IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Comisia Europeană, bastion al totalitarismului., "Al Patrulea Reich" moare, dar nu se predă!
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 4 2013, 10:15 PM
Mesaj #61

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 4 2013, 10:06 PM) *

........................................................................

................................

Deci: "Al Patrulea Reich" moare... pe sub mese. Dar nu se predă! huh.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 4 2013, 10:21 PM
Mesaj #62

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 4 2013, 10:15 PM) *
Deci: "Al Patrulea Reich" moare... pe sub mese. Dar nu se predă! huh.gif

biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_luceafarul asfaltului.
mesaj Feb 4 2013, 10:57 PM
Mesaj #63

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 4 2013, 08:34 PM) *
Nu, pur si simplu au abuzat in mod jegos, nu era in fisa postului lor sa faca asemenea aprecieri. Nu te astepti ca la revizia tehnica a masinii tale mecanicul sa te critice ca nu-i place deloc ce mutzunache ti-ai pus la geamul din spate. MCV-ul trebuia sa fie un raport pur tehnic, nu unul politic si cu-atat mai putin unul de factura totalitara, cu deliruri hitleriste la adresa presei.

E clar.V-au pus oglinda in fata si nici voua nu v-a placut ce ati vazut.Daca esti hotz bre ce vrei sa spun,ca nu?
Crezi ca mai e ca pe vremea lui Bombonel cand nu exista coruptie?

Stimabile nestiutor voit si curva se cauta la oua cand e angajata la bordel.Ca nu-i place sa auda ca are herpes,e treaba ei.
Cand cineva te primeste in casa lui in primul rand se intereseaza ce iti poate pielea ca sa nu fugi cu oala lor cu sarmale.Si ei iti spun frumos 'nene,bocancii cu noroi ii lasi la usa ca asa e frumos'.Daca tu esti tzaran si nu asculti,iti mai spun o data,in fata tuturor.Si e vina ta daca te simti lezat.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 4 2013, 11:19 PM
Mesaj #64

Guests

Citeaza (luceafarul asfaltului @ Feb 4 2013, 10:57 PM) *
Si ei iti spun frumos 'nene,bocancii cu noroi ii lasi la usa ca asa e frumos'.Daca tu esti tzaran si nu asculti,iti mai spun o data,in fata tuturor.Si e vina ta daca te simti lezat.

O poti spune linistit, ca persoana particulara, esti la tine acasa si acolo impui ce reguli vrea muschii tai. Dar ca persoana juridica si comunitara trebuie sa te conformezi unor reguli stricte, prestabilite si acceptate la nivel comunitar. Understood? Nimenea nu interzice pacientilor panicati dintr-un spital sa dea apeluri telefonice familiilor lor chiar din incinta spitalului, pentru ca o asemenea interdictie ar transgresa normele sociale unanim acceptate. La fel si cu obiectiile aberante la adresa libertatii presei care apar in raportul MCV, nu poti critica aspecte care tin de alte planuri societale decat cele pe care esti indreptatit -prin fisa postului- sa le critici.

+Quote Post
Vizitator_Pantof cu toc in fatza.
mesaj Feb 4 2013, 11:45 PM
Mesaj #65

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 4 2013, 11:19 PM) *
O poti spune linistit, ca persoana particulara, esti la tine acasa si acolo impui ce reguli vrea muschii tai. Dar ca persoana juridica si comunitara trebuie sa te conformezi unor reguli stricte, prestabilite si acceptate la nivel comunitar. Understood? Nimenea nu interzice pacientilor panicati dintr-un spital sa dea apeluri telefonice familiilor lor chiar din incinta spitalului, pentru ca o asemenea interdictie ar transgresa normele sociale unanim acceptate. La fel si cu obiectiile aberante la adresa libertatii presei care apar in raportul MCV, nu poti critica aspecte care tin de alte planuri societale decat cele pe care esti indreptatit -prin fisa postului- sa le critici.

Niciun understood tovarase (de forum).Nu mai face pe martiru fiindca multe tari din UE au fost trase de urechi cand au calcat aiurea.Si nu au strigat: discriminare! Au discutat,au negociat,au incercat sa ajunga la un consens.
Dar voi prea sariti de...in sus.Iote bah ce imi spune mie asta.Hai sa lasam fudulia asta nemotivata.Prea ne credem cei mai tari in conditia in care itzarii sunt rupti in dos.
Si precum Don Quijote vedem balauri unde nu sunt.

Treaba groasa e ca unii sunt nostalgici.Sa faca ce vrea fara sa raspunda nimanui.Cunoastem izolarea in care am fost zeci de ani cu mentalitatea asta.
Treaba si mai groasa (pentru voi) este ca majoritatea romanilor sunt pro-UE.
Eu iti dau cuvantul meu ca nu mai scriu nicaieri daca nu e cum zic eu: Daca USL ne scoate din UE,Revolutia din '89 o sa fie Hannah Montana show fata de ce s-ar intampla.
Ceea ce nu cred si sper ca se va intampla.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 5 2013, 12:10 AM
Mesaj #66

Guests

Citeaza (Pantof cu toc in fatza @ Feb 4 2013, 11:45 PM) *
Eu iti dau cuvantul meu ca nu mai scriu nicaieri daca nu e cum zic eu: Daca USL ne scoate din UE,Revolutia din '89 o sa fie Hannah Montana show fata de ce s-ar intampla.
Ceea ce nu cred si sper ca nu se va intampla.

Cred ca ai omis cuvantul "nu", l-am corectat in text. Oricum, UE nu va mai fi ce a fost, va deveni mult mai democratica (in sens participativ-cetatenesc, gratie retelelor sociale), in anii urmatori se va reforma pana la transfigurare pe masura ce se va desprinde langsam aber sicher de canalele de putere sionisto-americane de care inca mai depinde, moral cel putin. Că financiar nu mai e cazul, nici banksterii evrei nici americanii nu mai detin la ora asta capital propriu, sunt datori vanduti pe vecie. Popoarele europene vor dori sa mentina Uniunea si moneda euro, ai sa vezi, chiar daca in viitorul apropiat cativa comisari si lideri ai UE vor fi tinta unor anchete de coruptie si arestari spectaculoase care vor face senzatie pe batranul continent. Poate ca romanii au devenit acum eurosceptici, dar te asigur ca intr-un an-doi vor redeveni euro-optimisti, vremurile sunt mult prea schimbatoare ca sa se poata fixa un trend.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 5 2013, 09:29 AM
Mesaj #67

Guests

''Tapalaga va intoxica, oameni buni!!! (Marţi, 5 februarie 2013, 0:48)
Pintea Haiducul [utilizator]
Tapalaga, ce penibil esti! "Drumul Varanului", asa cum ii zici, ESTE Drumul Europei, 70% din natiunea romana a ales in 9 decembrie drumul european al dezvoltarii si al justitiei; in schimb, Drumul plin de gropi al lui Basescu este Drumul pre-modernitatii, al statelor esuate in fixatii autocratice perfect contrare conceptului de "stat de drept". Basescu al tau nici macar nu a conceput sa-si dea demisia pentru ca odinioara a fost urmarit in justitie in dosarul "Flota": insa acum pretinde ministrilor cercetati penal sa demisioneze, ei fiind in exact aceeasi situatie in care s-a aflat el acum 8 ani sau acum 18 ani!!!! Asta spune totul despre caracterul omului si despre justetea "cauzei" pe care o aparati cu disperare viscerala, de frica sa nu fiti trasi la raspundere pentru vina voastra de a fi sprijinit atatia ani un regim criminal.''

in principiu, de acord cu Pintea, doar ca e un pic de contradictie la mijloc (de codru des, f des), mergem spre V, spre ''bastionul totalitarismului'' ?
daca PPE se rostogoleste ( sau ne mai slabeste dictatul - laugh.gif laugh.gif )
daca Romania isi impune propriul drum
daca re-devenim o economie emergenta

cam multi de ''daca''...

oricum, si Varanul tot spre Vest trage, doar e capitalist, in timp ce Capitanul potential penal, incearca sa fuga de justitie...disperat...turbat...
- Pana cand, Don Base ??? Sunteti pe un drum inchis, iar ceasul e nemilos: tic-tac, tic-tac...
(o demisie ''onorabila'' ar ma linisti spiritele ''justitiei'' biggrin.gif , dar ma tem ca preferati...fortza...)

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 5 2013, 01:01 PM
Mesaj #68

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 5 2013, 09:29 AM) *
(o demisie ''onorabila'' ar ma linisti spiritele ''justitiei'' biggrin.gif , dar ma tem ca preferati...fortza...)

rolleyes.gif
Desigur, Don Base, se poate si fara fular (e varianta uzuala recomandata in instructiuni) :
http://forum.hotnews.ro/index.php?showtopi...mp;#entry277459

+Quote Post
Vizitator_Jacques Brel.
mesaj Feb 20 2013, 06:40 PM
Mesaj #69

Guests

laugh.gif

http://www.dw.de/lobby-ismul-o-amenin%C5%A...ro-7335-html-cb

Spicuim:

"La Bruxelles lobby-ismul a devenit o problemă. În SUA există reguli foarte stricte pentru aceste activităţi."

Asta este exact diferenta dintre a trimite rachete in spatiu si a gasi numai 5 sortimente de salam in galantar in tari membre fruntase ale (m)UE, asa zise campioane ale democratiei. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 20 2013, 06:58 PM
Mesaj #70

Guests

Citeaza (Jacques Brel @ Feb 20 2013, 06:40 PM) *
laugh.gif

http://www.dw.de/lobby-ismul-o-amenin%C5%A...ro-7335-html-cb

Spicuim:

"La Bruxelles lobby-ismul a devenit o problemă. În SUA există reguli foarte stricte pentru aceste activităţi."

Asta este exact diferenta dintre a trimite rachete in spatiu si a gasi numai 5 sortimente de salam in galantar in tari membre fruntase ale (m)UE, asa zise campioane ale democratiei. laugh.gif

Eh, haide sa nu fim prea rautaciosi. De fapt, si ioropenii nostri trimit rachete in spatiu, faimoasele "Ariane", care sunt lansate din Guyana Franceza. De buna seama, le-au botezat asa in amintirea vremurilor de glorie ale hitlerismului... dry.gif

+Quote Post
Vizitator_sandokan.
mesaj Feb 21 2013, 05:23 PM
Mesaj #71

Guests

Ponta i-a zis micului print Hollande cum ca Romania este francofona. Ihim, my ass... Prostia demoleaza Romania. Ca si cum basescul nu este de ajuns... laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Zeroth.
mesaj Feb 21 2013, 06:02 PM
Mesaj #72

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 20 2013, 06:58 PM) *
Eh, haide sa nu fim prea rautaciosi. De fapt, si ioropenii nostri trimit rachete in spatiu, faimoasele "Ariane", care sunt lansate din Guyana Franceza. De buna seama, le-au botezat asa in amintirea vremurilor de glorie ale hitlerismului... dry.gif
Francezii folosesc numele asta de cand exista limba franceza, este echivalentul Ariadnei de la greci.
Tu vorbeai de Aryan care vine de la Arya?
Sau te adresai numai unui anumit public care nu intra in astfel de detalii? Public majoritar, intradevar, in unele locuri este majoritar chiar in proportie de 120 la suta.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 21 2013, 06:05 PM
Mesaj #73

Guests

Citeaza (sandokan @ Feb 21 2013, 05:23 PM) *
Ponta i-a zis micului print Hollande cum ca Romania este francofona.

un pic exagerat dry.gif
confirm ca exista cel putin 30 de promotii de francofoni, incepand cu '70 am avut abonament la ''Pif '' tongue.gif
venea dumineca, in tzipla, plus surpriza...extaz total
asa am invatat franceza, si o mica parte, de inceput, de cultura franceza
in scoala am facut engleza-franceza
ma consider fr(anglo)ofon biggrin.gif

probabil doar luxemburghezii ne depasesc, vorbesc curent 4 limbi

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 06:17 PM
Mesaj #74

Guests

Citeaza (Zeroth @ Feb 21 2013, 06:02 PM) *
Francezii folosesc numele asta de cand exista limba franceza, este echivalentul Ariadnei de la greci.

Zau? Atunci de ce nu le-au botezat "Ariadne", ca sa nu-i provoace pe carcotasii de soiul meu? dry.gif

http://www.cie-ariadne.fr/

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 06:24 PM
Mesaj #75

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 21 2013, 06:17 PM) *
Zau? Atunci de ce nu le-au botezat "Ariadne", ca sa nu-i provoace pe carcotasii de soiul meu? dry.gif

E ca si cum guvernul Germaniei ar boteza un nou tren de mare viteza cu numele "Adolf" pe motiv ca e un nume germanic ancestral (Adel-wolf = lup nobil), folosit inca din vremea gotilor. Ce impresie crezi ca ar crea in mediile de informare, "desteptule"? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 06:27 PM
Mesaj #76

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 21 2013, 06:24 PM) *
E ca si cum guvernul Germaniei ar boteza un nou tren de mare viteza cu numele "Adolf" pe motiv ca e un nume germanic ancestral (Adel-wolf = lup nobil), folosit inca din vremea gotilor. Ce impresie crezi ca ar crea in mediile de informare, "desteptule"? dry.gif

Aha, nu te-ai gandit la asta, te adresai numai unui anumit public care nu intra in astfel de detalii, nu? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Pin Teampax.
mesaj Feb 21 2013, 06:28 PM
Mesaj #77

Guests

Francezii au dureri mai jos de ceafa vis-a-vis de inexistentele zgomotoase, te-ai fi gandit?

+Quote Post
Vizitator_P. Intenash.
mesaj Feb 21 2013, 06:30 PM
Mesaj #78

Guests

Dap, exact. Desi, daca te mai gandesti putin, e ca si cum un fluture.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 06:32 PM
Mesaj #79

Guests

Citeaza (Zeroth @ Feb 21 2013, 06:02 PM) *
Sau te adresai numai unui anumit public care nu intra in astfel de detalii? Public majoritar, intradevar, in unele locuri este majoritar chiar in proportie de 120 la suta.

In concluzie, vad ca ti-ai ales un nickname cat se poate de potrivit, esti pur si simplu un "zero(th)" intr-ale culturii generale.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 06:39 PM
Mesaj #80

Guests

Citeaza (P. Intenash @ Feb 21 2013, 06:30 PM) *
Dap, exact. Desi, daca te mai gandesti putin, e ca si cum un fluture.

Exact. laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Zeroth.
mesaj Feb 21 2013, 06:39 PM
Mesaj #81

Guests

Probabil nu le-a trecut prin cap ca poate cineva confunda Ariane (nume francez) cu Aryan (cu Y). Cand au botezat ei asa racheta lor inca nu ne cunosteau foarte bine.

+Quote Post
Vizitator_Zeroth.
mesaj Feb 21 2013, 06:43 PM
Mesaj #82

Guests

Impresia ca Ariane nu are nici o legatura cu Aryan. Acum ai aflat si tu, dupa o vreme o sa-mi multumesti(in gand) ca te-am oprit la timp.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 06:49 PM
Mesaj #83

Guests

Citeaza (Zeroth @ Feb 21 2013, 06:39 PM) *
Probabil nu le-a trecut prin cap ca poate cineva confunda Ariane (nume francez) cu Aryan (cu Y). Cand au botezat ei asa racheta lor inca nu ne cunosteau foarte bine.

N-o mai scalda atata, ca esti penibil: in engleza pronuntia celor doua cuvinte e perfect identica.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Aryan_Nations

+Quote Post
Vizitator_Zeroth.
mesaj Feb 21 2013, 06:57 PM
Mesaj #84

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 21 2013, 06:49 PM) *
N-o mai scalda atata, ca esti penibil: in engleza pronuntia celor doua cuvinte e perfect identica.
Eu tot am incercat sa iti dau ocazia sa te opresti dar daca tii sa te tot infunzi...faca-se voia ta.
PS: e de-a dreptul distractiv sa invoci pronuntia engleza cand vorbim de nemti si francezi.

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 07:02 PM
Mesaj #85

Guests

Citeaza (Zeroth @ Feb 21 2013, 06:57 PM) *
Eu tot am incercat sa iti dau ocazia sa te opresti dar daca tii sa te tot infunzi...faca-se voia ta.
PS: e de-a dreptul distractiv sa invoci pronuntia engleza cand vorbim de nemti si francezi.

Engleza este lingua franca internationala, Zeroule, scuteste-ne de obiectiile tale absurde. Sau nu ai nici macar simtul ridicolului? dry.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Feb 21 2013, 07:10 PM
Mesaj #86

Guests

Europa visata de Barroso, Van Rompuy si Merkel:

Austerity Until The End!

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Feb 21 2013, 07:38 PM
Mesaj #87

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 21 2013, 07:10 PM) *
Europa visata de Barroso, Van Rompuy si Merkel:
Austerity Until The End!

steaua cu cinci colturi aproape a dat faliment
steaua cu sase colturi se pregateste
tu pune lacatele pe porti
da drumul la caini
trage draperiile
ia pliciul
ssst..

trec unii pe ulitza cu ''Ciocolata Aerata Sarin'' ,
kkdou made in ue...doar pentru eurosceptici cool.gif

+Quote Post
Vizitator_sandokan.
mesaj Feb 21 2013, 08:10 PM
Mesaj #88

Guests

Citeaza (Musafir @ Feb 21 2013, 06:05 PM) *
un pic exagerat dry.gif

Eu as spune total deplasat. Macar pentru faptul ca stramosii mei, ma rog, unii dintre cei care au contribuit la matricea mea, construiau niste minunatii numite terme si asta pentru a evita scarpinatul cu agrafa pe sub peruca. Ce este interesant este ca gagii aia au construit terme si pe teritoriul actual al Frantei insa scarpinatul cu andreaua pe sub peruca ma face sa cred ca francezii au fost mai rezistenti ca noi atunci cand a venit vorba de civilizatie aka sapun. dry.gif

confirm ca exista cel putin 30 de promotii de francofoni, incepand cu '70 am avut abonament la ''Pif '' tongue.gif

Mie imi placea in mod deosebit Krapulax si Doctor Justice.
Si sa-ti spun o chestie: francofoni adevarati sant, de exemplu, congolezii.

probabil doar luxemburghezii ne depasesc, vorbesc curent 4 limbi

Se poate, dar tot romanii raman mai jmecheri. Conform unui studiu al unei subcomisii a Uniunii Europene, formata in mare masura din lingvisti si sociologi englezi, una din natiile cele mai dotate atunci cand vine vorba de limbi straine este natia romana. De ce? Pentru ca, iar aici se poate vedea clar cum prostia are dimensiuni planetare, se argumenta in raport, un nativ roman intelege spontan, total si plenar un nativ din Republica Moldova. Cu exceptia, totusi, a cateva procente localizate in judetele Harghita si Covasna. Deci planeta noastra este frumoasa. Dar locuita...

+Quote Post
Vizitator_sandokan.
mesaj Feb 21 2013, 08:22 PM
Mesaj #89

Guests

Citeaza (Pintea @ Feb 20 2013, 06:58 PM) *
Eh, haide sa nu fim prea rautaciosi.

Da de ce sa nu fim? Primul francez, cetatean al Republicii Franceze, membra NATO si UE, a ajuns in spatiu la bordul unui vehicul rusesc. Acuma, deh, presedintii francezi, Franta in general, nu sant faimosi prin loialitate... De asta si cer altora sa le fie loiali... dry.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_oximoron.
mesaj Feb 21 2013, 08:30 PM
Mesaj #90

Guests

Citeaza (sandokan @ Feb 21 2013, 08:10 PM) *
Mie imi placea in mod deosebit Krapulax si Doctor Justice. (am si acum decupaje color cu Dr Justice rolleyes.gif

Deci planeta noastra este frumoasa. Dar locuita...

''Ciocolata Aerata - Sarin, pentru o planeta curata !'' tongue.gif

ce sa mai zic, de fapt suntem doar moldofoni laugh.gif
desi stiu un roman care a fost intrebat la Paris, de ce vorbeste atat de corect franceza...ca la tv...abia cand a spus ca e roman, francezul a inteles ce gafa a facut
oricum nimeni nu-si molesteaza limba mai ceva decat nemtzalaii...

... si in ciuda lui Plesu: ciuruim romana pe forum, asa cum ne-au ciuruit (si) basistii pulitica !

+Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 17th October 2019 - 03:52 PM