IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Voi ce ma sfatuiti sa fac ?
Vizitator_Costel Ivu.
mesaj Oct 21 2009, 03:54 PM
Mesaj #1

Guests

Imi doresc o casa pe pamint si am gasit o bucata de pamint la un pret , zic eu , acceptabil . Ca sa pot sa cumpar pamintul si sa construiesc , trebuie sa vind apartamentul actual si trebuie sa fac un credit ( nu foarte mare fiindca am ceva bani pusi deoparte ) . As putea sa vind apartementul acum sau sa mai astept , as putea sa cumpar pamintul acum sau sa mai astept . Nu imi dau seama ce urmeaza sa se intimple cu evolutia pretului apartamentelor vechi , cu evolutia pretului pamintului si ca atare incerc sa aflu si parerila altora . Multumesc anticipat .
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 21 2009, 05:00 PM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Costel Ivu @ Oct 21 2009, 03:54 PM) *
Imi doresc o casa pe pamint si am gasit o bucata de pamint la un pret , zic eu , acceptabil . Ca sa pot sa cumpar pamintul si sa construiesc , trebuie sa vind apartamentul actual si trebuie sa fac un credit ( nu foarte mare fiindca am ceva bani pusi deoparte ) . As putea sa vind apartementul acum sau sa mai astept , as putea sa cumpar pamintul acum sau sa mai astept . Nu imi dau seama ce urmeaza sa se intimple cu evolutia pretului apartamentelor vechi , cu evolutia pretului pamintului si ca atare incerc sa aflu si parerila altora . Multumesc anticipat .

Depinde de teren unde este, la fel si de apartament.Depinde si cat de vechi este apartamentul, parerea mea este ca pretul la apartamentele vechi va scadea la 1/2 fata de pretul actual si se vor stabiliza acolo, la teren e mai complicat, dar pretul lor ar putea creste fata de pretul actual, fara a mai atinge aberatiile din 2006-2007

+Quote Post
stalker
mesaj Dec 8 2009, 02:26 PM
Mesaj #3

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 38
Inscris: 30-October 09
Utilizatorul numarul: 14 351

De buna seama ca preturile la apartamentele vechi vor mai scadea. cel putin 20-25%. Probabil in primavara cind vor incepe executarile silite de catre banci. Preturile la terenuri nu cred ca vor mai scadea prea tare. Multi acum prefera sa astepte. Sfatul meu ar fi sa astepti si sa cauti in permanenta oportunitati. Mai apar pe site-urile bancilor sau a firmelor de executori judecatoresti. Daca esti norocos poti cumpara teren+casa in termeni rezonabili. Incearca sa vezi unde te poti informa si intre timp aduna bani. Cash is king

+Quote Post
Vizitator_guest.
mesaj Jan 18 2010, 02:40 PM
Mesaj #4

Guests

bancile deja executa dar daca vezi la ce preturi mai bine cumperi de pe piata libera.....schimburi upgradeuri downgradeuri la imobiliare sint de facut in aceasta perioada deoraece diferentele sint cele mai mici...in timp vor creste diferentele

+Quote Post
Vizitator_sovaiala alin.
mesaj Mar 7 2010, 01:24 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (guest @ Jan 18 2010, 02:40 PM) *
bancile deja executa dar daca vezi la ce preturi mai bine cumperi de pe piata libera.....schimburi upgradeuri downgradeuri la imobiliare sint de facut in aceasta perioada deoraece diferentele sint cele mai mici...in timp vor creste diferentele

preturile la pamant au crescut au scazut si au crescut iar,depinde de moment si de noroc.eu zic ca ar trebui sa construiesti pentru pretul materialelor care au scazut foarte mult si care se pare ca vor incepe sa creasca iar in curand,asa ca grabeste-te/

daca vrei relatii suna la :0749809210

+Quote Post
Vizitator_accugspab.
mesaj Nov 11 2013, 11:13 PM
Mesaj #6

Guests

モンクレール ビームス レディース に来た後、次の月を見たの前に人が立っている.目の前に来

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 25th August 2019 - 11:54 AM