IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Ce acte si unde trebuie sa le depun pentru a obtine ajutorul de somaj?, dosar obtinere ajutor de somaj
Vizitator_Alina fara job.
mesaj Jul 5 2009, 12:50 PM
Mesaj #1

Guests

Buna ziua,

in luna mai a acestui an am fost disponibilizata - postul pe care eream incadrata s-a desfiintat. Mi s-a desfacut contractul de munca conf art. 65 alin 1 din Legea 53/2003 Codul muncii.

Deoarece in 2 luni de zile am avut doar 2 interviuri vreau sa-mi depun actele de somaj. Cum pana acum (in cei peste 10 ani de munca) nu m-am aflat niciodata in aceasta ipostaza va rog sa-mi spuneti de unde si cu ce sa incep.

Ce acte imi trebuie pentru a obtinere ajutorului de somaj?
Unde trebuie sa ma adresez? Carei institutii? Daca sunt mai multe care este ordinea?
Precizez ca am domiciliul stabil in Bucuresti, iar ultimul angajator are sediul social tot in Bucuresti.

Va multumesc,
Alina.
Go to the top of the page

+Quote Post

Posteaza in acest topic
- Alina fara job   Ce acte si unde trebuie sa le depun pentru a obtine ajutorul de somaj?   Jul 5 2009, 12:50 PM
- - leo   Dosarul se depune la AgenÅ£ia Teritorială pentru ...   Aug 28 2009, 05:30 PM
- - Adrian   Am primit un raspuns odata ca daca sunt student la...   Dec 20 2010, 01:52 PM
- - pohoata niculina   Ma numesc Pohoata Niculina am fost casatorita pe n...   Feb 17 2012, 11:48 AM

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th October 2019 - 02:30 PM