IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

21 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ce parere aveti despre ultimul eveniment?
Vizitator_persuadacul.
mesaj May 15 2012, 06:56 AM
Mesaj #241

Guests

A-nceput de ieri sa cada cate-un sondaj de opinie. Manipulare la greu. Bune-s televiziunile astea pentru pacalit aligatori. Rezultatul? Tot ei, desigur.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_clientelu'.
mesaj May 15 2012, 03:14 PM
Mesaj #242

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 9 2012, 03:44 PM) *
Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Frateeee, a iesit Pop interimaru' de le NeEducatie si a zis ca pedeleaua a dat banu' la clientela. Bai, arestati-l pe Clientela asta. Clientela e precis vinovat, e un nenorocit nea Clientela asta. In aceiasi ordine de idei, arestati-o pe Coruptia, dati-o afara pe Incompetenta, Trageti-i lu' Nepotismu' niste suturi in bot etc.
PS: La brutarieeeee

+Quote Post
Vizitator_grigoras.gherase@yahoo.comcom.
mesaj May 15 2012, 04:45 PM
Mesaj #243

Guests

Citeaza (Mai mult de un neuron @ Apr 10 2012, 01:03 AM) *
Să lăsăm poveștile despre corupție să se odihnească în pace !

Aș prefera să terminăm cu panarama asta vehiculată de vreo 8 ani cu ”glorioasa” luptă împotriva corupției. Dă bine numai la idioți congenitali care-și închipuie că dacă dl.politician X sau dl.politician Y sunt la ciolan n-o să-și bage mâinile în borcănelul cu miere. Imposibil. De la Președintele Țării- care are afacerile proprii- și care ar fi trebuit- ca manifest a luptei contra corupției să renunțe totalmente la ele- și până la ultimul primar toată lumea e tentată. Cum poți să scapi de așa ceva ? Foarte simplu- se cheamă accountability. Tu, politician X- să spunem ministrul MRDT- trebuie la sfârșitul anului să prezinți un bilanț financiar transparent. În Franța o face orice fel de întreprindere, inclusiv institutele de cercetări. Dacă ești pe roșu- și ai cheltuit mai mult decât ai avut- sau n-ai adus profit din investițiile tale- e posibil să faci pușcărie. Dacă dovedești că ți-ai făcut treaba nu mai interesează nici pe dracu cine ți-a pus termopane sau ți-a reparat apartamentul mătușii. Cazurile ”descoperit” de corupție frizează ridicolul și dau convingerea că procurorii DNA sunt selectați de la casa de copii cu handicap grav. Să acuzi primul ministru al unei țări că și-a pus termopane din China- e un banc prost și dovedește că alde Kovesi, Morar și toată șeahta probabil că sunt la același nivel de inteligență cu IQ-ul milițienilor de pe vremea lui Ceașcă, ba chiar mai jos. Renunțarea la DNA și la ANI ar conduce la economii însemnate și ar trimite un mare număr de specialiști în agricultură. Pentru că în afară de prima prașilă dnii .Morar și Țuluș nu sunt în stare de nimica. Iar dna. Kovesi poate juca rolul de jună Rodică. Rezumând, există probleme mult mai grave decât corupția în România, cum ar fi de exemplu, investițiile în nimic. Sau scăderea continuă a nivelului de viață al tineretului- de la cei de vârstă preșcolară la adolescenți. Dacă pe vremea lui Ceaușescu cam toți văzuserăm marea cel puțin o dată (500 de lei m-a costat un sejur în 1990- plus că exista pentru cei cu posibilități materiale scăzute tabăra de la Năvodari)sunt curios care este la ora actuală procentul copiilor între 1 și 18 ani care n-au văzut niciodată marea ? Sunt curios referitor la procentul românilor care mănâncă carne o dată pe lună. Ca să nu mai vorbim de procentul românilor care-și pot permite să cumpere o carte/lună. Astea sunt problemele cu adevărat serioase, nu Trofeul Calității. Prefer un ministru corupt- dar care să ne dea posibilitatea să trăim mai bine- unui ipocrit prost și plin de fumuri cu țepe care nu vor fi ridicate niciodată.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 15 2012, 05:00 PM
Mesaj #244

În Numele Adevărului

Grup: Membri
Postari: 10 152
Inscris: 10-June 08
De la: Deva
Utilizatorul numarul: 1 133

@ persuadacul: nu ar fi oare mai bine sa nu se mai faca deloc alegeri? Iar reprezentantii nostri sa fie selectati prin sondaje de opinie locale si nationale? just asking. tongue.gif

--------------------
https://www.scribd.com/collections/3894082/Holosemantica

http://pintea-haiducul.simplesite.com/423681607

+Quote Post
Vizitator_mic, negru si bate la usa.
mesaj May 16 2012, 06:51 AM
Mesaj #245

Guests

Pe gura lui Florin Georgescu, Ministru de Finante, au iesit urmatoarele: 1) Deficitul va fi 3-3,3% 2) Inflatia va fi in jur de 5%. Cool, man.

+Quote Post
Vizitator_lungul brat al legii.
mesaj May 16 2012, 09:22 AM
Mesaj #246

Guests

Nastase 4 case are un nou renume: Nastase, 400 aminari.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 16 2012, 09:41 AM
Mesaj #247

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (mic, negru si bate la usa @ May 16 2012, 06:51 AM) *
Pe gura lui Florin Georgescu, Ministru de Finante, au iesit urmatoarele: 1) Deficitul va fi 3-3,3% 2) Inflatia va fi in jur de 5%. Cool, man.

In 15 zile deficitul a crescut deja cu 10% iar inflatia cu 40%. Iti dai seama pana in noiembrie de alegeri? Sau si mai grav, inca 4 ani!?

+Quote Post
Vizitator_Vik Leanu.
mesaj May 16 2012, 09:48 AM
Mesaj #248

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ May 16 2012, 09:41 AM) *
In 15 zile deficitul a crescut deja cu 10% iar inflatia cu 40%. Iti dai seama pana in noiembrie de alegeri? Sau si mai grav, inca 4 ani!?

Ma gandesc ca e un truc. Ne baga zilele astea in groapa (desi nu ar trebui) ca peste cateva luni sa ne scoata din groapa si sa se poata lauda cu asta. Mecanism simplu: devalorizezi banu' fraierului, el pierde in cifre absolute, apoi fiindca ai obtinut bani din devalorizare, ii dai fraierului bani si el crede ca...ah...crede ca i-ai dat. Daca televiziunea tace cand Ponta devalorizeaza si bate toba cand Ponta da coi lei mai mult, imaginea pe care o va avea aligatoru' in creierash e clara.
PS: mereu dau exemplul Oprescu. Pe Videanu presa l-a calcat in picioare, de fiecare data cand erau ambuteiaje, intersectii inundate, copaci cazuti la furtuna etc, era vina lui Videanu. De cand e Oprescu primar, vedem primarul general taind panglici, inaugurind, masurind carnati de record etc.

+Quote Post
Zgabeartza Iftod...
mesaj May 16 2012, 09:57 AM
Mesaj #249

Membru veteran

Postari: 543
Inscris: 28-February 09
De la: Orasul lui Bucur
Utilizatorul numarul: 6 789

Citeaza (Vik Leanu @ May 16 2012, 09:48 AM) *
Ma gandesc ca e un truc. Ne baga zilele astea in groapa (desi nu ar trebui) ca peste cateva luni sa ne scoata din groapa si sa se poata lauda cu asta. Mecanism simplu: devalorizezi banu' fraierului, el pierde in cifre absolute, apoi fiindca ai obtinut bani din devalorizare, ii dai fraierului bani si el crede ca...ah...crede ca i-ai dat. Daca televiziunea tace cand Ponta devalorizeaza si bate toba cand Ponta da coi lei mai mult, imaginea pe care o va avea aligatoru' in creierash e clara.
PS: mereu dau exemplul Oprescu. Pe Videanu presa l-a calcat in picioare, de fiecare data cand erau ambuteiaje, intersectii inundate, copaci cazuti la furtuna etc, era vina lui Videanu. De cand e Oprescu primar, vedem primarul general taind panglici, inaugurind, masurind carnati de record etc.

Numai la scolile de partid ale PCR-ului se invata asta, pe la Stefan Gherghiu... Deh, oameni cu scoli, nu gluma.
Pacat insa ca noi suntem aligatorii...

+Quote Post
Vizitator_macroviclenula de smecherol.
mesaj May 16 2012, 12:52 PM
Mesaj #250

Guests

Respect, domnu' Ponta. Nu ratezi nici o ocazie sa-ti faci campanie pe bani publici. Premiezi gimnaste, excelent (mai ales ca Boc le-a luat pensia), ajuti un regizor celebru sa se trateze in Austria si, hehe, faci asta pe bani publici, minunat. Fii atent, exista nenumarati anonimi bolnavi care au nevoie de tratament in Austria, te bagi? Cu fondul de campanie (pardon, de rezerva) a primului ministru.
PS: multumim posturilor TV care ne popularizeaza faptele bune ale lui Ponta din bani publici.

+Quote Post
Vizitator_Vik Leanu.
mesaj May 16 2012, 03:11 PM
Mesaj #251

Guests

Citeaza (Zgabeartza Iftode @ May 16 2012, 09:57 AM) *
Numai la scolile de partid ale PCR-ului se invata asta, pe la Stefan Gherghiu... Deh, oameni cu scoli, nu gluma.
Pacat insa ca noi suntem aligatorii...

Inca ceva: devalorizarea leului la inceputul unei guvernari poate fi pusa in spinarea vechii guvernari.

+Quote Post
Vizitator_Mariuca lu' Antoan.
mesaj May 20 2012, 08:15 AM
Mesaj #252

Guests

Givernu' zice: Taxa pe mincarea nesanatoasa. Un alte cuvinte, DACA N-AVETI PAINE, MANCATI COZONAC. De fapt, guvernu' zice: Aceasta e o spargere. Puneti banii si bijuteriile in geanta rosie.

+Quote Post
Vizitator_Portofelul plin și fin.
mesaj May 20 2012, 10:11 AM
Mesaj #253

Guests

Citeaza (hotnewsadmin @ Apr 9 2012, 03:44 PM) *
Se-ntimpla zilnic cate ceva. Majoritatea "intimplarilor" nu merita un subiect distinct (daca ar merita, cineva ar sesiza) insa sunt destule evenimente care merita pomenite si discutate.

Da, dna. Kovesi plagiatoare proastă. Eram sigur- după declarațiile tandemului ardelensc parașutat de dl.Băsescu la conducerea procuraturii- că nu e prea deșteaptă. Fiind și fostă sportivă- era pe undeva normal. Dar nimeni nu o obligă pe dna. Kovesi să își ia un doctorat dat de o fabrică de diplome- atunci când dumneaei nu e în stare nici măcar o frază obișnuită să o exprime cu cuvintele dumneaei.
Furăciunile- așa cum le spune dl.Ciuvică- sunt vizibile, clare și limpezi pe site-ul unde sunt prezentate- pe 2 coloane- teza dnei. Kovesi și cărțile de unde a furat. Ele sunt cam 1..2 /pagină de lucrare și atestă un lucru într-adevăr teribil- faptul că dna. Kovesi nu știe să facă un lucru de școală generală- la școala generală exista- cred că în clasele superioare- următoarea temă ”Povestiți cu cuvintele voastre următorul text...”. Exact asta era suficient să facă și dna. Kovesi ca să fie curățică și neplagiatoare.

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 20 2012, 11:51 AM
Mesaj #254

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 20 2012, 10:11 AM) *
dna. Kovesi nu știe să facă un lucru de școală generală- la școala generală exista- cred că în clasele superioare- următoarea temă ”Povestiți cu cuvintele voastre următorul text...”.

Incearca tu sa povestesti cu cuvintele tale vreo 20 de pagini din Codul de Procedura Civila, sa vedem ce iese. biggrin.gif

Exista domenii unde preluarea paragrafelor din alte lucrari este obisnuinta generala. Atat timp cat spui din ce autor si din ce lucrare ai preluat paragraful respectiv, nu e nici o problema. Plagiat este doar cand preiei textul altuia si pretinzi ca e al tau.

+Quote Post
mesaj May 20 2012, 09:30 PM
Mesaj #255

Guests

Citeaza (Warrington @ May 20 2012, 11:51 AM) *
Incearca tu sa povestesti cu cuvintele tale vreo 20 de pagini din Codul de Procedura Civila, sa vedem ce iese. biggrin.gif

Exista domenii unde preluarea paragrafelor din alte lucrari este obisnuinta generala. Atat timp cat spui din ce autor si din ce lucrare ai preluat paragraful respectiv, nu e nici o problema. Plagiat este doar cand preiei textul altuia si pretinzi ca e al tau.

Dle.Warrington, dorința matale ca la banu Ghica. Apropo, îmi ești dator cu 300 de Euro- asta că ți-am făcut pe plac. Deci citatul plagiat mot a mot de dna. Kovesi este ” ”La începutul secolului XXI, crima organizată a devenit unul dintre pericolele cele mai grave la adresa existenței, stabilității şi continuității societăților statale din cauza transformării grupurilor infracționale primitive de tip mafiot în adevărate întreprinderi criminale, cu scopul de a se opune autorităților statale şi de a teroriza întreaga comunitate prin exacerbarea violenței, diversificării modurilor de operare, a diversificării structurilor de tip criminal şi comiterea de infracțiuni din aproape întregul spectru al infracționalității.” iar povestirea mea sună cam așa ” În secolul XXI, printre amenințările cele mai severe la adresa statelor civilizate se numără și crima organizată. Grupuri rudimentare sau high-tech(implicate în falsuri informatice- în principal phishing)- de tip mafiot dezvoltă structuri criminale care reduc eficiența autorităților statale și induc nesiguranță în întregi comunități , acoperind toată gama de delicte prevăzute în diversele acte legislative”. .
Deci portofelul așteaptă cu interes cei 300 de Euro- mai ales că dacă te uiți pe link o să vezi că nu apare nici citarea și nici autorul la referințe în teza dnei . Kovesi. Aceasta este suficient de săracă cu duhul să copieze toate acele paragrafe- care nu conțineau vreo definiție care trebuie reprodusă ca atare. Acolo unde dna. Kovesi n-a avut ce face (sau mai probabil negrișorii care i-au făcut lucrarea) - a trebuit să dea citat și să indice sursa- a se vedea tot prima pagină de unde am extras citatul.

+Quote Post
Vizitator_Unchiul Sam.
mesaj May 20 2012, 10:38 PM
Mesaj #256

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 20 2012, 09:30 PM) *
Deci portofelul așteaptă cu interes cei 300 de Euro-
Portofeluil asteapta cu interes continuarea discutiilor pe un subiect care nu exista. Una e sa spun ca e coruptie in lume ai asta afecteaza siguranta cetateanului si sa imi demonstreze nu stiu ce individ ca ce am spus eu a mai fost spus (normal ca a mai fost spus, e o constatare nu o descoperire pe care pretind drepturi de autor) si alta e sa iau o lucare stintifica si sa spun ca e a mea.
Ca Dl. profesor univ portofel pune semnul egalitatii intre cele doua situatii face parte din masochismul cu care dumnealui striga de ani de zile:ia uitati-va bah ce hal de gandire am eu!. Ne uitam.
Asteptam in continuare sa ne spuna cum presedintele Basescu l-a plagiat cu nerusinare pe meteorologul de serviciu spunand , citez: azi o sa ploua.
Altceva ma uimeste, de ce simtim nevoia sa simulam discutii tocmai cu oamenii care clar nu discuta ci doar arunca in apa cu pietre ca sa dea celorlalti de lucru sa le scoata?

+Quote Post
Vizitator_Curry Osso buco (nu se potrivest.
mesaj May 21 2012, 09:14 AM
Mesaj #257

Guests

Guverneaza Guvernu' de-o luna? Ponta a zis: VOM AUDITA TOATE MINISTERELE. M-am bucurat tare, vreau sa stiu cum arata contabilitatile ministerelor. Deci, draga primministrule, FA PUBLICE REZULTATELE AUDITULUI.
PS: decat sa spui in ce situatie dramatica e vaca (nationala), mai bine-o mulgi si speri sa nu moara in timpul guvernarii lu' matale (vezi vaca greceasca care nu se mai vede ca e moarta-n papusoi)

+Quote Post
mesaj May 21 2012, 09:28 AM
Mesaj #258

Guests

Citeaza (Unchiul Sam @ May 20 2012, 10:38 PM) *
Portofeluil asteapta cu interes continuarea discutiilor pe un subiect care nu exista. Una e sa spun ca e coruptie in lume ai asta afecteaza siguranta cetateanului si sa imi demonstreze nu stiu ce individ ca ce am spus eu a mai fost spus (normal ca a mai fost spus, e o constatare nu o descoperire pe care pretind drepturi de autor) si alta e sa iau o lucare stintifica si sa spun ca e a mea.
Ca Dl. profesor univ portofel pune semnul egalitatii intre cele doua situatii face parte din masochismul cu care dumnealui striga de ani de zile:ia uitati-va bah ce hal de gandire am eu!. Ne uitam.
Asteptam in continuare sa ne spuna cum presedintele Basescu l-a plagiat cu nerusinare pe meteorologul de serviciu spunand , citez: azi o sa ploua.
Altceva ma uimeste, de ce simtim nevoia sa simulam discutii tocmai cu oamenii care clar nu discuta ci doar arunca in apa cu pietre ca sa dea celorlalti de lucru sa le scoata?

Dle. Unchiul Sam,
Printre practicile universitare PD-Liste probabil că s-or fi găsit și copierea cuvânt cu cuvânt de citate din lucrările altcuiva, fără ghilimele și fără trimiteri la bibliografie. Link-ul dat eu cred că este suficient și satisfăcător iar în afara PD-Lului și aici în București și la Varșovia și în Washington ăsta tot plagiat este. Pentru că dumneata pari cu un pas mai sus decât PD-Listul obișnuit dar văd că tot nu înțelegi, imaginează-ți poezia ”Somnoroase păsărele” copiată fără ghilimele și fără autor în volumul de debut al dlui. Zgăbearță- dau și eu un exemplu. Acum sper că ai înțeles la ce mă refer, dacă nu ai mai jos figura

Textul dlui N (scos înainte de teza dnei. Kovesi)= Textul din lucrarea de doctorat a dnei Kovesi (fără citat sau autor precizat). Așa cum i-am demonstrat și dlui. Warrington, nu sunt definiții, sunt chestii pe care le poți exprima cu cuvintele proprii- dacă ți-au plăcut așa de mult- și atunci nu te mai acuză nimeni de nimic. Când copiezi însă fiecare cuvânt- ai o problemă mai mare decât un simplu plagiat- PROSTIA.

+Quote Post
Vizitator_Durex Lex (gandire cu gluga).
mesaj May 21 2012, 10:13 AM
Mesaj #259

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 21 2012, 09:28 AM) *
Dle. Unchiul Sam,
Printre practicile universitare PD-Liste probabil că s-or fi găsit și copierea cuvânt cu cuvânt de citate din lucrările altcuiva, fără ghilimele și fără trimiteri la bibliografie. Link-ul dat eu cred că este suficient și satisfăcător iar în afara PD-Lului și aici în București și la Varșovia și în Washington ăsta tot plagiat este. Pentru că dumneata pari cu un pas mai sus decât PD-Listul obișnuit dar văd că tot nu înțelegi, imaginează-ți poezia ”Somnoroase păsărele” copiată fără ghilimele și fără autor în volumul de debut al dlui. Zgăbearță- dau și eu un exemplu. Acum sper că ai înțeles la ce mă refer, dacă nu ai mai jos figura

Textul dlui N (scos înainte de teza dnei. Kovesi)= Textul din lucrarea de doctorat a dnei Kovesi (fără citat sau autor precizat). Așa cum i-am demonstrat și dlui. Warrington, nu sunt definiții, sunt chestii pe care le poți exprima cu cuvintele proprii- dacă ți-au plăcut așa de mult- și atunci nu te mai acuză nimeni de nimic. Când copiezi însă fiecare cuvânt- ai o problemă mai mare decât un simplu plagiat- PROSTIA.

Kovesi nu a luat O LUCRARE A CUIVA si si-a trecut numele pe ea. Treaba-i simpla: Mang(litoru) a schimbat numele coreanului cu numele lui, a fost prins si si-a dat demisia (cica de onoare, eu zic ca de rusine); Kovesi a facut o lucrare si a citat zeci de autori, pe care i-a trecut la bibliografie. Daca cumva "i-a alunecat", va fi determinata sa-si dea demisia, in fond adversarii ei guverneaza. Sa asteptam, sa vedem.
PS: un propagandist ydiot primeste bani? Te intreb, ca-s curios

+Quote Post
mesaj May 21 2012, 12:36 PM
Mesaj #260

Guests

Citeaza (Durex Lex (gandire cu gluga) @ May 21 2012, 10:13 AM) *
Kovesi nu a luat O LUCRARE A CUIVA si si-a trecut numele pe ea. Treaba-i simpla: Mang(litoru) a schimbat numele coreanului cu numele lui, a fost prins si si-a dat demisia (cica de onoare, eu zic ca de rusine); Kovesi a facut o lucrare si a citat zeci de autori, pe care i-a trecut la bibliografie. Daca cumva "i-a alunecat", va fi determinata sa-si dea demisia, in fond adversarii ei guverneaza. Sa asteptam, sa vedem.
PS: un propagandist ydiot primeste bani? Te intreb, ca-s curios

Stimate domnule,

Pentru că văd că e o totală nelămurire în mințile diverșilor PD-Liști apropo de ce înseamnă plagiat, am rugămintea să vă linkuiți la adresa dată. De-acolo o să vedeți că dna. Kovesi și-a umplut lucrarea cu lucruri copiate exact- și fără să indice autorii sau să pună ghilimele. Și 1 fragment- cel de pe prima pagină pe care am făcut analiza de caz- este suficient pentru plagiat- nenorocirea e că dna. Kovesi are la fiecare pagină sau 2 pagini astfel de ”puncte de frumusețe”. Faptul că nu a luat o întreagă lucrare să-și pună numele pe ea e irelevant câtăp vreme a luat câteva zeci de lucrări mai mici.
PS:Vă încadrați în categorie ? Dacă da, apelați cu încredere PD-L.

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj May 21 2012, 12:59 PM
Mesaj #261

Guests

Diferenta e ca poate madam Kovesi o fi citit ce-a copiat. De asta apelez cu incredere la PD-L.
Cu PSD-ul ce sa fac? De la Marx, Engels si Lenin incoace au copiat totul inclusiv greselile, le-au pus numele de democratie originala si uite ce-a iesit. laugh.gif

+Quote Post
mesaj May 21 2012, 01:57 PM
Mesaj #262

Guests

Citeaza (gogu @ May 21 2012, 12:59 PM) *
Diferenta e ca poate madam Kovesi o fi citit ce-a copiat. De asta apelez cu incredere la PD-L.
Cu PSD-ul ce sa fac? De la Marx, Engels si Lenin incoace au copiat totul inclusiv greselile, le-au pus numele de democratie originala si uite ce-a iesit. laugh.gif

Dle. Gogu, sunt foarte fericit că dna. Kovesi știe să citească. Mai are un pic de lucru, la compunere, dar sunt sigur că dacă dl.Președinte îi dă să scrie compunerea ”Cum mi-am petrecut vacanța mea continuă și ce uimită sunt că am și doctorat” va reuși cu succes. Altfel, dă-le biip-ului de cărți, și ele sunt scrise din alte cărți și așa cum se arăta pe undeva, nu numai dna. Kovesi a copiat din ele dar și un șef de poliție și alții. De ce-or fi - dacă nu să copiezi ?
PS:Ce-i drept, am o problemă. Dacă dna. Kovesi ia toate lucrurile la modul propriu și nu pune nici ghilimelele de rigoare, o să ajungă ca în bancul ăla din care nu pot să dau decât contextul (Curtea Supremă) și sfârșitul ”Afară !!! Nu, aici.”

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj May 21 2012, 02:40 PM
Mesaj #263

Guests

Citeaza (Portofelul plin și fin @ May 21 2012, 01:57 PM) *
Dle. Gogu, sunt foarte fericit că dna. Kovesi știe să citească. [...]

Sa mori tu? laugh.gif

Ca tot suntem la capitolul bancuri:
Pacientul: Dom' doctor, daca sunt atatea carti de medicina, avem si Internet, la ce ne mai trebuie doctorii?
Medicul: Sa nu moara cineva di cauza vreunei greseli de tipar! smile.gif

+Quote Post
mesaj May 21 2012, 03:04 PM
Mesaj #264

Guests

Citeaza (gogu @ May 21 2012, 02:40 PM) *
Sa mori tu? laugh.gif

Ca tot suntem la capitolul bancuri:
Pacientul: Dom' doctor, daca sunt atatea carti de medicina, avem si Internet, la ce ne mai trebuie doctorii?
Medicul: Sa nu moara cineva di cauza vreunei greseli de tipar! smile.gif

Din cauza dnei. Kovesi, dle. Gogu ? Nu merită, parol. la vârsta mea le prefer mai tinere și în nici un caz cu figura aia de buldog (apărător al drepturilor tuturor persoanelor- incclusiv cele plagiatoare). Și la urma urmei, dacă dl.Obama a zis că e de acord cu căsătoriile unisex- ce , plagiatorii sunt mai perverși ? Dimpotrivă. Ia să ne mai lase Ioropa cu prostiile- dacă copiezi mult din cărți ești doxat, parol..

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 21 2012, 05:00 PM
Mesaj #265

Guests

Citeaza (gogu @ May 21 2012, 12:59 PM) *

Indiferent cat o fi copiat Kovesi, n-a facut-o din postura de ministru al Educatiei.

Pentru ca asta e de fapt problema lui Ciuvica si a "Portofelului", dupa numirile jenante reusite de Ponta la Educatie, trebuia sa iasa si USL-ul cu o replica din categoria "ba tu esti".

Totusi, ministrul Educatiei are nevoie de mai multa credibilitate in fata elevilor, nu poti sa le ceri lor sa nu copieze, cand seful cel mare are lucrari intregi copiate. Kovesi are cu totul altceva de facut, conform atributiilor profesionale. Si nici nu are rand de ministru.

Pe langa asta, comentariile referitoare la persoana (ca are fata de buldog, ca nu e destul de tanara pentru preferintele "portofelului", ca e proasta, ca e fosta sportiva etc.) nu au nici o legatura cu textul lucrarii in discutie. Dar are legatura cu calitatea si nivelul intelectual al comentatorului.

Este greu de imaginat ca PSD nu ar fi gasit, chiar dintre membrii sau simpatizantii lor, persoane onorabile dispuse sa preia functia de ministru. Dar ei nu cauta persoane onorabile, nici macar printre ei. Ei cauta gunoaie incompetente si slugarnice, ceea ce in esenta, vorbeste despre calitatea liderilor: nu poti lucra pentru cineva mai prost ca tine. Asa ca selectia din PSD va avea intotdeauna rezultate previzibile: Iliescu a selectat persoane ca Nastase sau Vacaroiu, Nastase a selectat persoane ca Ponta sau Sova, la randul lui Ponta selecteaza persoane ca Mang sau Dumitrescu etc. etc.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 21 2012, 05:08 PM
Mesaj #266

În Numele Adevărului

Citeaza (Warrington @ May 21 2012, 07:00 PM) *
Ponta deselecteaza persoane ca Mang sau Dumitrescu etc. etc.

Ai uitat sa pui un prefix. Si sa-ti updatezi modul de gandire la nivelul anului 2012, caci pari cu totul inghetat in timp undeva la nivelul anului 2002. Romania s-a schimbat enorm intre timp, si se schimba in continuare vazand cu ochii.

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: May 21 2012, 05:10 PM

--------------------

+Quote Post
Vizitator_G. Rozaliu.
mesaj May 21 2012, 05:12 PM
Mesaj #267

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ May 21 2012, 05:08 PM) *
Ai uitat sa pui un prefix. Si sa-ti updatezi modul de gandire la nivelul anului 2012, caci pari cu totul inghetat in timp undeva la nivelul anului 2002. Romania s-a schimbat enorm intre timp, si se schimba in continuare vazand cu ochii.

Guzganul calare rozaliu reapare. Vice la senat, mare om de stat. Pesede s-o fi schimbat? E, ....

+Quote Post
Vizitator_Warrington.
mesaj May 21 2012, 05:22 PM
Mesaj #268

Guests

Citeaza (Pintea Haiducul @ May 21 2012, 05:08 PM) *
Romania s-a schimbat enorm intre timp, si se schimba in continuare vazand cu ochii.

Da, de cand cu Internetul, accesul la prostie e instantaneu si in culori (zi de unde am plagiat! tongue.gif )

Asa ca Romania se scufunda voios intr-un nou Ev Mediu, fiindca pe orice blog sau forum, parerea oricarui retardat sau a oricarui nevrotic valoreaza mai mult decat parerea unui om competent sau rezonabil, pentru ca retardatul si nevroticul sunt mult mai vocali.

Vestea proasta pentru retardati sau nevrotici este ca nu-si pot asigura pe cont propriu cele necesare traiului, asa ca au in permanenta nevoie sa fie asistati social de catre stat. Unii direct, altii ca bugetari. Iar statul asistential, dupa exploziile de iresponsabilitate de pe vremea lui Nastase si Tariceanu, se duce incet-incet la vale. Pentru ca oamenii competenti sau rezonabili refuza sa mai fie taxati pentru intretinerea nevroticilor si retardatilor.

+Quote Post
Pintea Haiducul
mesaj May 21 2012, 05:28 PM
Mesaj #269

În Numele Adevărului

Citeaza (Warrington @ May 21 2012, 07:22 PM) *
Asa ca Romania se scufunda voios intr-un nou Ev Mediu, fiindca pe orice blog sau forum, parerea oricarui retardat sau a oricarui nevrotic valoreaza mai mult decat parerea unui om competent sau rezonabil, pentru ca retardatul si nevroticul sunt mult mai vocali.

N-ai tu grija noastra, nu mor caii rezonabili cand vor cainii retardati. Vezi-ti mai bine de treburile tale din Anglia. Stii ca exista un proverb: "cainele moare de drum lung si prostul de grija altora".

Aceasta postare a fost editata de Pintea Haiducul: May 21 2012, 05:32 PM

--------------------

+Quote Post
mesaj May 21 2012, 06:57 PM
Mesaj #270

Guests

Citeaza (Warrington @ May 21 2012, 05:00 PM) *
Indiferent cat o fi copiat Kovesi, n-a facut-o din postura de ministru al Educatiei.

Pentru ca asta e de fapt problema lui Ciuvica si a "Portofelului", dupa numirile jenante reusite de Ponta la Educatie, trebuia sa iasa si USL-ul cu o replica din categoria "ba tu esti".

Totusi, ministrul Educatiei are nevoie de mai multa credibilitate in fata elevilor, nu poti sa le ceri lor sa nu copieze, cand seful cel mare are lucrari intregi copiate. Kovesi are cu totul altceva de facut, conform atributiilor profesionale. Si nici nu are rand de ministru.

Pe langa asta, comentariile referitoare la persoana (ca are fata de buldog, ca nu e destul de tanara pentru preferintele "portofelului", ca e proasta, ca e fosta sportiva etc.) nu au nici o legatura cu textul lucrarii in discutie. Dar are legatura cu calitatea si nivelul intelectual al comentatorului.

Este greu de imaginat ca PSD nu ar fi gasit, chiar dintre membrii sau simpatizantii lor, persoane onorabile dispuse sa preia functia de ministru. Dar ei nu cauta persoane onorabile, nici macar printre ei. Ei cauta gunoaie incompetente si slugarnice, ceea ce in esenta, vorbeste despre calitatea liderilor: nu poti lucra pentru cineva mai prost ca tine. Asa ca selectia din PSD va avea intotdeauna rezultate previzibile: Iliescu a selectat persoane ca Nastase sau Vacaroiu, Nastase a selectat persoane ca Ponta sau Sova, la randul lui Ponta selecteaza persoane ca Mang sau Dumitrescu etc. etc.

Dle. Warrington, matale deturnezi o discuție- și nici măcar la aborigenii băștinași față de care ai atâta dispreț nu se prea face acest lucru. Hai să lămurim foarte clar că 1. șefa Procuraturii Generale lăudată ca fiind un fel de Ioana d Arc a PD-Lului a furat pe față din diverși- ceea ce într-adevăr nu intră în atribuțiunile postului, dar are legătură cu calitatea și nivelul intelectual al comentatorului într-adevăr să vezi că cine n-ar trebui să ia nici măcar o frunzulică căzută pe jos fură din gros- 2. dl. Ponta face guvernul cu cine crede el că e mai bine. Nu sunt PSD-ist și nici dl.Ponta nu este în subordinea mea să-mi dea raportul- așa că sunt totalmente în afara posibilității de a-ți justifica matale punerea dlui. Mang la conducerea unui minister- pentru că spre rușinea mea- până acuma n-am auzit de dl.Mang. Dacă pentru dna. Dumitrescu exista o motivație acceptabilă- respectiv să se încerce și cu particularii- pentru dl.Mang lucrurile mă depășesc. Probabil că există o cotă din fiecare regiune. Oricum, n-aș prea vorbi de vreo ”selecție” iar dacă-ți amintești că dl.Năstase s-a descurcat extrem de bine acolo unde valurile de CDR-iști, respectiv Ciorbea, Vasile și restul au reușit să aducă țara la un faliment greu de crezut- parcă aș avea încredere în mâna dlui. Iliescu și nu în cea a Băsescului. Care a readus falimentul pe masă- alături de dl.Boc. Care, într-un mod simetric și interesant l-a avut pe Ungureanu în coadă, exact cum ”eroii” CDR-iști l-au avut pe Mugur Isărescu- amândoi neavând suficient timp să demonstreze nimic.

+Quote Post

21 Pagini V  « < 7 8 9 10 11 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 Utilizatori care citesc acest topic (2 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 8th December 2019 - 04:16 AM