IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Cenzura CNA
TLP
mesaj Dec 10 2010, 03:52 PM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 187
Inscris: 15-June 08
Utilizatorul numarul: 1 233

WTF@

Citeaza
Clipul de sarbatori pentru Red Bull a fost interzis pentru ca deranjeaza sensibilitatile religioase:
http://www.click.ro/actualitate/bucuresti/...1081691889.html
Difuzarea unui clip publicitar pentru Red Bull a fost interzisă pe posturile TV pentru că "aduce ofensă convingerilor religioase ale telespectatorilor", potrivit unei decizii luate joi de Consiliul Naţional al Audiovizualului.

"Mag: «Bun găsit, Maria şi Iosif! Suntem cei patru magi de la Răsărit şi am venit să ne închinăm pruncului».

Maria: «Cum adică patru?! În Noul Testament nu erau doar trei?»

Mag: «Nu. Acuma suntem patru şi aducem aur, tămâie, smirnă şi Red Bull».

Maria: «Red Bull? Un taur?! (şi uitându-se spre Iosif) Dar eu am deja unul!»". Clipul continuă în acelaşi fel.

Clipul publicitar a fost difuzat pe Prima TV, Pro TV, MTV, Kiss TV, UTV, AXN şi National Geographic Channel.

International Advertising Association Romania a transmis CNA că respectivul spot este "jignitor la adresa poporului român", foloseşte "un limbaj licenţios, vulgar" şi "simboluri creştine în context nepotrivit", fiind difuzat în apropierea Crăciunului.

Clipul: http://www.youtube.com/watch?v=LOVeSlE5ZFo

Comentariu de pe un blog:

Ce prostie, fratele meu. Bine că nu s-au sesizat când o grămadă de crestini s-au perindat şi au spus ba că ateii ar fi periculoşi, criminali sau barbari.

Bine că au interzis reclama asta, reclama cu călugări şi au amendat OTV că Pavel Coruţ a îndrăznit să critice biblia.
Go to the top of the page

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Dec 10 2010, 04:31 PM
Mesaj #2

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (TLP @ Dec 10 2010, 04:52 PM) *
WTF@

Ce prostie, fratele meu. Bine că nu s-au sesizat când o grămadă de crestini s-au perindat şi au spus ba că ateii ar fi periculoşi, criminali sau barbari.

Bine că au interzis reclama asta, reclama cu călugări şi au amendat OTV că Pavel Coruţ a îndrăznit să critice biblia.

la cate linkuri ai pus , n-ar trebui sa dau drumul subiectului insa mi se pare prea interesant .

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 10 2010, 06:28 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Dec 10 2010, 04:31 PM) *
la cate linkuri ai pus , n-ar trebui sa dau drumul subiectului insa mi se pare prea interesant .

Subiectul e egal cu zero...mai e cineva care nu a inteles ce este acest CNA? Mai ales ca reclama respectiva e chiar nevinovata...
Dar are si omul un blog acolo, unde nu cred ca intra nimeni de obicei, oricum nimeni nu va intra a doua oara...si, apropo, cine e Pavel Corut??? biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Dec 10 2010, 06:28 PM
Mesaj #4

Guests

Nu ma mai mira nimic. Vreau doar sa remarc fracturile multiple si deschise dintre pretioasa eticheta: International Advertising Association Romania si sintagma: "jignitor la adresa poporului roman", crestin si iubitor de moaste in proportie de 101 % n-asa... Farisei angry.gif Dati fratilor pitipoance si cocalari cat incape, ca doar si ei sunt creaturile Domnului. Clubul Roman de Presa ce zice? tongue.gif Ipocrizia salveaza Ronania!

+Quote Post
rammstein
mesaj Dec 10 2010, 08:34 PM
Mesaj #5

Membru veteran

Postari: 2 344
Inscris: 7-April 10
Utilizatorul numarul: 19 455

Mda, a te enerva in ziua de azi dauneaza. La ce bun, cateva ore din viata mai putin. Daca era vorba de onoarea nereperata a vreunei efemere domnite televizionistice sau de framantarile existentiale ale unui fascinant goleador mai intelegeam. Asa, ete fleasc. Printipii, ce-s alea? Si plecand de la particular catre macrobullshit, ceea ce ma enerveaza ingrozitor azi ( iata ca postez interthreaduri ) este prostia asezonata cu incompetenta si bineinteles insotita de un soric gros. Scuze nenea Ghita, care papa si guitza smile.gif

+Quote Post
mizrahind
mesaj Jul 22 2011, 09:13 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Postari: 199
Inscris: 12-January 11
De la: οπου γης πατρης תל אביב יפה
Utilizatorul numarul: 25 407

Citeaza (TLP @ Dec 10 2010, 03:52 PM) *
WTF@

Pavel Corut e sionist si isi stie bine meseria. Problema e ca dobitoci ca el sint multi!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 22nd October 2019 - 02:05 AM