IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

15 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Offtopice, ghici care era subiectul
hotnewsadmin
mesaj Jul 17 2012, 09:36 AM
Mesaj #211

Administrator

Grup: Root Admin
Postari: 1 241
Inscris: 29-March 08
Utilizatorul numarul: 1

Citeaza (SanatosDoarUnPic @ Jul 17 2012, 09:39 AM) *
topicul s-ar putea numi : '' doar noi gandim corect ''
...ocazie cu care toate celelalte topicele ar putea fi anulate - prin neprezentarea forumistilor, iar Hot si admin ar putea sa-si bea berea linistiti si fara efort, este ? rolleyes.gif

E un nume bun pentru un eventual blog.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_bulisor.
mesaj Sep 30 2012, 07:05 PM
Mesaj #212

Guests

Citeaza (bula @ Sep 30 2012, 06:11 PM) *
huh.gif
Eu nu-nteleg de ce nu te duce mintea, domn profesor?

Hai sa-ti pun niste intrebari ajutatoare.
- Ai vreun exemplu de stat cu peste 5 mil. de locuitori, care sa nu aiba armata?
Au majoritatea statelor mici, fara armata - gen Andorra, Liechtenstein, Islanda, Grenada, Micronesia s.a.m.d. - in spate alte tari, care le garanteaza securitatea?

- Daca te declari neutral iti trebuie armata? Cum ar trebui sa fie armata in acest caz, in comparatie cu cazul in care faci parte dintr-o conventie sau alianta? Cum ai dota-o tu in cazul asta? Tot cu "prosoape"?
Profesore..?

acum, ca sa fim obiectivi, pana si Vaticanul are niste garzi elvetiene!
incearca matale sa ataci capela sixtina si o sa vezi ce patesti...
cateodata nu armata vizibila conteaza smile.gif

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Sep 30 2012, 07:32 PM
Mesaj #213

Guests

Citeaza (s-a sculat rasculatul @ Sep 30 2012, 12:46 PM) *
...totusi, retine ca ambele sunt asigurate in caz de instabilitati..

Sigur. De exemplu, Finlanda, 5 milioane de suflete, are 1300 km frontiera cu rusii. Si sint si veri de-ai doilea... Ce sa caute rusii in Finlanda? Zapada? Pai pina si aia e mai mare si mai alba in Rusia... dry.gif

+Quote Post
Vizitator_bula.
mesaj Sep 30 2012, 07:34 PM
Mesaj #214

Guests

Citeaza (bulisor @ Sep 30 2012, 07:05 PM) *
cateodata nu armata vizibila conteaza smile.gif

Vaticanul e alt caz particular. Garzile alea cica au doar atributii politienesti si de protectie personala. Elvetia fiind neutra nu are voie sa acorde sprijin militar oficial nimanui.
Totusi, Vaticanul n-are de ce sa-si faca griji si nici armata. Cred ca pana si domn Profesor stie de ce.

Si eu mi-as dori sa fiu Einstein sau regina Angliei, dar oricat m-as stradui nu-mi iese.
Asa ca ma multumes sa fiu un parinte bun si un exemplu tuturor bulisorilor din lume smile.gif)

+Quote Post
Vizitator_babu clontu.
mesaj Sep 30 2012, 07:34 PM
Mesaj #215

Guests

Citeaza (bulisor @ Sep 30 2012, 07:05 PM) *

Am auzit si eu! Cica garzile alea elvetiene sant mai dihai decat beretele verzi de la Fort Bragg.

+Quote Post
Vizitator_kokonaismaanpuolustus.
mesaj Sep 30 2012, 07:48 PM
Mesaj #216

Guests

Citeaza (babu clontu @ Sep 30 2012, 07:32 PM) *
Sigur. De exemplu, Finlanda, 5 milioane de suflete, are 1300 km frontiera cu rusii. Si sint si veri de-ai doilea... Ce sa caute rusii in Finlanda? Zapada? Pai pina si aia e mai mare si mai alba in Rusia... dry.gif

Nu stiu ce-ar trebui sa caute, dar Finlanda a cautat intotdeauna sa se puna bine cu ei.
Finlanda are o politica externa vigilenta si un sistem de aparare bazat pe principiul "Total Defense".
http://www.defmin.fi/?l=en&s=6

+Quote Post
Vizitator_chuck norris.
mesaj Sep 30 2012, 07:48 PM
Mesaj #217

Guests

Citeaza (babu clontu @ Sep 30 2012, 07:34 PM) *
Am auzit si eu! Cica garzile alea elvetiene sant mai dihai decat beretele verzi de la Fort Bragg.

Eu nu mi-as face griji, rangerii romani sunt cei mai buni, nu-i zi sa nu apara la tv!

+Quote Post
Vizitator_sven hassel.
mesaj Sep 30 2012, 07:51 PM
Mesaj #218

Guests

Citeaza (kokonaismaanpuolustus @ Sep 30 2012, 07:48 PM) *
Nu stiu ce-ar trebui sa caute, dar Finlanda a cautat intotdeauna sa se puna bine cu ei.
Finlanda are o politica externa vigilenta si un sistem de aparare bazat pe principiul "Total Defense".
http://www.defmin.fi/?l=en&s=6

Daca va grabeati putin, va puteam relata cate ceva smile.gif

+Quote Post
BonJovi4EveR
mesaj Oct 7 2012, 11:50 AM
Mesaj #219

Nou venit
*

Grup: Membri
Postari: 6
Inscris: 7-October 12
Utilizatorul numarul: 31 954

HostName: Am Pene.Ro - The Godfather
Address: Am Pene.ro:7777
Players: 92 / 100
Ping: 18
Mode: Godfather ©Pene.Ro
Map: San Andreas

http://www.youtube.com/watch?v=ACimR-6id_o

AM PENE.RO ==> CONNECT : GO!GO!GO!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 20 2012, 05:37 PM
Mesaj #220

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 16 2012, 09:11 AM) *
Daca pe unele dintre planetele "insamantate" de navele noastre robot cu miliarde de ani inainte de sosirea oamenilor au aparut intre timp -prin evolutie biologica- specii umanoide inteligente, se poate spune ca acele specii sunt tot de origine terestra, nu? Deci, mâna Omului este peste tot in Univers.
Stricto sensu : my hand is tired , I NEED REAL SEX !!! rolleyes.gif

dry.gif

+Quote Post
Vizitator_handyman.
mesaj Oct 20 2012, 06:18 PM
Mesaj #221

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 20 2012, 05:37 PM) *
dry.gif

adica zici ca-i Calea Labtee? De mina omului facuta? Nu-i prea mult?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 20 2012, 07:24 PM
Mesaj #222

Guests

Citeaza (handyman @ Oct 20 2012, 06:18 PM) *
adica zici ca-i Calea Labtee? De mina omului facuta? Nu-i prea mult?

Nu. E mai ieftin, mai comod, mai rapid. Miliarde de galaxii si tot atatea miliarde de fantezii.
Femeia s-a inventat mult mai tarziu, din cauza plictiselii, ca produs de lux.
Si se vede ca ramas inca produs de lux pentru multi. dry.gif

+Quote Post
Vizitator_3DManga.
mesaj Oct 21 2012, 10:17 AM
Mesaj #223

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 20 2012, 07:24 PM) *
Nu. E mai ieftin, mai comod, mai rapid. Miliarde de galaxii si tot atatea miliarde de fantezii.
Femeia s-a inventat mult mai tarziu, din cauza plictiselii, ca produs de lux.
Si se vede ca ramas inca produs de lux pentru multi. dry.gif

realitatea bate filmul...desi majoritatea spiritelor incarnate in femei au ca echipare standard capacitatea de a naste "pui'' vii si ai hrani cu lapte...singure tongue.gif ,
cei care le considera optionale ale luxului sunt in continua crestere din pacate:

http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_b...a-economica.htm

ce urmeaza ? robotul biohibrid gazda cu diverse optionale de IQ si ''constiinta de sine'' dar pustiu afectiv (energobioinformatic de provenienta subtila, din Unicul Primordial - Cel numit Dumnezeu )?
rezulta supercomputerul numit ''Uraciunea pustiirii - el va avea nume de om'', 3DManga facut de mana omului

asta se (va) intampla atunci cand limitat fiind, incerci sa cuprinzi Necuprinsul...ignorandul
si te lasi in voia lucrului manual si a autosatisfactie: te autoelimini din comuniunea cu Multiversul, prin iesirea din Yin-Yang si alegerea iluziei, a irealului si in final a inexistentei mellow.gif

get a real life !

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Oct 23 2012, 09:14 AM
Mesaj #224

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ Oct 22 2012, 09:31 PM) *
Brrrr... mai degraba urmasii nostri degradati genetic. sad.gif

inteleg...
daca atat speri sa realizezi tu in viitor ...e doar problema ta...cu cine alegi sa te ... insamantezi ... rolleyes.gif
fiicele oamenilor sunt insa mai frumoase decat cimpanzeii dry.gif
De gustibus non est disputandum wink.gif

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj Oct 23 2012, 09:27 AM
Mesaj #225

În Numele Adevărului

Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

Citeaza (kansas @ Oct 23 2012, 11:14 AM) *
inteleg...
daca atat speri sa realizezi tu in viitor ...e doar problema ta...cu cine alegi sa te ... insamantezi ... rolleyes.gif
fiicele oamenilor sunt insa mai frumoase decat cimpanzeii dry.gif
De gustibus non est disputandum wink.gif

Te-am atacat cumva la persoana? dry.gif Aceasta va fi ultima replica pe care ti-o dau, nu te mai obosi sa ma interpelezi vreodata.

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_kansas.
mesaj Oct 23 2012, 09:44 AM
Mesaj #226

Guests

incerc doar sa te aduc pe calea cea buna, cu picioarele pe Pamant, cu vorba buna sau cu vorbele tale, pe limba ta adica tongue.gif
prea o iei in serios cu teoriile in care nu prea exista ''cred'' sau ''poate'' sau ''probabil''...
maine ai sa incepi sa desconspiri planurile sinistre ale...soimilor patriei deveniti intre timp agenti dubli intergalactici...ceea ce probabil...e posibil - in cartile lui J. Swift

si mai ales, ar trebui sa te resemnezi cu gandul ca impotriva unor aberatii, daca marea majoritate tac si schimba topicul, altii isi ''permit'' sa-ti ridice valul caraghios al iluziilor de pe nas laugh.gif
cat de amuzant e sa vezi un user care se citeaza singur la nesfarsit...??

+Quote Post
Vizitator_corvettu pink.
mesaj Nov 2 2012, 11:04 AM
Mesaj #227

Guests

Citeaza (annabel @ Oct 30 2012, 02:39 PM) *
...ti cred 'ai...smile.gif)n-am zas ka nu wink.gif

Ce optionale doriti sa am? rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_annabel.
mesaj Nov 2 2012, 11:26 AM
Mesaj #228

Guests

Citeaza (corvettu pink @ Nov 2 2012, 11:04 AM) *
Ce optionale doriti sa am? rolleyes.gif

daca ai scaune incalzite - de senator (independent), restul se rezolva de la sine wink.gif

+Quote Post
Vizitator_corvette pink.
mesaj Nov 2 2012, 01:46 PM
Mesaj #229

Guests

Citeaza (annabel @ Nov 2 2012, 11:26 AM) *
daca ai scaune incalzite - de senator (independent), restul se rezolva de la sine wink.gif

am scaune incalzite, cu alcantara, suport lombar, masaj si tetiere active in caz ca ma regasesc intr-o alta programa de gps politic...
nefiind obisnuit decat cu sosele drepte, largi, ieftine si fara curbe, o sa ma adaptez destul de greu traficului din Europa, acolo ajung, nu-i asa?
deci serpentine multe, locuri de parcare linistite ioc, banda de urgenta individuala si fara legatura cu ceilalti participanti la trafic, ambuteiaje, nervi si mecanici nepriceputi, toate scumpe si n-o sa inteleg mare lucru din codul vostru rutier, crezi ca o sa ma integrez in peisaj?
sa nu ma zgarie vecinii invidiosi, am auzit ca benzina este adapata si o sa platesti impozite pentru mine cat nu face, esti sigura ca vrei sa vin?

+Quote Post
Vizitator_annabel.
mesaj Nov 2 2012, 01:56 PM
Mesaj #230

Guests

Citeaza (corvette pink @ Nov 2 2012, 01:46 PM) *
am scaune incalzite, cu alcantara, suport lombar, masaj si tetiere active in caz ca ma regasesc intr-o alta programa de gps politic...
nefiind obisnuit decat cu sosele drepte, largi, ieftine si fara curbe, o sa ma adaptez destul de greu traficului din Europa, acolo ajung, nu-i asa?
deci serpentine multe, locuri de parcare linistite ioc, banda de urgenta individuala si fara legatura cu ceilalti participanti la trafic, ambuteiaje, nervi si mecanici nepriceputi, toate scumpe si n-o sa inteleg mare lucru din codul vostru rutier, crezi ca o sa ma integrez in peisaj?
sa nu ma zgarie vecinii invidiosi, am auzit ca benzina este adapata si o sa platesti impozite pentru mine cat nu face, esti sigura ca vrei sa vin?

p.s....acum locuiesc intr-o tara cu autostrazi fara limita de viteza...taxe incluse in impozit, garaj incalzit...si inca nu sunt pregatita pentru Autostrada Soarelui dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Samantha Fox.
mesaj Nov 5 2012, 04:19 PM
Mesaj #231

Guests

Bah, s-a 'nturnat Pincea din vikend, bah. O fost la cetate si nu l-or muscat viperele. Dormeau, proastele dreaq... tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Samantha Fox.
mesaj Nov 5 2012, 04:32 PM
Mesaj #232

Guests

Ce rau este Hotadminu'... Nici macar nu a fost atac la persoana: eu le-am facut proaste pe vipere... sad.gif tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Picnic la marginea drumului(spre.
mesaj Nov 7 2012, 06:52 PM
Mesaj #233

Guests

Bai Pinteo, ma plictisesc tare. Mai zi de neutronicele alea... Pana la urma care a fost viteza atinsa in faza terminala? Cate au fost de toate? Au fost si victime colaterale? Daca da, au murit toate sau supravietuitorii au suferit mutatii? Este adevarat ce zic principalele jurnale online din Swaziland, respectiv Kwazulu Natal, cum ca rachetele au fost produse la fabrica de crema de ghete din Santuhalm?

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Nov 7 2012, 07:08 PM
Mesaj #234

Guests

Citeaza (Picnic la marginea drumului(spre @ Nov 7 2012, 06:52 PM) *
Bai Pinteo, ma plictisesc tare. Mai zi de neutronicele alea... Pana la urma care a fost viteza atinsa in faza terminala? Cate au fost de toate? Au fost si victime colaterale? Daca da, au murit toate sau supravietuitorii au suferit mutatii?

Comments are closed.

Citeaza
Este adevarat ce zic principalele jurnale online din Swaziland, respectiv Kwazulu Natal, cum ca rachetele au fost produse la fabrica de crema de ghete din Santuhalm?

laugh.gif tongue.gif

Weird stuff to blow your mind, isn't?

+Quote Post
huchers
mesaj Nov 18 2012, 04:49 PM
Mesaj #235

Membru
**

Postari: 15
Inscris: 22-October 09
Utilizatorul numarul: 14 162

Citeaza (Jacalyn @ Nov 18 2012, 06:07 PM) *
la asa moderator, asa replica... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_IP:).
mesaj Dec 3 2012, 04:45 PM
Mesaj #236

Guests

Citeaza (huchers @ Nov 18 2012, 04:49 PM) *
la asa moderator, asa replica... laugh.gif

Admin the HN Dictator, nu fii trist, oricum nu poti copia originalul, am bag replicile direct aici de-acum, especially 4 you, sa nu te mai chinui sa stergi smile.gif

+Quote Post
Vizitator_I.P. :).
mesaj Dec 3 2012, 05:44 PM
Mesaj #237

Guests

Tocmai am rezolvat cel mai teribil mister al HotNews...am aflat cine e admin...
stati jos...respirati adanc...

1.printr-o constructie logica, am dedus ca aberatiile postate de userul ''Pintea'' favorizeaza de fapt simpatia fata de Basescu, deci e un basist sub acoperire cool.gif

2.apoi se poate verifica usor, de cate ori e contrat ''userul'' Pintea, admin sterge postarile
deci ''userul'' Pintea e angajat/colaborator HN, mai mult, admin tolereaza postarile repetate si commenturile cu sine-insusi ale ''paratului'' rolleyes.gif

3.faptul ca stergerile postarilor proepinentilor se rezolva aproape instantaneu, are o singura concluzie logica, potrivit holosemiticilor universali.

Incredibil dar adevarat:

Admin e "Pintea" !!! Alo , Admin e ... un haiduc.

........................................

Cu siguranta ''Octogonul'' va deschide o ancheta privata privind adevaratele radacini si ramificatii ale HN !!!
Adevarul va iesi la lumina !

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Dec 3 2012, 05:56 PM
Mesaj #238

Guests

Citeaza (I.P. :) @ Dec 3 2012, 05:44 PM) *
Tocmai am rezolvat cel mai teribil mister al HotNews...am aflat cine e admin...
stati jos...respirati adanc...

1.printr-o constructie logica, am dedus ca aberatiile postate de userul ''Pintea'' favorizeaza de fapt simpatia fata de Basescu, deci e un basist sub acoperire cool.gif

2.apoi se poate verifica usor, de cate ori e contrat ''userul'' Pintea, admin sterge postarile
deci ''userul'' Pintea e angajat/colaborator HN, mai mult, admin tolereaza postarile repetate si commenturile cu sine-insusi ale ''paratului'' rolleyes.gif

3.faptul ca stergerile postarilor proepinentilor se rezolva aproape instantaneu, are o singura concluzie logica, potrivit holosemiticilor universali.

Incredibil dar adevarat:

Admin e "Pintea" !!! Alo , Admin e ... un haiduc.

........................................

Cu siguranta ''Octogonul'' va deschide o ancheta privata privind adevaratele radacini si ramificatii ale HN !!!
Adevarul va iesi la lumina !

N-am citit atatea aberatii la un loc in toata viata mea. blink.gif Adminul are reguli stricte, toanto, el sterge atacurile la persoana, comentariile la adresa userilor, spamurile si repetitiile inutile. Comentariile off-topic, propaganda si certurile usoare le muta in topicuri speciale. Doare oare sa ai o inteligentza atat de redusa? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_I.P. :).
mesaj Dec 3 2012, 06:01 PM
Mesaj #239

Guests

Citeaza (Pintea @ Dec 3 2012, 05:56 PM) *
N-am citit atatea aberatii la un loc in toata viata mea. blink.gif Adminul are reguli stricte, toanto, el sterge atacurile la persoana, comentariile la adresa userilor, spamurile si repetitiile inutile. Comentariile off-topic, propaganda si certurile usoare le muta in topicuri speciale. Doare oare sa ai o inteligentza atat de redusa? dry.gif

asa reped ?!? laugh.gif

QED

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Dec 3 2012, 06:04 PM
Mesaj #240

Guests

Citeaza (I.P. :) @ Dec 3 2012, 06:01 PM) *
asa reped ?!? laugh.gif

QED

Uita-te in sectiunea "ce e fierbinte azi" si o sa-l vezi pe hotnewsadmin acolo, proasto. dry.gif

+Quote Post

15 Pagini V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 12th December 2019 - 09:48 AM