IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> pipa și tutunul. de pipă.
mifty
mesaj Jul 31 2011, 05:34 PM
Mesaj #1

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 1 016
Inscris: 3-October 10
De la: Constanţa
Utilizatorul numarul: 23 978

am decis să trec la pipă și la tutunul de pipă, pur și simplu pentru că țigările nu-și merită prețul.
mai ales că practic nici nu mai conțin tutun ca să fie ”sănătoase”.

dacă mai e careva cu boala asta, aș fi curios să știu de unde se pot achiziționa una-două pipe de calitate mai bună, și tutun de pipă care să-și merite numele (ungaria iese din discuție!).

asta că am deocamdată un Mt. Tai, și aș vrea una ceva mai spălată, dar nici să nu mă rupă aiurea la buzunar.
Go to the top of the page

+Quote Post
Krokodilul veri...
mesaj Aug 17 2011, 08:27 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 207
Inscris: 6-August 11
De la: București
Utilizatorul numarul: 29 094

Citeaza (mifty @ Jul 31 2011, 05:34 PM) *
am decis să trec la pipă și la tutunul de pipă, pur și simplu pentru că țigările nu-și merită prețul.
mai ales că practic nici nu mai conțin tutun ca să fie ”sănătoase”.

dacă mai e careva cu boala asta, aș fi curios să știu de unde se pot achiziționa una-două pipe de calitate mai bună, și tutun de pipă care să-și merite numele (ungaria iese din discuție!).

asta că am deocamdată un Mt. Tai, și aș vrea una ceva mai spălată, dar nici să nu mă rupă aiurea la buzunar.

Da, Dle. Mifty, in primul rând un fumător de pipă autentic nu discută fără un Bruyere. Bruyere este o rădăcină de arbore corsicană- din care se fac cele mai bune pipe. Dacă îți vei lua o pipă de firmă- care merge, atenție- spre sute de Euro- va avea Bruyere inscripționat pe ea.
Cât despre tutun, într-un magazin din vest găsești ce tutun vrea pipa lu matale. Îți recomand Thomas Radford- din care piepz acum o aromă de avocado.
PS: Fii optimist, nu răspunde atacurilor care-ți vor sugera că ești un pipist sau că ai în gură o pipuță. Treci peste ele. Pentru un fumător, pipa e ideală- nu ți-o va cere nimeni să tragă și el- pentru că e suficient de îmbăloșită de proprietar. Iar dacă cineva trage în piept- moare. Pe bune. Miroase frumos- deci nu vei mirosi ca într-o tutungerie- și dă un aer aristocratic.

--------------------
[color="#4169E1"][b]Krokodilul Chichiricios- Veritabil este garantat apolitic, garantat Vanghelie și garantat o pacoste pentru cei care nu înțeleg prea bine democrația...[/b][/color]

+Quote Post
Vizitator_mariusdobre66.
mesaj Apr 14 2012, 09:27 PM
Mesaj #3

Guests

Duty Free Tutun , Tigari ,Trabucuri
LIVRARE GRATUITA in toata lumea .
Preturi mici tigari si Reduceri la cantitati.
Detalii la Visit My Website

+Quote Post
Vizitator_mihaimro.
mesaj Jun 9 2013, 07:19 AM
Mesaj #4

Guests

Salut , eu fumez tigari rulate .Reduci costul la jumate si chiar mai putin (6 ron pe pachet). Initial incepusem cu injectate dar acum imi e mai comod la tabachera de rulat . Am gasit un site cu tutun ieftin si bun Domingo, Camel , Primus, Drum, Van Nelle, Austin etc . www.reclama-ratata.ro .

+Quote Post
Vizitator_mihaipopmotan.
mesaj Aug 13 2014, 09:27 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (mihaimro @ Jun 9 2013, 07:19 AM) *
Salut , eu fumez tigari rulate .Reduci costul la jumate si chiar mai putin (6 ron pe pachet). Initial incepusem cu injectate dar acum imi e mai comod la tabachera de rulat . Am gasit un site cu tutun ieftin si bun Domingo, Camel , Primus, Drum, Van Nelle, Austin etc . www.reclama-ratata.ro .

Cred ca devine mai degraba interesanta ideea de a ti face singur tigarile. Macar stii ce pui in ele. Dar nu simti ca pierzi timp atunci cand vrei sa-ti aprizi repede una?

+Quote Post
Vizitator_Mircea.
mesaj Sep 19 2016, 11:50 AM
Mesaj #6

Guests

Va oferim pipe de fumat si accesorii. Aici gasiti o gama variata de pipe de marca ale unor producatori renumiti: Peterson, Savinelli, Brebbia, Molina, Szabo, Vauen, Altinay si altii.
Veti gasi pipe din briar, meerschaum (spuma de mare), corn cob (cocean de porumb) sau lemn de diferite esente.
Deasemenea va punem la dispozitie accesorii pentru utilizarea, curatarea si intretinerea pipelor: filtre, reamere, scrumiere, borsete, tampere, suporturi, etc.
Preturile sunt cele mai mici de pe piata de profil.

Livrare in 24 de ore. Toate produsele prezentate pe site le avem in stoc.

www,pipemagazin.ro

+Quote Post
Vizitator_cezar.
mesaj Apr 2 2017, 01:56 PM
Mesaj #7

Guests

Citeaza (Mircea @ Sep 19 2016, 11:50 AM) *
Va oferim pipe de fumat si accesorii. Aici gasiti o gama variata de pipe de marca ale unor producatori renumiti: Peterson, Savinelli, Brebbia, Molina, Szabo, Vauen, Altinay si altii.
Veti gasi pipe din briar, meerschaum (spuma de mare), corn cob (cocean de porumb) sau lemn de diferite esente.
Deasemenea va punem la dispozitie accesorii pentru utilizarea, curatarea si intretinerea pipelor: filtre, reamere, scrumiere, borsete, tampere, suporturi, etc.
Preturile sunt cele mai mici de pe piata de profil.

Livrare in 24 de ore. Toate produsele prezentate pe site le avem in stoc.

www,pipemagazin.ro

+Quote Post
Vizitator_alexa.
mesaj Oct 10 2017, 11:37 AM
Mesaj #8

Guests

Indiferent ca e fum de pipa sau de narghilea ori tigara electronica toate sunt megatoxice si trebuie evitate pe cat posibil.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th November 2017 - 06:33 AM