IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Pana cand scad preturile la terenuri?, Merita sa investesti in perioada de criza financiara in terenuri?
Vizitator_Gh. Mucalit.
mesaj Jan 31 2009, 07:26 AM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (consultyng @ Jan 31 2009, 02:54 AM) *
Apropos: Gigi are sute de hectare in Bucovina (Vatra Dornei, Sarul Dornei), oare de ce??? Bafta tuturor! wink.gif

e iarba mai suculenta, si da oaia laptele mai alb?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Sperantza.
mesaj Jan 31 2009, 09:17 AM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (matei @ Jan 18 2009, 10:24 PM) *
Vasile, in ironia ta se pare ca ai nimerit un raspuns corect fara sa-ti dai seama. Anume ca momentul oportun pentru a cumpara este atunci cand incep sa creasca usor preturile.
Si spune-mi te rog care-i scopul unui forum in opinia ta? De barfa? De intepaturi subtile si ironice in care ne demonstram intelectul nostru superior?
Eu credeam ca un forum are un scop pur informativ. Daca nu te pricepi intrebi, iar daca te pricepi si vrei sa ajuti, dai raspunsuri. Doar daca nu faci parte din aceste doua categorii stai in banca ta.

Matei, ai cerut onest un răspuns la o problemă. Cine poate să răspundă e binevenit şi i se cuvin mulţumiri. Chiar şi cei care nu cunosc, dar îţi oferă ceva informaţii (colaterale) sau, pur şi simplu, vor să ajute sunt persoane care merită luaţe în seamă. Cred că acsta e rostul unui forum, nu de umplut timpul pe la serviciu sau de a dovedi forţa de băşcălie, uneori rudimentară. Dar , să recunoaştem, faptul că ţi-au citit mesajul şi n-au rămas indiferenţi, deşi ironici sau..., e de semnalat. Te-aş ajuta, aş vrea şi eu să aflu pentru unchiul meu aceste informaţii, dar nu ştiu, deoarece nu sunt în domeniu. Îţi doresc succes! A cumpăra şi a vinde nu-i speculă, ci informare, câştig sau pierdere. Ăsta-i capitalismul, nu?...

+Quote Post
Vizitator_Nostradamus.
mesaj Jan 31 2009, 10:24 AM
Mesaj #33

Guests

Cand va fi sfarsitul lumii ?

Asa si cu intrebarea celui care a deschis topicul .. "Cat vor mai scadea preturile la terenuri?"
Daca plusam, putem intreba :"Cat va dura criza financiara?" , etc, etc..

Grafice? Analize? Puz-uri, nepuzuri.... ehhh.... Tara arde,iar babele se piaptana.
Mia bine ati lasa forumul deoparte si v-ati interesa ce o sa puneti maine pe masa.Valabil si pentru mine, evident.

Doar o idee sa va mai expun: uitati de grafice, predictii,creditare, scheme de calcul si orice altceva se apropie de ..logica. Ce se intampla acum si mai ales ce urmeaza sa se intample in Romania, e departe de orice logica.

Si ca sa raspund la intrebarea topicului. preturile la terenuri vor scadea pana vor creste smile.gif Lamurit ? Macar raspunsul asta pare logic.

Noapte buna copii...

+Quote Post
Vizitator_matei.
mesaj Mar 13 2009, 02:01 PM
Mesaj #34

Guests

Citeaza (Nostradamus @ Jan 31 2009, 10:24 AM) *
Cand va fi sfarsitul lumii ?

Asa si cu intrebarea celui care a deschis topicul .. "Cat vor mai scadea preturile la terenuri?"
Daca plusam, putem intreba :"Cat va dura criza financiara?" , etc, etc..

Grafice? Analize? Puz-uri, nepuzuri.... ehhh.... Tara arde,iar babele se piaptana.
Mia bine ati lasa forumul deoparte si v-ati interesa ce o sa puneti maine pe masa.Valabil si pentru mine, evident.

Doar o idee sa va mai expun: uitati de grafice, predictii,creditare, scheme de calcul si orice altceva se apropie de ..logica. Ce se intampla acum si mai ales ce urmeaza sa se intample in Romania, e departe de orice logica.

Si ca sa raspund la intrebarea topicului. preturile la terenuri vor scadea pana vor creste smile.gif Lamurit ? Macar raspunsul asta pare logic.

Noapte buna copii...

Multumim lui Nostradamus, tatal nostru care ne vegeheaza si ne indruma de sus.
Ceea ce am inteles de la el e ca ar trebui sa ne reorientam catre forumuri de gastronomie.

Oricum trebuie sa recunoastem ca are dreptate cu privire la ce s'a intamplat, ce se intampla si ce se va intampla in Romania. Daca ai ceva materie cenusie n-are cum sa nu te scarbeasca. Io mi-am luat bilet si in 2 saptamani plec la Bruxelle (sper definitiv). Traim in Romania si asta ne consuma toti nervii.

+Quote Post
Vizitator_Andrei Moshieru'.
mesaj Oct 2 2011, 07:36 AM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (None @ Jan 19 2009, 05:37 PM) *
deobicei mostenirile se pastreaza, sa lasi si tu la randul tau ceva mostenire. daca tu esti prea prost sa faci o afacere, sa cresti suma de bani nu se stie la urmatoarea generatie daca nu o sa scoti vre-un mic isarescu din tine. dar, banuiesc ca vrei sa vinzi sa-ti ei bmw negru din germania si sa asculti manele la maxim.

Si mie mi-a fost retrocedata o cladire imensa dupa 11 ani de procese cu sacalii si codita bagata a unor politicieni de "bine", la aceasta mostenire,rezultatul muncii si trudei strabunicului meu mai sunt partase niscai neamuri,ele vor sa vanda,unul viseaza vila,altul viseaza o barca cu motor,alta sa cumpere un apartament fiului,..si nici unul nu stie exact ceea ce s-a spus mai sus ca mostenirile nu se vand ci se fructifica,se dezvolta si se lasa la randul tau mostenire,sa vada urmasii ce rost ai avut si tu pe pamantul asta si de ce ai respirat aerul.

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Oct 8 2011, 04:43 PM
Mesaj #36

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (Fueras Matei @ Jan 29 2009, 05:57 PM) *
vreau sa cumpar zece metri patrati, in zona Reinvierii. ce zici, e de viitor?

Dacă-l asortezi cu un copârşeu!

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Oct 8 2011, 04:45 PM
Mesaj #37

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (george @ Jan 19 2009, 02:21 PM) *
am o suprafata de aproximativ 30,000 metri dintre care si intavilan si extravilan ! an bolintin vale !! nu ma costat nimic! este mostenire ! ce sa fac cu el! ??

Dar i-a costat pe cei care ţi l-au lăsat moştenire!
Vezi să nu te prăjeşti cu extravilanul, poate ajunge intravilan şi preţul este altul.
Intravilanul, măcar încearcă să-l parcelezi.

Aceasta postare a fost editata de Ana Armanca Ardeleanu: Oct 8 2011, 04:47 PM

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th August 2019 - 02:13 PM