IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Apr 22 2012, 01:50 AM
Mesaj #91

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ Apr 22 2012, 12:59 AM) *
Hahahah, adica exact cei pe care Antonescu i-a alungat de la varful partidului. Neuro, copiii astia inca nu te cunosc de reactioneaza la astfel de flotari lipsite de logica

Unchiule, sunt convins că spre deosebire de Bășilă, care le știa el pe toate, Crin se va folosi de consilieri- și de oameni de bun simț din partid. Faptul că Tări n-a plecat și nici Crin nu l-a dat afară dovedește multe...
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Apr 22 2012, 02:01 AM
Mesaj #92

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 21 2012, 10:49 PM) *
Cum ar fi, de exemplu, că cel mai bine au trăit românii pe timpul lui Tăriceanu.

Si grecii si spaniolii si americanii si italienii..pe timpul lui.

+Quote Post
Sakura
mesaj Apr 22 2012, 03:46 AM
Mesaj #93

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 21 2012, 10:48 PM) *
Dle. Baltazar, mărturisesc că nu te-am citit pentru că timpul meu costă bani și n-am timp de aruncat pe prostii.

Foarte frumos răspuns. Dumneata scrii posturi kilometrice iar când cineva îţi răspunde n-ai timp de citit. Timpul tău costă bani, al nostru nu? Eşti aici doar ca să pierzi timpul altora, nicidecum să porţi o discuţie pe argumente. La fel ca pântea.

@Baltazar: Dacă nu sunteţi prima oară pe forum, ar trebui să fii observat deja că unde apar ăştia doi, nu este loc de discuţii... Nu avem de-a face cu fiinţe raţionale, care să ţină cont de argumente. Ei repetă la infinit ideile lor puţine şi fixe. Specific fiinţelor cu un mononeuronale. Părerile altora sunt "prostii".

+Quote Post
Vizitator_cucu.
mesaj Apr 22 2012, 05:59 AM
Mesaj #94

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 21 2012, 10:49 PM) *
Cum ar fi, de exemplu, că cel mai bine au trăit românii pe timpul lui Tăriceanu.

Si mie mi-a mers cel mai bine vreo cateva luni cand am vindut o casa. Am tras numa' chefuri pina s-au terminat banii, pe urma am imprumutat niste bani si am chefuit in continuare, s-au terminat si aia, acum platesc de ma sparg.si vai, am si un kob mai prost platit.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 09:19 AM
Mesaj #95

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (Sakura @ Apr 22 2012, 05:46 AM) *
Foarte frumos răspuns. Dumneata scrii posturi kilometrice iar când cineva îţi răspunde n-ai timp de citit. Timpul tău costă bani, al nostru nu? Eşti aici doar ca să pierzi timpul altora, nicidecum să porţi o discuţie pe argumente. La fel ca pântea.

@Baltazar: Dacă nu sunteţi prima oară pe forum, ar trebui să fii observat deja că unde apar ăştia doi, nu este loc de discuţii... Nu avem de-a face cu fiinţe raţionale, care să ţină cont de argumente. Ei repetă la infinit ideile lor puţine şi fixe. Specific fiinţelor cu un mononeuronale. Părerile altora sunt "prostii".

Stricto sensu, parerea ta nu este "prostie", ci DELIR. Pentru ca nu o poti numi altfel atunci cand selectezi nu mai multe opinii economice, ci exclusiv una, si aceea apartinand unui blogger economist de doua parale (Alex Mihaileanu), binecunoscut pentru c.r.e.t.i.n.i.s.m.e.l.e. sale si care, culmea nesimtirii, nu are optiunea de "cautare in arhiva" pe blog pentru a i se putea scoate in evidenta ideile si analizele de toata jena pe care le-a debitat de-a lungul timpului.

Daca vrei date economice relevante, iata-le mai jos:

- Romania este, practic, in recesiune economica neintrerupta de 3 ani de zile; Polonia, pentru comparatie, nu a intrat deloc in recesiune
- in urma recesiunii au fost radiate circa 1,7 milioane de locuri de munca si 400 000 de firme
- datoria externa a Romaniei aproape s-a dublat in aceasta perioada, de la 50 mld euro la 100 mld euro
- guvernul Boc a taiat salariile bugetare cu 25%, caz unic in Europa la acea vreme
- tot guvernul Boc, vazand ca CCR ii interzice sa taie si pensiile, a gasit o modalitate abuziva de a le taia prin plata CAS-ului de catre toti pensionarii
- TVA-ul a fost marit cu 26%, de la 19% la 24%
- au fost desfiintate aproape 100 de spitale, ceea ce a provocat -in 2011- moartea a circa 100 000 de batrani bolnavi din toata tara (se poate ridica aici, pe buna-dreptate, acuzatia de genocid!)
- guvernul Boc a luat mancarea de la gura copiilor romani, taind indemnizatiile pentru mame
- investitiile straine directe au scazut monoton pana in februarie 2012, dupa plecarea guvernului Boc, apoi -brusc- au crescut de 10 ori fatza de luna precedenta, ianuarie 2012
- jaful economic practicat de guvernul Boc nu are egal in perioada post-revolutionara, doar in anul 2009 acest guvern reusind sa scoata in mod fraudulos din tara 20 de miliarde de euro (linkul este aici)
- etc, etc.

Sunt suficiente argumente? Nu cumva sunt prea multe pentru a putea fi procesate de neuronul tau stingher? dry.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 09:28 AM

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_matrak.
mesaj Apr 22 2012, 09:42 AM
Mesaj #96

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 09:19 AM) *
Stricto sensu, parerea ta nu este "prostie", ci DELIR. Pentru ca nu o poti numi altfel atunci cand selectezi nu mai multe opinii economice, ci exclusiv una, si aceea apartinand unui blogger economist de doua parale (Alex Mihaileanu), binecunoscut pentru c.r.e.t.i.n.i.s.m.e.l.e. sale si care, culmea nesimtirii, nu are optiunea de "cautare in arhiva" pe blog pentru a i se putea scoate in evidenta ideile si analizele de toata jena pe care le-a debitat de-a lungul timpului.

Daca vrei date economice relevante, iata-le mai jos:

- Romania este, practic, in recesiune economica neintrerupta de 3 ani de zile; Polonia, pentru comparatie, nu a intrat deloc in recesiune
- in urma recesiunii au fost radiate circa 1,7 milioane de locuri de munca si 400 000 de firme
- datoria externa a Romaniei aproape s-a dublat in aceasta perioada, de la 50 mld euro la 100 mld euro
- guvernul Boc a taiat salariile bugetare cu 25%, caz unic in Europa la acea vreme
- tot guvernul Boc, vazand ca CCR ii interzice sa taie si pensiile, a gasit o modalitate abuziva de a le taia prin plata CAS-ului de catre toti pensionarii
- TVA-ul a fost marit cu 26%, de la 19% la 24%
- au fost desfiintate aproape 100 de spitale, ceea ce a provocat -in 2011- moartea a circa 100 000 de batrani bolnavi din toata tara (se poate ridica aici, pe buna-dreptate, acuzatia de genocid!)
- guvernul Boc a luat mancarea de la gura copiilor romani, taind indemnizatiile pentru mame
- investitiile straine directe au scazut monoton pana in februarie 2012, dupa plecarea guvernului Boc, apoi -brusc- au crescut de 10 ori fatza de luna precedenta, ianuarie 2012
- jaful economic practicat de guvernul Boc nu are egal in perioada post-revolutionara, doar in anul 2009 acest guvern reusind sa scoata in mod fraudulos din tara 20 de miliarde de euro (linkul este aici)
- etc, etc.

Sunt suficiente argumente? Nu cumva sunt prea multe pentru a putea fi procesate de neuronul tau stingher? dry.gif

Pedeleaua e pe duca, pedeleaua va pleca. Useleaua va urma si ce dracu va facea?
Nenea Pintea, zici tu ca exista Non-Pedelea? Ca USL e Non-PDL? Yote o previziune cosmica: useleaua va face kktu praf si in maxim 6 luni lumea ii va uri la fel de sincer ca pe pedelisti. Pina la urma, vedem ca useleu' si pedeleu' (si yude.mereu) s-au inteles pentru votul pe liste, cel care protejeaza sefimea intangibila de partid si o alta parte a secureilor care pasamite au fost pedelisti, acum au devenit uselisti get-beget. Deci, continutul celor cateva cutii politice se amesteca fara sa se schimbe si cei care au grija de imaginea partidelor, revopsesc cutiile.

+Quote Post
kansas
mesaj Apr 22 2012, 09:43 AM
Mesaj #97

Membru veteran

Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 10:19 AM) *
Stricto sensu, parerea ta nu este "prostie", ci DELIR.

biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
nu prea te cred, decat daca vorbeai cu nenea cu neuroni in hemoroizi...si uitandu-te in oglinda in acelasi timp...
in rest...ar fi corect cam tot ce zici - sub motto-ul de mai sus...

Aceasta postare a fost editata de kansas: Apr 22 2012, 09:51 AM

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 09:54 AM
Mesaj #98

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 22 2012, 11:43 AM) *
biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
nu prea te cred, decat daca vorbeai cu nenea cu neuroni in hemoroizi...si uitandu-te in oglinda in acelasi timp...
in rest...ar fi corect cam tot ce zici - sub motto-ul de mai sus...

Care motto? Al tau sau al meu?

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 10:01 AM
Mesaj #99

În Numele Adevărului

Citeaza (matrak @ Apr 22 2012, 11:42 AM) *
Nenea Pintea, zici tu ca exista Non-Pedelea? Ca USL e Non-PDL? Yote o previziune cosmica: useleaua va face kktu praf si in maxim 6 luni lumea ii va uri la fel de sincer ca pe pedelisti. Pina la urma, vedem ca useleu' si pedeleu' (si yude.mereu) s-au inteles pentru votul pe liste, cel care protejeaza sefimea intangibila de partid si o alta parte a secureilor care pasamite au fost pedelisti, acum au devenit uselisti get-beget. Deci, continutul celor cateva cutii politice se amesteca fara sa se schimbe si cei care au grija de imaginea partidelor, revopsesc cutiile.

Eu nu fac apologia USL, vreau doar sa sesizez Parchetul cu privire la un adevar prea multa vreme ocultat din diverse interese. Si anume adevarul despre conspiratia criminala anti-nationala numita "PDL + UNPR", conspiratie formata din securistii criminali care la Revolutie au impuscat peste 1000 de tineri romani si care in anii '90 s-au pus in serviciul ocultei mondiale. Jurand sa se razbune pe poporul roman pentru sloganul "Moarte securistilor!" si sa faca tot posibilul pentru a pune Romania pe butuci odata ajunsi la putere. Ceea ce au si reusit, din 2008 incoace, sub guvernul Boc.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 10:15 AM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_matrak.
mesaj Apr 22 2012, 10:12 AM
Mesaj #100

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 10:01 AM) *
Eu nu fac apologia USL, vreau doar sa sesizez Parchetul cu privire la un adevar prea multa vreme ocultat din diverse interese. Si anume adevarul despre conspiratia criminala anti-nationala numita "PDL + UNPR", conspiratie formata din securistii criminali care la Revolutie au impuscat peste 1000 de tineri romani si care in anii '90 s-au pus in serviciul ocultei mondiale, jurand sa se razbune pe romani pentru sloganul "Moarte securistilor!" si sa faca tot posibilul pentru a pune Romania pe butuci odata ajunsi la putere. Ceea ce au si reusit, din 2008 incoace, sub guvernul Boc.

Povestile tale nu inseamna nimic. Cand spui sa plece PDL, e echivalent cu a spune sa vina USL. Problema e ca sunt de fapt aceiasi oameni care se rotesc intre ei. Aic vu oamenii omoriti...nu Iliescu? Mineriadele...nu Iliescu? FSN, adica? Toata gasca, adica?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 10:30 AM
Mesaj #101

În Numele Adevărului

Citeaza (matrak @ Apr 22 2012, 12:12 PM) *
Povestile tale nu inseamna nimic. Cand spui sa plece PDL, e echivalent cu a spune sa vina USL. Problema e ca sunt de fapt aceiasi oameni care se rotesc intre ei. Aic vu oamenii omoriti...nu Iliescu? Mineriadele...nu Iliescu? FSN, adica? Toata gasca, adica?

Nu, nu sunt aceiasi oameni, Iliescu nu e un criminal. Decat daca ii reprosezi executia sceleratului de Ceausescu, ceea ce te-ar pune automat la stalpul infamiei publice. Iar de mineriade sunt raspunzatori tot securistii infiltrati in FSN, in iunie 1990 Basescu era secretar de stat in Ministerul Transporturilor si dadea telefoane peste telefoane ca sa aduca trenurile cu mineri in Bucuresti. Securistii ceausisti in frunte cu Basescu l-au "lucrat" din umbra cu o maiestrie demna de o cauza mai buna pe bietul Iliescu pentru a-l compromite complet in ochii opiniei publice, ceea ce aproape ca au reusit. Zici ca spun povesti care nu inseamna nimic? Ia arunca un ochi pe urmatorul link, ca sa te lamuresti ca afirmatiile mele sunt bazate pe dovezi si ca atunci cand spun ca PDL este Partidul Ofiterilor de Securitate Ceausisti am perfecta dreptate:

http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopi...480#entry170595

Alo, Politia, DNA-ul, DIICOT-ul: tocmai am evidentiat o conspiratie de crima organizata in sfera politicului, de ce ezitati sa demarati arestarile in masa? angry.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 10:37 AM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 12:04 PM
Mesaj #102

În Numele Adevărului

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 12:30 PM) *
Alo, Politia, DNA-ul, DIICOT-ul: tocmai am evidentiat o conspiratie de crima organizata in sfera politicului, de ce ezitati sa demarati arestarile in masa? angry.gif

Emit o ipoteza logica: liderii USL stiu despre aceasta conspiratie criminala (au dovezi ferme, multumita investigatiei mele) si au decis sa foloseasca situatia in avantajul lor, adoptand solutia subversiva a "pasilor marunti".

Adica, altfel spus, dumnealor vor sa anihileze reteaua mafiei băsiste in secret si in mod gradual, prin santaj, sesizari periodice ale DNA-ului si forurilor europene plus unele arestari efectuate pe ici, pe colo, in punctele nodale ale retelei, astfel incat puterea PDL-ului sa devina treptat evanescenta si USL-ul sa ajunga in postura de invidiat de a controla din umbra absolut tot ce se decide la nivel guvernamental in coalitia criminala (PDL + UNPR).

Se pare ca au reusit asta in ultimele luni, iata ca insusi premierul Ungureanu se declara a fi membru USL (PNL, mai precis)! Fidel angajamentului sau politic liberal, premierul le-a trantit initial usa in nas Elenei Udrea si pedelistilor care cerseau bani pentru primariile lor inglodate in datorii, dar apoi a revenit asupra deciziei sale si a platit datoriile primariilor respective, pentru ca simplii cetateni sa nu aiba de suferit.

Fireste, liderii USL nu au pierdut ocazia sa sara de fund in sus ca Ungureanu a dat cei mai multi bani la primariile PDL si au initiat prompt o motiune de cenzura exclusiv din pure ratiuni de imagine. In realitate, nici Crin Antonescu, nici Victor Ponta nu au nici un interes ca premierul Ungureanu sa plece, ba dimpotriva, au interesul sa ramana in functie pana la alegeri, pentru ca este omul lor si vor sa se asigure ca PDL-ul nu va mai putea falsifica alegerile si, mai ales, ca nu va mai intra in Parlament dupa alegeri.

Asta ar explica si recentele migratii politice masive dinspre PDL spre USL, stiut fiind faptul ca pedelistii nu se dau in laturi de la nimic pentru a se mentine la Putere. Nu stiu daca strategia oculta a USL-ului are sanse de succes, deoarece dumnealor nu m-au luat si pe mine in calcul. Eu spun ca tainuirea conspiratiei criminale pedelisto-uneperiste nu e o miscare buna si ca, in viitor, va avea repercusiuni grave asupra clasei politice romanesti. Deoarece poate fi interpretata usor (dintr-o perspectiva mioapa) drept "complicitate la crima impotriva Umanitatii".

Premierul Ungureanu avea dreptate la emisiunea lui Robert Turcescu atunci cand spunea ca "platim pentru indecizie si camuflajul politic". Optiunea pentru "camuflajul politic" al Conspiratiei Politice Criminale [PDL + UNPR] cred ca i-a anulat deja definitiv sansele lui Crin Antonescu de a ajunge vreodata Presedinte al Romaniei.

Rusine, Crin Antonescu! Rusine, Victor Ponta! angry.gif angry.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 12:30 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 01:54 PM
Mesaj #103

În Numele Adevărului

Vreau sa cred, totusi, ca liderii USL vor avea in cele din urma minima intelepciune de a face cunoscuta publicului inca din acest an (cu cat mai repede, cu-atat mai bine!) existenta conspiratiei politice criminale PDL + UNPR (ceea ce ar antrena imediat arestarea in masa a parlamentarilor coalitiei actuale de guvernare); in caz contrar romanii ar putea incepe sa creada ca PDL-ul "condus" de Ungureanu (auto-pretins membru PNL) si USL sunt in cârdăşie secretă, membrii celor doua tabere politice fiind considerati inca de asta-iarna toti o apa si-un pamant: PCR redivivus, sau "PDL + USL = aceeasi mizerie". dry.gif

Deja Dan Diaconescu speculeaza cu succes aceasta confuzie fortuita. Nu-l condamn, deocamdata.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 02:06 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Uciga'l Tokes.
mesaj Apr 22 2012, 01:58 PM
Mesaj #104

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 01:54 PM) *
Inclin sa cred, totusi, ca liderii USL vor avea in cele din urma minima intelepciune de a face cunoscuta publicului inca din acest an (cu cat mai repede, cu-atat mai bine!) existenta conspiratiei politice criminale PDL + UNPR (ceea ce ar antrena imediat arestarea in masa a parlamentarilor coalitiei actuale de guvernare); in caz contrar romanii ar putea incepe sa creada ca PDL-ul "condus" de Ungureanu (auto-pretins membru PNL) si USL sunt in cardasie secreta, membrii celor doua tabere politice fiind toti o apa si-un pamant.

PCR redivivus. dry.gif

Ai ceva umor, trebuie sa recunosc. Desi e involuntar, tot umor se cheama. Pintea, cel curat va arunca prima piatra. . Din pacate respectivu' nu e pe listele de vot, n'est ce pas? Ma minunez de matale. Creezi scenarii cu clone de presedinti morti si nu pricepi ca pedeleaua si pesedeaua sunt doua maini care fura si una o spala pe cealalta.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 02:13 PM
Mesaj #105

În Numele Adevărului

Citeaza (Uciga'l Tokes @ Apr 22 2012, 03:58 PM) *
Pintea, cel curat va arunca prima piatra. .

Eu sunt cel curat, sper ca pietrele mele sa va sparga craniul si sa faceti comotie cerebrala. dry.gif

Citeaza
nu pricepi ca pedeleaua si pesedeaua sunt doua maini care fura si una o spala pe cealalta.

Ai argumente temeinice ca PNL-ul a furat bani publici? Si daca a facut-o, oricum, n-a facut-o in stilul barbar al PDL-ului, care a furat numai in 2009 nu mai putin de 20 de miliarde de euro din banii publici. Linkul e aici.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 02:15 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Tokos.
mesaj Apr 22 2012, 02:22 PM
Mesaj #106

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 02:13 PM) *
Eu sunt cel curat, sper ca pietrele mele sa va sparga craniul si sa faceti comotie cerebrala. dry.gif

Ai argumente temeinice ca PNL-ul a furat bani publici? Si daca a facut-o, oricum, n-a facut-o in stilul barbar al PDL-ului, care a furat numai in 2009 nu mai putin de 20 de miliarde de euro din banii publici. Linkul e aici.

Esti curat nefolosit, adevarat. Fii atent, linku' era gresit, iata linku' korect: http://www.youtube.com/watch?v=LdcYiAXKR58

+Quote Post
kansas
mesaj Apr 22 2012, 02:22 PM
Mesaj #107

Membru veteran

Postari: 211
Inscris: 22-February 11
Utilizatorul numarul: 26 083

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 03:13 PM) *

ar fi bine sa te lasi de SF...e un gen destul de pretentios, desi pare simplu la prima vedere...
farmecul tau e minunat, dar lipseste cu desavarsire, pacat de atata risipa de pasiune si IQ
vezi ca a venit primavara, si se poate vindeca cu asta, garantat, orice febra :
Ataseaza preview
Imagine atasata

--------------------
[size="5"]" Cei pe care ii criticam au devenit deja imuni. Isi apara pozitiile cu o incrancenare iesita din comun. Un lucru insa ii deranjează la culme: sa le spui adevarul in fata. Dar mai ales sa-l afle si altii. Cu cat stim mai multi ce fac ei, cu atat sunt mai vulnerabili. "

Transparenta Totala a Banului Public este singura cale spre Progres si Democratie in Romania de astazi.[/size]

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 02:26 PM
Mesaj #108

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 22 2012, 04:22 PM) *
ar fi bine sa te lasi de SF...e un gen destul de pretentios, desi pare simplu la prima vedere...

Inceteaza cu tentativele de discreditare, rogu-te. Linkurile mele sunt elocvente prin ele insele, pentru ca fac referire la fapte brute, nu la interpretari aberante. Ai un creier in dotare, judeca singur. Si apoi trage concluziile de rigoare.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 02:27 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 02:35 PM
Mesaj #109

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 22 2012, 04:22 PM) *
farmecul tau e minunat, dar lipseste cu desavarsire, pacat de atata risipa de pasiune si IQ
vezi ca a venit primavara, si se poate vindeca cu asta, garantat, orice febra

Sau trebuie oare sa inteleg ca faci si tu parte din Conspiratia Politica Criminala a PDL + UNPR? Prefer sa cred ca nu.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 02:38 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_tokyo.
mesaj Apr 22 2012, 02:42 PM
Mesaj #110

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 02:35 PM) *
Sau trebuie oare sa inteleg ca faci si tu parte din Conspiratia Politica Criminala a PDL + UNPR? Prefer sa cred ca nu.

Crezi ca nu stim ca esti platit de PDL ca sa 'produci' teorii aberante, aparent indreptate impotriva PDL, care nu au pic de legatura cu realiteatea?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 02:46 PM
Mesaj #111

În Numele Adevărului

Citeaza (tokyo @ Apr 22 2012, 04:42 PM) *
Crezi ca nu stim ca esti platit de PDL ca sa 'produci' teorii aberante, aparent indreptate impotriva PDL, care nu au pic de legatura cu realiteatea?

Da, cred sincer ca nu stiti, 1) pentru ca nu aveti de unde sa stiti si 2) pentru ca afirmatia ta e aberanta, nu sunt platit de nimeni sa postez pe forum.

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 02:50 PM
Mesaj #112

În Numele Adevărului

Citeaza (tokyo @ Apr 22 2012, 04:42 PM) *
Crezi ca nu stim ca esti platit de PDL ca sa 'produci' teorii aberante, aparent indreptate impotriva PDL, care nu au pic de legatura cu realitatea?

A, si inca ceva: daca DNA-ul (controlat acum de USL, ce mai tura-vura...) va da curs sesizarii mele, a doua zi tot PDL-ul va infunda puscariile Romaniei. Asa ca teoriile mele nu au cum sa fie indreptate "aparent" impotriva PDL. Ele sunt indreptate impotriva PDL in fond.

Incerc sa-mi imaginez motivul pentru care liderii USL au evitat pana acum sa demareze arestarea in masa a sceleratilor securisti din PDL si UNPR. Nu am gasit alt motiv plauzibil decat acela ca Romania s-ar face de rusine in fatza Europei, chipurile, daca ar incepe o "vanatoare de vrajitoare" publica impotriva membrilor unei coalitii de guvernare acceptata ca atare de toate celelalte state UE. Liderilor USL le este, de fapt, rusine ca au fost atat de prosti si de inconstienti incat sa permita venirea la putere a acestei grupari criminale. Ar fi preferat sa o detecteze si sa o deconspire la timp, dar nu au fost capabili sa o faca. Acum risca sa fie condamnati de posteritate din cauza rusinii care ii impiedica sa faca publica toata tevatura. sleep.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 03:15 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_take yoo.
mesaj Apr 22 2012, 02:52 PM
Mesaj #113

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 02:46 PM) *
Da, cred sincer ca nu stiti, 1) pentru ca nu aveti de unde sa stiti si 2) pentru ca afirmatia ta e aberanta, nu sunt platit de nimeni sa postez pe forum.

Ba stim, because fish knows everything. Iata, am si link: http://www.youtube.com/watch?v=KabI4pETyEk
Sau nu-ti plac afirmatiile cu argument de tip Pintea?

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 03:12 PM
Mesaj #114

În Numele Adevărului

Citeaza (take yoo @ Apr 22 2012, 04:52 PM) *
Ba stim, because fish knows everything.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 22 2012, 03:51 PM
Mesaj #115

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 02:35 PM) *

eh, ce tot vorbesti, nu fac parte, dar cum sa nu-mi placa pdl-unpr ??? - sunt cei mai tari!!!

nu se compara cu uriciosii de la usl, Anton si Ponton, cu aceleasi dume rautacioase de comedie neagra, altceva nu stiu aia doi, niste insipizi...si ciorapii cred ca-i pune Ilifelix sa si-i schimbe intre ei la cata foame au...se citeste pe fata lor... angry.gif

la pdl-unpr....hehehehe, ai un Oprea... un Mr Bakon, dar cel mai tare si mai tare: IGASh !!!

sunt fan Igas, cand apare tre sa ma tin bine de scaun... ne bu ni e smile.gif
cum sa nu-mi placa ?!?...cei mai buni actori, cel mai bun regizor...o sa-mi fie dor de ei...sad.gif(( sper sa-i mai lase sa iasa din cand in cand...

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 03:57 PM
Mesaj #116

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 22 2012, 05:51 PM) *
...o sa-mi fie dor de ei...sad.gif(( sper sa-i mai lase sa iasa din cand in cand...

La vorbitor la Jilava, nu? smile.gif

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: Apr 22 2012, 04:05 PM

--------------------

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 04:04 PM
Mesaj #117

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 22 2012, 05:51 PM) *
Anton si Ponton, cu aceleasi dume rautacioase de comedie neagra, altceva nu stiu aia doi, niste insipizi...si ciorapii cred ca-i pune Ilifelix sa si-i schimbe intre ei la cata foame au...se citeste pe fata lor... angry.gif

Apropo de Anton si Ponton, cei doi insipizi pe care nu-i inghiti de nici o culoare, ai remarcat cat de relaxati pareau in ultima vreme? Nu cred sa fi fost doar efectul primaverii. Pun pariu cu tine pe cat vrei ca saptamana viitoare ii vei vedea mai innegurati si mai livizi ca niciodata, tocmai din cauza ultimelor mele comentarii. Deci, cine e actorul politic numero uno in Romania? Pintea care-ti ia Mintea. biggrin.gif Daca acuma fac atatea valuri, ca forumist anonim, iti dai seama cum va fi cand voi fi persoana publica? tongue.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Apr 22 2012, 04:14 PM
Mesaj #118

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Apr 22 2012, 04:04 PM) *
Apropo de Anton si Ponton, cei doi insipizi pe care nu-i inghiti de nici o culoare, ai remarcat cat de relaxati pareau in ultima vreme? Nu cred sa fi fost doar efectul primaverii. Pun pariu cu tine pe cat vrei ca saptamana viitoare ii vei vedea mai innegurati si mai livizi ca niciodata, tocmai din cauza ultimelor mele comentarii. Deci, cine e actorul politic numero uno in Romania? Pintea care-ti ia Mintea. biggrin.gif Daca acuma fac atatea valuri, ca forumist anonim, iti dai seama cum va fi cand voi fi persoana publica? tongue.gif

...si cam cat de -persoana publica- sa fii ? un pic, sau foarte mult, cel mai mult huh.gif ?

hmmm ... ar fi ceva...
daca doar asa pot apoi sa cer azil politic la varsta mea in Australia...
ultimul stinge lumina cool.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Apr 22 2012, 04:18 PM
Mesaj #119

În Numele Adevărului

Citeaza (kansas @ Apr 22 2012, 06:14 PM) *
...si cam cat de -persoana publica- sa fii ? un pic, sau foarte mult, cel mai mult huh.gif ?

Doar atat cat sa fiu sarea si piperul vietii politice romanesti. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Sakura
mesaj Apr 22 2012, 04:35 PM
Mesaj #120

Membru veteran

Postari: 148
Inscris: 2-June 08
Utilizatorul numarul: 983

Citeaza (matrak @ Apr 22 2012, 10:12 AM) *

Culmea evoluţiei din ultima perioadă este următoarea: dacă vrei să schimbi oamenii, trebuie să votezi tot PDL. Dacă vrei să păstrezi în funcţii baronii de acum, trebuie să votezi USL. Pentru că au sărit cam toţi în cealaltă barcă biggrin.gif

Îmi place argumentarea lui pintea flegmosul, eu când dau un link către un articol rezumat pe baza unui studiu al The Economist, sunt prost, cr3tin în delir etc. El îşi susţine interminabila logoree cu linkuri către propriile mesaje de pe forum, el probabil este un geniu. Frumoasă tehnică de argumentare, singurul lucru care mă miră este că există atâţi masochişti care pun botul pe discuţiile în care apar cei doi. Se pare că unii români au prea mult timp liber şi prea puţină imaginaţie cu se şi l-ar putea umple.

+Quote Post

21 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 5th December 2019 - 04:15 PM