IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bicicleta pliabila, Din experienta proprie, poate va conving si pe voi :)
Ce parere ai de o bicicleta pliabila?
Ai una? Daca nu, de ce? Ti-ai dori? Ce te opreste?
Am deja. [ 17 ] ** [40.48%]
Vreau, dar nu am bani. [ 8 ] ** [19.05%]
Vreau, dar mi-e frica de trafic. [ 14 ] ** [33.33%]
Nu vreau, o sa rada lumea de mine. [ 1 ] ** [2.38%]
Nu vreau, nu-mi plac bicicletele. [ 2 ] ** [4.76%]
Total voturi: 42
Musafirii nu pot vota 
Sieglind
mesaj Sep 3 2010, 04:17 PM
Mesaj #151

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 1 954
Inscris: 21-July 10
Utilizatorul numarul: 23 041

dacă faceţi Club de "pliabili", să spuneţi ... I'll join smile.gif

P.S. da, în trafic e nashpa, dar poate scap cu viaţă (am caschetă tongue.gif)

Aceasta postare a fost editata de Sieglind: Sep 3 2010, 04:20 PM
Go to the top of the page

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Sep 3 2010, 04:30 PM
Mesaj #152

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Sieglind @ Sep 3 2010, 05:17 PM) *
dacă faceţi Club de "pliabili", să spuneţi ... I'll join smile.gif

P.S. da, în trafic e nashpa, dar poate scap cu viaţă (am caschetă tongue.gif )

Cascheta ? Hmmmm....Atentie : cascheta tine de uniforma si genereaza circumvolutiune unica ( avind in vedere ca daca faci glume cu politisti , iei amenda ) .

+Quote Post
Sieglind
mesaj Sep 3 2010, 04:31 PM
Mesaj #153

Membru veteran

Citeaza (hotnewsadmin @ Sep 3 2010, 04:30 PM) *
Cascheta ? Hmmmm....Atentie : cascheta tine de uniforma si genereaza circumvolutiune unica ( avind in vedere ca daca faci glume cu politisti , iei amenda ) .

Casca, may!!!! tongue.gif smile.gif biggrin.gif

HELMET

Aceasta postare a fost editata de Sieglind: Sep 3 2010, 04:32 PM

+Quote Post
Sieglind
mesaj Sep 3 2010, 05:11 PM
Mesaj #154

Membru veteran

uf!!!

Aceasta postare a fost editata de Sieglind: Sep 3 2010, 05:33 PM

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj Oct 25 2010, 09:49 AM
Mesaj #155

Guests

Singura bicicleta pliabila care isi merita banii este Brompton!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 12 2010, 12:49 AM
Mesaj #156

Guests

Citeaza (Diana @ Oct 21 2008, 02:28 PM) *
Ce uituc esti Paulica?
Ai uitat sa spui ca avem si doua bicle normale. Adica eu am o Kona si tu ai un DHS. Si lasa prostiile si hai la un dat cu bicla prin Tineretului.

Site nou de anunturi biciclete www.Biklo.ro
Ai 10 anunturi gratuite in momentul in care iti activezi contul.
Sunt atat anunturi de biciclete second hand cat si de biciclete noi de la persoane fizice si de la magazine specializate.

+Quote Post
Vizitator_crazyfrog.
mesaj Nov 30 2010, 09:02 AM
Mesaj #157

Guests

Se estimează că mersul pe bicicletă este de trei ori mai eficient din puncte de vedere energetic decât mersul pe jos, iar viteza este de trei - patru ori mai mare.

+Quote Post
Vizitator_Bebe.
mesaj Feb 27 2011, 01:02 AM
Mesaj #158

Guests

Citeaza (pehash @ Oct 16 2008, 09:53 PM) *

asta e un buzbike cu roti de 16"

Bicicletele normale variaza ca pret intre 50 si 6-7000 de euro. Cele pliabile intre 150 si 1500. Cati bani dai atata face! Un Brompton e in jur de 1000 de euro, dar are 9kg, se pliaza incredibil de bine, are cateva componente din titaniu, roti cu kevlar etc.. te tine o viata.
Sunt scumpe daca le iei sa te plimbi in parc, dar daca faci ceva util cu ele iti amortizezi lejer costurile. Cat e un abonament ratb? Cat de costa benzina pe luna? Dar masina? smile.gif

...dar daca faci ceva util cu ele iti amortizezi lejer costurile. [i]Ce sa faci !? taximetrie...[/i]

+Quote Post
pehash
mesaj Feb 27 2011, 03:29 PM
Mesaj #159

Membru veteran

Postari: 398
Inscris: 27-May 08
De la: London
Utilizatorul numarul: 674

QUOTE (Bebe @ Feb 27 2011, 02:02 AM) *
...dar daca faci ceva util cu ele iti amortizezi lejer costurile. [i]Ce sa faci !? taximetrie...[/i]

fiecare cat il duce capul.. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Sorin..
mesaj Mar 24 2011, 08:10 AM
Mesaj #160

Guests

Citeaza (Musafir @ Nov 12 2010, 12:49 AM) *
Site nou de anunturi biciclete www.Biklo.ro
Ai 10 anunturi gratuite in momentul in care iti activezi contul.
Sunt atat anunturi de biciclete second hand cat si de biciclete noi de la persoane fizice si de la magazine specializate.

Uite aici alarma de bita: http://www.mybike.ro/modules.php?name=Foru...p;p=60127#60127

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj Apr 8 2011, 05:11 PM
Mesaj #161

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (pehash @ Oct 16 2008, 05:10 PM) *
Deeeeci, daca v-am convins ca merita studiat subiectul si aveti intrebari va raspund cu placere. Daca nu v-am convins nu e nevoie sa postati nimic, mi-as dori sa fie un topic constructiv, nu unul in care soferi spumega la biciclisti si viceversa.

laugh.gif Mi-am luat si eu una, adevarat, nepliabila, ma cam chinui cand merg pe undeva s-o urc in lift, de exemplu, si am o maaaareeeee problema: nu ma pot duce cu ea la servici... fac naveta 100 de km dus, 100 intors... Transpirat ar fi putin spus cum ajung... In rest , o iubesc... laugh.gif
Ah... daca as fi avut un tren pana mai aproape, mama ma-sii, pana acolo, garantat as fi plecat cu bicla...

+Quote Post
Vizitator_Ionut.
mesaj Apr 21 2011, 11:29 AM
Mesaj #162

Guests

am descoperit niste biciclete pliabile cam la performantele bromtonului sau dahonului daca nu chiar mai bine fiindca au cam 9,8 kg si se vede diferenta. sunt in jur de 900 lei direct la distribuitor, au sediul undeva prin afumati sau prin diverse magazine in bucuresti la 1000 lei. I-am descoperit intamplator la expozitia de biciclete de anul acesta la baneasa.
Din fericire sunt facute in taiwan, cu piese shimano si sunt cred din aluminiu facute altfel nu imi explic cum sunt atat de usoare. Alte calitati ce am mai descoperit la ele, sistemul de pliere are inca un maner de siguranta astfel incat sa nu se deschida accidental.
Marca se cheama trinx, dati si voi un search cu google pe bicicleta pliabila trinx si va gaseste.

+Quote Post
hobbyady13038429...
mesaj Apr 26 2011, 08:19 PM
Mesaj #163

Nou venit
*

Postari: 5
Inscris: 26-April 11
Utilizatorul numarul: 27 429

Bun gasit tuturor posesorilor de pliabile si nu numai. Sunt nou pe aici si nici nu am experienta in ale bicicletelor. Dar sa va spun in linii mari cum am ajuns sa scriu aici:
In urma cu vreo 2 saptamani am redescoperit placerea de a pedala din copilarie prin inchirierea impreuna cu fiul meu a unor biciclete din programul "I love velo". Dupa ce le-am predat si am plecat am promis amandoi ca vom reveni pentru ca ne-a placut foarte mult. Pe drum ne gandeam ce bine ar fi daca am avea si noi bicicletele noastre (mai performante decat cele de inchiriat), dar ce ne facem cu urcatul la etaj, cu caratul lor pana in parc etc.
A 2-a zi odata renascuta in mine pasiunea pentru pedalat am inceput sa ma uit nostalgic pe net dupa biciclete. Asta se intampla luni 18 apr. Si asa am dat de modelele pliabile de care uitasem cu desavarsire c-ar mai exista. Timp de 3 zile si la birou si acasa n-am facut altceva decat sa ma uit, sa citesc sa ma informez in legatura cu pliabilele. Nu am scris pe nici un forum, nu am cerut nici un sfat la nimeni si dupa trei zile de citit pareri/documentat/informat am luat hotararea de a achizitiona prima bicicleta pliabila.
Joi dimineata m-am dus la Decathlon Palady (eu sunt din CT) si am luat un Btwin hoptown. Nu m-am mai oprit decat in parc in C-ta unde bineinteles ca m-am dat cu bicla. Prima impresie: isi merita banii cu prisosinta. Am iesit si in zilele urmatoare si la fel de incantat sunt.
Acum a venit randul sa ma hotarasc la cea de-a 2-a bicla. De data asta am zis sa ma orientez la una de firma mai de renume si astazi am achizitionat nici mai mult nici mai putin de cat un Dahon Jetstream P8. Am facut aceasta alegere si pentru faptul ca am obtinut un pret extrem de bun (3.800 lei fata de 5 mii si ceva). Frumoasa nevoie mare, am bagat-o in portbagaj si direct in parc cu ea. Aici a aparut dezamagirea, adica neavand posibilitatea sa o testez inainte, ma gandeam la cine stie ce performante din partea ei. Dar in realitate amandoua sunt comparabile ca si tinuta de mers. Repet sunt vorbele unuia care nu stie aproape nimic despre biciclete. Dupa vreo 20 - 30 de min. de pedalat am plecat acasa cam dezamagit. Si asa m-am apucat sa scriu aici. Maine promit sa revin cu amanunte.

Aceasta postare a fost editata de hobbyady1303842943065: Apr 26 2011, 08:25 PM

+Quote Post
pehash
mesaj Apr 27 2011, 06:25 AM
Mesaj #164

Membru veteran

Felicitari pentru a 2-a alegere smile.gif
Il iei pe junior la o plimbare pana in mamaia si la intoarcere faceti schimb. Diferenta intre btwin si p8 o s-o simti dupa ce iei cateva sute de gropi. In parc n-ai ce sa testezi.. nici una nu a fost construita pentru plimbat prin parc.

+Quote Post
hobbyady13038429...
mesaj Apr 28 2011, 06:45 PM
Mesaj #165

Nou venit
*

Asa cum am promis revin cu amanunte.
Deci atu-uri pt. Jetstream:
- Marele atu al Jetstream-ului sunt suspensiile. Desi la denivelari mici sau imperfectiuni ale asfaltului sunt rigide (aproape nici o diferenta fata de hoptown), la denivelari mai mari isi fac bine treaba.
- Plaja vitezelor este mai buna la jetstrem ca la hoptown.
- Este ceva mai usoara.
Atu-uti pt. hoptown:
- De 3,5 ori mai ieftina decat Jetstream-ul!!!
- Are cric, aparatori roti, portbagaj si husa. La Jetstream simt lipsa cricului la fiecare utilizare. Lipsa portbagajului am simtit-o o singura data cand am cumparat un bidon cu suc si a trebuit sa-l tin intr-o mana pana la masina. Lipsa aparatorilor nu am simtit-o inca pentru ca n-am apucat sa merg pe teren umed.
- Ghidon reglabil in inaltime spre deosebire de Jetstream la care nu se poate regla. Inchipuitiva ca la aceeasi inaltime de ghidon plaja de inaltime a biciclistului este de 1,42 - 1,93 metri. Eu am 1,71 si as fi preferat o pozitie putin mai ridicata a ghidonului. Ce ar face atunci un utilizator de 1,93?
- La capatul portbagajului are 2 rotile cu ajutorul carora se poate tracta usor.
- Prinderea ghidonului si a cadrului in pozitia pliate cu ajutorul unui ansamblu bila - sina opritoare.

+Quote Post
hobbyady13038429...
mesaj Apr 28 2011, 07:10 PM
Mesaj #166

Nou venit
*

Citeaza (pehash @ Apr 27 2011, 06:25 AM) *
Felicitari pentru a 2-a alegere smile.gif
Il iei pe junior la o plimbare pana in mamaia si la intoarcere faceti schimb. Diferenta intre btwin si p8 o s-o simti dupa ce iei cateva sute de gropi. In parc n-ai ce sa testezi.. nici una nu a fost construita pentru plimbat prin parc.

Multumesc pt felicitari.
Poate in timp voi fi impacat cu alegerea facuta. Deocamdata, nu.

+Quote Post
Vizitator_onea mircea.
mesaj May 7 2011, 06:52 AM
Mesaj #167

Guests

Biciclete pliabile pe www.onebike.ro

+Quote Post
Vizitator_Delfin.
mesaj May 7 2011, 11:02 AM
Mesaj #168

Guests

Salutare!

Ma puteti ajuta cu o recomandare de bicicleta pliabila care sa aiba un pret pana in 1000 RON? Din pacate mai mult de atat nu imi permit sa dau. As utiliza-o de 2-3 ori pe saptamana, prin parc cel mai mult.

Multumesc!

+Quote Post
Vizitator_hobbyady1303842943065.
mesaj May 10 2011, 01:04 PM
Mesaj #169

Guests

Citeaza (Delfin @ May 7 2011, 11:02 AM) *
Salutare!

Ma puteti ajuta cu o recomandare de bicicleta pliabila care sa aiba un pret pana in 1000 RON? Din pacate mai mult de atat nu imi permit sa dau. As utiliza-o de 2-3 ori pe saptamana, prin parc cel mai mult.

Multumesc!

Mai strange 400 de lei si ia-ti un btwin hoptown. Dupa cum ai citit mai sus eu am si un btwin si un dahon de top.
Parerea mea este ca btwinul este la cel mai bun raport pret - calitate. Il am de aproape 3 saptamani, timp in care am parcurs cu el in jur de 500 Km si e ca nou.

+Quote Post
Vizitator_Delfin.
mesaj May 10 2011, 02:27 PM
Mesaj #170

Guests

Citeaza (hobbyady1303842943065 @ May 10 2011, 01:04 PM) *
Mai strange 400 de lei si ia-ti un btwin hoptown. Dupa cum ai citit mai sus eu am si un btwin si un dahon de top.
Parerea mea este ca btwinul este la cel mai bun raport pret - calitate. Il am de aproape 3 saptamani, timp in care am parcurs cu el in jur de 500 Km si e ca nou.

merci de raspuns. te referi la btwinul hoptown de la decathlon? Unii spun ca e mai firav si nu prea il recomanda... O chestie care mi s-a parut cam ciudata. Ghidonul culisa foarte rapid din stanga in dreapta si invers, fata de bicicletele clasice. m-am simtit destul de nesigur pe mine cand i-am dat cateva ture prin decathlon, cu toate ca merg destul de bine pe bicicleta. ai patit si tu la fel?

+Quote Post
pehash
mesaj May 10 2011, 02:30 PM
Mesaj #171

Membru veteran

avand in vedere scopul cred ca mai bine pastrezi banii si inchiriezi o bicicleta cand ajungi in parc. iti iei o pliabila pentru ca nu vrei sa o lasi in strada cand ajungi la destinatie, dar nu este mai confortabila sau mai eficienta ca o bicicleta normala, desi este semnificativ mai scumpa.

+Quote Post
hobbyady13038429...
mesaj May 10 2011, 06:51 PM
Mesaj #172

Nou venit
*

Nu prea inteleg bine. Cum adica culiseaza rapid? Adica se misca f. usor? Eu cu btwinul merg fara maini fara nici un fel de probleme. Si merg pe bicicleta doar de 3 saptamani dupa o pauza de vreo 23 de ani. Oh, ce vremuri rolleyes.gif . Si pe mine m-au invitat cei de la dechatlon sa dau cateva ture prin magazin, dar am refuzat. Drumurile pe care merg eu cu ea nu sunt intotdeauna numai de asfalt. Merg si pe piatra cubica (foarte neplacut), pe damburi de asfalt ridicate de radacini, pe pamant etc. Mai mult ce sa spun? E inca noua. Timpul trece sad.gif si o sa mai scriu si peste cateva luni sa va mai spun cum se mai comporta.
In ceea ce priveste optiunea pt pliabila, eu am ales-o pt. ca am dorit bicicleta pt agrement, pt distractie si pt. faptulul ca nu prea indraznesc sa merg cu ea prin traficul din oras (nici acum, dupa ce am facut cateva reprize bune de iesit prin trafic nu m-am obisnuit). Asa ca in permanenta o tin in masina si de cate ori am chef o scot si ma dau cu ea. Nu imi pare rau o clipa ca am optat pt. pliabila. Daca ma prinde ploaia trag sub un acoperis ceva, o pliez, chem un taxi si gata.
Ce vreau sa scot in evidenta? @pehash are dreptate: iti iei o pliabila pentru ca nu vrei sa o lasi in strada cand ajungi la destinatie. Dar nu numai pt. atat.
In legatura cu inchiriatul din parc, te limitezi foarte mult. Adica depinzi 100% de locatia respectiva, cateodata sunt niste cozi de te lipsesti si nu in ultimul rand, acum ca am trecut destul de des pe langa centrul de inchiriere am vazut tot felul de cocalari nespalati, care inchiriau.

Aceasta postare a fost editata de hobbyady1303842943065: May 10 2011, 06:54 PM

+Quote Post
Vizitator_Delfin.
mesaj May 11 2011, 01:35 PM
Mesaj #173

Guests

Citeaza (pehash @ May 10 2011, 02:30 PM) *
avand in vedere scopul cred ca mai bine pastrezi banii si inchiriezi o bicicleta cand ajungi in parc. iti iei o pliabila pentru ca nu vrei sa o lasi in strada cand ajungi la destinatie, dar nu este mai confortabila sau mai eficienta ca o bicicleta normala, desi este semnificativ mai scumpa.

Locuiesc departe de locurile unde se pot inchiria biciclete, plus de asta au inceput deja sa fie cozi, implicit timp de asteptare, bicicleta proaste, si limita de inchiriere 2 ore. Asa daca am bicla mea, pot face si zilnic miscare in parcul de langa mine (unde nu exista centru de inchiriere).

+Quote Post
Vizitator_Delfin.
mesaj May 11 2011, 01:38 PM
Mesaj #174

Guests

Citeaza (hobbyady1303842943065 @ May 10 2011, 06:51 PM) *
Nu prea inteleg bine. Cum adica culiseaza rapid? Adica se misca f. usor? Eu cu btwinul merg fara maini fara nici un fel de probleme. Si merg pe bicicleta doar de 3 saptamani dupa o pauza de vreo 23 de ani. Oh, ce vremuri rolleyes.gif . Si pe mine m-au invitat cei de la dechatlon sa dau cateva ture prin magazin, dar am refuzat. Drumurile pe care merg eu cu ea nu sunt intotdeauna numai de asfalt. Merg si pe piatra cubica (foarte neplacut), pe damburi de asfalt ridicate de radacini, pe pamant etc. Mai mult ce sa spun? E inca noua. Timpul trece sad.gif si o sa mai scriu si peste cateva luni sa va mai spun cum se mai comporta.
In ceea ce priveste optiunea pt pliabila, eu am ales-o pt. ca am dorit bicicleta pt agrement, pt distractie si pt. faptulul ca nu prea indraznesc sa merg cu ea prin traficul din oras (nici acum, dupa ce am facut cateva reprize bune de iesit prin trafic nu m-am obisnuit). Asa ca in permanenta o tin in masina si de cate ori am chef o scot si ma dau cu ea. Nu imi pare rau o clipa ca am optat pt. pliabila. Daca ma prinde ploaia trag sub un acoperis ceva, o pliez, chem un taxi si gata.
Ce vreau sa scot in evidenta? @pehash are dreptate: iti iei o pliabila pentru ca nu vrei sa o lasi in strada cand ajungi la destinatie. Dar nu numai pt. atat.
In legatura cu inchiriatul din parc, te limitezi foarte mult. Adica depinzi 100% de locatia respectiva, cateodata sunt niste cozi de te lipsesti si nu in ultimul rand, acum ca am trecut destul de des pe langa centrul de inchiriere am vazut tot felul de cocalari nespalati, care inchiriau.

Da, exact, ghidonul mi se parea ca e f sensibil la miscare, si ca se misca f repede si imi era greu sa pastrez o directie stabila...in fine cred ca la un moment te obisnuiesti. Oricum cred ca cat de curand o sa ma duc sa-mi achizitionez btwinul, dupa ce ii dau cateva ture va anunt cum a fost. Merci de info si raspuns smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Delfin.
mesaj May 13 2011, 11:14 AM
Mesaj #175

Guests

Mi-am luat btwin hoptown de la decathlon si deocamdata (dupa 2 zile) e super ok si sunt multumit de decizia luata! Mai revin cu amanunte dupa ce o folosesc mai mult

+Quote Post
hobbyady13038429...
mesaj May 13 2011, 05:24 PM
Mesaj #176

Nou venit
*

Citeaza (Delfin @ May 13 2011, 11:14 AM) *
Mi-am luat btwin hoptown de la decathlon si deocamdata (dupa 2 zile) e super ok si sunt multumit de decizia luata!

Pana la urma cum e cu ghidonul? Cred ca singura prob. era spatiul restrans din magazin.

+Quote Post
Vizitator_Delfin.
mesaj May 16 2011, 01:42 PM
Mesaj #177

Guests

Citeaza (hobbyady1303842943065 @ May 13 2011, 05:24 PM) *
Pana la urma cum e cu ghidonul? Cred ca singura prob. era spatiul restrans din magazin.

E foarte ok. Si asta e adevarat, dar cred ca m-am si obisnuit imediat.

+Quote Post
Biciclist
mesaj Jul 19 2011, 11:53 AM
Mesaj #178

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 19-July 11
Utilizatorul numarul: 28 874

Cred ca in momentul asta cea mai ieftina si ok la raportul calitate-pret este pliabila de la DHS (pun pariu ca nu prea stie lumea ca DHS are si model de pliabila). E cam cat celelalte biciclete de-a lor la pret. Da un ochi pe site-ul asta: http://bicicletedhs.ro/biciclete-pliabile/

+Quote Post
Vizitator_sharpei.
mesaj Aug 22 2011, 05:02 PM
Mesaj #179

Guests

salut!

ce parere aveti despre bicicletele pliabile Metropolis. A incercat cineva asa ceva?Am facut o comparatie cu alte modele mult mai scumpe si in afara de 2-3 viteze in plus si niste imbunatatiri care nu cred ca sunt indispensabile, bicicleta pare ok.Nu ma pricep deloc la detaliile tehnice ale bicicletei, asa ca daca ati explica si denumirile alea enigmatice, ati avea o bila alba in plus de la mine.
La modelul Confort ma refer, pret 7 mil. RECLAMA INTERZISA
Multumesc!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Sep 16 2013, 04:53 PM
Mesaj #180

Guests

Citeaza (florin @ Apr 17 2009, 02:10 PM) *
Salut,

am cumparat si eu modelul F20D707 de la bike4u.ro si inainte aveam oarece indoieli, mai ales ca sunt din iasi si n-aveam cum sa o probez.
Dar, bicicleta este mai mult decit ok, iar cei de la firma sunt extrem de amabili. Livrarea a fost exact in ziua si la ora solicitata. In plus, multe accesorii ca: schimbator shimano, saua, frinele sunt de calitate ceea ce e foarte bine. De obicei nu prea laud pe cineva insa de data asta firma bike4u chiar a fost de nota 10.

Initial am vrut sa cumpar una din UK, am umblat pe site-uri si am gasit chiar la preturi bune, insa aproape toti nu voiau sa livreze in Romania - motivind ca nu au incredere in transport (unii au zis ca au avut probleme cu curieratul) si de aceea evita sa trimita in RO.

Un motiv in plus sa iau din RO a fost ca beneficiez de garantie.

mai ai bicicleta cum merge ct ai dat pe ea

+Quote Post

7 Pagini V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
93 Utilizatori care citesc acest topic (93 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th September 2019 - 08:38 PM