IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Referendumul trebuie validat azi!
tsunami
mesaj Nov 22 2009, 06:21 AM
Mesaj #1

Sir Tsunami

Grup: Membri
Postari: 5 035
Inscris: 25-July 08
De la: Bucuresti, deocamdata
Utilizatorul numarul: 2 011

Sper sa iesiti din casa la vot. AM inteles ieri de la radio actualitati ca referendumul este valid numai in cazul in care se vor prezenta la vot peste 50% dintre cei cu drept de vot.
vremea concedierilor a venit si pentru parlamentari. aratati ca ii puteti recompensa pentru tot ceea ce fac pentru noi, in numele nostru.

hai la vot!

--------------------
Wake up 'n RIDE!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_jghfk.
mesaj Nov 22 2009, 09:41 PM
Mesaj #2

Guests

Canadianule, tu chiar crezi prostiile pe care le scri?

+Quote Post
Vizitator_biroul PIR.
mesaj Nov 22 2009, 10:11 PM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (tsunami @ Nov 22 2009, 06:21 AM) *
vremea concedierilor a venit si pentru parlamentari

hai la vot!

Codul Muncii Titlul II Sect. 3 Art. 61 lit. a si lit. d. Ce ziceti? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Murphy.
mesaj Nov 23 2009, 03:21 PM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (biroul PIR @ Nov 22 2009, 10:11 PM) *
Codul Muncii Titlul II Sect. 3 Art. 61 lit. a si lit. d. Ce ziceti? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

zic ca un Parlament mic si unicameral poate fi mult mai usor manipulat prin cumpararea de voturi (de constiinte e mai greu sa vorbim...); in plus, conform Tratatului de la Lisabona, din 2013 se aplica principiul subsidiaritatii si in alocarea de fonduri europene; mai concret, se va discuta doar cu euroregiunile, nu cu judetele si nici cu statele nationale si unitare! n-ai regiuni, nu vine euroiul; ai regiuni, musai sa fie si o Camera a Regiunilor (asa e regula, sorry); ca atare, putem face o singura Camera dar numai pt.2 ani, dupa care revenim de unde am plecat; asta daca ne dorim banii UE; sigur, daca vrem cu orice pret sa-i netezim lui Base drumul catre autoritarism, putem refuza banii aia, asa cum guvernul comunist a refuzat Planul Marshall din "demnitate", in vreme ce romanii mureau de foame in masa; asta insa e deja inalta tradare, nu optiune politica); think about, nu te repezi ca berbecul in plasa lui Basescu.

+Quote Post
Vizitator_bulangiul.
mesaj Nov 23 2009, 03:33 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Murphy @ Nov 23 2009, 03:21 PM) *
zic ca un Parlament mic si unicameral poate fi mult mai usor manipulat prin cumpararea de voturi (de constiinte e mai greu sa vorbim...); in plus, conform Tratatului de la Lisabona, din 2013 se aplica principiul subsidiaritatii si in alocarea de fonduri europene; mai concret, se va discuta doar cu euroregiunile, nu cu judetele si nici cu statele nationale si unitare! n-ai regiuni, nu vine euroiul; ai regiuni, musai sa fie si o Camera a Regiunilor (asa e regula, sorry); ca atare, putem face o singura Camera dar numai pt.2 ani, dupa care revenim de unde am plecat; asta daca ne dorim banii UE; sigur, daca vrem cu orice pret sa-i netezim lui Base drumul catre autoritarism, putem refuza banii aia, asa cum guvernul comunist a refuzat Planul Marshall din "demnitate", in vreme ce romanii mureau de foame in masa; asta insa e deja inalta tradare, nu optiune politica); think about, nu te repezi ca berbecul in plasa lui Basescu.

Camera Regionala Carpato-Danubino-Pontica iti ajunge? smile.gif

altfel, camerele alea regionale pe care le "vrea" UE, din cati ilustri bagatori de seama ai neamului vor trebui compuse? stiu ca in Romania sunt conturate opt euro-regiuni ...

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st September 2017 - 03:47 PM