IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

16 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > »   
Reply to this topicStart new topic
> URASC RCS & RDS !, Limitele suportabilului au fost demult depasite... Traiesc un cosmar&#
Vizitator_BBC_versus.
mesaj Dec 7 2010, 05:27 PM
Mesaj #181

Guests

Ai din partea mea un share pe toate canalele posibile Twitter/Fcebook/Google Buzz!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Alex.
mesaj Dec 7 2010, 05:29 PM
Mesaj #182

Guests

Da, intradevar compania Trei Litere & Trei Litere (sa nu fiu amendat de CNA smile.gif ) are niste angajati care lasa de dorit + unele servicii care sunt direct proportionale cu angajatii.
Internetul este incredibil!!

P.S – RCS sucks:)

+Quote Post
Vizitator_Lyda N..
mesaj Dec 7 2010, 05:31 PM
Mesaj #183

Guests

Pai…domnisoarele de la relatii cu clientii sunt niste sclifosite,digi net mobil merge si nu prea-zici ca e din sant:cade ingrozitor de des,…plus doamnele de la ghiseu vorbesc de parca ar trebui sa dea chirie pe vorbe.

+Quote Post
Vizitator_Lyda N..
mesaj Dec 7 2010, 05:33 PM
Mesaj #184

Guests

Citeaza (Lyda N. @ Dec 7 2010, 05:31 PM) *
Pai…domnisoarele de la relatii cu clientii sunt niste sclifosite,digi net mobil merge si nu prea-zici ca e din sant:cade ingrozitor de des,…plus doamnele de la ghiseu vorbesc de parca ar trebui sa dea chirie pe vorbe.

Si un link catre blogul meu...
http://lyda-n.blogspot.com/2010/12/servici...2-stele-si.html

Servicii RCS-RDS de minus 2 stele si jumătate
Am mai scris despre această firmă de furnizare de internet,telefonie şi cablu TV.

Dar acum,nu mai este vorba despre internetul meu ci despre ce păţanie a avut parte Raluxa cu RCS-RDS ,întâmplare care,este sub orice critică pentru o firmă cu asemenea popularitate.

Să nu mai pun la socoteală sclifositele alea de la serviciul relaţii cu clienţii care abia vorbesc,abia se mişcă şi cred că au minute întregi când uită să respire.
Bineînţeles,nici doamnele de la ghişeele de plată nu sunt mai drăguţe şi strâmbă din nas de câte ori nu au să dea rest sau trebuie să numele mai mult de 5 bancnote de 10 lei.

S-a întâmplat să nu meargă netul.Să sun de 194985254 de ori să mi se spună că se încearcă rezolvarea problemei.Într-un final sunt anunţată că o echipă va veni a doua zi să îmi verifice mie cablurile şi ce se mai poate,echipă care reuşeşte "să străbată cu greu" străzile oraşului şi ajunge abia peste 2 săptămâni de la data stabilită.

Dacă "intri în ei" şi te răsteşti şi eşti al dracu' îţi rezolvă imediat problema...dacă nu, şezi parcat şi aşteaptă.Când eşti drăguţ eşti luat de prost şi de cretin şi de dobitoc.

+Quote Post
Vizitator_Sebastian C.
mesaj Dec 7 2010, 05:34 PM
Mesaj #185

Guests

Citeaza (Lyda N. @ Dec 7 2010, 05:33 PM) *
Si un link catre blogul meu...
http://lyda-n.blogspot.com/2010/12/servici...2-stele-si.html

Servicii RCS-RDS de minus 2 stele si jumătate
Am mai scris despre această firmă de furnizare de internet,telefonie şi cablu TV.

Dar acum,nu mai este vorba despre internetul meu ci despre ce păţanie a avut parte Raluxa cu RCS-RDS ,întâmplare care,este sub orice critică pentru o firmă cu asemenea popularitate.

Să nu mai pun la socoteală sclifositele alea de la serviciul relaţii cu clienţii care abia vorbesc,abia se mişcă şi cred că au minute întregi când uită să respire.
Bineînţeles,nici doamnele de la ghişeele de plată nu sunt mai drăguţe şi strâmbă din nas de câte ori nu au să dea rest sau trebuie să numele mai mult de 5 bancnote de 10 lei.

S-a întâmplat să nu meargă netul.Să sun de 194985254 de ori să mi se spună că se încearcă rezolvarea problemei.Într-un final sunt anunţată că o echipă va veni a doua zi să îmi verifice mie cablurile şi ce se mai poate,echipă care reuşeşte "să străbată cu greu" străzile oraşului şi ajunge abia peste 2 săptămâni de la data stabilită.

Dacă "intri în ei" şi te răsteşti şi eşti al dracu' îţi rezolvă imediat problema...dacă nu, şezi parcat şi aşteaptă.Când eşti drăguţ eşti luat de prost şi de cretin şi de dobitoc.

eu am net de la romtelecom...Clicknet...si daca patesc ceva ii sun, cam in 10-15 minute reusesc sa vorbesc cu deranjamentele si in dimineata urmatoare deja ma trezesc cu ei la usa. Clicknet rulz:P

+Quote Post
Vizitator_Sebastian P.
mesaj Dec 7 2010, 05:35 PM
Mesaj #186

Guests

Citeaza (Tibishor MEREU Surprinzator @ Nov 15 2010, 10:44 AM) *
De ce? E simplu.
Varianta scurta: - Pentru ca se foloseste de banii mei, fara sa-si respecte obligatiile contractuale (e.g. avariile vor fi rezolvate in cel mult 48 h de la momentul solicitarii).
Varianta lunga - care frizeaza patologicul - o gasiti mai jos. Sper sa aveti nervi sa o cititi. Eu nu mai vreau sa trec prin ce trec, fara ca toata lumea sa stie cum isi trateaza aceasta companie clientii. Nu mai dau niciun telefon... nu mai merg in nicio audienta.

M-am intors din vacanta pe 1 noiembrie, si am constatat ca nu-mi merge netul. Nu mi s-a parut o tragedie, si - pentru ca nu sunt un reclamagiu de profesie - am dat un on/off la router... am restartat laptopul... si cand am observat ca nu la mine e defectiunea, am asteptat cuminte sa se remedieze avaria la retea.
Pe 3 noiembrie insa am hotarat sa fac o sesizare, comunicandu-le celor de la Relatii Clienti ca desi sunt cu plata la zi, nu beneficiez de serviciul de internet.
S-au incercat diverse metode de remediere a situatiei, de la distanta, insa toate au esuat.

Drept urmare, am stabilit de comun acord cu operatorul care a preluat solicitarea ca a doua zi, 4 noiembrie, in intervalul orar 17:00 - 19:00 o echipa a departamentului tehnic se va deplasa la locatie pentru a remedia situatia. Mentionez ca am fost acasa incepand cu orele 16:45.
Deoarece nu a venit nimeni pana la 18:30, am sunat la serviciul Relatii Clienti, pentru a ma asigura ca o echipa va ajunge in cele din urma.
Am fost asigurat ca solicitarea mea va fi "urgentata", ca o echipa tehnica este pe drum, si de asemenea, ca voi fi contactat telefonic pentru a mi se comunica ora exacta la care vor ajunge la locatie. Acest lucru nu s-a intamplat.

Asadar, am sunat din nou la 18:57, 19:51, 21:09 si am primit acelasi raspuns: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". DIN NOU, ACEST LUCRU NU S-A INTAMPLAT.
A doua zi am facut si o sesizare in scris, la clienti@rcs-rds.ro si am solicitat un raspuns scris. Evident, nu l-am primit niciodata.

Am sunat din nou pe 5 noiembrie - la 07:36 si la 09:57 - ACELASI RASPUNS!!!
Aceasta ultima sesizare a fost urmata de o audienta in data de 5 noiembrie, unde o domnisoara extrem de amabila m-a asigurat ca... SURPRIZA!!! "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". I-am comunicat ca am auzit acest text de nenumarate ori pana in acel moment, fara sa aiba o aplicabilitate in realitate, si ca as aprecia daca ar lua legatura cu echipa tehnica din teren. Evident... inutil.

Am mentionat ca doresc ca apelurile catre Relatii Clienti (in afara de apelul initial) sa-mi fie platite de catre compania RCS & RDS, deoarece TOATE au fost efectuate urmare neprezentarii la locatie in intervalul stabilit de comun acord, precum si necontactarii telefonice de catre echipa tehnica de pe teren, conform spuselor operatorilor de la call center. (Pana in acest moment am cumulat mai mult de 120 min pe telefonul mobil)*.
*Voi pune la dispozitia oricui o copie a facturii cu desfasurator cu tot, imediat ce voi intra in posesia acesteia.

De asemenea, am mentionat ca, desi contractul a fost semnat in februarie, nici pana in acel moment nu am primit stickul pentru internet mobil si/sau telefonul fix/mobil. Motivul? Nu sunt pe stoc. REPET!!! Desi am semnat contractul in februarie, iar aceste "bonusuri" erau parte din oferta.
Ca o favoare personala, am fost trimis undeva langa Izvor, unde - dupa ce am stat 2.5 ore la ghiseu - am primit un stick. Acolo mi s-a comunicat ca telefon fix/mobil e posibil sa nu mai primesc, pentru ca nu se mai aduc.

Ajuns acasa am constatat ca stick-ul NU FUNCTIONEAZA. Asadar, am mai dat un telefon la Relatii Clienti, unde mi s-a spus ca stick-ul nu fusese configurat corect, si operatorul m-a ghidat prin telefon, reusind sa remediem situatia.
Nici in data de 5 nov. nu m-a contactat nimeni de la echipa tehnica. Nici pe 6 nov, nici pe 7 nov...
NICIODATA!!!

Am sunat in ambele zile, incercand sa aflu ce se intampla totusi, cu solicitarea mea. De fiecare data, acelasi raspuns politicos, citit de pe un cartonas sau invatat pe de rost : "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". Rezultatul poate fi presupus deja. NI-MIC!!!

Luni, am sunat din nou, si am stabilit ca in data de 9 noiembrie, in intervalul 19:00 - 22:00, echipa tehnica se va prezenta la locatie pentru a remedia situatia.
SI CUM ERA DE ASTEPTAT, NU A VENIT NIMENI!!! NU M-A SUNAT NIMENI SA-MI SPUNA CA NU AJUNGE NIMENI. Evident, situatia nu s-a remediat de la sine.

Am revenit cu un telefon... Mi s-a spus acelasi lucru... Solicitare urgentata... Echipa tehnica lucreaza pentru rezolvarea in cel mai scurt timp...
Am intrebat "CUM E POSIBIL SA SE LUCREZE LA REMEDIEREA SITUATIEI, ATATA VREME CAND ACUM MAI BINE DE O SAPTAMANA S-A STABILIT CA PENTRU REMEDIEREA PROBLEMEI O ECHIPA TREBUIE SA FIE LA MINE IN SUFRAGERIE... IAR ACUM SUNT SINGUR ACASA????" Nu am primit niciun raspuns la aceasta intrebare, insa domnisoara amabila m-a intrebat (tot de pe cartonas, banuiesc) : "Va mai pot fi de folos cu o alta informatie?" si a inchis telefonul, nu inainte sa-mi multumeasca pentru ca am apelat la serviciile RCS & RDS, si sa-mi ureze o seara buna.

Am incercat sa-mi pastrez calmul, si am stabilit un alt interval orar, pentru data de 10 nov. Intre 18:00 - 20:00. DIN NOU, NU A VENIT NIMENI. SI NU M-A SUNAT NIMENI.

Si din nou am sunat... Si din nou mi s-a promis acelasi lucru... Mi s-a mentionat din nou cuvantul "urgentare"... Mi s-a promis din nou ca voi fi sunat... ca in fiecare zi... Insa realitatea este ca nu se intampla nimic. SI E ANORMAL SA FIU TRATAT ASA!!

Azi, am fost din nou in audienta... la 15:00... insa consider ca limitele bunului simt au fost depasite de mult...
Domnisoara politicoasa a fost pe tura cealalta, asa ca am fost in audienta la un tanar arogant / plictisit, pe care, in momentul in care a inceput sa-mi spuna... "Solicitarea dumn..." mi-am permis sa-l intrerup... si sa-i spun ca daca vrea sa-mi zica: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp", as prefera sa se opreasca. Este un text pe care nu-l mai cred si ca il rog ca - daca nu poate fi mai creativ - macar sa nu-l mai foloseasca. Mi-a raspuns nonsalant ca el altceva nu are ce sa-mi spuna si - ca noutate - ca NICI MACAR NU AR TREBUI SA STAU ACASA SA ASTEPT ECHIPA... pentru ca e o problema cu fibra optica.

L-am intrebat de ce nu mi-a comunicat nimeni acest lucru. Iar el mi-a raspuns, iritat... ca treaba lui e sa rezolve problema la internet, nu sa comunice cu clientii.
Ca orice om normal (sper) i-am spus ca ma aflu PENTRU A DOUA OARA IN AUDIENTA din doua motive:
1 - Pentru ca nu functioneaza netul (problema care deja mi se pare ca a trecut in plan secundar).
2 - Pentru ca nimeni nu a comunicat cu mine in ultimele doua saptamani, in niciun fel... Iar eu am stat in casa in repetate randuri asteptand o echipa care nici macar nu intentiona sa vina, sau asteptand un telefon de la echipa tehnica... fara rost... IN CONDITIILE IN CARE TOATE ACESTE LUCRURI ERAU STABILITE DE COMUN ACORD CU OPERATORUL DE LA RELATII CLIENTI. Drept urmare, am pierdut atat timp cat si bani, pe care doresc sa-i recuperez...

Cea mai tare replica din ultimele doua saptamani a venit tot de la tanarul cu care am avut audienta vineri (12 nov): "EU SUNT AICI CA SA-TI REPAR INTERNETUL. DACA AI PROBLEME CU MODUL IN CARE COMUNICAM, DU-TE LA PSIHOLOG!"
In acel moment m-am ridicat, va las pe voi sa intuiti starea in care eram si i-am comunicat (inutil, de altfel) tanarului din fata mea ca nu amenint pe nimeni, insa ca ma voi folosi de de toate resursele pentru a face public modul in care aceasta companie isi trateaza clientii. Si nu este o amenintare. ESTE O PROMISIUNE!!

Nu vreau sa credeti ca sunt sarcastic by default, insa consider UN ABUZ modul in care sunt tratat de catre compania RCS & RDS. Si cred ca e firesc sa simt asta , de vreme ce mi-au cauzat atata distress si isi bat in continuare joc de banii, timpul si nervii mei.

A! Era sa uit... In cazul in care va intrebati... Echipa a ajuns in cele din urma... dupa mai bine de doua saptamani...
Am avut net pentru o ora... iar acum am luat-o de la capat.

Asta e povestea mea. Stiu ca daca ati reusit sa cititi pana acum ati avut impresia ca m-am repetat, din greseala, de multe ori...
Si aveti dreptate. Am repetat over and over again aceeasi poveste .
Dar aceasta poveste am trait-o si eu.
Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Astazi am vorbit deja cu un avocat, si am programat o intalnire la ANPC.
Fingers crossed.

In acest moment exista pe facebook:
Un grup - RCS & RDS SUCKS!!! / 694 de membri
Un profil - RCS RDS (Sax)* / 154 de prieteni
* Nu m-au lasat sa trec Sucks la nume... dar oricum "SUCKS!!!" apare in fotografia de profil

Ambele create acum 2-3 zile.
Feel free to join!

True! RDS suge grav de cativa ani!!!

+Quote Post
Vizitator_Brain Host.
mesaj Dec 7 2010, 05:36 PM
Mesaj #187

Guests

Gata draga Tibishor, ti-am dat si eu link-ul pe twitter si fb. Spor cu nervii smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Razvan.
mesaj Dec 7 2010, 05:38 PM
Mesaj #188

Guests

De ce? E simplu.
Varianta scurta: - Pentru ca se foloseste de banii mei, fara sa-si respecte obligatiile contractuale (e.g. avariile vor fi rezolvate in cel mult 48 h de la momentul solicitarii).
Varianta lunga - care frizeaza patologicul - o gasiti mai jos. Sper sa aveti nervi sa o cititi. Eu nu mai vreau sa trec prin ce trec, fara ca toata lumea sa stie cum isi trateaza aceasta companie clientii. Nu mai dau niciun telefon... nu mai merg in nicio audienta.

M-am intors din vacanta pe 1 noiembrie, si am constatat ca nu-mi merge netul. Nu mi s-a parut o tragedie, si - pentru ca nu sunt un reclamagiu de profesie - am dat un on/off la router... am restartat laptopul... si cand am observat ca nu la mine e defectiunea, am asteptat cuminte sa se remedieze avaria la retea.
Pe 3 noiembrie insa am hotarat sa fac o sesizare, comunicandu-le celor de la Relatii Clienti ca desi sunt cu plata la zi, nu beneficiez de serviciul de internet.
S-au incercat diverse metode de remediere a situatiei, de la distanta, insa toate au esuat.

Drept urmare, am stabilit de comun acord cu operatorul care a preluat solicitarea ca a doua zi, 4 noiembrie, in intervalul orar 17:00 - 19:00 o echipa a departamentului tehnic se va deplasa la locatie pentru a remedia situatia. Mentionez ca am fost acasa incepand cu orele 16:45.
Deoarece nu a venit nimeni pana la 18:30, am sunat la serviciul Relatii Clienti, pentru a ma asigura ca o echipa va ajunge in cele din urma.
Am fost asigurat ca solicitarea mea va fi "urgentata", ca o echipa tehnica este pe drum, si de asemenea, ca voi fi contactat telefonic pentru a mi se comunica ora exacta la care vor ajunge la locatie. Acest lucru nu s-a intamplat.

Asadar, am sunat din nou la 18:57, 19:51, 21:09 si am primit acelasi raspuns: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". DIN NOU, ACEST LUCRU NU S-A INTAMPLAT.
A doua zi am facut si o sesizare in scris, la clienti@rcs-rds.ro si am solicitat un raspuns scris. Evident, nu l-am primit niciodata.

Aceasta ultima sesizare a fost urmata de o audienta in data de 5 noiembrie, unde o domnisoara extrem de amabila m-a asigurat ca... SURPRIZA!!! "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". I-am comunicat ca am auzit acest text de nenumarate ori pana in acel moment, fara sa aiba o aplicabilitate in realitate, si ca as aprecia daca ar lua legatura cu echipa tehnica din teren. Evident... inutil.

Am mentionat ca doresc ca apelurile catre Relatii Clienti (in afara de apelul initial) sa-mi fie platite de catre compania RCS & RDS, deoarece TOATE au fost efectuate urmare neprezentarii la locatie in intervalul stabilit de comun acord, precum si necontactarii telefonice de catre echipa tehnica de pe teren, conform spuselor operatorilor de la call center. (Pana in acest moment am cumulat mai mult de 120 min pe telefonul mobil)*.
*Voi pune la dispozitia oricui o copie a facturii cu desfasurator cu tot, imediat ce voi intra in posesia acesteia.

De asemenea, am mentionat ca, desi contractul a fost semnat in februarie, nici pana in acel moment nu am primit stickul pentru internet mobil si/sau telefonul fix/mobil. Motivul? Nu sunt pe stoc. REPET!!! Desi am semnat contractul in februarie, iar aceste "bonusuri" erau parte din oferta.
Ca o favoare personala, am fost trimis undeva langa Izvor, unde - dupa ce am stat 2.5 ore la ghiseu - am primit un stick. Acolo mi s-a comunicat ca telefon fix/mobil e posibil sa nu mai primesc, pentru ca nu se mai aduc.

Ajuns acasa am constatat ca stick-ul NU FUNCTIONEAZA. Asadar, am mai dat un telefon la Relatii Clienti, unde mi s-a spus ca stick-ul nu fusese configurat corect, si operatorul m-a ghidat prin telefon, reusind sa remediem situatia.
Nici in data de 5 nov. nu m-a contactat nimeni de la echipa tehnica. Nici pe 6 nov, nici pe 7 nov...
NICIODATA!!!

Am sunat in ambele zile, incercand sa aflu ce se intampla totusi, cu solicitarea mea. De fiecare data, acelasi raspuns politicos, citit de pe un cartonas sau invatat pe de rost : "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp". Rezultatul poate fi presupus deja. NI-MIC!!!

Luni, am sunat din nou, si am stabilit ca in data de 9 noiembrie, in intervalul 19:00 - 22:00, echipa tehnica se va prezenta la locatie pentru a remedia situatia.
SI CUM ERA DE ASTEPTAT, NU A VENIT NIMENI!!! NU M-A SUNAT NIMENI SA-MI SPUNA CA NU AJUNGE NIMENI. Evident, situatia nu s-a remediat de la sine.

Am revenit cu un telefon... Mi s-a spus acelasi lucru... Solicitare urgentata... Echipa tehnica lucreaza pentru rezolvarea in cel mai scurt timp...
Am intrebat "CUM E POSIBIL SA SE LUCREZE LA REMEDIEREA SITUATIEI, ATATA VREME CAND ACUM MAI BINE DE O SAPTAMANA S-A STABILIT CA PENTRU REMEDIEREA PROBLEMEI O ECHIPA TREBUIE SA FIE LA MINE IN SUFRAGERIE... IAR ACUM SUNT SINGUR ACASA????" Nu am primit niciun raspuns la aceasta intrebare, insa domnisoara amabila m-a intrebat (tot de pe cartonas, banuiesc) : "Va mai pot fi de folos cu o alta informatie?" si a inchis telefonul, nu inainte sa-mi multumeasca pentru ca am apelat la serviciile RCS & RDS, si sa-mi ureze o seara buna.

Am incercat sa-mi pastrez calmul, si am stabilit un alt interval orar, pentru data de 10 nov. Intre 18:00 - 20:00. DIN NOU, NU A VENIT NIMENI. SI NU M-A SUNAT NIMENI.

Si din nou am sunat... Si din nou mi s-a promis acelasi lucru... Mi s-a mentionat din nou cuvantul "urgentare"... Mi s-a promis din nou ca voi fi sunat... ca in fiecare zi... Insa realitatea este ca nu se intampla nimic. SI E ANORMAL SA FIU TRATAT ASA!!

Azi, am fost din nou in audienta... la 15:00... insa consider ca limitele bunului simt au fost depasite de mult...
Domnisoara politicoasa a fost pe tura cealalta, asa ca am fost in audienta la un tanar arogant / plictisit, pe care, in momentul in care a inceput sa-mi spuna... "Solicitarea dumn..." mi-am permis sa-l intrerup... si sa-i spun ca daca vrea sa-mi zica: "Solicitarea dumneavoastra va fi urgentata, iar echipa va va contacta telefonic in cel mai scurt timp", as prefera sa se opreasca. Este un text pe care nu-l mai cred si ca il rog ca - daca nu poate fi mai creativ - macar sa nu-l mai foloseasca. Mi-a raspuns nonsalant ca el altceva nu are ce sa-mi spuna si - ca noutate - ca NICI MACAR NU AR TREBUI SA STAU ACASA SA ASTEPT ECHIPA... pentru ca e o problema cu fibra optica.

L-am intrebat de ce nu mi-a comunicat nimeni acest lucru. Iar el mi-a raspuns, iritat... ca treaba lui e sa rezolve problema la internet, nu sa comunice cu clientii.
Ca orice om normal (sper) i-am spus ca ma aflu PENTRU A DOUA OARA IN AUDIENTA din doua motive:
1 - Pentru ca nu functioneaza netul (problema care deja mi se pare ca a trecut in plan secundar).
2 - Pentru ca nimeni nu a comunicat cu mine in ultimele doua saptamani, in niciun fel... Iar eu am stat in casa in repetate randuri asteptand o echipa care nici macar nu intentiona sa vina, sau asteptand un telefon de la echipa tehnica... fara rost... IN CONDITIILE IN CARE TOATE ACESTE LUCRURI ERAU STABILITE DE COMUN ACORD CU OPERATORUL DE LA RELATII CLIENTI. Drept urmare, am pierdut atat timp cat si bani, pe care doresc sa-i recuperez...

Cea mai tare replica din ultimele doua saptamani a venit tot de la tanarul cu care am avut audienta vineri (12 nov): "EU SUNT AICI CA SA-TI REPAR INTERNETUL. DACA AI PROBLEME CU MODUL IN CARE COMUNICAM, DU-TE LA PSIHOLOG!"
In acel moment m-am ridicat, va las pe voi sa intuiti starea in care eram si i-am comunicat (inutil, de altfel) tanarului din fata mea ca nu amenint pe nimeni, insa ca ma voi folosi de de toate resursele pentru a face public modul in care aceasta companie isi trateaza clientii. Si nu este o amenintare. ESTE O PROMISIUNE!!

Nu vreau sa credeti ca sunt sarcastic by default, insa consider UN ABUZ modul in care sunt tratat de catre compania RCS & RDS. Si cred ca e firesc sa simt asta , de vreme ce mi-au cauzat atata distress si isi bat in continuare joc de banii, timpul si nervii mei.

A! Era sa uit... In cazul in care va intrebati... Echipa a ajuns in cele din urma... dupa mai bine de doua saptamani...

Asta e povestea mea. Stiu ca daca ati reusit sa cititi pana acum ati avut impresia ca m-am repetat, din greseala, de multe ori...
Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Fingers crossed.

* Nu m-au lasat sa trec Sucks la nume... dar oricum "SUCKS!!!" apare in fotografia de profil

Feel free to join!

RCS & RDS are probabil cele mai infecte servicii din companiile cu care am de-a face, fortat de faptul ca au monopol in zona mea. Daca vrei sa modifici ceva la contract trebuie sa stai intre 1 si 3 ore la coada iar serviciul telefonic de relatii cu clientii se prezinta in cea mai pura bataie de joc pentru client.
Echipele alea care au venit, ti-au lasat si tie vreo hartie in care sa scrie ca problema semnalata nu a fost remediata ? Ca eu in locul tau pe langa ca as suna imediat la OPC – serviciile oferite nu corespund contractului, i-as anunta frumos ca nu platesc nici un abonament de-acum incolo.

+Quote Post
Vizitator_Raluxa.
mesaj Dec 7 2010, 05:41 PM
Mesaj #189

Guests

Citeaza (Razvan @ Dec 7 2010, 05:38 PM) *
RCS & RDS are probabil cele mai infecte servicii din companiile cu care am de-a face, fortat de faptul ca au monopol in zona mea. Daca vrei sa modifici ceva la contract trebuie sa stai intre 1 si 3 ore la coada iar serviciul telefonic de relatii cu clientii se prezinta in cea mai pura bataie de joc pentru client.
Echipele alea care au venit, ti-au lasat si tie vreo hartie in care sa scrie ca problema semnalata nu a fost remediata ? Ca eu in locul tau pe langa ca as suna imediat la OPC – serviciile oferite nu corespund contractului, i-as anunta frumos ca nu platesc nici un abonament de-acum incolo.

Am cerut eu asa ceva. NU mi s-a lasat nicio hartie, doar un nenorocit numar de inregistrare. Iti dai seama ca am cerut imediat o hartie la mana, de fiecare data cand am avut cui. No chance…

+Quote Post
Vizitator_Jenu.
mesaj Dec 7 2010, 05:42 PM
Mesaj #190

Guests

Ai facut decat furori cu relatarea ta smile.gif Sper sa o rezolvi cu bine smile.gif
Iti tin pumnii!

+Quote Post
Vizitator_George.
mesaj Dec 7 2010, 05:43 PM
Mesaj #191

Guests

Sper ca oamenii sa invete ceva din asta, datorita celor ce trec cu vederea, astfel de lucruri se intampla tot mai des.

+Quote Post
Vizitator_Adi.
mesaj Dec 8 2010, 06:43 AM
Mesaj #192

Guests

Toti sunt la fel…am trecut de la UPC la RDS-RCS incantat fiind de un provider care iti furnizeaza toate serviciile….o singura factura…un singur drum la o singura casierie, plus ca eram satul de numeroasele intreruperi de semnal de la UPC ! E adevarat, hotaratoare au fost si canalele de sport furnizate de reteaua RDS-RCS ! La incheierea contractului, in 30 de minute dupa solicitarea telefonica, erau deja la usa mea cu contractul ! Toate bune si frumoase, nu au fost probleme cu receptia semnalului TV (analogic), la aproximativ 2 zile aveam si net….cu telefonul fix au venit dupa 8 luni…nu mi-a pasat…..nu prea folosesc fixul. Mentionez ca am instalat RDS in paralel cu UPC (cabluri separate), am fost multumit, am incetat sa platesc UPC, drept pentru care semnalul a fost oprit! Dupa 3 luni, ma duc la UPC sa reziliez contractul….surpriza….trebuie sa platesc si pt. astea 3 luni cat nu mi-au furnizat nici un serviciu….nu chirie sau ceva….ci factura intreaga! Nu sunt un sustinator al RDS-ului, am asistat la o scena la casierie in care o doamna in varsta vroia sa rezilieze contractul cu ei, contract care era pe numele sotului….paralizat intre timp ! Nu putea face asta, idiotii aia ii cereau sa vina sotul personal sau sa-i faca o imputernicire notariala pentru asta. Din pacate asta e realitatea, numai zambete pana inchei contractul, dupa…Doamne fereste sa ai nevoie de ei !

+Quote Post
Vizitator_Adrian Calarasi.
mesaj Dec 8 2010, 06:45 AM
Mesaj #193

Guests

AM UPC DE 6 ANI.
Niciodata nu am avut probleme… Nici cu netul nici cu televiziunea sau telefonia.
Nu mi-a cazut netul niciodata decat (cu exceptia unei furtuni mari acum 2 ani - doar cateva ore intrerupte)
Nu am sa plec de la ei... sunt foarte multumit, desi au viteza de net mult mai scumpa decat celelalte firme.

+Quote Post
Vizitator_Donosa Cosmin Ionut.
mesaj Dec 8 2010, 06:48 AM
Mesaj #194

Guests

Am un prieten care si-a pus net si cablu si “minus rcs minus rds” iau adus scule stricate(decodor si alte chestii “super tehnologice” pe care le folosesc pt ati oferi serviciile lor).^Toata mascarada cu certuri , amenintari ca ma duc la opc,injuraturi etc a durat vreo 4 luni in care omul nostru desi avea contract nu se putea bucura de net si nici de cablu. Vazand bataie de joc fara limite(eu nu as fi stat 1 saptamana asa daramite 4 luni)omul nostru sa dus frumos la OPC care e pe strada Transilvania , pe la Romana pe undeva, a depus plangere si a asteptat sa vada ce iese. Dupa 1 saptamana la sunat un director rcs—-rds cu scuze , bla bla bla si ca ii remediaza problema.Au venit unii sa-i “repare” ce era stricat de la inceput, iau montat alte echipamente si iau zis ca in 2 ore are net si cablu . Ei bine nu a avut deorece si echipamentele “noi” erau stricate cum avea sa afle . Din nou telefoane , amenintari , injuraturi ca la noi. Din nou la OPC alta cerere, asteptare, alt director rds alta programare, alta echipa de “descarcerare”. Dupa lupte seculare vine si izbavirea…..VICTORIE….a reusit intr-un final sa aiba net si cablu. Morala e :cu durere-n suflet o spun ca daca nu plecati “ieri” nu maine sau peste 1 saptamana din mizeria asta de tara, nu asteptati sa vi se rezolve si nu amenintati, actionati imediat ca altfel veti pati ca omul nostru sau ca multi altii. Poate asa iesim din mocirla si ne comportam mai serios unul cu celalalt…..Nu mai bine va doresc.

+Quote Post
Vizitator_Ion P.
mesaj Dec 8 2010, 06:51 AM
Mesaj #195

Guests

Am avut si eu RDS. Cand am semnat contractul cu ei, mi-au bagat pe gat telefon fix si unul mobil (telefoanele au venit in plus, eu cerusem doar net) si abia peste 3 saptamani (!!!) au venit sa instaleze netul. Evident ca in astea 3 saptamani am platit ca si cum as fi avut si internetul, cum altfel?…
Au mai fost si alte experiente nasoale cu RDS…
PS: Acum am UPC de putin timp, pare a fi mai ok, desi nu-i cu mult mai stralucit; sa vedeti numai cum atarna in casa cablurile instalate de ei, dezastru! Urmeaza sa-i chem sa mai cableze un televizor si sa le spun sa remedieze situatia cu cablul ala atarnat…
Am ajuns si eu la concluzia ca toti is o apa si-un pamant…

+Quote Post
Vizitator_John.
mesaj Dec 8 2010, 08:04 AM
Mesaj #196

Guests

Citeaza (Adrian Calarasi @ Dec 8 2010, 06:45 AM) *
AM UPC DE 6 ANI.
Niciodata nu am avut probleme… Nici cu netul nici cu televiziunea sau telefonia.
Nu mi-a cazut netul niciodata decat (cu exceptia unei furtuni mari acum 2 ani - doar cateva ore intrerupte)
Nu am sa plec de la ei... sunt foarte multumit, desi au viteza de net mult mai scumpa decat celelalte firme.

Ai avut mare noroc. Am probleme cu RDS dar parca cu UPC au fost si mai mari (de-aia am plecat de la ei). Ca sa rezum... UPC mi-a taiat o data cablul desi platisem (acceptasem o oferta pe un an care implica prima luna gratis in cazul meu iulie, din a doua se platea (august), plata pe august am facut-o cum era si obligatoriu la acceptarea contractului. Evident ca mi-a venit inca o factura pe august cand eram in concediu. Am observat si i-am sunat din timp, le-am explicat frumos ca nu cumva sa-mi taie cablul, le-am dat si seria de la chitante... au zis ca se rezolva. Evident... dupa cateva saptamani au taiat. Sun la ei, normal... n-am platit pe august. In fine am reusit sa rezolv la telefon sa-mi dea drumul la servicii insa n-am reusit sa rezolv cu factura desi i-am sunat de 3-4 ori. Pana n-am fost personal la un ghiseu n-au reusit sa anuleze factura aia. Foarte des pica netul. Foarte des nu aveam semnal pe digital (veneau si masurau semnalul la intrare ziceau ca am eu prea multe splittere, ok, zic dar pana acum o zi de ce a mers ? ). Finala Euro ... zi fara semnal, etc... La RDS deocamdata serviciile merg macar. Chiar daca atunci cand ai o problema se rezolva greu, dar macar problemele sunt mai rare, netul e pe fibra, etc.
Curios, insa cu UPC a fost ca a mers perfect cat a fost de la Astral (cativa ani). Dupa ce a fost preluat de UPC au inceput problemele... in primul an de preluare cel putin a fost groaznic, la un moment dat sunai la relatii cu clientii si ziceau ca nu e nici un operator disponibil si se inchidea (nici macar nu te punea in standby practic n-aveai nici o sansa sa rezolvi). Mai tarziu au mai rezolvat ceva, te puneau in standby dar asteptai si 60 minute. Cu RDS, in afara de faptul ca au promis ca-mi aduc telefon fix in mod repetat si nu se tineau de cuvant, si n-am rezolvat decat cu ANPC, in rest a fost ok.
Ca si servicii cred ca UPC e peste RDS la digicablu (mai ales ca RDS n-au aproape niciodata decodoare), insa la net e mai bun rds. Din pacate toate firmele sunt la fel, nu prea ai de unde alege.

+Quote Post
Vizitator_Gabriela.
mesaj Dec 12 2010, 08:38 AM
Mesaj #197

Guests

De ce? E simplu.

NICIODATA!!!

Tot mereu si mereu.
ZILNIC.
La fel!
Copy/Paste.
Ziua Cartitei reloaded.

Fingers crossed.

Feel free to join!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Dec 12 2010, 09:01 AM
Mesaj #198

Guests

Draga Tibi,

Esti un exemplu de rabdare .
In Romania, din nefericire, intentia clientilor de a concilia si spiritul de corectitudine nu sunt luate prea in serios.

Nu inteleg de ce totusi nu ai declarat contractul reziliat pentru neexecutare culpabila a obligatiilor de catre prestator ?! De ce ai continuat sa le bati la usa ?De ce nu ai renuntat la contract ?
De regula, contractele contin si un termen de denuntare ( renuntare). In plus, daca la data la care au contractat cu tine, cunosteau ca au probleme cu fibra optica si ca nu-ti vor putea furniza acel serviciu, atunci se pune si problema infractiunii de inselaciune la incheierea/ executarea contractului .

In ceea ce priveste ANPC-ul, ramane o pierdere de timp. De ex. pentru a-i pune in miscare in conflictele legate de comisioanele practicate de banci , au fost necesare mii de plangeri din partea clientilor. Desi au dreptul sa amendeze si chiar sa inchida societatea, nu fac uz de aceste drepturi din necunoastere si de frica.
In Bucuresti, consumatorii nemultumiti apeleaza la avocati si la actiuni in instanta .

Te-as sfatui sa apelezi la calea directa si sa-i inviti pe cei de la RCS/RDS la un mediator sau sa le trimiti o " invitatie " la conciliere.

Iti doresc succes !

+Quote Post
Vizitator_adrian.
mesaj Dec 12 2010, 12:08 PM
Mesaj #199

Guests

OPC! smile.gif, Oficiul pentru protectia consumatorului smile.gif

Suna la ei si sa vezi ce mielusei sunt.

+Quote Post
mpcj
mesaj Dec 12 2010, 12:23 PM
Mesaj #200

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 145
Inscris: 15-June 08
Utilizatorul numarul: 1 240

Citeaza (Felix @ Nov 16 2010, 06:33 PM) *
Stiti cine este seful RCS/RDS -daca nu ma insel, se numeste Cazan si este seful PNL - Sibiu .Va mai mira ceva ?

nu vad legatura, sincer! daca era seful pedele Sibiu ar fi mers netul brici, cumva?

+Quote Post
mpcj
mesaj Dec 12 2010, 12:28 PM
Mesaj #201

Membru veteran

Postari: 145
Inscris: 15-June 08
Utilizatorul numarul: 1 240

Citeaza (Jenu @ Dec 7 2010, 05:42 PM) *
Ai facut decat furori cu relatarea ta smile.gif Sper sa o rezolvi cu bine smile.gif
Iti tin pumnii!

in ce limba e textul tau? suna a romana, dar gramatica e diferita!

+Quote Post
Vizitator_Blana.
mesaj Dec 14 2010, 08:59 PM
Mesaj #202

Guests

nasol, sa vezi servicii la rontelefon ca a durat o saptamana sa vina o echipa!

+Quote Post
Vizitator_Zzzzzzz.
mesaj Dec 14 2010, 09:01 PM
Mesaj #203

Guests

am avut de-a face cu ei doar din pozitia de “client premiun”.
acazul 1: fibra optica intrerupta. m-au facut sa trimit echipamente in belgia de vreo 4 ori pe motiv ca sunt defecte. solutia? am cerut ATT sa-mi trimita pe cheltuiala mea proprie un specialist la fata locului sa dea rezultatul real. epilog: rds/rcs recunoaste ca problema este de partea lor si isi cer scuze motivand ca un incepator a facut o greseala(WTF- la un contract de 20000 euro/ luna ei isi permit sa saboteze 3 saptamani clientul).
cazul 2: alta companie alt contract, acelasi RDS/RCS. contract mai subtirel 15000euro/ luna. banda minima garantata, conexiune aproape in 50% din timp sub 20% din banda minima garantata. eram pus mereu pe asteptare, iar cand sunam de pe vreo cartela, ei raspundeau imediat. Am cerut rezilierea contractului iar cei de din management in loc sa asculte ce le spuneam, au decis sa accepte oferta lor de crestere a benzii minime garantate.
Sfat pentru doritorii de conexiuni la internet. : Negociati contractul pentru ca se poate chiar pentru utilizatori casnci. Tibishor, iti recomand sa depui o plangere la OPC, iar apoi poti renunta si la pachetul RDS-RCS.

+Quote Post
Vizitator_Dorm si visez.
mesaj Dec 14 2010, 09:09 PM
Mesaj #204

Guests

Citeaza (Zzzzzzz @ Dec 14 2010, 09:01 PM) *
am avut de-a face cu ei doar din pozitia de “client premiun”.
acazul 1: fibra optica intrerupta. m-au facut sa trimit echipamente in belgia de vreo 4 ori pe motiv ca sunt defecte. solutia? am cerut ATT sa-mi trimita pe cheltuiala mea proprie un specialist la fata locului sa dea rezultatul real. epilog: rds/rcs recunoaste ca problema este de partea lor si isi cer scuze motivand ca un incepator a facut o greseala(WTF- la un contract de 20000 euro/ luna ei isi permit sa saboteze 3 saptamani clientul).
cazul 2: alta companie alt contract, acelasi RDS/RCS. contract mai subtirel 15000euro/ luna. banda minima garantata, conexiune aproape in 50% din timp sub 20% din banda minima garantata. eram pus mereu pe asteptare, iar cand sunam de pe vreo cartela, ei raspundeau imediat. Am cerut rezilierea contractului iar cei de din management in loc sa asculte ce le spuneam, au decis sa accepte oferta lor de crestere a benzii minime garantate.
Sfat pentru doritorii de conexiuni la internet. : Negociati contractul pentru ca se poate chiar pentru utilizatori casnci. Tibishor, iti recomand sa depui o plangere la OPC, iar apoi poti renunta si la pachetul RDS-RCS.

20000 euro/luna? Ce banda minima garantata obtii la banii astia?

+Quote Post
Vizitator_unu'.
mesaj Dec 14 2010, 09:26 PM
Mesaj #205

Guests

Citeaza (Dorm si visez @ Dec 14 2010, 09:09 PM) *
20000 euro/luna? Ce banda minima garantata obtii la banii astia?

teoretica sau reala? rolleyes.gif cool.gif tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Alexandru Sipos.
mesaj Dec 15 2010, 10:06 AM
Mesaj #206

Guests

Eu sunt client DIGI de mai multi ani . Fata de calitatea oferita nu am ce sa reporez . Ma enerveaza ca semnalul de net mobil nu merge in multe zone , dar pentru 0 lei , nu cred ca trebuie sa fiu nemultumit . Daca as vrea ceva mai bun nu as striga nemultumirea in forumuri ci as schimba firma . E simplu . Nu mai putem spune ca exista monopol niciunde in tara . Exista servicii DHT , daca esti nemultumit de o firma , renunti si la TV si la internet , si la telefon mobil la tot ce vrei . E competitie pe piata .

+Quote Post
Vizitator_Marian.
mesaj Dec 15 2010, 09:31 PM
Mesaj #207

Guests

Sfat util intru rezolvarea problemei:
Fa-ti o programare la sediul lor . Primesti un nr. de inregistrare, te prezinti la sediu la ora mentionata, un angajat te preia si iti asculta problema. Mergi cu o sesizare scrisa, automat primesti nr de inregistrare si la aceasta. Spune-i exact cine a venit la tine si ce a facut, cu siguranta acei oameni vor fi sanctionati. Daca va limitati la a scrie pe bloguri, a face revolutie pe bloguri ,nu o sa rezolvati . Cei din call center nu au cum sa faca sesizari angajatilor lor, voi puteti face asta la sediu .Cu siguranta daca textul tau ar ajunge pe masa unui coordonator din rcs rds multe persoane ar fi sanctionate . Sunand la call center, scriind pe blog – nu va ajunge in veci .
Oameni de acolo pleaca zilnic in urma cumulului de avertismente , conducerea chiar nu are habar de aceste probleme .
Referitor la UPC : vad ca multi au patit-o cu ei. Eu intr-o zi am primit un plic personalizat de la UPC cu ofertele lor si la interior tiparit cu un articol din presa in care scria ca RCS & RDS a fost amendata pentru nu stiu ce .E ca si cum Coca Cola ar imparti pliante cu articole din care reiese ca au murit copii in urma consumului de pepsi . O companie care recurge la astfel de politici de promovare este zero barat .

+Quote Post
Vizitator_Paraipan.
mesaj Dec 16 2010, 07:22 AM
Mesaj #208

Guests

Citeaza (Marian @ Dec 15 2010, 09:31 PM) *
Fa-ti o programare la sediul lor . Primesti un nr. de inregistrare, te prezinti la sediu la ora mentionata, un angajat te preia si iti asculta problema. Mergi cu o sesizare scrisa, automat primesti nr de inregistrare si la aceasta. Spune-i exact cine a venit la tine si ce a facut, cu siguranta acei oameni vor fi sanctionati. Daca va limitati la a scrie pe bloguri, a face revolutie pe bloguri ,nu o sa rezolvati . Cei din call center nu au cum sa faca sesizari angajatilor lor, voi puteti face asta la sediu .Cu siguranta daca textul tau ar ajunge pe masa unui coordonator din rcs rds multe persoane ar fi sanctionate . Sunand la call center, scriind pe blog – nu va ajunge in veci .
Oameni de acolo pleaca zilnic in urma cumulului de avertismente , conducerea chiar nu are habar de aceste probleme .
Referitor la UPC : vad ca multi au patit-o cu ei. Eu intr-o zi am primit un plic personalizat de la UPC cu ofertele lor si la interior tiparit cu un articol din presa in care scria ca RCS & RDS a fost amendata pentru nu stiu ce .E ca si cum Coca Cola ar imparti pliante cu articole din care reiese ca au murit copii in urma consumului de pepsi . O companie care recurge la astfel de politici de promovare este zero barat .

Sfatul este minunat. In principiu toti cei care scriu aici au ceva mai bun de facut decat sa se deplaseze la sediul unui furnizor de servicii si sa-si piarda vremea acolo. Pentru a evita astfel de pierderi de timp cu mult timp in urma s-a inventat posta electronica. Si as vrea sa va mai dau un exemplu referitor la procedurile interne ale RCS-RDS si la modul uluitor in care totusi reusesc sa functioneze: Facturile pentru Digi Cablu sunt emise in jurul datei de 18 ale lunii curente pentru luna urmatoare si au scadenta in ultima zi a lunii urmatoare (de exemplu: o factura emisa pe 18 Noiembrie va avea scadenta pe 31 Decembrie. In cazul in care veti dori sa faceti o reclamatie in data de 24 Decemrie vi se va raspunde de operator ca nu se poate inregistra reclamatia pentru ca aveti intarzieri la plata facturii, desi factura emisa in Noiembrie nu a ajuns la scadenta.

+Quote Post
Ardelean
mesaj Dec 16 2010, 09:54 AM
Mesaj #209

Nou venit
*

Postari: 11
Inscris: 1-December 09
De la: Romania-Tara tuturor posibilitatilor
Utilizatorul numarul: 16 954

Citeaza (Marian @ Dec 15 2010, 09:31 PM) *

daca ai fi avut macar decenta sa citesti in mare ceea ce s-a scris pe aici, ai fi observat ca atat initiatorul topicului, eu si inca multi altii au facut mai mult decat "o revolutie pe bloguri"...

Citeaza (Ardelean @ Nov 17 2010, 03:07 PM) *
HOP SI EU!!!
Domnilor, va multumesc, pentru ca in ultimele 2 luni mi-am pus problema daca sunt un om intreg la minte sau nu.
Bun si acum sa va explic de ce.
...................................
Va tin la curent cu evolutia cazului...

ok, asa cum v-am promis revin cu ultimele noutati cu privire la cazul meu descris la pagina 2
intr-un final, mult dupa cele 30 de zile calendaristice stipulate ca termen obligatoriu de solutionare a unei petitii si dupa doua email-uri de atentionare cum ca nu am primit inca nici un raspuns din partea ANPC (vezi pozele de mai jos)

pe data de 7.12.2010 primesc pe mail raspunsul celor de la ANPC:

nu bine trece o zi, ca pe 8.12.2010 in jurul orei 18.00, ma trezesc cu un apel telefonic din partea celor de la RDS, in care o stimabila domnisoara (pe care am si intrebat-o daca este de curand angajata pentru ca nu facea parte din tiparul clasic de angajat tamp al departamentului de relatii cu clientii) a avut rabdarea si bunul simt sa-si ceara scuze pentru inconvenientele de pana atunci si sa-mi explice care este solutia de rezolvare. Dupa cam 10 min de discutii am stabilit si mi-a promis ca-mi va trimite un email cu explicatiile de rigoare:

si in final, ziua urmatoare am mers la caserie, am predat aparatul telefonic, am platit doar 55 de lei in loc de 137 cat aveam initial pe factura. a... si netu merge din nou acum.
concluzia, in romania toti vor vrea sa iti ia pielea de pe tine... toti (bancile, firmele furnizoare de servicii, statu, guvernu, etc) e vina noastra ca nu suntem o societate civila puternica si care sa sanctionam si cel mai mic abuz. de aceea acest tip de nesimtire si abuz e la ordinea zilei, pentru ca cei care le fac si incalca legea nu sunt sanctionati suficient de dur... pentru ca in romania exista un popor pe nume romani care sunt inregistrati in cartea recordurilor cu titlul de POPORUL CU IMUNITATEA CEA MAI MARE IN A MANCA SI INGHITII RAHAT SI NU-L DERANJEAZA

Aceasta postare a fost editata de Ardelean: Dec 16 2010, 10:01 AM

+Quote Post
Vizitator_nemultumit.
mesaj Dec 16 2010, 11:57 AM
Mesaj #210

Guests

M-am saturat sa tot incerc sa obtin vre-un raspuns de la cineva din firma asta. indivizii au pretins ca as fi clientul lor si mi-au trimis facturi desi nu am nici un contract cu ei, si nu mi-au prestat niciodata nici un serviciu de internet, telefonie sau televiziune. le-am trimis cerere de sase luni de zile sa-mi trimita documentele care pretind ca le au si nu raspund decat cu abureli..

Oare, cand intra Protectia Consumatorilor peste firma asta?

+Quote Post

16 Pagini V  « < 5 6 7 8 9 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 12th December 2019 - 10:55 PM