IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

40 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Closed TopicStart new topic
> Afaceri MLM , da sau nu?, avon,amway,grave,herbalife,gano,oriflame....etc
Vizitator_Remusica.
mesaj Feb 1 2009, 02:20 PM
Mesaj #91

Guests

@petreflp: Scrie petrica in continuare, scrie cat mai mult. Jumatate din posturile de pe topicul asta iti apartin. Din pacate pentru tine cu cat scrii mai mult cu atat e mai vizibil ce se sustine de majoritatea, ca MLMurile in general sunt pentru instabili psihic, pentru cei carora e mai simplu sa li se dea un creier sau un sistem de gandire externe si sa nu le foloseasca pe ale lor. Vino in continuare si zi-ne cum muncim pentru altii, cum in MLM sunt numai oameni speciali (btw, vezi ca exista si o olimpiada pentru oamenii speciali smile.gif ), minte-te in continuare ca esti om de afaceri si nu un biet comis voiajor. Deja tie iti e imposibil sa vezi ca nu esti altceva decat o banda stricata de casetofon care repeta intruna poeziile altora
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 03:10 PM
Mesaj #92

Guests

Citeaza (Remusica @ Feb 1 2009, 02:20 PM) *
@petreflp: Scrie petrica in continuare, scrie cat mai mult. Jumatate din posturile de pe topicul asta iti apartin. Din pacate pentru tine cu cat scrii mai mult cu atat e mai vizibil ce se sustine de majoritatea, ca MLMurile in general sunt pentru instabili psihic, pentru cei carora e mai simplu sa li se dea un creier sau un sistem de gandire externe si sa nu le foloseasca pe ale lor. Vino in continuare si zi-ne cum muncim pentru altii, cum in MLM sunt numai oameni speciali (btw, vezi ca exista si o olimpiada pentru oamenii speciali smile.gif ), minte-te in continuare ca esti om de afaceri si nu un biet comis voiajor. Deja tie iti e imposibil sa vezi ca nu esti altceva decat o banda stricata de casetofon care repeta intruna poeziile altora

Remusica si toti ceilalti, eu zic ca degeaba ne mai batem capul. Ei cu ei, noi cu noi. smile.gif Fiecare cu ce-l doare. La un moment dat o sa le fie greu sa se reintegreze. Pentru unii normal, pentru cei naivi si maniaci.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 03:30 PM
Mesaj #93

Guests

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 01:22 PM) *
Ce scriu eu si ce intelegi tu.
1.N-AM FACUT PROST PE NIMENI.
2.N-AM ZIS CA SUNT AFACERIST DE SUCCES, AM ZIS CA MI-E BINE.
3.N-AM ZIS CA AM O AFACERE CU 6 CIFRE.
4.AM ZIS CA N-AM NIMIC CU MLM-ISTII, CI DOAR CU CEI INSISTENTI.
5.TE-AI POCAIT DE TOT? Chiar nu mai stii ce e aia o bere?

Nici nu stii sa citesti. FACI CONFUZII.
Eu zic ca ai MARI probleme , TE STRESEZI din nimic , nevasta-ta nu te mai suporta(daca mai ai), ai probleme cu oamenii din jur si te refugiezi cu prietenii aia 50 pe care-i ai. Bravo tie. Ii urati pe toti ceilalti care nu sunt de acord cu voi. De ce? Pentru ca in lumea reala toti sunt profitori, toti vor sa te faca. Numai la Forever sunt prieteni. Iarasi BRAVO. Tineti-o tot asa.

Ce scri tu nici macar pe tine nu te convinge daca este edavar sau minciuna.
In momantul can o perosana ca tine cedeaza psihic reactioneaza cum ai reactinoat tu.Nu cred ca esti in masura sa ma judeci tu pe mine si familia mea.Nu vad unde am scris ca ii urasc pe cei ce nu sunt de acord cu mine(ARGUMENTE ti-am cerut de fiecare data,insa .....)Nu numai in Forever sunt adevarti prieteni,cu siguranta,tocmai de asta am ales o afacere mlm,nu ai cum sa intelegi asta,pentru ca nu faci parte dintr-o echipa mlm.Refeitor la consumul de bere,ala nu este spritz,dar bag de seama ca tu traiesti intr-o lume care nu te mai intelege si te refuciezi in forumuri,unde ai posibilitatea sa arunci cu ce vrei in ei.Pot sti spun ca din intamplare studiez comportamentele umane,si sincer sa fiu cu tine,tu nu esti o persoana rea,insa FRUSTRARILE dragul meu ,te-au adus in aceasta ipostaza.Nu pot sa te critic si nci sa te judec,tocmai acest lucru il cer eu de la tine cand este vorba de familia mea si cu ce se ocupa ea.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 03:31 PM
Mesaj #94

Guests

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 01:25 PM) *
Lumea care se uita pe acest forum a vazut ce s-a scris si si-a dat seama ca esti MANIAC.

Nu imi place sa fiu numarul unu,vreau sa fiu cel mai bun.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 03:38 PM
Mesaj #95

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 03:30 PM) *
Ce scri tu nici macar pe tine nu te convinge daca este edavar sau minciuna.
In momantul can o perosana ca tine cedeaza psihic reactioneaza cum ai reactinoat tu.Nu cred ca esti in masura sa ma judeci tu pe mine si familia mea.Nu vad unde am scris ca ii urasc pe cei ce nu sunt de acord cu mine(ARGUMENTE ti-am cerut de fiecare data,insa .....)Nu numai in Forever sunt adevarti prieteni,cu siguranta,tocmai de asta am ales o afacere mlm,nu ai cum sa intelegi asta,pentru ca nu faci parte dintr-o echipa mlm.Refeitor la consumul de bere,ala nu este spritz,dar bag de seama ca tu traiesti intr-o lume care nu te mai intelege si te refuciezi in forumuri,unde ai posibilitatea sa arunci cu ce vrei in ei.Pot sti spun ca din intamplare studiez comportamentele umane,si sincer sa fiu cu tine,tu nu esti o persoana rea,insa FRUSTRARILE dragul meu ,te-au adus in aceasta ipostaza.Nu pot sa te critic si nci sa te judec,tocmai acest lucru il cer eu de la tine cand este vorba de familia mea si cu ce se ocupa ea.

FELICITARILE MELE. De cand cautam pe cineva care se pricepe la comportamentele umane. Da-mi, te rog, email-ul tau sau numarul de telefon ca am nevoie de niste sfaturi. Nu ma mai descurc, am frustrari cu miile, nu ma mai inteleg cu nimeni, nu stiu in ce directie sa o iau. Te rog ajuta-ma.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 03:40 PM
Mesaj #96

Guests

Citeaza (Remusica @ Feb 1 2009, 02:20 PM) *

Iti multumim pentru felul tau de a gandi si a judeca oamenii,asta reflecta in persoana ta ceea ce tu acuzi pe alti.Sincer nu am auzit de aceasta "gandire externe"cum o denumesti tu.Dragul meu,nu este problema mea pentru cine vrei tu sa muncesti,pe cine vrei tu sa imbogatesti,asa cum nu este problema ta ce facem noi in mlm.In momentul cand ma trezesc dimineata,merg la baie, ma spal pe fata,ma uit in oglinda siii....il vad pe sefu'.Eu nu repet poeziile nimanui,domnule draga,m-am autoeducat singur,am citit si citesc carti de dezvoltare personala si legate de conceptul mlm,asta nu inseamna ca repet ceva,asta inseamna ca eu copiez ceea ce au facut acei oameni sa ajunga la succes.

+Quote Post
Vizitator_Luthe.
mesaj Feb 1 2009, 03:43 PM
Mesaj #97

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 03:31 PM) *
Nu imi place sa fiu numarul unu,vreau sa fiu cel mai bun.

FRATE! daca stingi lumina, esti cel mai bun de la tine din camera!

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 03:46 PM
Mesaj #98

Guests

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 03:38 PM) *
FELICITARILE MELE. De cand cautam pe cineva care se pricepe la comportamentele umane. Da-mi, te rog, email-ul tau sau numarul de telefon ca am nevoie de niste sfaturi. Nu ma mai descurc, am frustrari cu miile, nu ma mai inteleg cu nimeni, nu stiu in ce directie sa o iau. Te rog ajuta-ma.

Multumesc.Imi pare foarte rau pentru tine,dar nivelul tau de gandire si analiza este foarte scazut.Imi parea reu sa-ti spun, ca una este sa studiezi comportamente si alta este sa tratezi oamenii,vad ca nu prea cunosti nici cele mai elementare aspecte legate de bun simt.Mergi te rog la psiholog pentru problemele care zici ca le ai,eu nu sunt medic.Astept in continuare acele argumente impotriva mlm,lasa te rog deoparte ironiile controlate de un nivel scazut de inteligenta emotionala.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 03:48 PM
Mesaj #99

Guests

Citeaza (Luthe @ Feb 1 2009, 03:43 PM) *
FRATE! daca stingi lumina, esti cel mai bun de la tine din camera!

Imi pare rau sa-ti spun dar eu nu sunt frate cu tine.Daca tu stingi lumina sau o ti aprinsa tot ala esti.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 03:48 PM
Mesaj #100

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 03:46 PM) *
Multumesc.Imi pare foarte rau pentru tine,dar nivelul tau de gandire si analiza este foarte scazut.Imi parea reu sa-ti spun, ca una este sa studiezi comportamente si alta este sa tratezi oamenii,vad ca nu prea cunosti nici cele mai elementare aspecte legate de bun simt.Mergi te rog la psiholog pentru problemele care zici ca le ai,eu nu sunt medic.Astept in continuare acele argumente impotriva mlm,lasa te rog deoparte ironiile controlate de un nivel scazut de inteligenta emotionala.

Multumesc pentru indrumare. Vezi ca folosesti de prea multe ori "Dragul meu". Sa nu inteleaga lumea altceva.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 03:55 PM
Mesaj #101

Guests

Ma uimesti pe zi ce trece. Stii ce inseamna inteligenta emotionala. De site-ul www.talentsmart.com ai auzit? Ia calculeaza-ti acolo IE si da-mi raspunsul.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 03:59 PM
Mesaj #102

Guests

ACUM, CIFRELE...
SCORUL GENERAL AL INTELIGENŢEI EMOŢIONALE: 94

Competenţa personală: 94
Puterea colectivă a autocunoaşterii şi autocontrolului tău. Este felul în care îţi foloseşti inteligenţa emoţională în situaţii care se referă mai mult la partea ta interioară.
Autocunoaşterea
92
Încredere de sine
Conştientizarea stării emoţionale
A înţelege în ce fel alţi oameni îţi influenţează comportamentul şi modul în care acesta are impact asupra celorlalţi

Autocontrolul
95
Felul în care faci faţă stresului şi frustrării
A şti când să îţi susţii punctul de vedere şi când să te retragi
Flexibilitatea la schimbare şi posibilitatea de a obţine cel mai mult din orice situaţie

Competenţa socială: 95
Combinaţia dintre abilităţile tale de conştiinţă socială şi management al relaţiilor interpersonale. Se referă mai mult la cum te comporţi cu alţi oameni.
Conştiinţa socială
96
Detectarea stării de spirit din încăpere
Grija pentru problemele celorlalţi
A auzi ce spune „cu adevărat” celălalt

Gestionarea Relaţiilor Interpersonale
93
Exprimarea clară a ideilor şi informaţiilor
Înţelegerea cu ceilalţi şi controlul eficient al conflictelor
Folosirea cunoaşterii experienţelor celorlalţi pentru a gestiona cu succes relaţiile interpersonale

Toate scorurile Evaluării Inteligenţei Emoţionale™ sunt măsurate pe o scală de la 0 la 100. Scorurile tind să se încadreze aşa cum te-ai aştepta.

Scorurile de inteligenţă emoţională ridicate sunt între 80 şi 90.
Scorurile de inteligenţă emoţională scăzută se încadrează între 50 şi 60.

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:02 PM
Mesaj #103

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 174
Inscris: 31-January 09
Utilizatorul numarul: 6 214

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 03:48 PM) *
Multumesc pentru indrumare. Vezi ca folosesti de prea multe ori "Dragul meu". Sa nu inteleaga lumea altceva.

Cu mare placere.Eu nu sunt lipsit de bunul simt.In rest nu comentez,ar fi inutil.

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:04 PM
Mesaj #104

Membru veteran

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 03:55 PM) *
Ma uimesti pe zi ce trece. Stii ce inseamna inteligenta emotionala. De site-ul www.talentsmart.com ai auzit? Ia calculeaza-ti acolo IE si da-mi raspunsul.

Ei imi folosesc creierul unde trebuie ,pentru ca imi dau singur seama ce capacitate am.In general omul cauta sa se autoevalueze atinci cand simte ceva in neregula sau cand vrea sa vada cat de destept este.....iar nu mai comentez,tot inutil ar fi.

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:05 PM
Mesaj #105

Membru veteran

Citeaza (Luthe, care te @ Feb 1 2009, 04:01 PM) *
daca nu vrei "frate", ia atunci:
bai Azorica si Grivei! nu te mai duce la biserica aia catolica, ti-a spalat si ultimul neuron pe care-l aveai (ala in care se invirte ideea fixa de MLM-ist).
pur si simplu, nu te mai duce la nici o biserica. ramai la salon, aia te ingrijesc bine; doar ca mai scapi si tu la internet si la tastatura cand nu-s supraveghetorii atenti ...

Ce pot sa zic.....no comment.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 04:06 PM
Mesaj #106

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 04:04 PM) *
Ei imi folosesc creierul unde trebuie ,pentru ca imi dau singur seama ce capacitate am.In general omul cauta sa se autoevalueze atinci cand simte ceva in neregula sau cand vrea sa vada cat de destept este.....iar nu mai comentez,tot inutil ar fi.

Te-a invatat bine sponsorul ala la tau, sau indrumatorul...baiat destept ca te are in echipa. Gasesti raspunsuri la toate.

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:08 PM
Mesaj #107

Membru veteran

Citeaza (Luthe, care te @ Feb 1 2009, 04:01 PM) *
daca nu vrei "frate", ia atunci:
bai Azorica si Grivei! nu te mai duce la biserica aia catolica, ti-a spalat si ultimul neuron pe care-l aveai (ala in care se invirte ideea fixa de MLM-ist).
pur si simplu, nu te mai duce la nici o biserica. ramai la salon, aia te ingrijesc bine; doar ca mai scapi si tu la internet si la tastatura cand nu-s supraveghetorii atenti ...

Apropo,acesta este un forum pentru mlm,te intreb:
Nu ai gasit un forum unde se pot jigni oamenii?De obicei sunt dati afara de pe forumuri astfel de personaje ca tine.

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:10 PM
Mesaj #108

Membru veteran

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 04:06 PM) *
Te-a invatat bine sponsorul ala la tau, sau indrumatorul...baiat destept ca te are in echipa. Gasesti raspunsuri la toate.

Am relatat mai sus unde am invatat si cine,dar stiu ca este greu pentru tine sa interpretezi sau sa citesti un text de la cap la coada.

+Quote Post
Vizitator_Cititor.
mesaj Feb 1 2009, 04:13 PM
Mesaj #109

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 04:04 PM) *

la fel de plin de sine si de arogant este si ultimul prost din hoarda. iti utilizezi creierul? la ce, bati cuie cu el? capacitate ai? ce, citi microfarazi? ce zici ca esti? papagal imbecilizat care "nu comenteaza, e inutil" .... fix atita !!

+Quote Post
Vizitator_Vizitator.
mesaj Feb 1 2009, 04:13 PM
Mesaj #110

Guests

Asa ca incheiere, asta fiind ultimul post adresat tie..eu de bine de rau muncesc pentru mine si de pe urma mea mai sunt si cateva familii care mananca o bucata de paine. La tine e altfel. De pe urma ta, mananca cel care te-a bagat in sistem, care ti-a aratat "oportunitatea", cel care te suna la sfarsit de luna si te intreaba " Petre, ce faci? Cum stai cu punctele? Pune mana pe telefon si suna sa facem puncte sa atingem nivelul, sa luam comisionul.
Bafta!

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:17 PM
Mesaj #111

Membru veteran

Citeaza (Cititor @ Feb 1 2009, 04:13 PM) *
la fel de plin de sine si de arogant este si ultimul prost din hoarda. iti utilizezi creierul? la ce, bati cuie cu el? capacitate ai? ce, citi microfarazi? ce zici ca esti? papagal imbecilizat care "nu comenteaza, e inutil" .... fix atita !!

Aici vroiam sa se ajunga,in sfarsit adevarata ta valoare in societate,vrei sa-ti dau un pistol pe mana...hai lasa,ai fi in stare sa te impusti singur.De ce te inervezi domnule,ai probleme?

+Quote Post
Vizitator_Big Brother.
mesaj Feb 1 2009, 04:21 PM
Mesaj #112

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 04:17 PM) *
Aici vroiam sa se ajunga,in sfarsit adevarata ta valoare in societate,vrei sa-ti dau un pistol pe mana...hai lasa,ai fi in stare sa te impusti singur.De ce te inervezi domnule,ai probleme?

este ca ai cazut de pe scaun si te-ai lovit la cap (chestia aia care iti sta pe git, cit sa nu te ploua in plamini)? ai vazut ca noi stim totul?

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:23 PM
Mesaj #113

Membru veteran

Citeaza (Vizitator @ Feb 1 2009, 04:13 PM) *
Asa ca incheiere, asta fiind ultimul post adresat tie..eu de bine de rau muncesc pentru mine si de pe urma mea mai sunt si cateva familii care mananca o bucata de paine. La tine e altfel. De pe urma ta, mananca cel care te-a bagat in sistem, care ti-a aratat "oportunitatea", cel care te suna la sfarsit de luna si te intreaba " Petre, ce faci? Cum stai cu punctele? Pune mana pe telefon si suna sa facem puncte sa atingem nivelul, sa luam comisionul.
Bafta!

Ei,acum am vazut care este defapt of-ul tau referitor la mlm,si anume:
Ar fi culmea ca tu sa muncesti pentru sponsorul tau,ce vrei sa se imbogateasca dupa efortul tau,total gresit domnule,asta inseamna sa nu cunosti mlm-ul.Ti se pare ca muncesti pentru alti?ti se pare ca muncesc pentru alti?
Ce pot sa-ti spun despre munca mea cu sponsorul este una singura-impreuna reusim mai mult.Tu cand cumperi de la supermarket, cui ii faci puncte?

+Quote Post
Vizitator_sidi.
mesaj Feb 1 2009, 04:25 PM
Mesaj #114

Guests

Citeaza (petreflp @ Feb 1 2009, 04:10 PM) *
Am relatat mai sus unde am invatat si cine,dar stiu ca este greu pentru tine sa interpretezi sau sa citesti un text de la cap la coada.

esti bun sa mai postezi de doua-trei ori, dar asa, mai in amanunt si cu intonatie. mercik mult, te pup!

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:26 PM
Mesaj #115

Membru veteran

Citeaza (Luthe @ Feb 1 2009, 04:15 PM) *
pai tu nu esti om, doar un papagal gretos smecher si infatuat. deci, valea!

Vezi tu ,oameni ca tine,nu au ce cauta pe un forum idiferent de discutie,daca eram infatuat nu faceam parte dintr-o echipa mlm,asta nu ai cum sa intelegi.

+Quote Post
petreflp
mesaj Feb 1 2009, 04:28 PM
Mesaj #116

Membru veteran

Citeaza (Big Brother @ Feb 1 2009, 04:21 PM) *
este ca ai cazut de pe scaun si te-ai lovit la cap (chestia aia care iti sta pe git, cit sa nu te ploua in plamini)? ai vazut ca noi stim totul?

Conosc multi oameni care stiu sau conosc absolut totul despre mlm,defat nu stiu nimic.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 04:34 PM
Mesaj #117

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 1 2009, 04:26 PM) *
zmortii mati in gura de bagaboanta mars dacilea.

Limbaj de doi bani ca si cel care scrie acest mesaj.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 04:36 PM
Mesaj #118

Guests

Citeaza (Luthe @ Feb 1 2009, 04:30 PM) *
ideea e ca in intunecimea mintii tale, tu consideri pe forumisti o posibila piata (de puncte, linii, si alte figuri), adica niste fraieri. de asta esti infatuat aici. in echipa (care ?) esti un tzucalar si pupincurist.

Ti se pare ca fac prospectare aici tinere,iti spun eu ,chiar ti se pare.Cat despre cuvintele frumoase,ce pot sa zic,asta este valoarea ta.

+Quote Post
Vizitator_petreflp.
mesaj Feb 1 2009, 04:38 PM
Mesaj #119

Guests

Citeaza (Big Brother @ Feb 1 2009, 04:32 PM) *
era vorba de micimea intelectului tau (atit de mic, ca doar cu indulgenta i se poate spune asa).

Se vede din postarile tale ce inseamna intelect.Ce rartional poti fi !!!!Ma uimesti.

+Quote Post
Vizitator_Cititor.
mesaj Feb 1 2009, 04:49 PM
Mesaj #120

Guests

@petreflp, esti ca penticostalii sau iehovistii: daca ai facut greseala sa le deschizi usa, astia vin si te violeaza cu conceptiile lor despre lume si viata. apoi revin , si ce e interesant ca si gastile lor "stiu", nu au dubii si nu lucreaza numai pentru ei. sunt inregimentati si ei , si luati in parte, fiecare individ este un aproape zero. citi sunteti voi acum pe tastatura, petreflp? doi, trei?

+Quote Post

40 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Closed TopicStart new topic
4 Utilizatori care citesc acest topic (4 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th October 2019 - 09:57 PM