IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

37 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Eu nu votez Basescu
Vizitator_taniacearea.
mesaj Oct 22 2009, 06:51 PM
Mesaj #1

Guests

Daca tot exista discutii pe tema "Eu votez basescu", de ce sa nu existe si "Eu nu votez basescu"?
De ce?
Ca sincer m-am saturat de tot circul pe care il genereaza, fara de care n-ar fi el, caci Basescu este circul in sine...
Eu consider ca in cei 5 ani de mandat nu a rezolvat nimic notabil, nu a facut decat sa incerce vreo 4 ani inlaturarea lui tariceanu (nu ca acesta ar fi fara cusur, din contra)...sa faca bai de multime...sa se inconjoare de oameni de o moralitate indoielnica...sa bea cu becali pe l golden blitz...sa se urce baut la volan...aaaa, acuze, am uitat!!! Rapirea ziaristilor! Asta e tot ce a rezolvat! Pacat ca vom afla abia peste 50 de ani ce s-a intamplat cu adevarat...
Marea problema este ca Romania este atat de corupta, murdara, etc incat oricine ar veni ca presedinte se va lovi de acest sistem...de aceea pledez pentru ideea de incapacitate a poporului roman de a se guverna singur. Pentru ca se complace in mizerie si namol si culmea mai incepe sa-i si placa aceasta...
Pacat!
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Cosmin,student la litere.
mesaj Oct 23 2009, 08:46 AM
Mesaj #2

Guests

Eu nu votez basescu doar pentru ca nu-mi place fatza lui de mafiot si de betiv ordinar. Asta e,unora le plac betivii cu fatza descompusa,asemenea gusturi alese au Cartarescu,Patapievici,Tismaneanu & compania. De gustibus non disputandum...

+Quote Post
gigel de luxembo...
mesaj Oct 23 2009, 09:02 AM
Mesaj #3

Membru veteran

Grup: Membri
Postari: 629
Inscris: 25-October 08
Utilizatorul numarul: 4 440

bine. eu votez basescu. next thread.

+Quote Post
Vizitator_dansaulea.
mesaj Oct 23 2009, 09:09 AM
Mesaj #4

Guests

Citeaza (taniacearea @ Oct 22 2009, 06:51 PM) *
Daca tot exista discutii pe tema "Eu votez basescu", de ce sa nu existe si "Eu nu votez basescu"?
De ce?
Ca sincer m-am saturat de tot circul pe care il genereaza, fara de care n-ar fi el, caci Basescu este circul in sine...
Eu consider ca in cei 5 ani de mandat nu a rezolvat nimic notabil, nu a facut decat sa incerce vreo 4 ani inlaturarea lui tariceanu (nu ca acesta ar fi fara cusur, din contra)...sa faca bai de multime...sa se inconjoare de oameni de o moralitate indoielnica...sa bea cu becali pe l golden blitz...sa se urce baut la volan...aaaa, acuze, am uitat!!! Rapirea ziaristilor! Asta e tot ce a rezolvat! Pacat ca vom afla abia peste 50 de ani ce s-a intamplat cu adevarat...
Marea problema este ca Romania este atat de corupta, murdara, etc incat oricine ar veni ca presedinte se va lovi de acest sistem...de aceea pledez pentru ideea de incapacitate a poporului roman de a se guverna singur. Pentru ca se complace in mizerie si namol si culmea mai incepe sa-i si placa aceasta...
Pacat!

+Quote Post
Vizitator_T.I..
mesaj Oct 23 2009, 09:10 AM
Mesaj #5

Guests

Eu votez cu el!

+Quote Post
Vizitator_T.I..
mesaj Oct 23 2009, 09:20 AM
Mesaj #6

Guests

Sau nu.

+Quote Post
Vizitator_Traian Basescu.
mesaj Oct 23 2009, 09:24 AM
Mesaj #7

Guests

Le multumesc mult suporterilor mei prezenti si pe acest topic,dar vreau--in premiera!--sa le marturisesc si sa va marturisesc ca nu merit aprecierea Dumneavoastra,sunt doar un ticalos batran si pervers,m-am imbogatit din vanzarea de arme catre teroristii irakieni,am o avere de 2 miliarde de euro in bancile elvetiene. N-as fi reusit sa ma imbogatesc in anii '90 daca SRI-ul controlat de Iliescu nu inchidea ochii la afacerile mele mizerabile,insa acum SRI-ul imi apartine,i-am cumparat pe toti sefii lui. Ii datorez lui Iliescu parvenirea mea meteorica,si uite ca acum--ca un nemernic congenital ce sunt--musc mana care m-a hranit! Nu merit sa ma votati,merit sa infund puscaria! Mi-am depus totusi candidatura,just in case,sau poate ca sa va testez gradul de prostie...Sa traiti bine,fara mine!

+Quote Post
Vizitator_Base,nu te lasa! Suntem cu t.
mesaj Oct 23 2009, 09:35 AM
Mesaj #8

Guests

Pentru Domnul Traian Basescu si toti sustinatorii convinsi ai Domniei Sale,va ofer aici tuturor o dedicatie muzicala din suflet. smile.gif

+Quote Post
Vizitator_Unu.
mesaj Oct 23 2009, 09:36 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (Traian Basescu @ Oct 23 2009, 09:24 AM) *
Le multumesc mult suporterilor mei prezenti si pe acest topic,dar vreau--in premiera!--sa le marturisesc si sa va marturisesc ca nu merit aprecierea Dumneavoastra,sunt doar un ticalos batran si pervers,m-am imbogatit din vanzarea de arme catre teroristii irakieni,am o avere de 2 miliarde de euro in bancile elvetiene. N-as fi reusit sa ma imbogatesc in anii '90 daca SRI-ul controlat de Iliescu nu inchidea ochii la afacerile mele mizerabile,insa acum SRI-ul imi apartine,i-am cumparat pe toti sefii lui. Ii datorez lui Iliescu parvenirea mea meteorica,si uite ca acum--ca un nemernic congenital ce sunt--musc mana care m-a hranit! Nu merit sa ma votati,merit sa infund puscaria! Mi-am depus totusi candidatura,just in case,sau poate ca sa va testez gradul de prostie...Sa traiti bine,fara mine!

Analfabetule.

+Quote Post
Vizitator_samilina.
mesaj Oct 23 2009, 09:41 AM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (T.I. @ Oct 23 2009, 09:10 AM) *
Eu votez cu el!

rolleyes.gif

Uite ca te sustin si eu...Voi vota cu Basescu pentru numai asa ma simt protejata de lichelele disperate sa distruga si ce a mai ramas din tarisoara asta.

Cineva mai sus spunea ca nu-l voteaza ca nu-i place fata lui...Am convingerea ca nu puteam sa placem pe toata lumea...asa cum, cu siguranta exista persoane carora nu le place fata ta.

Nu este alcoolic si nici macar betiv ocazional...sunt niste barfe de aceeasi speta cu a autorilor ei...adica cea mai mizerabila.

Nu el a intretinut scandalul pe scena politica...ci majoritatea celorlalti participanti la acesta, pentru ca s-au opus si se opun cu inversunare oricarui lucru, oricarei actiuni a lui Basescu...doar asa...sa fie importiva si altceva nimic. Nu exclud greselile pe care le-ar fi facut Basescu in mandatul actual...dar stimati concetateni va lasati prea orbiti si indobitociti ce "oameni" fara scrupule, care urmaresc doar interesele proprii si mai ales ale CLANULUI din care fac parte. Cati dintre dvs s-au gandit si la actiunile bune ale lui Basescu? Dupa acest scurt exercitiu de rationament, treceti la o alta etapa si ganditi-va cate alte lucruri bune s-ar fi putut face daca ar fi existat sprijin din partea celorlalti politicieni.
Stiu ca noi nu traim in America, dar oameni buni, aia dupa ce este declarat invingator un presedinte- il vad cu totii asa. cu totii il sustin...indiferent de inclinatiile partinice, sexuale, etnice, culturale etc

Vreau sa fie Basescu presedinte pentru ca numai asa am siguranta unei alte Constitutii a tarii, O Noua Constitutie ai carei arhitecti sa fim noi, nu fosilele comuniste. Vreau o Constitutie care sa priveasca in viitor, care sa ma incarce de responsabilitatea de a oferi o viata mai buna copiilor mei si, sa port aceasta responsabilitate cu bucurie si implinirea destinului de roman.

.

Numai de noi depinde daca vrem sa gandim cu capul nostru sau nu! Inca o data, Stimati concetateni, voi vota cu Basescu, pentru ca nu doresc sa-mi imi fie mai rau decat acum... Macar scu el presedinte am speranta ca incet dar sigur va fi mai bine si pentru mine si romanii mei.

+Quote Post
Vizitator_h33t.
mesaj Oct 23 2009, 09:44 AM
Mesaj #11

Guests

Mai trebuie inventat alt topic: Eu votez Crin Antonescu. Apoi altul: Eu nu votez Crin Antonescu.
Apoi inca o pereche de topice: Eu votez/nu votez Geana. Si tot asa. Si inca unul, mai pe final: Eu nu votez cu nici unul - nu ma duc la vot.

Toate se vor transforma in Loc de Scuipat/Lins.

E frumos la mine in tara...

+Quote Post
Vizitator_h33t.
mesaj Oct 23 2009, 09:46 AM
Mesaj #12

Guests

Citeaza (h33t @ Oct 23 2009, 09:44 AM) *
Mai trebuie inventat alt topic: Eu votez Crin Antonescu. Apoi altul: Eu nu votez Crin Antonescu.
Apoi inca o pereche de topice: Eu votez/nu votez Geana. Si tot asa. Si inca unul, mai pe final: Eu nu votez cu nici unul - nu ma duc la vot.

Toate se vor transforma in Loc de Scuipat/Lins.

E frumos la mine in tara...

Scuze, nu mai pot edita, fiind vizitator si nu user inregistrat.
E vorba de Mircea Geoana, nicidecum Geana. Scuze! smile.gif

+Quote Post
Itsoc
mesaj Oct 23 2009, 10:11 AM
Mesaj #13

Membru
**

Postari: 18
Inscris: 5-August 09
Utilizatorul numarul: 10 337

Citeaza (samilina @ Oct 23 2009, 09:41 AM) *
rolleyes.gif
Uite ca te sustin si eu...Voi vota cu Basescu pentru numai asa ma simt protejata de lichelele disperate sa distruga si ce a mai ramas din tarisoara asta.

si eu-l votez pe Basescu! vrei sa fii prietena mea electorala? blush.gif

+Quote Post
Vizitator_Traian Basescu.
mesaj Oct 23 2009, 10:11 AM
Mesaj #14

Guests

Degeaba ma agit eu,multi s-au prins ca sunt doar un ticalos manipulativ si mafiot,Il Capo di Tutti Capi. Prin definitie,mafiotii sunt cei care-i amenintza si-i santajeaza pe miliardari (eu le zic "moguli"),in scop de intimidare si control. Eu am extins sistemul mafiot la scara intregii tari,i-am aburit pe toti ca Parlamentul le e dusman fara ca tampitii sa se prinda ca astfel i-am montat chiar impotriva Democratiei prin atitudini staliniste autoasumate (locul "scursorilor capitaliste" a fost luat de "moguli"). In sinea mea,le multumesc din suflet retarzilor adolescenti care au crapat in '89 luptand impotriva lui Ceausescu pentru Democratie,daca nu cadea Ceausescu eu nu mi-as fi putut dezvolta in voie afacerile mafiote si Romania nu ar fi ajuns astazi la cheremul meu. Acum vreau sa transform si Parlamentul in Marea Adunare Nationala,sub pretextul cheltuielilor prea mari pentru intretinerea a doua Camere parlamentare,desi idiotii habar n-au ca Administratia Prezidentiala e o bugetivora mai mare decat Senatul si Camera Deputatilor la un loc. Din nefericire,tampitii astia de romani incep sa se prinda de manevrele mele abjecte ceea ce-mi va crea oarecari probleme pe temen scurt. Dar dup'aia or sa se dea ei pe brazda,asa popor de idioti mai rar am intalnit in lume...

+Quote Post
Itsoc
mesaj Oct 23 2009, 10:14 AM
Mesaj #15

Membru
**

Postari: 18
Inscris: 5-August 09
Utilizatorul numarul: 10 337

da mah, Felix e un inocent iar Vantu un neprihanit. Ce sa mai zic de sarbu si patriciu care abia au terminat seminatrul teologic? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Jan.
mesaj Oct 23 2009, 10:15 AM
Mesaj #16

Guests

Haideti ca la urmatoarele alegeri sa dam o palma actualei clase politice, votandu-l pe Remus Cernea. Baiatul asta pare din alt film pe langa ei, are bun-simt cat toti la un loc, si , cel putin la momentul actual, nu are nici o sansa.
Dar daca ar scoate un 5-10% ar fi primul pas spre schimbarea unui sistem putrezit. Ar da curaj altora poate mai pretabil/capabili decat el sa candideze peste 5 sau 10 ani. Ar arata ca se poate. Ar motiva lumea sa mearga la vot in viitor, vazand ca exista si candidati "altfel". Suntem 7 milioane de internauti, din care majoritatea tineri !
Primul pas e cel mai greu. Haideti sa-l facem. Mergeti la vot si votati-l pe Remus Cernea (www.remuscernea.ro)
Nu o sa-l vedeti la televizor sau pe afise, ci doar pe Internet, promovat de tineri ca mine care s-au scarbit de clasa politica actuala si vor o schimbare. Spuneti-le si familiei, rudelor, prietenilor de el. Noi suntem singura lui sansa de a se face cunoscut.

Sa fiti iubiti !

P.S: Cititi si acest link : http://romaniadeieri.blogspot.com/2009/08/...mus-cernea.html

+Quote Post
Vizitator_catala99.
mesaj Oct 23 2009, 11:10 AM
Mesaj #17

Guests

nu te lasa base ... de bautura ....

+Quote Post
Vizitator_Eu.
mesaj Oct 23 2009, 11:13 AM
Mesaj #18

Guests

Asta seamana a Mircea Geoana...

+Quote Post
Vizitator_catala99.
mesaj Oct 23 2009, 11:13 AM
Mesaj #19

Guests

samilina ... tampito .... puti !

+Quote Post
Vizitator_fregb.
mesaj Oct 23 2009, 11:32 AM
Mesaj #20

Guests

Base....niciodata, astia pro dup'acilea fac parte din staff-ul de campanie;))

+Quote Post
Vizitator_ovidiu.
mesaj Oct 23 2009, 11:57 AM
Mesaj #21

Guests

Misto melodia:)) cam porcoasa daca stam sa ne gandim dar e buna de pamflet:))
Acu revenind la "votez/nu votez cu Base" fiecare face ce vrea dar cred ca tre' sa ne gandim cu toti de ce sa-l votam pe X sau Y sau Z , nu de ce sa nu-i votez pentru ca toti au petele lor. Sunt toti dalmatieni deci eu unul o sa am drept criteriu, trecutul si realizarile lor bune.

+Quote Post
Vizitator_Hermann.
mesaj Oct 23 2009, 12:39 PM
Mesaj #22

Guests

Citeaza (taniacearea @ Oct 22 2009, 06:51 PM) *

Pentru mine, domnul Presedinte Basescu este o mare dezamagire. L-am votat avand o ura - viscerala vorba domnului Iliescu - pe PSD. Ca sa constat ce? In locul lui Sachelariu (unul singur!!) a aparut Cocos, Umbrarescu, Casuneanu (TREI!!!). In plina criza , domnul Prim Ministru Boc a mai infiintat cateva Ministere pentru a rasplati presupsui nuri. Despre domnii Videanu si Berceanu, cred ca nu este nimic de comentat, toata lumea stie cum s-au imbogatit. Iar domnul Pogea, fara suparare, in opinia mea este paralel cu economia.
Asadar, unde este reforma? In vorbe? Nu, multumesc!
Iata deci, de ce nu il voi vota pe Basescu. Ba chiar, mai mult, va fi un vot negativ, contra lui Basescu, asa cum vor vota o groaza de romani. Voi vota cu contracandidatul domnului Basescu in orice caz (cu exceptia lui Belcali, Vanghelie, Nati, etc.).
Sa treceti criza in viata, sanatosi si cu moralul nezdruncinat!

+Quote Post
Vizitator_buburuza.
mesaj Oct 23 2009, 01:03 PM
Mesaj #23

Guests

cei care voteaza pentru base spun ca a facut multe lucruri bune ,te rog spune-mi si mie care sunt acelea si daca esti convingatoare promit sa-l votez si eu ,iar in zilele urmatoare am sa-ti spun si eu ce nu a facut dar sa plans ca nu il lasa parlamentul .Asa a facut si cand a fost primar la Bucuresti,iar cand a avut si consiliul general a hahait ca nu poate face nici un bine pentru bucuresteni(inca) .Cu ajutorul presei a plecat la Cotroceni si inca nu am descoperit ce a facut pentru Romania .
te rog sa nu imi spui ca va consulta din nou poporul,deoarece a mai facut asta o data si s-au intalnit din trei in trei luni in piata de au inghetat bieti oameni asteptandu-l .

+Quote Post
Vizitator_Mefisto.
mesaj Oct 23 2009, 01:07 PM
Mesaj #24

Guests

Citeaza (Hermann @ Oct 23 2009, 12:39 PM) *
Pentru mine, domnul Presedinte Basescu este o mare dezamagire. L-am votat avand o ura - viscerala vorba domnului Iliescu - pe PSD. Ca sa constat ce? In locul lui Sachelariu (unul singur!!) a aparut Cocos, Umbrarescu, Casuneanu (TREI!!!). In plina criza , domnul Prim Ministru Boc a mai infiintat cateva Ministere pentru a rasplati presupsui nuri. Despre domnii Videanu si Berceanu, cred ca nu este nimic de comentat, toata lumea stie cum s-au imbogatit. Iar domnul Pogea, fara suparare, in opinia mea este paralel cu economia.
Asadar, unde este reforma? In vorbe? Nu, multumesc!
Iata deci, de ce nu il voi vota pe Basescu. Ba chiar, mai mult, va fi un vot negativ, contra lui Basescu, asa cum vor vota o groaza de romani. Voi vota cu contracandidatul domnului Basescu in orice caz (cu exceptia lui Belcali, Vanghelie, Nati, etc.).
Sa treceti criza in viata, sanatosi si cu moralul nezdruncinat!

+Quote Post
Vizitator_Mefisto.
mesaj Oct 23 2009, 01:37 PM
Mesaj #25

Guests

Eu votez BASESCU pt ca nu vreau sa vina iarasi la putere partidul prostanacilor,al agramatilor si al celor mai mari corupti si mafioti din tara asta(PSD). Nu mai vreau sa vad fosti comunisti la putere. Aduceti-va aminte de cei 11 ani de guvernare PSD-ista! Rememorati evenimentele de atunci. Vreau ca Romania sa aiba 50 de ani,cel putin,o guvernare de dreapta asa cum a avut 50 de ani parte de dictatura comunista.
Am votat in 2004 Alianta DA pt partidul liberal. S-au dovedit a fi niste parveniti,INCOMPETENTI,lasi si tradatori. Au format zeci de aliante cu PSD-ul doar pt a-l da jos pe Basescu. amintiti-va de perioada suspendarii cate incalcari ale Constitutiei au comis oamenii din cele doua partide : PNL+ PSD. Cu Geoana si Antonescu in frunte. PNL-ul a devenit ecoul psd-istilor condusi de cel care este VANGHELIE. Daca ei suporta sa fie condusi de acest ridicol personaj,n-au decat. Eu nu voi vota niciodata cu stanga si nici cu cei care simpatizeaza cu ea(vezi liberalii prin toate actiunile lor din ultimii 4 ani).
VOTEZ BASESCU !!

+Quote Post
Vizitator_Vlad.
mesaj Oct 23 2009, 01:52 PM
Mesaj #26

Guests

Daca te crezi subtil , eu itiraspund ca esti doar un suporter infocat al poporului lui Vanghelie. Ai cumva o singura dovada ca ceea ce afirmi este adevarat sau colportezi doar stirile de la televiziunilor mogulilor? Eu pot afirma ca Voiculescu este un personaj malefic, pt ca am lucrat cu el la Vitrocim si stiu exact ceea ce facea in anii '70. Stiu si faptul ca in timpul "deranjului" din '89 Patriciu, desi era arhitect, se afla in Emiratele Arabe Unite, conducand niste afaceri cu petrol. Oare intamplator acesti oameni au devenit miliardari ? Cum se face ca SOV a fost in aceeasi celula de inchisoare cu un agent sovietic infiltrat in armata romana, Costial? Nu cumva era infiltrat acolo ca turnator? Si acesta s-a imbogatit dupa '89. Firul rosu care-i leaga pe toti trei este apartenenta la vechea Securitate. Si-au ales niste marionete drept candidati, cu dorinta de a conduce tara in folosul lor. Este foarte bine pt ei , daca se bucura de increderea unor creduli naivi ca tine. Ceea ce nu inteleg, este violenta ta in limbaj. Te simti mai barbat cand esti violent ?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Mirela..
mesaj Oct 23 2009, 02:11 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (buburuza @ Oct 23 2009, 01:03 PM) *
cei care voteaza pentru base spun ca a facut multe lucruri bune ,te rog spune-mi si mie care sunt acelea si daca esti convingatoare promit sa-l votez si eu ,iar in zilele urmatoare am sa-ti spun si eu ce nu a facut dar sa plans ca nu il lasa parlamentul .Asa a facut si cand a fost primar la Bucuresti,iar cand a avut si consiliul general a hahait ca nu poate face nici un bine pentru bucuresteni(inca) .Cu ajutorul presei a plecat la Cotroceni si inca nu am descoperit ce a facut pentru Romania .
te rog sa nu imi spui ca va consulta din nou poporul,deoarece a mai facut asta o data si s-au intalnit din trei in trei luni in piata de au inghetat bieti oameni asteptandu-l .

Pt ca am votat si voi vota in continuare Basescu, iti raspund cu o intrebare. In timpul linistii instaurate de Ilisescu, s-a furat tot ceea ce era mai important in tara: PETROM, ROMPETROL, SIDEX, toate bancile de stat, distributia de gaze, de electricitate si de apa, zacaminte de tot felul,toate fabricile importante din tara? Decat asa o liniste paguboasa, mai bine zgomot. Pe timpul lui Basescu, Patriciu n-a mai putut inhata nimic, Voiculescu este disperat ca pierde contractele de vanzare de energie, Nastase nu si-a mai cumparat nicio casa si nici prietenul Bittner n-a mai inhatat ceva in plus din Delta. Frica pazeste pepenii. Vorbesti de Casuneanu , Umbrarescu , dar acestia au facut avere pe vremea lui Nastase. Cel putin se vad drumuri de pe urma lor, dar de pe urma privatizarii Petrom ce vedem? Saracie .Cel mai bun lucru este faptul ca nu a mai permis jefuirea tarii. Asa am ramas cu CEC-ul, cu Posta, cu hidrocentralele. In toate tarile europene energia apartine statului (EDF-in Franta, ENI -in Italia...). Daca mai continua linistea putin, ne vindeau si pe noi.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_Mirela..
mesaj Oct 23 2009, 02:53 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (buburuza @ Oct 23 2009, 01:03 PM) *

Pt ca am votat si voi vota in continuare Basescu, iti raspund cu o intrebare. In timpul linistii instaurate de Ilisescu, s-a furat tot ceea ce era mai important in tara: PETROM, ROMPETROL, SIDEX, toate bancile de stat, distributia de gaze, de electricitate si de apa, zacaminte de tot felul,toate fabricile importante din tara? Decat asa o liniste paguboasa, mai bine zgomot. Pe timpul lui Basescu, Patriciu n-a mai putut inhata nimic, Voiculescu este disperat ca pierde contractele de vanzare de energie, Nastase nu si-a mai cumparat nicio casa si nici prietenul Bittner n-a mai inhatat ceva in plus din Delta. Frica pazeste pepenii. Vorbesti de Casuneanu , Umbrarescu , dar acestia au facut avere pe vremea lui Nastase. Cel putin se vad drumuri de pe urma lor, dar de pe urma privatizarii Petrom ce vedem? Saracie .Cel mai bun lucru este faptul ca nu a mai permis jefuirea tarii. Asa am ramas cu CEC-ul, cu Posta, cu hidrocentralele. In toate tarile europene energia apartine statului (EDF-in Franta, ENI -in Italia...). Daca mai continua linistea putin, ne vindeau si pe noi.

+Quote Post
Vizitator_eu, da!.
mesaj Oct 23 2009, 03:11 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Cosmin,student la litere @ Oct 23 2009, 08:46 AM) *
Eu nu votez basescu doar pentru ca nu-mi place fatza lui de mafiot si de betiv ordinar. Asta e,unora le plac betivii cu fatza descompusa,asemenea gusturi alese au Cartarescu,Patapievici,Tismaneanu & compania. De gustibus non disputandum...

puteai sa incepi cu gusturile.....dar de curiozitate, de cate ori l-ai vazut tu beat?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 23 2009, 03:48 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Vizitator_Mirela. @ Oct 23 2009, 02:53 PM) *

Fatuca draga ptr cei ce au urechi de auzit, a zis-o tata Ilici zis Bunicuta, acu' fro cativa ani: " Fraierilor be patient jocurile sunt facute ptr fro douaj de ani, asa ca be happy. Este egal cine iese ca tot EI sunt.
In ceea ce priveste proprietatea asupra energiei in Italia, Franta ar fi bine sa mai reciti odata numele acelor tari "proprietare" ale energiei si apoi sa vezi pe harta cam pe unde vin, si sa te intrebi: "De ce oare am fost noi admisi in NATO si UE?".Raspuns:carne de tun, iesirea de la MArea Neagra, PETROM, SIDEX, banci,etc, sau te asteptai sa te primeasca ptr nurii tai? Ptr asta te plateau la ora sau la prestatie si basta. Ciao

+Quote Post

37 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 7th December 2019 - 11:22 PM