IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Unde gasim bone?
Vizitator_george.
mesaj Apr 16 2014, 01:43 PM
Mesaj #61

Guests

As dori sa avertizez parintii de bona MM sa va feriti de ea ca de dracu... E o bona mieroasa care la prima vedere pare ca o bunicuta foarte grijulie dar fereasca dumnezeu sa o primiti in casa ca e o mahalagioaica de doi lei care sta la televizor toata ziua si nu are treaba cu copilul si mai mult il terorizeaza. Copilul nostru de la data la care am angajat-o a avut un comportament ostil si incepea sa ii fie frica de diverse lucruri desi inainte nu avea acest sentiment si din discutiile cu vecinii am aflat ca il certa mai tot timpul ca nu face nimic bine. Dragi parinti feriti-va de o asemenea bona daca vreti sa fiti linistiti si cu copilul sanatos.

Avind in vedere ca nu mi-am dovedit identitatea cu acte, nu-mi permit sa pun numele real, doar vreau sa atrag atentia asupra faptului ca unele bone nu sunt ce ar trebui sa fie.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_martandrusca.
mesaj Jul 14 2014, 07:02 AM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (m.i. @ Oct 27 2008, 12:19 PM) *
E foarte dificil de gasit o bona buna in Bucuresti. E greu de gasit si o bona nu foarte buna, ci acceptabila. Pana acum, m-am descurcat prin cunostinte.

Am avut o bona excelenta, pe care cred ca o plateam bine, adica 15 milioane pe luna in mana, 9 ore pe zi, 6 zile pe saptamana. Si nu la negru, ci cu contract de munca. A plecat din motive familiale, tocmai cand ma gandeam sa-i mai dau un milion la salariu.

Am incercat la agentii. Am gasit o bona promitatore. Am batut palma, trebuia sa vina luna viitoare, adica de pe 1 octombrie. A spus ca pleaca o saptamana in Italia si revine. N-a mai revenit. Nu m-a anuntat nimeni de la agentie ca nu mai vine, desi interesul lor era sa urmareasca cand inchei contractul ca sa isi ia comisionul. Le-am dat telefon, nu stiau nimic.

Poate are cineva experienta mai mare despre cum se pot gasi bone. Cred ca nu numai eu sunt in situatia asta.

+Quote Post
Vizitator_martandrusca.
mesaj Jul 14 2014, 07:03 AM
Mesaj #63

Guests

Mamici care va ganditi sa va lasati micutul cu o bona va invit sa consultati acest anunt http://www.tocmai.ro/bucuresti-bona-intern...a-18234773.html

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Sep 22 2014, 12:34 PM
Mesaj #64

Guests

Buna ziua,

Daca mai aveti recomandari de bone pentru Bucuresti va rugam sa ne ziceti si noua, avem deja o experienta cu o bona care statea toata ziua la televizor si nu facea nimic, cand dormea copilul dormea si ea sa nu cumva sa se trezeasca.

Am incercat apoi sa recrutam prin Agentia de bone NANNA , sa apelam la persoane care cu asta se ocupa, un esec si mai mare, pe langa faptul ca ne-au luat banii si ne-au prezentat 4-5 bone, din cele 4-5 doar 2 se incadrau in salariul pe care vroiam sa-l dam, am avut surpriza sa ne aduca la vizionare bone care ne depaseau cu 4-500 de ron bugetul si se faceau ca nu stiau, plus de asta intr-un final au zis ca nu vor sa mai colaboreze cu noi pentru faptul ca nu erau multumiti de recomadarile lor. Doua bone le gaseam in 5 minute pe OLX si nu asta ar fi problema, insa cand am vrut sa alegem una din cele doua bone, si sa incheiem contractul, am avut surpriza sa regasim si o marire de salariu, se razgandeau si vroiau sa fie salariul mai mare, vezi tu, s-au gandit mai bine, implicit si comisionul era mai mare.

Prin urmare, in cazul in care vreti sa apelati la o agentie, va recomanda sa stabiliti de la inceput conditiile (plus de asta sa treceti de amabilitatea de care dau dovadat la prima intalnire - gen Nanna ) , de preferat sa le puneti in contract nu pe ochi frumosi sau pe vorbe bine spuse .

O sa ramanem cu banii platiti pentru doua persoane si incepem sa luam olx-ul si tocmai.ro dupa anunturi noi si forumurile pentru recomandari.

Sa punem si bona Paula (si doar atat) pe lista neagra a bonelor, care ne-a dat mesaj la ora 20:00 ca nu mai poate veni de a doua zi. Probabil este si vina noastra ca nu ne-am dat seama cand copilul plangea in fiecare dimineata cand venea ea, fiind unul din primele semne ca nu se inteleg.

+Quote Post
Vizitator_Crid.
mesaj May 7 2015, 01:46 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (Musafir @ Jan 29 2014, 07:05 PM) *
Buna ziua!

Locuiesc in Bucuresti si incepand cu 1 martie fetita de care am grija merge la gradinita. De aceea caut un nou post de bona. sunt in varsta de 56 ani si am experienta in ingrijirea copiilor de 0-4 ani. Am lucrat pana acum la 3 familii de la care pot aduce si recomandari sau eventual ma pot recomanda personal.

Adresa mea de mail este: luciasmarandache@yahoo.com.

Buna ziua Dna Lucia!

Mai sunteti disponibila?

Zona Titan este ok pt dvs?

+Quote Post
Vizitator_Cris.
mesaj May 7 2015, 01:48 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Musafir @ Jan 29 2014, 07:05 PM) *
Buna ziua!

Locuiesc in Bucuresti si incepand cu 1 martie fetita de care am grija merge la gradinita. De aceea caut un nou post de bona. sunt in varsta de 56 ani si am experienta in ingrijirea copiilor de 0-4 ani. Am lucrat pana acum la 3 familii de la care pot aduce si recomandari sau eventual ma pot recomanda personal.

Adresa mea de mail este: luciasmarandache@yahoo.com.

Buna ziua Dna Lucia!

Mai sunteti disponibila?

Zona Titan este ok pt dvs?

+Quote Post
Vizitator_maria.
mesaj Sep 29 2015, 07:08 PM
Mesaj #67

Guests

Sunt din Bucuresti ,52 de ani, persoana rabdatoare,vesela,responsabila,ordonata. Doresc sa am grija de un copil sau doi. Daca va intereseaza serviciile mele va rog sa contactati la numarul de telefon 0768851911.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Alina..
mesaj Oct 25 2015, 11:28 AM
Mesaj #68

Guests

Buna ziua,

Suntem in cautare de bona pentru bebelina noastra de 1 an, insa suntem in strainatate (Dubai) si cum nu dorim sa angajam filipineza sau alta nationalitate, este extrem de dificil sa gasim pe cineva din Romania, asadar, intreb si eu daca aveti cumva o recomandare.
In cazul in care ati avut o bona de care ati fost foarte multumiti, dar nu mai lucreaza cu dumneavoastra, as aprecia ajutorul.

Va rog, private message, sa nu spam-am audienta. smile.gif

Va multumesc!

+Quote Post
Vizitator_oana.
mesaj May 23 2016, 07:43 AM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (roxana s @ Feb 2 2012, 04:57 PM) *
Cei drept e greu sa gasesti o bona acceptabila,serioasa si sa iubeasca copii. mellow.gif Sora mea mai mare are 2 fetite,am stat alaturi de ea pana au crescut fetele mai maricele..am capatat destula experienta..pacat ca nimeni nu angajeaza daca nu ai experienta scrisa in domeniu. Mi-a placea sa lucrez ca bona,iubesc copii sunt tanara si am destula rabdare. smile.gif Acum ce sa zic..cam greu iti vine sa lasi copilasul tau pe mana unor necunoscuti,deci tot familia...cunostiintele sunt de baza.

buna ziua, cumva mai cautati sa lucrati ca bona?

+Quote Post
Vizitator_Mirel.
mesaj Mar 22 2018, 06:00 AM
Mesaj #70

Guests

Buna,

Daca mai cautati bone eu am gasit pe o noua comunitate accesibili.ro. Acolo puteti vedea reviewuri de la parinti si puteti gasi bone de incredere.

O zi faina!

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th December 2018 - 05:33 PM