IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Din experienta proprie in strainatate!, care cum a luat viata-n piept pe meleaguri straine.
tsunami
mesaj Jun 2 2011, 07:09 AM
Mesaj #151

Sir Tsunami

Grup: Membri
Postari: 5 035
Inscris: 25-July 08
De la: Bucuresti, deocamdata
Utilizatorul numarul: 2 011

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ Jun 2 2011, 07:30 AM) *
dezvolta ... sau vorbesti discutii, ca de obicei ...

adica ar perfect etic sa-ti "fabrici" o diploma a la romania, sa-i tragi o minciuna, doua la interviu, dar asta doar sa poti pleca in "legal" canada

--------------------
Wake up 'n RIDE!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_din_Canada_ajuns_ACASA.
mesaj Jun 2 2011, 09:19 AM
Mesaj #152

Guests

Citeaza (tsunami @ Jun 2 2011, 07:09 AM) *
adica ar perfect etic sa-ti "fabrici" o diploma a la romania, sa-i tragi o minciuna, doua la interviu, dar asta doar sa poti pleca in "legal" canada

o fi, n-o fi, nu stiu ... io am auzit ca cica ofitzerii aia de emigrare se cam pricep la verificat diplomele romarlanesti, dar nah, nimic nu-i perfect pe lumea asta, nici macar ofitzerii de emigrare canadieni ... laugh.gif

+Quote Post
tsunami
mesaj Jun 2 2011, 12:32 PM
Mesaj #153

Sir Tsunami

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ Jun 2 2011, 10:19 AM) *
o fi, n-o fi, nu stiu ... io am auzit ca cica ofitzerii aia de emigrare se cam pricep la verificat diplomele romarlanesti, dar nah, nimic nu-i perfect pe lumea asta, nici macar ofitzerii de emigrare canadieni ... laugh.gif

tu stii ca diplomele se pot "manari" si fara sa le falsifici. sau nu stii?

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
Vizitator_adip.
mesaj Jun 2 2011, 12:36 PM
Mesaj #154

Guests

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ Jun 1 2011, 04:40 PM) *
adip, da-ne niste egzemple de orase (ca sa nu zic cacapitale) ieuropene mai nesigure decat Bucurestiu
Nu stiu, nu am trait in alte orase europene in afara Romaniei, dar nu era vorba de comparatia cu alte orase, ci de faptul ca bucurestenii sustin ca orasul lor e nesigur, ceea ce dupa parerea mea nu e adevarat. Si tine cont ca vorbesti cu un om care a trait multi ani de zile in Ferentari smile.gif E murdar, prafuit, gregar, sistematizat super-infect, cu infrastructura la pamant, suprapopulat, etc,etc. Dar nu e nesigur, niciodata nu m-am simtit in nesiguranta acolo.

+Quote Post
Vizitator_Capsunaru.
mesaj Jun 2 2011, 04:25 PM
Mesaj #155

Guests

Citeaza (adip @ Jun 2 2011, 12:36 PM) *
Nu stiu, nu am trait in alte orase europene in afara Romaniei, dar nu era vorba de comparatia cu alte orase, ci de faptul ca bucurestenii sustin ca orasul lor e nesigur, ceea ce dupa parerea mea nu e adevarat. Si tine cont ca vorbesti cu un om care a trait multi ani de zile in Ferentari smile.gif E murdar, prafuit, gregar, sistematizat super-infect, cu infrastructura la pamant, suprapopulat, etc,etc. Dar nu e nesigur, niciodata nu m-am simtit in nesiguranta acolo.

Vizibotu cum a ajuns in asa zisul cel mai `sigur` oras din lume de sigur ce e pe el si-a luat pistol..

+Quote Post
mesaj Jun 2 2011, 06:42 PM
Mesaj #156

Guests

Citeaza (tsunami @ Jun 2 2011, 12:32 PM) *
tu stii ca diplomele se pot "manari" si fara sa le falsifici. sau nu stii?

eu personal nu stiu, dar parca asa am citit prin ziare ...

+Quote Post
mesaj Jun 2 2011, 06:43 PM
Mesaj #157

Guests

Citeaza (Capsunaru @ Jun 2 2011, 04:25 PM) *
Vizibotu cum a ajuns in asa zisul cel mai `sigur` oras din lume de sigur ce e pe el si-a luat pistol..

asa, si ?

+Quote Post
Vizitator_Capsunaru.
mesaj Jun 3 2011, 03:33 PM
Mesaj #158

Guests

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ Jun 2 2011, 06:42 PM) *
eu personal nu stiu, dar parca asa am citit prin ziare ...

Baga niste lecitina.. nu ziceai tu ca invatatamantu e atat de prost ca tu a trebuit sa dai spaga ca sa iei examene?

+Quote Post
mesaj Jun 3 2011, 04:59 PM
Mesaj #159

Guests

Citeaza (Capsunaru @ Jun 3 2011, 03:33 PM) *
nu ziceai tu ca invatatamantu e atat de prost ca tu a trebuit sa dai spaga ca sa iei examene?

nu, nu ziceam ca eu a trebuit sa dau spaga ca sa iau examene. insa presupunand teoretic ca ar fi fost asa doar nu crezi ca as fi atat de idiot incat sa recunosc public asta ... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Capsunaru.
mesaj Jun 3 2011, 05:08 PM
Mesaj #160

Guests

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ Jun 3 2011, 04:59 PM) *
nu, nu ziceam ca eu a trebuit sa dau spaga ca sa iau examene. insa presupunand teoretic ca ar fi fost asa doar nu crezi ca as fi atat de idiot incat sa recunosc public asta ... laugh.gif

Din pacate ai fost.. doar ca tema era alta, atunci ne demonstrai ce brost ie invatamantul roamanesc si cum se ia examenele pe bani.
Dupa ce conform definitziei tale `ai luat-o peste bot` te-ai dat la fund si ai "uitat" laugh.gif

+Quote Post
tsunami
mesaj Jun 4 2011, 10:08 AM
Mesaj #161

Sir Tsunami

Citeaza (din_Canada_ajuns_ACASA @ Jun 4 2011, 08:52 AM) *
sau pe ma=ta

sau poti spune "si pe'

rezultatul e acelasi. deci esti un mincinos. nimic nou pan' aici

--------------------
Wake up 'n RIDE!

+Quote Post
pinguin_jucaus
mesaj Jun 9 2011, 01:01 PM
Mesaj #162

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 26-May 11
Utilizatorul numarul: 28 228

unsure.gif am vazut poze, mi-au placut pozele, mai vreau!

+Quote Post
Vizitator_tresia.
mesaj May 18 2012, 05:05 PM
Mesaj #163

Guests

Citeaza (Alexia @ Oct 2 2008, 07:20 AM) *
Pentru gast_de
Daca tu consideri ca toti romanii sunt hoti (vezi afirmatia ca "daca as fi in Rom., probabil mi-as gasi lucrurile in targ") inseamna ca esti un om de nimic, frustrata si plina de complexe.
Sunt romanca, traiesc in Romania, avem 2 masini noi germane in dotarea familiei, un apartam de 4 camere excelent dotat intr-un cartier linistit, castig bine aici a.i sa-mi permit 2 vacante pe an in strainatate in conditii de lux, asa ca nu dau doi bani pe gunoaie ca tine care isi permit sa jigneasca propriul neam.
Sa-ti fie rusine, emigranta fara minte si fara creier!

din perspectiva unui roman care are 1 masina germana, un apartament lux si petrece 4 luni (da patru luni) de vacanta in strainatate, si probabil castiga mai bine decat tine...iti spun ca limitata fara minte si fara creier esti tu. daca ai ajuns la concluzia ca niste masini o casa si 2 vacante pe an inseamna ca traiesti bine si nu mai ai nevoie de alte lucruri care tin de civilizatie, de echilibrul emotional, de calitatea vietii de zi cu zi (fara nici o legatura cu averea). daca asta e tot ce-ti doresti de la viata... locul tau e clar in Romania !

+Quote Post
Vizitator_Catalin.
mesaj Jan 5 2013, 01:02 PM
Mesaj #164

Guests

Am nevoie de cat mai multe detalii posibile referitoare la emigrarea in Alaska... ma puteti ajuta cu ceva? Eu( 29 de ani) si sotia mea ( 24) vrem din tot sufletul sa ne mutam in Alaska si sa o luam de la zero acolo... sa incepem o viata noua.... ce ar trebuii facut? care sunt pasii de urmat? ce conditii ar trebuii sa indeplinesc ca sa pot primii viza?
Va multumesc anticipat

+Quote Post
Vizitator_Anglia.
mesaj Aug 20 2017, 01:41 PM
Mesaj #165

Guests

Citeaza (Catalin @ Jan 5 2013, 01:02 PM) *
Am nevoie de cat mai multe detalii posibile referitoare la emigrarea in Alaska... ma puteti ajuta cu ceva? Eu( 29 de ani) si sotia mea ( 24) vrem din tot sufletul sa ne mutam in Alaska si sa o luam de la zero acolo... sa incepem o viata noua.... ce ar trebuii facut? care sunt pasii de urmat? ce conditii ar trebuii sa indeplinesc ca sa pot primii viza?
Va multumesc anticipat

Eu traiesc in Anglia dar nu va recomand sa mergeti cu familia, e mai usor singur pentru inceput.

+Quote Post
Vizitator_Anglia.
mesaj Aug 20 2017, 01:52 PM
Mesaj #166

Guests

Citeaza (Anglia @ Aug 20 2017, 01:41 PM) *
Eu traiesc in Anglia dar nu va recomand sa mergeti cu familia, e mai usor singur pentru inceput.

http://clickromania.co.uk/povestea-unei-ro...e-din-anglia-i/

+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th September 2019 - 01:07 PM