IPB
X   Mesaj de pe site
(Mesajul se va inchide in 2 secunde)

Bine ati venit pe Forumul Hotnews!
Cititi regulamentul Forumului inainte de a publica.

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cine credeti ca va fi noul presedinte al Romaniei?
Vizitator_Ilie Pintilie.
mesaj Apr 14 2009, 06:48 PM
Mesaj #1

Guests

O intrebare legitima azi. Voi ce credeti?
Go to the top of the page

+Quote Post
Vizitator_hammurabi.
mesaj Apr 15 2009, 08:21 AM
Mesaj #2

Guests

Citeaza (Ilie Pintilie @ Apr 14 2009, 06:48 PM) *

Noul presedinte al Romaniei nu va fi Dl. Basescu. Evident.

+Quote Post
Vizitator_Anda.
mesaj Apr 15 2009, 08:34 AM
Mesaj #3

Guests

Cred ca va fi Radu Duda. Base e prea compromis... iar dupa ce l-a adus si pe Boc - Poc dupa el, a scazut rau in sondaje.
Macar Duda e altceva...

+Quote Post
Vizitator_solomon.
mesaj Apr 15 2009, 09:19 AM
Mesaj #4

Guests

Mie sincer mi-ar fi placut sa candideze Cristian Diaconescu, e singurul care il putea bate pe Basescu, de aia cred ca PSDul e blat cu PDLul, Geoana nu are nici o sansa, asa cum sta treaba il vreau pe Crin Antonescu.

+Quote Post
Vizitator_Tepy.
mesaj Apr 15 2009, 09:43 AM
Mesaj #5

Guests

Citeaza (hammurabi @ Apr 15 2009, 08:21 AM) *
Noul presedinte al Romaniei nu va fi Dl. Basescu. Evident.

angry.gif
Esti un tonomat de doi lei. Ce te face sa crezi ca d-l Basescu nu va fi Presedintele Romaniei ? D-l Basescu va va bate cu mainile la spate si o sa muriti de ciuda la toamna.
Abia astept sa muriti de infarct cand Basescu va lua cel putin 70% din voturi.

+Quote Post
Vizitator_Base.
mesaj Apr 15 2009, 09:45 AM
Mesaj #6

Guests

Ba hahalerelor, ba gaozarilor, adica cum cine o sa fie?
Eu o sa fiu presedinte inca cinci ani.

+Quote Post
Vizitator_tristina.
mesaj Apr 15 2009, 11:35 AM
Mesaj #7

Guests

O intrebare legitima, indeed smile.gif NU stiu cine va fi si nici cu presupusul nu imi permit deocamdata sa imi dau. Atat doar ca atat Crinulet cat si Radu Duda...sunt sustinuti de petrolistul hot al neamului si sper sa nu castige vreunul din ei..
In rest..
Doar de bine smile.gif

+Quote Post
Vizitator_anonim.
mesaj Apr 15 2009, 11:36 AM
Mesaj #8

Guests

basescu este cel mai bun!

+Quote Post
Vizitator_somnorila.
mesaj Apr 15 2009, 12:00 PM
Mesaj #9

Guests

tsunami o sa fie, caci tace si face.

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Apr 15 2009, 01:25 PM
Mesaj #10

Guests

Eu una nu ma voi mai duce la vot niciodata. Nici unul nu merita votul meu, toti sunt niste hahalere: Nastase 4 case si alte dosare, Base stiti cu totii ce afaceri invarte, Geoana e un papagal securisto-CIAist (doar astia sa ni-l poata impune, nu e exclus!!! excl.gif ), Duda e un oportunist despre care se aude c-ar fi avut un trecut cam... homosexual (nu stiu, asa am auzit, s-ar putea sa nu fie adevarat), iar pe Antonescu il suspectez de acelasi oportunism general (vezi cazul Alina Valean, amanta-parlamentar UE, astia nu inteleg ca daca vrei credibilitate in viata publica tre' sa-ti asumi niste alegeri in viata, in cazul asta, daca si-a asumat in gura mare "il iubesc pe Crin", trebuia sa-si asume si renuntarea la cariere politico-administrative, eu asa vad lucrurile, putea reveni dupa alegeri, n cazul unui rezultat negativ, dar ciolanu' celor 7000 euro lunar e mult prea mare, nu?)...asa e, aveti dreptate, prea multe "asumari" ptr ei, nu au dex acasa sa caute cuvantul... laugh.gif
N-aveti decat sa alegeti fiecare pe cine vreti, niciunul nu merita insa votul meu.

+Quote Post
Vizitator_carcotasu.
mesaj Apr 15 2009, 02:13 PM
Mesaj #11

Guests

la o asa intrebare, un raspuns corespunzator: eu o sa fiu presedintele tuturor ramanilor! sau altul: votati eufrosin!

lasind gluma la o parte, ce sens are intrebarea ta? se poate raspunde orice! nu cred ca ar trebui sa fie topic; eventual putea sa discutam REZULTATUL alegerilor si gradul de maturitate al electoratului reflectat in alegeri!

+Quote Post
Vizitator_Cristi.
mesaj Apr 15 2009, 02:42 PM
Mesaj #12

Guests

Iar se apropie alegerile si iar incepe lumea sa sara in sus cu argumente puerile de genul: "Nu ma duc la vot ca n-am cu cine sa votez, toti sunt niste hoti"
Mda... si iar scriu postul asta asemanator cu cel de la alegerile anterioare incercand sa va conving sa votati cu oricine, numai sa mergeti la vot. De ce?
S-o luam pe rand:
- orice partid are un numar de simpatizanti, nu? Astia vor merge la vot
- de cate procente de alegatori e nevoie pentru a se valida un vot? Nu cred ca e stipulat pe undeva, asa ca daca se prezinta 10% din alegatori si 51% din ei voteaza cu X, atunci X e castigator. Nu conteaza ca X reprezinta vointa a 5% dintre alegatori, X e de fapt produsul indiferentei celorlalti 90%
- ca sa realizezi ceva, oricat de mic si inutil, trebuie sa depui un efort. Daca vrei o schimbare, nu te astepta sa se intample vreodata ceva in timp ce 10% voteaza si tu freci menta spunandu-ti "N-am dom'le cu cine"
- in afara de membrii partidului cine mai voteaza? Pai... pensionarii si cei care primesc mita electorala. Daca pensionarii uneori mai voteaza cu cap, restul din clasamentul asta voteaza pentru interes, fie el si ocazional (un sac cu cartofi impartit in sat sau inlesniri pentru a-ti desfasura o afacere)

Ce mi-as dori eu? Ca noi, astia plictisiti si scarbiti de show-ul pitipoancelor si domnilor care salta pe varfuri, sa dam dovada ca intr-adevar dorim sa se schimbe ceva. Deocamdata, asa zisa democratie inca ne permite sa votam, de ce sa refuzi dreptul tau in favoarea sustinatorilor si simpatizantilor diferitelor partide?

+Quote Post
Vizitator_gigi.
mesaj Apr 15 2009, 03:35 PM
Mesaj #13

Guests

dreptul la vot a fost castigat cu SANGE in '89.
pe vremea comunistilor nu exista asa ceva, exista doar beciul securitatii.
constat cu parere de rau ca suntem ca atunci in dictatura, nu avem cu cine sa votam sau nu vrem sa mai votam.
e ca si cum n-ar exista acest drept. e ca si cum oamenii care au murit in decembrie au facut-o inutil.

+Quote Post
Vizitator_Antipupincuristul.
mesaj Apr 15 2009, 08:17 PM
Mesaj #14

Guests

Stiu sigur ca soacra-mea o sa iasa presedinte. Hai sa fim seriosi, Basescu are cota 1.01. Prietenii stiu de ce!

+Quote Post
Vizitator_Glinka.
mesaj Apr 15 2009, 08:24 PM
Mesaj #15

Guests

Citeaza (Antipupincuristul @ Apr 15 2009, 08:17 PM) *
Stiu sigur ca soacra-mea o sa iasa presedinte. Hai sa fim seriosi, Basescu are cota 1.01. Prietenii stiu de ce!

boss, nu ne lasa intr-o dunga si da-ne si noua primele 101 motive pentru care Basescu o sa castige. pliiizz!

+Quote Post
Vizitator_Robert.
mesaj Apr 15 2009, 09:38 PM
Mesaj #16

Guests

Citeaza (tristina @ Apr 15 2009, 11:35 AM) *
O intrebare legitima, indeed smile.gif NU stiu cine va fi si nici cu presupusul nu imi permit deocamdata sa imi dau. Atat doar ca atat Crinulet cat si Radu Duda...sunt sustinuti de petrolistul hot al neamului si sper sa nu castige vreunul din ei..
In rest..
Doar de bine smile.gif

Patriciu a fost cumva condamnat penal de-l consideri hot? Pana atunci, argumentul tau e mai mult decat subiectiv. Asa putem acuza pe multi, de exemplu pe dragul de Base cu flota... Crin Antonescu e de 20 de ani in politica si n-a strans nimic. Si nu vad ceva atat de rau in relatia cu Dinu Patriciu. Inventeaza altceva.

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Apr 16 2009, 05:17 AM
Mesaj #17

Guests

Citeaza (Cristi @ Apr 15 2009, 02:42 PM) *
Iar se apropie alegerile si iar incepe lumea sa sara in sus cu argumente puerile de genul: "Nu ma duc la vot ca n-am cu cine sa votez, toti sunt niste hoti"
Mda... si iar scriu postul asta asemanator cu cel de la alegerile anterioare incercand sa va conving sa votati cu oricine, numai sa mergeti la vot. De ce?

Ce mi-as dori eu? Ca noi, astia plictisiti si scarbiti de show-ul pitipoancelor si domnilor care salta pe varfuri, sa dam dovada ca intr-adevar dorim sa se schimbe ceva. Deocamdata, asa zisa democratie inca ne permite sa votam, de ce sa refuzi dreptul tau in favoarea sustinatorilor si simpatizantilor diferitelor partide?

Data trecuta am zis sa ma duc la vot si sa aplic vot nul. Dar, cica "buletinul trebuia introdus alb in urna". Nescris, nestampilat... serios, stimabililor legiuitori? laugh.gif Ca sa il stampilati voi ulterior??? laugh.gif Nu. M-am dus si am scris clar pe primele 3 pagini "hoti + nesimtiti". Macar sa mi-l anuleze.
Alegerile pot fi usor manipulate, oriunde in lume. Nici votul electronic nu-i perfect... Dar, daca NU m-am dus, pe al meu nu-l manipuleaza nimeni. Singura cale de protest viabila, dupa mine, e sa boicotam votul. Crezi c-o sa le cada bine daca or avea 12% prezenta la urne? Eu nu cred. Si cred ca ei se asteapta la asta, altfel nu-mi explic care a scos imbecilitatea sa votam in cursul saptamanii... Adica, sa ne ducem la vot, pe baza de tabel cu semnatura, nu? laugh.gif Daca dispune directoru', facem si urna mobila la job, nu??? Jenant.

+Quote Post
Vizitator_Vizitator_alina..
mesaj Apr 16 2009, 05:59 AM
Mesaj #18

Guests

Sper ca noul presedinte va fi Crin Antonescu. Cred ca este un om de toata isprava.

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Apr 16 2009, 06:11 AM
Mesaj #19

Guests

Citeaza (Vizitator_alina. @ Apr 16 2009, 05:59 AM) *
Sper ca noul presedinte va fi Crin Antonescu. Cred ca este un om de toata isprava.

Te numesti cumva Valean? laugh.gif Mai ramanea sa declari patetic si ca-l iubesti!!!! laugh.gif laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Cristi.
mesaj Apr 16 2009, 06:12 AM
Mesaj #20

Guests

Citeaza (Alexia @ Apr 16 2009, 05:17 AM) *
Alegerile pot fi usor manipulate, oriunde in lume. Nici votul electronic nu-i perfect... Dar, daca NU m-am dus, pe al meu nu-l manipuleaza nimeni. Singura cale de protest viabila, dupa mine, e sa boicotam votul. Crezi c-o sa le cada bine daca or avea 12% prezenta la urne? Eu nu cred. Si cred ca ei se asteapta la asta, altfel nu-mi explic care a scos imbecilitatea sa votam in cursul saptamanii... Adica, sa ne ducem la vot, pe baza de tabel cu semnatura, nu? laugh.gif Daca dispune directoru', facem si urna mobila la job, nu??? Jenant.

Pai e exact ce-si doresc: prezenta minima la vot pentru ca oamenii lor sa voteze linistiti fara a fi incomodati. Vor da o declaratie in presa de genul: "E ingrijorator ce s-a intamplat azi, inregistrandu-se o prezenta atat de slaba. Cred ca ar trebui sa ne imbunatatim strategia si sa... bla bla ... restul discursului demagogic". Dupa declaratie isi vor impreuna manutele dar nu pentru o rugaciune ci pentru a le freca una de alta satisfacuti de rezultat.
Astept cu nerabdare lista tuturor candidatilor la PE si presedentie si, daca presa isi va face datoria, poate vom vedea si ce au de spus candidatii care nu sunt sustinuti de marile partide.
Din "oferta" actuala nu am pe cine alege dar sunt increzator ca pe listele finale se va strecura si un om care sa-mi castige increderea.

+Quote Post
Vizitator_unu.
mesaj Apr 16 2009, 06:14 AM
Mesaj #21

Guests

Citeaza (Ilie Pintilie @ Apr 14 2009, 06:48 PM) *

Cineva cu sufixul numelui "escu"

+Quote Post
Vizitator_iuliu parcalab.
mesaj Apr 16 2009, 06:19 AM
Mesaj #22

Guests

Eu am votat pe Băsescu, şi am făcut şi " campanie " pt dînsul. Dar regret profund! Cea mai mare dezamăgire posibilă. În loc să fie un " DOMN" s-a preocupat doar de scandaluri şi de adversarii săi politici prin faimoasa DNA.
Iar ascensiunea unor persoane ca Elena Udrea , arată faptul că aşa zisa " clientelă politică" este mai bine servită ca oricînd. Chiar nimeni din PDL nu merită o vizită la DNA?

+Quote Post
Vizitator_Ronnie.
mesaj Apr 16 2009, 08:01 AM
Mesaj #23

Guests

@Alexia - pacatele lui Crin sunt altele decat acela ca e cuplat cu Adina Valean, care intre noi fie vorba, este intre europarlamentarii romani apreciati la Bruxelles - activitatile legislative cat si prezenta sa la lucrarile Parlamentului se pot numara pe degetele de la o mana desi este acolo din 1992. Si ce e rau sa te cuplezi cu cineva, mai ales ca femeia acum e divortata

Iar prezenta mica la vot duce la alegerea unora mai nepotriviti. Exista o teorie demonstrata matematic de Condorcet in urma cu 200 de ani si anume "miracolul agregarii" care suna cam asa: cu cat sunt mai multi participanti la luarea unei decizii, in cazul nostru, se prezinta la vot, cu atat rezultatul este mai aproape de un model ideal de intelepciune si viceversa (asta cred ca e valabila atunci cand oamenii voteaza in mod informat si in deplina cunostinta de cauza).

eu zic sa stam mai calmi ca pana la alegerile din noiembrie mai e vreme si multe se mai pot intampla, inclusiv un nou plans prezidential rolleyes.gif

+Quote Post
Vizitator_Sergiu.
mesaj Apr 16 2009, 08:26 AM
Mesaj #24

Guests

Sunt absolut de acord ca Cristian Diaconescu ar fi fost un candidat cu sanse. NU se potrivea cu nici un chip la primarie, dar ca presedinte ar fi ideal.

Este clar ca presedinte va fi in continuare Basescu. E singurul dintre candidatii anuntati care chiar merita. Dar e posibil, desi foarte improbabil, sa apara vreo figura noua.

+Quote Post
Vizitator_Tiberiu.
mesaj Apr 16 2009, 11:09 AM
Mesaj #25

Guests

Oricine altul,afara de actualul presedinte in exercitiu...va fi inevitabil un tur doi,dupa care se va negocia votul decisiv intre cel mai bine plasat oponent si restul...alternanta este binevenita si se pare ca este incurajata de cancelariile occidentale...Presedintele nostru in exercitiu va trebui urgent sa-si rezolve problemele legate de averea sa fiindca ptr multi romani chestiunea nu miroase bine...dimpotriva pute a coruptie ! Sa-i dorim succes in lupta sa cu "mogulii" si Presa"ticalosita"....iertati-mi ironia dar intr-o democratie a te lupta orbeste cu presa este sinucidere curata...

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Apr 16 2009, 11:26 AM
Mesaj #26

Guests

Citeaza (Cristi @ Apr 16 2009, 06:12 AM) *
Pai e exact ce-si doresc: prezenta minima la vot pentru ca oamenii lor sa voteze linistiti fara a fi incomodati. .
Astept cu nerabdare lista tuturor candidatilor la PE si presedentie si, daca presa isi va face datoria, poate vom vedea si ce au de spus candidatii care nu sunt sustinuti de marile partide.
Din "oferta" actuala nu am pe cine alege dar sunt increzator ca pe listele finale se va strecura si un om care sa-mi castige increderea.

Foarte bine, sa voteze oamenii lor, macar nu voi avea ulterior cosmaruri ca am votat un pogea/boc/poc/base. Care sunt acei candidati nesustinuti de marile partide? Spune-mi macar unul credibil. Dar, pliz, nu veni cu d-alde Vadim, Becali, etc. Nici macar cu Duda nu veni. rolleyes.gif
Cat priveste increderea ta, sesizez o nuanta puternica de naivitate in spusele tale, naivitate in plasa careia eu refuz sa mai cad.

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Apr 16 2009, 11:35 AM
Mesaj #27

Guests

Citeaza (Ronnie @ Apr 16 2009, 08:01 AM) *
@Alexia - pacatele lui Crin sunt altele decat acela ca e cuplat cu Adina Valean, care intre noi fie vorba, este intre europarlamentarii romani apreciati la Bruxelles - activitatile legislative cat si prezenta sa la lucrarile Parlamentului se pot numara pe degetele de la o mana desi este acolo din 1992. Si ce e rau sa te cuplezi cu cineva, mai ales ca femeia acum e divortata

Iar prezenta mica la vot duce la alegerea unora mai nepotriviti. Exista o teorie demonstrata matematic de Condorcet in urma cu 200 de ani si anume "miracolul agregarii" care suna cam asa: cu cat sunt mai multi participanti la luarea unei decizii, in cazul nostru, se prezinta la vot, cu atat rezultatul este mai aproape de un model ideal de intelepciune si viceversa (asta cred ca e valabila atunci cand oamenii voteaza in mod informat si in deplina cunostinta de cauza).

eu zic sa stam mai calmi ca pana la alegerile din noiembrie mai e vreme si multe se mai pot intampla, inclusiv un nou plans prezidential rolleyes.gif

Nu e nimic rau ref. la a te cupla cu careva. E f. rau insa ca nu v-ati saturat de familii in politica si asta inseamna o gandire generala deja pervertita. Dupa atatia ani de Nicolae Ceausescu, Elena, Nicu, fratii Ilie si Marin Ceausescu, cumnatii Barbulescu de la Olt, etc, v-ati obisnuit si obisnuinta e a doua natura, nu? laugh.gif
Familii si "familii". Stii, "familie"=clan=interese oculte=sistem de tip mafiot. Nu crezi ca o singura "familie" Geoana e suficienta? Cu Mircea, Mihaela, cumnatu' Ionut Costea cu Eximu' lui, soacra Margareta Costea, etc? Sa nu umblam mai mult in arborele familial, ca sigur vom gasi veri, verisoare, cumnati de-ai doilea bine plasati in posturi grase si banoase... laugh.gif Cine cauta, gaseste!
Sau familioanele Nastase si Base? excl.gif Sa incep sa insir si aici, din amintiri? laugh.gif

+Quote Post
Vizitator_Cristi.
mesaj Apr 16 2009, 12:38 PM
Mesaj #28

Guests

Citeaza (Alexia @ Apr 16 2009, 11:26 AM) *
Foarte bine, sa voteze oamenii lor, macar nu voi avea ulterior cosmaruri ca am votat un pogea/boc/poc/base. Care sunt acei candidati nesustinuti de marile partide? Spune-mi macar unul credibil. Dar, pliz, nu veni cu d-alde Vadim, Becali, etc. Nici macar cu Duda nu veni. rolleyes.gif
Cat priveste increderea ta, sesizez o nuanta puternica de naivitate in spusele tale, naivitate in plasa careia eu refuz sa mai cad.

Ai putintica rabdare, nici macar Crinul tau nu e sigur ca va candida, de unde sa-i stiu? Lista cu candidati va fi publica, sper ca unii sa apuce sa si vorbeasca, abia atunci imi voi face o parere cine merita votul sau nu.
Numai faptul ca ai mentionat numele Becali sau Vadim mi-a provocat o reactie adversa fata de persoana ta asa ca te rog nu jigni lumea fara a fi atacata. Cat despre Duda, cred ca e un fruct care pateaza... imaginea Romaniei.

Eu sesizez la tine o mai mult decat usoara nuanta isterica cu mici apucaturi maniaco-depresive observabile in folosirea abuziva a iconitelor smile dupa o fraza ce exprima o frustrare, probabil cauzata de stres sau alti factori din mediul care te inconjoara. Recomadarea mea e sa bei un ceai rosu (roaga-l pe prietenul tau sa te scoata in oras la ceainaria Rendez vous) si sa discuti orice altceva in afara de politica, ceva care te-ar satisface spiritual (de exemplu, pune la cale o aventura pe o insula insorita).

+Quote Post
Vizitator_gigel de luxembourg.
mesaj Apr 16 2009, 12:53 PM
Mesaj #29

Guests

Citeaza (Robert @ Apr 15 2009, 09:38 PM) *
Patriciu a fost cumva condamnat penal de-l consideri hot?

Ha ha ha, mor de ras cand vad prostia peste tot. Robbie, puiule, explica-mi cum a putut patriciu sa ajunga la ditamai averea cand in 89 era un parlit, ca toti ceilalti? 90% din clasa politica este formata din hoti, 90% din politisti, 90% din judecatori. Cati au fost condamnti? Nici macar 1%. Deci, dupa mintea ta, suntem condusi numai de oameni cinstiti.

+Quote Post
Vizitator_Alexia.
mesaj Apr 16 2009, 12:56 PM
Mesaj #30

Guests

Citeaza (Cristi @ Apr 16 2009, 12:38 PM) *
Ai putintica rabdare, nici macar Crinul tau nu e sigur ca va candida, de unde sa-i stiu? Lista cu candidati va fi publica, sper ca unii sa apuce sa si vorbeasca, abia atunci imi voi face o parere cine merita votul sau nu.
Numai faptul ca ai mentionat numele Becali sau Vadim mi-a provocat o reactie adversa fata de persoana ta asa ca te rog nu jigni lumea fara a fi atacata. Cat despre Duda, cred ca e un fruct care pateaza... imaginea Romaniei.

Eu sesizez la tine o mai mult decat usoara nuanta isterica cu mici apucaturi maniaco-depresive observabile in folosirea abuziva a iconitelor smile dupa o fraza ce exprima o frustrare, probabil cauzata de stres sau alti factori din mediul care te inconjoara. Recomadarea mea e sa bei un ceai rosu (roaga-l pe prietenul tau sa te scoata in oras la ceainaria Rendez vous) si sa discuti orice altceva in afara de politica, ceva care te-ar satisface spiritual (de exemplu, pune la cale o aventura pe o insula insorita).

1. Nu e Crinul meu. Reciteste topicurile anterioare si o sa vezi ca dl. Crin este al drei/dnei Alina.
2. Eu nu am jignit si atacat pe nimeni si imi cer scuze ca ca ti-am provocat o "reactie adversa" la o ora a dupa-amiezii cand probabil ceva stricat mancat la pranz a contribuit mai mult la greatza ta. Iti recomand sa eviti patiseriile ieftine de metrou. S-ar putea sa-ti agraveze si acneea juvenila.
3. Referitor la insula insorita, nu o sa raspund la obrazniciile unui barbat a carui mama facea plaja vara pe terasa blocului in care a locuit sau in parcul din cartier si se visa la Monte Carlo.
Sa votezi bine! laugh.gif laugh.gif laugh.gif

+Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 Utilizatori care citesc acest topic (1 Musafiri 0 Useri anonimi)
0 Membri:

RSS Lo-Fi Version acum este: 18th September 2019 - 08:00 PM