IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Putin, garantat de democratie
Vizitator_Kaizoku.
mesaj Mar 5 2012, 08:38 AM
Mesaj #1

Guests

Traisca democratiaaa, viitorul de aur al putinismului (cat pe ce sa zic kagebist, da' m-am oprit la timp desi pe undeva incepe sa-mi fie frica). Poporul A ALES (bulles, da' conteza?). Deci poporu' rus (care libertate ne-a adus) a decis ca viitorul e cu Putin. Oamenii asa au vrut. Nu ma mir, da-mi vine sa pling. NU AM NICI O SANSA SA TRAIESC IN DEEMOCRATIE. Melescanu, Basescu, Iliescu, Ungureanu mi-au pregatit o DEMOCRATIE SECURISTO-COMUNISTA si deosebireA fata de Rusia e doar amplitudinea (ai nostri sunt mai mici ...si mici si la figurat) si mimeaza alternanta la putere ceva mai bine.
SECERA SI CIOCANUL SA NE AIBA IN PAZA.
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_матрёшка.
mesaj Mar 5 2012, 10:36 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Kaizoku @ Mar 5 2012, 08:38 AM) *
Traisca democratiaaa, viitorul de aur al putinismului (cat pe ce sa zic kagebist, da' m-am oprit la timp desi pe undeva incepe sa-mi fie frica). Poporul A ALES (bulles, da' conteza?). Deci poporu' rus (care libertate ne-a adus) a decis ca viitorul e cu Putin. Oamenii asa au vrut. Nu ma mir, da-mi vine sa pling. NU AM NICI O SANSA SA TRAIESC IN DEEMOCRATIE. Melescanu, Basescu, Iliescu, Ungureanu mi-au pregatit o DEMOCRATIE SECURISTO-COMUNISTA si deosebireA fata de Rusia e doar amplitudinea (ai nostri sunt mai mici ...si mici si la figurat) si mimeaza alternanta la putere ceva mai bine.

Si care zici ca-i of-ul matale? Putin sau Basescu? huh.gif

+Quote Post
Vizitator_Kaizoku.
mesaj Mar 5 2012, 11:03 AM
Mesaj #3

Guests

Citeaza (матрёшка @ Mar 5 2012, 10:36 AM) *
Si care zici ca-i of-ul matale? Putin sau Basescu? huh.gif

Neti-neti. Iti mai spun ca materia prima a politicii e Prostia (cu P). Te ajuta? Iti pune vreo afirmatie pe buze sau ai doar intrebari?

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_dan..
mesaj Mar 5 2012, 11:16 AM
Mesaj #4

Guests

Bine mah, tu alege pe cine ti-a pus in fata Adrian Nastase, Iliescu si Voiculescu: Tonta si Antenescu. Acum esti fericit si poti sa-ti ridici banii pentru post?

+Quote Post
Vizitator_матрёшка.
mesaj Mar 5 2012, 11:28 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (Kaizoku @ Mar 5 2012, 11:03 AM) *
Neti-neti. Iti mai spun ca materia prima a politicii e Prostia (cu P). Te ajuta? Iti pune vreo afirmatie pe buze sau ai doar intrebari?

Aloooo, tovarase!
lasa propaganda, treci la subiect! Spune repede care-i tema topicului ca vad c-o cam lalai. wink.gif Vorbim de Putin sau incepem cu el si terminam cu "Jos Basescu!" ? Ai?

+Quote Post
Vizitator_Kaizoku.
mesaj Mar 5 2012, 11:31 AM
Mesaj #6

Guests

Citeaza (Vizitator_dan. @ Mar 5 2012, 11:16 AM) *
Bine mah, tu alege pe cine ti-a pus in fata Adrian Nastase, Iliescu si Voiculescu: Tonta si Antenescu. Acum esti fericit si poti sa-ti ridici banii pentru post?

Amice, vorba lu' Caragiale... Fii antena: nu Nastase-ti pune-n fatza. E putin altfel. Sa-ti zic: cine-l pune in fatza pe Nastase, pe Felix si altii, ii pune-n fatza si pe Base, Bercenu, Melescanu etc.
PS: daca esti soldat de partid, bate-te cu tabara cealalta, amice. Ast dca nu cumva poti demonstra ca "ai tai e aia buni"

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Mar 5 2012, 11:33 AM
Mesaj #7

Guests

http://www.youtube.com/watch?v=6kuxcJTB8Y4...47cFAAAAAAAASAA

+Quote Post
Vizitator_K.
mesaj Mar 5 2012, 11:43 AM
Mesaj #8

Guests

Citeaza (матрёшка @ Mar 5 2012, 11:28 AM) *
Aloooo, tovarase!
lasa propaganda, treci la subiect! Spune repede care-i tema topicului ca vad c-o cam lalai. wink.gif Vorbim de Putin sau incepem cu el si terminam cu "Jos Basescu!" ? Ai?

Yote-un bank pe kare-l faci matalie actual
Cica pe vremea vizitei lu' Carter in romania lu' ceasca erau afise cu Nae si Carter prin oras. Un trecator trece, trage o flegma si zice PORKULEEEEE. Doi la kostum cu crevetzi albastri il salta. Omu' zice: PAI PE CARTER L-AM PORCAIT la care bajetzii zic intrun glas LAS' CA STIM NOI.
Deci la subiect: TOTI NE BATE, TOTI NE FURA, TOTI NE VREA CU MARU-N GURA (de politicieni din toate partidele zic eu aici) si mai zic ca unii CRED CA VREUNU' DIN PARTIDE LE VREA BINELE (prma data numa' binele tz-am vrut).
Da' e greu la deal, asa ca te las paznic la basinici.

+Quote Post
Vizitator_Till.
mesaj Mar 5 2012, 11:52 AM
Mesaj #9

Guests

Citeaza (K @ Mar 5 2012, 11:43 AM) *
Yote-un bank pe kare-l faci matalie actual
Cica pe vremea vizitei lu' Carter in romania lu' ceasca erau afise cu Nae si Carter prin oras. Un trecator trece, trage o flegma si zice PORKULEEEEE. Doi la kostum cu crevetzi albastri il salta. Omu' zice: PAI PE CARTER L-AM PORCAIT la care bajetzii zic intrun glas LAS' CA STIM NOI.
Deci la subiect: TOTI NE BATE, TOTI NE FURA, TOTI NE VREA CU MARU-N GURA (de politicieni din toate partidele zic eu aici) si mai zic ca unii CRED CA VREUNU' DIN PARTIDE LE VREA BINELE (prma data numa' binele tz-am vrut).
Da' e greu la deal, asa ca te las paznic la basinici.

huh.gif

Io n-am priceput nimica

huh.gif

+Quote Post
Vizitator_Bulava SS-NX-30.
mesaj Mar 5 2012, 12:08 PM
Mesaj #10

Guests

Citeaza (Till @ Mar 5 2012, 11:52 AM) *
huh.gif

Io n-am priceput nimica

huh.gif

a frut sa zica k sa n-ai NICIODATA incredere intr-o basina, ca nu stii cat zgomot cu stropi face, oricate tz-ar promite ia ca nu...

deci, ori intelegi si faci joc de glezne si fandari, in pas vioi si cat mai departe, ori stai paznic si te-ncrezi in rashini...

io zic sa cauti (si) alta varianta/buda, una uscata si curata, pana trece mandatu' lu' Putin, s-apoi poti sa vezi de te mai poti duce in fundu' lu' ograda lu' matale libera si democratica, gard in gard cu rusu lu' Petru cel Mare...care e mereu jupan si-n ograda noastra daca vrea
asta cred ca e topiku, cu vecinu' Putin si fundu gradinii, unde tine tot omu buda, secera, ciocanu si cocenii cu uz versatil, momentan garantati democratic, dar pe care s-ar putea sa nu mai fie stapan absolut in viitorul mandat putinesc

+Quote Post
Vizitator_матрёшка.
mesaj Mar 5 2012, 12:27 PM
Mesaj #11

Guests

Citeaza (Bulava SS-NX-30 @ Mar 5 2012, 12:08 PM) *
asta cred ca e topiku, cu vecinu' Putin si fundu gradinii, unde tine tot omu buda, secera, ciocanu si cocenii cu uz versatil, momentan garantati democratic, dar pe care s-ar putea sa nu mai fie stapan absolut in viitorul mandat putinesc

SNXe, cu toate ca ne place sa credem ca tot ce-avem in fundul ograzii sunt ale noastre, in afara de ciocan, care e propriu si personal (cred), nu avem decat drept de folosinta pe buda. Nu de alta dar gazele sint tot ale lor biggrin.gif

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_dan..
mesaj Mar 5 2012, 12:34 PM
Mesaj #12

Guests

Topicul asta a luat-o razna. De fapt o luase de la primul post cand Kaizoku a inceput cu Putin ca sa o dea pe Base. Pacat ca subiecte importante pentru Romania nu ajung sa fie discutate din cauza aburelilor astea politice. Ma simt cum ma simteam acum cativa ani cand mai pierdeam vremea pe antene si realitatea: batut apa in piua fara nici un folos si rezultatul fiind ca esti mai prost decat erai inainte sa asisti la discutiile alea.

+Quote Post
Vizitator_матрёшка.
mesaj Mar 5 2012, 05:54 PM
Mesaj #13

Guests

Vova , Москва nu crede in lacrimi !

+Quote Post
Vizitator_kaizoku.
mesaj Mar 5 2012, 06:21 PM
Mesaj #14

Guests

Citeaza (Vizitator_dan. @ Mar 5 2012, 12:34 PM) *
Topicul asta a luat-o razna. De fapt o luase de la primul post cand Kaizoku a inceput cu Putin ca sa o dea pe Base. Pacat ca subiecte importante pentru Romania nu ajung sa fie discutate din cauza aburelilor astea politice. Ma simt cum ma simteam acum cativa ani cand mai pierdeam vremea pe antene si realitatea: batut apa in piua fara nici un folos si rezultatul fiind ca esti mai prost decat erai inainte sa asisti la discutiile alea.

Cat de greu ti-e sa vezi ca PCUS&KGB Holding conduce Rusia si Securitatea&PCR Holding conduce Romania? Cum nu reusesti sa intelegi ca esti in capcana Rotitilor intre ei? Ca daca-i schimbi intre ei, nu-i schimbi pe ei cu altii? Nu-i vezi? Sunt aceiasi de 22 ani. Melescanu e de 30 ani ca a boierit-o si prin comunism. Base la fel. Nastase la fel. Sunt cativa tineri dar sunt membrii clubului si ei: santajabili si santajisti. Greu, greu la deal.

+Quote Post
Vizitator_Nautilus.
mesaj Mar 5 2012, 06:22 PM
Mesaj #15

Guests

Putin trebuia să se aleagă, orice s-ar fi întâmplat, fiindcă îi avea drept contracandidaţi pe Ghenadi Ziuganov şi Vladimir Jirinovski, şi oricât de nebuni sau beţivi ar părea ruşii că sunt, atât de nebuni încât să îl voteze pe Ziuganov sau pe Jirinovski nu sunt.

~Nautilus

+Quote Post
Vizitator_K.
mesaj Mar 5 2012, 06:30 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (Nautilus @ Mar 5 2012, 06:22 PM) *
Putin trebuia să se aleagă, orice s-ar fi întâmplat, fiindcă îi avea drept contracandidaţi pe Ghenadi Ziuganov şi Vladimir Jirinovski, şi oricât de nebuni sau beţivi ar părea ruşii că sunt, atât de nebuni încât să îl voteze pe Ziuganov sau pe Jirinovski nu sunt.

~Nautilus

Traiasca Raul mai Mic, care pentru unii e Binele. Ce bine ca am de ales intre SIDA si ciroza, excelent. Intre Putin si Ziuganov. Intre Base si Nastase. Hmmm... da' parca eu as vrea altceva. Nautilus, cum mai arata normalul? Cum ar trebui sa arate un politician? Indraznesti sa te gandesti la asta?

+Quote Post
Vizitator_Nautilus.
mesaj Mar 5 2012, 06:44 PM
Mesaj #17

Guests

...Nu ţi se pare nimic suspect în faptul că Putin era singurul normal dintre candidaţii cu oarecare faimă?

...Nu ţi se pare nimic suspect în faptul că Obama are drept contracandidaţi un maniac religios ca Romney şi un caraghios ca Santorum (care este exact ceea ce înseamnă numele lui în argou laugh.gif )?

...Nu ţi se pare nimic suspect în faptul că Băse al nostru are drept contracandidaţi un ipocrit ordinar şi un isteric?

Nu se găseau în 21 de milioane unii cât de cât mai demni de interes?

~Nautilus

+Quote Post
Vizitator_матрёшка.
mesaj Mar 5 2012, 06:54 PM
Mesaj #18

Guests

Citeaza (Nautilus @ Mar 5 2012, 06:44 PM) *
...Nu ţi se pare nimic suspect în faptul că Putin era singurul normal dintre candidaţii cu oarecare faimă?

...Nu ţi se pare nimic suspect în faptul că Obama are drept contracandidaţi un maniac religios ca Romney şi un caraghios ca Santorum (care este exact ceea ce înseamnă numele lui în argou laugh.gif )?

...Nu ţi se pare nimic suspect în faptul că Băse al nostru are drept contracandidaţi un ipocrit ordinar şi un isteric?

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 5 2012, 07:26 PM
Mesaj #19

Guests

Deci Basescu va castiga si el alegerile urmatoare?

+Quote Post
Vizitator_Nautilus.
mesaj Mar 5 2012, 08:55 PM
Mesaj #20

Guests

Probabilitatea ca Băsescu să câştige alegerile următoare e egală cu zero, fiindcă nu îi mai dă dreptul Constituţia la încă un mandat şi nu e la fel de dotat în "ouăle de la Cornu" ca un oarecare Rânjilă Minerescu, să îşi mai ia unul. E cu totul altceva posibilitatea ca el să devină prim-ministru dacă ar obţine PD-L majoritatea în Parlament. Asta ţine de alegătorul micului şi al găleţii.

Probabilitatea ca Obama să câştige alegerile următoare tinde către 1, fiindcă e de neconceput să le câştige unul ca Santorum. (În cazul în care se va întâmpla asta, SUA va deveni o ţară de <ceea ce înseamnă numele lui Santorum în argou> tongue.gif )

~Nautilus

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Mar 5 2012, 09:14 PM
Mesaj #21

Guests

Păi ați văzut că se poate, domnu ? Și mai apare și un nebun de împușcă prin centrul orașului Bucale cu un Glock- care nu e chiar Carpați-ul sau ATT-ul polițaiului de rând- și Doamne Ferește să nu facă buf și vreo bombă- să ne găsim într-o stare de urgență de să ne dorim starea de urgență care nu fu starea de urgență care ar fi trebuit să fie -astă iarnă. Că altfel, vine primăvara și mioarele PD-liste trebuie să iasă la păscut....

+Quote Post
Vizitator_Mai mult de un neuron.
mesaj Mar 5 2012, 09:17 PM
Mesaj #22

Guests

Nu se găseau în 21 de milioane unii cât de cât mai demni de interes?

~Nautilus

nenea Nautilus,

Putina a început să miroasă nașpa de când în Moscova- deci vorbim de Moscova- au început să se detoneze varii ceceni. Pentru cine nu știe- Moscova era până prin 1989 poate cel mai sigur loc din lume- cu milițieni și KGB-iști pe cm pătrat. Și dintr-o dată bum. pen că trebuie să existe un inamic...

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 5 2012, 09:21 PM
Mesaj #23

Guests

Traisca democratiaaa, viitorul de aur al putinismului (cat pe ce sa zic kagebist, da' m-am oprit la timp desi pe undeva incepe sa-mi fie frica). Poporul A ALES (bulles, da' conteza?). Deci poporu' rus (care libertate ne-a adus) a decis ca viitorul e cu Putin. Oamenii asa au vrut. Nu ma mir, da-mi vine sa pling.

Putin ii supara pe ordinarii de occidentali pentru ca refuza sa-si vanda tara la talciocul american si nu pune pe taraba bogatiile solului si subsolului Federatiei Ruse pentru 4 % redevente, cum au facut deja paduchii lati de prin Balkanii de Est sau cum vor sa faca cu RMGC si Rosia Poieni. Mai supara Putin prin aceea ca a demonstrat Capitalismului de agresiune si jaf international ca se poate si altfel !

+Quote Post
Vizitator_gogu.
mesaj Mar 5 2012, 09:58 PM
Mesaj #24

Guests

Vai draga, ce inocenta rusia asta, se inroseste pana la radacina parului numa' cand aude p...utin. laugh.gif

PS. Ce-or fi Balkanii de Est? Au vreo legatura cu holosemantica? unsure.gif

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 5 2012, 10:15 PM
Mesaj #25

Guests

Citeaza (gogu @ Mar 5 2012, 09:58 PM) *
Vai draga, ce inocenta rusia asta, se inroseste pana la radacina parului numa' cand aude p...utin. laugh.gif

PS. Ce-or fi Balkanii de Est? Au vreo legatura cu holosemantica? unsure.gif

tongue.gif
Gogule, cu tine nu pot sa mai polemizez in nici o situatie imaginabila din multiversul lumilor posibile, mi-ai facut o impresie excelenta pe topicul de fizica si pe cel cu multinationalele. Asa ca imi esti spiritualmente simpatic, definitiv si irevocabil, indiferent de cat de buna sau proasta parere ai tu despre mine sau de cum va evolua aceasta parere in viitor. Te salut si ...noapte buna.

+Quote Post
Vizitator_toreador.
mesaj Mar 6 2012, 07:00 PM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Pintea @ Mar 5 2012, 09:21 PM) *
Putin ii supara pe ordinarii de occidentali pentru ca refuza sa-si vanda tara la talciocul american si nu pune pe taraba bogatiile solului si subsolului Federatiei Ruse pentru 4 % redevente, cum au facut deja paduchii lati de prin Balkanii de Est sau cum vor sa faca cu RMGC si Rosia Poieni. Mai supara Putin prin aceea ca a demonstrat Capitalismului de agresiune si jaf international ca se poate si altfel !

Estimados televidendes, ce numar impecabil de dresura. Aligatorul cel solzos e fericit c-un KGBist. Ba chiar e convins ca Putin reprezinta fortele binelui. Desigur, e bine si ca ziaristii care scriu "rau" (aia care nu-s ziaristi de bine) sfirsesc impuscati, otraviti etc. Desigur, e bine ca in loc de afaceri concurentiale se fac afaceri de partid (kagebist, comunist). Dar nu-i asa, daca aligatorul e fericit? Ca televizoarca asa i-a zis aligatorului. Nu-i mai bine sa ai democratie kagebisto-peceusista (sau securisto-pecerista)?? Cum adica sa-ti treaca prin cap sa fii condus de cineva cinstit, priceput si binevoitor? Ca doar la televizor nu ti se arata si asemenea persoane, nu? Asta inseamna ca nu exista. Asa ca e bine cu Putin validat democratic. OLEEEEEEEE.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 6 2012, 07:25 PM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (toreador @ Mar 6 2012, 07:00 PM) *
Estimados televidendes, ce numar impecabil de dresura. Aligatorul cel solzos e fericit c-un KGBist. Ba chiar e convins ca Putin reprezinta fortele binelui. Desigur, e bine si ca ziaristii care scriu "rau" (aia care nu-s ziaristi de bine) sfirsesc impuscati, otraviti etc. Desigur, e bine ca in loc de afaceri concurentiale se fac afaceri de partid (kagebist, comunist). Dar nu-i asa, daca aligatorul e fericit? Ca televizoarca asa i-a zis aligatorului. Nu-i mai bine sa ai democratie kagebisto-peceusista (sau securisto-pecerista)?? Cum adica sa-ti treaca prin cap sa fii condus de cineva cinstit, priceput si binevoitor? Ca doar la televizor nu ti se arata si asemenea persoane, nu? Asta inseamna ca nu exista. Asa ca e bine cu Putin validat democratic. OLEEEEEEEE.

Holla hombre, k bine zici, da... io m-am sucit si cred ca daca intr-o dimineata devreme ne-am trezi totzi...da' totzi - totzi comunisti securisti si turnatorii, cred c-ar fi mai ceva ca-n paradisu' lu Marx Engels & Sons, ce jici ??
Este ca-i o solutie corecta, rapida, si la-ndemana oricui ? Zicea un frate kgb-ist k ''todods rumanos son hijos de puta madre'', si credeam k doar din cauza lor am ajuns asa, da' de fapt, cred ca avem talent autentic si fara bolsevici.
Ce zici, punem de-o miscare la stanga cu tot plutonu' de tovarasi...parka kat 'ai ?Gata cu harjoana, fericire pentru toti, in mod egal, da la bujet. Fara concurenta, batai de cap, alegeri, partide...
Stim o treaba, toata lumea ar fi de acord in final...nuuuuuuuuuuuuu ?!? laugh.gif
Plus ca vecinu' Putin ar mai varsa o lacrima ... eee?! dry.gif
hasta pronto!!

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 6 2012, 07:30 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (toreador @ Mar 6 2012, 07:00 PM) *
Estimados televidendes, ce numar impecabil de dresura. Aligatorul cel solzos e fericit c-un KGBist. Ba chiar e convins ca Putin reprezinta fortele binelui. Desigur, e bine si ca ziaristii care scriu "rau" (aia care nu-s ziaristi de bine) sfirsesc impuscati, otraviti etc. Desigur, e bine ca in loc de afaceri concurentiale se fac afaceri de partid (kagebist, comunist). Dar nu-i asa, daca aligatorul e fericit? Ca televizoarca asa i-a zis aligatorului. Nu-i mai bine sa ai democratie kagebisto-peceusista (sau securisto-pecerista)?? Cum adica sa-ti treaca prin cap sa fii condus de cineva cinstit, priceput si binevoitor?

Până la urmă eu sunt aligatorul cel solzos sau el toro pe care ţi s-a pus pata? laugh.gif Whatever... Anyway, află de la mine, toreadorule, că în general un lider politic influent şi respectat nu dă nici doi bani pe ziariştii incomozi, dispreţul pentru ei este maxim (maxim, am spus!) pe toate meridianele lumii. Deci, e infinit mai probabil ca în Rusia "găozarii" din presa de investigaţie să fi fost lichidaţi prompt la comanda mafiei, nu a Kremlinului. Cât priveşte caracterul lui Putin, nu văd să existe motive temeinice de a ne îndoi că domnia sa e un om cinstit, priceput şi binevoitor, dovadă în acest sens stând creşterea continuă a bunăstării poporului rus în ultimii 10 ani.

+Quote Post
Vizitator_Musafir.
mesaj Mar 6 2012, 07:40 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Pintea @ Mar 6 2012, 07:30 PM) *
în general un lider politic influent şi respectat nu dă nici doi bani pe ziariştii incomozi, dispreţul pentru ei este maxim (maxim, am spus!) pe toate meridianele lumii.

Te referi la Base nu ?
Ai inceput sa progresezi...

+Quote Post
Vizitator_Pintea.
mesaj Mar 6 2012, 07:55 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Musafir @ Mar 6 2012, 07:40 PM) *
Te referi la Base nu ?

Bineînţeles că nu mă refer la acel păduche abject, în România presa e considerată --în acte oficiale!-- un pericol la siguranţa naţională. Ziariştii incomozi sunt aici persecutaţi non-stop, există chiar şi o instituţie care le dă în mod sistematic amenzi abuzive, şi anume CNA.

+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 11th December 2019 - 01:36 AM