IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> De ce au constructorii preturi mari ?
Vizitator_Adrian Constantza.
mesaj May 26 2011, 09:43 AM
Mesaj #31

Guests

Citeaza (Musafir @ May 22 2011, 08:22 PM) *
te ROG DIN SUFLET, da-mi contact al firmei care lucreaza la pret de 72.000 o casa cu 360 mp. adresa mea este craioveanu_laura@yahoo.com

TOATA LUMEA VORBESTE SI IAR VORBESTE!!
EU DOAR CE AM TERMINAT DE CONSTRUIT O CASA IN CONSTANTA P+1E SUPRAFATA TOATAL CONSTRUITA 250MP,CONSTRUCTIE PE CADRE DE BETON MONOLIT IN DIAFRAGMA CU ZIDARIE BCA YTONG 30CM,IZOLATIE EXTERIOARA TERMOSISTEM 10CM CU FINISAJTENCUIALA DECORATIVA DUFA,LA INTERIOARE RIGIPS KNAUF CU FINISAJE VAR LAVABIL DUFA,GRESIE AZUVI,TIMPLARIE PVC 5 CAMERE PROFIL VEKA,PARCHET,CABLURI,DOZE,VARIATOARE,SPOTURI ELECTRICE GEWIS,USI INTERIOR PORTA,INCALZIRE PARDOSEALA ELECTRICA AMAAS,GARD PERIMETRAL BCA DRISCUIT,ALEE INTRARE BETON,CURTE AMENAJATA CU PIETRIS.
MANOPERA LOR+MATERIALELE DESCRISE MAI SUS CU TOT CU DIRIGINTE DE SANTIER M'AU AJUNS 115000 EURO.
SEFUL ECHIPEI MA LUAT SI MA DUS LA UN DEPOZIT CU CARE COLABOREAZA UNDE AM NEGOCIAT PRETURILE MATERIALELOR DUPA CARE EL MI'A ADUS SI FIERUL BETON ROMINESC FASONAT IAR LA STATIA DE BETOANE MI'AU OFERIT PRETURILE LUI!!! AU EXCAVATOR,SCHELA SI COFRAGE NICI MACAR NU AM CUMPARAT 1 BUCATA DE SCINDURA!!!
AM FOST SUPER MULTUMIT DE VITEZA DE LUCRU A ECHIPEI PE CARE AM GASITO CIT SI DE TOATE ETAPELE PARCURSE!!!ESTE O FIRMA DAR LUCREAZA SI IN REGIE PROPRIE!
LE'AM PLATIT DUPA FIECARE ETAPA DE LUCRU EFECTUATA,ADICA: AU SAPAT CU EXCAVATORUL FUNDATIA DUPA CARE AU TURNAT BETONUL DE EGALIZARE SI AU PUS COFRAGUL PENTRU TALPA FUNDATIEI AU MONTAT FIERUL AU TURNAT BETONUL SI LE'AM PLATIT;DUPA CARE AM CONTINUAT TOT ASA.
AI RECOMAND PENTRU CA AM FOST FOARTE MULTUMIT SI INAINTE DE AI GASI SI EU CA SI VOI CAUTAM PE FORUMURI PARERI PINA AM PRIMIT O RECOMANDARE DIN PARTEA UNUI PREIETEN AL UNCHIULUI MEU PE CARE AI CUNOSTEA.sUCCES TUTUROR!
NR TEL SEF ECHIPA 0742576310 IAR SITE'UL LOR www.constructoruldecase.webgarden.ro
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Geo.
mesaj Aug 26 2011, 05:53 PM
Mesaj #32

Guests

Eu, in regie proprie, o casa de aproximatip 300 metri patrati, am ajuns la faza de acoperis si m-a costat pana in prezent 20 mii €. Deci, cu 25- 27mii € o finalizez la rosu, (demisol, 70% din suprafata casei, parter + masarda.
Casa are si demisol ( garaj, atelier, beci, toatal 70 m patrati).
Meseriasi sunt platiti cu 70 lei/zi. Totul este efectuat ca in proiect.
Nici o "firma" nu putea sa efectueze lucrarile cum s-au efectuat.
EVITATI FIRMELE. tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Laurentiu..
mesaj cu 2 saptamani in urma
Mesaj #33

Guests

Vrei sa construiesti sau sa renovezi la cel mai mic pret?
Posteaza GRATUIT lucrarea ta pe www.mai bine va prostim noi.ro şi în scurt timp vei primi mai multe oferte de la firme specializate în domeniu, care sunt recomandate prin referinţele clienţilor si alegi oferta potrivita la cel mai mic pret.

+Quote Post
Mesaj #34

Guests

Ce forum este care schimba textul.... cald care schimba si scriu ce vor.

+Quote Post
Mesaj #35

Guests

Vrei sa construiesti sau sa renovezi la cel mai mic pret?
Posteaza GRATUIT lucrarea ta pe www.mai bine va prostim noi.ro şi în scurt timp vei primi mai multe oferte de la firme specializate în domeniu, care sunt recomandate prin referinţele clienţilor si alegi oferta potrivita la cel mai mic pret.

+Quote Post
Mesaj #36

Guests

Numai scrieti pe acest forum,ca va posteaza ce vor iei.Daca puenti un linc va jigneste cu postari automate.

+Quote Post
Mesaj #37

Guests

Au un algoritm de ....Ca altfel nu pot sa il descriu.

+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 13th December 2018 - 10:53 AM