IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> La Realitatea se sta cu maciuca dupa usa
Vizitator_volinescu.
mesaj Jul 15 2009, 09:40 AM
Mesaj #1

Guests

Un email intern de la Realitatea tv. La ei se pare ca orice recomandare e cu amenintari, faceti asa, altfel o imbulinati. Fooooarte bine!

Citeaza
Dragi colegi,

in aceste zile dure pentru viata noastra va rog foarte mult sa va
concentrati cat mai mult asupra autoritatilor si a politicienilor si sa nu
treaca zi in care sa nu aveti o stire in care sa ii puneti la zid
(indiferent de domeniu). Este o obligatie a statiilor locale. Si, mai ales,
dupa cum stiti cu totii de aceste materiale depind salariile si locurile
voastre de munca.

De asemenea, va rog sa nu uitati de documentarile pe spitalele de
oncologie, cele orasenesti, iar in cazul statiilor din Transilvania, cele
pe cetatile medievale.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Menumorut.
mesaj Jul 15 2009, 11:05 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (volinescu @ Jul 15 2009, 09:40 AM) *
Un email intern de la Realitatea tv. La ei se pare ca orice recomandare e cu amenintari, faceti asa, altfel o imbulinati. Fooooarte bine!

Si care e problema ?Vrei sa spui ca nu autoritatile nu trebuie puse la zid ? huh.gif Daca as fi sef la Realitatea le-as da ordin sa si traga dupa ce i-au aliniat.. mad.gif

+Quote Post
Vizitator_ion.
mesaj Jul 15 2009, 12:08 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (Menumorut @ Jul 15 2009, 11:05 AM) *
Si care e problema ?Vrei sa spui ca nu autoritatile nu trebuie puse la zid ? huh.gif Daca as fi sef la Realitatea le-as da ordin sa si traga dupa ce i-au aliniat.. mad.gif

Tie ti-ar placea sa vina seful tau in fiecare zi si sa iti spuna ca daca nu faci cutare lucru iti taie din salariu? Domnul menumorut, daca maine nu veniti maine la ora 8 la serviciu va tai din salariu. Da, domnu sef, sa traiti. Si sa iti trimita email in fiecare zi, salariul tau depinde de treaba pe care o faci, s.a. sunt convins ca angajatii de la Realitatea isi urasc sefii.

+Quote Post
Vizitator_Tornada.
mesaj Jul 15 2009, 12:43 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (volinescu @ Jul 15 2009, 09:40 AM) *

Mie mesajul tau mi se pare o intoxicare cotrocenista, menita sa perpetueze victimizarea. "Vaaaai, uite ce-i face presa PDL-ului..."

"Mama - presa - buba - au! Presa rea. Stai jos, preso! Treci la colt!"

Adevarul e ca durerea sta in "Vaaai, uite ce-i face FSN-ul Romaniei". Restul sunt alinturi, intoxicari si muuulta paranoia. Puneti mana si faceti treaba, faceti ce ati promis si n-o sa se ia nimeni de voi pe nemeritate. Dar voi faceti numai cacaturi si mizerii si prostii.

Presa si publicul va arata cu degetul pe buna dreptate. Ce ati vrea? Aplauze?

Sunteti jalnici!

+Quote Post
Vizitator_Menumorut.
mesaj Jul 15 2009, 12:57 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (ion @ Jul 15 2009, 12:08 PM) *
[..] daca maine nu veniti maine la ora 8 la serviciu va tai din salariu [..] salariul tau depinde de treaba pe care o faci[..]

Esti super-tare nea Ioane. Banuiesc ca in viata de zi cu zi o zdruncini cu talent prin vreo institutie bugetara asteptand prima de craciun, pasti etc si te-ai simtit vizat de mesaj. As vrea sa mai adaug ceva : daca sefii de la Realitatea o sa dea ordin sa se traga ma angajez voluntar la Realitatea. Macar 5 minute sa ma lase sa ma racoresc putin cu vreo doi trei inalti functionari.

+Quote Post
Vizitator_ion.
mesaj Jul 15 2009, 02:51 PM
Mesaj #6

Guests

Frate Menumorute, n-am lucrat in viata mea o secunda la stat. Dar am lucrat la multinationala si am lucrat si la mogul - unul mai mic, e adevarat. Stiu genul asta de sefi care te ameninta pas cu pas cand ei sunt de vina pentru situatia in care se gasesc.

Dar si faptul ca trebuie cu necesitate lovit intr-o parte mi se pare necurat. Nu ma pricep la regulile pe care trebuie sa le indeplineasca jurnalistii ca sa fie jurnalisti, dar ceva nu e in regula. Asa pot sa comande, de maine dati in Iliescu sau in Basescu. Unde mai e obiectivitatea si libertatea jurnalistului, ma intreb eu.

Dar tu le stii pe toate frate Menomorute, mai bine rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_stomacal.
mesaj Jul 15 2009, 03:50 PM
Mesaj #7

Guests

Se pare ca mailul a fost transmis de o anume Carmen Ungureanu. A ajuns la sefii de statii, iar de la ei a ajuns la baieti si fete.

+Quote Post
Vizitator_Gica.
mesaj Jul 15 2009, 04:03 PM
Mesaj #8

Guests

Oare Realitatea o fi construita pe banii pe care Vantu ia furat de la FNI?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Jul 15 2009, 04:46 PM
Mesaj #9

Guests

Oricine are experienta in media stie ca licentele radio/tv nu s-au dat pe ochi frumosi sau pe profesionalism.
99% dintre posturile radio/tv au avut in spate on influenta politica sau a unui puternic om de afaceri (care are si el la randul lui influenta in politic).
Nu este nevoie sa dai ordine,se stie de la sine (doar daca esti nou si nu stii cum merge treaba dar intelegi destul de repede).
Majoritatea licentele s-au dat (s-au epuizat) in timpul guvernarii PSD asa ca ei sunt majoritari in ceea ce priveste influenta in media,pe locul 2 PNL si PDL pe trei dar cu un procent destul de slab.
Chiar stau si ma intreb de ce PDL nu au inteles ca media este un instrument foarte puternic,sa incerce sa traga de partea lor cat mai multe posturi.
E adevarat ca mai exista o parte a presei pe care eu o numesc 'cameleon',cei care tin cu oricine vine la putere.
Un exemplu este chiar Realitatea.Poti sa vezi clar cum influentele lor variaza in functie de interese.
Va amintiti cu totii atunci cand PC a facut parte din coalitia DA.Numai vorbe bune despre Basescu.Dupa ce s-a rupt coalitia a inceput potopul.Bombe,fumigene,chiar si atac la baioneta.

De vina e numai CNA.Ce Becali,ce Vantu,ce moguli...la CNA e adevarata mafie.Sa vezi acolo afaceri,cum s-au dat licentele,pe ce criterii,ce sume de bani se platesc.
Daca DNA si-ar baga nasul in dosarele CNA vor avea de lucru ani de zile.

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Jul 15 2009, 05:17 PM
Mesaj #10

Guests

Si ce sa va faca mai ca sa va motiveze? sa va dea salarii grase pe stiri cu 3 babe violate si 5 jeepuri tamponate? voi nu vedeti ca va cad audientele? cine se mai uita la voi? dati numai lucruri penibile care nu intereseaza pe nimeni. Lucrati unde-l doare pe roman, altfel zburati, cu totii, ca nu mai cumpara nimeni ce vindeti voi. Blogurile si site-urile de stiri v-au luat-o de mult inainte. Ce faceti, va apucati sa vindeti CD-uri sa se uite lumea la voi? Businessul vostru se pare ca nu mai e rentabil, ba mai mult merge pe minus.

Realitatea e cruda, nah, ce sa va facem, cat v-a mers din plin nu v-ati vaitat de prea mult bine. Puneti osul si faceti reportaje inteligente, nu previzibile si nu cu stirile de alaltaieri si prost documentate. Anchete bine documentate, care sa miste muntii, sa creeze precedente, de-asta avem nevoie. Nu puteti? Lasati-i pe cei care se pricep.

Totul e business. Avem capitalism, si-asta nu mangaie pe nimeni pe crestet.

Sau mergeti la stat pe un sfert de salar, inca se mai poate.

+Quote Post
Vizitator_musafir.
mesaj Jul 15 2009, 05:20 PM
Mesaj #11

Guests

va vorbeste si voua pe sleau si adevarul va sperie.. da' unde traiti voi, in al 7-lea cer?! am avut perioade ca nu dormeam noaptea de stres ca nu-mi pot face treaba, din motive independente de mine.

trai prea usor, neica.

+Quote Post
Vizitator_Mecinicopschi.
mesaj Jul 16 2009, 06:25 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (Menumorut @ Jul 15 2009, 12:57 PM) *
Esti super-tare nea Ioane. Banuiesc ca in viata de zi cu zi o zdruncini cu talent prin vreo institutie bugetara asteptand prima de craciun, pasti etc si te-ai simtit vizat de mesaj. As vrea sa mai adaug ceva : daca sefii de la Realitatea o sa dea ordin sa se traga ma angajez voluntar la Realitatea. Macar 5 minute sa ma lase sa ma racoresc putin cu vreo doi trei inalti functionari.

MENUMORUTULE, de ce nu te tratezi tu mai atent? Vezi ca poate ai confundat bulinele cu tastele dela carculatol!

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th August 2019 - 05:16 PM