IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Este Boc un masochist? Sau noi?
ibgtv
mesaj May 16 2011, 10:15 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 19
Inscris: 19-October 09
Utilizatorul numarul: 14 072

Evenimentul zilei a publicat in exclusivitate stirea ca Emil Boc va fi premier in continuare. http://www.evz.ro/detalii/stiri/emil-boc-r...html#comentarii

Se stie ca Emil Boc este cel mai hulit politician din ultimii 20 de ani. In opinia mea, este cel care a distrus sperantele romanilor, care, in virtutea crizei economice, a bulversat viata sociala in Romania. Cu toate acestea ramane in functie. Este El masochist, nu e usor sa inghiti toate injuraturile romanilor, e Basescu masochist? Suntem noi masochisti ca suportam astfel de experimente? Va astept sa va dati cu parerea!
Go to the top of the page

+Quote Post
kjh
mesaj Jun 2 2011, 07:41 PM
Mesaj #2

Membru veteran

Postari: 282
Inscris: 6-August 09
De la: undeva in Romania
Utilizatorul numarul: 10 366

Citeaza (ibgtv @ May 16 2011, 10:15 PM) *
Evenimentul zilei a publicat in exclusivitate stirea ca Emil Boc va fi premier in continuare. http://www.evz.ro/detalii/stiri/emil-boc-r...html#comentarii

Se stie ca Emil Boc este cel mai hulit politician din ultimii 20 de ani. In opinia mea, este cel care a distrus sperantele romanilor, care, in virtutea crizei economice, a bulversat viata sociala in Romania. Cu toate acestea ramane in functie. Este El masochist, nu e usor sa inghiti toate injuraturile romanilor, e Basescu masochist? Suntem noi masochisti ca suportam astfel de experimente? Va astept sa va dati cu parerea!

Constat cu stupoare ca din pacate nimeni nu a comentat acest subiect !
Oare suntem multumiti de directia spre care ne indreptam sau acest site este in exclusivitate PDL-ist ?
Deasemenea am observat ca multi dintre userii vechi au disparut . Sau au fost interzisi !?

--------------------

.......

+Quote Post
kjh
mesaj Jun 2 2011, 07:56 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Da , este boc masochist !
Este un habarnist manipulat pe mina caruia a incaput tara asta . A distrus si putinul creat de dupa "revolutie".
La noi criza este mai profunda ca oriunde in Europa .
Cind v-om scapa de el si de guvernul lui v-a fi prea tirziu . V-om avea un nivel de trai ca in Congo .
Imi vine sa strig : PROLETARI UNITI-VA !!!!

--------------------

.......

+Quote Post
Ana Armanca Arde...
mesaj Jun 3 2011, 06:05 AM
Mesaj #4

Membru veteran

Postari: 755
Inscris: 1-April 11
Utilizatorul numarul: 26 822

Citeaza (kjh @ Jun 2 2011, 07:56 PM) *
Da , este boc masochist !
Este un habarnist manipulat pe mina caruia a incaput tara asta . A distrus si putinul creat de dupa "revolutie".
La noi criza este mai profunda ca oriunde in Europa .
Cind v-om scapa de el si de guvernul lui v-a fi prea tirziu . V-om avea un nivel de trai ca in Congo .
Imi vine sa strig : PROLETARI UNITI-VA !!!!

Hai, cu subiect şi predicat: ce anume a distrus Boc?

+Quote Post
kjh
mesaj Jun 3 2011, 06:36 PM
Mesaj #5

Membru veteran

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Jun 3 2011, 06:05 AM) *
Hai, cu subiect şi predicat: ce anume a distrus Boc?

VIETI

Aceasta postare a fost editata de kjh: Jun 3 2011, 06:37 PM

--------------------

.......

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 3 2011, 08:27 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Postari: 319
Inscris: 14-November 09
De la: Oradea
Utilizatorul numarul: 15 480

Citeaza (kjh @ Jun 3 2011, 06:36 PM) *
VIETI

Da!!Vietile asistatilor social,a puturosilor,a betivilor si fatatoarelor de prunci pt alocatii!!!!!!! angry.gif angry.gif angry.gif

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
kjh
mesaj Jun 4 2011, 12:35 PM
Mesaj #7

Membru veteran

Citeaza (Cocolina @ Jun 3 2011, 08:27 PM) *
Da!!Vietile asistatilor social,a puturosilor,a betivilor si fatatoarelor de prunci pt alocatii!!!!!!! angry.gif angry.gif angry.gif

Hai las-o balta si nu-ti mai da aere ca in viitorul apropiat n-ai sa mai ai bani nici sa-ti platesti netul !
Sau faci parte din echipa de lingai ?

Aceasta postare a fost editata de kjh: Jun 4 2011, 12:38 PM

--------------------

.......

+Quote Post
Vizitator_pro - AntiBOC.
mesaj Jun 4 2011, 03:41 PM
Mesaj #8

Guests

Citeaza
Da!!Vietile asistatilor social,a puturosilor,a betivilor si fatatoarelor de prunci pt alocatii!!!!!!!

ASISTATILOR SOCIALI - Daca ai ani multi la activ si ghinionul cu un accident care te face invalid in orice tara normala statul nu te lasa sa mori in sant. Exista multe categorii de asistati sociali unele poate nu merita dar altele sigur merita asistenta sociala.

BETIVILOR - stiii tu vreun ajutor social sau vreun ban dat de stat special categoriei numite betivi??!!

FATATOARELE DE PRUNCI - Slava domnului sa mai exista si asemenea mame eroine. Sunt 1000000% sigur ca autorul comentariului nu are copii. Chiar si cu aceste mame si tot avem un spor demografic NEGATIV. Pentru destptii proboc intotteauna si in orice tara pensiile sunt platite de fapt din impozitele pe salariile celor care muncesc. Daca azi nu se fac copii cam cum vezi tu viitorul? Sau te cheama Ion Dupaminepotopul?

+Quote Post
Vizitator_Gigel de luxembourg.
mesaj Jun 4 2011, 09:08 PM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (pro - AntiBOC @ Jun 4 2011, 03:41 PM) *
ASISTATILOR SOCIALI - Daca ai ani multi la activ si ghinionul cu un accident care te face invalid in orice tara normala statul nu te lasa sa mori in sant. Exista multe categorii de asistati sociali unele poate nu merita dar altele sigur merita asistenta .

stai linistit, cei care chiar merita, primesc. Nu ai nimic de comentat de satul x din judetul bihor unde aproape toti erau pensionati medical? Nu comentezi nimic despre ***ii care isi luau mancarea de la cantinele saracilor? Astia sunt suparati pe boc, cei care PRODUC ceva , nu sunt. Cine e suparat, un Antonescu chiulangiu si repetent?

+Quote Post
Vizitator_Gigel de luxembourg.
mesaj Jun 4 2011, 09:10 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Gigel de luxembourg @ Jun 4 2011, 09:08 PM) *
stai linistit, cei care chiar merita, primesc. Nu ai nimic de comentat de satul x din judetul bihor unde aproape toti erau pensionati medical? Nu comentezi nimic despre ***ii care isi luau mancarea de la cantinele saracilor? Astia sunt suparati pe boc, cei care PRODUC ceva , nu sunt. Cine e suparat, un Antonescu chiulangiu si repetent?

Tin sa amintesc adminului ca exista in continuare cuvantul T I G A N. Sa inlocuiesti T I G A N cu ** mi se pare o t i g a n i e.

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 5 2011, 07:48 AM
Mesaj #11

Membru veteran

Citeaza (kjh @ Jun 4 2011, 12:35 PM) *
Hai las-o balta si nu-ti mai da aere ca in viitorul apropiat n-ai sa mai ai bani nici sa-ti platesti netul !
Sau faci parte din echipa de lingai ?

Pai uite ca eu muncesc,si nu astept bani de la stat,mi-am facut un copil nu pt alocatii,iar din'90 incoace nu am votat niciodata cu cei care promoveaza furtul,lenea,hotia,cum faceti voi!!
Si ca tot veni vorba,poate imi explici si mie de ce parintii mei care au ferma de animale nu reusesc sa gaseasca mana de lucru,desi oameni tineri stau prin bufeturi,asteptand sa bea alocatia pruncilor,decat sa vina sa mulga vacile,sau sa dea cu sapa??!!!De harnici ce sunt,nu??
Iata de ce suntem o tara de asistati neghiobi,puturosi,deschide-ti ochii putin,nu va mai lasati manipulati atata de antene!!!

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
Vizitator_keepin it real.
mesaj Jun 5 2011, 10:50 AM
Mesaj #12

Guests

Cocolina, hai las-o moarta, Povestea cu ferma de animale si lipsa de mana de lucru e vrajeala, si cealalta postaca, "Ana Armanca Ardeleanu" a lansat o minciuna aproape identica pe alt topic. Mai incearca si alta placa.

Adevaratii "asistati social" sunt cei care beneficiaza de servicii publice dar nu-si platesc taxele. Ca vreo familie de romi amarati (care oricum voteaza cu Basescu al tau in proportie de aproape 100%) traiesc din ajutor social si alocatii e o povara mult mai mica pt buget decat "smecherii" care nu-si platesc taxele sau care angajeaza oameni la negru. Aia sunt adevaratii paraziti.

Oricum, e extrem de ironic ca de cele mai multe ori cei care tin altora lectii despre "harnicie" si despre "munca" sunt persoane care n-au muncit cinstit odata in viata lor. E usor sa tii altora lectii cand traiesti din furtisaguri si smecherii, sau cand tai frunze la caini intr-un post bugetar acordat pe criterii politice (cei din categoria a 2-a sunt de altfel si cei mai vocali latratori impotriva "bugetarilor"). In cazul tau, Cocolina, probabil esti doar o amarata platita (poate din bani publici, in buna traditie pedelista) sa posteze propaganda pe diferite forumuri.

Nimeni care munceste sau care face ceva productiv in Romania (atentie, munca nu inseamna numai sa dai la sapa sau sa "tragi la plug", asa cum isi imagineaza Basescu) nu are vreun motiv sa fie recunoscator regimului Basescu-Boc. Singurii care au avut de castigat sunt parazitii, cei care fac "afaceri cu statul" (un eufemism pt furt din banii publici) si poate extremistii secui care vor autonomie, dar pe banii bucurestenilor.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 6 2011, 07:26 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 5 2011, 10:50 AM) *
Povestea cu ferma de animale si lipsa de mana de lucru e vrajeala

As vrea sa iti dau dreptate, dar... experienta proprie nu ma lasa. Chiar nu gasesti om sa te-ajute la o ferma de animale. Taica-meu se chinuie de la inceputul anului sa gaseasca unul care sa tina doar grajdul curat si sa stea "de paza". (De muls, adapat, administrat hrana se ocupa taica-meu, numai ca exista multe situatii care-l fac sa plece de la ferma in timpul zilei.) Crede-ma, nu exista. Cei apti sunt plecati prin Europa, iar in cei ramasi nu poti sa ai baza. Pe de alta parte, sunt de acord ca acest fenomen depinde foarte mult localizarea fermei.

+Quote Post
Vizitator_INTRUDER.
mesaj Jun 6 2011, 08:32 AM
Mesaj #14

Guests

Dupa cum ati vazut in ultima perioada UDMR si etnicii maghiari sfideaza si batjocoresc Romania si pe poporul roman mai intens ca niciodata.

TRIBURILE UNGURESTI REVENDICA TRANSILVANIA

PDL, partid josnic, tradator de tara si neam, intorc privirea si manifesta o totala lipsa de reactie la actiuni anti romanesti, foarte grave din punct de vedere al sigurantei nationale si a discreditarii Romaniei pe toate planurile conduse de corhote si hoarde bozgoresti, care nu vor scapa niciodata de instinctele de jefuitori si cotropitori ale stramosilor lor mongoli.Deci partidul de la putere este in stare sa ne vanda ca pe niste vite la abator doar pentu a ocupa functii inalte de conducere, de unde cu usurinta pot suge precum capusele si alti paraziti, banii tarii pentru a se imbogati si pune la adapost viitorul odreaslelor lor de parveniti ce sunt.

Vreau sa amintesc ungurilor, ca in timp ce acesta era pamant romanesc :

ei,traiau ca si popor tribal, in corturi in Mongolia. Nu uitati ca Ungaria este Pamant Dacic.

Triburile maghiare au intrat în Bazinul Panonic, aflat la vest de interiorul Arcului Carpatic unde este situată Transilvania, spre sfârșitul secolului IX, în anul 896, când s-au stabilit în câmpia Panoniei. Ocuparea Transilvaniei (maghiară: Erdély, germană: Siebenbürgen) a debutat spre mijlocul secolului al X-lea, când două triburi maghiare – Gyula și Kende -, pătrund, venind dinspre Câmpia Panoniei, pe văile râurilor Mureș și Someș (inferior,de vărsare). Tribul Kende și-a stabilit centrul de putere în Câmpia Tisei (ung. Alföld), deci în Bazinul Panonic.

Asa ca nu putem sa realizam cat de marsavi puteti fi, odata de ungurii din Romania au cele mai multe drepturi ale minoritatilor din toata Europa.

Invatati in limba materna in tara noastra, istoria voastra mincinoasa si jignitoare.

70% din unguri, nu stiu limba romana, nici cat sa-si cumpere o paine, desi au cetatenie romana, s-au nascut pe teritoriul Romaniei.

Aveti mai multe drepturi ca romanii in tara lor, si voi ce faceti?

Nu sunt servit in Tg-Mures daca nu vorbesc in ungureste.

Plangeti si racniti in gura mare ca Ziua Nationala a Romaniei este zi de doliu pentru unguri, care sunt culmea, cetateni romani.

Il spanzurati pe Avram Iancu.

Va faceti reprezentanta la Bruxelles ca si cum ati fi un stat in stat.

De 90 de ani suportam batjocura, injurii, defaimare ai altele doar pentru ca nu va place voua Trianonul. Transilvania a fost a romanilor pana ati cucerit-o voi cu imperiul Austro-Ungar, asuprind romanii.

Revendicati Transilvania ca si cum ar fi a voastra.NU….Transilvania a revenit la sanul Patriei Mama , scapata din ghearele unui popor fara tara, un popor fara scrupule care se trage din neamuri de momgoli, huni si tatari care prin samanta sa genetica este obisnuit sa prade, sa asupreasa, sa inrobeasca pentru a-si insusi bunurile celor cotropiti intrucat lor nu le place munca.

Ati avut Transilvania din 1848, cand ungurii au proclamat unirea Transilvaniei cu Ungaria, promițând românilor abolirea sclaviei în schimbul sprijinului lor împotriva Austriei. Românii și sașii au respins oferta și în schimb s-au ridicat împotriva statului național maghiar. În luptele ce au urmat în 1849 între unguri și forțele austro-ruse (sprijinite de români și sași), republica ungară a lui Lajos Kossuth a fost reprimată. Perioada imediat următoare de guvernare militară austriacă (1849-1860) a fost numită neoabsolutismul habsburgic.

Perioada cea mai plină de speranțe pentru populația majoritară, adică cea română, a fost cea a fost perioada liberalismului 1860-1867. Prin revenirea la autonomia Transilvaniei și convocarea unei diete la Sibiu, după secole de la “unirea națiunilor privilegiate” au fost adoptate legi prin care s-a stabilit egalitatea națiunii române din Transilvania cu fostele națiuni privilegiate, iar limba română a devenit limbă oficială a Transilvaniei, alături de germană și maghiară.

Csaba Sógor , Laszlo Tokes, UDMR si alti maghiari care lucreaza necontenit la destabilizarea si rea-convetuire dintre romani si minoritatile maghiare ,veti plati.Va veni si ziua aia.

UPDATE:

06.06.2011
Garda Naţională Maghiară vrea referendum pentru revizuirea Tratatului de la Trianon
Liderul Gărzii Naţionale Maghiare, Ináncsi József, a anunţat, sâmbătă, în timpul comemorării Tratatului de Pace de la Trianon organizat la Versailles, că organizaţia sa intenţionează să adune semnături în vederea organizării unui referendum privind revizuirea Tratatului de la Trianon.

Potrivit barikad.hu, sâmbătă, în ziua comemorării a 91 de ani de la semnarea Tratatului de Pace de la Trianon, Federaţia Mondială a Maghiarilor (MVSZ) a organizat o adunare în faţa Palatului Trianon din Versailles. Circa 150 de maghiari din Europa de Vest şi din Ungaria s-au adunat pentru comemorare, la eveniment fiind prezenţi şi 15 membri ai Gărzii Naţionale Maghiare. Doi dintre ei purtau uniforma Gărzii Maghiare, interzisă în Ungaria. După intonarea imnului Ungariei şi a celui secuiesc, a avut loc un spectacol scurt şi apoi au urmat cuvântările.

Ináncsi József a anunţat că Garda Naţională Maghiară intenţionează să adune semnături în vederea organizării unui referendum pentru revizuirea problemelor legate de Trianon. El a precizat că întrebările referendumului vor fi postate în ...ând pe site-ul organizaţiei. “Ştim că graniţele nu pot fi modificate cu o trăsătură de condei… dar există numeroase probleme care în această chestiune trebuie să fie rezolvate”, a spus Ináncsi József.

Preşedintele MVSZ, Patrubány Miklós, a afirmat că “în Europa nu va fi pace şi stabilitate până ce nu face dreptate Ungariei”. El a mai spus că 4 iunie este Ziua naţională a reuniunii maghiarilor de pretutindeni şi că “fiecare maghiar, oriunde ar trăi, este membru al naţiunii”.

“Ştiind că suntem aici din strămoşi şi avem valori, să stăm în faţa Europei şi să solicităm dreptate Ungariei! Şi să solicităm dreptate şi Europei, căci în Europa nu va fi pace şi stabilitate până ce nu face dreptate Ungariei!”, a afirmat Patrubány.

Preşedintele MVSZ a ţinut să transmită un mesaj şi politicienilor români care au reacţionat dur faţă de deschiderea reprezentanţei Ţinutului Secuiesc de la Bruxelles. ”Din faţa Marelui Trianon, transmitem politicului românesc că Ţinutul Secuiesc a existat cu mai multe milenii înainte de naşterea românilor şi va supravieţui încă multe milenii”, a afirmat acesta.

În timpul discururilor, cei prezenţi fluturau steaguri naţionale maghiare şi steaguri arpadiene şi au scandat “Să piară Trianonul!”.

Semnarea Tratatului de pace de la Trianon a fost comemorat în 4 iunie în oraşele de pe teritoriul Ungariei, dar şi în regiunile locuite de maghiari din afara graniţei ţării vecine.

Tratatul de Pace de la Trianon a fost semnat pe 4 iunie 1920, între Puterile Aliate şi Ungaria, stat succesor al Imperiului Austro-Ungar, înfrânt în Primul Război Mondial. În urma acestui tratat, Transilvania şi zone ale Banatului au trecut din componenţa fostului imperiu Austro-Ungar în cea a României.

+Quote Post
Vizitator_berger.
mesaj Jun 6 2011, 10:36 AM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (INTRUDER @ Jun 6 2011, 08:32 AM) *

Dupa cum ati vazut in ultima perioada UDMR si etnicii maghiari sfideaza si batjocoresc Romania si pe poporul roman mai intens ca niciodata.

TRIBURILE UNGURESTI REVENDICA TRANSILVANIA

PDL, partid josnic, tradator de tara si neam, intorc privirea si manifesta o totala lipsa de reactie la actiuni anti romanesti, foarte grave din punct de vedere al sigurantei nationale si a discreditarii Romaniei pe toate planurile conduse de corhote si hoarde bozgoresti, care nu vor scapa niciodata de instinctele de jefuitori si cotropitori ale stramosilor lor mongoli.Deci partidul de la putere este in stare sa ne vanda ca pe niste vite la abator doar pentu a ocupa functii inalte de conducere, de unde cu usurinta pot suge precum capusele si alti paraziti, banii tarii pentru a se imbogati si pune la adapost viitorul odreaslelor lor de parveniti ce sunt.

Vreau sa amintesc ungurilor, ca in timp ce acesta era pamant romanesc :

ei,traiau ca si popor tribal, in corturi in Mongolia. Nu uitati ca Ungaria este Pamant Dacic.

Triburile maghiare au intrat în Bazinul Panonic, aflat la vest de interiorul Arcului Carpatic unde este situată Transilvania, spre sfârșitul secolului IX, în anul 896, când s-au stabilit în câmpia Panoniei. Ocuparea Transilvaniei (maghiară: Erdély, germană: Siebenbürgen) a debutat spre mijlocul secolului al X-lea, când două triburi maghiare – Gyula și Kende -, pătrund, venind dinspre Câmpia Panoniei, pe văile râurilor Mureș și Someș (inferior,de vărsare). Tribul Kende și-a stabilit centrul de putere în Câmpia Tisei (ung. Alföld), deci în Bazinul Panonic.

Asa ca nu putem sa realizam cat de marsavi puteti fi, odata de ungurii din Romania au cele mai multe drepturi ale minoritatilor din toata Europa.

Invatati in limba materna in tara noastra, istoria voastra mincinoasa si jignitoare.

70% din unguri, nu stiu limba romana, nici cat sa-si cumpere o paine, desi au cetatenie romana, s-au nascut pe teritoriul Romaniei.

Aveti mai multe drepturi ca romanii in tara lor, si voi ce faceti?

Nu sunt servit in Tg-Mures daca nu vorbesc in ungureste.

Plangeti si racniti in gura mare ca Ziua Nationala a Romaniei este zi de doliu pentru unguri, care sunt culmea, cetateni romani.

Il spanzurati pe Avram Iancu.

Va faceti reprezentanta la Bruxelles ca si cum ati fi un stat in stat.

De 90 de ani suportam batjocura, injurii, defaimare ai altele doar pentru ca nu va place voua Trianonul. Transilvania a fost a romanilor pana ati cucerit-o voi cu imperiul Austro-Ungar, asuprind romanii.

Revendicati Transilvania ca si cum ar fi a voastra.NU….Transilvania a revenit la sanul Patriei Mama , scapata din ghearele unui popor fara tara, un popor fara scrupule care se trage din neamuri de momgoli, huni si tatari care prin samanta sa genetica este obisnuit sa prade, sa asupreasa, sa inrobeasca pentru a-si insusi bunurile celor cotropiti intrucat lor nu le place munca.

Ati avut Transilvania din 1848, cand ungurii au proclamat unirea Transilvaniei cu Ungaria, promițând românilor abolirea sclaviei în schimbul sprijinului lor împotriva Austriei. Românii și sașii au respins oferta și în schimb s-au ridicat împotriva statului național maghiar. În luptele ce au urmat în 1849 între unguri și forțele austro-ruse (sprijinite de români și sași), republica ungară a lui Lajos Kossuth a fost reprimată. Perioada imediat următoare de guvernare militară austriacă (1849-1860) a fost numită neoabsolutismul habsburgic.

Perioada cea mai plină de speranțe pentru populația majoritară, adică cea română, a fost cea a fost perioada liberalismului 1860-1867. Prin revenirea la autonomia Transilvaniei și convocarea unei diete la Sibiu, după secole de la “unirea națiunilor privilegiate” au fost adoptate legi prin care s-a stabilit egalitatea națiunii române din Transilvania cu fostele națiuni privilegiate, iar limba română a devenit limbă oficială a Transilvaniei, alături de germană și maghiară.

Csaba Sógor , Laszlo Tokes, UDMR si alti maghiari care lucreaza necontenit la destabilizarea si rea-convetuire dintre romani si minoritatile maghiare ,veti plati.Va veni si ziua aia.

UPDATE:

06.06.2011
Garda Naţională Maghiară vrea referendum pentru revizuirea Tratatului de la Trianon
Liderul Gărzii Naţionale Maghiare, Ináncsi József, a anunţat, sâmbătă, în timpul comemorării Tratatului de Pace de la Trianon organizat la Versailles, că organizaţia sa intenţionează să adune semnături în vederea organizării unui referendum privind revizuirea Tratatului de la Trianon.

Potrivit barikad.hu, sâmbătă, în ziua comemorării a 91 de ani de la semnarea Tratatului de Pace de la Trianon, Federaţia Mondială a Maghiarilor (MVSZ) a organizat o adunare în faţa Palatului Trianon din Versailles. Circa 150 de maghiari din Europa de Vest şi din Ungaria s-au adunat pentru comemorare, la eveniment fiind prezenţi şi 15 membri ai Gărzii Naţionale Maghiare. Doi dintre ei purtau uniforma Gărzii Maghiare, interzisă în Ungaria. După intonarea imnului Ungariei şi a celui secuiesc, a avut loc un spectacol scurt şi apoi au urmat cuvântările.

Ináncsi József a anunţat că Garda Naţională Maghiară intenţionează să adune semnături în vederea organizării unui referendum pentru revizuirea problemelor legate de Trianon. El a precizat că întrebările referendumului vor fi postate în ...ând pe site-ul organizaţiei. “Ştim că graniţele nu pot fi modificate cu o trăsătură de condei… dar există numeroase probleme care în această chestiune trebuie să fie rezolvate”, a spus Ináncsi József.

Preşedintele MVSZ, Patrubány Miklós, a afirmat că “în Europa nu va fi pace şi stabilitate până ce nu face dreptate Ungariei”. El a mai spus că 4 iunie este Ziua naţională a reuniunii maghiarilor de pretutindeni şi că “fiecare maghiar, oriunde ar trăi, este membru al naţiunii”.

“Ştiind că suntem aici din strămoşi şi avem valori, să stăm în faţa Europei şi să solicităm dreptate Ungariei! Şi să solicităm dreptate şi Europei, căci în Europa nu va fi pace şi stabilitate până ce nu face dreptate Ungariei!”, a afirmat Patrubány.

Preşedintele MVSZ a ţinut să transmită un mesaj şi politicienilor români care au reacţionat dur faţă de deschiderea reprezentanţei Ţinutului Secuiesc de la Bruxelles. ”Din faţa Marelui Trianon, transmitem politicului românesc că Ţinutul Secuiesc a existat cu mai multe milenii înainte de naşterea românilor şi va supravieţui încă multe milenii”, a afirmat acesta.

În timpul discururilor, cei prezenţi fluturau steaguri naţionale maghiare şi steaguri arpadiene şi au scandat “Să piară Trianonul!”.

Semnarea Tratatului de pace de la Trianon a fost comemorat în 4 iunie în oraşele de pe teritoriul Ungariei, dar şi în regiunile locuite de maghiari din afara graniţei ţării vecine.

Tratatul de Pace de la Trianon a fost semnat pe 4 iunie 1920, între Puterile Aliate şi Ungaria, stat succesor al Imperiului Austro-Ungar, înfrânt în Primul Război Mondial. În urma acestui tratat, Transilvania şi zone ale Banatului au trecut din componenţa fostului imperiu Austro-Ungar în cea a României.

Si ce treaba are Boc cu asta?
Asa au votat cetatenii romani.
Mai mult ca oricand cetatenii de nationalitate romana sunt polarizati si se bat intre ei pana paralizeaza (vezi si pe forum). Pentru maghiari este simplu: ei voteaza pe criteriu etnic, nu-i intereseaza cine, ce si cat fura pentru ca obiectivul lor comun este unul limpede. Poate au nevoie romanii de o amenintare reala ca vor pierde Transilvania ca sa se destepte. Si credeti-ma, maghiarii fac un lobby foarte puternic in UE pentru a-si atinge scopul. Atat de puternic incat niste olandezi veniti pentru prima data in RO m-au intrebat: dar se vorbeste romaneste in Transivlania?

+Quote Post
Vizitator_berger.
mesaj Jun 6 2011, 11:06 AM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (kjh @ Jun 2 2011, 07:41 PM) *
Constat cu stupoare ca din pacate nimeni nu a comentat acest subiect !
Oare suntem multumiti de directia spre care ne indreptam sau acest site este in exclusivitate PDL-ist ?
Deasemenea am observat ca multi dintre userii vechi au disparut . Sau au fost interzisi !?

Si ce ar ai vrea tu sa comenteze userii vechi? Sa spuna ceva anume contra lui Boc? Ai o lista cu ce ar trebui sa spuna? Sa fie scurta, te rog, ca posibil sa se fi apucat in sfarsit de munca oamenii si nu mai au timp de infierat regimul Boc pe forum.
biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Jun 6 2011, 12:42 PM
Mesaj #17

Guests

In ceea ce ma priveste pe mine Boc nu ma afecteaza. Lucrez in privat, lucrez mai mult ce-i drept in aceleasi conditii, dar asta o vad ca o sansa de a fi remarcat ca pot mai mult. Pentru mine nu s-au schimbat multe de cand e Boc, singura chestie schimbata este ca acum parca am sentimentul de placere masochista ce e drept cand ma uit la durerea betivilor, asistatilor pe nedrept si acelora ce fac bani cu gura. Deci sunt masochist. In rest, numai bine, mi-as dori insa ca cei ce urla ca nu fac nimic, sa faca totusi, sa incerce sa munceasca, nu de alta dar nu mi-ar placea ca copilul meu sa fie furat de copilul lor asa cum am fost eu furat luna de luna prin taxele ce le-am platit, pentru ca jumatate din Bihoreni au iesit la pensie pe caz de boala, sunt o gramada ce primesc pensii de boala dar totodata muncesc (LEGAL culmea) si primesc si salariu, ce au fost angajati de stat dupa ce au fost disponibilizati de stat cu 36 de salarii.

Nu va mai plangeti atat de foame... poate noi oamenii astialalti avem mai multe sa ne plangem, intrucat programul nostru de munca e de 8-12 ore pe zi si nu 3-4, solda noastra de hrana sunt 22x9 lei bonuri de masa, si nu 700 RON, nu primim bani sa cumparam carti, haine, nu avem al 13-lea salariu, nu avem prima de porc, prima de plecare in concediu, prima de intoarcere din concediu, daca stim limbi straine si sa lucram cu PC/ul ne ajuta doar pentru a ne angaja, nu si pentru a primi bonusuri pentru acest fapt, stacheta la noi este mult mai sus, iar randul la stafeta vine mult mai repede daca nu alergi cum trebuie.

Adevarul e ca e trist sa iti vezi naruite visurile de bemve second din cei 20.000 euro ai lui geoana, si indemnurile presedintelui la munca... E trist sa afli ca esti liber sa pleci din tara daca te raportezi la salariile din vest, e trist sa afli ca si seful tau e liber sa te dea afara si ca simplul fapt ca existi nu este suficient incat sa primesti : salariu, casa si masina dupa 5 ani de asteptare (nu munca).

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 6 2011, 12:48 PM
Mesaj #18

Membru veteran

Citeaza (keepin it real @ Jun 5 2011, 10:50 AM) *
Cocolina, hai las-o moarta, Povestea cu ferma de animale si lipsa de mana de lucru e vrajeala, si cealalta postaca, "Ana Armanca Ardeleanu" a lansat o minciuna aproape identica pe alt topic. Mai incearca si alta placa.

In cazul tau, Cocolina, probabil esti doar o amarata platita (poate din bani publici, in buna traditie pedelista) sa posteze propaganda pe diferite forumuri.

Pe langa faptul ca esti ignorant,badaran,mai esti si neatent!!Eu ,spre deosebire de tine,sunt utilizator inregistrat,iar din profil puteai sa vezi ca locuiesc in strainatate,deci nu sunt postaca frustrata p-aci precum esti tu!!!!!!!!!!!!!
In ce priveste remarca ta,esti nu numai mincinos ci faci si afirmatii inexacte,tendentioase!!PARINTII MEI STAU LA CHEREMUL NESPALATILOR,BETIVILOR CARE NU VOR!!!!!!!!!!!!sa munceasca la ferma,preferand sa bea in bufeturi,si sa faca copii pe banda rulanta,iar in cazul fericit in care accepta sa munceasca,cer mereu bani in avans,pt ca toti si-i cheltuiesc pe bautura si tigari!!Spre deosebire de tine,eu am coloana vertebrala si vorbesc in cunostinta de cauza,nu ma las cumparata cu 1 kil de palinca si unu de zahar pt voturi!!! angry.gif angry.gif angry.gif angry.gif

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 6 2011, 01:20 PM
Mesaj #19

Guests

Sunt de acord cu tine că văru' pe care te-ai suparat in aşa hal vorbeşte cam pe dinafară, dar parcă si dumneata exagerezi cand spui că parinţii tăi stau la cheremul nu-ştiu-cui.

Până la urma facem parte dintr-o societate asa zis democratică, fiecare traieste cum ii place. Nu ne obligă nimeni sa ne facem o fermă, sa o dezvoltăm până la punctul in care avem nevoie de forţă de muncă suplimentară, şi să injurăm apoi "forţa de muncă" dacă nu vine sa se angajeze la noi... Asta-i situaţia - ne adaptăm, dar nu-i corect să-i insultăm pe cei care nu gandesc ca noi. Oricum eu am fost si sunt in continuare de acord cu zicala: decat sa muncesc degeaba (fara profit, adica), mai bine stau degeaba. Daca "nespalatul" primeste niste bani ca sa stea degeaba - de ce sa vina in miros de balegar, sa manuiasca lopata si furca, si sa primeasca doar un pic mai mult (caci sa recunoastem - nu poti plati un om cu mai mult de 500 de lei lunar pt 8 ore de munca in ferma).

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Jun 6 2011, 01:56 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Laur006 @ Jun 6 2011, 01:20 PM) *
Sunt de acord cu tine că văru' pe care te-ai suparat in aşa hal vorbeşte cam pe dinafară, dar parcă si dumneata exagerezi cand spui că parinţii tăi stau la cheremul nu-ştiu-cui.

Până la urma facem parte dintr-o societate asa zis democratică, fiecare traieste cum ii place. Nu ne obligă nimeni sa ne facem o fermă, sa o dezvoltăm până la punctul in care avem nevoie de forţă de muncă suplimentară, şi să injurăm apoi "forţa de muncă" dacă nu vine sa se angajeze la noi... Asta-i situaţia - ne adaptăm, dar nu-i corect să-i insultăm pe cei care nu gandesc ca noi. Oricum eu am fost si sunt in continuare de acord cu zicala: decat sa muncesc degeaba (fara profit, adica), mai bine stau degeaba. Daca "nespalatul" primeste niste bani ca sa stea degeaba - de ce sa vina in miros de balegar, sa manuiasca lopata si furca, si sa primeasca doar un pic mai mult (caci sa recunoastem - nu poti plati un om cu mai mult de 500 de lei lunar pt 8 ore de munca in ferma).

dar pe de alta parte, nici sa primesti ajutor social la aproape aceasi bani precum unul care munceste si nu sta acasa, in bodega si la miting ... daca ai merge prin zona bistritei, vei vedea terenuri nelucrate, tineri care pleaca la capsuni si se intorc sa sparga banii intr-o singura luna, batrani care nu mai pot munci intreg terenul sau nu mai vor pentru ca au deja o pensie relativ indestulatoare, nu il dau nici in arenda de frica ca vor fi pacaliti sa mai primeasca banii pe hectar desi nu il lucreaza. Ajutoarele ar trebui acordate in opinia mea doar celor care nu pot sa nu munceasca, nu celor care pun in balanta munca pe 500 RON sau ajutor pentru 400 RON (strict ca si sume nefundamentate doar pentru a prezenta o situatie, nu am date ref. la aceste ajutoare desi sunt cazuri cu familii care primesc si peste 4500 ron pe luna).

putem extinde, nu este corect ca eu care muncesc si nu am proprietate sa nu primesc un ajutor pentru ca depasesc plafonul minim, iar o persoana care sta intr-o viluta cocheta in bucuresti proprietate privata (evaluata la 300keuro) si are o pensie mica sa primeasca ajutor => cei bogati primesc, cei ce au nevoie nu primesc.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 6 2011, 02:04 PM
Mesaj #21

Guests

Dom' Ghita, deci ne-ai adus la subiect: cine-i de vina pt toate aceste situatii de care spuneti ca "nu-i corect"?
"Beneficiarul final" sau "finantatorul"? Chiar trebuie injurat "beneficiarul final" ca nu are constiinta de Om?

+Quote Post
Vizitator_macho libre.
mesaj Jun 6 2011, 05:03 PM
Mesaj #22

Guests

Maso? - nu stiu. Chist? -poate.

+Quote Post
Vizitator_keepin it real.
mesaj Jun 6 2011, 09:03 PM
Mesaj #23

Guests

Tanti Cocolina, nu-ti mai pune poalele in cap atat ca esti penibila. Insultele si semnele de exclamare nu tin loc de coerenta. Cand esti simpatizanta unui partid votat in principal de romi, analfabeti si manelisti nu prea esti in masura sa acuzi pe nimeni de badaranie. Oricum, multumesc ca ai confirmat stereotipul pedelistului agramat, ignorant si isteric.

Faptul ca esti in Italia si nu stii ce se intampla in Romania, dar tot iti dai cu parerea doar ii da dreptate lui Nastase (care a identificat bine doua categorii de cetateni romani care l-au votat pe Basescu in Italia, dar din eleganta nu le mentionez). Iar povestile cu romanii lenesi care nu vor sa munceasca sa le spui lui Mutu (ca e tot pe la tine in Italia) sau spune-ti-le tie in fata oglinzii, poate incepi sa le si crezi. Intamplator am si casa la tara si stiu cum stau lucrurile. Poate era greu sa gasesti zilieri acum 3 ani cand toti barbatii valizi erau plecati in Italia si Spania, dar intre timp multi s-au intors. Mana de lucru e cata vrei, oamenii sunt disperati.

Boc ar trebui trimis ambasador in Turcia, i s-ar potrivi de minunte.
http://translate.google.com/?hl=en&tab=wT#tr|en|bok%0A

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 6 2011, 10:47 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 6 2011, 09:03 PM) *
[...] oamenii sunt disperati.

laugh.gif

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 7 2011, 11:40 AM
Mesaj #25

Membru veteran

[quote name='keepin it real' date='Jun 6 2011, 09:03 PM' post='193632']
. Cand esti simpatizanta unui partid votat in principal de romi, analfabeti si manelisti nu prea esti in masura sa acuzi pe nimeni de badaranie. Oricum, multumesc ca ai confirmat stereotipul pedelistului agramat, ignorant si isteric.

Acum tu esti chiar lobotomizat sau doar te prefaci cand minti???
De cand si pana cand,din '90 incoa' au votat intelectualii,studentii,cu cei de stanga?????
Sau ai vazut pe la realiatea ca in iunie '90,studentii ciomagiti de iliescu au votat cu psd&company?????
Sau te faci ca nu stii care sunt zonele unde s-a votat cu psd,incepand cu Moldova si terminand cu ***ii lu Vanghelie "care este"????
Vorbesti de porcul de nastase,cel care se ascunde dupa poala muierii sa nu faca inchisoare....
Degeaba e oftica mare,si prostia si mai mare,inca nu ati inteles de ce nu va vor vota never ever cei din diaspora???Ca pe ei nu-i puteti cumpara cu 1 kg de palinca si unu de zahar!!!Da las' ca mai sunt batranii pe care ii puteti pacali,***ii ,betivii si puturoasele,carora le promiteti asistenta sociala la infinit!!!!
Da munca nu???????????? angry.gif

--------------------

+Quote Post
Cocolina
mesaj Jun 7 2011, 11:42 AM
Mesaj #26

Membru veteran

.

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Jun 7 2011, 12:13 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Laur006 @ Jun 6 2011, 02:04 PM) *
Dom' Ghita, deci ne-ai adus la subiect: cine-i de vina pt toate aceste situatii de care spuneti ca "nu-i corect"?
"Beneficiarul final" sau "finantatorul"? Chiar trebuie injurat "beneficiarul final" ca nu are constiinta de Om?

Eu zic ca de vina este beneficiarul final adica noi. Un guvern care sa ia masuri bune adica eliminarea ajutoarelor pentru lepre, va fi dat jos la urmatoarele alegeri pentru ca sa fim sinceri sunt multe lepre. In urma acestui guvern va veni un altul votat de lepre care pot face mai mult rau, prin urmare guvernul actual nu poate sa ia toate masurile antipopulare necesare in ideea ca daca nu vor mai conta in procente dupa urmatoarele alegeri, cei care vor veni vor putea face mult mai mult rau. Asta excluzand faptul ca nici un guvern nu ar vrea sa ia masuri nepopulare pentru ca sunt interesate de ciolan , aspect ce nu il discut, considerand clasa politica ca fiind politica avand in primul rand interesul tarii si al dogmei politice, si nu o clasa politica jepcara cu interesul doar pentru ce e 2m in jurul ei.

Cu injuratul nu rezolvi nimic, se va face o selectie naturala, preferi sa fi asistat pe sume din ce in ce mai mici sau sa furi si platesti / sau sa muncesti?

Dupa mine, orice guvern care ia masuri dure si in marea majoritate corecte pana la urma de asanare (asta daca citesti un manual de economie nu daca asculti de ciutaci) sau masuri care pornesc de la intentii corecte daca vrei (ca din pacate la noi se fac bulibaseli si cu intentiile/legile corecte) si este dispus sa piarda capital politic merita votat chiar daca e greu. Altfel, vine altul dubleaza pensiile, tripleaza salariile, angajeaza juma de milion de bugetari (suficienti cat pt o jumatate de Germanie) sare de la 5% la 20% si apoi se baga in opozitie unde ca urmare a haosului creat iar sare de la 20 la 30% (vezi Tariceanu).

Ca sa extrapolez, poate dupa primul razboi, daca stiau tarile invingatoare ca masurile bune totusi luate contra germaniei la finele primului razboi (limitarea armatei, daune interese, privare de teritorii) vor creea un nou monstru mai mare rasadit tocmai din aceste masuri si oftica fata de invingatori, poate s-ar mai fi gandit o data.

Ma gandesc ca daca Boc nu are de gand sa devina presedinte, si si-a asumat legile cu capul, Basescu nu va mai candida ca nu mai poate, si e dispus sa renunte la doi ani de mandat, ar trebui sa aiba o rautate crunta incat sa ingenuncheze un popor (asa cum urla cei cu spume la gura la teve, incepand cu voiculescu, vadim si ziaristii aia din liga cea mare) fara a castiga nimic. Rautatea asta o vad mai degraba la Ponta care se bucura de insuccesul lui Chirtoaca in RM doar ca l-a aplaudat pe Basescu, decat la Boc. Si sa nu incepeti cu: Basescuvrea putere sa nu fie judecat cu flota, cat timp s-a pus singur la dispozitia anchetatorilor nu ca restul (Nastase, Iliescu, Voiculescu, ala de a luat acu 12 ani dupa ce candidase) iar Boc din punct de vedere moral e intangibil.

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Jun 7 2011, 12:36 PM
Mesaj #28

Guests

cand am folosit persoana a doua, nu m-am referit la tine ci doar pentru retorica, adica sa nu crezi ca te-am insultat, am folosit aceasta conjugare strict de dragul discutiei, pe care ai punctat-o clar la cine si ce se reduce.

Pentru unii exista totusi circumstante, in 50 de ani de spalare de creieri nu le poti schimba constiinta de Om, asa cum nu poti sa ii explici unui pensionar care a muncit cum a muncit pe vremea lui ceasca tacand din gura pentru orice masura idioata pe care noi generatia din urma o platim (lipsa retehnologizariilor, a infrastructurii, a mentalitatii, a increderii in libertatea ca putem singuri etc) ca nu e normal ca el sa aiba o pensie de 1500 ron si gratuitati din salariul unuia ce castiga tot atata si ca nu e imposibil ca daca vine o criza cel ce munceste sa plateasca cu jobul, iar el sa isi ia pensie majorata din contributia 0 a altuia.

Reconversia, reforma, restructurare ar trebui privite ca sinonime pentru adaptare (si sunt cazuri multe de asemenea adaptari fericite in diferite tari) si nu ca pierderea unor ajutoare pentru cei ce nu merita. Iar daca timp de 10 ani sunt persoane care doar au macait, tipat, injurat, mitingait, scuipat, contestat, improscat, au facut fixatii cu o anumita persoana stim cine de fapt sunt masochisti si lepre in tara asta. Sunt oameni care si-au luat bate in cap, au pierdut sarcini, au ramas infirmi din cauza fortelor de ordine, muncitoresti, propavaduitori ai socialismului liberal (aka comunismul cu fata umana) aceiasi care ii vezi acum in strada, si care in 10 ani au trecut peste si acum sustin prin pensie pe cei ce au privit cu scarba manifestatiile pro-democratie, oare ce mama masii are Ponta de nu reuseste sa treaca peste?!

+Quote Post
Vizitator_Ghita.
mesaj Jun 7 2011, 12:52 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (keepin it real @ Jun 6 2011, 09:03 PM) *
Tanti Cocolina, nu-ti mai pune poalele in cap atat ca esti penibila. Insultele si semnele de exclamare nu tin loc de coerenta. Cand esti simpatizanta unui partid votat in principal de romi, analfabeti si manelisti nu prea esti in masura sa acuzi pe nimeni de badaranie. Oricum, multumesc ca ai confirmat stereotipul pedelistului agramat, ignorant si isteric.

Faptul ca esti in Italia si nu stii ce se intampla in Romania, dar tot iti dai cu parerea doar ii da dreptate lui Nastase (care a identificat bine doua categorii de cetateni romani care l-au votat pe Basescu in Italia, dar din eleganta nu le mentionez). Iar povestile cu romanii lenesi care nu vor sa munceasca sa le spui lui Mutu (ca e tot pe la tine in Italia) sau spune-ti-le tie in fata oglinzii, poate incepi sa le si crezi. Intamplator am si casa la tara si stiu cum stau lucrurile. Poate era greu sa gasesti zilieri acum 3 ani cand toti barbatii valizi erau plecati in Italia si Spania, dar intre timp multi s-au intors. Mana de lucru e cata vrei, oamenii sunt disperati.

Boc ar trebui trimis ambasador in Turcia, i s-ar potrivi de minunte.
http://translate.google.com/?hl=en&tab=wT#tr|en|bok%0A

mai multe insulte vad la tine.
votantul psd-ist prin excelenta se identifica cu cat mai putine clase primare, cu IQ sub nr. de la pantof, sustinator al mediei alcoolemiei si provine din judetul unde sunt cei mai multi asistati sociali (vezi pe harta, cu datele insse)
probabil ai intamplator o casa, altii au in urma muncii.
daca e in alta tara stie mai bine valorile bune decat daca ar fi fost in .ro poti privi si asa.
nastase (paparuda asta mai exista?) , o jigodie si ca om politic si ca om, nu poate accepta ca sunt oameni scarbiti de acest tip de caracter, asa cum sustinea cu voce tare in 88 in conferinte prin afara ca in romania sunt respectate drepturile omului. e normal e ruda de nomenclaturist comunist prin alianta. De etnia roma, cred ca e si a fost tot timpul reprezentata la cel mai inalt nivel in PSD (Vanghelie, Nastase, Madalin Voicu / ultimul fiind OM, fapt pentru care a si fost demis din PSD in mai 2010)
de manelisti... cel mai mare manelist, adrian minune, e in consiliul local Stefanescu Ilfov din partea PSD. oricum e anchetat de Dna , stim... rafuiala politica. Deci cam asta si cu analfabetii, rromii si manelistii. continuam.
se intorc oamenii in tara? e la noi mai bine? e la ei mai rau? nu ii trimite basescu afara? acum cum e? subscriu ce a mentionat cocolina.
probabil ca Boc daca si-ar dori un asemenea post, ar merita sa fie ambasador intr-o tara care dpdv economic in 25 ani va intra in top10.

+Quote Post
Vizitator_Laur006.
mesaj Jun 7 2011, 12:55 PM
Mesaj #30

Guests

Vai, in cat de multe cuvinte spui ca aprobi masurile antipopulare luate de Guvernul Boc (1,2...5) laugh.gif
Stii, daca s-ar vedea si semne, ar fi o treaba, insa... tot in criza suntem de 3 ani... (Pardon - de 20 smile.gif )
Asa ca, pt mine, ori Boc, ori Nastase, ca efect pt societatea romaneasca, in ansamblul ei - una sunt!

Si nu, nu da vina pe executanti! La nivel macro-social sefii sunt vinovati daca treaba nu merge bine.

P.S. nu-ti face griji, la atacuri personale nu raspund oricum! smile.gif

+Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 15th November 2019 - 08:34 AM