IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Vaccinul anti-HPV: pro sau contra?
Vizitator_Zodiac.
mesaj Sep 15 2011, 03:28 PM
Mesaj #181

Guests

Draga... Sam,
Nici pt mine Einstein nu este cel mai favorit personaj, dar afirmatia lui este a unui geniu vizionar. Si au mai fost si alte capete luminate care au facut aceeasi afirmatie in esenta, doar cu alte cuvinte...
Din ceea ce nu se invata la orele de istorie, dar se poate descoperi facand ce-i drept, conexiuni inteligente si cautand prin cele surse care au mai ramas, putem afla multe lucruri interesante, si oricat ai trage-o din condei cu "subiectivismul/militantismul/omnivorismul", nu poti oferi raspunsuri de bun simt, decat reconsiderand prafuita paradigma a "omnivorismului" cu care am fost indoctrinati, nu mai zic pt cine si ce interese...
M-a fascinat epoca marilor initiati din antichitate, in special scoala pitagoreica, adepti ai unui mod de alimentatie care excludea produsele de origine animala. Ultimul mare initiat si adept al caii scolii pitagoreice, Apollonius din Tyana, si-a surprins contemporanii si posteritatea cu performante spirituale iesite din comun, cu care nici un mancator de carne nu s-ar putea lauda nici peste eoni de acum incolo. Se pare ca unul din motivele incendierii bibliotecii din Alexandria a fost tocmai acela de a distruge referintele la acesti mari initiati, Pitagora si Apollonius. Nici cu ascetii/pustnicii traditionalei noastre ortodoxii nu mi-e rusine. A se vedea performantele unui Serafim de Sarov, sau de la noi, ale parintelui Arsenie Boca. Din cate stiu nici dumnealor nu se dedulceau la carne si erau cunoscuti ca postitori plini de ravna...
Apoi sunt in lume destule exemple de comunitati abstinente de la carne si care traiesc asa bine mersi de sute si mii de ani. Si fara cancere de tot felul.
Asa ca, daca stiinta oficiala zice ca am fi omnivori, prefer sa consider ca are un interes nu tocmai ortodox sa faca asta in conditiile in care realitatea de mii de ani din "teren", spune altceva despre conditia umana si calea spre indumnezeire, care nu trece prin grajd/cotet...
Unii vor sa vada doar omul in ipostaza de carnivor/canibal/animal, altii, vor sa vada mai departe... Fiinta christica, fiinta spirituala, fiinta indumnezeita, sau "homo luminous"... Dar fiecare alege dupa rezonanta si aspiratie... Pana in panzele albe...

Go to the top of the page

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 16 2011, 05:59 PM
Mesaj #182

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (Zodiac @ Sep 15 2011, 06:28 PM) *
...M-a fascinat epoca marilor initiati din antichitate, in special scoala pitagoreica, adepti ai unui mod de alimentatie care excludea produsele de origine animala.

...Apollonius din Tyana, si-a surprins contemporanii si posteritatea cu performante spirituale iesite din comun, cu care nici un mancator de carne nu s-ar putea lauda nici peste eoni de acum incolo.

Asa ca, daca stiinta oficiala zice ca am fi omnivori, prefer sa consider ca are un interes nu tocmai ortodox sa faca asta in conditiile in care realitatea de mii de ani din "teren", spune altceva despre conditia umana si calea spre indumnezeire, care nu trece prin grajd/cotet...
Bun, nu stiinta oficiala zice ca suntem omnivori. Chiar suntem. Ca tu ai vrea sa deschizi oamenilor ochii spre o atitudine care i-ar scapa de multe necazuri, printre care cancerul, e un lucru. Daca tu crezi in asa ceva faci bine ca incerci sa convingi lumea. Dar nu schimba datele problemei ca nu te ajuta la credibilitate. Suntem omnivori cu mult inainte ca stiinta sa inventeze acest termen.

Despre Apollonius care era superior spiritual mancatorilor de carne... nici nu am curaj sa comentez. Nu mi-ar lua mult sa iti insir niste mancatori de carne geniali din istorie dar cred ca ai spus-o in gluma, ca sa vezi daca citesc tot.

Aceasta postare a fost editata de Uncle Sam: Sep 16 2011, 06:00 PM

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Sep 16 2011, 07:19 PM
Mesaj #183

Guests

Draga Sam, poate tie iti face placere sa pierzi timpul cu polemici sterile. Mie, nu.
Eu am expus niste date reale si verificabile pt cine are ochi de vazut si urechi de auzit.
Pt mine si altii ca mine, multe din paradigmele stiintei oficiale sunt cel putin desuete, ca sa nu zic de-a dreptul false. Obisnuieste-te cu ideea ca exista oameni carora nu le este tarsa sa renunte la vechile paradigme si sa priveasca dincolo de "patratica" in care am fost crescuti/indoctrinati... stiintific. Nu am nevoie de capital de credibilitate intr-o problema pe care "am experimentat-o" aproape 20 de ani si pentru care am toate motivele de multumire cu privire la efectele pe termen lung. Nu oblig pe nimeni sa urmeze imediat aceiasi pasi ca si mine. Spun doar ca se poate si altfel si inca mult mai bine. Si stiu asta nu numai de pe "propria piele" ci si din experienta altora si din acele realitati ale lumii de care nu te impiedici la "stiri"...

Cat despre performantele spirituale ale abstinentilor de produse alimentare animale, versus performantele "genialilor" mancatori de carne s.a., ma abtin. Vad ca nici macar nu stii care e diferenta dintre spiritualitate si genialitate, darmite de performantele fiecareia in parte. Genial poate fi si lucifer. Spiritualitatea sau intelepciunea insa, sigur vine numai de la Dumnezeu.. Iar calea catre regasirea "paradisului pierdut", cum ziceam, sigur nu trece prin grajd/cotet...
Mai recomand o data vizionarea edificatoare a filmului de la articolul recomandat; dar numai pentru cei carora nu le e frica sa-si revizuiasca paradigmele...

http://antiiluzii.blogspot.com/2011/09/die...t.html#comments

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Sep 17 2011, 05:19 AM
Mesaj #184

Membru veteran

Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (Zodiac @ Sep 16 2011, 10:19 PM) *
Cat despre performantele spirituale ale abstinentilor de produse alimentare animale, versus performantele "genialilor" mancatori de carne s.a., ma abtin. Vad ca nici macar nu stii care e diferenta dintre spiritualitate si genialitate...[/url]
Incearca avocatura. Te-ai descurca sa exploatezi la maxim vicii de procedura. Ai luat un cuvant(desi sigur ai inteles despre ce vorbeam) si te legi DOAR de el. O fi mare diferenta intre geniu si spirit dar cand spui geniu nu excluzi geniul spiritual decat daca vrei.
Problema nu este carnea. Problema este daca cineva care imbratiseaza o idee are dreptul sa se simta imediat deasupra celor ce nu vor sa o faca. Este o problema generala, nu are legatura cu alimentatia. De aia am vorbit de militantism. Militantismul este extremismul. Citeste pe alte subiecte, atitudinea este aceeasi, doar personajele difera. Ateul si crestinul, emigrantul si patriotul, heterosexualul si homosexualul, stanga si dreapta, estul si vestul, nordul si sudul, dinamovistul si stelistul si, cu voia dumneavoastra, ultimul pe lista...vegetarianul vs carnivorul (cu aripa de extrema verde: vegetarianul anti omnivor).
Si, lucru formidabil care nici nu mai trebuie demonstrat: toti au dreptate. Dar numai ei.
Dispute sterile? Pai da, pe un forum sunt cam sterile. Daca voiam ceva productiv ma inscriam intr-o asociatie.

Si ca sa te incurc putin, nu sunt un mare mancator de carne. Iar problemele nu sunt puse de alimentatie in sine ci de excese. Mananca miere in exces(un aliment foarte sanatos) si vezi in ce diabet dai.

Hai sa revenim un pic la tema, te-ai vaccinat vreodata? Ai copii, i-ai vaccinat?

Aceasta postare a fost editata de Uncle Sam: Sep 17 2011, 05:21 AM

+Quote Post
gamma
mesaj Sep 18 2011, 04:52 AM
Mesaj #185

Membru
**

Postari: 83
Inscris: 13-October 09
Utilizatorul numarul: 13 937

Genul asta de gandire apare peste tot unele persoane sunt pur si simplu predispuse sa imbratiseze orice bazaconie de teorie doar sa nu fie oficiala si sa includa "ingrediente naturale ". Nimic grav , de obicei rezultatul final e imbogatirea celor ce lanseaza bazaconia , credulii platind un pret modic pentru un placebo . Grav devine atunci cand fac miscarea asta intr-o problema de viata si moarte cum este cancer-ul si HIV .Astea nu iarta , indiferent de cat de mult le poti nega existenta .

http://www.aidstruth.org/denialism/dead_denialists

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Oct 5 2011, 04:31 PM
Mesaj #186

Guests

Nu ma mira ca de mii de ani adevarul umbla cu capul spart iar minciuna e pupata-n "dos" si suita pe piedestal ca zeita zilei, cand si legenda pesterii lui Platon aminteste de limitele naturii umane, care mai degraba l-ar ucide pe cel care le arata calea spre lumina, decat sa faca un pas intr-acolo.. Ca sa nu mai zic de reeditarea aceluiasi subiect din perspectiva crestina. Cand Iisus le-a aratat oamenilor "Calea, Adevarul si Viata", oamenii l-au crucificat ca pe ultimul talhar...
"Farisei" mincinosi si cu orbul gainii in fata celor mai evidente si luminoase adevaruri, se mai gasesc inca, din pacate, pe toate drumurile si pe toate forumurile... Si-s asa de convinsi de "adevarul lor" si de "maestri" in a ascunde cu farasul sub covor, cu toata aroganta de cocos carcotas, dintr-o miscare de condei, ditamai studiul mamut pe 880 de milioane de oameni si pe o perioada impresionanta, ca nu te poate lasa indiferent asa un "numar" de prestidigitatie... Iar cand mai primesti si recomandarea "prieteneasca" de a intra in armata... "avocatilor diavolului", ce poti sa mai zici la asa o provocare? Mai ales ca nu am facut reclama la nici un produs naturist, cum mi se imputa, oricat ati cauta in toate postarile mele. Astfel de acuze nefondate, fac parte din arsenalul "maestrilor" in arta distragerii atentiei de la adevar..

Si apropo, mai aduc ceva argumente din noianul informatiilor care vin in cascada sa reabiliteze adevarul despre modul de viata sanogen. Un exemplu de natiune care a fost nevoita aproape peste noapte sa-si modifice modul de viata si de alimentatie, basca din lipsa fondurilor, sa mai renunte si la...vaccinuri! Rezultatul? Le-a crescut speranta de viata, sunt mult mai sanatosi, au scazut spectaculos toate tipurile de cancer, bolile cardiovasculare si diabetul! Si... sunt mult mai fericiti si mai prosperi, mai ales ca nu au nici datorii nationale abisale, nici n-au "beneficiat" de "atentia competenta" a FMI/BM...
http://antiiluzii.blogspot.com/2011/09/put...pravietuit.html

http://www.royalvids.eu/tt/4e7ee7e124496

Cat despre faza cu marul si iepurele/carnatul, spune-i-o autorului, dupa ce-i asculti/vizionezi argumentele!
http://fymaaa.blogspot.com/2011/10/cel-mai...pe-care-il.html

Sau si mai bine, spune-le celor cateva mii, care deja au depasit modul de existenta umana obisnuita si dovedesc ca se poate trai cum zice Evanghelia, numai cu lumina si cu cuvantul lui Dumnezeu. Chiar m-as bucura sa vad cum intindeti carnatul unui copilas autotrof, care v-ar privi probabil cu multa compasiune pt "geniala' dv "performanta spirituala"...

http://www.formula-as.ro/2011/955/enigme-1...-fara-apa-13377

Pacat ca nu mai traieste nici Padre Pio, nici Terese Newman, care pe langa ca nu mancau/beau nimic, mai aveau si stigmatele lui Iisus... Lor mai indrazneati sa le fluturati momeala cu marul si carnatul?... Nu va este rusine sa mai momiti atata lume cu vaccinuri aducatoare de boala si de moarte, cand atatea dovezi, cat ditamai natiunile, vin sa le dovedeasca nocivitatea, iar voi postati in "eroi civilizatori/salvatori"?
Slava Domnului ca asa adulata cum e, minciuna are totusi picioare scurte!...

+Quote Post
Lovelife
mesaj Nov 11 2011, 08:19 PM
Mesaj #187

Membru
**

Postari: 44
Inscris: 10-July 10
Utilizatorul numarul: 22 537

Eu cand am aflat ca la scoala fetitei mai mari se vor face astfel de vaccinuri fara sa ne ceara parerea, m-am prezentat si am spus ca refuz sa fac vaccinul , am venit pregatita cu o hartie semnata prin care imi asumama raspunderea, celelalte mamici au fost putin surprinse, nu stiau ca pot refuza sa faca vaccinul, asa ca unele mamici mi-au urmat exemplul

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Nov 22 2011, 06:28 PM
Mesaj #188

Guests

Felicitari pt atitudine si pt modelul inspirator oferit si altora!

Iata noutati calde din culisele afacerii "gardasil"...

http://nostrabrucanus.wordpress.com/2011/1...beste-nimeni-1/

Se pare ca multe din caterisirile unor preoti ortodocsi, despre care am tot auzit in ultima vreme, au legatura intre altele si cu faptul ca au luat atitudine impotriva campaniei de vaccinare anti-hpv, impartind enoriasilor pliante de la Pro-Vita... Rusine, BOR! Dar la ce sa te astepti de la o biserica in fruntea careia se afla un mason? Eventual sa o vezi cum devine pe zi ce trece, asa cum zice Apocalipsa: "biserica satanei"...

http://www.razbointrucuvant.ro/recomandari...at-in-judecata/

Bravo tuturor preotilor care slujesc lui Dumnezeu si adevarurilor vietii, binecuvantata fie slujirea lor si grija pentru cei pe care-i pastoresc!

Linkul a fost preluat din:

http://www.razbointrucuvant.ro/recomandari...re-alternative/

Gasiti aici destule detalii pt a nu va dori vaccinarea copilelor in veci si pururi cu asa un vaccin!

Iar ceea ce se mai vede/aude prin cea mass-media romaneasca nu inseamna neaparat ca trebuie inghitit pe nemestecate, ca si cum ar fi adevarul absolut:

"NOTA NOASTRA:
Mass-media romaneasca nu rateaza nicio ocazie sa arate cat de inregimentata este, de fapt, mainstream-ului institutional si cat de putin si prost gandeste. Antena 3 a realizat acest reportaj punand problema in asa fel incat – cum altfel – parintii care refuza vaccinarea sa fie pusi intr-o lumina proasta, blamabila, culpabilizatoare. Vezi Doamne, statul ar muri de grija noastra si ne-ar cauta cele mai bune si mai garantate vaccinuri pentru copii, iar parintii acestia nerecunoscatori sau, pur simplu, “superstitiosi” pentru ca asculta de “preotii” care ar vorbi impotriva vaccinurilor, refuza aceasta imensa binefacere!

O minima decenta in gandire si morala ar fi trebuit sa indemne jurnalistii sa faca ochii roata si sa constate ca exista organizatii ale societatii civile (cum le place sa spuna) ce militeaza impotriva programelor de vaccinare pentru ca le considera, pe baza dovezilor/probelor, drept riscante pentru copii. E limpede ca in Bucuresti, de pilda, parintii refuza TOCMAI pentru ca sunt foarte bine informati, si nu casca gura doar la trompetele de serviciu ale Big Pharma si nu, asa cum se spune in stire, ca nu ar avea incredere in “sistemul medical scolar”.

Si da, preotii care au predicat impotriva vaccinarilor sunt si ei informati la fel de bine ca acesti parinti, nu ca editorii stiri, ce par a veni din pestera high-tech a ignorantei stupide si agresive."

http://www.razbointrucuvant.ro/recomandari...egetul-preotii/

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Apr 2 2012, 02:47 PM
Mesaj #189

Guests

Cu dr. Pavel Chirila despre cauzele de cancer si cum sunt "vaccinati" romanii impotriva vointei lor, daca tot nu fac planul la vaccinari, mai cu iod, mai cu fier, mai cu o.m.g.-uri, e-uri s.a. ... Asta ca sa luam aminte la cat de grijuliu este maria sa, onor asa zisul minister al sanatatii... Doamne apara-ma de prieteni, nu-i asa? Sa tot platesti plati si coplati la asigurarile de sanatate, cu asa "gardieni" ai sanatatii, "binevoitori" si priceputi nevoie mare...

http://www.badpolitics.ro/dr-pavel-chirila...-remedii-video/

"Dl.dr.Pavel Chirila zice ca nici unul din cei 3 medici care au scris cartea nu sunt oncologi, dar au scris cartea pt ca nu au scris-o oncologii! (…) Toti autorii incrimineaza ca factori alimentari declansatori de cancer: zaharul alb, sarurile nitrice, pt. ca azotatii care se toarna in pamantul Europei sunt +15 mil tone/an saruri nitrice din preparatele de carne ca sa le faca roz. Caci in stomacul omului sanatos o parte din aceste saruri se transforma, in combinatie cu acidul gastric, intr-o substanta numinta dimetil-nitrozamil care e cancerigena in procent 100%; de peste 50 de ani in laboratoarele oncologice pt a se obtine cancer la sobolan i se da azi dimetil nitrozamina si in a 14 zi are cu certitudine cancer si se pot face experiente pe el.
Romania e pe primul loc in Europa la incidenta a 3 tipuri de cancere: de plaman, de col uterin si de creier. Tot pe primul loc suntem si mortalitatea la cancerosi, raportat la 1000 de bonavi cancerosi si la 100.000 de locuitori. Curba de frecventa a cancerului e paralela si ascendenta cu cea a frecventei folosirii zaharului si a nitritilor in salamuri. In Romania nu exista inca o clinica de recuperare oncologica, banii din vanzarea acestei carti, vor fi folositi la ctitorirea unei clinici la M-rea Nera si noi suntem singura tara din Europa unde lipseste cu desavarsire aceasta specialitate: recuperare oncologica.

In Romania sunt 480.000 de bolnavi de cancer adica 1 la 40 si, desi e aceeasi cu media europeana, faptul ca mortalitatea e cea mai mare, denota ca sistemul medical de tratare a cancerului e prabusit total, adica: perioada de timp din ziua diagnosticarii si pana la moartea bolnavului e cea mai scurta din Europa.(…)

Preotul de la Fundeni, Horea Prioteasa spune: spune-mi ce citesti ca sa stiu cu ce iti hranesti mintea, si spune-mi ce manaci ca sa iti spun cat de sanatos esti.(…)

Dl. Dr. Pavel Chirila raspunde la intrebari: cele mai bune alimente: pestele, ciupercile, cerealele, mierea si uleiurile presate la rece. Mierea contine echilibrat toate glucidele din natura unde predomina fructoza si celelalte, glucoza, levuloza, maltoza etc. Zaharul brun e bun daca mergem in Peru la un taran si ne stoarce o bucata de treatie de zahar, insa poate fi usor falsificat, deci mierea ramane sursa de dulce si fructele.

Cel mai bogat aliment in fier de pe fata Pamantului e maslina. Dar fierul e cel mai valoros substrat nutritiv pt celula canceroasa.

Acum 6 ani s-a trecut in Romania la imbogatirea sarii cu iod si am tras un semnal de alarma ca asta va duce la cresterea incidentei cancerelor de tiroida.

Ministerul Sanatatii ne-a sanctionat caci ei aveau afaceri cu iodul care se aducea, si am refacut statistica si in 4 ani si jumatate s-au dublat cancerele tiroidiene! Dar nu numai ca nu s-a facut nimic, ci noul guvern a dat o hotarare prin care a dublat cantitatea de iod care se pune in sare!

Au vrut apoi sa puna fier in paine si daca ar fi reusit am fi avut de 10 ori mai mult cancer caci daca feruginezi intreaga populatie, stimulezi celula neoplazica.

- Apa din Romania si Europa are nitrati in primele doua panze freatice adica pana la 50 m si doar in a 3-a adica peste 80 m adancime, asa ca trebuie foraje adanci.

- O alta problema e thalatul care se degaja din buteliile de plastic tinute la soare si care au apa in ele. Ideal e apa de izvor hipominerala in flacoane de sticla.

- Vase: de evitat teflonul, lasa particule in mancare si e cancerigen, aluminiul, cuptorul cu microunde denatureaza proteina dn aliment si cresc numarul de alergii la alimente.

- Zaharina nu e buna ca are efecte adverse.

- E o exagerare a considera gresita asocierea lactatelor cu cerealele.

De ex.: un neamt care a luat un premiu international pentru descoperirea transchetolazei, o enzima in cancer care recomanda lactatele fermentate, ca fiind chiar benefice in cancer pt ca ele contin o cantitate mica de acid lactic care stimuleaza ficatul in a incepe prelucrarea acidului lactic, ocazie cu care, prelucreaza si acidul lactic din jurul tumorii canceroase ,pentru ca tumora canceroasa prin acidul lactic inainteaza in tesut.

- Chimioterapia are efecte cand boala e la debut si cand si statisticile arata ca rezultatele sunt bune. Cancerul e o boala care naste multa diperare si daca boala evolueaza negativ, el poate regreta ca nu a incercat si un tratament chimic. Sigur, daca vedem ca un preparat de acest fel ii distruge leucocitele, cresc transaminazele, in mod normal nu esti nici pro nici contra, dar trebuie oprite citostaticele [da]ca se vede ca se distruge bolnavul. Aceeasi mentiune si pt radioterapie, daca e bine indicata e corecta.

Sunt o serie de bolnavi care cer tratamente alternative pt a fi protejati pe parcursul tratamentelor cu citostatice si radioterapie. Din fericire exista astfel de tratamente din plante care se dovedesc a fi protectoare numai ca nu toti bolnavii stiu asta iar medicii oncologi nu cunosc metodele si nu cred in ele adica nu cred fara sa le cunoasca, aici e [o] nuanta!

-In Romania activitatea depistarii incipiente a cancerului e o activitate firava din pacate. In strainatate depistarea cancerului se face de fundatii, care insa sunt bogate.

Noi avem la Voluntari o fundatie, Sfanta Irina, in care ingrijimbolnavii de cancer in stadiul terminal si, cu legile romanesti in fata, va spun ca fundatiile platesc taxe si impozite mai mari ca societatile cu raspundere limitata! Suntem unici in lume din pacate.

Spitalul nostru consuma 30.000 euro pe luna numai bani din donatii cu eforturi supraomenesti si lunar platim circca 15.000 euro la stat ca sa ne lase sa facem un bine gratuit bolnavilor care mor!

Deci, in Romania, o fundatie nu face depistare precoce pt ca nu are bani, statul nu face tot pt ca nu are bani. Deseori vin bolnavi la debutul cancerului dar au deja metastaze.Vor sa achizitioneze un autocar dotat cu laborator de depistare precoce si sa il trimita in tara prin marile orase unde sa ofere gratuit consultatii.

- Sarea: se recomanda sarea integrala ca e de 30 de ori ma bogata in Mg decat sarea extrafina si de 10 ori mai saraca in sodiu (…).

- Luati 3 portocale si 3 grepfruit, le puneti in blender si pasta rezultata o amestecati cu apa minerala si lamaie si obtineti o bautura si mai ieftina si mai buna ca una din comert care are in ea benzoat de sodiu, o substanta cancerigena interzisa in occident in urma cu 30 de ani ca fiind cancerigena.

Daca va duceti la Paris o sa beti o bautura de culoare inchisa (nu pronunta numele dar se subintelege ca e Coca-Cola) cu sorbat de potasiu ca e lipsit de reactii adverse, daca treceti granita de la unguri incoace o sa o beti cu benzoat de sodiu!

- Alta metoda de depistare a cancerului: fiecare cetatean sa se duca sa isi faca o microradiofotografie. De ce are Romania cel mai mare procent de cancere? Pt ca in occident 20% sunt fumatori la noi 40-45%. Asa se explica!

Daca s-ar duce femeia sa isi faca o colposcopie si un citovaginal odata pe an, ar depista, ca asta e rolul acestor proceduri. Daca si-ar face niste marcari tumorali odata pe an, ar depista. Numai ca populatia nu face asta tot asa din cauza unei educatii sanitare firave. Marcarii tumorali nu sunt probatorii 100%, dar macar te orienteaza, trag un semnal de alrma si mai urmaresti dupa aceea. Dar colposcopia si microradiofotografia pot depista cu aproximatie de 90-95% fara probleme.

Exista un principu stravechi al medicinei naturiste: fiecare planta contine lucruri bune si rele pentru organismul uman, cand sunt insa impreuna in contextul si echilibrul celorlalte substante, efectele negative sunt acoperite, nu exista. Numai cand scoti din context un principiu activ si il administrezi singur isi manifesta si efectele secundare. E o intreaga teorie pe tema aceasta, de ex. scobutilul sau papaverina administrata ca un principiu, ca un glicozid izolat face rau, iar infuzia de papaver somniferum nu iti da reactii adverse, numai daca bei nu stiu cate zeci de litri, s.a.m.d. si lucrul asta e valabil si la Simphitum oficcinale si al multe altele.

- Soia: trebuie sa il dati pe ministrul agriculturii afara. Nu e o metafora. Europa a importat pana anul trecut 25 milioane de tone de soia modificata genetic din America de Sud. Era o afacere care mergea, dar in Europa era o interdictie de a cultiva plante modificate genetic! Deci aceasta soia se folosea in hrana animalelor ca asa erau legile europene .Si asta era un lucru rau. Pt ca dai drumul unui vitel la pascut el paste 150 de specii de graminee de aceea carnea lui si laptele vacii sunt de cea mai buna calitate! Daca il tii in grajd ca intr-un laborator si ii dai doar premix, acea hrana din saci adusi de la fabrica, acea hrana contine doar 3-4 plante: porumb, soia mazare din care 2 sunt modificate genetic, porumbul si soia.

Asta-toamna comunitatea europena, din nu stiu ce motive, a dat voie sa se cultive plante modificate genetic, dar toate tarile au refuzat sa cultive mai putin Romania! Si saptamana trecuta a fost o sedinta in care s-a hotarat ca 500.000 de ha de la noi sa fie cultivate cu plante modificate genetic .Tot ce este la campie. Au scapat de aceasta nenorocire doar dealurile si muntii. Deocamdata.

Pana acum 2 ani la noi nu exista laborator unde sa se poata testa daca un aliment e modificat genetic

- Despre starile bolnavicioase sufletesti ca factor oncogen s-a ocupat 35 de ani un neamt, dr.Ryke Geerd Hamer, caruia i-a fost luat dreptul de libera practica si s-a retras intr-un s[t]at [d]in afara comunitatii europene. El a demonstrat cu destula precizie ca unii bolnavi fac cancer pentru ca in urma cu o perioada de pana la un an maximum au avut un stress major care a trezit un soc major in viata lor afectiva, a lasat o impresie mare, au fost luati prin surprindere, si nu au avut cui sa se adreseze in acele momente. Deci el stabileste 3, 4 criterii pentru care stressul major poate genera un cancer.

El merge mai departe, si [de] aici oficialii nu au mai crezut in teoria lui, spune ca daca rezolvi pe o cale psihoterapeutica acest stress, bolnavul se vindeca fara citostatice. Aici a intrat in conflict cu comunitatea medicala si a terminat si a insemnat si sfarsitul carierei lui.

E vorba de linistirea sufleteasca, de asumarea acelui moment, e vorba de vindecarea lui, e vorba de capacitatea de a ierta daca cumva s-a declansat o oarecare ura in urma acestui conflict, deci sunt lucruri absolut firesti pe care preotul le spune la scaunul spovedaniei fiecarui om cred, numai ca el a cuantificat stiintific lucrul acesta. In clinica Nera departamentul de psihoterapie cel mai dezvoltat, probabil ca vom avea 10 psihologi.(…)

Lipsa de vitamina B12, dar nu singura, ci combinata cu alte lipsuri, genereaza asa numita anemie Birmer sau anemie megaloblastica, dar exista studii timide in lume care demonstreaza ca vitamina B12 e cancerigena pentru ca stimuleaza multiplicarea celulare si nucleara.

Pe de alta parte, trebuie sa recunoastem ca exista un abuz de vitamine in lume: toata lumea ia vitamine, toti copiii primesc vitamine, toate gravidele primesc vitamine. Nici unul din aceste cazuri nu a fost dozat vreodata sa vada daca are lipsa de vitamine.

Despre iodarea romanilor

In 2002 s-a inceput pt cei 400 de bolnavi de lipsa de iod, s-a decis iodarea sarii si, deci, a intregii populatii. Exista tratatul lui Harrison dupa care invata toti medicii din SUA la rezidentiat in care se mentioneaza 18 cauze de hipotiroidie, dintre care numai una e prin deficit de iod.

- Despre pacatele impotriva firii si efectele lor asupra sanatatii si aparatiei cancerelor: la Ed. Christiana a aparat acum cativa ani o carte despre acest lucru, si cartea foloseste studiile unor cercetatori americani care au demonstrat o mult mai mare frecventa a cancerelor analo-rectale la cei care faca asa ceva. Dar la ei si alte boli sunt mai frecvente, si hepatita virala B si C care se ia numai pe cale transcutanta. Sigur ca cea mai groaznica consecinta e pierderea mantuirii pentru care trebuie sa fie ajutati acesti oameni.

Lansarea cartii “Nu hrani cancerul! Alimentatia este aliatul tau impotriva cancerului“, editura Christiana, 2012. Autori: Pavel Chirila, Madalina Popescu şi Cristela Georgscu. Invitati: dr.Pavel Chirila – medic primar boli interne, Madalina Popescu – specialista in inumologie şi alergologie clinica, Razvan Codrescu – director literar al editurii Christiana, Parintele Horea Prioteasa – preot slujitor la capela Institutului Clinic Fundeni"

Sursa: Razbointrucuvant

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj May 3 2012, 05:08 PM
Mesaj #190

Guests

Alte indicii utile in curarisirea formelor de cancer, altele decat vaccinurile atat de buclucase...
Va ofer un material care arata legatura intre importanta deparazitarii periodice a organismului si tinerea la distanta a multor tipuri de cancer...

Remediile respective sunt accesibile oricui este interesat sa le gaseasca sau chiar sa si le prepare...

"DEPARAZITAREA CORPULUI UMAN

Spre reamintire....
Influenta parazitilor asupra starii de sanatate
Stiai ca organismul tau este colonizat de o multume de paraziti care mananca zilnic din tine?Vrei sa accepti sau nu, realiatea este ca toti avem in noi diferite specii de paraziti care ne consuma substantele nutritive si ne expun unor boli infioratoare.Toti oamenii au asa ceva?DA, Fara exceptie!Iti aduc la cunostinta ca oamenii de pe planeta se impart in 2 categorii:
1. Oameni care se detoxifica (periodic) de paraziti.
2. Oameni care NU se detoxifica de parazitiAsadar, nici NU se pune problema organismului neinfestat.
Suntem cu totii mult prea expusi, cu atat mai mult in aceste vremuri cu aer poluat, apa murdara si mancare infestata.Partea buna este ca daca ai un stil de viata sanataos si echilibrat, care-ti asigura un sistem imunitar puternic, corpul tau este capabil sa tina cat de cat sub control majoritatea parazitilor cu care te infestezi, INSA daca nu ai grija de sanatate, ai toate sansele ca mai devreme sau mai tarziu parazitii sa-ti produca o gramada de boli.
Legatura dintre Paraziti si BOLI

Dupa mai multe experiemente, cercetatoarea Hulda Clark a ajuns la concluzia ca multe din bolile cu care se confrunta omenirea in zilele noastre sunt produse de un anume parazit. Ea a scris si despre aceste descoperiri revolutionare in cartea "Vindecarea tuturor formelor de cancer" - pe care v-o recomand chiar daca nu aveti cancer. Cercetatoarea a descoperit in experimente ca:
+ organismele TUTUROR pacinetilor bolnavi de cancer erau supraincarcate cu parazitul Fasciolopsis buskii (un vierme plat).+ TOTI pacientii cu boli de piele erau supra-infestati cu viermi cilindrici (oxiuri, limbrici etc).+ TOTI pacientii cu acnee rosacee erau puternic infestati cu parazitul Leishmania.+ TOTI diabeticii aveau trematodul pancreatic al bovinelor - Eurytrema.+ TOTI cei care sufera de migrene au nematodul Strongyloides.+ personele cu ASTM au ascarizii in plamani.+ Multe persoane care fac infarct au viermi in inima (foto 2).+ Parazitii care ajung la creier produc BOLI PSIHICE, in special schizofrenia+ Persoanele care transpira excesiv noaptea sunt supra-infestate cu ascarazi.
Si lista poate continua.Asadar, Hulda Clark a tras concluzia ca parazitii reprezinta o componenta esentiala in producerea a 90% din bolile cu care oamenii se confrunta in ziua de astazi.De ce sunt parazitii periculosi?Parazitii colonizeaza de obicei colonul si intestinul subtire al oamenilor, unde pot produce boala chron sau polipi, insa pot ramane si inofensivi daca gazda are un sistem imunitar puternic si o flora intestina echilibrata.Partea proasta incepe atunci cand parazitii reusesc sa treaca din intestine in restul organismului si se instaleaza in alte organe, incep sa apara bolile. Trecerea din intestine in alte organe se poate realiza pe fondul unei flore intestinale dezechilibrate, si DOAR in conditiile in care organismul este infestat cu alcool izopropilic.Insa Atentie! Parazitii nu pot supravietui in alte organe in afara de intestin, decat in prezenta ALCOOLULUI IZOPROPILIC (un produs secundar al industriei petrolului, folosit ca solvent).CUM ajunge alcoolul izopropilic in corpul tau?Foarte simplu, deoarece e o substanta la care suntem cu totii expusi in aceste vremuri. El se gaseste in: majoritatea sampoanelor (si patrunde prin piele in corp), in sucurile din comert, in produsele cosmetice, in apa de gura, in fixativul pentru par, in toate produsele pentru barbierit, in cafeaua decofeinizata, in cerealele prelucrate, in diferite medicamente si lista continua.

Mai mult decat atat, specia comuna de bacterii clostridium produce alcool izopropilic in intestinul tau.Ideea e ca suntem atat de expusi incat chiar NU avem cum sa ne ferim. Asta e realitatea, oricat de infiorator ar suna.Insa vestea buna este ca Dumnezeu ne-a lasat in natura exact leacurile de care avem nevoie, pentru a ne curata periodic organismul de paraziti.Programul 100% natural de eliminare a parazitilorAre la baza 3 PLANTE:
- PELINUL (capsule sau ceai) - Wormwood (from the Artemisia shrub - artemisia absinthum) - CUISOARELE (recomand cuisoare intregi, inlocul capsulelor) - Common Cloves (from the clove tree - eugenia caryophyllata) -COAJA NUC NEGRU - Tinctura - Black Walnut Hulls (from the black walnut tree - juglans nigra) Aceste 3 ingrediente, luate impreuna, au potentialul sa omoare majoritatea speciilor de paraziti care-ti colonizeaza corpul.Mai mult, este 100% NATURAL , iar ingredientele le poti gasi la oricare magazin naturist (mai putin tinctura de nuc negru, care se gaseste mai rar in magazine, insa se gaseste lejer pe internet).
Dureaza 3 saptamani!Iata programul pe cele 3 saptamani:

* Dupa cum vezi tratamentul are 2 FAZE:
1. Faza de inceput (deparazitarea) - in care se face tratament intesiv pentru a elimina parazitii si ouale acumulate.

2. Faza de mentinere - in care se ia o data/saptamana tratamentul, pentru a preveni o noua supra-infestare - pe care ar fi bine s-o tineti regulat, toata viata.Adica: 0 data in fiecare saptamana vei lua 2 lingurite de tinctura de nuc negru, 7 capsule de pelin si 7 capsule de cuisoare (aprox 3 lingurite de cuisoare intregi).Simplu, nu?Respectand aceste principii vei ajuta ENORM corpul in lupta cu parazitii, la care suntem cu totii expusi in fiecare zi.Alte remedii care ajuta in lupta cu parazitii:

1. Usturoiul Desi este cunoscut pentru calitatile anti-parazitare, anti fungice, anti bacteriene si de antibiotic natural pe care le are, beneficiile usturoiului merg mult mai departe de atat.Eu de exemplu in ultimii 2 ani n-am luat niciun medicament alopat, indiferent ca am avut ferba 39-40. De fiecare data cand racesc imi fac un suc de lameie si mananc cativa catei de USTUROI. In acesti 2 ani n-am fost racit niciodata mai mult de 3 zile, iar tratamentul nu a dat niciodata gres.

2. ArgilaUn alt supliment MIRACULOS.
Si nu exageraz deloc.
E unul din cele mai bune remedii pentru paraziti, insa are multe alte benefiii.
Curata intreg oganismul de toxine si metale grele, purifica sangele, detoxifica ficatul, detoxifica intestinele, echilibreaza glandele endocrine, ajuta flora intestinala, are efect anti-depresiv si anti-stress, repara leziuniile din intreg tubul digestive (de la gingivita, rosu in gat, gastrita, intestin iritabil, pana la hemoroizi), si foarte multe alte beneficii.

Administrare:
Desi se gaseste si sub forma de capsule, eu recomand argila pulbere sau granule - care se lasa intr-o cana cu apa de seara pana dimineata. Dimineata se amesteca si se bea apa argiloasa tulbure. Nu uita ca Dumnezeu ne-a facut din tarana.

3. Nuca de cocos
Se cunosc beneficiile antiparazitare, antibacteriene si in special antifungice ale uleiului de cocos. Se poate consuma ulei de cocos natural, insa eu recomand nuca de cocos intreaga pentru rezultate mai bune. Tin minte ca am citit pe un forum despre unu baiat relativ sanatos, care a decis sa faca o cura de 2 saptamani cu ulei de cocos, deoarece auzise ca este sanatos. In timpul celor 2 saptamani i s-a intamplat de 2 ori sa defecheze un pumn de viermi. (Groaznic asa-i?)

4. Seminte CRUDE de dovleacAproximativ 50 de seminte de dovleac dimineata pe stomacul gol, era cura importiva parazitilor recomandata de regretatul Valeriu Popa.
Acest remediu are capacitatea sa omoare cele mai comune specii de paraziti.

5. Fibrele vegetaleEste esential sa elimini regulat materiile fecale.Constipatia (=neeliminarea fecalelor la mai mult de 48 de ore) duce inevitabil la dezvoltarea si inmultirea parazitilor, deoarece le oferi mediul perfect pentru devzoltare.Mai multe despre fibre am scris in articolul despre Detoxifierea Colonului 100% Natural.

6. Probioticele si PrebioticeleFlora intestinala este bareiera dintre parazitii, bacteriile daunatoare si virusii din intestin si restul organismului. O flora intestinala echilibrata si sanatoasa va lasa doar nutrientii necesari sa treaca in organism , blocand orice altceva.
Pentru a mentine aceasta flora sanatoasa este esential sa consumam regulat probiotice si prebiotice.* Probioticele sunt bacterii benefice precum cele din intestin, care se se gasesc in produsele fermentate, in special IAURTUL si KEFIRUL.Atentie!
Iaurtul facut de casa bate la orice ora d.p.d.v calitativ, orice iaurt din comert. Asadar, mai bine cumpara lapte proaspat de la tarani si pune-l la prins, decat sa-ti dai banii pe cele din comert, facut exclusiv pentru a produce cat mai multi bani, si atat.* Prebioticele sunt alimentele care hranesc bacteriile benefice din flora intestinala: cicoarea, napul, ceapa cruda, usturoiul crud, sparanghelul, taratele de grau, fasolea si mazarea, spanacul si legumele cu frunze verzi, banana, ovazul etc.Dupa cum vezi prebioticele se gasesc intr-o gama larga de alimente, asa ca ai de unde alege.

7. Vitamina C joaca un rol esential in functionarea optima a organismului, cu atat mai mult in eliminarea eficienta a parazitilor.ATENTIE! Vitamina C de calitate NU se gaseste in capsule, ci in gradina! Vitamina C este un micronutrient format din: Rutina, Bioflavonoide, Factorul K, Factorul J, Factorul P, Tyrosinasa, Ascorbinogen, Acid ascorbic.Suplimentele din farmacii cu Vitamina C contin doar acid ascorbic, in timp ce in Vit. C din natura are TOATE componentele.

Stiai ca ardeiul verde contin cel putin triplu vitamina C fata de citrice?

Macesele 1500-2000 mg Vit. C /100gArderiul verde 1600-1800 mg Vit. C/100gCatina 670 mg Vit. C /100gPatrunjelul 150 mg Vit. C /100gKiwi 120-180 mg Vit. C /100gCoacazele 55-215 mg Vit. C /100gPortocala 53 mg Vit. C /100g*Ideea e ca exista destule surse de vitamina C in natura! Nu e nevoie sa optezi pentru capsule.

8. Altele:Eu le-am prezentat mai sus pe cele mai comune si mai accesibile, insa asta nu inseama ca sunt singurele.Mai au proprietati antiparazitare:* Argintul Coloidal* Samburii de grapefruit si de lamaie* Aloe vera* Propolisul* Pau d'Arco* MMS (Mineral Miracle Solution)* Iodul (Sub forma de iodura de potasiu sau Solutie lugol)Si lista poate continua.Rotirea alimentelor.Ca orice organism viu, parazitii au capacitatea de a se adapta in timp si de a deveni imuni la alimentele sau plantele care ar fi trebuit sa-i omoare.De aceea, nu vei avea rezultate consumand doar usturoi in fiecare zi sau doar seminte de dovleac in fiecare zi.Cea mai inteleapta alegere este ROTIREA ALIMENTELOR.Adica o saptamana consumi multa nuca de cocos, in urmatoarea semintele de dovleac, apoi treci la argila si asa mai departe. Astfel nu numai ca parazitii nu pot dezvolta rezistenta, dar vei fi capapil sa omori o gama mult mai larga de specii, deoarece nu toate speciile mor de la acelasi aliment.
Punctul de plecare, sunt cele 3 componente (nucul negru, pelinul si cuisioarele) o combinatie care omoara majoritatea speciilor de paraziti.in mai putin de 3 saptamani.

DE RETINUT:
Este important să luăm partea bună din toate. Un om informat valoreaza cat doi! Un om informat este protejat!"

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Jun 16 2012, 09:08 AM
Mesaj #191

Guests

Noi informatii vin sa aduca mai multa lumina in ce priveste cauzele si mecanismele declansarii cancerului, altfel decat sustine cu indarjire si opacitate stiinta oficiala. Am mai postat referinte despre rolul infectiilor parazitare in declansarea cancererului. Candida este aratata, cu degetul de multi doctori si cercetatori, cu recomandarea de a reduce aciditatea din organism cu bicarbonat de sodiu s.a.. Iata ca alt parazit este mai nou aratat cu degetul in "procesul" cancerului, iar "antidotul" este, intre altele... metronidazolul! Sa fie spre luare aminte si cu folos, tuturor!

"MICROBUL CANCERULUI A FOST DESCOPERIT !

Cine este Tamara Lebedewa ? Tamara Jakovlewna Svišèeva -in Germania, cunoscuta sub pseudonimul „Lebedewa“ -
s-a nascut in 1938 in Krasnojarsk si a lucrat ca chimista. La varsta de 28 de ani ea a devenit sefa sectiei la un institut de cercetari. Din anul 1982 ea a fost sefa sectiei “tehnologii de viitor”. Datorita multor cazuri de cancer din familie, doamna Lebedewa a inceput sa faca cercetari. Dand ascultare intuitiei,ea a refuzat sa creada in teoria mutarii celulelor cancerigene – caci nu a putut sa-si inchipuie nicodata ca celulele omenesti sa se lupte impotriva corpului insusi. In anul 1989 ea a descoperit legatura dintre celulele canceroase si protozoarele cu numele de trichomonade, care le sunt foarte bine cunoscute ginecologilor, dar care le considera inofensive. Lebedewa a constatat ca deja multi cercetatori dinaintea ei au identificat acesti paraziti monocelulari ca fiind cauza cancerului, insa acestia nu au putut sa faca legatura cu aceste trichomonade.
In 1997 Lebedewa a tiparit in Rusia prima ei carte „Cancer – Puteti invinge aceasta boala“ si impreuna cu celelalte 12 carti, ea a vandut in Rusia peste 300.000 de exemplare. In Rusia Lebedewa este foarte cunoscuta si respectata de popor, care nu mai este multumit cu medicina practicata si suportata de stat. Ea primeste multe scrisori de multumire in care oamenii ii raporteaza cum au putut identifica istoria bolii lor cu teoriile din cartile ei. Oamenii ii inteleg teoria. Ca urmare, a primit o multime de confirmari de la bolnavi. Si atunci cand este posibil, Lebedewa ajuta oamenii cu informatii si le recomanda doctori care lucreaza conform teoriei ei. Atitudinea chimistei din Moscova se recunoaste foarte bine din titlul unei carti care a fost publicata in Rusia cu numele „Daca ai fost vindecat, ajuta pe altii“.
Tamara Lebedewa a aparut des in Rusia la televizor si la radio. Si a incercat sa convinga politicienii si medicii, dar fara succes. Descoperirile ei se raspandesc numai “de jos in sus”. Multi doctori trateaza pacientii dupa metodele ei si din ce in ce mai multe clinici private fac reclama cu numele ei, lucru pe care ea il afla numai din intamplare. Din anul 2002, Lebedewa viziteaza si Germania, unde lectoreaza la conferinte si congrese.
Ce a descoperit Doamna Lebedewa in mod concret ? Tamara Lebedewa a cercetat mai intai insusirile parazitului trichomonade, despre care ea credea ca are de a face direct cu cancerul.
Acest parazit, decoperit din 1836 de catre francezul Anatoms Donné, face parte din grupa de flagelate si este in stare sa-si schimbe forma in multe forme diferite. Acest lucru este cunoscut sub numele de pleomorfism. Acesta este strategia parazitului de a putea supravietui in medii diferite. Cercetatoarei i-a fost posibil sa aduca parazitul in trei forme diferite prin stimuli chimici diferiti: în forma de cista, în forma de amiba si in forma de flagela. Intre aceste stadii exista multe stadii intermediare.
Celulele extrase din tumori cancerigene au fost tratate de ea cu aceleasi mijloace si au dat exact aceleasi rezultate. Acest lucru este dovedibil si reproductibil si dovedeste ca celulele cancerose sunt de fapt tricomonade ! Ce inseamna asta ? Acest lucru inseamna ca tumorile sunt de fapt o colonie de paraziti monocelulari si acest lucru inseamna ca dogma medicinii, ca celulele canceroase ar fi celule umane denaturate, este complet eronata.
Acestor paraziti nu li s-a dat nici o importanta in medicina pana la ora actuala, desi statistica infectiilor din ultimii ani arata ca infectiile cu acesti paraziti a crescut enorm.
Aceasta descoperire este oul lui Columb ? Nu, dar ea este o descoperire esentiala, care va schimba medicina. Caci pe baza acestei descoperiri, se intelege de ce metodele medicinii clasice cu privire la cancer nu au pana acum nici un succes si nici nu pot avea. Descoperirea doamnei Lebedewa ne explica in plus de ce anumite remedii naturale au efect asupra cancerului si ne arata insusirile tumorilor cancerige pentru care medicina clasica inca nu gasit raspunsuri.

De ce aceasta descoperire inca nu a dat ocolul pamantului ? Pentru asta exista mai multe raspunsuri.
Unul este deschis si curios si pune intrebarea: ce mai putem noi oamenii sa facem pentru a salva bolnavii de cancer ?
Al doilea este inchis si are teama de a face ceva gresit sau de a pierde ceva (statut, venituri, prestigiu). Din cea de-a doua categorie fac parte acei oameni care stau in pozitii de putere si care iau hotarari. Ce dovezi trebuie aduse acestor oameni ? Ce aduce o dovada, atunci cand cei de la putere nu vor sa le vada ? Dovezile functioneza greu si dupa medoda “push”, si dupa metoda “pull”.
Cert este ca Lebedewa a adus dovada. Singurul lucru care lipseste este faptul ca aceasta dovada sa fie recunoscuta stiintific. Intrebarea este: ce este mai importanta, forma sau continutul ? Pentru medicina clasica se pare ca este numai forma..
Ce fac tricomonadele in corp ? Traiesc bine ! Intr-un corp sanatos cu sistem imunitar puternic traiesc intr-un echilibru strategic. Atunci cand sistemul imunitar este slabit si corpul este intr-o stare acidifiata, atunci acesti paraziti se inmultesc in sange si tesut. Prin excrementele lor, ei dauneaza organismului si in plus sunt in stare sa patrunda in celule printr-o enzima cu numele de Hyaloronidase (sau Kollagenase), enzima pe care o produc singuri. In acest fel sunt in stare sa intre din sange in tesut si in sistemul limfatic. In felul acesta cresc tumori canceroase in tesuturi.
Medicina clasica cunoaste tricomonaze, infectie vaginala care insa poate aparea si in tractul uro-genital al barbatului. Aceasta boala este tratata cu metronidazol, un antibiotic impotriva protozoarelor. IN Germania aceste medicament este cunoscut sub numele de Clont © si este prescris sub forma de tablete sau de infuzie. Interesant este faptul ca cateva clinici din Rusia trateaza cancerul mai de mult cu preparate din metronidazol (Trichopol © ). Insa se spune ca acest preparat ar folosi numai stimularii sistemului imunitar.
Este cunoscut demult ca tricomonadele apar in organismul uman in trei forme diferite:
*trichomonade bucale (trichomonas tenax),
*trichomonade din tractul digestiv (trichomonas hominis/intestinalis) si
*cele din tractul vagina si urogenital (trichomonas vaginalis/urogenitalis). Acestia din urma au fost identificati de Lebedewa ca fiind cei mai agresivi.
Descoperirea ei se aplica numai la cancer ? Nu. Ea face acesti paraziti ca fiind responsabili pentru mai multe boli. In toate cazurile acesti paraziti au fost gasiti in sange de Lebedewa.
SIDA: Intr-un sir de experimente intr-o clinica din Moscova si la institutul oncologic, cercetatoarea a descoperit ca virusi de SIDA patrund in Tricomonade si se inmultesc in ele (si clamidele fac acealasi lucru). Urmarea este ca parazitii devin si mai agresivi si se produce o crestere masiva a toxinelor eliminate in sange. De aceea se explica de ce in stadiile avansate de SIDA se observa o crestere marita a tumorilor maligne.
Arterioscreloza/tromboza/plaque: sunt dupa Tamara Lebedewa,o colonie de trichomonade. Acest lucru l-a putut dovedi cu ajutorul microscopului. Ea a pus trombe intr-o substanta nutritiva care s-a inmultit ca o tumoare si parazitii si-au schimbat forma. In forma de amiba si de flagelata.
Scrisori de multumire de la pacienti au confirmat faptul ca dupa tratamenul contra tricomonazelor, simptomele s-au retras.
Artrita si artoza: Tamara Lebedewa a identificat in cercetarile facute in anul 1995 in lichide extrase din articulatiile pacientilor cu artrita si astroza, tricomonade . Acestea se aflau in forme diferite, care otraveau lichidele din articulatii si faceau ca zgarciul sa fie erodat.
Diabet. Trichomonadele se hranesc cu insulina, substanta folosita de cercetatoare pentru a le stimula in mediile nutritive. Ea spune ca trichomonadele se aseaza in celulele de tpy B in insulele Langen Hans din pancreas, preiau insulina si o distrug cu ajutorul toxinelor pe care le elimina. Si aceasta teorie este adevarata, dupa cum se poate constata din scrisorile pe care pacientii de diabet i le-au trimis dupa ce acestia au fost tratati contra trichomonadelor cu metronidazol.
Screloza multipla: Lebedewa descrie cum, in anumite conditii, mielina, o substanta care este imprejurul nervilor, poate fi folosita de paraziti ca hrana. In general, o infectie ca de exemplu otita este predecesorul bolii SM la copii, infectie prin care trichomonadele patrund prin fereastrea inca deschisa a Felsenbein la creier, unde incep sa distruga nervii atunci cand la sfarsitul cresterii copilului se incheie dezvoltarea capsulelor de mielina.
Adenom/ tumoare benigna la mucoase si glande, ca de ex. la prostata. Lebedewa a observat cum aceste adenoame cresc des cu un varf ascutit si ca acest varf se rupe brusc datorita gravitatei. Acelasi lucru ea l-a putut observa atunci cand culturi de paraziti au fost lasati sa creasca in nestire. Si in acest caz ea a tras concluzia, din scrisorile pacientilor, ca tratamentul impotriva trichomonadelor a redus evident influenta si dezvoltarea adenoamelor.
Infertilitate/Impotenta: Trichomonadele se stabilesc la organele genitale si se hranesc cu hormoni. In testicule ele distrug spermatozoizii datorita toxinelor eliminate. Ele sunt chiar in stare sa absoarba si sa digere pana la trei spermi deodata. Si in mucoasa vaginala, trichomonadele sunt in stare sa absoarba spermatozoizi. De asemenea ele pot sa distruga glandele Keim ale femeilor.
Psoriazis: In analizele facute in secretiile bolnavilor ca si in sangele lor, au fost gasite trichomonade.
Carii/ Paradontoza: Trichomodanele bucale se stabilesc cu predilectie in gingie. Periuta de dinti nu ajunge la ele. In special atunci cand sistemul imunitar este slabit, dupa citostatice sau iradiere, trichomonadele devin active si creeaza paradontoza si carii. Aceste forme de paraziti au fost observate la microscop de Lebedwa. Paradontoza grava se lasa tratata usor cu o tinctura de metronizadol.
Colita: Trichomonadele intestinale sunt declansatoare a mai multor boli intestinale. Acestea au fost descoperite deja in 1926 si pot fi responsabile de hemocolita, colita, enterocolita si colecistita.

Care sunt criteriile principale dupa care Tamara Lebedewa face legatura dintre cancer si trichomonade Cercetatoarea a stabilit lucrurile comune in modul urmator: Crestere haotica, adica multiplicarea celulelor, nu se supune mecanismelor regulatorii din organism.
Proliferare – impartire de celula asimetrica. Celulele omenesti se multiplica simetric, adica dintr-o celula se nasc doua celule fiica, exacte.
Polimorfism - Luarea de forme diferite: ca urmare a impartirii celulelor in mod asimetric, celulele pot lua forme diferite, au marimi diferite, pot sa aiba mai multi nuclei de celula si continut genetic diferit. Din tumori /colonii, celule independente se pot raspandi prin corp pentru a stabili colonii in alte parti ale acestuia.
Tricomonadele pot sa patrunda in vasele sanguine si in tesuturi si sa le traverseze.
Structurile de colagen ale celulelor sunt dizolvate cu ajutorul enzimei Hyaluronidaza/Kollageneza. Aceasta enzima este produsa de trichomonade. Aceste enzime sunt folosite (din pacate) si ca mijloc de aceelerare a resorbtiei in infuzii si injectii. Dupa punctii si extirparea chirurgicala a tumorilor, care sunt urmate de citostatice, cancerul devine mult mai agresiv decat inainte. Datorita slabirii sistemului imunitar prin citostatice (sau iradiere), raspandirea tricomonadelor in corp este usurata.
Structura tesutului tumorilor cancerigene nu are insusiri caracteristice ca complexitate, polaritate, nemiscare ca si multiplicare in Basalschicht. La tumori cresterea se face in partile exterioare, la margini. Fiindca culturile de trichomonade sunt formate din celule independente, ele sunt neordonate si nepolare. Cresterea lor are loc la marginile coloniilor si ele pot sa patrunda tesuturile invecinate. Celule din tumorile cancerigene ca si trichomonadele elimina cantitati mari de toxine care otravesc organismul. Trichomonadele exista in forme si marimi diferite. In tumori ele se pot gasi deseori amestecate cu celulele umane. Datorita acestui lucru se pot explica multiplele feluri de tumori care s-au intalnit pana in prezent. La celulele canceroase s-a observat des metabolismul anaerob (lipsa de oxigen), a glicolizei, in timp de celulele normale se folosesc de oxigen pentru a transforma proteinele. Acest proces este tipic trichomonadelor, care par sa existe de mai mult de 800 milioane de ani, cand atmosfera nu continea oxigen (n.t. aceasta teorie anaeroba este o explicatie, dar una foarte proasta, desi aparent logica, caci daca ar fi existat trichomonadele acum 800 de milioane de ani, atunci ele nu ar fi avut cu ce sa se hraneasca, avand in vedere ca fara oxigen nu pot exista celule. Caci fara gazda, nu poate exista parazit. Explicatia adevarata este ca acesti paraziti trebuie sa existe asa cum sunt si nu s-au dezvoltat la intamplare ci ca orice fiinta, ele toate au fost create de Dumnezeu cu un anumit scop. Doar cum poate un protozor unicelular sa stie sa produca o substanta care sa dizolve celula umana pentru a patrunde in ea, cand la oameni le-a trebuit 6000 de ani si au reusit aceasta de fapt copiind aceste protozoare ????) Tumorile si trichomonadele supravietuiesc temperaturi sub zero grade si diferente de temperaturi de mai mult de 30 de grade. Celulele omenesti nu supravietuiesc acestui lucru. Tumorile si trichomonadele supravietuiesc un tratament cu pepsina si trypsina, enzime pentru digestia proteinelor. Celulele omenesti nu supravietuiesc acestui lucru.

Teoria Tamarei Lebedewa arata ca toate celelalte teorii sunt gresite ? Nu. Dimpotriva, ea le explica pe acestea. Cu ajutorul descoperirilor ei, se poate intelege mai bine mecanismul cancerului si insusirile sale.
Acum se stie cine este dusmanul cu care avem de a face. Este important pentru toate terapiile de a cunoaste insusirile tricomonadelor si comportamentul lor in organism ? Asta este totul ? Nu! Tamara Lebedewa a cautat ani in sir si solutii importriva cancerului. A vorbit cu multi oameni, a facut cercetari in bibliotecile din Moscova, St. Petersburg, Novosibirsk si Krasnojarsk pentru a gasi remedii naturale pentru prevenirea cancerului si ajutorarea vindecarii in caz de imbolnavire cu toate bolile enumerate mai sus.

In afara de asta, ea a stabilit un program de curatire a corpului in patru trepte.
1. Curatirea organismului de toxine si reziduuri
2. Aprovizionarea organismului cu vitamine, minerale si elemente nutritive
3. Curatirea corpului de trichomonade si alti paraziti
4. Intarirea sistemului imunitar
Acest program de curatire si intarire a fost facut mai degraba pentru conditiile rusesti, unde oamenii, altfel decat in tarile industrializate – se duc in natura pentru a-si procura ei insisi mijloacele necesare. Pentru conditiile din Germania, acest proces este prea lung si prea complicat. El trebuie restructurat pentru a putea folosi produse care se pot gasi gata de cumparat. Cateva produse se gasesc deja.
Unde trebuie sa fie introduse descoperirile Tamarei Lebedewa in medicina naturista ?
La ce pot contribui aceste descoperiri si la ce nu ? Nu exista o terapie prefabricata. Tamara Lebedewa propune multe posibilitati cu care se pot trata cancere diferite si ea dovedeste ca are cunostinte vaste. Insa aici inca se mai poate cerceta. Aceste cercetari trebuie sa provina de la noi descoperiri. In acest fel se pot creea noi si interesante terapii. Deosebit de important este faptul ca exista deja un sir de terapii alternative de cancer, care functioneaza si care lasa mult in urma tratamentele medicinei clasice. Aceste terapii alternative se pot rafina si imbunatatii pe baza rezultatelor cercetarilor.
Lucrarile Tamarei Lebedewa au arata pericolele mari pe care le aduc parazitii din corp precum si solutii de a le preveni si a le elimina. Foarte valoroasa este diagnosticarea folosita. Lebedewa foloseste mostre de sange colorate ca si sange viu pe care le analizeaza la microscopul de camp intunecat. Ea poate sa dea indicatii despre starea si calitatea sangelui. In acelasi timp Lebedewa are experienta si la lucrul cu microscopul fluorescent.
Descoperirea trichomonadelor ca patogen cancerigen deschide larg posibilitatile medicinei de a preveni si invinge bolile. Dupa o cercetare de mai multe decenii, s-a aflat in sfarsit cine este dusmanul si factorul fizic care creeaza cancerul!
De ce Lebedewa nu dovedeste asta la toti ? Asta ea a facut-o deja! Problema este ca nimeni nu doreste sa vada aceste dovezi. Cu exceptia oamenilor care sunt deschisi sa se ocupe cu posibilitatile noi si a celor care au curajul sa verifice o teorie care are potentialul de a revolutiona medicina clasica. De asemenea, cu dovezile gasite de Lebedewa se vor ocupa si toti cei care cauta alternative adevarate impotriva cancerului. Lebedewa si-a incheiat lucrul cu bravura. Si ea ar dori sa instruiasca si sa indrume si pe alti cercetatori in descoperirile ei si sa le arate cum lucreaza coloniile de trochomonade (tumorile cancerigene). Acest lucru nici nu dureaza mult si nici nu este greu de invatat. Aici nu este vorba de a le arata oamenilor „Asa trebuie facut!“. Ci mai degraba ca oamenii sa fie invitati sa arunce o privire. Intr-un cerc sigur care le da posibilitatea sa nu-si piarda onoarea. Caci cei mai multi care inca mai tin la teoria veche a cancerului o fac cu constiinta impacata ca fac bine. In occident acest lucru are acelasi efect. Oamenii trebuie informati printr-un canal paralel ce are de spus Tamara Lebedewa. In acest fel se izoleaza succesul unui produs de promisiunea interzisa de a vindeca pe cineva.
Doamna Lebedewa este o mesagera si mesajul ei este simplu: “cele mai grave boli sunt produse de trichomonade”.

Tamara Lebedewa recomanda pacientilor cu boli cauzate de trichomonade, dupa ce a studiat efectele lor asupra coloniilor de trichomonade, urmatoarele remedii naturale (interesant ca aceste remedii sunt de fapt bine cunoscute, mai ales cititorilor acestui site, caci ele au fost recomandate in cartile cu provenienta divina scrise de Jakob Lorber si Hildegard von Bingen):
#) mujdei de usturoi cu ulei presat la rece (nu rafinat!)
#) boabe de ienupar ( mestecate crude si ceai din ele)
#) suc de rachitea (Vaccinium oxycoccos) care este un soi de afin (Crannberry, Moosbeerensaft )
#) suc de pelin alb (Wermut) -sau, inrudite sunt
#) afinele si merisorul; amandoua plantele sunt recomandate si de Hildegard von Bingen la mai multe boli. Folosirea acestior remedii trebuie bineinteles facuta cu dieta alimentara corespunzatoare si ceaiuri de curatire, pentru ca toxinele si parazitii sa poata fi eliminati din corp.

Tamara Lebedewa descrie si o metoda bine cunoscuta: clatirea indelungata a gurii, dimineata, cu ulei de floarea soarelui (nerafinat). Pana acum se credea ca prin aceasta metoda se elimina toxine din corp. Insa Lebedewa explica si ca uleiul de floarea soarelui detine 38% acid liponic care este un stimulant in cresterea trichomonadelor. Uleiul se foloseste ca momeala pentru trichomonadele bucale, care sunt eliminare odata cu scuiparea uleiului. In afara de asta substantele toxice eliminate de trichomonade se dizolva in ulei si sunte eliminate si ele odata cu acestea. Cura de clatire cu ulei este mult mai eficienta in curatirea organismului decat se putea ghici pana acum.
daca sunteti interesati, puteti citi:
http://www.medpont.ro/medicamente/metronidazol-prospect/
"

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Aug 29 2012, 05:41 PM
Mesaj #192

Guests

Am mai mentionat aici importanta amigdalinei/vitamina b17 in preventia si tratarea cancerului.
Inclusiv am amintit cazul comunitatilor in care nu exista practica vaccinarii in masa si sunt si mari consumatoare de caise si samburi de caise, migdale s.a. care contin cantitati insemnate de amigdalina si faptul ca in aceste comunitati, incidenta cancerelor tinde catre zero...
Va recomand un scurt articol pe aceasta tema. Sa fie cu folos!

http://secretele--sistemului.blogspot.ro/2...eac-pentru.html

+Quote Post
mvr
mesaj Sep 11 2012, 07:47 PM
Mesaj #193

Nou venit
*

Postari: 7
Inscris: 14-May 08
Utilizatorul numarul: 9

Citeaza (Zodiac @ Aug 29 2012, 05:41 PM) *
Am mai mentionat aici importanta amigdalinei/vitamina b17 in preventia si tratarea cancerului.
Inclusiv am amintit cazul comunitatilor in care nu exista practica vaccinarii in masa si sunt si mari consumatoare de caise si samburi de caise, migdale s.a. care contin cantitati insemnate de amigdalina si faptul ca in aceste comunitati, incidenta cancerelor tinde catre zero...
Va recomand un scurt articol pe aceasta tema. Sa fie cu folos!

http://secretele--sistemului.blogspot.ro/2...eac-pentru.html

Semidocti mai mari ca tine rar mi-a fost dat sa vad.

Dovezi stiintifice care sa-ti sustina afirmatiile=ZERO. Te agati doar de informatii din bloguri obscure sau tabloide indoielnice si habar n-ai ce este cancerul in primul rand. Nu e de mirare ca esti atat de naiv incat sa crezi ca o frunza de brusture si samburii de migdale sunt cine stie ce panaceu cand vine vorba de cancer.

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Sep 22 2012, 07:36 AM
Mesaj #194

Guests

Sunt unii care se agata cu atata disperare de "dovezile stiintifice", incat in demersul lor, nu reusesc decat sa arunce cu noroi, fara sa aduca o sugestie terapeutica mai modesta sau mai puternica, cat despre dovezi stiintifice... singura evidenta este ca se baga in seama, in incercarea lamentabila de a discredita torentul de informatii tot mai valoroase de care putem beneficia inca necenzurat, gratie internetului.

Dealtfel acesta este modul de operare des intalnit si pe aici si nu numai, pt a tine oamenii in ignoranta si in sclavia suferineti si a bolii.

Noroc cu "semidocti" ca Gerson, Hamer, Rath, Glockler s.a. care militeaza consecvent si adesea asumandu-si riscul de a fi calcati in picioare de un sistem in agonie, care face totul pt profit, nu pt oameni si pt viata...

Mai ofer o pista spre vindecare, alaturi de multele de pana acum, celor interesati de metodele alternative, majoritatea din ele stravechi si eficiente, dar discreditate si ocultate sistematic de sistem, cum este si cazul de fata:

http://dotsub.com/media/fc4e051a-1709-4e63...12b09486c9f/e/m

Sa fie cu leac! smile.gif

P.S. Pt mvr:
Inainte de a-ti jigni semenii care militeaza neconditionat pt raspandirea adevarului si luminii cunoasterii, din dragoste de aproapele si de viata, vezi mai bine ca bati campii aiurea! Am oferit aici pe forum, cea mai mare dovada stiintifica a faptului ca cea mai importanta si raspandita cauza a oricarei forme de cancer este o alimentatie bazata preponderent pe carne si lactate. Este vorba de studiul mamut cunoscut sub numele de "Studiul China". Daca dumneata gasesti un studiu mai mare care sa infirme concluziile acestuia, poti sa-i faci pe altii semidocti, dar tare mi-e ca vei ramane semidoctul care-i arata cu degetul pe altii si-i face semidocti degeaba... Pana una alta, meriti un "sa-ti fie rusine!" si las-o mai moale cu acuzele gratuite, cu aruncarea noroiului in altii si raspandirea neincrederii si intunericului si vezi-ti mai bine de barna din ochii mataluta si incepe sa militezi pt cauze cu adevarat nobile!

Si o mura-n gura cu dedicatie speciala!
De unde puteti descarca gratuit cartea "Studiul China":

http://www.sanatatesiviata.ro/carti/17-ali...06-prima-editie

Am reusit sa "deschid" cartea, dand click stanga pe imagine, nu click dreapta cum era recomandat...

+Quote Post
Vizitator_Isabela.
mesaj Oct 1 2012, 07:08 AM
Mesaj #195

Guests

Citeaza (mvr @ Jun 22 2009, 03:40 PM) *
@cocolina:
Si eu am mari dubii referitoare la faptul ca Dvs lucrati in sistemul sanitar. Ne puneti la dispozitie diverse articole indoielnice de pe un blog, dar in schimb nu furnizati nicio sursa stiintifica solida, asa cum ar fi si normal daca chiar ati fi un medic care vorbeste in cunostiinta de cauza.

Alegeti sa panicati lumea gratuit (citez: "..au efecte secundare devastatoare") legandu-va de cazuri speciale si mult exagerate. Nu neg ca aproape orice medicament are si efecte secundare, dar intrebarile implicate de acestea sunt: cat de grave sunt, in ce conditii si mai ales ce incidenta au? Toate aceste intrebari ar trebui sa-si gaseasca un raspuns in studiile sau in literatura medicala de specialitate si nu pe forumuri anonime sau in ziarele de scandal italienesti, engleze sau americane . De aceea v-as ruga daca aveti cunostiinta de astfel de resurse sa le prezentati pe acest forum, asa cum au facut cativa din cei care au postat anterior (cory, MD)

Bai desteptilor, raspundeti la urmatoarea intrebare si apoi veti vedea daca acest vaccin are vreo garantie sau nu

De cati ani a fost nevoie pentru a fi testata PENICILINA ? Numai timpul va spune daca acest vaccin este bun sau daca nu are reactii in timp

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Mar 26 2013, 06:02 PM
Mesaj #196

Guests

Intervin cu o scurta atentionare la adresa viitoarelor mamici: a inceput practica vaccinarii gravidelor cu antigripal si antitetanos!
Recomandarea mea calduroasa este: schimbati urgent medicul obstetrician care incearca sa va convinga sa va vaccinati si refuzati categoric asa ceva!
Multa sanatate!

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Apr 16 2013, 03:20 PM
Mesaj #197

Guests

O stire calda confirma inca o data, efectele teribile ale "Gardasilului":

http://www.lovendal.net/wp52/o-stire-de-az...le-din-romania/

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Mar 10 2014, 03:10 PM
Mesaj #198

Guests

Va mai prezint marturiile unor cunostinte recente, care au recunoscuacut ca si-au facut cu vreo doi ani in urma,
prima doza de vaccin, pt a vedea daca se merita sa-l adiministreze si fiicelor adolescente.
Numai ca imediat dupa prima doza, le-a aparut pe tot corpul o eruptie cu mancarimi crunte, care le-a convins sa
renunte si la a doua doza si la a-si mai vaccina fiicele..

Conex cu starea de sanatate a femeii, le felicit pe aceasta cale pe toate curajoasele care de cativa ani, au spart
gheata, reintegrand actul nasterii in firescul vietii, prin alegerea nasterii acasa in loc de maternitate.
O alegere care alaturi de o pregatire atenta si din timp, ajuta femeile, in marea majoritate a cazurilor, sa aiba un
travaliu si o nastere mai scurte, o recuperare mai rapida si fara depresie post-partum, iar debutul nou-nascutului
in aceasta lume sa fie unul mai fericit si mai putin stresant decat la maternitate..
Un omagiu in acest sens merita si dr F Leboyer (care militeaza pt acelasi lucru, dupa o viata de chirurgie
obstetrica), in cartea "Nastere fara violenta".
Recomand calduros viitoarelor mamici sa citeasca aceasta carte si sa ia legatura din timp cu o moasa specializata
in asistarea nasterilor acasa. Si de ce nu, sa intre si pe forumul mamicilor care au nascut deja acasa...
Nu stiu adresa, dar stiu ca exista asa ceva si cine cauta, gaseste..
Sa fie de folos pt mamici si copii mai sanatosi si mai fericiti, deschizatori de drumuri spre o lume mai buna!

+Quote Post
Vizitator_Kaylyn.
mesaj May 23 2014, 10:10 AM
Mesaj #199

Guests

and impotence pucu non prescription cheapest prices cheap cu mac mult quotes online requirements insurance auto local pucu online sale

+Quote Post
Vizitator_Dorothy.
mesaj Oct 28 2014, 07:18 PM
Mesaj #200

Guests

cheap insurance Get a cu mac mult Quote cu mac mult rates moko inexpensive spammmmm

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_alina..
mesaj May 23 2015, 09:44 PM
Mesaj #201

Guests

Cat priveste vaccinul contra-HPV, este cunoscuta lista posibilelor efecte secundare (ameteala, inrosirea zonei, lesin etc), insa niciunul nu atenteaza la sanatatea copilului. Nu eu zic, ci institutiile internationale care monitorizeaza vaccinul (FDA, CDC, EMEA).

Stiu o dna. a carei fetita a facut vaccinul asta la 11 ani, acum are 16, inca face fizioterapie si tot nu merge la scoala...adica e grav.....da, da stiu e foarte rar cazul, dar e cazul ei. Cum ar fi sa fie al tau sau al meu?!

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Oct 2 2015, 03:48 AM
Mesaj #202

Guests

Un documentar socant despre efectele dezastruoase ale vaccinu;ui anti-hpv si de cata "grija" au parte victimele lui:

http://vaccineimpact.com/2015/tv2-denmark-...g-women-ruined/

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Feb 24 2016, 08:21 PM
Mesaj #203

Guests

Cand internetul vuieste de documentare despre victimele vaccinului anti-hpv, ce mi-a fost dat sa vad ieri dimineata la stiri, nu mai mentionez postul tv, caci nu merita atentia:
cica, vezi Doamne, ar fi fost finalizat un studiu international despre beneficiile vaccinului buclucas, iar rezultatele ar fi spectaculoase. Mincinosii criminali, care mint poporul, cu televizorul!
Probabil se chinuie sa pregateasca terenul pt o noua campanie de vaccinare. Speram ca va fi si mai fasaita si dezumflata decat primele doua..
Pana una alta, realitatea vaccinarii anti hpv se dovedeste una teribil de dramatica, cu dedesubturi care depasesc cele mai oribile scenarii mafiote:

http://piersicuta.blogspot.ro/2016/02/sigu...luzie.html#more

+Quote Post
Vizitator_Mihaela.
mesaj Jun 19 2017, 06:25 AM
Mesaj #204

Guests

Va rog sa imi spuneti de efectele secundare a ui hpv maine dimineata trb sa imi vaccinez fetita multumesc

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Jun 28 2017, 01:35 PM
Mesaj #205

Guests

Scuze de intarziere a raspunsului.. Nu intru atat de des pe aici...
Pai care sa fie efectele adverse? De la minore la catastrofale. Am cunostinte care inainte sa faca vaccinul fetei, si l-au facut lor, asa, ca sa fie impacate. Toate au renuntat sa faca si al doilea rapel dupa ce s-au umplut din cap0 pana in picioare cu niste bube oribile.. D

+Quote Post
Vizitator_Zodiac.
mesaj Jun 28 2017, 01:40 PM
Mesaj #206

Guests

Eroare de calculator..
Cum spuneam, dupa asa un efect, de vaccinat copilele nu a mai putut sa fie vorba...
Cine v-a spus ca "trebuie" facut acest vaccin controversat care a facut deja prea multe victime in toate tarile unde a fost administrat cu aceeasi inconstienta heirupista cum a fost si cu vaccinul impotriva gripei porcine?..

+Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th August 2017 - 01:47 PM