IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> imi doresc din suflet sa emigrez...dar..., help
Vizitator_marcu mihai.
mesaj Feb 11 2012, 12:37 AM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Gicu @ Jan 18 2011, 01:12 PM) *
Stie cineva daca se emigreaza in Congo?!! pls help, aș pleca oriunde din România. Am inteles că în Congo se traieste bine, salariul e de 120.000 de coco pe luna și iti da multe asseturi.

Pot ajuta o dsoara sa obtina cetatenie germana prin casatorie,fara nici o obligatie ,eu fiind vaduv,doar costurile ocazionate de intocmirea actelor si a chiriei pt minim 1 an(necesar ) cad in sarcine ei,preferabil sa cunoasca putin germana,pt a se descurca la ....ceremonie ,nu conteaza culoarea politica sau...artistica,un mail sau un telefon daca este cineva interesat(eu 50,1,70/70,)un an fara criza va doresc la toti,
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Rares.
mesaj Mar 29 2012, 01:03 PM
Mesaj #32

Guests

Citeaza (nikki @ Jul 10 2009, 05:40 PM) *
[font="Arial Black"][/font][size="2"][/size][color="#FF0000"][/color]

buna,

numele meu este Nicoleta, am 25 ani, am terminat o facultate cu specializarea in asistenta sociala, am finalizat deasemenea un program de masterat in audit financiar-bancar...momentan lucrez ca ofiter de credite intr-o banca...pe un salariu de mizerie sad.gif...mi-as dori foarte mult sa ajung in SUA, dar nu am nici o cunostinta acolo si nici cu limba nu stau extraordinar de bine ...credeti ca as avea vreo sansa?blush.gif care sunt pasii care trebuie urmati pentru a obtine viza? ...in speranta ca ma veti ajuta cu raspunsuri, va multumesc anticipat...

ps: PLEASSSEEE... smile.gif daca binevoieste cineva sa imi raspunda pe mail (nikkoletastan@yahoo.com) ...mii de multumiri smile.gif

Eu zic sa aplici pentru Canda , ajungi mai usor , pleci cu emigrare , in 3 ani poti obine cetatenia , locuri de munca cate vrei si o viata foarte buna , poate chiar mai bine intr-o tara ce nu a simtit criza,sau daca a simtito a fost ca si un val sau o adiere de fant usoara .
Bafta multa , eu incerc si ma informez despre Canada , despre emigrare in Canada .

+Quote Post
Vizitator_Petru.
mesaj Mar 30 2012, 12:24 AM
Mesaj #33

Guests

Citeaza (Rares @ Mar 29 2012, 01:03 PM) *
Eu zic sa aplici pentru Canda , ajungi mai usor , pleci cu emigrare , in 3 ani poti obine cetatenia , locuri de munca cate vrei si o viata foarte buna , poate chiar mai bine intr-o tara ce nu a simtit criza,sau daca a simtito a fost ca si un val sau o adiere de fant usoara .
Bafta multa , eu incerc si ma informez despre Canada , despre emigrare in Canada .

Aha!Tu nici macar nu esti in Canada si spui ca,ce bine e acolo,locuri de munca cate vrei... blink.gif

+Quote Post
pehash
mesaj Apr 1 2012, 07:42 PM
Mesaj #34

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 398
Inscris: 27-May 08
De la: London
Utilizatorul numarul: 674

Emigrarea este istorie. Emigrantul traditional vindea tot, isi bunea banii la brau si pleca cu un geamantan si hainele de pe el. Dupa revolutie a fost un val de emigranti, cei care doreau sa plece si inainte, dar nu aveau curaj.
Astazi este mult mai simplu. Iti cauti un job in alta tara, exact la fel cum il cauti si la tine in tara, atunci cand l-ai gasit te duci la interviu, exact la fel cum te duci la un interivu la noi, si daca ai castigat jobul iti dai frumusel demisia si pleci. Nu-i nevoie sa te duci in Canada sau in SUA. Du-te intr-o tara europeana. Daca nu te descurci acolo macar un an, cu siguranta nu te vei descurca mai departe de casa, intr-o cultura mult mai diferita. Daca te descurci acolo iti va fi infinit mai simplu sa pleci mai departe. Sau poti sa te intorci acasa. De fapt poti oricand sa te intorci acasa... daca mai poti numi 'acasa' locul de unde ai plecat. Daca mai poti sa te readaptezi la 'civilizatia' din Romania.
Sa pleci astazi intr-o tara straina fara sa stii limba si fara sa ai un job deja asigurat sau macar o promisiune serioasa e o mare tampenie. Nu pentru ca nu ai putea sa resuesti, ci pentru ca iti faci singur viata grea.
Oricum topicul asta e de 3 ani. Daca Nikki n-a plecat inca, nu cred ca mai citeste sfaturile noastre.

+Quote Post
Vizitator_raluca.
mesaj Aug 9 2012, 05:45 PM
Mesaj #35

Guests

buna ziua! Ma numesc Raluca si sunt in SUA cu viza B1B2. Prietenul meu (cetatean american) m-a cerut in casatorie insa nu stiu cum sa procedez pt ca in 2 luni imi expira I95-ul! Mai avem timp sa ne casatorim daca in 2 luni imi expira I95-ul? Pls help! Multe multumiri!

+Quote Post
limarom
mesaj Aug 14 2012, 08:30 AM
Mesaj #36

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 6
Inscris: 14-August 12
De la: Bucuresti
Utilizatorul numarul: 31 914

Majoritatea romanilor vor sa plece din tara, insa ceea ce nu stiu sau pur si simplu ignora, este ca in alta parte chiar se munceste si ca nici acolo pe unde vor sa plece nu e situatia atat de roz. nu cred ca as pleca vreodata din tara si mai ales prin casatorie cum spuneti foarte multi dintre cei de aici insa daca ar fi sa plec vreodata cred ca as alege SUA. mi se pare o alegere buna pentru ca acolo si ultimul gunoier este respectat si e platit la ora, nu ca la noi.

--------------------
http://www.limarom.ro

+Quote Post
Vizitator_Canadian-ul.
mesaj Feb 3 2015, 04:57 PM
Mesaj #37

Guests

Despre: Application for Visitor Visa (Temporary Resident Visa - TRV) CANADA

Dragi Romani,

Pentru cei care vor sa isi faca VISA temporara pentru Canada, va trebuie un scaner, documentele care va trebuiesc o sa le aflati intr-un chestionar online.
1) evitati avocatii si intermediarii (vezi vfs), va iau banii gejaba
2) va faceti un cont pt dvs si insotitorii dvs, la adresa

http://www.cic.gc.ca/english/e-services/mycic.asp#login
sau
http://www.cic.gc.ca/francais/services-e/moncic.asp

va faceti cheia asta "CGkey" sau "CléGC"

3) faceti formularul online ca sa va spuie ce documente va trebuie
4) toate documentele, le scanati in parametrii care sunt scrisi acolo, rezolutie scaner 150dpi ii ok, pentru mai multe foi le faceti PDF, ca sa le editati gratuit eu am folosit https://www.cutepdf-editor.com/edit.asp
5) la poza de pentru visa ii trebuie rezolutie 600dpi (verificati/editati cu http://www.irfanview.com/ si paint-ul din windows, sau orice al software)
6) cu cardul de credit (VISA, MASTERCARD, AMERICANEXPRESS) se plateste 100CAD/aplicand
7) pe email-ul care l-ati dat la crearea contului o sa primiti confirmare de depunere
8) daca totul este ok in cate va zile o sa primiti o confirmare cu o foie cu cod de bare asta reprezinta confirmarea de trimitere a pasaportului, invitatie, pt a pune visa pe el, fizic
9) mergeti la un curier, si trimiteti la amasabada din Bucuresti daca nu Viena plicul cu pasaportul + invitatia asta, nu uitati ca trebuie pus un plic preplatit de la curierul dvs prin care ambasada canadei va va trimite actele acasa.
10) cu rabdare si perseverenta mergeti inainte

PS: 11) pentru traducere va puteti folosi de GOOGLE, daca nu mergeti la Vaghelie, nu mai platiti notarii, actele notariale din romania nu au valoare in Canada.Valorile in RON le convetiti in CAD.

Nu va lasati manipulati si condusi de uni si altii, lasati zvonurile la poarta cutii sau la usa apartamentului.

No'numa'ghine!

+Quote Post
Vizitator_nico.
mesaj Mar 17 2015, 09:08 PM
Mesaj #38

Guests

Cea mai cautata oferta de lucru a anului! Vrem sa extindem fenomenul care s-a declansat deja! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: bau bau@yahoo.com

+Quote Post
Vizitator_Conti Grup.
mesaj Apr 22 2017, 09:39 AM
Mesaj #39

Guests

Citeaza (nico @ Mar 17 2015, 09:08 PM) *
Cea mai cautata oferta de lucru a anului! Vrem sa extindem fenomenul care s-a declansat deja! NU este necesara niciun fel de experienta! Oferim curs gratuit si complet de instruire de la zero! Selectam urgent dezvoltatori de proiect pentru piata nationala si mondiala. Plata castigurilor realizate este garantata prin contract legal. Se lucreaza part-time (in timpul liber) sau full-time, la alegere. Cerem seriozitate maxima si dorinta de a invata ceva absolut nou si de viitor. Va oferim alte detalii dupa ce trimiteti textul ”Info” la adresa de email: bau bau@yahoo.com

Mi se pare inselatorie..nu pareoferta serioasa..auzi mailbaubau
Incerc degeaba sa fac reclama

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th August 2017 - 01:36 PM