IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

27 Pagini V  « < 23 24 25 26 27 >  
Reply to this topicStart new topic
> Greșelile USL, Politică
Vizitator_gigel de luxembourg.
mesaj Aug 28 2012, 10:13 AM
Mesaj #721

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 28 2012, 10:08 AM) *
Juratul pe biblie in casa omului fara citatie si fara declaratie pe proprie raspundere nu are nici o valoare. Serviciu i-a fost facut lui Basescu deoarece oamenii terorizati de procurorii lui Basescu nu vor mai merge repede la vot si ghici unde s-au dus procurorii - in satele in care se vota cu PSD si eventual PNL -ul. Acolo au mers procurorii si au terorizat si intimidat populatia ca sa nu mai iasa la vot.

Stii tu ca asa au facut procurorii? Ai fost tu acolo si-ai vazut oameni terorizati, ingroziti? Ai vazut tu apocalipsa in satele PSD+PNL? Du-te ba si te plimba cu propaganda ta voiculesciana.
Hai sa-ti mai zic una, procentele promovabilitatii la BAC sunt mai mari acolo unde prezenta la vot la referendumul asta de 2 lei a fost mai mica. Asta spune multe despre calitatea de simpatizant USL. Voi ii aveti pe Gadea, Badea , Ciutacu, Voronin si Vocea Rusiei, noi, astialaltii ii avem pe americani si europeni, pe Plesu, Patapievici, Cartarescu, Merkel si altii.

Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 10:22 AM
Mesaj #722

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 28 2012, 10:08 AM) *
Bai baiatule. Eu nu sunt jurist dar iti spun niste lucruri absolut banale, abecedarul juridic, elementare.
RESPECTAREA PROCEDURILOR este absolut esentiala ESENTIALA in actul de justitie. Ai tu idee cati procurori au pierdut procese cu probe beton si au scapat criminali pentru niste banale greseli de procedura, niste tehnicalitati? Foarte foarte multi.

Oamenii trebuie sa primeasca o citatie altfel nu sunt nici martori, nici inculpati nimic.
Hai sa iti spun un mare secret: presupunand ca tot satul a votat multiplu nu trebuia chemat tot satul intr-o singura zi. Se puteau imparti suspectii/martorii pe mai multe zile. Vezi ce simplu e!!!SIIMPLU! Asta daca vrei justitie dava vrei doar sa terorizezi populatia sa nu vina la vot e altceva.

Ia zi matale daca veneau procurorii acasa la Nastase si ii spuneau : Jura pe biblie ca nu ai furat nimic, Nastase jura si apoi primea NUP - nu asa ca te tavaleai in chinuri aici pe forum??? Sau daca castiga apoi rapid procesul pentru eroare de procedura??

Cui a facut serviciu? Juratul pe biblie in casa omului fara citatie si fara declaratie pe proprie raspundere nu are nici o valoare. Serviciu i-a fost facut lui Basescu deoarece oamenii terorizati de procurorii lui Basescu nu vor mai merge repede la vot si ghici unde s-au dus procurorii - in satele in care se vota cu PSD si eventual PNL -ul. Acolo au mers procurorii si au terorizat si intimidat populatia ca sa nu mai iasa la vot.
Deci lui Basescu i s-a facut un foarte mare serviciu.

Ce sa-ti spun..acu' esti ingrijorat ca nu si-au facut procurorii treaba ca la carte si asa scapa criminalii..
Sa te cred? Neh...
Si nu e curios ca numai in satele PNL/PSD au fost voturi suspecte? Vroiai sa se duca in Harghita si sa-i intrebe de ce nu au votat?
Cam asa sta treaba bai baiete..Poti sa faci tu spagatu' ca Mircea Badea,ce a fost la referendum s-a vazut tocmai din America.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 10:42 AM
Mesaj #723

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 28 2012, 08:41 AM) *
bei, nici eu n-am chef sa ma repet. Au fost fraude? Au fost, ca nu poti explica altfel procentele de peste 100%. Nici macar alea de 80% nu le poti explica, pen'ca pana acum niciodata n-au fost 80% din oameni la vot, daramite alea de peste 100%. Acu tu vii si-mi spui ca au fost sate in care au fost 10-30% prezenta la vot. Asa, si? Ce treaba are baba cu mitraliera? Daca si numai intr-un singur sat am avut caz de >100% prezenta la vot asta inseamna frauda.

E grea geometria analitica, ce sa mai? biggrin.gif Ai o atitudine de militian care, daca a prins un gainar furand o gaina ii pune in carca toate gainile lipsa din sat, chiar daca au fost mancate de proprietarii lor.
Tu ce dracu nu pricepi ca prezenta PE TARA n-a fost niciodata 80%, poate. Dar asta e o MEDIE (e greu conceptul asta de inteles, e cu ecuatii diferentiale pentru tine din cate vad eu). In unele zone prezenta e mai mare, in alta mai mica (de exemplu 10-30% si asta trage media in jos), astfel incat in medie da aprox 45%. Simplu.

Prezenta de peste 100% e posibila si asta o dovedeste inclusiv legea alegerilor, care prevede un numar suplimentar de buletine de vot la fiecare sectie tocmai in eventualitatea asta. Fii sigur ca la mare sau la munte prin statiuni cu multe hoteluri se ating procente de genul asta.

Stiu ca in calitate de basist fanatic nu iti imaginezi ca majoritatea populatiei (in unele localitati chiar peste 70%) are alta opinie ca tine. Dar asta e problema ta.

Citeaza
Tu stii ce faci acu? Te iei de postas ca nu ti-a ajuns scrisoarea care n-a fost niciodata trimisa. Faptul ca presa pro basescu face "mascarada" este pentru ca asta face presa, pro sau contra, cand le dai munitie o folosesc. Tu acu ai vrea ca ei sa se poarte cu manusi, sa nu insiste pe fraude si alte alea. Ete ca nu se poate, asta face presa, e modelul promovat de A3. Daca USL ar fi furat si ei mai cu bun simt, adica sa se fi oprit pe la 80% prezenta la vot ar fi fost ceva, dar acu nu poti sa negi frauda orice-ar fi, >100% nu exista, este frauda. Acum USL culege ce a semanat. Daca erati demni, taceati din gura iar daca erati destepti ati fi tipat sa fie pedepsiti cei care au fraudat referendumul prin aceste prezente aberante. Cand insisti in prostie nu faci decat sa arati ca greseala nu e un accident ci un mod de viata.

Bai asta, eu mi-am exprimat punctul de vedere f. clar, mai putin ptr. unii analfabeti functionali (altfel nu-mi explic problema ta). NU am spus niciodata ca NU S-A FURAT. Eu am spus doar ca daca iei toate furturile descoperite si mai si presupui ca cele nedescoperite ating cote ridicole (sa spunem ca se descopera doar 10% din furturi, ceea ce e absurd, la cati procurori stau si perie listele alea, dar hai treaca de la noi de dragul discutiei) tot nu se ating numerele alea astronomice vehiculate pe threadul asta.
Deci in concluzie furturile useleilor (despre care inca o data ADMIT ca au fost) nu au cum sa schimbe rezultatul referendumului. Deci chioru' si-a luat-o in fonfeta de la popor. Restul discutiilor (daca are poporul dreptate sau nu, care au fost motivele, criza, taierile, masurile etc) sunt alta mancare de peste.

Nu cred ca mai pot gasi alta exprimare pentru aceeasi idee (cred ca am spus-o deja de vreo 5-6 ori) asa ca o sa trebuiasca sa te descurci cu asta (citeste eventual pe silabe si incearca sa o pricepi, altfel nu stiu ce sa zic). Discutia o sa o continuam cand s-or descoperi cifre relevante (daca se descopera cateva mii de voturi furate acum, peste 6 luni sau whatever putem reanaliza situatia).

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 28 2012, 10:45 AM
Mesaj #724

Guests

Citeaza
ce a fost la referendum s-a vazut tocmai din America.

Da s-a vazut atat de bine ca nu exista nici o dovada. Atat de bine s-a vazut.
Nu am cerut sa ma crezi. Am cerut dovezi pentru ca tu ai promis ca exista.

Dar am sa iti spun ce se va vedea in curand foarte bine : tainul pe care l-a promis si trebuie sa il plateasca Basescu americanilor. Bineinteles ca nu din banii lui Base ci din banii fraierilor de romani.
Cum ar fii
gazul de shist - moca la Chevron.
Cuprumin - moca.
Aurul de la Rosia Montana - moca.
F16 second hand - foaaaarte scumpe.

Vom trai si vom vedea.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 10:47 AM
Mesaj #725

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 28 2012, 08:48 AM) *
Asta o sa dureze cam 6 luni, ti s-a explicat deja.

Dar daca ai de gand sa bati campii in continuare ca tu vrei sa-l vezi astazi, n-ai decat. Ce-ai vrea, sa vina procurorii cu file din dosare la Antena 3, ca sa te convinga pe tine ca se lucreaza la asta? A trecut abia o luna de la referendum, nici un faptuitor nu avea cum sa fi fost inculpat intr-un timp atat de scurt, cu-atat mai putin sa poata fi si judecat. Numai pe vremea lui Ceausescu te puteai trezi condamnat in 24 de ore.

Il mai tii minte pe Brandusel Nichitean? In 2004 era membru PD si a votat de 5 ori pentru el insusi la parlamentare. PD-ul i-a refuzat validarea mandatului de senator, iar astazi s-a reorientat, e vicepresedintele PNL Suceava. Asta spune totul despre standardele fiecarei formatiuni, in privinta votului multiplu.

Un partid cu udrea, videanu, igas si falca in partid vorbeste de standarde? Asta e chiar ridicol.

OK, hai sa spunem ca brandusa, lalea si mai stiu eu cine au votat de 5 ori. Rusine lor, sa fie pedepsiti. baselu' tot nu e dorit de popor.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 10:58 AM
Mesaj #726

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 28 2012, 09:07 AM) *
Uite ca prima inculpare tocmai s-a rezolvat:

"Trei preşedinţi ai unor secţii de votare din judeţul Mehedinţi au fost puşi sub acuzare de către procurori. Preşedintele secţiei de votare din Gârla Mare, Dumitru Mirea, Drobeta Turnu Severin -Liviu Cătălin Bondoc- şi de la o secţie de votare din Orşova, Gheorghiţa Burcu sunt primii şefi de secţii puşi sub acuzare.

In acest dosar s-a început urmărirea penală faţă de 3 preşedinţi de la 3 secţii de votare din judeţul Mehedinţi:

1. Dumitru Mirea, în calitate de preşedinte - secţia de votare din Gârla Mare, în data de 29 iulie 2012 şi în perioada anterioară acestei date, a dispus întocmirea unei liste suplimentare de alegători conţinând menţiuni false, în sensul că mai multe persoane au fost înscrise de mai multe ori în lista electorală suplimentară, şi a folosit această listă în vederea introducerii în urnă a unui număr suplimentar de buletine decât cele votate de alegători.

2. Cătălin-Liviu Bondoc, în calitate de preşedinte la secţia de votare din Drobeta Turnu Severin a semnat lista suplimentară de alegători conţinând menţiuni false şi a folosit această listă în vederea introducerii în urnă a unui număr suplimentar de buletine decât cele votate de alegători. Astfel, din probe a rezultat că, lista suplimentară de alegători de la această secţie de votare conţine un număr foarte mare de votanţi din trei comune, unde persoanele au fost înscrise în lista electorală suplimentară în aceeaşi ordine în care figurează şi în listele electorale permanente din localităţile de domiciliu.

3. Gheorghiţa Burcu, în calitate de preşedinte la secţia de votare din Orşova, a întocmit în fals pagina 11 a listei electorale suplimentare de alegători, prin copierea tuturor datelor de identificare ale tuturor persoanelor înscrise în pagina 3 a aceleiaşi liste cu schimbarea ordinii şi semnarea în fals a persoanelor, urmată de anularea unui număr de 15 buletine de vot corespunzător persoanelor menţionate în pagina 11, prin stampilarea acestor buletine de vot de două ori la ambele rubrici de votare, validând astfel prezenţa celor 15 persoane, activitate ce a avut loc după încheierea procesului de votare."

E comic ca spui "mai multe" si "un numar foarte mare". Ce aia mai multe si ce inseamna un numar foarte mare ptr. comuna Ciorogrla, explica te rog unui om obsedat de cantitati absolute si relative. Exista o mentiune de 15 voturi in plus intr-un loc si atat.

Vad ca esti unul dintre putinii cu care chiar pot continua o discutie fara sa bat pasul pe loc. Uite, facem un pact: in 6 luni postezi pe forumul asta tot ce s-a descoperit. Daca ai 300.000 de cazuri sau mai mult eu sunt gata sa iti acord 3 milioane de la mine fara numar si accept faptul ca baselu' e king of the hill, cel mai iubit fiu al poporului.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 11:00 AM
Mesaj #727

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 10:22 AM) *
Ce sa-ti spun..acu' esti ingrijorat ca nu si-au facut procurorii treaba ca la carte si asa scapa criminalii..
Sa te cred? Neh...
Si nu e curios ca numai in satele PNL/PSD au fost voturi suspecte? Vroiai sa se duca in Harghita si sa-i intrebe de ce nu au votat?
Cam asa sta treaba bai baiete..Poti sa faci tu spagatu' ca Mircea Badea,ce a fost la referendum s-a vazut tocmai din America.

Pai da, poate au fost intimidati sa nu iasa la vot. Sua poate au votat si voturile lor au disparut, listele inlocuindu-se cu altele noi, goale.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 11:03 AM
Mesaj #728

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 28 2012, 10:45 AM) *
Da s-a vazut atat de bine ca nu exista nici o dovada. Atat de bine s-a vazut.
Nu am cerut sa ma crezi. Am cerut dovezi pentru ca tu ai promis ca exista.

Dar am sa iti spun ce se va vedea in curand foarte bine : tainul pe care l-a promis si trebuie sa il plateasca Basescu americanilor. Bineinteles ca nu din banii lui Base ci din banii fraierilor de romani.
Cum ar fii
gazul de shist - moca la Chevron.
Cuprumin - moca.
Aurul de la Rosia Montana - moca.
F16 second hand - foaaaarte scumpe.

Vom trai si vom vedea.

Ti-am aruncat in mod special aia cu America sa vad daca te ambalezi..Ai devenit predictibil.
Nu uita cine are guvernul si parlamentul acum.Tot pe Basescu o sa dai vina la iarna cand o sa-ti vina intretinerea?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 11:05 AM
Mesaj #729

Guests

Citeaza (basecu' @ Aug 28 2012, 11:00 AM) *
Pai da, poate au fost intimidati sa nu iasa la vot. Sua poate au votat si voturile lor au disparut, listele inlocuindu-se cu altele noi, goale.

Sau poate le-a furat Basescu.S-a deghizat in Mos Craciun.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 28 2012, 11:06 AM
Mesaj #730

Guests

Citeaza (basecu' @ Aug 28 2012, 10:47 AM) *
baselu' tot nu e dorit de popor.

Asta e non sequitur. Eroare tipica de logica.

Basescu nu are de ce sa fie "dorit" de popor, a obtinut un mandat in 2009 valabil pana in 2014, iar in 2014 nu mai are dreptul sa candideze. Restul e circ ieftin care nu duce nicaieri, dupa cum s-a vazut la capatul a 52 de zile.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 11:14 AM
Mesaj #731

Guests

Citeaza (gigel de luxembourg @ Aug 28 2012, 09:01 AM) *
Tu chiar traiesti ca Antonescu, intr-o lume paralela numita "realitate". Acolo Basescu a fost demis si USL produce doar lapte si miere. E timpul sa revii intre noi, in adevarata realitate.
Comparatiile tale sunt puerile si incorecte. Oamenii nu sunt intrebati daca au violat pe cineva ci daca isi recunosc semnatura din dreptul cnp-ului. Vor sa afle daca frauda este personala sa comisa de cei care au organizat referendumul. M-as bucura sa vina si la mine sa ma intrebe asa ceva, le-as spune ca n-am votat si ca cei care mi-au pus acolo cnp-ul trebuie sa plateasca. Procurorii nu ancheteaza oamenii in calitate de invinuiti, e greu sa intelegi asta? Ai stat prea mult cu capul in televizor la A3, trezeste-te.

Daca tu ai un numar foarte mare de voturi pe mai multe liste suplimentare verifici:

1. Votantii multipli sunt din acelasi sat si au dat o tura prin satele vecine?
2. Chestionezi comisiile sa vezi daca au votat oameni in masa (gen 40 intr-o singura ora pe listele suplimentare). Fiecare sectie are si reprezentant pedelist care n-are interesul sa minta.
3. S-au inchiriat microbuze, autobuze etc. in zona?
4. De catre cine si in ce scop?
5. Pentru numele lui Dumnezeu, foloseste EXPERTI GRAFOLOGI ca sa vezi daca semnaturile seamana, juratul pe Biblie e penibil, nici Inchizitia nu facea asa ceva.
6. Foloseste "metode specifice de investigare", cu intimidarea mergea macovei in vremea lui ceashka, au apus vremurile alea.

In general sistemul de vot are punctele lui slabe care ar trebui cunoscute de investigatori, iar ancheta sa puna accentul pe ele. Ce metode posibile puteau fi folosite (turism electoral pentru milioane de voturi?). Cum se pot identifica, s.a.m.d.

Eu is in stare sa garantez ca in 6 luni toata frauda masiva va fi uitata, scopul mascaradei fiind doar sa-i dea un motiv chiorului sa isi mai poata arata fatza in public.

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 11:18 AM
Mesaj #732

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 11:05 AM) *
Sau poate le-a furat Basescu.S-a deghizat in Mos Craciun.

Tu ce copilarie ai avut blink.gif ?

Noua, copiilor obisnuiti, mosul ne aducea daruri nu le fura. Mai logic ar fi sa spui ca Mos Craciun a bagat voturi in urna peste noapte, intrand pe horn. O fi uselist si ala, da-l dreacu' laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 11:23 AM
Mesaj #733

Guests

Citeaza (Warrington @ Aug 28 2012, 11:06 AM) *
Asta e non sequitur. Eroare tipica de logica.

Basescu nu are de ce sa fie "dorit" de popor, a obtinut un mandat in 2009 valabil pana in 2014, iar in 2014 nu mai are dreptul sa candideze. Restul e circ ieftin care nu duce nicaieri, dupa cum s-a vazut la capatul a 52 de zile.

Irelevant. El se batea cu caramida in piept ca e. Si-a luat-o in fonfeta.

Argumentul tau e similar cu cele pro ponta la faza cu plagiatul, ca stii ca de fapt comisia spune daca a plagiat sau nu. Aici e faza de obraz. Cand stii ce ai facut in cazul lui ponta sau cand majoritatea oamenilor te-ar scuipa in fata ca in cazul baselului cel mai bine e sa umbli cu capul plecat fara aere de superioritate.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 11:31 AM
Mesaj #734

Guests

[quote name='basecu'' date='Aug 28 2012, 11:14 AM' post='258911']
Daca tu ai un numar foarte mare de voturi pe mai multe liste suplimentare verifici:

1. Votantii multipli sunt din acelasi sat si au dat o tura prin satele vecine?
2. Chestionezi comisiile sa vezi daca au votat oameni in masa (gen 40 intr-o singura ora pe listele suplimentare). Fiecare sectie are si reprezentant pedelist care n-are interesul sa minta.
3. S-au inchiriat microbuze, autobuze etc. in zona?
4. De catre cine si in ce scop?
5. Pentru numele lui Dumnezeu, foloseste EXPERTI GRAFOLOGI ca sa vezi daca semnaturile seamana, juratul pe Biblie e penibil, nici Inchizitia nu facea asa ceva.
6. Foloseste "metode specifice de investigare", cu intimidarea mergea macovei in vremea lui ceashka, au apus vremurile alea.

In general sistemul de vot are punctele lui slabe care ar trebui cunoscute de investigatori, iar ancheta sa puna accentul pe ele. Ce metode posibile puteau fi folosite (turism electoral pentru milioane de voturi?). Cum se pot identifica, s.a.m.d.

Eu is in stare sa garantez ca in 6 luni toata frauda masiva va fi uitata, scopul mascaradei fiind doar sa-i dea un motiv chiorului sa isi mai poata arata fatza in public.

1.2.3.4.5.6.....s-a mai explicat deja: investigatiile continua.Pe nentu Nastase l-au bagat dupa ani buni,nu se face totul peste noapte.

Eu stiu ceva,apropo de copilaria mea,cand respecti pe cineva te respecti de fapt pe tine.
Poti sa zici de cineva ca e hot,incompetent,adormit,tzata,fanatic dar cand ajungi sa atingi in aspecte personale de fapt te injosesti tu singur.
Si asa cum am spus,cand dai in cineva trebuie sa ai cu ce.Nu cred ca tu esti Brad Pitt,frumos sa-l scuipi si sigur ai si tu in familie pe cineva care nu e perfect.
Sau poate tocmai de aici frustrarea?...

+Quote Post
Vizitator_confuzius.
mesaj Aug 28 2012, 11:56 AM
Mesaj #735

Guests

Oare cati romani vor fi trecuti pe listele permanente la alegerile din decembrie?

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 28 2012, 11:58 AM
Mesaj #736

Guests

Citeaza
Ti-am aruncat in mod special aia cu America sa vad daca te ambalezi..Ai devenit predictibil.

Incerci disperat o deturnare a discutiei pentru ai pierdut penibil si iremediabil.

Procurori slugi basiste au incalcat legea si terorizeaza populatia - subordonarea justitiei lui basescu dovedita.
Minciuna cu frauda masiva nu mai poate fi sustinuta de nimic - propaganda dovedita.
Ti-am dovedit logic si argumentat ca gresesti non stop inclusiv argumentul penibil cu chematul intregului sat la procuratura in aceeasi zi.
Intr-o democratie faptul ca esti extrem de impopular CONTEAZA. Faptul ca nu esti impopular in sondaje e una dar daca ai iesit la vot 88% invins intr-o democratie reala e mortal. Basescu si democratia reala sunt nemixcibili.
Insusi basescu in persoana a declarat ca:
1) nu vrea sa castige la masa verde,
2)ca vrea un vot in plus
3)daca populatia nu il vrea el va intelege si se va retrage
4)ca e suparat rau pe PDL ca vrea sa boicoteze votul.

Dupa care pinochio basescu a:
1) castigat la masa verde
2) nu a obtinut un vot in plus ci aproape 7 milioane in minus
3) nu a inteles nimic si nu s-a retras
4) nu e deloc suparat pe PDL pentru boicot ba chiar a indemnat personal la boicot populatia si a boicotat el insusi

Toate astea le-am vazut la A3. I-a ziceti voi dragii mosului sunt adevarate sau minciuni? Te pomenesti ca la A3 au falsificat niste filme cu Basescu spunand cele de mai sus si actionand exact invers. Eu cred ca nu A3 a mintit ci Basescu.

+Quote Post
Vizitator_patrunjel.
mesaj Aug 28 2012, 12:05 PM
Mesaj #737

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 28 2012, 11:58 AM) *
Intr-o democratie faptul ca esti extrem de impopular CONTEAZA. Faptul ca nu esti impopular in sondaje e una dar daca ai iesit la vot 88% invins intr-o democratie reala e mortal. Basescu si democratia reala sunt nemixcibili.
2)ca vrea un vot in plus

Interesant. Stiu un senator chiulangiu care a ajuns senator de pe locul 2, deci nu e foarte popular. Ar trebui sa plece? Circumscriptia nu l-a votat pe nenorocit. Cum sa fie, Toteu? Voturi sau lege?

+Quote Post
Vizitator_basecu'.
mesaj Aug 28 2012, 12:27 PM
Mesaj #738

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 11:31 AM) *
1.2.3.4.5.6.....s-a mai explicat deja: investigatiile continua.Pe nentu Nastase l-au bagat dupa ani buni,nu se face totul peste noapte.

Avand in vedere punctele 5 si 6 "investigatiile" se fac singure de ras. Nu asa se face o investigatie...profi.

Nenea bombo' a stat bine mersi si sef de camera atata timp cat chioru' era iubit de popor. Cum a inceput popularitatea baselului sa se clatine, a inceput cu "mai tineti minte, eu sunt ala care v-a promis capul lui nastase" si l-au bagat la zdup in speranta ca poate poate mai indreapta ceva.

Citeaza
Eu stiu ceva,apropo de copilaria mea,cand respecti pe cineva te respecti de fapt pe tine.
Poti sa zici de cineva ca e hot,incompetent,adormit,tzata,fanatic dar cand ajungi sa atingi in aspecte personale de fapt te injosesti tu singur.
Si asa cum am spus,cand dai in cineva trebuie sa ai cu ce.Nu cred ca tu esti Brad Pitt,frumos sa-l scuipi si sigur ai si tu in familie pe cineva care nu e perfect.
Sau poate tocmai de aici frustrarea?...

N-am vrut sa te jignesc, imi cer scuze daca am facut-o, mea culpa, dar ... Mosu sa fure? Cum ar spune gitanshtain: dude, WTF?

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 12:31 PM
Mesaj #739

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 28 2012, 11:58 AM) *
Incerci disperat o deturnare a discutiei pentru ai pierdut penibil si iremediabil.

Procurori slugi basiste au incalcat legea si terorizeaza populatia - subordonarea justitiei lui basescu dovedita.
Minciuna cu frauda masiva nu mai poate fi sustinuta de nimic - propaganda dovedita.
Ti-am dovedit logic si argumentat ca gresesti non stop inclusiv argumentul penibil cu chematul intregului sat la procuratura in aceeasi zi.
2)ca vrea un vot in plus
3)daca populatia nu il vrea el va intelege si se va retrage
4)ca e suparat rau pe PDL ca vrea sa boicoteze votul.

Dupa care pinochio basescu a:
1) castigat la masa verde
2) nu a obtinut un vot in plus ci aproape 7 milioane in minus
3) nu a inteles nimic si nu s-a retras
4) nu e deloc suparat pe PDL pentru boicot ba chiar a indemnat personal la boicot populatia si a boicotat el insusi

Toate astea le-am vazut la A3. I-a ziceti voi dragii mosului sunt adevarate sau minciuni? Te pomenesti ca la A3 au falsificat niste filme cu Basescu spunand cele de mai sus si actionand exact invers. Eu cred ca nu A3 a mintit ci Basescu.

Ti se pare tie.Si nu pot schimba parerea unui om care crede ca oul e patrat.
Ti-am pus o gramada de intrebari pertinente la care te-ai dat lovit.
Le-as repeta daca nu as fii convins ca o sa procedezi la fel.
Nu uita ca multi dintre procurorii aia aveau aceeasi slujba si timpul PSDului.
Sau ca judecatoarea Aspazia a fost numita de PSD.
Sau ca CCR a fost buna cand bloca legile PDLului.
Chiar daca ma stradui e greu sa ignor ipocrizia.

Tu nu vrei sa intelegi (nu stiu ce democratii ai urmarit tu) ca un presedinte are un mandat si nu poti sa il dai jos atunci cand popularitatea lui scade.Altfel toti ar face alegeri de vreo 5 ori pe an.
Si cand vrei sa schimbi ceva trebuie sa ai un inlocuitor altfel esti prost bata.Nu poti sa-ti spargi TV-ul (care nu-ti mai place) daca nu ai bani pentru altul mai bun.
Vorbesti de popularitatea lui Basescu.Dar a lui Antonescu care e? Ti s-a mai spus dar nu vrei sa intelegi...Basescu are legitimitatea unui mandat castigat,Antonescu are in spate 9000 de voturi.

Ca politicienii mint sau ca isi schimba parerile nu e o noutate.Ultimul exemplu:Antonescu.

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Aug 28 2012, 12:32 PM
Mesaj #740

Guests

Citeaza (patrunjel @ Aug 28 2012, 12:05 PM) *
Interesant. Stiu un senator chiulangiu care a ajuns senator de pe locul 2, deci nu e foarte popular. Ar trebui sa plece? Circumscriptia nu l-a votat pe nenorocit. Cum sa fie, Toteu? Voturi sau lege?

Da, dle. Pătrunjel, vecinul unchilor mei are un gazometru. Nu știu unde îi este montat, nu știu ce face cu el, dar are un gazometru. Mi se pare exact la fel de relevant ca și comentariul matale care dovedește (a câta oară ?) că PD-Liștii sunt spălați pe creier rău de tot. Când se pomenește de dl.Băsescu apar imediat șabloanele cu Ponta Plagiatorul, Antonescu chiulangiul, etc. Mie, personal, mi se par o dovadă de stupizenie crasă dar poate nu le prea pricep eu- deci ce legătură are faptul că dl.Băsescu care e din păcate din nou președintele ROmâniei și care ne-am dori vreo 88% din români să .... cu ce fac sau sunt cei doi pomeniți anterior ? E dl. Băsescu mitocan și neam prost pentru că dl.Ponta e plagiator ? E dl. Băsescu chitit să-și facă avere prin furăciuni pentru că dl.Antonescu e chiulangiu ? De-abia aștept să mă lămurească și pe mine cineva...

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj Aug 28 2012, 12:36 PM
Mesaj #741

Guests

Citeaza (Nae @ Aug 28 2012, 12:31 PM) *
Ti se pare tie.Si nu pot schimba parerea unui om care crede ca oul e patrat.
Ti-am pus o gramada de intrebari pertinente la care te-ai dat lovit.
Le-as repeta daca nu as fii convins ca o sa procedezi la fel.
Nu uita ca multi dintre procurorii aia aveau aceeasi slujba si timpul PSDului.
Sau ca judecatoarea Aspazia a fost numita de PSD.
Sau ca CCR a fost buna cand bloca legile PDLului.
Chiar daca ma stradui e greu sa ignor ipocrizia.

Tu nu vrei sa intelegi (nu stiu ce democratii ai urmarit tu) ca un presedinte are un mandat si nu poti sa il dai jos atunci cand popularitatea lui scade.Altfel toti ar face alegeri de vreo 5 ori pe an.
Si cand vrei sa schimbi ceva trebuie sa ai un inlocuitor altfel esti prost bata.Nu poti sa-ti spargi TV-ul (care nu-ti mai place) daca nu ai bani pentru altul mai bun.
Vorbesti de popularitatea lui Basescu.Dar a lui Antonescu care e? Ti s-a mai spus dar nu vrei sa intelegi...Basescu are legitimitatea unui mandat castigat,Antonescu are in spate 9000 de voturi.

Ca politicienii mint sau ca isi schimba parerile nu e o noutate.Ultimul exemplu:Antonescu.

Nae dragă, există o soluție foarte, foarte simplă și dacă ești u ncetățean onest sper că vei fi de acord cu ea- o republică parlamentară în care președintele are un rol ”ornamental” , fără să fie nici ”jucător” și nici altceva. Și îl vom putea pune președinte pe dl.Pleșu, dl.Cărtărescu, dl. Patapievici fără nici un fel de spaime, pricepuși ?
Băsescu are în spate 2 furăciuni securiste, atâta tot. În 2004 când securilă a mobilizat tovarășii pentru campania de ură contra lui Năstase- cu minciunile de-acuma (se fraudează votul, săriți) și în 2009 când a furat pe față.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj Aug 28 2012, 12:37 PM
Mesaj #742

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 12:32 PM) *
faptul că dl.Băsescu care e din păcate din nou președintele ROmâniei

Manipulare ieftina, amice. Basescu e in continuare presedinte, nu din nou, ca vara asta n-au fost alegeri prezidentiale, indiferent ce crezi tu si cu Antonescu tongue.gif

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 12:38 PM
Mesaj #743

Guests

Citeaza (basecu' @ Aug 28 2012, 12:27 PM) *
N-am vrut sa te jignesc, imi cer scuze daca am facut-o, mea culpa, dar ... Mosu sa fure? Cum ar spune gitanshtain: dude, WTF?

Foarte spiritual..
Noroc cu mistourile astea care ne salveaza cand se blocheaza argumentele.

+Quote Post
Vizitator_Nae.
mesaj Aug 28 2012, 01:02 PM
Mesaj #744

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 12:36 PM) *
Nae dragă, există o soluție foarte, foarte simplă și dacă ești u ncetățean onest sper că vei fi de acord cu ea- o republică parlamentară în care președintele are un rol ”ornamental” , fără să fie nici ”jucător” și nici altceva. Și îl vom putea pune președinte pe dl.Pleșu, dl.Cărtărescu, dl. Patapievici fără nici un fel de spaime, pricepuși ?

Dracu mai crede.Antonescu zbiera ca un apucat ca Basescu e prea jucator si prea arogant si in cateva saptamani a dovedit cat de ipocrit e.
Nu numai ca a participat la demonstratii politice,si-a spus parerea despre CCR (nu intr-un mod gentil),despre justitie,s-a pus rau cu ambasadori,cu UE,cu oameni importanti din lume (importanti pentru ei dar si pentru noi) si in final incita si la violenta.
Asta pentru nu a pleca el de la Cotroceni nu ca ii pasa de ce crede 'poporul'.
Pe el nu-l freaca cat e leul,ia destui si pe degeaba.
Pe el nu-l freaca daca omu' de rand nu ia viza,el ia oricand.

Nu mai spune de legi care inca nu exista,ne raportam la ce avem acum.Vrei sa schimbi legea,bun,vant la pupa.Alt topic.

+Quote Post
Vizitator_pehash.
mesaj Aug 28 2012, 01:12 PM
Mesaj #745

Guests

Când se pomenește de dl.Băsescu apar imediat șabloanele cu Ponta Plagiatorul, Antonescu chiulangiul, etc.
...deci ce legătură are faptul că dl.Băsescu care e din păcate din nou președintele ROmâniei și care ne-am dori vreo 88% din români să .... cu ce fac sau sunt cei doi pomeniți anterior ?
...
De-abia aștept să mă lămurească și pe mine cineva...
[/quote]

Legatura este destul de simpla
1. nu sunt 'sabloane', sunt adevaruri din orice perspectiva ai privi. cati prim-ministrii plagiatori a avut Romania? smile.gif care senator are cele mai multe absente la vot in parlament?
2. legatura >> Ponta este prim-ministru, Antonescu a fost presedinte interimar.

Deci oamenii mai putin simpli, care pot sa faca 2-3 conexiuni, inteleg ca demiterea lui Basescu echivaleaza cu preluarea puterii prezidentiale de catre cei 2 bufoni, plagiatorul si chiulangiul. vorba lui Plesu.. dai berbecul pe doua gâşte?
Atunci cand poti sa mai faci inca 2-3 conexiuni in spatele primelor 2, veti observa si cine sunt personajele care iau deciziile politice in alianta pe care cele doua gâşte plus 'ala micu' o prezideaza. Ajungi atunci sa te intrebi, oare aia ~88% care au votat la referendum l-ar vota pe Voiculescu presedinte? Dar pe Fenechiu? Pe Dragnea? Oprisan?.. lista poate continua.
Macar atunci cand vorbim de Basescu, stim ca in spatele hahaielilor si mitocaniei nu se mai ascunde nimeni. Ca agenda e stabilita direct de personaj.

Oricum, Antonescu n-are saracul sanse prea mari nici la Cotroceni, cum n-a avut nici in parlament. Dupa numai 50 de zile de interimat a plecat in vacanta in Italia.. tocmai cand se intrunea parlamentul in sesiune speciala! Deh, daca tot a fost absent 99% pana acum, probabil ca i se pare ciudat sa se mai astepte cineva sa participe la sedintele parlamentului. Sunt curios, daca i-ar intreba cineva pe cei 9000 de fraieri care l-au votat senator, ce parere au acum de votul lor?

+Quote Post
Vizitator_toteu.
mesaj Aug 28 2012, 01:14 PM
Mesaj #746

Guests

Citeaza

Asa si asta e dovada ca s-au fraudat 2 milioane de voturi.
Cum spuneam : deturnarea discutiei - ai lor sunt mai rai decat ai nostri.

Cam la asta se reduc argumente tale: deturnarea discutiei, propaganda, minciuni, logica schioapa etc. etc. etc.

+Quote Post
Vizitator_gina.
mesaj Aug 28 2012, 01:20 PM
Mesaj #747

Guests

Citeaza (pehash @ Aug 28 2012, 01:12 PM) *
... Sunt curios, daca i-ar intreba cineva pe cei 9000 de fraieri care l-au votat senator, ce parere au acum de votul lor?

Stimate domn, dat fiind ca norma de reprezentare pentru senat este de 160000 de cetateni, dl. crin este al naibii de legitim! Are cineva un calculator sa scoatem procentajul? unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_marar.
mesaj Aug 28 2012, 01:49 PM
Mesaj #748

Guests

Citeaza (toteu @ Aug 28 2012, 01:14 PM) *
Asa si asta e dovada ca s-au fraudat 2 milioane de voturi.
Cum spuneam : deturnarea discutiei - ai lor sunt mai rai decat ai nostri.

Cam la asta se reduc argumente tale: deturnarea discutiei, propaganda, minciuni, logica schioapa etc. etc. etc.

Fii atent, incearca sa fii logic. Spuneai ca Base nu mai e exponentul ajoritatii, da? Deci tu consideri ca cineva care nu e exponentul majoritatii trebuie sa se dea deoparte, da? Ei bine, un om ajuns de pe locul doi senator e exponentul majoritatii? Fii atent, incearca sa fii logic, incearca sa nu folosesti dubla masura.

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 01:50 PM
Mesaj #749

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 12:32 PM) *
Da, dle. Pătrunjel, vecinul unchilor mei are un gazometru. Nu știu unde îi este montat, nu știu ce face cu el, dar are un gazometru. Mi se pare exact la fel de relevant ca și comentariul matale care dovedește (a câta oară ?) că PD-Liștii sunt spălați pe creier rău de tot. Când se pomenește de dl.Băsescu apar imediat șabloanele cu Ponta Plagiatorul, Antonescu chiulangiul, etc. Mie, personal, mi se par o dovadă de stupizenie crasă dar poate nu le prea pricep eu- deci ce legătură are faptul că dl.Băsescu care e din păcate din nou președintele ROmâniei și care ne-am dori vreo 88% din români să .... cu ce fac sau sunt cei doi pomeniți anterior ? E dl. Băsescu mitocan și neam prost pentru că dl.Ponta e plagiator ? E dl. Băsescu chitit să-și facă avere prin furăciuni pentru că dl.Antonescu e chiulangiu ? De-abia aștept să mă lămurească și pe mine cineva...

Are relevanta pt ca tu propui in locul lui Basescu pe gasca Ponta & Antonescu. Cand vrei sa-l dai jos pe Basescu ca sa-l pui pe Ponta sau Antonescu o sa primesti mereu din astea, cu plagiatul, cu repetentul, astea sunt ce-i reprezinta pe ei, tot asa cum tu o bagi pe aia cu chioru, dictatoru, eba si alte prostii. Daca propuneai pe vecinii tai atunci am fi vorbit de gazometrul lor. Nici nu stiu de ce-ti mai raspund, esti un troll agarici, plin de minciuni si emfaza.

+Quote Post
mesaj Aug 28 2012, 01:55 PM
Mesaj #750

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ Aug 28 2012, 12:36 PM) *
există o soluție foarte, foarte simplă și dacă ești u ncetățean onest sper că vei fi de acord cu ea- o republică parlamentară

Republica parlamentara? sa dilueze astia responsabilitatea la maxim? sa nu mai fie nimeni de vina, ca votu-i la secret? nu, merci, prefer prezidentiala, prefer sa aleg o persoana iar persoana aia sa raspunda. stii ca parlamentul este institutia cu cea mai mica credibilitate in Ro?

+Quote Post

27 Pagini V  « < 23 24 25 26 27 >
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 16th December 2019 - 01:02 AM