IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 13 14 15  
Reply to this topicStart new topic
> De ce unii oameni e mai prosti ca altii ?, social, politic, mioritic
Vizitator_invidia.
mesaj Mar 16 2018, 08:34 PM
Mesaj #421

Guests

7 up, oare de ce nu te cred...
Citeaza (Seven D. @ Mar 7 2018, 12:28 PM) *

poate pentru ca nu probezi/experimentezi nimic
biggrin.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_7 oo.
mesaj Mar 18 2018, 01:30 PM
Mesaj #422

Guests

in atentia masonilor de pretutindeni
nu veti putea elimina vreodata genele românismului :

https://catalindumitriu.com/2018/03/18/toci...ile-berlinului/

+Quote Post
Vizitator_Perpetuum.
mesaj Mar 21 2018, 07:09 AM
Mesaj #423

Guests

Citeaza (7 oo @ Mar 18 2018, 01:30 PM) *
in atentia masonilor de pretutindeni
nu veti putea elimina vreodata genele românismului :

https://catalindumitriu.com/2018/03/18/toci...ile-berlinului/

„Sînt obosit. Am fost «generaţia de sacrificiu» şi am crezut că după un drum lung şi greu o să ajungem într'o poiană cu soare şi flori. Dar nu a fost aşa. Drumul nu ducea nicăieri şi într-o zi, sătui de foame şi mizerie, ne-am revoltat, ne-am ucis conducătorii şi am crezut că după un alt drum lung şi greu o să ajungem la malul unei ape dulci. Apa însă e sălcie, terenul mlăştinos şi cei mai nevolnici şi netrebnici dintre noi se răsfaţă în caleşti scumpe, copiii lor ni se urcă în cap şi dansează ţonţoroiul, iar părinţii noştri mor încet de piocianic. Fraţii fug scîrbiţi şi-şi caută fericirea în alte zări. Speranţa a leşinat bătută de jandarmi, Infinitul lucrează la un mall, iar eu îmi număr firfireii şi mă gândesc dacă-mi ajung de o funie mai sănătoasă. În faţă nu văd nimic decît beznă şi întuneric, în jurul nostru doar mizerie şi dezmăţ şi nu mai pot şi nu mai am răbdare. Am inima uscată şi-n gură gust de cenuşă. Vă blestem conducători ai României şi-n puşcărie dacă v-aş băga pe toţi, cu nimenea nu aş greşi. Vă blestem cu spitalele, şcolile, şoselele, şpăgile, înfumurările şi prostia voastră agresivă. Vă blestem să muriţi stînd la coadă, să trăiţi din salariu şi să vă petreceţi bătrâneţea cu o pensie obişnuită, într-un oraş obişnuit, cu doi copii obezi şi beţi în sufragerie şi cu părinţii în întreţinere pe veci. Sînt obosit şi drumul nu se mai zăreşte.“

Andrei Gheorghe

+Quote Post
Vizitator_obiceiuri stramosesti.
mesaj Apr 2 2018, 06:15 PM
Mesaj #424

Guests

Daca e Paste, e si manele si gratare !

https://www.youtube.com/watch?time_continue...p;v=HsTtv_qdv5g

Cum sa nu iubesti Rromania ?!

+Quote Post
Vizitator_Lumina.
mesaj Apr 2 2018, 08:01 PM
Mesaj #425

Guests

Citeaza (Perpetuum @ Mar 21 2018, 07:09 AM) *
„Sînt obosit. Am fost «generaţia de sacrificiu» şi am crezut că după un drum lung şi greu o să ajungem într'o poiană cu soare şi flori. Dar nu a fost aşa. Drumul nu ducea nicăieri şi într-o zi, sătui de foame şi mizerie, ne-am revoltat, ne-am ucis conducătorii şi am crezut că după un alt drum lung şi greu o să ajungem la malul unei ape dulci. Apa însă e sălcie, terenul mlăştinos şi cei mai nevolnici şi netrebnici dintre noi se răsfaţă în caleşti scumpe, copiii lor ni se urcă în cap şi dansează ţonţoroiul, iar părinţii noştri mor încet de piocianic. Fraţii fug scîrbiţi şi-şi caută fericirea în alte zări. Speranţa a leşinat bătută de jandarmi, Infinitul lucrează la un mall, iar eu îmi număr firfireii şi mă gândesc dacă-mi ajung de o funie mai sănătoasă. În faţă nu văd nimic decît beznă şi întuneric, în jurul nostru doar mizerie şi dezmăţ şi nu mai pot şi nu mai am răbdare. Am inima uscată şi-n gură gust de cenuşă. Vă blestem conducători ai României şi-n puşcărie dacă v-aş băga pe toţi, cu nimenea nu aş greşi. Vă blestem cu spitalele, şcolile, şoselele, şpăgile, înfumurările şi prostia voastră agresivă. Vă blestem să muriţi stînd la coadă, să trăiţi din salariu şi să vă petreceţi bătrâneţea cu o pensie obişnuită, într-un oraş obişnuit, cu doi copii obezi şi beţi în sufragerie şi cu părinţii în întreţinere pe veci. Sînt obosit şi drumul nu se mai zăreşte.“

Andrei Gheorghe

Purtătorul de cuvânt al alegătorilor confuzi dar hotărâți să reziste :

"Datorită condițiilor precare a economiei românești administrată de actualii guvernanți, lumina de la capătul tunelului a fost închisă pe termen mediu și lung. Luați lumină la conservă. Stoc limitat."

+Quote Post
Vizitator_Înțelepciunea.
mesaj Apr 10 2018, 05:54 AM
Mesaj #426

Guests

"Aceasta este porunca Mea: sa va iubiti unii pe altii, cum v-am iubit Eu. Nu este mai mare dragoste decit sa-si dea cineva viata pentru prietenii sai" (Ioan 13:34, 35; 15:12, 13).

+Quote Post

15 Pagini V  « < 13 14 15
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 19th July 2018 - 11:35 AM