bagat la racoare.

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th October 2019 - 01:19 AM