IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce facem cu pisicile de cartier?
Vizitator_SS666, chiar asa!.
mesaj Mar 30 2009, 03:47 PM
Mesaj #151

Guests

Citeaza (proasta de liliana @ Mar 30 2009, 11:51 AM) *
am gasit intimplator topicul asta si nu imi vine sa cred ce citesc, mi-e rusine ca apartin de rasa umana si regret ca m-am nascut in tara asta pt a milion una oara.
ce facem cu pisicile?
CE FACEM CU OAMENII DIN CARTIERELE ASTEA? asta e intrebarea
ca numai oameni nu sint sau daca semenii mei (desi eu prefer sa fiu orice altceva decit om in conditiile astea )considera ca trebuie eutanasate animalele fara norocul unui stapin, de ce nu solicita si eutanasarea oamenilor fara parinti?
daca nu are cine le da de mincare, de ce sa plateasca restul populatiei? nu se poate judeca si asa?

va e frica de mizeria pisicilor si a ciinilor?
CURATATI-O INTII PE A VOASTRA!
MIZERIA UMANA E CEA MAI INFECTA
iar mizeria sufleteasca e probabil ce ne diferentiaza de restul speciilor pe lumea asta, e caracteristica speciei umane si e crunta

ne simtim bine cu pisicile ca nu putem relationa cu oamenii?

da cei care se simt bine chinuind si torturind animale nevinovate pina la moarte, ei cum trebuie definiti?

da de ce nu sterilizam idiotii de pe lumea asta, ca uite fac copiii - oamenii neoameni de ce nu trebuiesc eliminati?

omoriti ciinii si pisicile si vedeti cit o sa fie de curata tara asta!
pina la cinii vagabonzi, uitati-va sa vedeti citi stapini de ciini aduna excrementele ciinilor lor.

ar fi un experiment minunat, omoriti vagabonzii (cu 4 picioare si 2) si vedeti ce de curatenie o sa ne inconjoare dintr-o data
pe urma omoriti pe toti cei cu IQ compus dintr-o cifra
pe urma omoriti pe toti cei cu salariul mai mic decit...stabiliti voi cei destepti o cifra

------
si continuati
atita timp cit e ceva de omorit, omoriti

cind o sa terminati cu iubitorii de animale, omoriti-va intre voi, voi care le uriti.

o sa aveti o planeta frumoasa, pe care o meritati

DAR CE-AR FI SA VA TRIMITEM NOI CEI CARE IUBIM VIATA CU TOATE FORMELE EI PE O PLANETA PT VOI?

Mai draga. Specia din care fac eu parte a ajuns in varful lantului trofic, din vanat -> vanator suprem.
liliano, chiar si noi oamenii ne minunam ca din randurile noastre fac parte rebuturi cu IQ nu dintr-o cifra, ci cu IQ subunitar. Un exemplar cu IQ subunitar esti tu, cea care te minunezi in ramolisment de gesturile disperate ale oamenilor agresati de animale fara stapan. Nuu, hoarda din care faci tu parte, liliana, nu iubeste animalele. Doar va prefaceti bai smecherilor, nu am vazut nici un activist cu animale in brate colindand pe la curtile oamenilor (exact, curti, nu apartamente de bloc!), si incercand obtinerea unei adoptii. De ce curti si nu apartamente, ati putea sa va dati singuri seama, sau poate nu, voi avand IQ-ul subunitar. Si apoi, orasul este un amarat de habitat al oamenilor, nu al animalelor vagaboande. Iar solutia cu eutanasierea este o solutie disperata, caci activistii (ca liliana) nu fac nimic constructiv. Mai phato, cate "executii" de animale vagaboande au loc pe zi , in "parohia" Ploiestiului de exemplu? Dar cate abandonuri masive de animale vagaboande au loc in Plopeni, Baicoi, Slanic, aiurea pe camp, etc.? Asta e activitatea voastra, a "iubitorilor" de viata, "salvarea" animalelor de la ecarisaj, si abandonarea lor ulterioara? Hmm... voi nu iubiti viata in toate formele ei, voi iubiti promiscuitatea, jegul, sunteti pur si simplu ratati. Si infractori pe deasupra. Voi nu mai apartineti umanitatii, chestii ca tine avand cel putin trei cromozomi lipsa.

Paste frumos, liliana; sa stii ca productia ta de lapte nu intereseaza pe nimeni.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Mar 30 2009, 05:36 PM
Mesaj #152

Guests

Pana nu rezolvam problema cainilor nu avem ce discuta despre pisici. Si pentru asta e nevoie de anularea acelei legi cretine a lui Bideu. Eu personal n-am nimic impotriva pisicilor, chiar ar putea sa tina numarul rozatoarelor sub control.

+Quote Post
Vizitator_SS666, chiar asa!.
mesaj Mar 30 2009, 06:03 PM
Mesaj #153

Guests

Citeaza (Lucian @ Mar 30 2009, 05:36 PM) *
Pana nu rezolvam problema cainilor nu avem ce discuta despre pisici. Si pentru asta e nevoie de anularea acelei legi cretine a lui Bideu. Eu personal n-am nimic impotriva pisicilor, chiar ar putea sa tina numarul rozatoarelor sub control.

Pisicile sa tina numarul rozatoarelor sub control? In oras? Asta s-o crezi tu! Cu exemplare subumane ca liliana &Co, se duce dreaq instinctul de vanator al felinelor; gasca asta le transforma in pisici obeze, bolnave, practic le distruge independenta lor (pisica se "descurca" singura, nu prea are nevoie de om, si de aceea e asa, un pic aroganta smile.gif; cainele domestic, saracu' , este ff dependent de om ... ) .
Iar problema este soarta animalelor (domestice) fara stapan, abandonarea lor. Abandonarea unui animal domestic, oricare ar fi acel animal, este pedepsita de lege (si e normal, daca te gandesti, prin abandon se face un rau atat animalului, cat si comunitatii de oameni), mai trebuie "doar" sa se aplice legea.

A, si sa ne intelegem, viata e muuult mai frumoasa cu animale. Si cu plante. Doar ca orasul, fiind un "habitat" nenatural (e construit de oameni, nu?), orasul are alte reguli de convietuire, pentru a pastra o nota de civilizatie. O civilizatie asa, ca pentru 2009, in Europa.

+Quote Post
Vizitator_liliana.
mesaj Mar 30 2009, 08:29 PM
Mesaj #154

Guests

Citeaza (SS666, chiar asa! @ Mar 30 2009, 03:47 PM) *
Mai draga. Specia din care fac eu parte a ajuns in varful lantului trofic, din vanat -> vanator suprem.
liliano, chiar si noi oamenii ne minunam ca din randurile noastre fac parte rebuturi cu IQ nu dintr-o cifra, ci cu IQ subunitar. Un exemplar cu IQ subunitar esti tu, cea care te minunezi in ramolisment de gesturile disperate ale oamenilor agresati de animale fara stapan. Nuu, hoarda din care faci tu parte, liliana, nu iubeste animalele. Doar va prefaceti bai smecherilor, nu am vazut nici un activist cu animale in brate colindand pe la curtile oamenilor (exact, curti, nu apartamente de bloc!), si incercand obtinerea unei adoptii. De ce curti si nu apartamente, ati putea sa va dati singuri seama, sau poate nu, voi avand IQ-ul subunitar. Si apoi, orasul este un amarat de habitat al oamenilor, nu al animalelor vagaboande. Iar solutia cu eutanasierea este o solutie disperata, caci activistii (ca liliana) nu fac nimic constructiv. Mai phato, cate "executii" de animale vagaboande au loc pe zi , in "parohia" Ploiestiului de exemplu? Dar cate abandonuri masive de animale vagaboande au loc in Plopeni, Baicoi, Slanic, aiurea pe camp, etc.? Asta e activitatea voastra, a "iubitorilor" de viata, "salvarea" animalelor de la ecarisaj, si abandonarea lor ulterioara? Hmm... voi nu iubiti viata in toate formele ei, voi iubiti promiscuitatea, jegul, sunteti pur si simplu ratati. Si infractori pe deasupra. Voi nu mai apartineti umanitatii, chestii ca tine avand cel putin trei cromozomi lipsa.

Paste frumos, liliana; sa stii ca productia ta de lapte nu intereseaza pe nimeni.

nici macar nu ai curajul sa iti spui numele, esti doar SS6...whatever
specia din care faci tu parte e aparte, ma bucur ca nu ma numar printre specimene

ma "bucur" ca toata lumea a inteles ca trebuie sa ramina pe strazi bietele suflete; nu are rost sa spun cite am adunat eu de pe strada
ce e trist stimate faradenume e ca dupa cum scrii pare ca ai fost pe la o scoala, doua
daca in tara asta oamenii care se duc la scoala folosesc neuronii ca tine, atunci tristetea mea e si mai mare

si mai trist e ca s-ar putea sa fii trecut pe linga tine sau sa te si cunosc chiar si sa nu stiu ce e sub o masca de aparenta educatie

probabil ca cel mai trist e ca te straduiesti sa pari tipul "dur" pe care il joci, de fapt trebuie ca esti un individ sters, pe care nu il observa nimeni, pe care la serviciu toti se sterg pe picioare, activitate sexuala cu un partener redusa la min minimorum, si cu fantezii pe internet. chiar as vrea sa te cunosc, durule!ai si cosuri pe fata? rolleyes.gif
ai avut o copilarie chinuita?abuzat ?ai avut ochelari si cosuri?sau le mai inca?

+Quote Post
Vizitator_66SS6, de-o fitza.
mesaj Mar 30 2009, 09:18 PM
Mesaj #155

Guests

Citeaza (tot proasta de liliana @ Mar 30 2009, 08:29 PM) *
nici macar nu ai curajul sa iti spui numele, esti doar SS6...whatever
specia din care faci tu parte e aparte, ma bucur ca nu ma numar printre specimene

ma "bucur" ca toata lumea a inteles ca trebuie sa ramina pe strazi bietele suflete; nu are rost sa spun cite am adunat eu de pe strada
ce e trist stimate faradenume e ca dupa cum scrii pare ca ai fost pe la o scoala, doua
daca in tara asta oamenii care se duc la scoala folosesc neuronii ca tine, atunci tristetea mea e si mai mare

si mai trist e ca s-ar putea sa fii trecut pe linga tine sau sa te si cunosc chiar si sa nu stiu ce e sub o masca de aparenta educatie

probabil ca cel mai trist e ca te straduiesti sa pari tipul "dur" pe care il joci, de fapt trebuie ca esti un individ sters, pe care nu il observa nimeni, pe care la serviciu toti se sterg pe picioare, activitate sexuala cu un partener redusa la min minimorum, si cu fantezii pe internet. chiar as vrea sa te cunosc, durule!ai si cosuri pe fata? rolleyes.gif
ai avut o copilarie chinuita?abuzat ?ai avut ochelari si cosuri?sau le mai inca?

draga planto, sau mai legumo! (intrucat doar plantele nu "asupresc" pe nimeni, asa in general, si cu mici exceptii), de ce nu te sinucizi tu, daca tot iti pare rau ca esti umanoida? sau de ce nu emigrezi tu (de rusine ca ai fost nascuta in Romania) in Germania, sau Austria , sau la balamuc aiurea prin Europa, sa ne trimiti poze cu animale vagaboande, abandonate?
faza cu cunosterea ... ai vrea tu, putoare mica, ai citit Biblia si iei de bun ce scrie pe acolo, mot a mot, hmm.. cunoastere in sens biblic, ce ti-ai zis tu, ce aiureli iti trec prin scafarflia cea cheala...
serviciu? papusico, am angajati alaturi de care lucrez, nu cred ca se sterge careva cu mine pe picioare (si nici eu cu careva), in fine tu nu stii ce e aia munca ... munca o fi fost strangerea de animale abandonate de pe strazi, dar munca ta e pe jumatate facuta, animalele trebuiau plasate phai phatuko... n-ai terminat, caci asa esti (probabil) si in pat, tu nu termini, amarato, caci esti frigida, subreda tristete care esti ...
nu cred ca stii nimic de psihologia canidelor, despre feline cu atat mai putin. nu te mai ocupa de animale (nici de plante), secta din care faciparte le injoseste. nu te mai ocupa , si animalele iti vor fi recunoscatoare; oamenii nu stiu daca vor aprecia. pen'ca , ptiu, in afara de mine, nimeni nu te baga in seama, tristete blonda.
trista, dar blonda. blonda.

+Quote Post
Vizitator_d(*,...,*)b.
mesaj Mar 31 2009, 03:16 PM
Mesaj #156

Guests

Citeaza (Laura @ Jul 10 2008, 07:41 AM) *
La mine in cartier sunt din ce in ce mai multe pisici vagaboante. In curtea blocului nostru am vazut sapte sau opt in ultimele luni si la fel se intampla si prin celelalte gradini. Cele mai multe sunt slabanoage si jigarite de le numeri coastele. Unele au cicatrici de la luptele dintre ele. Nu se poate face ceva pentru ele? Nu exista niste adaposturi si pentru pisici in Bucuresti? Cele mai multe sunt absolut inofensive si blande. Daca ar putea fi deparazitate si li s-ar acorda ingrijire o luna sunt sigur ca s-ar gasi persoane care sa le adopte. Ce putem face pentru ele?

le putem exporta in China acolo ii delicatese tongue.gif ...cine stie poate ne ajuta sa iesim mai repede din criza smile.gif)

+Quote Post
Vizitator_fredy lorentz.
mesaj Mar 31 2009, 08:01 PM
Mesaj #157

Guests

ecosistem dereglat; chemati inapoi cateii...

sau educati humanoizii...

+Quote Post
Vizitator_William Jefferson Clinton.
mesaj Apr 1 2009, 07:27 AM
Mesaj #158

Guests

Se vede ca sunt prea multi forumisti din Buzau, orasul unde se executa pisicile printr-o metoda specifica... mad.gif

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 1 2009, 07:36 AM
Mesaj #159

Guests

Citeaza (William Jefferson Clinton @ Apr 1 2009, 07:27 AM) *
Se vede ca sunt prea multi forumisti din Buzau, orasul unde se executa pisicile printr-o metoda specifica... mad.gif

chiar cred ca sterilizarea animalelor fara stapan(catei si pisici) este o solutie.

+Quote Post
Vizitator_Cris.
mesaj Apr 1 2009, 09:47 AM
Mesaj #160

Guests

Citeaza (Musafir @ Aug 19 2008, 01:02 PM) *
lasa pisicile, ce facem cu cainii!?

http://www.asa-bucuresti.ro

incearca aici. nu stiu daca functioneaza, dar e o solutie...

+Quote Post
Vizitator_mitzi_catze.
mesaj Apr 1 2009, 09:53 AM
Mesaj #161

Guests

si anume?

+Quote Post
Vizitator_William Jefferson Clinton.
mesaj Apr 1 2009, 10:11 PM
Mesaj #162

Guests

Cauta pe Google "pisica ucisa la Buzau"

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Apr 5 2009, 09:26 AM
Mesaj #163

Guests

exagerezi, dar nu e chiar foarte "rea", aceasta exagerare. ce a fost la Buzau este o exceptie (incalificabila). regula este , in linii mari, cam asa: pisica nedorita se "usuietste", de obicei batand din picioare si strigand la dansa; altii asmut cainii...
si totusi, problema sta in curtea activistilor (cum le zicea cineva pe forum) - sa le gaseasca animalelor vagaboande "stapani", sa caute sa fie apoptate.

+Quote Post
Vizitator_Lorenzo.
mesaj Jul 5 2009, 07:04 AM
Mesaj #164

Guests

...m-a disperat un batran de la mine din bloc!aduna toate pisicile la noi la scara le baga in casa pt a le hrani si pe urma le da drumu pe scara!problema nu e asta,problema este ca ne-au umplut de purici...
sincer nush ce sa fac:(( ca de luat cu omu la cearta nu are rost ca doar e batran si e ca si cum te-ai certa singur!nush cum sa scap de ele...
vre-o sugestie???
app pt astia cu protectia animalelor: lasa-ti-va de sportu asta...inteleg sa ti la animalu' tau dar sa fi lesinat dupa orice animal inseamna ca aveti probleme!

+Quote Post
Vizitator_Lucian.
mesaj Jul 5 2009, 10:59 AM
Mesaj #165

Guests

Citeaza (Lorenzo @ Jul 5 2009, 07:04 AM) *
...m-a disperat un batran de la mine din bloc!aduna toate pisicile la noi la scara le baga in casa pt a le hrani si pe urma le da drumu pe scara!problema nu e asta,problema este ca ne-au umplut de purici...
sincer nush ce sa fac:(( ca de luat cu omu la cearta nu are rost ca doar e batran si e ca si cum te-ai certa singur!nush cum sa scap de ele...
vre-o sugestie???
app pt astia cu protectia animalelor: lasa-ti-va de sportu asta...inteleg sa ti la animalu' tau dar sa fi lesinat dupa orice animal inseamna ca aveti probleme!

Reclamati-l si voi undeva, poate e bolnav la cap si necesita internare la ospiciu... Si cand il mai prinzi cu pisici ia-l nitel de guler, scutura-l si sperie-i odorii, poate asa se invata minte.

+Quote Post
Vizitator_Protectia Animalelor.
mesaj Jul 5 2009, 04:24 PM
Mesaj #166

Guests

Citeaza (Lucian @ Jul 5 2009, 10:59 AM) *
Reclamati-l si voi undeva, poate e bolnav la cap si necesita internare la ospiciu... Si cand il mai prinzi cu pisici ia-l nitel de guler, scutura-l si sperie-i odorii, poate asa se invata minte.

Voi mai retarzilor intai luati un abecedar si descifrati misterele Limbii Romane.
Daca aveti curaj cu batrineii si pisicutele, poate aveti curaj si sa va aruncati computerul second-hand de la etajul blocului confort 3 unde va duceti viata mizerabila.
Sau si mai bine luati otrava destinata animalelor si gata, am mai scapat de niste jeguri umane.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_gabriel..
mesaj Jul 6 2009, 07:25 AM
Mesaj #167

Guests

Citeaza (Max @ Jul 10 2008, 08:36 AM) *
Pe mine ma deranjeaza la fel de mult si cainii si pisicile vagaboande. M-am saturat de mizerie, purici si urlete de pisici in calduri toata noaptea. In ultima saptamana cred ca nu a fost noapte sa nu ma trezesc in miorlaituri disperate, ziceai sa le jupoaie cineva (nu ca mi-as dori asta, nu sari pe mine!). Pur si simplu, nu cred ca e normal ca pisicile astea sa fie libere pe strada...

Doamne, ce oameni ! hai sa omaoram si pasarelele, ca vin pe marginea balconului si fac murdar !

Stiti ca la Roma pisicile sunt protejate ? Da, pisicile vagaboande, pe care le vezi peste tot, tolanite la soare..... doar ca nu sunt jigarite, ca italianul le da sa manance, nu ca romanul, auzi, il deranjeaza cand sunt in calduri, ca urla !!!!

OMG

+Quote Post
Vizitator_geo.
mesaj Jul 17 2009, 08:26 AM
Mesaj #168

Guests

Buna,

Sper sa nu dati cu pietre. Eram mari iubitori de animale pana acum 4 ani cand, ne-a placut foarte mult o casa (pe care am si cumparat-o), fara sa ne uitam de 100 de ori la vecinii de la calcan. Singurii imputiti de pe strada noastra, minunata dealtfel. Au cateva zeci de pisici, 10 caini, arici, animale chinuite, tinute intr-un jeg de nedescris. Vecinii de peste gardul lor au copiat moda, astfel incat noi nu ii putem aerisi camera fetitei, si nu putem sta in partea din spate a propriei noastre curti. Mirosurile sunt greu suportabile, iar dimineata gasim in curte fecale, smocuri de par si...pisici dormind prin fiecare colt al curtii. Orice piscina ori jucarie gonflabila rezista maxim 2 zile, cutia cu nisip a fetitei noastre (de 3 ani) este acoperita si ne temem mereu de cine stie ce boli. Curtea noastra arata superb dar...ce folos? Au fost la noi fel de fel de trimisi ai Organelor Statului, fiecare ne-a compatimit si ne-a cerut apa rece dupa vizita in curtea vecinilor dar toti mi-au spus acelasi lucru :"Nu avem legislatie in acest sens!"
sa mai spun ca foarte multi mi-au sugerat ca singura solutie otravirea? Nu vreau sa fac pacate dar nici sa-mi cresc copii intr-un mediu mizerabil, din cauza unor animale...cu doua picioare. Pt. ca pisicile, cainii,aricii etc n-au nicio vina.
Am auzit ca muzica subliminala ar indeparta animalele definitiv, dar unde gasesc asa ceva? Multumesc.

+Quote Post
Vizitator_rambo.
mesaj Jul 21 2009, 06:01 AM
Mesaj #169

Guests

Citeaza (Musafir @ Aug 24 2008, 05:02 PM) *
Adresa exacta a pisoilor este : mosilor 237 bl.45 sc.2 in spatele blocului (intrarea se face pe strada episcop radu)

multumesc pt informatie, tocmai am cumparat niste furadan smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Jul 21 2009, 06:30 AM
Mesaj #170

Guests

E, nu au pe draqu legislatie... Au destula, dar le e lene sa o aplice. E mult mai comod sa stea cu kuru pe scaun si sa se viate ca nu au legislatie.

uite ce zic eu: chama-i inca o data pe toti aia "farde legisaltie", dar pastreaza scrisorile (trimite cu confiramre de primire). Solicita un proces verbal al vizitei, semnat.

Dupa aia, ia o hartie si scrie pe ea care-i situatia si ce vrei de la vecinul tau. Cheama in judecata si insitututiile la care lucreaza aia de te vizitara.

Du hartia aia la judecatorie, atsaeaza confirmarile si procesele verbale. Nu-ti bate capul cu ce fel de actiune e - asta o va face judecatorul - nu-ti lua nici avocat ca mai rau te va plimba ca sa te incaseze de bani degeaba. Prezintat-te la primul termen si cere in clar sa i se confiste vecinului animalele, pe doua capete de acuzare: cruzime fata de animale si tulburarea proprietatii, cerand obligarea vecinului la tinerea in lesa sau in cusca a animalelor detinute.

E posibila ca in justitzia pe care o stim cu totzii sa pierzi. Dar mai mult decat cheltuieli de judecata (maxim cateva milioane) nu ai ce pierde. Mai ales ca nu platesti nici avocat.

Dar si daca pierzi, cel mai probabil vecinul va fi

+Quote Post
Vizitator_danutz.
mesaj Jul 21 2009, 06:40 AM
Mesaj #171

Guests

Ma bucur ca am mai citit ce scrie pe forumul asta.. Pana acum credeam ca doar specimenele de genul celor ce apar pe cocalari.com, pitzipoanca.org, s.a.m.d. trebuiesc exterminate....Acum mi-am dat seama ca mai sunt si alte specii.. auzi... am ajuns in varful lantului trofic.. smile.gif) cea mai buna gluma pe ziua de azi... Pai sa te vad pe tine fata in fata cu un nenorocit de crocodil care saracul n-a mai evoluat de mii de ani si sa te vad cum il mananci fruntas al lantului trofic ce esti..Bai retardule, faptul ca suntem multi si macelarim din placere nu inseamna ca suntem cei mai tari.

Si pentru toti cretinii care considera ca ar trebui sa omoram toate animalele de pe strada... Pai.. cine plm le-a lasat pe strada in primul rand.. nu noi? Hai sa omoram si oamenii care stau pe strada, si gata... ne-am rezolvat toate problemele.. Dar de ce sa dam vina pe persoana care sta si hraneste toata ziua pisicile si cainii din cartier? nu.. trebuie sa omoram animalele, pentru ca.. na.. suntem in varful lantului trofic.. Am mai vazut o chestie super tare.. Taiem padurile, ne facem vile in locurile alea, si dupa ce distrugem jumatate de padure, hai sa omoram ursii ca intra in curti sa caute de mancare.. de ce sa omoram cretinii care au distrus habitatul animalelor?

Vorba lui gabriel.. la vrabii inca nu v-ati gandit? nu e mai misto sa auzi mai clar zgomotul masinilor in loc sa auzi vrabiile dimineata cand deschizi geamul? Nu mai bine omoram tiganii care se plimba cu scuterele alea enervante la 2 noapte pe strada?

Mai bine o faceti pe mamica voastra mandra, si sa bagati niste furadani in voi... Pentru ca orice ar fi, dupa moarte sigur nu veti mai da nici de caini, nici de pisici...Si nimeni nu v-ar simti lipsa smile.gif

+Quote Post
Vizitator_geo.
mesaj Jul 21 2009, 05:40 PM
Mesaj #172

Guests

mai,lasati cearta;)
adica lasati tonul asta:)
pisicutele sunt bune,spre deosebire de caini, ne mai scapa de sobolani,cred:d

+Quote Post
Vizitator_AndreiRN.
mesaj Jul 27 2009, 06:40 PM
Mesaj #173

Guests

Pantofi si manusi fine.

+Quote Post
Vizitator_mutu'.
mesaj Jul 29 2009, 10:44 AM
Mesaj #174

Guests

Citeaza (William Jefferson Clinton @ Apr 1 2009, 10:11 PM) *
Cauta pe Google "pisica ucisa la Buzau"

cand eram copil, stiu ca bunicii mei si alti sateni duceau puii de pisici intr-o rapa . ne era ciuda pe bunic . acum suntem adulti si iubim animalele ,dar stim ca daca i-ar fi lasat pe toti sa traiasca ,acum cred ca nu ar mai fi fost loc in curte de pisici . nu mai spun de caiini . la tara nu sunt caini vagabonzi si nici pisici fara stapan . oamenii cu bun simt stiu sa vietuiasca impreuna cu animalele . sau poate ca ar fi trebuit sa infunde puscaria bunicul si ceilalti sateni ????

+Quote Post
Vizitator_Florina Ionescu.
mesaj Jul 29 2009, 11:34 AM
Mesaj #175

Guests

Citeaza (Dexter @ Jul 11 2008, 09:33 AM) *
Trebuie exterminate! Da, si ciinii vagabonzi.
Laura : nu vreau sa tin o pisica vagaboanda in brate. Imi ajunge ca trebuie sa ma scutur de purici inainte sa intru in casa sau rahatii ce-i descoperim cu baietii (5 si 2 ani) in groapa de nisip de la locul de joaca..
Si pentru "musafir" - cu pisicile-cetateni: dvs ati facut asta?! Pun pariu ca le aruncati resturi de mincare pe geam (deh.. e greu sa cari galeata/sacul cu gunoi la tomberon) si nu stati la parter si nici nu (mai) aveti copii mici, nu?

Catre Dexter!

Si oameni sunt multi si enervanti, deci ar trebui sa-i exterminam. Ce zici, mai ?

+Quote Post
Vizitator_gestapo.
mesaj Jul 29 2009, 11:55 AM
Mesaj #176

Guests

Citeaza (AndreiRN @ Jul 27 2009, 06:40 PM) *
Pantofi si manusi fine.

si sapun din cei ca tine

+Quote Post
Vizitator_culio.
mesaj Jul 30 2009, 05:24 AM
Mesaj #177

Guests

Citeaza (gestapo @ Jul 29 2009, 11:55 AM) *
si sapun din cei ca tine

daca te simti nespalat, iti dau eu gel de dus - productie proprie -

PS: buna idee oricum, pe langa manusi am putea face si sapun din pisicile si cainii vagabonzi

+Quote Post
Vizitator_scaraoschi.
mesaj Jul 30 2009, 07:54 AM
Mesaj #178

Guests

ce ma deranjeaza pe mine..e ca am vazut tigani vagabonzi pe strada
nu exista un organ competent sa-i stranga si sa-i deporteze undeva?
parca depasesc ca numar cainii si pisicile si sunt si mai neplacuti la vederehttp://forum.hotnews.ro/style_images/1/folder_post_icons/icon8.gif

+Quote Post
Vizitator_Cristin.
mesaj Jul 30 2009, 08:18 AM
Mesaj #179

Guests

Din ce citesc pe aici si pe celalte topicuri, sunt cam multi extremisti a caror minte e mult prea concentrata pe distrugere si varsare de sange fie ca e vorba de animale sau de oameni.

Ma intreb oare... mai sunt locuri in spitalele de psihiatrie?

+Quote Post
Vizitator_scaraoschi.
mesaj Jul 30 2009, 08:31 AM
Mesaj #180

Guests

Citeaza (Cristin @ Jul 30 2009, 08:18 AM) *
Din ce citesc pe aici si pe celalte topicuri, sunt cam multi extremisti a caror minte e mult prea concentrata pe distrugere si varsare de sange fie ca e vorba de animale sau de oameni.

Ma intreb oare... mai sunt locuri in spitalele de psihiatrie?

nu mai citi, slabo!

+Quote Post

8 Pagini V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 10th December 2019 - 06:24 AM