IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Firefox 3 Record Mondial Marti 17 Iunie, pt cel mai mare nr de downloadari intr-o zi
Vizitator_horace.
mesaj Jun 12 2008, 11:32 AM
Mesaj #1

Guests

pt mai multe detalii mergeti la:
http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/
haideti cat mai multi!
Go to the top of the page

+Quote Post
cameo
mesaj Jun 19 2008, 09:41 AM
Mesaj #2

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 22
Inscris: 20-May 08
Utilizatorul numarul: 263

E pentru prima data cand Frefox ma dezamageste. Am instalat versiunea 3 si nu sunt deloc multumit.

In primul rand am pierdut un sfert din linkurle puse la bookmark. Nu stiu de ce, pur si smplu dupa instalare nu le-am mai gasit.

In al doilea rand, noul mod de afisare a brwoserului URL history este absolut ingrozitor. Ma refer la cum iti apare bara de de url-ulri in momentul in care o deschizi sau incepi sa scrii o adresa. Acum imi dau seama ca varianta clasica, folosita si de celelalte browsere era foarte buna. Firefox a vrut el sa inoveze aici dar i-a iesit din parti. Modul de afisare si a titlului si descrierii site-ului te confuzeaza de tot. Plus ca ordinea de arajare a lor este acum facuta dupa niste criterii proaste.

In al treilea rind, la design mi se pare un pas inapoi. Rotunjirile alea pe butoane si glow-ul de la culori, vista-izarea interfetei grafice ... bleah... Poate ca sunt si utilizatori trendinezi care vor briz-brizuri, desi eu credeam ca utilizatorii de FF sunt inclinati mai mult catre usability.

Puncte bune nu am reusit sa-i gasesc. Site-urile nu mi se pare ca se incarca mai repede. Mai multe nu pot spune pentru ca nu a rezistat prea mul pe computerul meu.. tongue.gif ...

Ah, da si inca ceva foarte aiurea. Nu am mai gasit pe siteul lor varianta veche de descarcat. din fericire aveam un recovery point facut pe windows si am revenit la el, scapind astfel de FF 3.0.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Jun 20 2008, 07:08 AM
Mesaj #3

Guests

Designul imi place, dar si pe mine m-a enervat modul in care retine adresele vizitate. Cred ca o sa trec la Opera...

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Nov 4 2008, 05:24 PM
Mesaj #4

Guests

"firefox 3"a dat-o in bara atat cu designul, cat si cu intimitatea/securitatea ...
are mari probleme la capitolul setare a istoriei (history) ... ma intorc la versiunea 2 - sau il abandonez in favoarea altui browser.

+Quote Post
Vizitator_bosioc.gelu.
mesaj Mar 21 2009, 06:17 PM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (horace @ Jun 12 2008, 11:32 AM) *
pt mai multe detalii mergeti la:
http://www.spreadfirefox.com/en-US/worldrecord/
haideti cat mai multi!

+Quote Post
Vizitator_Silverstru Stalonescu.
mesaj Mar 22 2009, 08:16 AM
Mesaj #6

Guests

bosioc.gelu, cred ca ai vrut sa ne spui sa incercam Chrome-le de la Google.
sau Safari 4.0 de la Apple?
sau Lunascape ?

+Quote Post

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 20th April 2018 - 02:48 PM