IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Buca lui Boc, Politică
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 27 2013, 11:54 AM
Mesaj #121

Guests

Citeaza (Neculai Constantin Munteanu @ Feb 27 2013, 11:11 AM) *
Aha, dar daca ascultau acasa? E de presupus, adica... laugh.gif tongue.gif

Unii, ca Nae de exemplu, erau mai constiinciosi pare-se, daca sefii le-au ordonat sa nu asculte posturile de radio straine atunci ei nu le-au ascultat deloc. Si e clar ca nu le-au ascultat, dovada fiind faptul ca in 22 decembrie '89 Nae habar n-avea cine-i Ion Iliescu. La mine pe ulita (intr-un sat oarecare din Ardeal), toata lumea vorbea de Iliescu inca din dimineata zilei de 22 decembrie 1989, cand dumnealui inca nu aparuse la televizor!!! laugh.gif happy.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 12:19 PM
Mesaj #122

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 27 2013, 11:54 AM) *
Unii, ca Nae de exemplu, erau mai constiinciosi pare-se, daca sefii le-au ordonat sa nu asculte posturile de radio straine atunci ei nu le-au ascultat deloc. Si e clar ca nu le-au ascultat, dovada fiind faptul ca in 22 decembrie '89 Nae habar n-avea cine-i Ion Iliescu. La mine pe ulita (intr-un sat oarecare din Ardeal), toata lumea vorbea de Iliescu inca din dimineata zilei de 22 decembrie 1989, cand dumnealui inca nu aparuse la televizor!!! laugh.gif happy.gif

Iar incepi cu gargara?
Te-am mai intrebat cu ce piesa incepea programul in romana la VOA (cred ca ai si uitat) si te intreb acum ce piesa folosea Vociulescu la posta emisiunii?
Sa vedem cine a ascultat..

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 12:20 PM
Mesaj #123

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 27 2013, 12:19 PM) *
Iar incepi cu gargara?
Te-am mai intrebat cu ce piesa incepea programul in romana la VOA (cred ca ai si uitat) si te intreb acum ce piesa folosea Voiculescu la posta emisiunii?
Sa vedem cine a ascultat..

Scuze..

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 12:28 PM
Mesaj #124

Guests

La mine pe ulita (intr-un sat oarecare din Ardeal)

Da,am auzit ca sunt oameni foarte cititi...Care nu stiu diferenta dintre Vlaicu si Vuia.. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 27 2013, 12:32 PM
Mesaj #125

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 27 2013, 12:19 PM) *
Te-am mai intrebat cu ce piesa incepea programul in romana la VOA (cred ca ai si uitat) si te intreb acum ce piesa folosea Voiculescu la posta emisiunii?

Care emisiune si care Voiculescu? huh.gif Si daca ai ascultat "Vocea Americii" inainte de Revolutie de ce minti ca nu ai auzit de Iliescu? Esti cumva platit de guvernul american sa dezinformezi pe forum in sprijinul alegatiilor basiste? Daca asa stau lucrurile, va trebui sa ii cer Irinei sa nu va mai dea bani de pomana. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 12:34 PM
Mesaj #126

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 27 2013, 12:32 PM) *
Care emisiune si care Voiculescu? huh.gif Si daca ai ascultat "Vocea Americii" inainte de Revolutie de ce minti ca nu ai auzit de Iliescu? Esti cumva platit de guvernul american sa dezinformezi pe forum in sprijinul alegatiilor basiste? Daca asa stau lucrurile, va trebui sa ii cer Irinei sa nu va mai dea bani de pomana. dry.gif

Daca n-ai auzit de Andrei Voiculescu e clar..

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 03:45 PM
Mesaj #127

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 27 2013, 12:43 PM) *
Ba da, am auzit de el, altceva ti-am cerut sa precizezi. De ce minti ca nu ai auzit de Ion Iliescu inainte de Revolutie? Esti cumva platit de guvernul american sa dezinformezi pe forum in sprijinul alegatiilor basiste?

Poate am auzit,sincer nu mai tin minte,poate...dar nu la nivelul in care sa cred ca el emanatia si singura solutie..Ca altfel mi-as fi adus aminte..
Eu ascultam emisiuni depre Ana Blandiana,Doinea Cornea,Petre Tutea..ceva mult mai interesant,mai important si mai semnificativ.

+Quote Post
Vizitator_Lucid.
mesaj Feb 27 2013, 03:58 PM
Mesaj #128

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 27 2013, 10:43 AM) *
Daca vrei sa fii tratat cu respect pe forum, nu-ti mai acuza preopinentii ca sunt trolli. Sau la voi, in SUA, oricine se face vinovat de "delict de opinie" este un troll?!? "Patria Libertatilor", my ass... dry.gif

Nu-mi acuz preopinentii ca sunt trolli.
Doar pe trolli ii etichetez ca atare pentru a semnala si altor forumisti, mai bine intentionati sau macar onesti (intelectual), ca nu se merita sa se incerce vreun dialog decent cu respectivii. Trolli sunt buni doar pentru entertainment si munci fizice.

Cat despre dorinta de a fi tratat cu respect pe forum .... hehehehehe.
You might be here for respect, I'm here for a decent fight (hopefully) and entertainment (most likely).

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Feb 27 2013, 04:54 PM
Mesaj #129

Guests

Moșule, m-ai omorât de râs, ha,ha,ha...”nu se merită”, da ??? Și mai ai pretenția să clasifici pe cineva și să le semnalezi celor ca tine, ha,ha,ha...

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 05:32 PM
Mesaj #130

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 27 2013, 04:54 PM) *
Moșule, m-ai omorât de râs, ha,ha,ha...”nu se merită”, da ??? Și mai ai pretenția să clasifici pe cineva și să le semnalezi celor ca tine, ha,ha,ha...

L-ai uitat pe misoginul ala care numeste femeile frustrate,urate si bune doar ptr reproducere.Asta e..fiecare se ia de cine poate.

+Quote Post
mesaj Feb 27 2013, 06:03 PM
Mesaj #131

Guests

Citeaza (Nae @ Feb 27 2013, 05:32 PM) *
L-ai uitat pe misoginul ala care numeste femeile frustrate,urate si bune doar ptr reproducere.Asta e..fiecare se ia de cine poate.

Dle. Nae, am trecut și eu printr-o perioadă când ridicam o anumită fustă pe un piedestal- acum vreo 15 ani...de-atunci mi-a trecut și avantaj eu. Mut tot ce prind- și fără complicații dacă mă înțelegi. Și acum spune-mi că EBA e bună și de altceva...poate să-i spargi și ei oo în cap....

+Quote Post
Vizitator_Neculai Constantin Munteanu.
mesaj Feb 27 2013, 07:23 PM
Mesaj #132

Guests

La mine pe ulita (intr-un sat oarecare din Ardeal), toata lumea vorbea de Iliescu inca din dimineata zilei de 22 decembrie 1989, cand dumnealui inca nu aparuse la televizor!!!

laugh.gif

Mdeah, si la mine a fost aproape la fel, deosebirile constand in:

1. Si satul meu era unul scalen dar situat in Transilvania. tongue.gif
2. Pe ulita nu era nici dracu', lumea se pregatea de Craciun=mancare si bautura. In treacat am auzit si de revolutie. iliescul(substantiv comun, masculin, singular, articulat), insa, la vremea respectiva, era un neica nimeni pentru noi, noi nu auzisem de el. Sant curios totusi, Ardealul asta, pe unde este fata de Transilvania? Poate pozitionarea lui geografica imi va da niste indicii care sa ma lamureasca de ce la voi s-a auzit de iliesc(substantiv comun, masculin, singular, nearticulat) iar la noi nu. tongue.gif tongue.gif

+Quote Post
mesaj Feb 27 2013, 07:32 PM
Mesaj #133

Guests

Unii, ca Nae de exemplu, erau mai constiinciosi pare-se, daca sefii le-au ordonat sa nu asculte posturile de radio straine atunci ei nu le-au ascultat deloc.

laugh.gif

Dom' Nae, Pintea zice ca ai fi fost securist. Te superi daca mai apelez la o sursa, a doua, care sa confirme cele spuse de Pintea? Poate fi aceasta sursa adminul, de exemplu?

@Pintea - Pinteo, tu sigur nu te superi sau ceva frisoane daca pun aceasta intrebare adminului, nu-i asa? laugh.gif

+Quote Post
mesaj Feb 27 2013, 07:38 PM
Mesaj #134

Guests

Pfuiii, ce citesc eu la gazeta! Boc este ardeleeeaaannn... Pinteo, intrebare:

- Este Boc un om destept, inteligent, inalt, potent, bine facut, bine intentionat, care a facut numai lucruri bune ca PM? Hai, sa te vaz... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Feb 27 2013, 07:41 PM
Mesaj #135

Guests

Citeaza (Neculai Constantin Munteanu @ Feb 27 2013, 07:32 PM) *
laugh.gif

Dom' Nae, Pintea zice ca ai fi fost securist. Te superi daca mai apelez la o sursa, a doua, care sa confirme cele spuse de Pintea? Poate fi aceasta sursa adminul, de exemplu?

@Pintea - Pinteo, tu sigur nu te superi sau ceva frisoane daca pun aceasta intrebare adminului, nu-i asa? laugh.gif

Eu nu ma supar deloc..

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 27 2013, 07:42 PM
Mesaj #136

Guests

Citeaza (Neculai Constantin Munteanu @ Feb 27 2013, 07:38 PM) *
- Este Boc un om destept, inteligent, inalt, potent, bine facut, bine intentionat, care a facut numai lucruri bune ca PM? Hai, sa te vaz... laugh.gif

Nu. E doar un politician submediocru si slugarnic, dar altruist si cu mult bun-simt.

+Quote Post
Vizitator_Lucid.
mesaj Mar 2 2013, 07:13 PM
Mesaj #137

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 27 2013, 07:42 PM) *
Nu. E doar un politician submediocru si slugarnic, dar altruist si cu mult bun-simt.

Vezi ca mai ai putin si-o sa ajungi sa-ti placa de el smile.gif
Ultimele doua calitati nu-s tocmai negative (chiar si pentru un politician), iar prima se regaseste din belsug si la domnul Cacarau (chiar mai din belsug).

+Quote Post
mesaj Mar 3 2013, 02:35 PM
Mesaj #138

Guests

Citeaza (Lucid @ Mar 2 2013, 07:13 PM) *
Vezi ca mai ai putin si-o sa ajungi sa-ti placa de el smile.gif
Ultimele doua calitati nu-s tocmai negative (chiar si pentru un politician), iar prima se regaseste din belsug si la domnul Cacarau (chiar mai din belsug).

Nenea Lucidu, capacul meu de WC are mai mult bun simț decât toată famiglia Boc. Numai în România se putea întâmpla ca prima generație încălțată- respectiv dl.Boc- să ajungă Prim Sinistru(pardon, ministru). Dacă românii nu au avut ceva mai bun de ales decât un țăran jalnic al cărui bunici au coborât din copac pierzându-și cozile- înseamnă că ceva se petrece prost pe-aici. Nu-l ”meritam” - și cunosc cel puțin un chelner de la Caru cu Bere mai deștept și mai demn de a fi prim ministru- și pentru chelnerul ăla nu era nimic dezonorant în a fi chelner. Dl.Boc e pe deplin dezonorat fiind dl.Boc- intrat la facultate din greșeală- el a spus-o, pe bază de dosar- așa se intra la FIlozofie pe vremea comunismului- cu pozele cu drag de Securitate- vezi pozele din armată pe care a făcut-o la trupele de securitate- oare de ce ? Un om prost în adevăratul sens al cuvântului- vezi toate luările de cuvânt- util doar la spart oole în cap. ”Primarul” unui oraș care-și are criteriul de performanță în Funar...

+Quote Post
Vizitator_bota transpartinica.
mesaj Mar 3 2013, 03:14 PM
Mesaj #139

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Mar 3 2013, 02:35 PM) *
Nenea Lucidu, capacul meu de WC are mai mult bun simț decât toată famiglia Boc. Numai în România se putea întâmpla ca prima generație încălțată- respectiv dl.Boc- să ajungă Prim Sinistru(pardon, ministru). Dacă românii nu au avut ceva mai bun de ales decât un țăran jalnic al cărui bunici au coborât din copac pierzându-și cozile- înseamnă că ceva se petrece prost pe-aici. Nu-l ”meritam” - și cunosc cel puțin un chelner de la Caru cu Bere mai deștept și mai demn de a fi prim ministru- și pentru chelnerul ăla nu era nimic dezonorant în a fi chelner. Dl.Boc e pe deplin dezonorat fiind dl.Boc- intrat la facultate din greșeală- el a spus-o, pe bază de dosar- așa se intra la FIlozofie pe vremea comunismului- cu pozele cu drag de Securitate- vezi pozele din armată pe care a făcut-o la trupele de securitate- oare de ce ? Un om prost în adevăratul sens al cuvântului- vezi toate luările de cuvânt- util doar la spart oole în cap. ”Primarul” unui oraș care-și are criteriul de performanță în Funar...

Intortocheate sunt caile netului, dai in Pintea si striga portofele, portofele laugh.gif
Sa spunem ca ai dreptate, atunci cum pot fi calificati constantenii, craiovenii sau bucurestenii? Dar sibienii sau timisorenii? De fapt cam toata tara imbujorata pe harta de emotie, combinata cu o paloare cadaverica de bon ton? Exemple de marlanie, iq subunitar si smecherie institutionala pot fi date din tot spectrul politic, sa nu fim mai farisei decat regele bhecali...

+Quote Post
Vizitator_Ana.
mesaj Mar 3 2013, 07:45 PM
Mesaj #140

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Feb 24 2013, 11:13 PM) *
Prietene, ha,ha,ha, rău îmi pare pentru tine, ha,ha,ha,ha dar îți lipsește carevasăzică viziunea- care când nu e- nema viziune. Altfel, dacă ne gândim bine, mai discutăm despre dl.Antonescu prin 2021 când o să-și termine primul mandat, ha,ha,ha...

Ciudata logica ai. Probabil ca asa se gandeste cand ai " Portofelul plin si fin".
Eu credeam ca e normal sa-i critici pe cei care guverneaza acum. Decizile lor ne afecteaza. Ai avea ce sa comentezi avand in vedere prostiile pe care le face guvernul condus de Ponta - Copy&Paste. Pe Boc l-ai criticat vreo 4-5 ani. Nu crezi ca e de-ajuns?

Sau poate ai un interes personal sa menajezi gasca de la Guvern, poate unul financiar. Cu cat te plateste Felix?

PS: Daca gresesc, imi cer scuze.

+Quote Post
mesaj Mar 3 2013, 09:08 PM
Mesaj #141

Guests

Citeaza (Ana @ Mar 3 2013, 07:45 PM) *
Ciudata logica ai. Probabil ca asa se gandeste cand ai " Portofelul plin si fin".
Eu credeam ca e normal sa-i critici pe cei care guverneaza acum. Decizile lor ne afecteaza. Ai avea ce sa comentezi avand in vedere prostiile pe care le face guvernul condus de Ponta - Copy&Paste. Pe Boc l-ai criticat vreo 4-5 ani. Nu crezi ca e de-ajuns?

Sau poate ai un interes personal sa menajezi gasca de la Guvern, poate unul financiar. Cu cat te plateste Felix?

PS: Daca gresesc, imi cer scuze.

Merită de comentat ceva ? Dna. Ana, nu știu ce te deranjează pe tine la guvernul USL. Când mă va deranja pe mine, cu siguranță voi comenta- ceea ce te invit și pe tine să faci. E îngrozitor faptul că Boc a fost posibil- și încă mai e îngrozitor că un jalnic precum Băsescu e posibil- cu un mare avantaj- îl regret sincer pe Ceașcă. Și da, sigur că Voiculescu mă plătește bine așa cum Băsescu, nu-i așa, te plătește bine. Deși după comentariul tău aș fi sigur că te plătește Buda. Daniel Buda.

+Quote Post
Vizitator_Van Scoik.
mesaj Mar 3 2013, 11:12 PM
Mesaj #142

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Mar 3 2013, 09:08 PM) *
Merită de comentat ceva ? Dna. Ana, nu știu ce te deranjează pe tine la guvernul USL. Când mă va deranja pe mine, cu siguranță voi comenta- ceea ce te invit și pe tine să faci. E îngrozitor faptul că Boc a fost posibil- și încă mai e îngrozitor că un jalnic precum Băsescu e posibil- cu un mare avantaj- îl regret sincer pe Ceașcă. Și da, sigur că Voiculescu mă plătește bine așa cum Băsescu, nu-i așa, te plătește bine. Deși după comentariul tău aș fi sigur că te plătește Buda. Daniel Buda.

Nu stiu de ce unii cred inca ca aroganta te face superior.Si nu nesuferit si ignorant.In fine,asta tine de psihologie..
Guvernul USL poate fi blamat ptr cam aceleasi motive ptr care a plecat Boc.Insa unii nu vad asta.Ei dau vina pe nume.De regula cei care il regreta pe Ceasca.
Cei care prinsi dezarmati de argumente incep sa injure.

+Quote Post
Vizitator_PSIngrijorelu.
mesaj Mar 4 2013, 07:58 AM
Mesaj #143

Guests

Citeaza (Van Scoik @ Mar 3 2013, 11:12 PM) *
Nu stiu de ce unii cred inca ca aroganta te face superior.Si nu nesuferit si ignorant.In fine,asta tine de psihologie..
Guvernul USL poate fi blamat ptr cam aceleasi motive ptr care a plecat Boc.Insa unii nu vad asta.Ei dau vina pe nume.De regula cei care il regreta pe Ceasca.
Cei care prinsi dezarmati de argumente incep sa injure.

wow, ce prisme colorate distorsionante...dragutz smile.gif

1.Guvernul USL vorbeste impecabil despre demnitate, drepturi si obligatii ale unui stat UE.
2.Basescu vorbeste despre cedarea de suveranitate a Romaniei
(cu scopul sprijinirii fotoliului de sclav in vederea plecaciunilor si cedarilor de suveranitate viitoare, catre cei care-l sustin in V, dar mai ales, pentru a-si acoperi furaciunile si pagubele de peste 70miliarde Euro din Transporturi, domeniu in care s-au cheltuit acesti bani fara sa vedem nimic, Minister in care activeaza din 1989, ca Director, Ministru, si cu exceptia celor 4 ani de primarie, ca sef de facto al guvernelor boc, implicit al MTransporturilor)

Totul e de fapt butaforie marca Basescu (fostul brand Nastase, distrus de ''concurenta'') : ofiteri ai ''serviciilor'' devenite personale, acoperiti in institutiile statului, in media, in Justitie...Mafia de Dambovitza, stalinism cosmetizat. si redenumit ''basism'', marca inregistrata si in ue.

Dar, ca simplu cetatean, voi ordona institutiei SRI, care ne slujeste cu devotament si impartialitate, in vederea mentinerii unui climat sanatos in Romania laugh.gif laugh.gif laugh.gif: ,
Le ordon(am) demascarea abuzurilor politicienilor si retelelor de trafic de influenta, demascarea tradatorului TB si a mafiei pe care se sprijina dinainte de 1989 ! (E o lista, multiplicata exponential, va apare curand, in statiile de metrou, la tonetele media, in gaura cu sobolani - numita Parlament, etc. Urmariti distribuitorii: baetii si fetele cu cravate de pionier.)

ps
Boc a stiut mereu de toata, toooaaataaa furaciunea din pdl... dar a preferat sa taie DOAR de la mamaie si tataie...ca un boc...mic, extrem de mic...cel mai mic boc posibil de pe planeta !

+Quote Post
Vizitator_Final*Frontier.
mesaj Mar 4 2013, 09:49 AM
Mesaj #144

Guests

Citeaza (PSIngrijorelu @ Mar 4 2013, 07:58 AM) *
wow, ce prisme colorate distorsionante...dragutz smile.gif

1.Guvernul USL vorbeste impecabil despre demnitate, drepturi si obligatii ale unui stat UE.

Inclusiv Ministrul de Interne si cel al Apararii:
''Ministrul de interne, Radu Stroe, despre aderarea la Schengen: "Germania a pierdut ocazia sa taca. Pacat"/ Ministrul Apararii: "Romania nu trebuie sa mai stea cu capul plecat"
(impecabil, cel putin in vorbe, sper si ''cuget si simtiri'')

dar cel mai mult mi-a placut Alex, relativ la furaciunile cu complicitatea guvernatorului si momentul cand vom intra in
...mhmhmhm ... ue/schengen:

''Ce bani da Germania? (Luni, 4 martie 2013, 11:17)
alex1234 [utilizator] i-a raspuns lui Babirusa
Petrolul si gazul nostru merg in Austria si Germania
Bancile is in majoritate a lor si sug populatia noastra cu dobanzi uriase. Mu8lti si-au pierdut acsele ...daca n-ai aflat
Romtelecomul unde statul roamna a bagt fibra optica...e al nemtilor care n-au bagat nimic in el dar scot profitul

Acuma am auzit ca vor CFR Marfa si Posta pentru Deustche Bahn si DHL

Vor concesiona autostrazile si vor lua Portul Constanta si Taromul

Dupa care veselie , vom intra si-n Schengen ca tot ce merge pe apa pe uscat si prin aer va fi a lor si nu vor vrea sa stea la vama ei intre ei....''

laugh.gif Bravo Alex !!!
Final frontier : nu vor vrea sa stea la vama ei intre ei !!! laugh.gif

Jos Clica Basista !

+Quote Post
mesaj Mar 5 2013, 12:19 AM
Mesaj #145

Guests

Citeaza (bota transpartinica @ Mar 3 2013, 03:14 PM) *
Intortocheate sunt caile netului, dai in Pintea si striga portofele, portofele laugh.gif
Sa spunem ca ai dreptate, atunci cum pot fi calificati constantenii, craiovenii sau bucurestenii? Dar sibienii sau timisorenii? De fapt cam toata tara imbujorata pe harta de emotie, combinata cu o paloare cadaverica de bon ton? Exemple de marlanie, iq subunitar si smecherie institutionala pot fi date din tot spectrul politic, sa nu fim mai farisei decat regele bhecali...

Hă ??? Cine califică ce ? Dacă dl.Boc se mulțumea cu competențele sale- dusul rațelor la iaz- era perfect. Domnia sa este prea prost pentru cea mai mică declarație făcută...culmea e că sunt unii care iau prostia nativă a țăranului prost drept bun simț.Dl.Becali- deși nu îmi este prea simpatic și tot din origini țărănești- măcar a făcut ceva pentru alții. Dl.Boc va face ceva pentru alții când va fi la niște metri sub pământ...

+Quote Post
Vizitator_unu noob.
mesaj Mar 5 2013, 07:21 AM
Mesaj #146

Guests

Eu am inteles de la portofelu si pintea ca Boc e taran prost si neatent( ca-l fotografiaza toti "ziaristii" in curu gol) si Basescu un matelot betiv si iresponsabil. Gata bre! Boc nu mai este PM iar Base nu mai are loc de alesi neamului. De aproape un an guverneaza mintile luminate USL-iste. Eu unul nu am nimic de reprosat:

-Investitiile de la buget au explodat! Nu vezi cerul de macarale si alte utilaje de constructii. Azi se tine licitatia si maine, hop... alt santier.

-La granita( datorita imaginii bune in strainatate) se bat investitorii intre ei care sa intre primul in Romania. Singura problema de imagine este ca vamesii au inceput sa perceapa spaga investitorilor pt a elibera cu prioritate actele vamale pe containerele cu EU-roi.

-Taxele si impozitele scad haotic si antreprenorii nu mai pot sa-si faca un plan de afaceri pe termen lung.

-Scaderea CAS-ului, TVA-ului la alimente, absorbtia fara precedent a fondurilor europene a dus la o crestere economica fara precedent, studiata cu indvidie de specialistii germani.

-Eliminarea coruptiei, numirea unor oameni curati in toate posturile guvernamentale este un exemplu pt toata lumea civilizata.

Este prea frumos sa fie adevarat. Parca nu suntem obisnuiti si tot asteptam o reinvigorare a dusmanilor patriei, o trezire la viata a Chiorului, care nu urmareste decat sa dea in cap poporului! Sa fim vigilenti sa urmarim Antenele si sa luam atitudine pe forumuri. Din fericire mai este un pic si vine Cacarau. Atunci o sa rasuflam usurati si asa cum zicea un forumist pe aici pana prin 2021 avem timp sa consolidam institutile statului, democratia si economia.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Mar 5 2013, 09:12 AM
Mesaj #147

Guests

Citeaza (unu noob @ Mar 5 2013, 07:21 AM) *
Eu am inteles de la portofelu si pintea [...]
....
Din fericire mai este un pic si vine Cacarau. Atunci o sa rasuflam usurati si asa cum zicea un forumist pe aici pana prin 2021 avem timp sa consolidam institutile statului, democratia si economia.

Ca sa fim cinstiti cu Pintea, el s-a luat si de Antonescu, atunci cand ala a interzis accesul ziaristilor la nuj ce sedinta a Comisiei pe care o prezideaza. (Acu'... nu stiu cu ce efect asupra viitorului Prezident. Probabil acelasi efect ca al frectiei la picior de lemn).

Iar celalalt dom' profesor nu comenteaza deloc evolutia Guvernului pen'ca nu-l deranjeaza, cum singur zicea mai sus; si atunci, ca sa comenteze totusi si el ceva, ca de-aia e forumist, se ia tot ce cei dinainte, care l-au deranjat si inca n-au crapat.

(Iar noi ne uitam si la unu' si la altu', cu mai multa sau mai putina condescendenta, si ne vedem de treburi in continuare, stiind ca forumurile sunt ceva nesemnificativ pentru Guvernanti si Parlamentari, asa ca nu se merita sa punem la suflet parerile profesorilor si altor "vectori" de opinie. laugh.gif Fiindca, vorba ta, tot realitatea inconjuratoare conteaza, cauzele fenomenelor fiind mai putin importante deoarece nu le putem influenta nici macar daca le-am cunoaste).

+Quote Post
Vizitator_asa este.
mesaj Mar 5 2013, 10:44 AM
Mesaj #148

Guests

Eu am inteles de la portofelu si pintea ca Boc e taran prost si neatent( ca-l fotografiaza toti "ziaristii" in curu gol) si Basescu un matelot betiv si iresponsabil. Gata bre! Boc nu mai este PM iar Base nu mai are loc de alesi neamului. De aproape un an guverneaza mintile luminate USL-iste...

Toti occidentalii sunt invidiosi si carcotesc pe la colturi in fata marilor realizari, dar n-au incotro, ei au nevoie de Romania, pe cand noi ne putem retrage cand vrem din UE, NATO sau Asociatia Europeana a bonelor ori Uniunea internationala a crescatorilor de chihuahua!
Ministrul de interne german va fi demis in curand, iar surse demne de incredere semnaleaza initierea de catre opozitia germana a unor actiuni viguroase vizand suspendarea cancelarului Merkel si demiterea acesteia, fara a se mai astepta alegerile din toamna! Sa nu se bazeze atunci pe sprijinul nostru, va suna degeaba la Palatul Victoria sau la Senat ca sa ceara dovezi de solidaritate, iar la Cotroceni nu va raspunde nimeni, serviciul telefonic fiind suspendat ca urmare a neplatii facturilor, din cauza austeritatii bugetare.
Deja investitorii adevarati din Est au venit, chinezii vor construi in cateva zile autostrada Comarnic-Brasov si vor monta in maxim o luna la Cernavoda doua replici fidele in marime naturala ale reactoarelor de tip Candu, varianta imbunatatita pe motorina. Si sa nu uitam fabrica de biciclete si trotinete de la Deva!
Dupa ce rusii au modernizat si dus pe noi culmi ale performantei siderurgia romaneasca, vom avea benzinarii Gazprom peste tot, care vor vinde litrul de gpl cu cel mult cinci dolari.
La Antena 1 va demara in curand concursul national de o amploare fara precedent "In cautarea lui Ceasca", in urma caruia va fi selectat noul geniu al Carpatilor care sa conduca tara, desigur consiliat de oameni de bine precum dl. Voiculescu si alti profesori capabili!

+Quote Post
mesaj Mar 5 2013, 12:00 PM
Mesaj #149

Guests

Eu am inteles de la portofelu si pintea ca Boc e taran prost si neatent( ca-l fotografiaza toti "ziaristii" in curu gol) si Basescu un matelot betiv si iresponsabil. Gata bre! Boc nu mai este PM iar Base nu mai are loc de alesi neamului. De aproape un an guverneaza mintile luminate USL-iste. Eu unul nu am nimic de reprosat:

-Investitiile de la buget au explodat! Nu vezi cerul de macarale si alte utilaje de constructii. Azi se tine licitatia si maine, hop... alt santier.

-La granita( datorita imaginii bune in strainatate) se bat investitorii intre ei care sa intre primul in Romania. Singura problema de imagine este ca vamesii au inceput sa perceapa spaga investitorilor pt a elibera cu prioritate actele vamale pe containerele cu EU-roi.

-Taxele si impozitele scad haotic si antreprenorii nu mai pot sa-si faca un plan de afaceri pe termen lung.

-Scaderea CAS-ului, TVA-ului la alimente, absorbtia fara precedent a fondurilor europene a dus la o crestere economica fara precedent, studiata cu indvidie de specialistii germani.

-Eliminarea coruptiei, numirea unor oameni curati in toate posturile guvernamentale este un exemplu pt toata lumea civilizata.

Este prea frumos sa fie adevarat. Parca nu suntem obisnuiti si tot asteptam o reinvigorare a dusmanilor patriei, o trezire la viata a Chiorului, care nu urmareste decat sa dea in cap poporului! Sa fim vigilenti sa urmarim Antenele si sa luam atitudine pe forumuri. Din fericire mai este un pic si vine Cacarau. Atunci o sa rasuflam usurati si asa cum zicea un forumist pe aici pana prin 2021 avem timp sa consolidam institutile statului, democratia si economia.

Nene, parol, te uiți la mult prea multe filme proaste în speranța de a o vedea pe Udrea în neglijee. Investițiile mai bine că nu explodează, pentru că nu pot să pricep de ce să dau banul meu pe prostii gen telegondole și domenii schiabile- pe care nu le vom folosi niciodată- și care sunt totalmente contraproductive. Faza cu absorbția trebuie să o discuți tot cu tac-tu Boc că ăștia săracii n-au mai apucat fonduri europene- fiind tăiate din prostia și hoția piticului de grădină; prostia cu corupția să nu o mai repeți că află lumea că ești prost. Cu ce te afectează pe tine corupția ? Cu nimic dar dăm din gură că l-am auzit pe Chiorete, nu ? Care e de departe cel mai corupt român...

+Quote Post
Vizitator_Molcutoc.
mesaj Mar 5 2013, 03:35 PM
Mesaj #150

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Mar 5 2013, 12:00 PM) *
Nene, parol, te uiți la mult prea multe filme proaste în speranța de a o vedea pe Udrea în neglijee. Investițiile mai bine că nu explodează, pentru că nu pot să pricep de ce să dau banul meu pe prostii gen telegondole și domenii schiabile- pe care nu le vom folosi niciodată- și care sunt totalmente contraproductive. Faza cu absorbția trebuie să o discuți tot cu tac-tu Boc că ăștia săracii n-au mai apucat fonduri europene- fiind tăiate din prostia și hoția piticului de grădină; prostia cu corupția să nu o mai repeți că află lumea că ești prost. Cu ce te afectează pe tine corupția ? Cu nimic dar dăm din gură că l-am auzit pe Chiorete, nu ? Care e de departe cel mai corupt român...

Si daca PDL a fost corupt atunci de ce inca furia matale? Asta era ideea dar te faci ca nu te prinzi.
Ca nu a fost coruptie inainte de PDL si nici dupa.. laugh.gif
Telegondola bate salile de sport in sate fara tineri..Sa vezi ce joaca Tzatza Leana baschet..la greu.
Ca nu o afecteaza deloc coruptia..in loc sa ia tractor si-a luat sala de forta.Ca asa ii creste si ei canepa.

Faza de neuitat la domnul Calimente care incepe..'Nu plecam capul la UE,nu avem nevoie de ei,de Schengen,etc'...mai tarziu explica cum a castigat campania 'cu promisiuni ptr fonduri europene'.
Ipocrizia uslista o sa devina clasica.

+Quote Post

10 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th December 2019 - 07:34 PM