IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

27 Pagini V  « < 24 25 26 27 >  
Reply to this topicStart new topic
> Greșelile USL, Politică
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Aug 28 2012, 02:26 PM
Mesaj #751

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 28 2012, 01:55 PM) *
Republica parlamentara? sa dilueze astia responsabilitatea la maxim? sa nu mai fie nimeni de vina, ca votu-i la secret? nu, merci, prefer prezidentiala, prefer sa aleg o persoana iar persoana aia sa raspunda. stii ca parlamentul este institutia cu cea mai mica credibilitate in Ro?

Gigele, vrerea matale ca la banul Ghica, acasă la matale. .În rest, ăia mai deștepți- și care nu sunt infectați că bășiloză purulentă spun că toate statele civilizate din UE cu excepția Franței sunt state parlamentare, republici sau monarhii. Cu Franța e o chestiune mai complicată, ți-aș explica-o dacă ai avea haber de istorie. Ideea de bază e că nu-ți trebuie un om providențial pe care să-l votezi tu ci trebuie să caști ochii când îți votezi senatorii și deputații- și 400 de oameni parcă știu mai bine decât unul singur ce e bine. Cât despre cât și cum a răspuns Bășilosu, hai să fim serioși. Până și pisica mea are un simț al respnsabilității mai ridicat....
Go to the top of the page

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 02:35 PM
Mesaj #752

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 01:02 PM) *
Dracu mai crede.Antonescu zbiera ca un apucat ca Basescu e prea jucator si prea arogant si in cateva saptamani a dovedit cat de ipocrit e.
Nu numai ca a participat la demonstratii politice,si-a spus parerea despre CCR (nu intr-un mod gentil),despre justitie,s-a pus rau cu ambasadori,cu UE,cu oameni importanti din lume (importanti pentru ei dar si pentru noi) si in final incita si la violenta.
Asta pentru nu a pleca el de la Cotroceni nu ca ii pasa de ce crede 'poporul'.
Pe el nu-l freaca cat e leul,ia destui si pe degeaba.
Pe el nu-l freaca daca omu' de rand nu ia viza,el ia oricand.

Nu mai spune de legi care inca nu exista,ne raportam la ce avem acum.Vrei sa schimbi legea,bun,vant la pupa.Alt topic.

Nea Nae, spune-mi unde nu are dreptate ? 99.9% din România ( o excludem pe Monica Macovei și proastele de la Expert Forum) cred că CCR e de ... și justiția idem (și aici îi includ și pe băsiști) .Prostia aia cu ”trebuie să respectăm hotărârile...” e dovada nesimțirii neamului de traistă. Dacă respectau hotărârile Franța ar fi fost acum regat iar SUA colonie britanică. Singura autoritate supremă e Dumnezeu și nu cred că El se amestecă în politica românească. Dacă 7.4 milioane spun ”Jos Bășilă” e ”Jos Bășilă” indiferent ce vrea dna. Macovei sau că Băselu i-a cumpărat/șantajat pe cei 6 judecători.
Cât desppre personulități internaționale- să fim slăbiți. În ultimul număr al Dilemei- în supliment- cineva (un băsist) spune clar și tare că nici unul din cei mari (Barosso, Merkel, etc.) nu s-a informat imparțial ci că au ascultat minciunile lui Expert Forum și a altor nemernici care vor ajunge - cu timpul- spânzurați de felinare. Nu mi-a venit să cred ce-am citit - dna. Laura Ștefan parcă- s-a demascat (vorba lui Roman). Aș avea eu, oare, stat român dreptul să o dau în judecată pentru defăimare (faza cu lovitura de stat care n-a existat) și să o trimit pe vreo 20 de ani să taie morcovi la Mislea- mai ales că n-a apelat întâi la mine- stat- ci s-a dus direct cu pâra la licurici ? Cred că aș avea.
Revenind, legile sunt proaste, judecătorii sunt corupți și proști- vezi-l pe nea Dănileț.

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 02:39 PM
Mesaj #753

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 28 2012, 01:50 PM) *
Are relevanta pt ca tu propui in locul lui Basescu pe gasca Ponta & Antonescu. Cand vrei sa-l dai jos pe Basescu ca sa-l pui pe Ponta sau Antonescu o sa primesti mereu din astea, cu plagiatul, cu repetentul, astea sunt ce-i reprezinta pe ei, tot asa cum tu o bagi pe aia cu chioru, dictatoru, eba si alte prostii. Daca propuneai pe vecinii tai atunci am fi vorbit de gazometrul lor. Nici nu stiu de ce-ti mai raspund, esti un troll agarici, plin de minciuni si emfaza.

Gigele tată, pentru tine, cu dedicație : mă doare în cor pe cine o să pună în locul lui Băsescu atâta vreme cât discutăm de o republică parlamentară unde parlamentul pe care l-am ales eu- și tu- și dl.Voiculescu- e puterea supremă în stat.Dacă voi asta puteți -adică doar să calomniați oamenii- e trist, pe bune. Dacă ai domiciliul în România n-am nimic împotrivă să ne fi tu președinte- într-o republică parlamentară.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Aug 28 2012, 04:10 PM
Mesaj #754

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 02:39 PM) *
Gigele tată, pentru tine, cu dedicație : mă doare în cor pe cine o să pună în locul lui Băsescu atâta vreme cât discutăm de o republică parlamentară unde parlamentul pe care l-am ales eu- și tu- și dl.Voiculescu- e puterea supremă în stat.Dacă voi asta puteți -adică doar să calomniați oamenii- e trist, pe bune. Dacă ai domiciliul în România n-am nimic împotrivă să ne fi tu președinte- într-o republică parlamentară.

E a treia. Ce scoala zici ca ai facut? Pe vremea lui ceasca? rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj Aug 28 2012, 04:25 PM
Mesaj #755

Guests

Citeaza (gina @ Aug 28 2012, 01:20 PM) *
Stimate domn, dat fiind ca norma de reprezentare pentru senat este de 160000 de cetateni, dl. crin este al naibii de legitim! Are cineva un calculator sa scoatem procentajul? unsure.gif

Draga Gina, nu inteleg daca vrei sa fii ironica sau numeri greu zerourile, mai ales daca avem in vedere ca cele 9000 (9 000 vs 160 000) de voturi l-au scos pe locul doi, in timp ce mult mai capabilul Ionut Popescu a pierdut, cu 10700 de voturi - 34.82% din voturile valabil exprimate in respectivul colegiu.

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj Aug 28 2012, 04:33 PM
Mesaj #756

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 02:39 PM) *

Ideea asta cu republica parlamentara poate ca ar functiona daca am avea pt parlament alegeri uninominale in doua tururi (asa cum au cerut 81% din cei prezenti la referendumul din 2007).
Totusi, nu inteleg de ce majoritatea USL din parlamentul actual ar avea o problema cu presedintia, atata timp cat singura 'piedica' prezidentiala este sa intoarca o lege in parlament, o singura data. In rest.. la CCR 6 din 9 judecatori sunt numiti de parlament, nu? Sau parlamentul este 'legitim' doar atunci cand USL e majoritar? Cei care nu au memoria prea scurta isi aduc aminte probabil de disperarea aliante USL care declara parlamentul 'ilegitim' din cauza traseistilor si absenta luni de zile de la sedinte. Acum, cand aceeasi traseisti au dat majoritatea USLului, parlamentul e legitim, ba chiar mai mult, ar trebui sa fie singura putere in stat... justitia si executivul ar trebui sa dea raportul in fata 'alesilor' neamului. Ipocrizie fara margini. Nimic nou sub soare.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 28 2012, 04:38 PM
Mesaj #757

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 02:26 PM) *
toate statele civilizate din UE cu excepția Franței sunt state parlamentare, republici sau monarhii.
[...] Ideea de bază e că nu-ți trebuie un om providențial pe care să-l votezi tu ci trebuie să caști ochii când îți votezi senatorii și deputații- și 400 de oameni parcă știu mai bine decât unul singur ce e bine.

With all due respect tongue.gif o sa-mi permit sa-ti reamintesc ca in Romania, actuala legislatura (2008-2012) a fost prima in care oamenii au putut vota nominal candidatii pentru parlament, iar asta in mare masura doar datorita presiunii "dictatorului".

Asta a aruncat la cos cateva personaje sinistre (Doru Taracila sau Vadim Tudor, ultimul gasind un nou vot pe liste disponibil si pentru el doar la Parlamentul European) dar a fost doar un palid inceput. Probabil, dupa inca 5-6 legislaturi, electoratul matur va sti sa voteze in mod responsabil parlamentari, iar sistemul de vot va fi poate ameliorat, astfel incat sa ajunga in parlament cel votat de oameni (Ionut Popescu, de exemplu) si nu cel negociat pe sub masa de catre partide (Crin Antonescu, in colegiul din exemplul mentionat).

Deocamdata, realitatea a demonstrat ca electoratul roman inca are nevoie de un lider national ales prin vot direct. Daca vrei ca acela sa fie primul ministru, nici o problema, "voia la matale ca la banu' Ghica". Dar s-ar putea sa ai surpriza sa-l vezi pe Basescu 4 mandate ca premier, precum Kohl, nu 2 ca presedinte. tongue.gif

Insa matale, ca vajnic USL-ist, vrei si premierul si presedintele desemnati la Grivco, asta e adevarata problema. Daca maine faceti republica parlamentara si in decembrie iese MRU premier ales prin vot direct, o sa vreti sa schimbati iar sistemul rolleyes.gif

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 05:37 PM
Mesaj #758

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 28 2012, 04:38 PM) *
With all due respect tongue.gif o sa-mi permit sa-ti reamintesc ca in Romania, actuala legislatura (2008-2012) a fost prima in care oamenii au putut vota nominal candidatii pentru parlament, iar asta in mare masura doar datorita presiunii "dictatorului".

Asta a aruncat la cos cateva personaje sinistre (Doru Taracila sau Vadim Tudor, ultimul gasind un nou vot pe liste disponibil si pentru el doar la Parlamentul European) dar a fost doar un palid inceput. Probabil, dupa inca 5-6 legislaturi, electoratul matur va sti sa voteze in mod responsabil parlamentari, iar sistemul de vot va fi poate ameliorat, astfel incat sa ajunga in parlament cel votat de oameni (Ionut Popescu, de exemplu) si nu cel negociat pe sub masa de catre partide (Crin Antonescu, in colegiul din exemplul mentionat).

Deocamdata, realitatea a demonstrat ca electoratul roman inca are nevoie de un lider national ales prin vot direct. Daca vrei ca acela sa fie primul ministru, nici o problema, "voia la matale ca la banu' Ghica". Dar s-ar putea sa ai surpriza sa-l vezi pe Basescu 4 mandate ca premier, precum Kohl, nu 2 ca presedinte. tongue.gif

Insa matale, ca vajnic USL-ist, vrei si premierul si presedintele desemnati la Grivco, asta e adevarata problema. Daca maine faceti republica parlamentara si in decembrie iese MRU premier ales prin vot direct, o sa vreti sa schimbati iar sistemul rolleyes.gif

Dle. Warrington, iarăși interpretezi cum vrei matale. Nu Băsescu a introdus votul uninominal- și și așa s-a plâns că datorită lui au pierdut săracii PD-Liști la locale. Realitatea matale se numește, apropo, dictatură. Ce-i aia că ” electoratul roman inca are nevoie de un lider national ales prin vot direct.”. Dacă matale cunoști românași așa de proști care trebuie ținuți de mânuță de tovarășu e treaba matale- eu n-am nevoie de lider național. Așa cum nu înțeleg de ce te obosești tot repetând de Grivco pentru că nu sunt fan și n-am nici interese comune cu dl.Voiculescu în afară de cât mă hlizesc la dl.Badea...

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj Aug 28 2012, 06:12 PM
Mesaj #759

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 05:37 PM) *
Dacă matale cunoști românași așa de proști care trebuie ținuți de mânuță de tovarășu e treaba matale-
...
mă hlizesc la dl.Badea...

Eu cred ca trebuie tinuti de mana. E suficient sa ne uitam la statistica publicata astazi cu numarul gospodariilor care inca nu au apa curenta si/sau au buda in fundul curtii... Sau poate vrei sa numaram cati sunt in stare sa-si scrie numele? Cati au citit o carte (fie ea si Biblia) in ultimii 10 ani?

Cand mai numeri si cati dintre ei se hlizesc la badea (si il mai numesc si 'domn'), e clar ca sunt destui.. biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_nea nicu.
mesaj Aug 28 2012, 06:50 PM
Mesaj #760

Guests

Ideea de bază e că nu-ți trebuie un om providențial pe care să-l votezi tu ci trebuie să caști ochii când îți votezi senatorii și deputații- și 400 de oameni parcă știu mai bine decât unul singur ce e bine.

Domnu' portmoneu,
Cat de bine stie o turma ce e mai bine s-a vazut ieri cand cu cvorumul din parlament, pana n-au venit sms-urile providentiale s-au certat precum chiorii. Vezi doamne, cum sa dea ei ochii in colegiu cu alegatorii daca asezandu-si slanina in fotoliu legitimeaza reintoarcerea dictatorului. Sunt curios cati dintre ei au trecut prin colegiul respectiv in ultimii patru ani si cati vor da vreodata socoteala. Oricum o sa zboare multi de acolo.
Iar la gradul de credibilitate si onestitate ce caracterizeaza marea adunare de gasca ce umple astazi casa poporului, o republica parlamentara ar fi bomboana pe coliva. Probabilitatea ca din trei sau patru sute de parlamentari, macar jumatate sa fie borfasi transpartinici coalizati si dornici de imunitate si capatuiala este mai mare decat cea ca un popor intreg sa se lase pacalit de un tiran autentic.
Parerea mea, omule cu cafeluta si agenda smile.gif

+Quote Post
Vizitator_gigel de luxembourg.
mesaj Aug 28 2012, 08:33 PM
Mesaj #761

Guests

Până și pisica mea are un simț al respnsabilității mai ridicat....

Te cred, de asta nu e bine sa avem sute de parlamentari imorali si iresponsabili, chiar nu ne trebuie. exemplele alea cu alte tari europene ti le poti face coif. pe marginea coifului scrie din istorie cum au avut tarile alea cam 200 de ani de democratie autentica in spate, initial cu un monarh la carma statului. Romania mai are de mancat paine ca sa ajunga sa respecte democratia. Parlamentarul roman este nesimtit si plin de tupeu, odata votat nu-l mai dai jos din copac. Asadar, vointa asta a ta ar fi fezabila peste macar 2-3 generatii.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 11:38 PM
Mesaj #762

Guests

Portofele..auzi una aici.
Merge vorba prin targ (si pe la tv) ca iar se schimba borduri in Bucuresti.Si culmea,nu e Videanu!
5 Euro bucata fata de alea vechi care inca erau bune si costau doar 10 Ron.
Pai...se poate asa ceva?

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 11:44 PM
Mesaj #763

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 11:38 PM) *
Portofele..auzi una aici.
Merge vorba prin targ (si pe la tv) ca iar se schimba borduri in Bucuresti.Si culmea,nu e Videanu!
5 Euro bucata fata de alea vechi care inca erau bune si costau doar 10 Ron.
Pai...se poate asa ceva?

Nea Nae, dacă ești suficient de bătrân știi că ”de la comuniști învățăm cutezanța”. Dacă nu, nu. Sincer, mi-e la fel de drag Oprescu precum Videanu- mai ales că a nenorocit și centrul orașului- că numai la Piața Universității nu s-a spart nimic. Așa că... ?

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 11:51 PM
Mesaj #764

Guests

Citeaza (pehash @ Aug 28 2012, 06:12 PM) *
Eu cred ca trebuie tinuti de mana. E suficient sa ne uitam la statistica publicata astazi cu numarul gospodariilor care inca nu au apa curenta si/sau au buda in fundul curtii... Sau poate vrei sa numaram cati sunt in stare sa-si scrie numele? Cati au citit o carte (fie ea si Biblia) in ultimii 10 ani?

Cand mai numeri si cati dintre ei se hlizesc la badea (si il mai numesc si 'domn'), e clar ca sunt destui.. biggrin.gif

Dle. Pehash, mă îngrozesc dezvăluirile matale sumbre. Cred că voi mai lua un păhărel din ”Famous Goose” să mă simt în siguranță. Deci dacă e dl.Băse președinte le dă apă curentă și bude în fundul curții. Îi învață să se și spele ? Da să se șteargă la dos cu hârtie și nu cu ciocălăi ?
În rest, dragă domnule, ai perfectă dreptate- alfabetizarea- care a fost făcută la modul real sub comuniști- a reușit Băse să o tragă pe linie moartă simplu și frumos- tăind fondurile și băgându-l pe dl.Funeriu peste un sistem educațional și așa halucinant. Au tăiat cumva Năstase sau Tăriceanu fondurile de la învățământul elementar ? Au desființat Năstase sau Tăriceanu școlile serale ? A zis cumva vreunul din ei ceva despre cât de imbecilă e școala românească care pregătește doar tâmpiți ?
PS:Pentru mine, toți sunt domni și doamne. Există un număr extrem de mic de oameni pe care-i cunosc de cel puțin 20 de ani, cu care sunt prieten și pe care-i tutuiesc. În rest, inclusiv studenții și cursanții mei sunt dl. și dna.

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 11:54 PM
Mesaj #765

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 28 2012, 08:33 PM) *
Te cred, de asta nu e bine sa avem sute de parlamentari imorali si iresponsabili, chiar nu ne trebuie. exemplele alea cu alte tari europene ti le poti face coif. pe marginea coifului scrie din istorie cum au avut tarile alea cam 200 de ani de democratie autentica in spate, initial cu un monarh la carma statului. Romania mai are de mancat paine ca sa ajunga sa respecte democratia. Parlamentarul roman este nesimtit si plin de tupeu, odata votat nu-l mai dai jos din copac. Asadar, vointa asta a ta ar fi fezabila peste macar 2-3 generatii.

Gigerle tată, obișnuiește-te cu ideea că parlamentarul român ești matale. Uită-te în oglindă, fă o listă cu ce nu-ți place și nu vota parlamentarul care corespunde listei. E extrem de simplu, nu ? Mult mai simplu decât să auzi un tătuc șașlîk și ușor idiot care-ți povestește zilnic pe un ton de handicapat grav ce bun e el și cum minte el de la o secundă la alta. Prefer ”sute de parlamentari imorali...,” da ia ascultă, nu i-ai votat matale ????

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 11:57 PM
Mesaj #766

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 11:44 PM) *
Nea Nae, dacă ești suficient de bătrân știi că ”de la comuniști învățăm cutezanța”. Dacă nu, nu. Sincer, mi-e la fel de drag Oprescu precum Videanu- mai ales că a nenorocit și centrul orașului- că numai la Piața Universității nu s-a spart nimic. Așa că... ?

Pana acum ai amintit doar de Videanu.Chiar ar fii interesant sa faci o teza si despre Oprescu.Prevad rating maxim.

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 11:58 PM
Mesaj #767

Guests

Citeaza (nea nicu @ Aug 28 2012, 06:50 PM) *
Domnu' portmoneu,
Cat de bine stie o turma ce e mai bine s-a vazut ieri cand cu cvorumul din parlament, pana n-au venit sms-urile providentiale s-au certat precum chiorii. Vezi doamne, cum sa dea ei ochii in colegiu cu alegatorii daca asezandu-si slanina in fotoliu legitimeaza reintoarcerea dictatorului. Sunt curios cati dintre ei au trecut prin colegiul respectiv in ultimii patru ani si cati vor da vreodata socoteala. Oricum o sa zboare multi de acolo.
Iar la gradul de credibilitate si onestitate ce caracterizeaza marea adunare de gasca ce umple astazi casa poporului, o republica parlamentara ar fi bomboana pe coliva. Probabilitatea ca din trei sau patru sute de parlamentari, macar jumatate sa fie borfasi transpartinici coalizati si dornici de imunitate si capatuiala este mai mare decat cea ca un popor intreg sa se lase pacalit de un tiran autentic.
Parerea mea, omule cu cafeluta si agenda smile.gif

nea Nicule, hai să renunțăm atunci la Parlament , să fim cu toții în secta băsiștilor și să ne rugăm la Băselu, nu-i așa ? la mine e mai greu că am prins 28 de ani de nea Nicu autentic și pot să-ți dau în scris că în tâmpenia lui de țăran oltean Nea Nicu îi bătea și îi bate pe toți președinții post-revoluționari. A reușit să construiască case, a plătit datoria externă, avea o industrie care exporta. Vreo asemănare cu Komandantul beșit ? Nu prea cred.

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 29 2012, 07:23 AM
Mesaj #768

Guests

Citeaza
Fii atent, incearca sa fii logic. Spuneai ca Base nu mai e exponentul ajoritatii, da? Deci tu consideri ca cineva care nu e exponentul majoritatii trebuie sa se dea deoparte, da? Ei bine, un om ajuns de pe locul doi senator e exponentul majoritatii? Fii atent, incearca sa fii logic, incearca sa nu folosesti dubla masura.

Corect sa plece si base si crinut.
Te-am ars. Cand ai citit ce trebuie sa plece base te-a luat cu frisoane.
Diferenta dintre mine si basisti este ca eu nu am un Mesia mantuitor fara pata si fara prihana mai ales la volan dupa o sticla de wiskey si cu chilotii violet. Eu nu am orgasm cand ma gandesc la un politician.

Pot sa plece ambii tinandu-se de manuta.
Si apropo cetatene Warigton m-ai intrebat daca aleg legea sau voturile. Intrebare tipica de basist care vede doar in alb si negru, ingeri si demoni, noi si ei.

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 29 2012, 07:23 AM
Mesaj #769

Guests

Scuze pentru - pusa aiurea dar nu prea pierd timpul.

+Quote Post
Vizitator_Gamma.
mesaj Aug 31 2012, 04:07 AM
Mesaj #770

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 29 2012, 07:23 AM) *
Pot sa plece ambii tinandu-se de manuta.
Si apropo cetatene Warigton m-ai intrebat daca aleg legea sau voturile. Intrebare tipica de basist care vede doar in alb si negru, ingeri si demoni, noi si ei.

Bineinteles , e legea sau voturile dupa cum convine USL-ului .Daca nici legea nici voturile nu convin USL-ului atunci se cheama minerii (disponibilizatii de manevra) si pacalicii de pe forum-uri .

Cu tine iar trebuie sa repet lucruri , nici dracul nu il vede pe Basescu imaculat si pe Ponta negru . Diferenta este intradevar de 100% intre SENSUL in care evoluam ca societate . Cu primul evoluam pozitiv cu astia noi negativ .
Cel mai buna dovada - niciodata UE nu s-a rastit la Basescu "dictatorul" dar la Ponta da , explicit , in 11 puncte .
Nu e vorba ca noi vedem in alb-negru , voi vedeti (e efectul faptului ca ei cred in propaganda ), eu am zis mai demult ca vad in tonuri de gri suficient de fin cat sa prefer PSD-ul actualului PNL in ciuda faptului ca din 96 votez cu orice in afara de PSD . Deci nu citesti ce spun ailalti , repeti papagaliceste ce auzi la tv si ai impresia ca faci vreun rahat pt cauza ta . E pe dos ... lumea interesata afla lucruri , google indexeaza , e imposibil sa faci propaganda daca dezmintirea explicata vine sub mesajul tau .

+Quote Post
mesaj Aug 31 2012, 01:22 PM
Mesaj #771

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 11:57 PM) *
Pana acum ai amintit doar de Videanu.Chiar ar fii interesant sa faci o teza si despre Oprescu.Prevad rating maxim.

Dle. Nae, Videanu a fost și oț și prost. Aștept cu interes un PD-List deștept să-mi explice necesitatea înlocuirii unor borduri bune în tot orașul vs. necesitatea de a realiza niște pisoare decente în București. Spre marea mea uimire uimită la Bruxelles în iulie am avut ocazia să văd (și să folosesc) niște pisoare care aveau pur și simplu o tablă despărțitoare de lume. Și scurgerea necesară. Și un acoperiș tot de tablă. Aveai oareșce probleme, intrai, te vedea lumea de pe stradă din profil și pantofi- dar îți făceai treaba. Cât de greu trebuie să fie să faci așa ceva în București, cât ar costa așa ceva în București și cât s-ar lua șpagă la așa ceva în București ? Despre dl.Oprescu nu pot să spun decât că speranțele mele au fost înșelate. Ce-i drept el nu înlocuiește toate bordurile și a făcut câte ceva- dar nu e nici pe departe primarul care ar trebui Bucureștiului.

+Quote Post
mesaj Aug 31 2012, 01:28 PM
Mesaj #772

Guests

Citeaza (Gamma @ Aug 31 2012, 04:07 AM) *
Bineinteles , e legea sau voturile dupa cum convine USL-ului .Daca nici legea nici voturile nu convin USL-ului atunci se cheama minerii (disponibilizatii de manevra) si pacalicii de pe forum-uri .

Cu tine iar trebuie sa repet lucruri , nici dracul nu il vede pe Basescu imaculat si pe Ponta negru . Diferenta este intradevar de 100% intre SENSUL in care evoluam ca societate . Cu primul evoluam pozitiv cu astia noi negativ .
Cel mai buna dovada - niciodata UE nu s-a rastit la Basescu "dictatorul" dar la Ponta da , explicit , in 11 puncte .
Nu e vorba ca noi vedem in alb-negru , voi vedeti (e efectul faptului ca ei cred in propaganda ), eu am zis mai demult ca vad in tonuri de gri suficient de fin cat sa prefer PSD-ul actualului PNL in ciuda faptului ca din 96 votez cu orice in afara de PSD . Deci nu citesti ce spun ailalti , repeti papagaliceste ce auzi la tv si ai impresia ca faci vreun rahat pt cauza ta . E pe dos ... lumea interesata afla lucruri , google indexeaza , e imposibil sa faci propaganda daca dezmintirea explicata vine sub mesajul tau .

Da, dle. Gamma, nu ai cum să te răstești la un servitor care arată ca un servitor și se poartă ca un servitor. AI auzit vreodată să fi deschis Băse gura la una din parangheliile UE și să spună ceva contra vântului ? Ca să nu mai amintim că la rândul următor de alegeri pentru PE- PPE- adio și n-am cuvinte. Și cine face scandal acuma ? Evident că PPE-ul. Și evident că prostește, fără să verifice nimic, mergând doar pe minciunile gândacilor băsiști. Cum ar fi cei de la Expert Forum care sunt plătiți direct de Băselia sa- gândaca Laura ștefan și restul de gândaci de bucătărie- pentru care deja circulă tancurile pe străzi și era cât pe-aci să îl spânzure pe Băsescu, pe Macovei și pe alții. A zis ceva Expert FOrumul când dl.Băsescu tăia cum vroia mușchii lui salarii ? Nici un cuvințel.

+Quote Post
mesaj Aug 31 2012, 01:31 PM
Mesaj #773

Guests

Citeaza (pehash @ Aug 28 2012, 04:33 PM) *
Ideea asta cu republica parlamentara poate ca ar functiona daca am avea pt parlament alegeri uninominale in doua tururi (asa cum au cerut 81% din cei prezenti la referendumul din 2007).
Totusi, nu inteleg de ce majoritatea USL din parlamentul actual ar avea o problema cu presedintia, atata timp cat singura 'piedica' prezidentiala este sa intoarca o lege in parlament, o singura data. In rest.. la CCR 6 din 9 judecatori sunt numiti de parlament, nu? Sau parlamentul este 'legitim' doar atunci cand USL e majoritar? Cei care nu au memoria prea scurta isi aduc aminte probabil de disperarea aliante USL care declara parlamentul 'ilegitim' din cauza traseistilor si absenta luni de zile de la sedinte. Acum, cand aceeasi traseisti au dat majoritatea USLului, parlamentul e legitim, ba chiar mai mult, ar trebui sa fie singura putere in stat... justitia si executivul ar trebui sa dea raportul in fata 'alesilor' neamului. Ipocrizie fara margini. Nimic nou sub soare.

Dle. Pehash, cu toți avem o problemă cu președintele câtă vreme el este dl. Băsescu. N-am fost niciodată masochist și nu vreau să fiu reprezentat- la nivel de imagine - de bătăușul și repetentul clasei. Cam asta e dl.Băsescu- și nimic altceva- un neam prost, ales de neamuri proaste și care reprezintă exact neamul prost- a se vedea Bercea Mondialul. Îți place să ai ca președinte pe prietenul lui Bercea Mondialul ?

+Quote Post
Vizitator_eu.
mesaj Aug 31 2012, 02:59 PM
Mesaj #774

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 31 2012, 01:31 PM) *
Dle. Pehash, cu toți avem o problemă cu președintele câtă vreme el este dl. Băsescu. N-am fost niciodată masochist și nu vreau să fiu reprezentat- la nivel de imagine - de bătăușul și repetentul clasei. Cam asta e dl.Băsescu- și nimic altceva- un neam prost, ales de neamuri proaste și care reprezintă exact neamul prost- a se vedea Bercea Mondialul. Îți place să ai ca președinte pe prietenul lui Bercea Mondialul ?

Cand a fost Basescu repetent? Ca antonescu stiu sigur ca a fost in facultate....

+Quote Post
mesaj Aug 31 2012, 03:14 PM
Mesaj #775

Guests

Citeaza (eu @ Aug 31 2012, 02:59 PM) *
Cand a fost Basescu repetent? Ca antonescu stiu sigur ca a fost in facultate....

Tot timpul. Cel puțin la cei 7 ani de-acasă. Gura domniei sale a recunoscut că a fost un student mediocru, etc.
PS:Manevra făcută de dl.Antonescu- aceea de a repeta un an pentru a obține un post mai bun- era frecventă la momentul respectiv.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Sep 27 2012, 07:43 AM
Mesaj #776

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 14 2012, 06:19 AM) *
Cele 7,4 sunt in realitate 4,4 sau 4,5. Restul e furt la drumul mare.

Dar la voi, hotul neprins e negustor cinstit, nu?

Ei, s-ar putea sa aveti o surpriza in curand. Cand se stampileaza mii de buletine de vot chiar intr-o institutie a statului, cineva trebuie sa ajunga la inchisoare si va ajunge.

Oops, nimeni nu mai pomeneste de fraude de 3 milioane? Unde sunt aia cu gura mare?

http://www.gandul.info/news/breaking-news-...18-881-10124853

Dupa numarari si renumarari parca "estimarile" pedeleilor ajunsesera la 1.5 (ce mi-e 1.5 milioane ce mi-e 3 milioane, un fleac, i-am ciuruit).

Pana la urma s-au descperit vreo 60.000 de voturi fraudate prin metoda votului multiplu. Hai sa mai bagam de 2 ori pe atata prin alte metode. Ies macar 200.000?

Pai ce facem, reestimam iar? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Sep 27 2012, 10:43 AM
Mesaj #777

Guests

Citeaza (basecu' @ Sep 27 2012, 07:43 AM) *
Oops, nimeni nu mai pomeneste de fraude de 3 milioane? Unde sunt aia cu gura mare?

http://www.gandul.info/news/breaking-news-...18-881-10124853

Dupa numarari si renumarari parca "estimarile" pedeleilor ajunsesera la 1.5 (ce mi-e 1.5 milioane ce mi-e 3 milioane, un fleac, i-am ciuruit).

Pana la urma s-au descperit vreo 60.000 de voturi fraudate prin metoda votului multiplu. Hai sa mai bagam de 2 ori pe atata prin alte metode. Ies macar 200.000?

Pai ce facem, reestimam iar? laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Mai asteapta nitel ca scad astia numarul de la o zi la alta.Peste cateva saptamani se va ajunge la concluzia ca a fost doar o baba oarba care n-a vazut unde pune stampila.

+Quote Post
mesaj Sep 27 2012, 10:15 PM
Mesaj #778

Guests

Citeaza (Nae @ Sep 27 2012, 10:43 AM) *
Mai asteapta nitel ca scad astia numarul de la o zi la alta.Peste cateva saptamani se va ajunge la concluzia ca a fost doar o baba oarba care n-a vazut unde pune stampila.

Da fraudele pe invers ? Circa 5 milioane de oameni din comuna Chițcanii de mare au depus o plângere la Parchet că n-au fost lăsați să voteze câte 10.000 pe minut, ca să depășească recordul dlui. Baconschi din 2009....

+Quote Post
Vizitator_monica takatoiu.
mesaj Oct 20 2012, 12:40 PM
Mesaj #779

Guests

Se pare ca in ultimele trei saptamani USL nu a mai gresit deloc! ohmy.gif
Asa da! laugh.gif
Sa enumar doar cateva dintre magistralele masuri sau acte de guvernare ale acestei minunate coalitii: s-a depasit recordul de audienta pe National Arena, altceva nu mai tin minte, probabil ca s-a lucrat pentru tara.
Era sa uit, s-au impartit colegiile! USL incepe tot mai mult sa arate cu un Frankenstein creat pentru a castiga 50 la suta plus unul din voturi, altceva nu mai conteaza. Aveau nevoie si de ultima piesa in puzzle, un sezut bombat si trufas, plus degraba vorbitor, asa ca l-au gasit pe jiji.
Intre timp opozitia fuge prin colegii uitate in munti, este si asta o tactica, doar ca nu mai suntem in anii 50...

+Quote Post
mesaj Oct 21 2012, 10:16 PM
Mesaj #780

Guests

Citeaza (monica takatoiu @ Oct 20 2012, 12:40 PM) *
Se pare ca in ultimele trei saptamani USL nu a mai gresit deloc! ohmy.gif
Asa da! laugh.gif
Sa enumar doar cateva dintre magistralele masuri sau acte de guvernare ale acestei minunate coalitii: s-a depasit recordul de audienta pe National Arena, altceva nu mai tin minte, probabil ca s-a lucrat pentru tara.
Era sa uit, s-au impartit colegiile! USL incepe tot mai mult sa arate cu un Frankenstein creat pentru a castiga 50 la suta plus unul din voturi, altceva nu mai conteaza. Aveau nevoie si de ultima piesa in puzzle, un sezut bombat si trufas, plus degraba vorbitor, asa ca l-au gasit pe jiji.
Intre timp opozitia fuge prin colegii uitate in munti, este si asta o tactica, doar ca nu mai suntem in anii 50...

Monika draghe,
AM admirat plin de bucurie imaginile cu congresul PPE despre care 5 televiziuni din 7y- văzute la Lisabona- arătau că a fost la Budapesta. Sublim lucru, nu ? A vorbit Rajoy, Merkel, Barosso dar n-am văzut nici un PD-List neaoș să deschidă și el gura și să spună ceva- și televiziunile respectivee l-ar fi dat, măcar de fațadă. În al doilea rând, decorul cam amintea de locul unde-și ține Hilter congresele dar cu toți știm că PPE-ul e copilul lui Hitler- așa că de ce nu ? Lipseau retrategerile cu torțe și Sieg Hail . Dar își face Băselu sigur un astfel de congres pentru suflețelul lui.

+Quote Post

27 Pagini V  « < 24 25 26 27 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 11th December 2019 - 07:00 AM