IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hartuire sexuala pe strada/transport in comun
Hartuirea in secolul 21
Cum procedati ca femeie in caz de hartuire sexuala din partea unui necunoscut?
Il ignor si ma resemnez. Doar nu o sa schimb eu lumea. [ 3 ] ** [17.65%]
Fac scandal si il amenint cu politia. [ 7 ] ** [41.18%]
Il lovesc direct. Cu animalele nu ai ce discuta. [ 2 ] ** [11.76%]
Incerc sa ma retrag si apelez 112 sau organele competente (sofer, paza) [ 3 ] ** [17.65%]
Ma simt flatata, il incurajez sau ii raspund la flirt. [ 2 ] ** [11.76%]
Total voturi: 17
Musafirii nu pot vota 
Vizitator_machoman.
mesaj Feb 7 2010, 07:27 AM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Pileati @ Feb 2 2010, 01:40 PM) *
apropo de alte discutii pe teme creationiste/darwiniste de pe forum: <b>unii oameni chiar se trag din maimute!</b>

Dar tu de ce ai nick-ul asta? asta e meseria sau crezi ca nu stie nimeni ruseste?...lol
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_clujean.
mesaj Feb 7 2010, 07:45 AM
Mesaj #32

Guests

exact! tiganii, fiind antisociali prin insasi "cultura lor" de trib rejectat pana si din India, sunt foarte tentanti ca model de succes pentru indivizii cu caracter murdar; intr-o socetate normala, un interlop isi petrece cea mai mare parte a vietii la bulau, fara a apuca sa se bucure de roadele necinstei lui si fara a putea sa le etaleze sfidator; la noi, interlopii sunt cuscri cu familia prezidentiala, presedintele topaie alaturi de tiganci si e ajutat de manelisti in campanie, nemernicii (de toate culorile) defileza zilnic pe ecrane, in vreme ce profesorii, medicii si functionarii sunt atacati incontinuu de guvern... ce-ar putea tinerii cu caracter indoielnic sa inteleaga? ca e riscant sa fii interlop si necivilizat? dimpotriva! opinia publica existenta doar la nivel de barfa si autoritatile aflate pe buza lumii interlope sunt de vina.
Citeaza (Om normal @ Jan 30 2010, 09:55 PM) *
Candva, In Bucuresti fiind, in miezul zilei mergand pe trotuar printre alti oameni, am vazut cum un tigan mic si urat incerca sa fure din poseta unei femei(nu-i zic doamne pt ca nu cred ca merita). Normal ca i-am dat peste mana si l-am prins ,femeia a simtit in acel moment mana tiganului din poseta ei si s-a intors.S-a uitat la mine si a plecat(ar avea poate scuze). Treaba e , ca imediat dupa acel moment m-am trezit blocat de alti 4 tigani mult mai bine facuti decat mine. Dupa ce mi-au zis o seama de cuvinte urate(banuiti, cred!) mi-au recomandat sa fac cumva sa nu ma mai vada ca sa nu aiba pacate pe suflet. Toate astea se intamplau de fata cu un numar mai mare de 10 casca gura care nu puteau inainta din cauza noastra. Crede-ti ca au zis ceva? NU!
Dupa ce am fost eliberat din stransoarea lor, cineva m-a intrebat ce mi=au zis tiganii.
Ce puteam sa zic? Am zis oarece...-eram destul de buimacit: femeia care nu mi-a zis nimic, oamenii care nu au sarit in ajutor...
Un om normal, chiar daca admira o femeie necunoscuta, nu trebuie sa fie prost crescut si badaran. Anormalii ar trebui starpiti si nu incurajati!
Acesta este unul dintre multele motive pentru care urasc tiganii in general.Nu au bun simt, nu doresc sa respecte regulile elementare de educatie si deja constituie modele de urmat pentru o seama de ratati care nu fac neaparat parte din tagma lor.
Ca urmare, respect parerea celor cu bun simt si dezaprob nesimtirea!

+Quote Post
Vizitator_clujean.
mesaj Feb 7 2010, 07:54 AM
Mesaj #33

Guests

cunosc femei (nu putine) care s-au lasat agatate pe strada de jmekeri cu texte care le atingeau coarda sensibila si cu atitudini de mascul sigur pe forta&virilitatea lui; atentie, nu ma refer la spalatorese de WC ci la femei cu pretentii intelectuale si nu la domni eleganti ci la derbedei negriciosi de cartier! nu suna prea bine pentru legendele feministe dar e real; sorry, nimic nu e doar negru sau alb; femeile au niste slabiciuni jenante la capitolul emotional, si ajunge sa le stii exploata pt. ca respectivele sa pice mesa; desigur, nu cu fluieraturi si aprecieri grosolane castigi partida, insa, sincer, a te lasa agatata in public de un necunoscut e la fel de penibil, indiferent de metoda folosita de ala.
Citeaza (Deda;us @ Feb 1 2010, 11:05 AM) *
In primul rand, nu exista nici o posibilitate pentru un baiat sa invete sa "agate" la modul dragutz o fata. Chiar si fluieraturile mi se par dovada unei asmenea lipse de cuoastere.

Sa fim seriosi, ca barbat nu te nasti cu "stiinta agatatului" si nici nu o capeti pe parcursul vietii asa, de la sine.

Cat priveste atingerea unei femei (chiar si cu tenta ne-sexuala) eu m-as abtine in orice situatie fata de o femeie cu care nu sunt foarte intim si in orice caz nu in public in modul...sa spunem...libidinos.

Asta deoarece atingerea este in cultura noastra perceputa de femei ca o agresiune. Poveste cu "lasa ca ii place dar nu e proasta sa recunaosca!" este doar o acoperire a necunoasterii si neandertalianului din noi.

Recunosc, oricarui barbat ii fuge priverea (si mie, na!) dar atingerea e cu totul altceva. Iar "agatatul" cu expresii grosolane nu cred ca atrage la modul serios vreo fata.

Pe partea cealalta insa, am cunoscut cazuri in care femei de pe strada au agresat barbati, probabil crezandu-se aprate de conditia de femeie. Se vorbeste putin despre asta, dar situatii de acest tip exista.

Toate astea denota o lipsa de educatie si de cultura sociala masiva, grav fiind ca e raspindita in toate clasele sociale si in toate zonele. Nu cred ca o fata ia mai multe pipaieli in Rahova decat langa Universitate, si nici nu cred ca un semianalfabet puscaries "pipaie" mai mult decat un profesor universitar....

+Quote Post
Vizitator_fara_zahar.
mesaj Feb 7 2010, 03:53 PM
Mesaj #34

Guests

La noi se comenteaza mai mult decat se face ceva. Nu sunt cu ungurii da ăia chiar "au sânge in ei" faţă de noi, românii. Asta e de lăudat. Uite chiar şi ciumele astea de ţigani cum sar unii pentru alţii! La noi nu e aşa din multe motive: indiferenţă, frică, nepăsare, răutate ş.a.m.d.De exemlu la un astfel de topic pe internet putem discuta câteva soluţii fără se ne întindem prea mult sau fără să stea unu altu să povestească ce sau cum face el.

+Quote Post
Vizitator_fara_zahar.
mesaj Feb 7 2010, 03:58 PM
Mesaj #35

Guests

Citeaza (fara_zahar @ Feb 7 2010, 03:53 PM) *
La noi se comenteaza mai mult decat se face ceva. Nu sunt cu ungurii da ăia chiar "au sânge in ei" faţă de noi, românii. Asta e de lăudat. Uite chiar şi ciumele astea de ţigani cum sar unii pentru alţii! La noi nu e aşa din multe motive: indiferenţă, frică, nepăsare, răutate ş.a.m.d.De exemlu la un astfel de topic pe internet putem discuta câteva soluţii fără se ne întindem prea mult sau fără să stea unu altu să povestească ce sau cum face el.

(cum face el) pe stada cand vede o fată <completare text lipsa>

+Quote Post
Vizitator_l.
mesaj Feb 7 2010, 07:27 PM
Mesaj #36

Guests

Citeaza (Om normal @ Jan 30 2010, 09:55 PM) *
Candva, In Bucuresti fiind, in miezul zilei mergand pe trotuar printre alti oameni, am vazut cum un tigan mic si urat incerca sa fure din poseta unei femei(nu-i zic doamne pt ca nu cred ca merita). Normal ca i-am dat peste mana si l-am prins ,femeia a simtit in acel moment mana tiganului din poseta ei si s-a intors.S-a uitat la mine si a plecat(ar avea poate scuze). Treaba e , ca imediat dupa acel moment m-am trezit blocat de alti 4 tigani mult mai bine facuti decat mine. Dupa ce mi-au zis o seama de cuvinte urate(banuiti, cred!) mi-au recomandat sa fac cumva sa nu ma mai vada ca sa nu aiba pacate pe suflet. Toate astea se intamplau de fata cu un numar mai mare de 10 casca gura care nu puteau inainta din cauza noastra. Crede-ti ca au zis ceva? NU!
Dupa ce am fost eliberat din stransoarea lor, cineva m-a intrebat ce mi=au zis tiganii.
Ce puteam sa zic? Am zis oarece...-eram destul de buimacit: femeia care nu mi-a zis nimic, oamenii care nu au sarit in ajutor...
Un om normal, chiar daca admira o femeie necunoscuta, nu trebuie sa fie prost crescut si badaran. Anormalii ar trebui starpiti si nu incurajati!
Acesta este unul dintre multele motive pentru care urasc tiganii in general.Nu au bun simt, nu doresc sa respecte regulile elementare de educatie si deja constituie modele de urmat pentru o seama de ratati care nu fac neaparat parte din tagma lor.
Ca urmare, respect parerea celor cu bun simt si dezaprob nesimtirea!

Daca eram pe acolo nu se termina asa!

+Quote Post
Vizitator_l.
mesaj Feb 7 2010, 07:31 PM
Mesaj #37

Guests

Citeaza (Fjord @ Feb 1 2010, 06:54 AM) *
Esti intr-o mare eroare, stimabile. Intr-adevar recunosc diferenta pe care o sustii, dar nu e suficient sa nu fii condamnabil. Nu doar cei care "freaca menta pe net", nu ies din casa sau sunt implicati intr-o relatie nu se preteaza la aceste gesturi. Nu am facut niciodata asta, fie ca eram intr-o relatie sau nu si nici una din cunostintele mele nu se coboara la acest nivel, daca nu iti dai seama ca ceea ce faci te pune intr-o postura de-a dreptul penibila in primul rand pe tine, atunci in mod clar ai o problema.

Nu sar imediat cu parul, dar vezi ca se intampla sa merg cativa metri in urma sotiei special pentru a da niste lectii. Sa te fereasca divinitatea in care crezi sa ne intersectam drumurile si sa fii suficient de neinspirat. In rest, numai bine, mult succes si minte!

smile.gif))
Oui, c`est ca!

+Quote Post
Vizitator_Dedalus.
mesaj Feb 8 2010, 10:01 AM
Mesaj #38

Guests

Nu prea cred eu ca la modul serios si cinstit mai mult de 1% din barbati sar in apararea cuiva pe strada, fie femeie, fie copil, fie barbat...

Sigur ca putem sa ne dam "cocoshi" pe forum, dar in realitate cine stie cum o fi...

De altfel, reactia se poate lasa usor cu batai si chiar raniri, moment in care legea nu prea mai e chiar asa usor de aplicat. Simplu spus, intr-o incaierare pe strada, vinovatul trebuie dovedit -ceea ce e mai mult decat dificil.

Iar politia pana apare...

Principala problema ramane, dupa mine, imrastierea uniforma a zonelor de risc, adica ai cam tot tatea sanse in Rahova ca si la Universtiate sa te afli in sitautii de acest gen.

Mai simplu spus, nu te poti feri.

+Quote Post
Fjord
mesaj Feb 10 2010, 08:43 AM
Mesaj #39

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 88
Inscris: 26-January 10
De la: Bucharest, Romania
Utilizatorul numarul: 18 383

Citeaza (Dedalus @ Feb 8 2010, 10:01 AM) *
Iar politia pana apare...

Principala problema ramane, dupa mine, imrastierea uniforma a zonelor de risc, adica ai cam tot tatea sanse in Rahova ca si la Universtiate sa te afli in sitautii de acest gen.

Mai simplu spus, nu te poti feri.

Daca nu te poti feri, se justifica utilizarea a orice metoda de autoaparare, oricat de vicleana sau periculoasa. Devine astfel un rau necesar raspunsul cu aceeasi moneda. Valabil si pentru talharie, atacul unui caine, etc.

+Quote Post
Vizitator_StatuiaNuda.
mesaj Feb 10 2010, 01:23 PM
Mesaj #40

Guests

Absolut de acord cu comentariul pe care il citez.
dry.gif
Lasati-ne cu exemplele voastre de barbati cuminti care nu comenteaza, nu se holbeaza. Nu vreau sa-mi imaginez ca sunteti homo, sau impotenti, sau ca la vederea unei femei cu adevarat fascinante (conform standardelor voastre) nu aveti nicio reactie - sau aveti reactiile cu care va laudati si pe care le dati exemplu de virtute, sau te miri ce draq va imaginati ca sunt.

Totul tine de educatie. Chestia aceea pe care o primesti din ziua 1 a existentei tale, fara sa te intrebe cineva daca iti convine sa fii persoana in care ea, educatia, te va transforma peste ani. Iar dupa ani si ani, majoritatea oamenilor sunt ceea ce au fost formati sa fie. Auto-educarea este un proces care se declanseaza la putini oameni.

Personal, nu am atins niciodata o fata pe strada; nu am jignit vreuna, iar daca am incercat sa "agat" am facut-o intr-un mod civilizat. Sa va spun ca la astfel de abordari majoritatea fetelor au reactii neplacute?... Nu va mai spun, pentru ca este un alt subiect. Si nu va mai spun nici ca, din contra, multe fete raspund pozitiv mai degraba unor cocalari...
In fine!
V-am spus-o deja, dar vroiam sa zic ca nu cred ca este cazul sa dezvolt subiectul.

Referindu-ma la exemplul acestui topic, eu ii inteleg pe acei tigani. Nu sunt de acord cu ei, dar ii inteleg. Nu accept astfel de manifestari, dar le inteleg.
smile.gif
Haideti sa nu mai judecam totul prin prisma la ceea ce am face noi, ce n'am face noi, cum vedem ca e normal sau anormal. Nu iau apararea tiganilor, pentru ca n'am de ce; din contra, nu-i inghit! Iar asta nu datorita culorii pielii; nu-s rasist pe baza de pigment, ci sunt rasist ideologic si social. Pe tigani ii pot invinui de MULTE nereguli in societate, mai putin de cele care tin de... hrana si femei.

Cand ti-e foame faci pe draq in patru sa mananci, chiar daca asta presupune sa furi. Cand vezi o femeie, la fel. Iar in cazul tiganilor, ca dealtfel si a destul de multor romani get-beget, educatia nu le permite sa se comporte altfel decat asa cum noua, restului de oameni, nu ne convine.
Simplu!
Sa tineti cont de un mare adevar rostit de Shakespeare, care spunea ca nu exista bine sau rau, ci totul difera de unghiul din care privim lucrurile.

Asadar ii inteleg pe respectivii tigani. Totusi, daca eram prezent la respectiva scena VREAU SA CRED ca interveneam, asa cum am facut-o in alte randuri in diferite situatii similare. Si interveneam cu mult inainte ca fata respectiva sa se enerveze, sa il pocneasca pe tigan si sa-si ia sutul in fund.

Un sfat pentru femei...

Fiti mai decente! Unele dintre voi si-o merita, si nici macar de viol n'au dreptul sa se planga. Incercati sa va puneti capu' la contributie si sa intelegeti mersul vietii, firea umana, rolul vostru in lumea asta si cel al barbatilor - dincolo de micile sau marile vesnice avantaje pe care le obtineti pentru simplul fapt ca sunteti femei.

Unele femei sunt de o nesimtire crunta, sub orice limita. La adapostul legilor, a regulilor de societate, isi bat joc doar pentru ca barbatu' se presupune ca nu poate decat sa priveasca, sa-si muste buza, sa taca si sa inghita in sec. Cateva dintre aceste "unele" se comporta astfel in mod constient asumat, iar restul tot in mod constient, insa mascat cu un mare succes de atributele feminitatii; gingasie, naivitate etc. la care apeleaza dupa cum bate vantul.

Fiti mai decente! Da, NE place cand va vedem sexoase... pe strada, prin cluburi... Pe moment apreciem, insa per-total este anormal si daunator ambelor sexe.

Fiti ceva mai decente, sau suportati efectele fara sa mai comentati. Problema pleaca de la voi, cat timp provocati. Vina este a barbatului doar atunci cand el va agaseaza desi voi sunteti imbracate decent, va exprimati decent, gesticulati si va miscati decent, zambiti cand si daca trebuie etc.

Pe tema asta se poate scrie un roman, si probabil ca exista deja volume intregi de sociologie dedicate unor astfel de subiecte.
smile.gif)
Mda... uitati-va pe hi5, Nelog, Facebook... Neogen?... intelegeti voi ideea. Sa vedeti ce poze au unele femei, fete, fetiscane pe la profil; si tot ele comenteaza si gasesc ca e normal sa nu fie deranjate. Adica nu de cei pe care nu-i gasesc ele suficient de "buni". Pentru ca ACELASI lucru este catalogat in doua moduri diametral opuse; diferenta intre hartuirea sexuala si o relatie/casatorie mult-visata, mult-dorita de femeie nu o face in mod obiectiv mesajul barbatului, ci in mod subiectiv perceptia femeii.

Hai, gata, ca m-am enervat!
laugh.gif

Citeaza (Oarecare @ Jan 30 2010, 10:11 PM) *
Ma holbez, fluier, fac misto-uri, cateodata comentez in gura mare. Dar nu pun mana, nu injur ... e o diferenta MARE intre ele pentru cine isi da seama. binenteles, cei care freaca menta pe net nu se preteaza la astfel de gesturi, ori avand fimeie, ori iesind foarte rar din casa.

Acuma, cu privire la cele care se simt injosite de admiratia celor care nu sunt pe placul lor ... c'mon, daca nu arata bine automat e un jegos obsedat pentru ele, iar daca nu le-ar baga cineva in seama, multe ar avea ganduri sinucigase. Nu credeti, atunci nu mai faceti eforturi sa arati bine, purtati haine largi, nu mai folositi machiaj in exces, etc.

+Quote Post
Vizitator_Gogu Ion.
mesaj Feb 23 2010, 10:08 PM
Mesaj #41

Guests

Stimata doamna comentatoare. Ar fi niste mici observatii de pus aici. Cand umbli in chiloti pe strada sa nu te astepti (nu dvs, altcineva de sex femenin) ca lumea (partea barbateasca) sa se poarte ca, (virgula), cu o doamna. Doamnele, femeile, nu umbla in chiloti pe strada. Femelele da. Chilotii purtati la vedere, sau "chilotii" purtati la vedere, cer astfel de manifestari. Nu contest ca printre barbati sunt destui mitocani. Dar eu personal nu am fluierat nici o doamna pe strada si nici altundeva. Cand chilotii sunt nivelul tau (nu al dvs, al altcuiva de sex feminin sau femenin) sa te astepti la fluieraturi, pus mana etc. Asta e marfa pe care o prezinti, asta primesti.

+Quote Post
Vizitator_Ciprina.
mesaj Feb 24 2010, 10:28 AM
Mesaj #42

Guests

Citeaza (Deda;us @ Feb 1 2010, 11:05 AM) *
In primul rand, nu exista nici o posibilitate pentru un baiat sa invete sa "agate" la modul dragutz o fata. Chiar si fluieraturile mi se par dovada unei asmenea lipse de cuoastere.

Sa fim seriosi, ca barbat nu te nasti cu "stiinta agatatului" si nici nu o capeti pe parcursul vietii asa, de la sine.

Cat priveste atingerea unei femei (chiar si cu tenta ne-sexuala) eu m-as abtine in orice situatie fata de o femeie cu care nu sunt foarte intim si in orice caz nu in public in modul...sa spunem...libidinos.

Asta deoarece atingerea este in cultura noastra perceputa de femei ca o agresiune. Poveste cu "lasa ca ii place dar nu e proasta sa recunaosca!" este doar o acoperire a necunoasterii si neandertalianului din noi.

Recunosc, oricarui barbat ii fuge priverea (si mie, na!) dar atingerea e cu totul altceva. Iar "agatatul" cu expresii grosolane nu cred ca atrage la modul serios vreo fata.

Pe partea cealalta insa, am cunoscut cazuri in care femei de pe strada au agresat barbati, probabil crezandu-se aprate de conditia de femeie. Se vorbeste putin despre asta, dar situatii de acest tip exista.

Toate astea denota o lipsa de educatie si de cultura sociala masiva, grav fiind ca e raspindita in toate clasele sociale si in toate zonele. Nu cred ca o fata ia mai multe pipaieli in Rahova decat langa Universitate, si nici nu cred ca un semianalfabet puscaries "pipaie" mai mult decat un profesor universitar....

Atingerea atata timp cat nu este facuta cu acordul femeii respective prin alte parti mai civilizate poate fi pedepsita prin lege si chiar asa si trebuei sa fie.
Sa te atinga pe tine homosexualii care nu stiu sa agate sa vezi cat de bine este, aia care fac chestiile astea nu cauta sa agate femeia pur si simplu is niste maimute (aici trebuie sa imi cer scuze fata de specia maimutelor niste animale foarte inteligente si dragute de altfel) fara creier cu prea mult timp liber si fara griji (seamana cu definitia unui tigan borat).
Vrei sa agati o femeie te duci la ea, te prezinit faci un compliment cu bun gust, o inviti in oras sa va cunoasteti mai bine etc. Dar nu cu fluieraturi, tot felul de comentarii tampite si alte minuni de astea.
Nu este lipsa de educatie sociala, ci lipsa de bun simt si de inteligenta din partea celui care apeleaza la astfel de metode.
In tara asta nu mai poti fi sigur de nimic, marlania prostia si nesimtirea au ajuns la rangul de calitati.
Si prietena mea a patit lucruri de genul asta uneori chair destul de urat si chiar in locuri pline de oameni si in centru si nimeni nu s-a bagat, nimeni nu a comentat, de parca totul ar fi normal.
Cand te targ doi hojmalai de tigani borati intr-o parte si incep sa te pipaie asta e deja viol. Mai urat e ca nimeni nu intervine desi tu tipi.
Uite din cauza asta am decis ca la prima ocazie ne caram de aici din cocina asta de porci, or sa ramana doar porcii sa se pipaie intre ei!

+Quote Post
Vizitator_Shaddow.
mesaj Feb 24 2010, 12:47 PM
Mesaj #43

Guests

S-au expus multe opinii,mai mult sau mai putin pertinente in legatura cu agresiunile sau hartuirile la care sunt supuse femeile.Prezint si eu cateva chestiuni.

Cele mai multe femei traiesc adevarate drame, pe care deseori, nu au curajul sa le impartaseasca cu cei apropiati.

Una din cele mai frecvente forme de hartuire, este intalnita la serviciu. Da stimabililor, la serviciu. Daca femeia arata foarte bine, seful sau unul ori mai multi colegi vor inainta tot soiul de avansuri si apropouri, indiferent daca este casatorita sau nu. Ei se ghideaza dupa motto-ul : "barbatul e dator sa incerce".

De ce drama? Pentru ca femeia angajata, hartuita de sef, rareori va avea curajul sa isi puna seful la punct ( e lesne de inteles de ce). Evident, acasa nu va povesti nimanui ce se intampla la serviciu din acest punct de vedere (vrea sa fie liniste), cel mult va sti doar prietena ei cea mai apropiata (daca are una).

Traim intr-o lume a barbatilor,iar multe femei incearca sa invinga acest complex de "inferioritate" adoptand diverse tipuri comportamentele.Injura, stau la glume cot la cot cu barbatii, renunta la feminitate in speranta ca, incercand sa para ceea ce nu sunt, le va fi mai usor.

Barbatii si femeile sunt atat de diferiti,incat nu exista carte pe lumea asta care sa poata explica acest lucru in amanunt.Mintea unei femei, functioneaza dupa cu totul alte reguli decat mintea unui barbat. Retine-ti asta !

De cate ori nu ati auzit oare expresia:" simt ca nu ma intelegi..." ?. O folosesc si barbatii si femeile.Asta pentru ca nevoile noaste sunt diferite, de cele mai multe ori.

Unii barbati ar putea crede ca femeile vor sa fie atinse de oricine, oricand, la orice ora. FALS! La fel, unii barbati ar putea crede ca, o femeie se simte bine si admirata atunci cand este privita insistent sau se fac diverse comentarii. FALS ! Nu confundati un compliment sincer si bine plasat cu o turma de onomatopee, gesturi si cuvinte libidinoase cu tenta sexuala.

Femeilor le place sa fie admirate,dar nu oricum, nu oriunde si mai ales, nu de catre oricine.Sunt chestiuni greu de inteles pentru un barbat.

Pe de alta parte, o femeile ar trebui sa intelaga si ele riscurile la care se supun atunci cand merg neinsotite intr-un club,bar, etc sau circula singure la ore neadecvate pe strada cu mijloacele de transport in comun. E ca si cum o cauti cu lumanarea.As scrie mai multe acum ,dar imi lipseste timpul.. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_olandezu.
mesaj Feb 24 2010, 02:00 PM
Mesaj #44

Guests

Citeaza (StatuiaNuda @ Feb 10 2010, 01:23 PM) *
...
Un sfat pentru femei...

Fiti mai decente! Unele dintre voi si-o merita, si nici macar de viol n'au dreptul sa se planga. Incercati sa va puneti capu' la contributie si sa intelegeti mersul vietii, firea umana, rolul vostru in lumea asta si cel al barbatilor - dincolo de micile sau marile vesnice avantaje pe care le obtineti pentru simplul fapt ca sunteti femei.
...

iti doresc sa te ... un homosexual in draci, peste tot, pentru ca nu se poate stapani sarmanul, cand te vede, ca foamea pentru el, sa nu se poata abtine! pe plaja, la mare de exemplu, cand umblii ca nesimtitu' in chiloti si nu te gandesti ca cei ce te vad saliveaza dupa tine.

ce mitocan!

+Quote Post
Vizitator_Darkness616.
mesaj Mar 20 2010, 07:47 AM
Mesaj #45

Guests

Citeaza (olandezu @ Feb 24 2010, 02:00 PM) *
iti doresc sa te ... un homosexual in draci, peste tot, pentru ca nu se poate stapani sarmanul, cand te vede, ca foamea pentru el, sa nu se poata abtine! pe plaja, la mare de exemplu, cand umblii ca nesimtitu' in chiloti si nu te gandesti ca cei ce te vad saliveaza dupa tine.

ce mitocan!

bravo...daca un om nu gandeste tre sa il ajuti sa gandeasca cu exemple pe care poate sa le proceseze
(paralela gasita de tine e foarte buna dar din pacate nu garanteaza ca individul o sa si priceapa...ma rog mai mult de atat nu poti face)

felicitari

+Quote Post
Vizitator_myia.
mesaj Mar 20 2010, 09:03 AM
Mesaj #46

Guests

Sa va povestesc eu ceva:

Nu intrebati de ce, am locuit o perioada langa piata ferentari(da, si eu ma intreb ce a fost in capul meu,cred ca eram f indragostita de prost)

Cand luam autobuzul 141 sa ies la metrou(altfel treceai prin toata tigania) era un tip pe care l-am observat de mai multe ori cu un aparat foto in mana si facea poze la "acea parte a femeii"....le si urmarea pana la metrou/tramvai ca sa ia mai multe poze, sau...nu stiu...stiu ca m-am suparat odata si i-am facut poza....nu la ce va ganditi voi, la fata(evident)

Un pervers nenorocit. Deci nu doar cu pipaitul e problema....unii sunt dusi de tot

+Quote Post
Vizitator_Gogu Ion.
mesaj Mar 20 2010, 11:07 AM
Mesaj #47

Guests

Nu, eu nu am facut acest lucru, decat la varsta adolescentei cand tropaiau hormonii, si atunci la nivel de exclamatii admirative. Daca consideri ca toti suntem barbatii suntem asa, de ce nu emigrezi fata draga intr-o tara civilizata, nordica si rece, nu sudica si latina.

+Quote Post
Vizitator_Costi.
mesaj Apr 7 2010, 04:05 PM
Mesaj #48

Guests

Citeaza (Gigel Margu @ Jan 31 2010, 03:06 PM) *
Multe femei si-ar dori sa le loveasca nenorocirea asta.

Ce parere poti sa ai despre unele femei. Sunt convins ca tu esti unul din badaranii si prost-crescutii care procedeaza asa cum s-a vorbit mai sus. Cum ti-ar placea sa auzi niste imputiti cum ii vorbesc porcos mamei tale? Crezi ca dansa isi doreste asta?

Doamne... Nu meriti sa ai acces la Internet pt cum poti sa gandesti. Daca se poate numi "gandit".

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Cristina..
mesaj Apr 7 2010, 04:22 PM
Mesaj #49

Guests

Citeaza (Gogu Ion @ Mar 20 2010, 11:07 AM) *
Nu, eu nu am facut acest lucru, decat la varsta adolescentei cand tropaiau hormonii, si atunci la nivel de exclamatii admirative. Daca consideri ca toti suntem barbatii suntem asa, de ce nu emigrezi fata draga intr-o tara civilizata, nordica si rece, nu sudica si latina.

I-ai zis-o, Gogule! Cu alte cuvinte, fie suportam magariile, fie emigram. Nu toti barbatii din Romania sunt asa, doar majoritatea. Ne ferim de voi ca de dracu! De unii dintre voi, bineinteles. E incredibil ce se intampla in Bucuresti. Ca femeie, trebuie tot timpul sa te feresti de grupurile de mitocani de pe strada si din mijloacele de transport. Si nu trebuie neaparat sa fii provocator imbracata. E suficient sa ai o pereche de blugi pe tine si un tricou nici mulat, nici scurt, nici decoltat si totusi esti tinta frustratilor sexual.

Am fost prin Italia, Austria, Ungaria, Germania, Franta etc. Nu mi s-a intamplat NICIODATA sa fiu hartuita sexual in strainatate. Nici verbal, nici fizic.

Concluzia: suntem un popor de necivilizati si inapoiati mintal. Se pare ca majoritatea barbatilor se ghideaza dupa principiul "toate femeile e curve"... mai putin cele din familia lor.

+Quote Post
Vizitator_Nick.
mesaj Apr 7 2010, 04:42 PM
Mesaj #50

Guests

Citeaza (Gogu Ion @ Mar 20 2010, 11:07 AM) *

Faceti loc. A intrat pe forum Gogu Ion - latin lover-ul. laugh.gif

Daca fluieri/faci exclamatii dubioase/pipai femei pe strada etc. nu esti exotic si macho (ca sa te citez pe tine sudic si latin) - esti doar nesimtit si p..st.

+Quote Post
Crusoe
mesaj Apr 7 2010, 05:20 PM
Mesaj #51

Membru veteran

Postari: 374
Inscris: 23-February 10
Utilizatorul numarul: 18 851

Imi povestea o prietena, a stat in Olanda un an de zile si nu i s-a intamplat niciodata absolut nimic de genul asta.
Nu numai ca nu a fluierat-o nimeni sau n-a atins-o, dar la ei e de neconceput chiar si sa se imbranceasca cineva in magazin cand e aglomeratie, de ex. la reducerile masive de pret.
Ei, doua zi de cum a venit in Romania, cauta un club unde urma sa ne intalnim mai multi, si a trebuit sa traverseze un bulevard. Se intampla pe la 8 seara. S-a trezit fluierata dintr-un jeep de un manelist, care dupa ce a traversat, a intors masina, a urmarit-o si a urcat pe trotuar dupa ea, sa-i propuna sa mearga cu el la un suc. A fost socata.

O alta prietena de-a nevesti-mii s-a trezit apelata din urma cu un strigat "Mama ce buna esti ! Ce limbi ti-as da ! Pun pariu ca-ti curge miere din p*zda !"

Foarte multi cretini in Romania. Dobitoci misogini frustrati sexual, retarzi care se bat in trafic cu rangile, pensionari care se injura la deschideri de supermarket, ca sa ia baloane gratis sau bormasini ieftine, babe care se calca in picioare si se blestema ca sa apuce sa ia apa sfintita sau lumina din - atentie - biserica.

O tara patologica.

Ar fi de povestit si rolul bisericii aici, si al educatiei puternic religioase care genereaza indirect frustrari si comportamente aberante incredibile, dar am devia.

Citeaza (Oarecare @ Jan 30 2010, 10:11 PM) *
Ma holbez, fluier, fac misto-uri, cateodata comentez in gura mare. Dar nu pun mana, nu injur ... e o diferenta MARE intre ele pentru cine isi da seama.

Ne-ar placea ca ce faci tu sa-i faca dobitocii astia nevesti-tii sau prietenei tale.
Sau sora-tii.
Sau de ce nu, maica-tii.

Am fi curiosi cum ai reactiona.

--------------------
Predarea Religiei in scoli sub forma actuala incalca:

- Constitutia Romaniei - art. 29, art. 32;
- Legislatia internationala privind caracterul neobligatoriu al materiei Religie in scoli (prin inscrierea automata a elevului la cursul de Religie);
- Legislatia europeana care atesta preeminenta Educatiei moral-religioase in fata Religiei;
- Legea 489/2006 privind libertatea religioasa si regimul cultelor - art. 5, art. 6, art. 9;
- Legea 18/1990 pentru ratificarea Convenţiei cu privire la drepturile copilului - art. 14, art. 15, art. 16, art. 24;
- Legea 272/2004 privind protectia si promovarea drepturilor copilului - art. 24, art. 25;
- Codul Muncii;
- Legea privind Statutul Cadrului Didactic;
- dreptul EXCLUSIV al M.E.C.T.S. de a administra programa, curriculumul si modul de predare al disciplinelor scolare;
- BUNUL SIMT, prin caracterul intolerant, agresiv, nociv psihologic si contraproductiv educational al unor tematici/modele morale predate.
...

Apel, pt copiii nostri:

http://www.petitieonline.ro/petitie/stop_abuzurilor_religiei_in_scoala-p17336050.html

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_alina..
mesaj Apr 7 2010, 09:01 PM
Mesaj #52

Guests

chiar in dimineata asta intr-un autobuz 304 s-au asezat in jurul meu 4 indivizi , a se intelege cocalari, care in prima faza au fost decenti. apoi din senin au inceput sa faca glume pe seama mea dar ca si cum ar fi fost vorba de alta persoana. probabil am beneficiat de varianta soft. nu sunt genul care se imbraca provocator - un palton inchis pana in gat ca deh, sunt friguroasa iar de machiaj nici pomeneala, dimineata sunt mult prea zombi pt asa ceva. ma gandesc la modul cel mai sincer daca are sens sa-mi cresc viitorii copii in romania. de reactionat reactionez cand e vorba doar de un singur individ, dar in cazul de fata erau 4 ... si lume putina in autobuz. cauzele sunt complexe dar vina principala o prezinta ineficienta sistemului judiciar. toata lumea stie ca nu patesti mai nimic indiferent ce ai face. in consecinta, apar profitorii.

+Quote Post
Vizitator_parerea unei (alte) femei.
mesaj Oct 1 2010, 04:17 PM
Mesaj #53

Guests

Citeaza (Vizitator_alina. @ Apr 7 2010, 09:01 PM) *
si lume putina in autobuz. cauzele sunt complexe dar vina principala o prezinta ineficienta sistemului judiciar. toata lumea stie ca nu patesti mai nimic indiferent ce ai face. in consecinta, apar profitorii.

Primul an in bucuresti, acum vreo 10 ani...prima palma pe fundde la un tigan ( era o zona ciudata, f populata cu minoritari- hala traian). Am plans de nervi si de neputinta, mai ales ca nu ma imbracam nicicum provocator.
au mai urmat si alte ( palte peste fund, nu mai mult slava domnului, dar suficient cat sa ma gandesc de doua daca intr-adevar vreau sa merg la puata si suficient ca, atunci cand veneam trziu de la faculatte, sa iau taxiul de la foisor la hala traian....stiu.e fff scurta distanta, dar pe strada principala erau tigani, pe stradutele mici erau caini)
era o perioada mai ciudata, mica infractionalitate era in floare ( acuma persecutatii s-au mutat mai spre vest), taximetsristii erau niste grobieni ( nu sunt nicic acum niste finuti, dar atunci nu prea erau reguli, sau, daca erau, nu prea se aplicau) controlorii de pe ratb aveau comportament de golani.

Mi s-au intamplat cate si mai cate...de la palme peste fund venite din senin, la comentarii cu ce ti-as face si ce ti-as drage.
Se poate discuta destul de mult despre machismul romanilor etc, dar, dincolo de toate astea, ramane frustrarea femeilor care isi vad de ale lor si se trezesc claxonate, comentate, pipaite de niste jeguri, raman solutiile personale care tin de educatia, temperamentul, pregatirea fizica ( fac si eu haz de necaz, pregatirea fizica poate ajuta la dat cu pumnul sau la fuga, dupa caz) a fiecarei femei. Eu sunt una dintre ele. Nu sunt zana zanelor, sunt o femei normala, de 30 de ani, care-si vede de ale ei, si in niciun caz nu ma imbrac "provocator" ( desi nici macar asta nu ar trebui sa fie un motiv).

Cand merg la servicu, merg o bucata de drum pe jos (de data asta NU e o zona cu probleme, din contra) si tot se gaseste cate-un nenic sa-mi ureze diverse (diversi muncitor care lucreaza prin apropiere etc). daca e vorba de hartuire verabala, de regula ma opresc si intreb: ati zis ceva? si raman stupefiati, zic ca nu ei n-au zis nimic etc. Oricum, nu se asteapta ( sincer cateodata ma intreb ce e in capul meu, as putea da peste unul care sa-mi arda si una peste ochi, dar pur si simplu la ora aia imi urla in cap o gramada de chestii de facut pt ziua aia, am capul plin de ganduri, planuri, liste, sunt cufundata in ganduri si ma revolt extrem de tare cand sunt acostata in felul asta).

Daca vad figuri dubioase in mijl de transport, imi iau figura de profesoara rea care se uita fix intr-un punct indepartat. De regula sunt lasata in pace ( mai nou port ochelari permanent- ajuta). Daca mi se pare ca sunt subiosi pe langa mine, incerc sa imi schimb locul.
In rest, de fiecare data cand vin casa seara tin mana pe ceva ascutit ( breloc cu cutitas, foarfeca)- poate nu ajuta f mult, dar macar asa, pe post de "placebo", ma uit de doua ori cand e vorba sa trec printr-o zona dubioasa, nu ma urc cu necunoscuti dubiosi in lift si incercs aprevin eu pericolele catmai mult. M-am invatat de mult timp ca spiritul civic si galanteria nu sunt chestii pe care te poti baza. Politia...prefer s anu fiu nevoita sa apelez la ei si sper ca nu o sa fie niciodata cazul.
Mi-as dori din suflet sa nu fiu nevoita sa anticipez miscarile unui dubios ( sau mai putin dubios) care trece pe langa mine pe strada, mi-as dori sa traiesc intr-o tara in care admiratia fata de sexul slab ( yeah, right) este exprimata altfel.
dar...

+Quote Post
Vizitator_Invers.
mesaj Oct 1 2010, 04:31 PM
Mesaj #54

Guests

Citeaza (parerea unei (alte) femei @ Oct 1 2010, 04:17 PM) *
Primul an in bucuresti, acum vreo 10 ani...prima palma pe fundde la un tigan ( era o zona ciudata, f populata cu minoritari- hala traian). Am plans de nervi si de neputinta, mai ales ca nu ma imbracam nicicum provocator.
au mai urmat si alte ( palte peste fund, nu mai mult slava domnului, dar suficient cat sa ma gandesc de doua daca intr-adevar vreau sa merg la puata si suficient ca, atunci cand veneam trziu de la faculatte, sa iau taxiul de la foisor la hala traian....stiu.e fff scurta distanta, dar pe strada principala erau tigani, pe stradutele mici erau caini)
era o perioada mai ciudata, mica infractionalitate era in floare ( acuma persecutatii s-au mutat mai spre vest), taximetsristii erau niste grobieni ( nu sunt nicic acum niste finuti, dar atunci nu prea erau reguli, sau, daca erau, nu prea se aplicau) controlorii de pe ratb aveau comportament de golani.

Mi s-au intamplat cate si mai cate...de la palme peste fund venite din senin, la comentarii cu ce ti-as face si ce ti-as drage.
Se poate discuta destul de mult despre machismul romanilor etc, dar, dincolo de toate astea, ramane frustrarea femeilor care isi vad de ale lor si se trezesc claxonate, comentate, pipaite de niste jeguri, raman solutiile personale care tin de educatia, temperamentul, pregatirea fizica ( fac si eu haz de necaz, pregatirea fizica poate ajuta la dat cu pumnul sau la fuga, dupa caz) a fiecarei femei. Eu sunt una dintre ele. Nu sunt zana zanelor, sunt o femei normala, de 30 de ani, care-si vede de ale ei, si in niciun caz nu ma imbrac "provocator" ( desi nici macar asta nu ar trebui sa fie un motiv).

Cand merg la servicu, merg o bucata de drum pe jos (de data asta NU e o zona cu probleme, din contra) si tot se gaseste cate-un nenic sa-mi ureze diverse (diversi muncitor care lucreaza prin apropiere etc). daca e vorba de hartuire verabala, de regula ma opresc si intreb: ati zis ceva? si raman stupefiati, zic ca nu ei n-au zis nimic etc. Oricum, nu se asteapta ( sincer cateodata ma intreb ce e in capul meu, as putea da peste unul care sa-mi arda si una peste ochi, dar pur si simplu la ora aia imi urla in cap o gramada de chestii de facut pt ziua aia, am capul plin de ganduri, planuri, liste, sunt cufundata in ganduri si ma revolt extrem de tare cand sunt acostata in felul asta).

Daca vad figuri dubioase in mijl de transport, imi iau figura de profesoara rea care se uita fix intr-un punct indepartat. De regula sunt lasata in pace ( mai nou port ochelari permanent- ajuta). Daca mi se pare ca sunt subiosi pe langa mine, incerc sa imi schimb locul.
In rest, de fiecare data cand vin casa seara tin mana pe ceva ascutit ( breloc cu cutitas, foarfeca)- poate nu ajuta f mult, dar macar asa, pe post de "placebo", ma uit de doua ori cand e vorba sa trec printr-o zona dubioasa, nu ma urc cu necunoscuti dubiosi in lift si incercs aprevin eu pericolele catmai mult. M-am invatat de mult timp ca spiritul civic si galanteria nu sunt chestii pe care te poti baza. Politia...prefer s anu fiu nevoita sa apelez la ei si sper ca nu o sa fie niciodata cazul.
Mi-as dori din suflet sa nu fiu nevoita sa anticipez miscarile unui dubios ( sau mai putin dubios) care trece pe langa mine pe strada, mi-as dori sa traiesc intr-o tara in care admiratia fata de sexul slab ( yeah, right) este exprimata altfel.
dar...

am o amica , a fost in Anglia juma' de an . Imi povestea ca i-au lipsit fluieraturile si privirile admirative ,incepuse sa creada ca se uritise . Una peste alta , priveste partea buna a admiratiei chiolbanesti smile.gif si roaga-te sa dureze cat mai mult . Intre timp , citeste asta : http://agonia.ro/index.php/poetry/126057/T...oasei_coifarite

+Quote Post
Vizitator_parerea unei (alte) femei.
mesaj Oct 1 2010, 05:13 PM
Mesaj #55

Guests

Citeaza (Invers @ Oct 1 2010, 04:31 PM) *
am o amica , a fost in Anglia juma' de an . Imi povestea ca i-au lipsit fluieraturile si privirile admirative ,incepuse sa creada ca se uritise . Una peste alta , priveste partea buna a admiratiei chiolbanesti smile.gif si roaga-te sa dureze cat mai mult . Intre timp , citeste asta : http://agonia.ro/index.php/poetry/126057/T...oasei_coifarite

Villon e ....Villon:)
Cum spuneam, se poate discuta mult pe marginea diferentelor intre culturi.
de ex a fost o perioada cand o gramada de femei mergeau in mexic s se amorezau de ai care le ziceau numai mi amor si mi reina etc...pt ca ei asa zic tuturor femeilor, asa e frumos la ei

Ma crezi daca iti spun sincer ca M-AS LIPSI cu mare drag de aceasta forma a expresiei admiratiei?
Nu cred ca a spus vreo femeie ca o deranjeaza privirile admirative, doar ca intre ADMIRATIV si LIBIDINOS este o foarte mare diferenta. femeile pot intelege bine aceasta diferenta. barbatii- nu toti.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Oct 1 2010, 06:09 PM
Mesaj #56

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Citeaza (parerea unei (alte) femei @ Oct 1 2010, 04:17 PM) *

dar...

scrii de pe azerty?
nu de alta, da' ma "doare" ochii cand ma uit pe textul tau.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Aceasta postare a fost editata de tzurlogen: Oct 1 2010, 06:11 PM

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Vizitator_femeia cu typos.
mesaj Oct 1 2010, 06:20 PM
Mesaj #57

Guests

Citeaza (tzurlogen @ Oct 1 2010, 06:09 PM) *
scrii de pe azerty?
nu de alta, da' ma "doare" ochii cand ma uit pe textul tau.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

wow, pe mine ma doare capul cand citesc raspunsuri din astea:) hai sa comentam ca sa ne aflam in treaba

ca sa-ti raspund totusi
- am scris pe pe calc sotului meu, nu are tastatura azerty dar ma obisnuiesc eu mai greu, mi se pare mai greoi
- mi se intampla sa mai fac typos cand ma grabesc- cum era cazul cand am scris postul de mai sus
- in citirea unui text (in limba materna, cel putin) intervine ceea ce se cheama set perceptiv..cunoscand cuvantul, anticipand contextul, nu e nevoie sa citim TOT cuvantul, TOATE literele din cuvant ca sa intelegem ce scrie....o facem daca avemm un exercitiu al lecturii mai slab (ma indoiesc ca e cazul) sau daca suntem carcotasi. ( BTW, nu sunt ATAT de multe typos)
- si tu esti simpatic- imi place ca razi la propriile glume.

+Quote Post
tzurlogen
mesaj Oct 1 2010, 06:36 PM
Mesaj #58

Membru veteran

Postari: 609
Inscris: 20-November 09
De la: Rock'n Roll Hall of Fame
Utilizatorul numarul: 16 532

Citeaza (femeia cu typos @ Oct 1 2010, 06:20 PM) *
wow, pe mine ma doare capul cand citesc raspunsuri din astea:) hai sa comentam ca sa ne aflam in treaba

ca sa-ti raspund totusi
- am scris pe pe calc sotului meu, nu are tastatura azerty dar ma obisnuiesc eu mai greu, mi se pare mai greoi
- mi se intampla sa mai fac typos cand ma grabesc- cum era cazul cand am scris postul de mai sus
- in citirea unui text (in limba materna, cel putin) intervine ceea ce se cheama set perceptiv..cunoscand cuvantul, anticipand contextul, nu e nevoie sa citim TOT cuvantul, TOATE literele din cuvant ca sa intelegem ce scrie....o facem daca avemm un exercitiu al lecturii mai slab (ma indoiesc ca e cazul) sau daca suntem carcotasi. ( BTW, nu sunt ATAT de multe typos)
- si tu esti simpatic- imi place ca razi la propriile glume.

n-ai de ce sa te superi, am incercat un spirit de gluma.
sa nu crezi ca sunt genul de marlan care striga dupa fete pe strada: "Ce faci pepusea, te simti bine?"
smiley-urile le-am bagat ca sa-ti dai seama ca glumesc.
in rest, nici eu nu suport marlanii pe care i-ai descris mai sus.
sper ca nu ma bagi in aceeasi oala cu ei smile.gif

Aceasta postare a fost editata de tzurlogen: Oct 1 2010, 06:42 PM

--------------------
Vi veri veniversum vivus vici

+Quote Post
Vizitator_femeia cu typos.
mesaj Oct 1 2010, 07:00 PM
Mesaj #59

Guests

Citeaza (tzurlogen @ Oct 1 2010, 06:36 PM) *
n-ai de ce sa te superi, am incercat un spirit de gluma.
sa nu crezi ca sunt genul de marlan care striga dupa fete pe strada: "Ce faci pepusea, te simti bine?"
smiley-urile le-am bagat ca sa-ti dai seama ca glumesc.
in rest, nici eu nu suport marlanii pe care i-ai descris mai sus.
sper ca nu ma bagi in aceeasi oala cu ei smile.gif

nu m-am suparat:)
si nu prea fac generalizari, deci nu te-am bagat in aceeasi oala
BTW se vede ca nu faci parte din categ aia-- ai sti ca nu intreaba "te simti bine":P

+Quote Post
Vizitator_ipocrizie.
mesaj Dec 16 2010, 04:05 PM
Mesaj #60

Guests

Bai cata fatzarnicie, ipocrizie si dualitate la unii de p'aici!

Eu ii dau dreptate amicului cu "imbraca-te decent" in public!
Ce pretentii ai de la un Goanga John spargator de seminte si faiantar convins cand te vede in cracii joi, cu sanii p'afara si machiaj de sorcova??
Isi incearca si omu' norocu' atat cat il duce mintea si inteligenta lui de zidar/faiantar!

Daca nu ti-ar placea calitatea "oamenilor" ale caror priviri atragi, imbraca-te corespunzator. Vorba aia "faci figuri ca curvele cand le pui mana pe cOOr"!
Toate femeile vor sa fie respectate, admirate insa majoritatea se comporta si se imbraca ca niste petarde ordinare.
Nu vedeti ca s-au umplut ziarele de anunturi gen "Ciorba de burta", "chat" si "dama de companie" ???
Tu o vezi pe strada si zici ca-i mare doamna si ea cine stie pe cati km de p*^a tocmai si-a luat iPhone.
Apoi vin si se plang pe forum-uri ca ele, defapt sunt dame si feminitatea lor a fost abuzata de badarani!

Tiganii insa sunt greu de "citit". Eu n-am boala pe tigani cat am boala pe tiganie. Tiganie si comportamentul specific tiganesc incepe sa fie din ce in ce mai adoptat si de restul romanilor.

Eu i-am batut pe unii de i-am ascultat cu urechea la o iesire din metrou ca unu' dintre ei si-a permis s-o apuce de obraz pe nevasta-mea in timp ce aceasta se deplasa spre mine si eu eram in spatele lor!
Dupa ce i-am adunat de pe jos, am chemat si politia!
Insa am avut martori, iar respectivii au fost foarte convinsi ca superioritatea lor numerica le va garanta succesul!
Big mistake!

+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 14th November 2019 - 07:56 PM