IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> La OTV, Tudor Barbu între Codex Alimentarius şi “Bă boule…”
Blue_Blue
mesaj Nov 14 2010, 05:38 PM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 27
Inscris: 14-December 08
De la: Ardeal, Romania
Utilizatorul numarul: 5 277

Am avut ocazia să-l văd pe Tudor Barbu de la OTV o parte dintr-o emisiune despre Codex Alimentarius, asta făcd parte din Teoria Conspiraţiei.
În fine, nu aceasta e problema. Tudor Barbu, care vorbea cu telespectatorii la telefon, la un moment dat, zice Barbu că un … cineva i-a trimis un mesaj în care îl întreba dacă are studii în domeniul alimentar. Eu n-am văzut mesajul, dar asta nu contează. Ei bine, omul se schimbă brusc la faţă, camera care îl filma face zoom pe faţa lui şi el, marele jurnalist zice nervos (mima mai bine decât Mircea Badea enervarea): „Mă întreabă unu dacă am studii ălimentare.”… Brusc, tonul devine agresiv. „Bă boule, mă întrebi dacă am studii alimentare? Păi ceilalţi realizatori de emisiuni au?”.
Doar cu câteva zile în urmă, Micra Badea şi Victor Ciudaci împreună cu alţi papagali au protestat împotriva abuzurilor, prin abuz, ei înţelegând amenda pe care au luat-o pentru vulgaritate.

Eu mă întreb: de ce mai e nevoie ca unui individ de teapa lui T.Barbu să i se interzică să mai facă emisiuni la tv?
Sau, cam de ce mai e nevoie ca unei împuţiciuni ca OTV să i se interzică să mai emită?
Nu sunt motive?
Nu pe naiba...
Emisiunea Dan Diaconescu în Direct sunt absolut sinistre. Memoria multor oameni a fost profanată, mulţi oameni au fost acuzaţi de multe lucruri doar pe presupuneri absolut aiuritoare, mulţi oameni au fost jigniţi pe faţă, limbajul indecent al realizatorilor de emisiuni e o constantă, nu se respectă sistemul de protecţie a minorilor. Emisiunile de obicei nu poartă "bulina" aceea cu 12, 15 sau 18 în funcţie de ce conţine. Dacă totuşi catadixesc să pună bulina respectivă aceasta nu are nici o legătură cu conţinutul. Se pune în funcţie de oră...

Legat de povestea cu Barbu, mai multe pe: Românica blues

Ataseaza preview
Imagine atasata

--------------------
Eu spun ce am de spus pe "Românica blues" http://romanicablues.wordpress.com/
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_omul.
mesaj Nov 14 2010, 08:59 PM
Mesaj #2

Guests

Silviu Alupei the best. wink.gif Cateodata regret ca nu m-am facut vanator...

+Quote Post
mifty
mesaj Nov 14 2010, 10:05 PM
Mesaj #3

Membru veteran

Postari: 1 016
Inscris: 3-October 10
De la: Constanţa
Utilizatorul numarul: 23 978

deci Blue_Blue face parte din "poporul otevist", că altfel n-ar fi aşa informat, deci pot să-i spun liniştit "Bă, boule!!!" biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_zhen1827.
mesaj Nov 17 2010, 05:31 AM
Mesaj #4

Guests

However mean your life is,meet it and live it ;do not shun it and call it hard names.It is not so bad as you are.It looks poorest when you are richest.The fault-finder will find faults in paradise.Love your life,poor as it is.You may perhaps have some pleasantpandora charms,thrilling,glorious hourss,even in a poor-house.The setting sun is reflected from the windows of the alms-house as brightly as from the rich man's abode;the snow melts before its door as early in the spring.I do not see but a quiet mind may live as contentedly there,and have as cheering thoughts,as in a palace.The town's poor seem to me often to live the most independent lives of any.May be they are simply great enough to receive without misgiving.Most think that they are above being supported by the town;but it often happens that they are not above supporting themselves by dishonest means.which should be more disreputable.Cultivate poverty like a garden herb,like sage.Do not trouble yourself much to get new things,whether clothes or friendspandora jewelry,Turn the old,return to them.Things do not change;we change.Sell your clothes and keep your thoughts.

+Quote Post
Vizitator_Paun.
mesaj Dec 3 2010, 07:59 AM
Mesaj #5

Guests

Execrabila emisiune, iar "tipul" un fost fotograf la ICPI a ajuns sa dea lectii despre sanatate, nutritie si produse fitofarmaceutice. Cum este posibil ?
Probabil ca acesta este nivelul intelectual al populatiei.
Dar totusi autoritatile in drept ar avea obligatia sa se sesiseze.

+Quote Post
mrnmarius
mesaj Dec 3 2010, 12:23 PM
Mesaj #6

Membru veteran

Postari: 106
Inscris: 3-December 10
De la: timisoara
Utilizatorul numarul: 24 823

Nu am vazut ultimele emisiuni ale acestui personaj, dar in periplul prin telecomanda, mai treceam si pe otv si il vedeam ca are emisiuni de politica, nicidecum de sanatate sau de sanatate . Oricum otv ul nu este o televiziune de luat in seama prin simplul fapt ca aceste personaje nu suscita incredere!

+Quote Post
Vizitator_Ana Armanca Ardeleanu.
mesaj Dec 4 2010, 06:59 AM
Mesaj #7

Guests

Blue, într-un fel Barbu are dreptate. La nivelul scăzut de cultură şi de informaţie pe care-l promovează toate televiziunile, ce mai contează una în plus?!
Ce sărăcie vezi la tv azi? Cururi goale, decoltee până la buric, prostie până-n groapa Marianelor, incultură, incultură, incultură şi informaţii false.

+Quote Post
mifty
mesaj Dec 4 2010, 10:12 AM
Mesaj #8

Membru veteran

Postari: 1 016
Inscris: 3-October 10
De la: Constanţa
Utilizatorul numarul: 23 978

Citeaza (mrnmarius @ Dec 3 2010, 12:23 PM) *
Nu am vazut ultimele emisiuni ale acestui personaj, dar in periplul prin telecomanda, mai treceam si pe otv si il vedeam ca are emisiuni de politica, nicidecum de sanatate sau de sanatate . Oricum otv ul nu este o televiziune de luat in seama prin simplul fapt ca aceste personaje nu suscita incredere!

ce artificial îţi sună postul...

pe cine vrei să impresionezi??? biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_pandora bracelets pandora charms.
mesaj Dec 7 2010, 08:02 AM
Mesaj #9

Guests

pandora bracelets
pandora charms
pandora
pandora bracelets uk

Pandora bracelets uk
pandora bracelets
Pandora

Pandora charms
Pandora
Pandora bracelets

+Quote Post
Cocolina
mesaj Dec 7 2010, 10:40 AM
Mesaj #10

Membru veteran

Postari: 319
Inscris: 14-November 09
De la: Oradea
Utilizatorul numarul: 15 480

hooo...opreste-te si respira ,pandora!

--------------------
Oameni suntem,ce poarta in ei-ganduri ca pietrele,uneori stele...si totdeauna un dor.

+Quote Post
Vizitator_MIHAI 2.
mesaj Feb 14 2011, 10:53 AM
Mesaj #11

Guests

Nu sunt de acord cu interzicerea OTV sau a domnului Barbu. Emisiunile lui Barbu
si ale viitorului presedinte la Ro, dar si celelate - de la cele matinale cu pastorii brazilieni
pana la parangheliile nocturne din studiou (...oleo...e Sf Valentin...), cand nu
s-a mai dezvăluit ceva uluitor privind vreo crima prin sinucidere sau invers
....merita vazute din cand in cand...
macar o ora odata pe saptamana ...adica o portie care
nu intoxica.... te ajuta enorm sa intelegi si sa accepti
că da, exista si popoare inutile.
Daca sunteti sau nu sunteti de acord
cu acasta afirmatie dati un SMS cu DA sau NU !
La fel si daca considerati ca acest topic e o manevra a puterii prin care se urmareste
obligarea la tratament medical a cuiva de la OTV pentru a se impiedica
desemnarea lui ca Premier de catre Presedintele Diaconescu
*
Cineva spune ca Silviu Alupei e cel mai tare - este si parerea mea - cine stie cunoaste.
*
Atentie: emisiunile ”alimentare” in care sunt demascate
produsele anumitor firme mi se păreau suspect de insistente si inainte sa
apara primele acuzatii oficiale de santaj .

+Quote Post
Vizitator_max.
mesaj Feb 14 2011, 03:54 PM
Mesaj #12

Guests

Poate ca isi merita soarta cei care se uita la astfel de dejectii.
Pe de alta parte si eu cred ca minciuna sfruntata, calomnia si vulgaritatea ar trebui aspru sanctionate. In special cind e vorba de minciuni periculoase cum e povestea cu vaccinurile: astazi mor copii de boli pe care le credeam eradicate din cauza unor astfel de tembeli iresponsabili.

+Quote Post
Vizitator_mirceam.
mesaj Mar 3 2011, 09:03 AM
Mesaj #13

Guests

Citeaza (max @ Feb 14 2011, 03:54 PM) *
Poate ca isi merita soarta cei care se uita la astfel de dejectii.
Pe de alta parte si eu cred ca minciuna sfruntata, calomnia si vulgaritatea ar trebui aspru sanctionate. In special cind e vorba de minciuni periculoase cum e povestea cu vaccinurile: astazi mor copii de boli pe care le credeam eradicate din cauza unor astfel de tembeli iresponsabili.

Noroc cu tine care te uiti numai la tembeliziuni culturale si stiintifice, in care "minciuna sfruntata, calomnia si vulgaritatea" nu exista... Vad ca aici sint o gramada de postaci superdestepti si onesti, privitori de antene sau iRealitati... Cind modelele voastre de jurnalisti deontologi sint ciutacii si ciuvicii... dati-mi voie sa am oaresce dubii asupra impartialitatii si corectitudinii opiniilor voastre. Nu i-am auzit sa zica ceva impotriva afacerilor pe bani publici ale securistului senator... angry.gif

+Quote Post
Blue_Blue
mesaj Mar 18 2011, 09:01 PM
Mesaj #14

Membru
**

Citeaza (omul @ Nov 14 2010, 08:59 PM) *
Nu-i nevoie, merge şi cu insecticid... rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Blue_Blue
mesaj Mar 18 2011, 09:05 PM
Mesaj #15

Membru
**

Citeaza (Ana Armanca Ardeleanu @ Dec 4 2010, 06:59 AM) *
Blue, într-un fel Barbu are dreptate. La nivelul scăzut de cultură şi de informaţie pe care-l promovează toate televiziunile, ce mai contează una în plus?!
Ce sărăcie vezi la tv azi? Cururi goale, decoltee până la buric, prostie până-n groapa Marianelor, incultură, incultură, incultură şi informaţii false.

Păi şi eu cred că Barbu are dreptate când le spune "bă boule" celor are îl sună, dacă n-ar fi boi n-ar da 0,4 euroi ca să îl sune... E un fel de "viţios ţercum" în treaba asta... Dealtfel, la mine pe blog, subiectul ăsta continuă să fie cel mai accesat. De foarte multe ori am fost taxat în fel şi chip că mă iau de Barbu.

"viţios ţercum"... (nici nu ştiam că ştiu latineşte biggrin.gif )

--------------------

+Quote Post
Blue_Blue
mesaj Mar 18 2011, 09:08 PM
Mesaj #16

Membru
**

Citeaza (pandora bracelets pandora charms @ Dec 7 2010, 08:02 AM) *

Pandoro pleacă de aci cu publicitatea că-ţi fac report ...

--------------------

+Quote Post
Vizitator_Grof.
mesaj Mar 18 2011, 09:16 PM
Mesaj #17

Guests

Da io nu inteleg de ce va uitati la otv....... sincer! Nici macar nu il am in memoria televizorului. Cand ma uit la tv de obicei urmaresc emisiuni stiintifice pe canale de acest gen ori cate un film pe hbo....... in rest wacko.gif nu merita....

+Quote Post
Blue_Blue
mesaj Mar 31 2011, 07:48 PM
Mesaj #18

Membru
**

Citeaza (Grof @ Mar 18 2011, 09:16 PM) *
Da io nu inteleg de ce va uitati la otv....... sincer! Nici macar nu il am in memoria televizorului. Cand ma uit la tv de obicei urmaresc emisiuni stiintifice pe canale de acest gen ori cate un film pe hbo....... in rest wacko.gif nu merita....

Şi eu m-am întrebat de ce uneori mă uit la OTV, la Antena 3 ori alte mizerii asemenea...
Poate pentru că mă amuză imbecilii ...
Habar n-ai ce satisfacţie am când văd că sună câte o babă care zice că mâine nu ştie de unde va găsi bani de o pâine. (La OTV un apel costă 0,44 euro)...

P.S. (Offtopic) Că veni vorba, azi se discută la Antena3 de ieşirea din recesiune, pe prinţipul că "dacă mâine în Românica vor mai fi fomişti, înseamnă că boc a minţit..."

Vezi şi articolul La Antena 3, ieşirea din recesiune e doar o nouă ocazie pentru a mânca rahat aici: http://romanicablues.wordpress.com/2011/03...-a-manca-rahat/
Ataseaza preview
Imagine atasata

--------------------

+Quote Post
Vizitator_sictiritul.
mesaj Mar 31 2011, 10:11 PM
Mesaj #19

Guests

Putregaiul din media, nivelul la care a ajuns, este doar una dintre multele chestii de care am vrea sa fim pacaliti ca nu vom scapa niciodata, daca tot e 1 aprilie smile.gif http://bit.ly/e3qsAI

+Quote Post
Vizitator_Geo.
mesaj Apr 15 2011, 11:31 AM
Mesaj #20

Guests

Mda, vrea si Blue_blue sa isi faca rating in google la blog. Asa ca imparte linkuri la el pe cat mai multe site-uri.
Ba, blogarule, daca iti displacea 0TV cu ai sai invitati nu scriai ba, asa infocat. Vorba unuia, cand vezi un rahat iti ti respiratia si mergi mai departe, cat mai repede, lasandu-l in urma. Nu te apuci sa ii faci disectie si caracterizare.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Sep 14 2011, 06:10 PM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Musafir @ Sep 12 2011, 06:18 PM) *
Deci acesta este un spectator OTV. Ok, corespunde, este exact cum mi-i imaginam.

Vezi sa nu te impiedici in acorduri mah neOTV-istule inteligent.
Cred ca tu esti vreo inteligenta artificiala nepaminteana avansata, cu IQ peste 40...

+Quote Post
Blue_Blue
mesaj Sep 23 2011, 08:21 PM
Mesaj #22

Membru
**

Cumva legat tot de Barbu (sau şi de Barbu)
OTV&co – enigme, ciudăţenii, paranoia sau şarlatanie?

http://romanicablues.wordpress.com/2011/09...sau-sarlatanie/

--------------------

+Quote Post
Vizitator_moruju alina.
mesaj Aug 1 2012, 04:28 PM
Mesaj #23

Guests

Dle Barbu,cine va TINE DLE LA otv,DE VA PERMITETI SA II JIGNITI PE TOTI CEI CU CARE INTRATI IN LEG. TELEFONICA SI NU VA FAC JOCUL?CE VA ENERVEAZA ATAT usl-ISTII?cA SUNT DESTEPTI,CULTI SI CU MAI MULT BUN SIMT DECAT DVS?EU IN LOCUL LOR NU V-AS MAI SUNA PT A NU RISCA SA FIU JIGNITA.AVETI VREUN GRAD DE RUDENIE CU bASESCU,CACI NUMAI EL JIGNESTE ASA?DLE PREZENTATI O EMISIUNE TV. NU UN CIRC LA USA CORTULUI.FACETI DLE ALTCEVA,DACA VA SI PRICEPETI.......................M-A ENERVAT EMISIUNEA SI ATITUDINEA DVS DIN 1. AUG.2012,CADN LE TOT INCHIDETI TELEF. CELOR CARE SUSTIN USL SI NU CLANUL INFECT USL.

+Quote Post
Vizitator_opaa.
mesaj Jan 22 2013, 05:03 PM
Mesaj #24

Guests

Sa ma uit repede, pana ce nu se inchide!!!

+Quote Post
Vizitator_Lexen.
mesaj cu 2 saptamani in urma
Mesaj #25

Guests

Citeaza (omul @ Nov 14 2010, 08:59 PM) *

Great review

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
Mesaj #26

Guests

new entr: Abarbului o labareste laBe unu tv., nu otv. tongue.gif

+Quote Post
roxani
Mesaj #27

Membru
**

Postari: 15
Inscris: 16-October 18
Utilizatorul numarul: 36 758

Citeaza (Musafir @ Oct 31 2018, 06:07 PM) *
new entr: Abarbului o labareste laBe unu tv., nu otv. tongue.gif

Who cares cool.gif

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 21st November 2018 - 08:37 AM