IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

> Offtopice, ghici care era subiectul
echidistant
mesaj Aug 24 2011, 02:08 PM
Mesaj #1

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 2
Inscris: 24-August 11
Utilizatorul numarul: 29 261

Citeaza (rockstar @ Aug 24 2011, 01:38 PM) *
Da' de ce? Ca asa vrei tu? A fost promovarea tarii, ca tot ziceai ca nu ajuta statul mediul de afaceri. Sau turistii aia straini trebuie sa plateasca bilet de intrare in tara? Sau sa plateasca taxele particularilor ca sa castige statul direct?

jalnica frunzulita pe care udrea a platit-o cu bani foarte multi din bugetul de stat (adica din banii platiti de noi sub forme diverse - taxe, impozite, tva, accize , etc), ar fi fost surclasata cu siguranta de catre orice elev al unui liceu de arte plastice , orice student cu un pic de talent in cadrul unui concurs pe care MDRT l-ar fi putut organiza, evident cu premii modeste (2-3 mii de euro pentru locul 1 era suficient)
astfel , am fi avut un logo de tara mult mai inspirat , absolut original, si cu un pret corect
Go to the top of the page

+Quote Post

Start new topic
Raspunsuri
Vizitator_Vizitator_dan..
mesaj Nov 13 2011, 05:03 PM
Mesaj #2

Guests

[quote name='Ionete' date='Nov 13 2011, 04:00 PM' post='219462']
Spune-mi si mie cine a ajuns la inchisoare ca eu nu vad decat plimbari prin fata televiziunilor. Poate nu sunt eu atent si imi scapa ceva.

O sa-ti dau cateva exemple ca nu am timp sa caut pe net ce poti sa faci si singur:
- sute de interlopi au fost inchisi in ultimii doi ani.
- Primari inchisi pentru coruptie: primarul si vice-primarul din Valcea = 3 ani de inchisoare, primarul din Craiova
- Nicolae Popa si Sorin Ovidiu Vantu, judecatorul Florin Costiniu si alte cateva zeci

Chestia aia cu 29 de zile nu ma incalzeste cu nimic si la fel comparatia cu timpul PSD-ului.

Nu te incalzeste pentru ca tie nu-ti pasa de dreptate, tu ai criteriile tale personale probabil. Coruptii astia stau 29 de zile pentru ca dovezile sunt bine stranse de procurori. Acum ramane la latitudinea judecatorilor independenti sa dea si pedepse in ani de inchisoare. Interlopii deja incep sa ia multi ani de inchisoare

In plus mai avem si o criza pe cap.

La remarca asta cred ca ai aratat "de unde vii". Criza e globala, multe tari din Europa sunt in pragul falimentului in timp ce Romania nu e. Daca nu ai auzit de Grecia, Portugalia, Italia, Spania, Irlanda sincer mai bine te informezi inainte sa introduci comentarii.

Pe de alta parte trebuie sa recunosc ca nu am mai vazut un ministru in fusta de piele (sau cauciuc) pana acum. Daca ar fi avut si bici ... ar fi fost cea mai tare coperta de pana acum!

Hmmm.. o incercare de atac la persoana. Eu nu inteleg pe astia frustrati ca o femeie e ministru. Si mai si blonda, mai e si desteapta si culmea arata si bine.. Unii barbati romani inca au mentalitatea aia ca femeia trebuie sa fie la cratita. Din pacate pentru voi, in Europa unde suntem si noi acum femeile sunt egale barbatilor asa ca frustrarea nu o sa va ajute cu nimic pentru ca trendul e ca femeile sa ocupe pozitii tot mai inalte si intr-o proportie mai mare decat in trecut. Deci sfatul meu e get over it!

In alta ordine de idei ca, Udrea a facut ce nu a facut nici un ministru al Turismului pana acum, a promovat puternic brandul turismului in Romania atat in tara cat si in afara. Am vazut-o la mare, la munte, in Maramures, peste tot promovand turismul. Sunt reclame din ce in ce mai multe in tara cu city break-uri in Romania.. Lucruri care pareau imposibile in Romania cum ar fi demolarea constructiilor ilegale de pe plaja, le-a facut Udrea. Deci, da e blonda arata bine dar a facut cea mai buna treaba ca ministru al Turismului.

Nu stiu ce intelegi din ce am explicat pentru ca dupa modul in care discuti e clar ca nu te intereseaza ce-i bine pentru Romania ci ai o problema personala cu guvernul PDL. Nu neg, si eu daca as fi fost un smecher in timpul PSD m-as oftica acum ca mi se taie avantajele, dar as incerca sa inteleg si m-as apuca sa muncesc cinstit.. dar fiecare cu alegerile lui. sper doar ca romanii sa nu se lase spalati pe creier si sa aduca iar mafia psd-ista la guvernare.

+Quote Post
Vizitator_Ionete.
mesaj Nov 13 2011, 05:59 PM
Mesaj #3

Guests

Astea cu Udrea care se pricepe la ceva (altceva decat la ce stim cu totii ca se pricepe) este o poveste. Faptul ca se plimba si pozeaza nu inseamna nimic. Faptul ca arunca cu banii nu inseamna ca are si vreun rezultat palpabil (decat bineinteles risipa de bani).
Din punct de vedere economic turismul este la pamant cum n-a fost vreodata ... si se va duce in continuare.

Poate o sa faca coada turistii sa se plimbe cu telegondola care duce nicaieri de la Petrosani. Aia da minune a lumii (apropo acum nici macar nu mai functioneaza ) mai ales ca a costat 86 de milioane de euro.

Mai bine ii dadeau Elenei Udrea 5 milioane direct in mana decat sa cheltuiasca (sa arunce pe geam) atata banet. Dar nu i-a aruncat chiar pe geam ... a platit-o pe Ridzi sa-si toarne rahat in cap si sa nu spuna la ordinul cui a luat banii de la minister.
Poate ai uitat ca acolo e primar Tiberiu Iacob Ridzi.
Nu-ti spun mai multe ca nu vreau sa scriu romane aici. Daca vrei sa te informezi bine...daca nu ...nu!
Daca ai fi de buna credinta ai fi mai informat ... si nu ai veni aici cu chestii simpliste de propaganda de partid.

Cat priveste lupta impotriva coruptiei ... explica-mi si mie de ce Micky Spaga este in barca lui Basescu si nu in puscarie?!? Nu mai vorbesc de altii care erau la PSD si acum sunt ministrii la PDL. Asa ca stai linistit esti intr-o companie selecta care lupta impotriva coruptiei.

+Quote Post

Posteaza in acest topic
5 Pagini V   1 2 3 > » 

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th September 2019 - 11:40 AM