IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

Reply to this topicStart new topic
> Raspunde la o intrebare privind relatia cu banca ta. O sa fii citit cu atentie, (topic sponsorizat)
HN Moderator
mesaj Oct 3 2013, 10:38 AM
Mesaj #1

Membru
**

Grup: Membri
Postari: 38
Inscris: 27-May 08
Utilizatorul numarul: 681

Cum a fost prima interactiune cu persoana de la ghiseu cand ati incercat sa va deschideti un cont? Tot ea se ocupa de voi si acum?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Oct 8 2013, 05:43 PM
Mesaj #2

Guests

Banca Transilvania: Hocus-pocus cu conturile clienţilor

(alternativ: Atenţie! Banca Transilvania sustrage dobânzi ilegale din conturile clienţilor)

Bucureşti, 4 octombrie 2013

Clienţii acestei bănci sunt sfătuiţi să-şi verifice soldurile cardurilor de credit

Domnul Bogdan Mateciuc din Bucureşti este client de mai bine de zece ani al Băncii Transilvania. Unul dintre produsele bancare pe care le foloseşte este programul de banking online, care permite verificarea online a conturilor.
La începutul lunii octombrie, la o simplă verificare a contului cardului său de credit deschis la această bancă, clientul a observat că banca îi luase din cont suma de 51,45 lei, cu titlul „Dobândă credit”. Menţiunea l-a surprins, întrucât el rambursează lunar, la termen, tot creditul angajat pe cardul de credit.
După mai multe mesaje şi insistenţe, pe mai multe canale, adresate Băncii Transilvania, a fost sunat după mai multe zile de o angajată a băncii care i-a explicat că a existat o eroare în sistemul informatic al băncii şi că suma de peste 200 de lei (!!!) i-a fost luată din cont în mod nejustificat, dar că îi va fi returnată în termen de o săptămână.
Din discuţia telefonică purtată cu angajata băncii, a reieşit că respectiva eroare din sistemul IT al băncii are mari şanse să fi păgubit mii de clienţi ai băncii, întrucât un sistem informatic aplică aceleaşi metode de lucru tuturor clienţilor. De asemenea, domnul Mateciuc şi-a exprimat nemulţumirea că soluţia propusă de Banca Transilvania pentru remedierea acestui prejudiciu – sustragerea unei sume de peste 200 de lei din contul personal, pe parcursul mai multor luni – este simpla rambursare a sumei. Nici un cuvânt despre folosirea abuzivă de către Banca Transilvania a acelei sume a clientului, fără dobândă şi fără informare.
De fapt, nu este prima oară când clientul descoperă sustragerea unor sume de către această bancă. În urmă cu câţiva ani, domnul Mateciuc a constatat că Banca Transilvania îi percepea un comision pe un cont de economii al cărui comision era, oficial, zero. Ca şi în cazul de faţă, propunerea de rezolvare din partea băncii a fost simpla returnare a sumelor.
Domnul Mateciuc le recomandă tuturor clienţilor care folosesc un card de credit emis de Banca Transilvania să îşi verifice cu atenţie extrasele de cont pe ultimii ani, întrucât sunt mari şanse să fie victime ale unei fraude similare.
Reamintim cititorilor că Banca Transilvania face obiectul unei anchete privind implicarea în transferuri de acţiuni cu Bank of Cyprus, banca cipriotă intrată în faliment şi supusă, de asemenea, unei anchete în Cipru.

+Quote Post
Vizitator_Oana Banana.
mesaj Oct 15 2013, 07:52 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (HN Moderator @ Oct 3 2013, 10:38 AM) *
Cum a fost prima interactiune cu persoana de la ghiseu cand ati incercat sa va deschideti un cont? Tot ea se ocupa de voi si acum?

Si eu am avut o experienta extrem de neplacuta cu o banca pe care am laudat-o si recomandat-o tuturor prietenilor si cunostintelor in ultimii 5 ani. Le spuneam cat este de dinamica si mobila, ce bine le merge internet bankingu', ce interfata prietenoasa au etc. Cred ca deja ati ghicit ca e vorba de ING.

Pana acum o saptamana cand nu am reusit sa imi folosesc cardul pentru a plati sau a retrage bani de la bancomat. Aveam si fonduri si card valid. Banuiam o demagnetizare sau orice alta problema de ordin fizic, prin urmare m-am prezentat cu cardul la agentia ING care il eliberase. Si care credeti ca era raspunsul?

Evident cardul era in regula. Nu imi actualizasem datele personale anul acesta! Intrebarea fireasca a fost cum e posibil sa imi blocheze cardul fara sa ma anunte in prealabil. Mi-au spus ca au trimis un e-mail. Aici e vina mea ca nu am mai verificat demult adresa de e-mail personala.

Dincolo de scaparea mea, tot mi se pare usor abuziva metoda lor de a te obliga sa faci actualizarea datelor.

+Quote Post
Vizitator_Alexandra.
mesaj Oct 15 2013, 08:02 AM
Mesaj #4

Guests

Prima oara cand am fost sa-mi deschid un cont, doamna de la ghiseu a fost deosebit de draguta. Mi-a zis tot ce am nevoie, m-a indrumat ce si cum sa fac, mi-a inspirat multa incredere. Asta era la BCR. A uitat sa imi spuna un singur lucru: faptul ca ceea ce imi vine lunar de plata nu este rata intreaga pe care ar trebui sa o platesc, ci doar dobanda. Pentru cineva care nu avea nici 20 de ani si era obisnuit cu facturi care iti arata exact cat ai de plata, a fost complet debusolant sa aflu ca desi luasem doar 4000 de lei si dadusem in primul an 2500 inapoi, de fapt eu nu pusesem niciun leu inapoi din suma imprumutata. Nu m-am mai dus sa discut cu doamna respectiva. Am returnat banii cat de repede am putut (in alti doi ani, adica) si apoi am inchis contul refuzand orice alta oferta de la ei.

+Quote Post
Vizitator_SlayerSS.
mesaj Oct 15 2013, 08:29 AM
Mesaj #5

Guests

Salutare,

Personal nu am avut probleme majore cu functionarii bancilor. Poate si din cauza faptului ca nu am avut pana acum credite. Singurul repros pe care l-as aduce bancilor referitor la serviciile lor bancare e acela ca majoritatea comisioanelor sau a dobanzilor, indiferent ca vorbim de un credit sau de un cont de debit, nu sunt afisate cat mai vizibil si uneori nici nu esti informat asupra lor de catre angajatul din sucursala. Din punctul meu de vedere este un abuz si oricine poate dovedi ca nu a fost instiintat de anumite comisioane poate denunta serviciul sau creditul respectiv fara a plati alte daune.

Zi faina!

+Quote Post
Vizitator_Dracula.
mesaj Oct 16 2013, 03:25 PM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Musafir @ Oct 8 2013, 05:43 PM) *
Banca Transilvania: Hocus-pocus cu conturile clienţilor
...
Reamintim cititorilor că Banca Transilvania face obiectul unei anchete privind implicarea în transferuri de acţiuni cu Bank of Cyprus, banca cipriotă intrată în faliment şi supusă, de asemenea, unei anchete în Cipru.

Daca nu te incordai sa o bagi si pe asta cu Bank of Cyprus poate erai credibil.
Banca Transilvania a tot crescut si le cam ia aerul "greilor" din piata. Evident ca asta creeaza frustrare, dar postacii nu pot crea servicii bancare mai bune. Nu asta e solutia!

+Quote Post
Vizitator_Ioana.
mesaj Oct 24 2013, 10:46 AM
Mesaj #7

Guests

De-a lungul timpului am interactionat cu mai multe banci: BCR, BancPost, Banca Transilvania, BRD, ING si Raiffeisen Banca pt Locuinte. Cel mai mult imi place Banca Transilvania, iar cea care m-a nemultumit cel mai mult este BRD datorita comisioanelor exagerate si dificultatii de a inchide un cont.

+Quote Post
Vizitator_Madanic.
mesaj Oct 25 2013, 03:25 PM
Mesaj #8

Guests

Am lucrat cu mai multe banci, cei de la BCR Tudor Vladimirescu (sucursala mica) au fost foarte amabili si deschisi, dar asta a fost in 2007, aceeasi banca sucursala Lujerului in 2005 angajata de la credite incerca sa ma convinga ca la veniturile mele pot sa ia in considerare 85% din ele si sa-mi dea o suma mare la credit, fara sa ma lase sa vad detaliile, au refuzat sa prezinte copie a contractului cu care sa merg la avocat samd.
Apoi BCR mi-a refuzat un credit pe care anterior ma asigurasera ca il voi primi pe motiv ca, contractul de munca din US nu corespunde legislatiei romanesti (adica nu scrie in clat ca e pe perioada nedeterminata, desi la americani "at will employment" chiar asta inseamna) asa ca m-am dus la BRD, care au fost de acord sa-mi acorde creditul in 2008. BRD are insa alta magarie, imi blocheaza sistematic incercarile de rambursare anticipata pe motiv ca a expirat procura persoanei care face rambursarea in numele meu. Ultima data a fost nevoie sa-i amenint cu protectia consumatorului. Abia astept sa inchid creditul asta, daca mai am nevoie il fac instrainatate si sa-i ia naiba cu bancile lor cu tot.

+Quote Post
Vizitator_macri geo.
mesaj Oct 26 2013, 06:20 PM
Mesaj #9

Guests

totul este ok,
unicrdit tiriac pitesti prundu este fff amabil

personal super, de 4 ani avem acelas consilier bancar

+Quote Post
Vizitator_Neo.
mesaj Oct 27 2013, 12:01 PM
Mesaj #10

Guests

Primul cont l-am avut la BCR. Jale.
Am specificat de la inceput ca doresc sa deschid un cont comun cu sotia, amandoi sa avem putere de depunere si retragere si au fost de acord.
Cand m-am dus la ei sa transfer niste bani au zis ca trebuie sa vina si sotia.. blink.gif
Cu alte cuvinte de fiecare data trebuia sa ne prezentam amandoi !?!?...
Am inchis contul.

+Quote Post
Vizitator_mihai33.
mesaj Oct 28 2013, 08:40 AM
Mesaj #11

Guests

Eu cel mai bine m-am impacat cu OTP dintre toate bancile pe care le-am incercat. Sunt profi si se misca repede.

+Quote Post
Vizitator_stan patitul.
mesaj Oct 29 2013, 05:30 PM
Mesaj #12

Guests

a fost minunat.....simteam amandoi ca avem nevoie de celalalt....ea de increderea mea (si i-am dat-o fara sovaire !) iar eu de banii ei....................................... si ce credeti chiar mi-a dat banii dar nu ma intrebati cat mi-a luat inapoi :dobinzi, comisioane,...baloane,etc. acum de mine se ocupa executorul judecatoresc...a fost minunat !

+Quote Post
Vizitator_bx.
mesaj Nov 1 2013, 06:53 AM
Mesaj #13

Guests

------------------------------
Banca Transilvania

- cont curent, cu comison cu retragere zero de la bancomatele proprii, card Visa Electron comision zero la reemitere
- multe puncte de lucru si multe bancomate
- internet banking cu token sau cod primit prin SMS
- internet bankingul este aproape online (daca faci un transfer, sau schimb valutar, se executa in citeva minute, pina la o ora)
- asa numitul cont curent zero comisioane este o "mica" minciuna de marketing, pentru ca intr-adevar, nu ai comision la retragerea de numerar de la bancomat, insa de la ghiseu este comision, iar daca primesti bani prin transfer (sa zicem ca iti intra salariul) esti taxat cu 3..4..5..6 lei, in functie de suma primita, si de unde vine acea suma (din BT sau din alta banca)
- diferenta intre cursul de cumparare si cel de vanzare la euro este de aproximativ 10 bani
- citeodata executia ordinelor de plata dureaza si mai mult de o ora - am impresia ca sunt aprobate sau operate manual

Alpha Bank

- diferenta intre cursul de cumparare si cel de vanzare la euro, in cont este de 2 bani, intre orele 9:30 si 15:00 (cred ca cea mai mica diferenta de pe piata)
- internet bankingul este online 100% - un schimb valutar sau un transfer dureaza cateva secunde
- autentificarea la internet se face cu token hardware sau token software (pe smartphone)
- comision de administrare lunara de aproximativ 2 lei (sper sa fie corect) pe cont (daca ai cont si de euro sau usd, si de acolo se comisioneaza), iar internet bankingul se comisioneaza tot lunar, si tot pe cont.
- dupa ora 15:00 sau inainte de 9:30 cursul de shimb valutar are o diferenta foarte mare intre vanzare si cumparare (12..14 bani)

Unicredit-Tiriac

- la cont de P.F.A. (nu am cont curent de persoana fizica) comisionul este de 35 lei pe an la contul de lei, inca 30 lei pe an la euro, insa nu mai sunt alte costuri (nu sunt taxate intrarile), iar daca ai multe intrari, si mici, e un avantaj
- diferenta de curs la schimb valutar este mare, 12 bani (printre cele mai mari de pe piata)
- internet banking cu autentificare prin token si cu o facilitate foarte buna: notificare prin email atunci cind sunt miscari pe cont
- din pacate insa, notificarea trimisa este aproape neutilizabila, deoarece in emailul primit scrie doar ca a intrat suma de in cont, fara a include numele, contul, detalii de plata legate de respectiva tranzactie astfel ca trebuie sa intrii in internet banking sa vezi acele detalii
- extrasele de cont sunt tiparite aiurea astfel ca pe o pagina intra doar 2-3 tranzactii, ori daca ai 4..10 tranzactii pe zi, pe un an de zile te trezesti cu un top de hartie scris pe o singura parte

+Quote Post
Vizitator_bx.
mesaj Nov 1 2013, 06:59 AM
Mesaj #14

Guests

completari

Banca Transilvania

- la o plata efectuata esti comisionat 3..4..5..6 lei (asemanator ca si la incasare)

Alpha Bank

- nu stiu ce comisioane sunt aici la plati

Unicredit-Tiriac

- comisionarea se face pe intervale, sume 2.5...3.5...

+Quote Post
Vizitator_nimeni.
mesaj Jan 4 2014, 01:02 AM
Mesaj #15

Guests

Experienta mea:
- la BCR - primul cont, am stat cativa ani, pana cand am descoperit ca au cele mai mari comisioane de pe piata. plin de functionare acrite carora trebuie sa le faci temenele ca sa le dai bani.
- la Raiffeisen agentia Giurgiului - cozi interminabile. M-am dus pentru ca promiteau plati gratis si automate la utilitati. Promiteau toate platile gratis daca furnizorul nu cere bani + o plata gratis din partea lor. Evident pentru plata gratis imi trageau din cont in fiecare luna pretul platii. Am stat 40 min la coada ca sa le cer sa nu imi mai ia bani pentru ceva ce ar trebui sa fie gratis si intr-adevar nu mi-au mai luat bani, dar nici vorba sa imi dea inapoi banii pe care mi-i luasera deja. Dupa inca o coada de aproape o ora, am chemat directorul de sucursala si l-am intrebat daca sunt certificati iso si cat e timpul de asteptare in procedura. Mi-a raspuns ca el are 10.000 de clienti in sucursala si evident a evitat orice raspuns pe tema timpului de asteptare. Asa s-a terminat povestea la rzb.
- Intesa. Singurii care in 2008 ofereau plati SEPA (in timp ce ceilalti intrebau ce-i aia). Acum au comisioane mari si ofera un card de debit visa cu care de fapt nu poti face plati pe net. Inca n-am plecat de la ei pentru ca mai am un depozit care n-a expirat inca.
- ING. Mi-am facut cont pentru PFA. Au promis cont gratis, etc si ma trezesc ca imi iau 10 lei pe luna la contul gratis. Ce s-a intamplat: femeia de la birou a uitat sa ma intrebe daca vreau extras de cont pe hartie si a uitat sa spuna ca nu e gratuit, cu toate ca in mod insistent i-am atras atentia ca vreau NUMAI oferta, fara niciun cost in plus. Asa ca a bifat extras pe hartie, pe contract nu scrie ca e pe bani, ei nu dau lista de comisioane tiparita ca alte banci si iaca asa m-au tepuit.

Urmatorii pe care o sa ii incerc sunt banca transilvania. Impresia generala despre banci este ca sunt pusi pe dat tepe, zambesc frumos pana devii client, mint de ingheata apele in oferte si se dau de ceasul mortii dupa aia sa te fure.

+Quote Post
Vizitator_DeeaAlina.
mesaj Jan 14 2014, 07:53 AM
Mesaj #16

Guests

e greu sa alegi singur, ca si persoana in nestiinta de cauza sad.gif . Eu tot timpul am apelat la cei de aici VA SMECHERIM am introdus datele personale dupa ei imi cauta banca la care ma incadrez si care este cea mai ieftina. Ei au cunostinte si mult mai repede inainteaza dosarele ... sa mergi asa, de unu singur e aiurea parerea mea. Va recomand si voua smile.gif, nu au taxe sau altele pentru ca sunt parteneri cu bancile biggrin.gif

http://VaSmecherim.ro/cerere

+Quote Post
Furnicuta
mesaj Feb 25 2014, 05:10 PM
Mesaj #17

Nou venit
*

Postari: 1
Inscris: 30-April 11
Utilizatorul numarul: 27 549

Impresia generală după utilizarea serviciilor bancare din ultimii 10 ani:
BCR - comisioane mari, reacții greoaie, uneori nesimțiți (mai corect nesimțite), și care-ți folosește datele de contact și după ce le-ai cerut în mod expres să-ți șteargă datele din baza lor de date;
BRD - ca să citez un angajat din domeniu, îți ia bani și când respiri. Totuși, s-a întâmplat la un moment dat să găsesc o ofertă bună la ei și am profitat de ocazie. Nu fără emoții.
CEC - BCR este copil mic față de această bancă atunci când vorbim de flexibilitate. Dacă stai prea bine cu inima atunci relaționează cu această bancă.
Banca Transilvania - o bancă cu care, în general, am avut relații OK. Dacă și-ar pune la punct și serviciul de internet banking cred că ar foarte OK.
ING - cu ei m-am împăcat și mă împac foarte bine din toate punctele de vedere. Un singur lucru m-a deranjat la ei (acum câteva săptămâni): faptul că la internet banking apare inițial interfața în limba engleză, nu în limba română. Le-am scris, dar se pare că degeaba. În fine, nu-i un capăt de țară, dar am spus-o ca să se știe.
Dacă vreți, ÎN DETALIU, să aflați relația mea cu unele bănci o puteți citi aici.

+Quote Post
Vizitator_Cristian.
mesaj Mar 19 2014, 09:38 PM
Mesaj #18

Guests

Salut,

Am folosit asa:

1. BCR - de prin 1996-1997 pana in 2004. Constant am mers la aceeasi agentie si chiar stateam la coada unde vedeam agentul care ma stia. De fapt ne stia pe toti membrii familiei. Avea rabdare sa ne explice interminabilele hartii scoase la imprimanta cu ace (dura ceva!), hartii care erau greu se inteles de catre noi: nu puteai reconoaste principalul si depozitele secundare prea usor...

Am renuntat la BCR dupa ce au inceput sa introduca taxe si comisioane fara sa ni le anunte. in fiecare luna lipseau 20-30 RON (20000-30000 lei mai exact) si pe desfasuratorul lunar era imposibil sa afli cauza.

2. Bancpost - dupa ce am deschis relatia cu ei totul a mers perfect. Nu am avut niciodata nevoie sa trec pe la ghiseu: totul a mers super.
Am renuntat la ei...dupa 5 ani de nefolosite a serviciilor deoarece angajatorul m-a fortat sa deschid contract cu alta banca. O nota buna Bancpost: nici dupa cinci ani de nefolosire servicii nu mi-au inchis conturile si nici nu au perceput sume exorbitante de administrare. Cand au vazut ca nu mai folosesc serviciile mi-au "adormit" contul ca sa nu ma taxeze. Am avut de plata sub 50 RON ca sa inchid datoria acumulata (dupa 5 ani!)

3. Raiffeisen: obligat de angajator.
Imposibil de lucrat cu angajatii de la ghiseu. Cu nasul pe sus: ei au dreptate, banca nu greseste (nici cand mi-a platit prin direct debit aceeasi factura de 2 ori!), tupeisti.
Cum am terminat cu angajatorul respectiv, cum am trecut la ING

4. ING: am optat pt ca...nu trebuia sa ma duc la ghiseu: aveam internet banking!
Am fost clientul lor cam 6-7 ani pana am descoperit servicii mai flexibile la Unicredit: un singur card cu 2-3 conturi atasate la el, cu reguli de consum intre conturile atasate la card, cu posibilitatea de a schimba contul principal atasat la card (EUR cand plecam in excursie in Europa, USD cand plecam in tari in care decontarea se facea in USD).

Sunt client Unicredit de peste 7 ani. Nu sunt f ieftini, dar imi rezolva toate cerintele mai bine ca alte banci:
1. Flexibilitate - nu car dupa mine 3 carduri pt 3 valute
2. toti furnizorii de utilitati au cont la ei iar interfata lor de online ma ajuta sa scap de plata facturilor in timp record.
3. De curand au introdus ci card Maestro - in olanda si Germania imi este foarte folositor - plata la automatele de tichete de auotbuz sau tren (Olanda) nu se poate face cu card Visa sau mastercard.

Repet: nu sunt ieftini, dar macar ofera calitate pt banii pe care ii platesc.

+Quote Post
Vizitator_tarkus.
mesaj Mar 28 2014, 08:41 AM
Mesaj #19

Guests

Cateva produse avantajoase care le-am folosit si folosesc

Transilvania
- administrare cont 0 (dar atentie, primirea de bani e taxata cu 3-7 RON/tranzactie, nu-i cel mai indicat ca si cont de salariu)
- retragere gratuita de la bancomate proprii
- curs bun si comision mic la retragere de la bancomat in strainatate (pt. 50 EUR retrasi mi-au luat mai putin de 4 RON)
- internet banking 1 RON/luna, autentificare cu token pe sms
- mobile banking 4 RON/luna (daca tii neaparat)
- card de credit cu pana la 12 rate fara dobanda, destui parteneri
- retragerea de cash de pe cardul de credit are aceeasi perioada de gratie ca si pentru plati, dobanda nu curge imediat
- dobanda 0 la cardul de credit daca cel putin 1 zi in ciclul de tranzactionare cardul e "plin" (sold debitor 0)
- card contactless (MC sau Visa) 15 RON/an (orice alta banca iti ia 50-60 RON), au si in EUR, ieftin, nu mai stiu exact

Millenium
- daca-ti incasezi salariul la ei (nu e nevoie de conventie intre banca si angajator) ai pachet de 15 RON/an care contine cont curent, card, internet si mobile banking
- 2 retrageri/luna fara comision de la orice bancomat din Romania
- card de credit cu pana la 12 rate fara dobanda, indiferent de unde cumperi (min 1000 RON), de 2 ori pe an (suni la serviciul clienti si spui in cate rate vrei sa returnezi)
- asigurare de calatorie in strainatate cu 1 RON/luna (optional)

Garanti
- poti refinanta un alt card de credit in pana la 36 rate fara dobanda
- pana la 12 rate fara dobanda, au avut si promotii cu 15, 18 chiar 20 rate la Altex, Domo etc

Raiffeisen
- card de credit Vodafone, aduni puncte de loialitate la orice plata

+Quote Post
Vizitator_ipsilon.
mesaj Mar 28 2014, 03:16 PM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Neo @ Oct 27 2013, 12:01 PM) *
Primul cont l-am avut la BCR. Jale.
Am specificat de la inceput ca doresc sa deschid un cont comun cu sotia, amandoi sa avem putere de depunere si retragere si au fost de acord.
Cand m-am dus la ei sa transfer niste bani au zis ca trebuie sa vina si sotia.. blink.gif
Cu alte cuvinte de fiecare data trebuia sa ne prezentam amandoi !?!?...
Am inchis contul.

Pai daca n-ai inteles diferenta intre "contul comun cu sotia", desi n-am mai auzit de asa ceva - si a fi imputernicit pe cont ... e vina ta. Probabil ei ti-au facut un cont in care trebuie sa fiti prezenti simultan, ca si cum ai avea doua semnaturi obligatorii, cand voi trebuiati sa fiti simplu, unul titular si altul imputernicit pe cont, si atat.

+Quote Post
Litteram
mesaj Jul 20 2015, 09:23 PM
Mesaj #21

Nou venit
*

Postari: 3
Inscris: 20-July 15
Utilizatorul numarul: 33 981

Cativa ani am folosit BCR Buzau (sucursala) cu Online Banking,Visa Electron si Alerta Sms
Servicii scumpicele comparativ cu Unicredit Tiriac , la 1/2 din costuri ,iar serviciile sunt la acelasi nivel calitativ - bun

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th October 2019 - 06:19 PM