IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Un soi de anunt, offtopice si lozinci ajung aici :)
hotnewsadmin
mesaj Aug 11 2011, 08:07 PM
Mesaj #61

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (Salah_ad_Din @ Aug 11 2011, 09:00 PM) *
Probabil ca Dumnezeu face si greseli : Din atatea milioane de spermatozoizi se puteau gasi si citiva mai buni, dar cel mai ratat a reusit totusi sa ajunga la ovul, si astfel ai iesit tu, exact ca in povestea cu iepurele si broasca tzestoasa.

domnule musafir , cel de sus ( ma refer la vizitator ) se indoieste de existenta lui dumnezeu pe cand dumneata il faci ratat . Eu zic ca postarea ta e taman buna de mutat .
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_ilaminatul.
mesaj Aug 11 2011, 08:19 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Salah_ad_Din @ Aug 11 2011, 08:00 PM) *
Probabil ca Dumnezeu face si greseli : Din atatea milioane de spermatozoizi se puteau gasi si citiva mai buni, dar cel mai ratat a reusit totusi sa ajunga la ovul, si astfel ai iesit tu, exact ca in povestea cu iepurele si broasca tzestoasa.

Cert este ca Dumnezeu e infailibil doar cand isi alege credinciosii dintre cei mai slabi la logica.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Aug 15 2011, 01:48 PM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (circotas @ Aug 15 2011, 01:38 PM) *
scrii lozinci de partid, ma ataci pe mine. ...

Ah, si cand era sa strig voctorios: Iata, primul mesaj al Krokodilului in care nu apare nici PDL, nici Base, nici Boc, nimic dom'ne de politica, mi-ai dat cu firma-n cap... laugh.gif

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 15 2011, 02:13 PM
Mesaj #64

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 207
Inscris: 6-August 11
De la: București
Utilizatorul numarul: 29 094

Citeaza (Laur006 @ Aug 15 2011, 01:48 PM) *
Ah, si cand era sa strig voctorios: Iata, primul mesaj al Krokodilului in care nu apare nici PDL, nici Base, nici Boc, nimic dom'ne de politica, mi-ai dat cu firma-n cap... laugh.gif

Dle.Laur,

Nasol e că matale dai un citat al dlui.Cârcotaș. Apropo, nu sunt membru al nici unui partid, deci sunt complet în orbecăială referitor la ce se referă domnia sa.

--------------------
[color="#4169E1"][b]Krokodilul Chichiricios- Veritabil este garantat apolitic, garantat Vanghelie și garantat o pacoste pentru cei care nu înțeleg prea bine democrația...[/b][/color]

+Quote Post
mmir
mesaj Aug 17 2011, 10:05 AM
Mesaj #65

Membru
**

Postari: 74
Inscris: 4-March 09
Utilizatorul numarul: 6 849

Citeaza (Propagandistul autentic @ Aug 15 2011, 04:40 AM) *
Da, ai dreptate, statul pedelist fura (cel pesedist da inapoi ce-a furat) si Udrea are posete, exact asa cum spune televiziunea lui Voiculescu.

Ai uitat sa mentionezi un amanunt de maxima importanta: posete din piele de krokodil !

+Quote Post
Vizitator_Mani Pulite (sau pulatoare).
mesaj Aug 17 2011, 01:37 PM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (gorro @ Aug 17 2011, 12:14 PM) *
Te pomeneşti că năstase, pontănel şi antonel, se îmbracă de la Tricodava. Hai să fim serioşi!
Câţi flămânzi s-ar putea hrăni cu banii daţi de antonel numai pe pantofi?

Cine si cum te-a manipoulat de-ai ajuns la pontonel, nasturel si tricodel? Nu-i distractiv sa fii manipoulit pe un thread despre?

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 02:11 PM
Mesaj #67

Membru veteran

Citeaza (Propagandistul autentic @ Aug 15 2011, 04:40 AM) *
Da, ai dreptate, statul pedelist fura (cel pesedist da inapoi ce-a furat) si Udrea are posete, exact asa cum spune televiziunea lui Voiculescu.

Domnule propagandist,

Oare are vreun rost să ne întoarcem la 1900 toamna ? Trăim acum sub un regim PD-L și aștept cu un maaare interes un activist PD-L să îmi spună- pe ce forum vrea și sub ce formă vrea cum l-a ajutat PD-Leul pe el. Nu sunt admise opțiuni de tipul ”a tăiat pensiile nerușinate”- ca fiind propagandă tristă de tip anii 50. Nu sunt admise nici opțiuni de tipul ”Băsescu știe ce e mai bun pentru România”- pentru că vă întreb eu pe dvs.- direct și fără nici un fel de atac la persoană- la pregătirea pe care o aveți considerați că Băsescu e mai deștept decât dvs. în domeniul dvs. de activitate ?
Faptul că și sub PSD s-a furat nu e un motiv ca PD-Leul să fure mai rău, nu ? Iar poșetele de lux (inclusiv din piele de krokodil) mi se par o necuviință în momentul în care lumea nu are ce mânca. Așa, ca un gest de neam prost...

--------------------
[color="#4169E1"][b]Krokodilul Chichiricios- Veritabil este garantat apolitic, garantat Vanghelie și garantat o pacoste pentru cei care nu înțeleg prea bine democrația...[/b][/color]

+Quote Post
Vizitator_Postacu' striga postacii.
mesaj Aug 17 2011, 05:16 PM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (Altu @ Aug 17 2011, 05:13 PM) *
Amice, nu mai sari ca bibanu', tu nu esti deloc subtil si de fapt in momentul in care se intreaba ceva conbcret despre activitatea DOMNULUI MINISTRU in cauza, te repezi sa amesteci viata lui personala cu cea (uneori stimabila, conform CV-ului) profesionala.
Crezi ca toti sunt orbi sa nu vada ce prestezi pe aici? Nici nu mai e nevoie sa stingi lumina pentru orbi, doar din ratiuni de economie. cool.gif

Crezi ca nu vedem ce pretezi aici?

+Quote Post
Vizitator_Altu.
mesaj Aug 17 2011, 05:20 PM
Mesaj #69

Guests

Citeaza (Postacu' striga postacii @ Aug 17 2011, 05:16 PM) *
Crezi ca nu vedem ce pretezi aici?

laugh.gif ce ne vine din adancuri!

+Quote Post
Vizitator_amuzatu.
mesaj Aug 17 2011, 05:32 PM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 17 2011, 05:28 PM) *
Am profunde îndoieli că din cauza prețului- și sunt absolut convins că nu era de 14.100 lire. Uncle, parol, am fost și eu ceva prin străinezia și nu am văzut persoane care să umble în chestii atât de scumpe- bine că nu m-am întâlnit cu Rotschild ci doar cu șeful celei mai puternice case de asigurări de prin Elveția. Un costum Armani- văzut de mine în magazin și spus ptiu drace- era 1000 de Euro- adică un preț acceptabil chiar și pentru profesorul din Germania care și-ar cumpăra 2 astfel de costume pe an la un salariu de 3500...4000 de Euro lunar. Nu știu cu ce se îmbracă lady Gaga dar îmi aduc aminte ce i s-a întâmplat acelei doamne care, atunci când a aflat că parizienii nu au pâine- le sugera să pape cozonac...

Postacelule, cersesti atentie sau bruiezi pur-si-simplu?

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 05:35 PM
Mesaj #71

Membru veteran

Citeaza (Altu @ Aug 17 2011, 05:13 PM) *
Amice, nu mai sari ca bibanu', tu nu esti deloc subtil si de fapt in momentul in care se intreaba ceva conbcret despre activitatea DOMNULUI MINISTRU in cauza, te repezi sa amesteci viata lui personala cu cea (uneori stimabila, conform CV-ului) profesionala.
Crezi ca toti sunt orbi sa nu vada ce prestezi pe aici? Nici nu mai e nevoie sa stingi lumina pentru orbi, doar din ratiuni de economie. cool.gif

prestarea postacului (p)restanțier...

Dragă domnilor,

Din păcate:
1. Dna. Udrea e oi persoană publică care are în mâinile domniei sale cheia de la casa de bani- cu vreo 4 miliarde de Euro;
2. Dl.udrea- adică Cocoș- are afaceri exact în domeniul în care ministeriază dna. Udrea;
3.Noi nu suntem DNA și nici ANI să vedem cât de corecți sunt dl.Udrea și dna. Cocoș cu banii statului vizavi de afacerile proprii. Evident că ne putem întreba filozofic de ce a primit Dali chilipirul și nu Ion Ionescu. Dar asta e filozofie.
4. Noi suntem din păcate în România și am mai umblat și prin alte țări ca să vedem că o țoală- dă-o în colo de țoală- merge în mod rezonabil până la 1000 de Euro- ca să spui că porți un costum Armani- deci pentru firmă. Există costume la fel de costume și la C&A cu 80 de Euro- dar mă rog, e Armani....
5. Noi suntem din păcate în România, acolo unde 90% din populație trăiește cu mai puțin de 1000 de Euro/lună. Deci chiar să vrem, nu vedem în faptul că dna. Udrea poartă rochie de 14.000 Lire- în public- deci nu la un eveniment privat- decât o mitocănie de țoapă.
Vedem noi oare prost ?

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 05:42 PM
Mesaj #72

Membru veteran

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Aug 17 2011, 05:39 PM) *
Cât despre povestea halucinogenă cu rochia, nu există rochie de purtat ziua de 14.000 de lire sterline! Dacă nu ai cunoştinţe despre cârpe, nu mai comenta!
Asta e rochia: Dolce&Gabbana Multi-star print dress £780.00

http://fashion.telegraph.co.uk/ispied/TMG3...rint-dress.html

Deci: cine vrea să vadă, vede cât costă rochia. Am pus linkul unde se vede şi rochia şi preţul. Şi dacă mai continuă să susţină că a costat 14.000 lire, atunci manipulează.

Păi cine manipulează Ana, Elle-ul ? A arătat omul prețul în Elle. Ești tu 100% sigură că era rochia de pe Udrea ?

--------------------

+Quote Post
hotnewsadmin
mesaj Aug 17 2011, 05:45 PM
Mesaj #73

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Sa fac un subiect despre rochia lui Udrea ?

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 05:46 PM
Mesaj #74

Membru veteran

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 17 2011, 05:42 PM) *
O fi Udrea cocheta dar proasta nu e. Logica ar trebui sa spuna oricui ca nu ar fi avut tupeul sa se afiseze cu o rochie asa scumpa stiind ca toata lumea e cu ochii pe ea. Logica elementara. Nu e nevoie sa se uite cineva nici in cataloage nici in emisiuni de cancan ca sa traga o concluzie simpla: asta e o minciuna gogonata. Dar nimic nu poate sta in calea romanului caruia ii place sa fie mintit. Nimic. Nici macar logica elementara.

Unchiule, aici e o mică, mică manipulare- dar nu din partea mea. Site-ul cu rochia de 780 de lire este, ca să vezi, suplimentul de modă I-Spied- al ziarului Telegraph. Deci nu site-ul D&G unde se vinde rochia originală- dacă există un astfel de site.
Ataseaza preview
Imagine atasata

--------------------

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 17 2011, 05:47 PM
Mesaj #75

Membru veteran

Postari: 517
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 727

Citeaza (hotnewsadmin @ Aug 17 2011, 08:45 PM) *
Sa fac un subiect despre rochia lui Udrea ?
Rochia Elenei Udrea este un subiect clasic de manipulare televiziva. Suntem ontopic.

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 05:50 PM
Mesaj #76

Membru veteran

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 17 2011, 05:46 PM) *
Unchiule, aici e o mică, mică manipulare- dar nu din partea mea. Site-ul cu rochia de 780 de lire este, ca să vezi, suplimentul de modă I-Spied- al ziarului Telegraph. Deci nu site-ul D&G unde se vinde rochia originală- dacă există un astfel de site.

Krokodilul are întotdeauna dreptate....

Dacă dna. Udrea poartă o replică, site-ul on-line garantat D&G o dă la 725 Euro- deci chiar mai ieftin decât în Telegraf. Dacă poartă originalul- e la 14,100 lire. Ce poartă dna. Udrea ?

PS:Poza cu rochia de 725 Euro....
Ataseaza preview
Imagine atasata

--------------------

+Quote Post
circotas
mesaj Aug 17 2011, 06:24 PM
Mesaj #77

Membru veteran

Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

In revista Elle este prezentata rochia in versiunea "sequined dress". "SEQUIN" in limba engleza inseamna "paiete". In cazul acelei rochii, ea este decorata cu cristale swarovski (sau altceva asemanator) care ii ridica pretul simnificativ. Acea versiune a rochiei NU este disponibila pt vanzare, probabil fiind unicat. Versiunea simpla a rochiei (nesclipitoare) costa mai putin de 800 EURO.

Cea de 14.000 lire NU exista pt vanzare si in mod clar nu este ceea ce purta ea.

De altfel, daca ati cauta pe internet, ati afla ca o rochie de 14000 de orice (dolari, euro sau lire) cam are diamante incrustate pe ea...

Doar timpitii pot sa creada ca rochia aia a Elenei Udrea ar fi 14000 de lire sterline...

Aceasta postare a fost editata de circotas: Aug 17 2011, 06:26 PM

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 17 2011, 06:25 PM
Mesaj #78

Membru veteran

Ati observat cum tinutele Elenei Udrea sunt tratate intotdeauna isteric iar cele ale lui Mazare cu multa intelegere ca si cum ar fi vreun copil teribil care face niste pozne nevinovate? Asta nu e manipulare?

PS Kroko, tu iei minciunile lui Gadea si le transformi in argumente, nu te supara ca nu am cum sa te iau in seama.

+Quote Post
annoying_orange
mesaj Aug 17 2011, 06:26 PM
Mesaj #79

Nou venit
*

Postari: 11
Inscris: 19-July 11
Utilizatorul numarul: 28 872

Citeaza (Krokodilul veritabil @ Aug 17 2011, 05:50 PM) *
Krokodilul are întotdeauna dreptate....

Dacă dna. Udrea poartă o replică, site-ul on-line garantat D&G o dă la 725 Euro- deci chiar mai ieftin decât în Telegraf. Dacă poartă originalul- e la 14,100 lire. Ce poartă dna. Udrea ?

PS:Poza cu rochia de 725 Euro....

Hâhâhâ (ras prezidential), deci inseamna ca doamna Udrea se imbraca cu replici?

De fapt, nu, cea care manipuleaza (e adevarat, la o scara mult mai mica), este doamna Udrea, prin intermediul blogului sau, pentru ca, citind articolul, n-am observat nicio referire la diferenta dintre replica si original...Nici macar n-a mentionat ca ar exista o replica si un original.

Aceasta postare a fost editata de annoying_orange: Aug 17 2011, 06:26 PM

+Quote Post
circotas
mesaj Aug 17 2011, 06:32 PM
Mesaj #80

Membru veteran

Postari: 113
Inscris: 17-July 11
Utilizatorul numarul: 28 852

Hai ca krokodilul si cu delta_d reusesc ei sa faca praf si forumul asta, pina la urma...

deja apar peste tot pe pagina principala, numai ei. Poate ca ar fi bine sa ne caram si de aici...

On topic:
In revista Elle este prezentata rochia in versiunea "sequined dress". "SEQUIN" in limba engleza inseamna "paiete". In cazul acelei rochii, ea este decorata cu cristale swarovski (sau altceva asemanator) care ii ridica pretul simnificativ. Acea versiune a rochiei NU este disponibila pt vanzare, probabil fiind unicat. Versiunea simpla a rochiei (nesclipitoare) costa mai putin de 800 EURO.

Cea de 14.000 lire NU exista pt vanzare si in mod clar nu este ceea ce purta ea.

De altfel, daca ati cauta pe internet, ati afla ca o rochie de 14000 de orice (dolari, euro sau lire) cam are diamante incrustate pe ea...

Doar timpitii pot sa creada ca rochia aia a Elenei Udrea ar fi 14000 de lire sterline...

Aceasta postare a fost editata de circotas: Aug 17 2011, 06:32 PM

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 17 2011, 06:41 PM
Mesaj #81

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Aug 17 2011, 09:32 PM) *
Nu conteaza, Gadea a poruncit sa existe.
Citeaza (circotas @ Aug 17 2011, 09:32 PM) *
...reusesc ei sa faca praf si forumul asta, pina la urma...
Nu reusesc!

Aceasta postare a fost editata de Uncle Sam: Aug 17 2011, 06:52 PM

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 06:51 PM
Mesaj #82

Membru veteran

Citeaza (circotas @ Aug 17 2011, 06:32 PM) *
Hai ca krokodilul si cu delta_d reusesc ei sa faca praf si forumul asta, pina la urma...

deja apar peste tot pe pagina principala, numai ei. Poate ca ar fi bine sa ne caram si de aici...

On topic:

Dragă și scumpule dle. Cârcotaș,

Așa e, matale ai dreptate. Numai tâmpiții ăia de capitaliști decadenți pot pune un preț pe ceva care nu e de vânzare.
În rest, ceea ce am afirmat eu- spui și matale. Problema e că dacă dna. Udrea avea rochia de 14.000 Lire - e sfidătoare. Dacă o are pe cea de 700 de Euro e jenantă- la banii ei, atâta dădea pe o vacanță ?

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 06:52 PM
Mesaj #83

Membru veteran

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 17 2011, 06:41 PM) *

Unchiule,

Tot ceea ce are un preț pe el- există pentru a fi cumpărat. Cu cristale sau nu. Oricum înainte de dna. Udrea- cu o zi sau două- o văzusem pe nu știu ce pirandă din Trimișoara cu rochie de 20.000 de Euro- cu cristale. Așa se explică, probabil, țigănirea politicii în România...

--------------------

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 17 2011, 06:53 PM
Mesaj #84

Membru veteran

Hihihihi, orice ar fi purtat era nasol smile.gif

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 06:55 PM
Mesaj #85

Membru veteran

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 17 2011, 06:41 PM) *
Nu reusesc!

Atac la Krokodil, atac la Krokodil,
Oftoapică ca să nu devină rapoartă....

Unchiule,

Nici un forum nu se face praf din cauze de krokodil ci exact din lipsă de krokodil. Problema e că trebuie să conviețuiești cu krokodilul. Și chestia a făcut-o și Alexa, o tipă ceva mai dură decât cel mai dur moderator văzut în viața mea- care oricum nu era pe forumurile bântuite de noi .

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 06:56 PM
Mesaj #86

Membru veteran

Citeaza (Uncle Sam @ Aug 17 2011, 06:53 PM) *
Hihihihi, orice ar fi purtat era nasol smile.gif

Păi cam așa ceva. Nu știu cum - dar vorba maestrului Nistorescu de ieri- există miniștrii mai jenanți decât în guvernul Băsescu ?

--------------------

+Quote Post
Uncle Sam
mesaj Aug 17 2011, 06:58 PM
Mesaj #87

Membru veteran

Acum da, e offtopic.

+Quote Post
Vizitator_Ilogicianus.
mesaj Aug 17 2011, 07:00 PM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (annoying_orange @ Aug 17 2011, 06:26 PM) *
Hâhâhâ (ras prezidential), deci inseamna ca doamna Udrea se imbraca cu replici?

De fapt, nu, cea care manipuleaza (e adevarat, la o scara mult mai mica), este doamna Udrea, prin intermediul blogului sau, pentru ca, citind articolul, n-am observat nicio referire la diferenta dintre replica si original...Nici macar n-a mentionat ca ar exista o replica si un original.

Mi-am luat pantofi de la un magazin.
Trebuie sa stiu ca sunt pantofi asemanator la alte magazine?Hâhâhâ , ris logic.

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 07:03 PM
Mesaj #89

Membru veteran

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Aug 17 2011, 03:28 PM) *
Da, ai dreptate. Dar tot e un pas înainte să amendezi un ministru în funcţie...

Miniștrii în funcție au luat și bătaie de la organ...dacă nu mă înșel era un nene cu un Trăbănțel- total neînsemnat dar ceva secretar de stat- care a fost bătut, iarăși dacă nu mă înșel- în timpul guvernării Tăriceanu de niște SPP-iști....

--------------------

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 07:10 PM
Mesaj #90

Membru veteran

Citeaza (Ilogicianus @ Aug 17 2011, 07:00 PM) *
Mi-am luat pantofi de la un magazin.
Trebuie sa stiu ca sunt pantofi asemanator la alte magazine?Hâhâhâ , ris logic.

Stimate dle.,
Dacă matale îți iei pantofi de la magazin ca să te vadă lumea și nu ca să-i porți și să te simți comod, e o problemă...

--------------------

+Quote Post

10 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th December 2019 - 10:27 PM