IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Politia Rutiera, Incompetenta si Spaga !
Vizitator_vizitator_nepoftit.
mesaj Oct 7 2008, 05:13 PM
Mesaj #1

Guests

Am sa va dau cateva exemple din Bucuresti si am sa va rog si pe voi sa dati asemenea exemple:

Piata Unirii - Bucuresti :
Cred ca jumatate din Bucuresti il cunoateti pe politistul brunet cu mustata care sta in aceasta intersectie de ani de zile ; e mare "prietenar" cu taximetristii care parcheaza pe colturile intersectiei si ingreuneaza traficul masinilor si al petonilor ( respectivii taximetristi parcheaza si pe marcajul de "trecere de pietoni")

Iuliu Maniu - in dreptul statiei de metrou Pacii :
Se blocheaza traficul din cauza microbuzelor stationate in asteptare de clienti - nici un politist nu vine in zona niciodata - coada pana la Gorjului .

Soseaua de Centura a Bucurestiului - Bariera Domnesti

Cosmarul soferilor de camion (si nu numai) din intreaga Romanie
Sute de camioane stau blocate zilnic in coloana de doi kilometri pe fiecare sens astepatand sa treaca de acest punct - nici un "agent" nu are drum prin aceasta intersectie de cosmar .
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir_tot nepoftit.
mesaj Oct 7 2008, 06:19 PM
Mesaj #2

Guests

am si eu un exemplu: circulatia in Bucuresti! daca Politia si-ar face datoria si ar sanctiona toate infractiunile atunci s-ar mai civiliza si mitocanu roman! criza de spatiu in Bucuresti nu avem cum s-o rezolvam rapid! dar daca toti am respecta regulamentul, atunci sunt convins ca circulatia ar fi mai "fluida", in ciuda tuturor problemelor de infrastructura!

+Quote Post
Vizitator_Musafir_tot nepoftit.
mesaj Oct 7 2008, 06:24 PM
Mesaj #3

Guests

sa adaug: daca vrei sa vezi gradul de dezvoltare a unui popor du-te in metropola cea mai aglomerata si observa circulatia! E foarte interesant ce se aseamna Roma cu Bucurestiul, si la ce "distanta" suntem de Londra sau Stockholm (si nu ma refer la distanta geografica!)

+Quote Post
pamfletaru
mesaj Oct 8 2008, 06:21 PM
Mesaj #4

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 41
Inscris: 8-August 08
Utilizatorul numarul: 2 179

Intersectia Caderea Bastiliei cu Iancu de Hunedoara: acolo mereu se blocheaza intersectia!

Romanul nu poate invata de vorba buna! Trebuie sa pui batul pe el. De exemplu: pana nu primeste o amenda serioasa [sau eventual sa i se ridice masina] pentru faptul ca a parcat aiurea nu va parca corect in veci!

Asta este tristul adevar din pacate.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th August 2019 - 06:25 PM