IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Diete vs. Exercitii fizice, Ce este mai important in procesul de slabire ?
Vizitator_Petrescu.
mesaj May 2 2013, 12:19 PM
Mesaj #1

Guests

Intrucat multitudinea de articole existente in momentul actual lauda fie unele super diete, fie exercitiile fizice, as vrea sa aflu adevarul: care este totusi cea mai buna metoda de slabire ?

Diete pe baza de fructe, legume, diete restrictive caloric, diete ce presupun infometare, toate tin ocupate titlurile marilor reviste si publicatii despre slabire. In acelasi timp, marii antrenori de fitness sustin ca fara exercitii fizice nici nu are rost de urmam o dieta.

Cu toate ca ma gandesc ca un echilibru intre cele doua, ar fi solutia ideala, as fi interesata sa aud si parerea voastra. Diete sau exercitii fizice ?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_andreicoj.
mesaj Jul 16 2013, 08:37 AM
Mesaj #2

Guests

Merg la sala de circa 1 an de zile si in paralel pentru a-mi mari rezistenta fizica iau un supliment numit MoareLula. Vreau sa spun ca acest supliment ma ajuta enorm ca sa-mi imbunatatesc performantele de la sala si sa pun masa musculara in acelasi tip. Il iau de 2 luni si rezultatele sunt dstul de spectaculase. Prin accelerarea productiei de testosteron din organism eu rezist mult mai mult la sala, imi maresc sedintele de antrenament si in acest fel pun masa musculara mai rapid! Pana cum nu am sesizat nici un efect secundar si sper sa nu apara nici pe viitor!
O zi cat mai faina!

+Quote Post
Vizitator_Balan.
mesaj Aug 5 2013, 08:43 AM
Mesaj #3

Guests

Si eu iau suplimentele astea de ceva veme si per ansamblu sunt ok. Daca te tii de exercitii te pot ajuta. Eu merg zilnic la sala si iau si suplimentele astea inainte de antrenament, dar din cate am inteles e ok si daca nu mergi in fiecare zi la sala, ca poti sa le iei. Acum nu stiu daca rezultatul este acelasi, dar cel putin poti sa obtii ceva rezultate. Daca vreti sa va protejati organisml si ficatul in general incercati sa nu folositi decat produse naturale facute din plante. Desigur cu celelalte produse efectele sunt mai rapide dar si reactiile adverse sunt mult mai mari!

+Quote Post
Vizitator_Ionel.
mesaj Oct 29 2013, 11:33 AM
Mesaj #4

Guests

Si eu folosesc MoareLula de 2 luni si am castigat foarte mult in forta. In ceea ce priveste masa musculara nu e chiar la ce ma asteptam eu. O sa fac o mica pauza de o luna de zile dupa care o sa reincep in forta o cura de 3 luni si o sa-mi dublez exercitiile, deorece cred ca in felul asta o sa ajung la rezultate mai bune!

+Quote Post
Vizitator_Corlea.
mesaj Oct 30 2014, 11:41 AM
Mesaj #5

Guests

Pentru slabit se pot folosi si suplimente alimentare. Eu am facut o cura cu Thermacuts si am mai dat jos din kilograme!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jan 15 2015, 10:40 AM
Mesaj #6

Guests

Dietele alimentare trebuiesc combinate cu exercitiile fizice pentru a se obtine o scadere in greutate.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_radu..
mesaj Mar 27 2015, 11:37 AM
Mesaj #7

Guests

Si diete si exercitii. Impreuna pot face lucruri bune.

+Quote Post
Vizitator_Suplimente pentru slabit.
mesaj Jul 22 2015, 08:45 AM
Mesaj #8

Guests

Daca vrei sa slabesti trebuie sa incerci mai multe metode care sa ajute la scaderea in greutate. Nu este de ajuns doar sa iei niste suplimente/pastile, trebuie sa faci foarte multe exercitii fizice si sa tii o dieta saraca in carbohidrati si proteine.

+Quote Post
Vizitator_Slabire eficienta.
mesaj Apr 25 2017, 11:34 AM
Mesaj #9

Guests

Chiar e posibil sa slabesti daca folosesti suplimente pentru slabit sau trebuie sa mai faci si altceva pe langa acest lucru?

+Quote Post
costi_123
mesaj Jun 20 2017, 08:34 AM
Mesaj #10

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 1
Inscris: 20-June 17
Utilizatorul numarul: 35 639

E bine să facem un echilibru între diete și exerciții fizice.

Nu trebuie să apelăm la diete severe, care ne pot face mai mult rău decât bine.

Și omului nu trebuie să i se interzică anumite alimente, într-un mod absurd, deoarece după ce va ajunge la greutatea ideală, va încerca să mai mănânce alte alimente care in trecut i-au fost restricționate, și există posibilitatea de a se îngrășa din nou.

Nu trebuie să ne schimbăm dieta ci trebuie să ne schimbăm stilul de viață și acesta să fie unul sănătos.

Când vorbesc despre stilul de viață, mă gândesc la niște alegeri sănătoase pe care le faci oricând. Să facă parte din alegerile tale zilnice.

Adică nu trebuie să mănânc sănătos o perioadă doar pentru a slăbi, ci mereu trebuie să mănânc sănătos.

Nu trebuie să fac efort fizic doar pentru a slăbi, ci și pentru a mă simți energic, si pentru a preîntâmpina anumite boli pe viitor.

Pentru a slăbi și a te menține sănătos, trebuie să ai un aport nutrițional adecvat in funcție de greutatea ta ideală pe care ar fi trebui să o ai. Adică, să reducem cantitățile, nu să eliminăm alimentele.

Aș putea vorbi multe despre acest subiect, însă dacă doriți anumite informații, mă puteti contacta pe: promo@edenlyfegroup.ro
www.edenlyfegroup.ro

Aveți grijă de sănătatea voastră! Toate cele bune!

Aceasta postare a fost editata de costi_123: Jun 20 2017, 08:36 AM

+Quote Post
Vizitator_Adina.
mesaj Jun 20 2017, 11:50 AM
Mesaj #11

Guests

Eu ca sa slabesc fac exercitii in fiecare zi si mananc ce trebuie in cantitati mici.

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th November 2017 - 06:36 AM