IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

12 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dovada existentei lui Dumnezeu.
Vizitator_Alicia.
mesaj Jun 2 2009, 08:29 AM
Mesaj #31

Guests

Mai, duceti-va cu doveziile voastre de aici!

Voi credeti in Dumnezeu ca sa va acoperiti incapacitatea spirituala de mamiferi neputinciosi.

Ati inventat religia ca sa manevrati masele de prosti si desculti spiritual.

Vai de mama voastra, sinteti penibili.

Get a real job!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 09:42 AM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (Ion @ Jun 1 2009, 11:58 AM) *
Pascal spunea ca omul nu are nimic de pierdut daca crede in Dumnezeu,Daca Dumnezeu exuista atunci va ajunge in Rai pentru ca acrezut iar daca nu exista atunci viata se sfarseste si nu ai nimic de pierdut. Asa ca ateu istet ar trebui sa urmeze exemplul lui Pascal.

Ioane, Ioane...foarte slab, mega slab, giga slab te prezinti
daca totusi imi arati un cerc patrat sau un patrat rotund, promit sa ma convertesc
hai ca tie poa sa-ti faca mnezo rost de unu ca tu esti credincios nevoie mare nu-i asa?

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 10:08 AM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 09:42 AM) *
Ioane, Ioane...foarte slab, mega slab, giga slab te prezinti
daca totusi imi arati un cerc patrat sau un patrat rotund, promit sa ma convertesc
hai ca tie poa sa-ti faca mnezo rost de unu ca tu esti credincios nevoie mare nu-i asa?

Daca toti ar fi buni crestini atunci iadul s-ar goli. Sfatul meu e sa ramai ateu.Vei sta o eternitate in iad in chinuri groaznice si poate ii vei face pe draci sa rada sustinand teoria evolutiei.

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Jun 2 2009, 10:40 AM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (Ion @ Jun 2 2009, 10:08 AM) *
Daca toti ar fi buni crestini atunci iadul s-ar goli. Sfatul meu e sa ramai ateu.Vei sta o eternitate in iad in chinuri groaznice si poate ii vei face pe draci sa rada sustinand teoria evolutiei.

vai Ioane, ce urat. Doresti raul fratelui tau anitgelu. Nu cred ca o sa-i placa domnului tau crestin si foarte probabil ca daca Dumnezeu asa cum il crezi tu exista, vei fi coleg de cazan cu antigelu.

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 10:50 AM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (olandezu @ Jun 2 2009, 10:40 AM) *
vai Ioane, ce urat. Doresti raul fratelui tau anitgelu. Nu cred ca o sa-i placa domnului tau crestin si foarte probabil ca daca Dumnezeu asa cum il crezi tu exista, vei fi coleg de cazan cu antigelu.

Uiti de Sodoma si Gomora. Dumnezeu poate fi razbunator si ii poate distruge pe necredinciosi. Oricum mai devreme sau mai tarziu un meteorit va lovi planeta si cele 2-3 milioane de supravietuitori vor renunta la stiinta si tehnologie si vor trai natural ca pe vremea lui Moise fara curent electric si alte astfel de inventii inutile.

+Quote Post
Vizitator_cangur 1.
mesaj Jun 2 2009, 11:01 AM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (Ion @ Jun 2 2009, 10:50 AM) *
Uiti de Sodoma si Gomora. Dumnezeu poate fi razbunator si ii poate distruge pe necredinciosi. Oricum mai devreme sau mai tarziu un meteorit va lovi planeta si cele 2-3 milioane de supravietuitori vor renunta la stiinta si tehnologie si vor trai natural ca pe vremea lui Moise fara curent electric si alte astfel de inventii inutile.

Domnu' Ion, atoate stiu toru Raiului si Iadului (ca Paradisu' e doar pentru atei...) iaca o problema pentru acasa:

Se da: (un doctor care intrerupea sarcini din SUA a fost ucis in biserica)
http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-06-02&id=253971

Se cere:
Cine mere in Iad si cine mere in Rai ?

a) doctoru' in iad si Kileru in Rai
cool.gif ambii in iad
c) ambii in rai
d) doctoru in rai si kileru in iad.

Rog argumentati solutia.

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 11:03 AM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (Ion @ Jun 2 2009, 10:08 AM) *

da? de unde stii tu mai Ioane? ai fost cumva dincolo si ai vazut iadul?
daca da, cum arata mai exact? e patrat sau rotund?

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 11:07 AM
Mesaj #38

Guests

Ioane, da meteoritu ala il trimite mnezo sau vine el ashea singur la plimbare?

eu zic ca maine va fi miercuri, daca va fi

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 11:11 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (cangur 1 @ Jun 2 2009, 11:01 AM) *
Domnu' Ion, atoate stiu toru Raiului si Iadului (ca Paradisu' e doar pentru atei...) iaca o problema pentru acasa:

Se da: (un doctor care intrerupea sarcini din SUA a fost ucis in biserica)
http://www.ziua.ro/display.php?data=2009-06-02&id=253971

Se cere:
Cine mere in Iad si cine mere in Rai ?

a) doctoru' in iad si Kileru in Rai
cool.gif ambii in iad
c) ambii in rai
d) doctoru in rai si kileru in iad.

Rog argumentati solutia.

Un om poate fi pacatos intrega sa viata, poate comite chiar crime odioase, dar daca in ultimii ani ai vietii se pocaieste si accepta adevarata credinta in mod sincer atunci el va ajunge in Rai.
In cazul prezentat de tine cele mai probabile sunt variantele A sau B. Doctorul va ajunge in iad pentru ca el a pacatuit pana in ultima zi a vietii. Ucigasul ar putea ajunge in iad dar daca in anii urmatori se va pocai si isi va asuma faptele pacatoase atunci Dumnezu il va ierta si va putea ajunge in Rai.

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 11:19 AM
Mesaj #40

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 11:03 AM) *
da? de unde stii tu mai Ioane? ai fost cumva dincolo si ai vazut iadul?
daca da, cum arata mai exact? e patrat sau rotund?

Imagineza-ti cel mai cumplit cosmar-ca te afli intr-un loc fara speranta, in care esti torturat, unghiile iti sunt smulse, mainile si picioarele iti sunt smulse, te afli intr-o agonie fara sfarsit. Acum inmulteste acesta viziune de 1 milion de ori si tot nu vei ajunge la grozavia iadului.

+Quote Post
Ady82
mesaj Jun 2 2009, 11:21 AM
Mesaj #41

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 2-June 09
Utilizatorul numarul: 8 866

Stiu ca e greu de crezut in Dumnezeu, insa cei care sunt cu adevarat credinciosi pot confirma existenta Domnului, eu nu pot sa confirm, insa cred in El, pentru ca asta imi da putere, numai gandul ca exista cineva acolo care va avea grija de fiecare dintre noi imi da curaj si incredere sa merg mai departe.
Cred ca tine f mult de constientul nostru, cand stii ca nu esti singur ai sanse mai mari sa reusesti.
Sunt momente cand cred in Dumnezeu si momente cand ma indoiesc de existenta Lui.
Sper totusi sa existe si eu zik sa ne rugam cu totii, poate avem o sansa mai buna, daca nu in viata asta, poate dincolo de moarte, smile.gif
Oricum cineva tot exista acolo undeva, sunt prea multe necunoscute si pe zi ce trece sunt tot mai multe semnale.
Sunt oare extraterestrii? sunt fiinte maleefice? Eu cred ca exista fiinte maleefice si daca ele exista, atunci exista si fiintele binefacatoare, numai ca mai tine si de noi oamenii tot ce ni se intampla.
Vrem sa fim Iuda necredinciosul insa vrem sa ni se intample numai lucruri bune. Trebuie mai intai sa facem noi un bine ca sa primim raspuns la binele noastru.

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Jun 2 2009, 11:29 AM
Mesaj #42

Guests

N-apai m-ai lamurit, Ioane. Concluzia e indubitabila, da' o tin pentru mine, ca poate ca te superi si ai probleme destule, nu merita sa-ti mai fac si eu viata amara.

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 11:42 AM
Mesaj #43

Guests

Citeaza (olandezu @ Jun 2 2009, 11:29 AM) *
N-apai m-ai lamurit, Ioane. Concluzia e indubitabila, da' o tin pentru mine, ca poate ca te superi si ai probleme destule, nu merita sa-ti mai fac si eu viata amara.

Olandezule, eu am glumit. Nu sunt un fanatic religios si nu am fost pe la biserica de ani de zile. M-am amuzat vazand ca tu, antigelu si altii ati pus botu si chiar ati crezut ca sunt un fundamentalist crestin. HABAR NU AM DACA EXISTA DUMNEZEU SAU NU. Recunoasteti ca ati luat teapa.

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 11:46 AM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 11:07 AM) *
Ioane, da meteoritu ala il trimite mnezo sau vine el ashea singur la plimbare?

eu zic ca maine va fi miercuri, daca va fi

Antigelule, ati luat teapa, amice. Eu sunt agnostic dar am vrut sa vad daca pune vreunu botu la exagerarile mele crestine. Iar tu si olandezu ati pus botu.Religion sucks, man.

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 12:01 PM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (Ion @ Jun 2 2009, 11:46 AM) *
Antigelule, ati luat teapa, amice. Eu sunt agnostic dar am vrut sa vad daca pune vreunu botu la exagerarile mele crestine. Iar tu si olandezu ati pus botu.Religion sucks, man.

da? nu vad logica. suntem pe forum nene. mai rumega si tu putzin ashea...

+Quote Post
Vizitator_Ion.
mesaj Jun 2 2009, 12:08 PM
Mesaj #46

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 12:01 PM) *
da? nu vad logica. suntem pe forum nene. mai rumega si tu putzin ashea...

Aparentele pot insela. Asta e lectia.

+Quote Post
Vizitator_silviu.
mesaj Jun 2 2009, 12:13 PM
Mesaj #47

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 1 2009, 06:49 AM) *
Sincer, da. Cred ca cei 60000 au avut halucinatii.
Si nu pot domule Silviu sa cred ceea ce imi spuneti. Ma intelegeti?
Daca eu va spun eu ca am vazut cai verzi zburand pe cer ma credeti?
A fi deschis la nou nu inseamna a crede orice poveste halucinogena.
Domnule Silviu, eu vreau sa vad personal o minune, sa o percep cu simturile mele nu sa mi se spuna ca x si y au vazut dar numai pt ca au crezut. Vrem sa vedem si noi astia necredinciosii ceva ca se intampla
ca sa putem spune: da, am vazut minunea si ma intorc catre dumnezeu.

Vrem dovezi, atata tot. Daca nu le puteti prezenta, nu ne mai acuzati de fanatism.
Fanatici sunt aia care se arunca in aer sau pupa moastele saua se invart ca orbetii in jurul bisericii...

laugh.gif

Vedeti,recunoasteti ca nu vreti .Ati prefera sa credeti ca totul este o minciuna,o halucinatie.Dar oare daca ati fi vazut chiar dvs,nu ati fi gandit la fel?Nu ati fi gandit ca vi se pare?Ca aveti chiar dvs halucinatii?In fata evreilor Hristos a facut o sumedenie de minuni.L-a inviat chiar pe Lazar din morti.Si totusi nu l-au crezut.A Inviat El Insusi din morti si evreii i-au acuzat pe Apostoli ca I-au furat Trupul.Asa si dvs .Si sa se pogoare foc din Cer si tot n-ati crede.Dar fiecare are dreptul sa creada sau nu .E destinul lui.Si in plus necredinta va exista si chiar va creste in lume fiindca trebuie sa se plineasca Apocalipsa care spune ca la sfarsit putini vor ramane credinciosi.

+Quote Post
Vizitator_silviu.
mesaj Jun 2 2009, 12:29 PM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (olandezu @ Jun 1 2009, 07:34 AM) *
Silviu, din pacate peste tot vad o poveste - fara surse credibile si testabile. De exemplu niste fotografii nu ar strica, dar nu sunt - poate ca in 1917 era mai greu sa se faca poze. Poate ca o sa mai apara minuni din astea si in epoca noastra si face cineva si niste poze.

Si spune-mi si mie, daca dumnezeu exista si este asa de interesat de noi asa cum propovaduieste crestinismul si daca este asa de important pentru el ca noi sa credem in el, ce-l opreste sa facaun act deprezenta personal, pentru fiecare om de pe pamant?

Din cate stiu s-au facut poze dar probabil ca nu sunt postate pe net.In fine dar sper ca nu vei spune si tu ca antigelu ca toti cei 60000 de oameni prezenti acolo au avut halucinatii.
Revelatia este înteleasa în istoria teologiei crestine ca o iluminare, ca fiind învatatura divina, descoperire a misterului divin facuta de însusi Dumnezeu. Totusi, omul e incapabil de a cunoaste întregul mister al lui Dumnezeu, el afla doar ceea ce vrea si îi descopera Dumnezeu. Blaga spune ca atunci când o parte a misterului se reveleaza, o alta parte a acestuia se potenteaza, astfel ca misterul sa ramâna într-o cantitate constanta. Ce ar fi daca noi, fiinte limitate am ajunge sa cunoastem Nelimitatul?nu s-ar naste oare dorinta de a-i lua locul?Sa nu uitam ca tocmai acest pacat l-a dus la decadere pe Lucifer care era un inger luminos.Initial ,in Paradis Dumnezeu comunica direct cu Adam si Eva ,dar dupa caderea lor in pacat ei au fost alungati.Pt a nu deznadajdui Dumnezeu le-a promis un Mantuitor pt ca daca vor asculta invataturile Lui sa poata reveni la comuniunea deplina cu Dumnezeu dar doar dupa moarte.De la alungarea din Eden Dumnezeu Tatal nu s-a mai revelat niciodata direct omenirii ci doar prin intermediari

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 12:43 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (silviu @ Jun 2 2009, 12:29 PM) *
Din cate stiu s-au facut poze dar probabil ca nu sunt postate pe net.In fine dar sper ca nu vei spune si tu ca antigelu ca toti cei 60000 de oameni prezenti acolo au avut halucinatii.
Revelatia este înteleasa în istoria teologiei crestine ca o iluminare, ca fiind învatatura divina, descoperire a misterului divin facuta de însusi Dumnezeu. Totusi, omul e incapabil de a cunoaste întregul mister al lui Dumnezeu, el afla doar ceea ce vrea si îi descopera Dumnezeu. Blaga spune ca atunci când o parte a misterului se reveleaza, o alta parte a acestuia se potenteaza, astfel ca misterul sa ramâna într-o cantitate constanta. Ce ar fi daca noi, fiinte limitate am ajunge sa cunoastem Nelimitatul?nu s-ar naste oare dorinta de a-i lua locul?Sa nu uitam ca tocmai acest pacat l-a dus la decadere pe Lucifer care era un inger luminos.Initial ,in Paradis Dumnezeu comunica direct cu Adam si Eva ,dar dupa caderea lor in pacat ei au fost alungati.Pt a nu deznadajdui Dumnezeu le-a promis un Mantuitor pt ca daca vor asculta invataturile Lui sa poata reveni la comuniunea deplina cu Dumnezeu dar doar dupa moarte.De la alungarea din Eden Dumnezeu Tatal nu s-a mai revelat niciodata direct omenirii ci doar prin intermediari

domnu Silviu, va rog io frumos sa ne confirmati daca sunteti crestin sau nu
adica sa nu ne trezim dom'le ca ne trageti tzeapa precum a facut Ion
ne-am suparat tare rau zau ashea
blink.gif

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Jun 2 2009, 12:53 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 12:43 PM) *
blink.gif

Si eu sunt crestin, frate antigelule. M-am prefacut ca sunt ateu. Pentru ca am mintit am fost la biserica si m-am spovedit. Dumnezeu sa ne ajute si sa ne ierte . Amin

+Quote Post
Vizitator_silviu.
mesaj Jun 2 2009, 12:53 PM
Mesaj #51

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 12:43 PM) *
blink.gif

Va asigur ca sunt un ortodox practicant care crede ce spune.Eu nu fac chestii din astea.Oricum uneori exagera (ceea ce sugera ca nu stia bine invatatura crestina)si de aceea nici nu m-am bagat in discutie

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 12:56 PM
Mesaj #52

Guests

Citeaza (olandezu @ Jun 2 2009, 12:53 PM) *
Si eu sunt crestin, frate antigelule. M-am prefacut ca sunt ateu. Pentru ca am mintit am fost la biserica si m-am spovedit. Dumnezeu sa ne ajute si sa ne ierte . Amin

Da, e momentul adevarului. Si eu sunt crestin . Cred ca singurul ateu de pe forum e Ion. Ce lume nebuna-atei care se dau crestini si crestini care se dau drept atei. Piei Satana.

+Quote Post
Vizitator_silviu.
mesaj Jun 2 2009, 12:57 PM
Mesaj #53

Guests

Acum nu te cred(daca nu cumva faci o gluma).Un crestin nu face astfel de chestii fiindca e o batjocura ka adresa lui Dumnezeu

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 12:58 PM
Mesaj #54

Guests

stiam eu... stiam eu ca si olandezu o sa mi-o traga pe tzeapa
dar speram in strafundurile sufletului meu 'zbiciumat' ca n-o s-o spuna
sunt foarte trist si suparat si dezamagit de aceasta nedreptata si inselaciune cu aparentze

chiar nu mai poate avea omu incredere nici macar pe forum?
unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_antigelu.
mesaj Jun 2 2009, 01:01 PM
Mesaj #55

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 12:56 PM) *
Da, e momentul adevarului. Si eu sunt crestin . Cred ca singurul ateu de pe forum e Ion. Ce lume nebuna-atei care se dau crestini si crestini care se dau drept atei. Piei Satana.

hmmmm...asta nu-i postu meu
mah care te bagi mah cu nicku meu acile-ashea ha?
nu ca m-ai fi ranit mortal da' zice ion ca-s neserios blush.gif

+Quote Post
Vizitator_cangur 1.
mesaj Jun 2 2009, 01:13 PM
Mesaj #56

Guests

Citeaza (antigelu @ Jun 2 2009, 12:56 PM) *

Si io sunt credincios, parca v-am mai zis. Atata ca zeul meu este Iepurashul Roz cu coditza mov din qvadrantul Alfa, a 5-a dimensiune pe stanga, din Casiopeea.

+Quote Post
FlorinG
mesaj Jun 2 2009, 01:49 PM
Mesaj #57

Membru
**

Postari: 18
Inscris: 18-February 09
Utilizatorul numarul: 6 599

Citeaza (Ion @ Jun 2 2009, 11:11 AM) *
Un om poate fi pacatos intrega sa viata, poate comite chiar crime odioase, dar daca in ultimii ani ai vietii se pocaieste si accepta adevarata credinta in mod sincer atunci el va ajunge in Rai.
In cazul prezentat de tine cele mai probabile sunt variantele A sau B. Doctorul va ajunge in iad pentru ca el a pacatuit pana in ultima zi a vietii. Ucigasul ar putea ajunge in iad dar daca in anii urmatori se va pocai si isi va asuma faptele pacatoase atunci Dumnezu il va ierta si va putea ajunge in Rai.

Ioane,

De unde stii tu cum gindeste D-zeu ? Se pare ca toti habotnicii stiu precis cum il va judeca D-zeu pe unul sau pe altul, cum va recompensa sau pedepsi si cine poate fi iertat si cine nu. Ce te face sa fii atiti de sigur pe sentintele pe care le presupui ca D-zeu le va da ? Nu avem vreo dovada ca D-zeu exista, dar vorbiti toti in numele lui de parca ati fi cel putin secretarulul lui personal.

+Quote Post
olandezu
mesaj Jun 2 2009, 02:12 PM
Mesaj #58

Membru veteran

Postari: 108
Inscris: 26-November 08
Utilizatorul numarul: 4 917

Evident, nu eu am postat asta. Nu sunt religios de fel, cu atat mai putin crestin.

+Quote Post
Vizitator_unplugged from matrix.
mesaj Nov 7 2009, 02:50 PM
Mesaj #59

Guests

exista Dumnezeu, dovada este in fiecare din noi ca nu suntem numai un computer biologic...si sufletul ne face ceea ce suntem... iubirea nu vine din creier...adevaratii "Noi" suntem sufletul ....corpul in care suntem inchisi face legatura cu lumea materiala prin cele 5 simturi... ar fi bine sa incetati cu toti sa mai ganditi cu creierul din cand in cand si ganditi cu inima...(stiu ca vi se pare ciudat dar este mai real de cat se poate auzi)...(de ex eu cam 80% ce visez se intampla, puterea este in voi tot ce trebuie este sa va goliti mintea de hipnoza in care sunteti, pt ca 1+1 nu face 2 intotdeauna,oricum suntem aproape de ziua in care o sa aveti si dovezi, nu mai ganditi logic si o sa vedeti ca nebunii spun adevarul, este dovedit si de Einstain teoria relativitatii,(apropo atomul a fost spart si ce credetzi ca au vazut sau "gasit"???????...NIMIC...nu mai exista nimic ,numai atomi,electroni,protoni dar mai mic nimik...at cum se face ca tastatura pe care scri este tare?..simplu creierul tau face sa para....).

Si inca ceva teoria lui Darwin chiar credeti in ea?..gresit omul nu a evoluat din maimuta...pt ca maimutele nu ar mai fi existat azi..poate numai fosile cum sa ateste acest lucru....
Cel mai mare plan si primul al lui Lucifer a fost sa invete omenirea ca Nu exista, nici demoni, nici ingeri,nimic...sa ne desprinda de lumea spirituala....al doilea sa ne fraiereasca de mii de ani cu placeri...si hipnoza in masa"stiinta"...de la Kabbala(dak ati auzit de asa ceva),alchimie etc. pana la stiinta din ziua de azi.

Mda tentatia este mare..si face lumea sa uite ca oameni importanti din lumea intreaga de la Bush la Donald trumph,tony Blair, (nu am timp sa va explic istoria lor) (sau cum lo chema)etc(masoni si tot felu de oameni di societati secrete) fac ritualuri si umbla dezbragati prin paduri si se inchina la bufnite etc..la lucifer si alte nebuni...........Sunteti chiar orbi?

se pare ca lucifer si-a atins scopul...dar vine ziua in care ceea ce veti vedea va trece de inimaginabil pe care stiinta nu va mai putea sa o comenteze..acea minune Iisus Hristos ...si Dumnezeu.

tot lucifer a planuit distrugerea bibliei si credintei fara sa ii dea foc sau alte prosti(teoria lui darwin)..

Nu mai vorbiti de impulsuri electrice si semnale care va ajung la creier ca totul este o iluzie, banii is cea maim mare iluzie care ne tine ocupati sa supravietuim si sa comentam pe forumuri, sa ne certam intre noi ,sa nu ne mai intelegem,sa traim in zadar ca prostii...

hai sa vedem cum explica stiinta fantomele si alte cazuri supranaturale?(la care si eu am fost martor cand am fost in Anglia, la o casa bantuita)

Nu biserica, nu popa, nu icoanele ne salveaza, ci Iisus hristos.
(iubirea are o frecventa de vibratie care vine de la inima si nu de la creier)
-daca nu aceptati adevarul cercetati chiar voi-
"tot ceea ce se spune de un grup intotdeauna este o minciuna"

Pace

+Quote Post
pcritique
mesaj Nov 8 2009, 03:26 PM
Mesaj #60

Membru
**

Postari: 61
Inscris: 28-August 09
Utilizatorul numarul: 10 664

Citeaza (unplugged from matrix @ Nov 7 2009, 02:50 PM) *
exista Dumnezeu, dovada este in fiecare din noi...

f.king delirious. invata o meserie cinstita, tine-te de ea si lasa-i pe altii sa se ocupe de metafizica. with all due respect, dude.

+Quote Post

12 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th October 2019 - 06:52 PM